Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34533

zavaró ez a lista nagyon beteg. honnan szedted le?

 

Előzmény: Törölt nick (34493)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34532

sokat segítene a típus. igy nehéz.

de a hiba jellemzően koszos tüzér miatt van illetve a hócsereló kopása is okozza

Előzmény: KerryVTR (34529)
Dinnye86 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34531
Túl sok különbség nincs. A nagyobbak tudnak külső keringetőszivattyút kapcsolni és van pár külső érzékelő bemenet meg analóg szabályozó. A 2300w-n meg van on/off bemenet és ems busz. Az ems busz le van rajta tiltva talán? Táp van rajta, mert a ct200 bekapcsol, de a kazán mellett piros X van. A kazánon bekapcsoláskor neg - - kijelzés van. Ez azt jelenti a leírása szerint, hogy "EMS-kapcsolat nem lehetséges"
Előzmény: Törölt nick (34518)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34530

Nos most megmértem!!Egy óra alatt szinte pontosan 0,6 köbméter Sgáz (29.6 MJgázszámla szerint.)Kondenzviz szinte pontosan 3 dl!! Előremenó 42 fok  visszatérő 37 fok végig üzemelve termosztát nincs.!!!Ha jól számolomm akkor egy köbméter gázra vetitve a kondenzviz fél liter.!!!Nem pedig 1,6 liter.Mondjuk nem tudom az S gáznál mennyi kondenzátum keletkezik.És ha jól számolom akkor ez 4,3 kw kazánteljesitmény!!??

Előzmény: Törölt nick (34528)
KerryVTR Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34529

Sziasztok! 

 

Laikuskent lenne szuksegem tanacsra, segitsegre.

Mar keresgeltem, probaltam utana olvasni, de nem igazan talaltam valaszt a kerdeseimre.

Van egy 12 eves kondenzacios kazanom, ami az utobbi idoben nem jol mukodik, illetve neha sehogy. Van amikor megy par orat vagy napot, de altalaban leall hibaval. Ketto hibat is ad, es mind a ketto arra vonatkozik, hogy a fustgaz elvezeto reszben vagy teljesen el van dugulva, illetve a fustgaz homerseklete tul magas. En inkabb gyanakszom a fustgaz homersekletere, mivel hektikusan neha mukodik. 

A kerdeseim a kovetkezok lennenek...

 

Mitol lehet tul magas a fustgaz homerseklet? Mi okozhat ilyet?

Elofordulhat, hogy el van koszolodva az erzekelo, ami emiatt rossz erteket ad a kazannak, ami emiatt nem megy tovabb vagy leall?

Lehet-e osszefuggesbena a magas fustgaz homerseklet, hogy nem tud elfolyni a kondenzviz egy esetleges dugulas miatt?

 

A valaszotokat elore is koszonom, es elnezest, hogy ekezet nelkul irok!

 

Udv!

Kerry

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34528

"Arányos szivattyúteljesítmény (A3 = 0): a keringtető szivattyú fordulatszáma az égő teljesítményével arányosan változik, minél nagyobb a (ÉGŐ)teljesítmény, annál nagyobb a fordulatszám"

Ez a modulációs üzem.

 

Állandó dT-nél igyekszik tartani a beállított különbséget.

Fix szivattyú teljesítmény-fix fordulat  erre állítod, és fix hőfokra az előremenőt, majd elkezded beállítani a radiátorokat.(ha beállt egy egyensúly)

10C  dT minden radiátornál  jólehet, de ezt finomítani kell.

Ha jól méretezett minden helyiségben a radiátor és jól beszabályozott, egyformán kell melegedniük.

Ezután(ha lesz valami termosztátod) a szivattyú-móddal is variálhatsz.

De fontos hogy szabályozáskor fix legyen a fordulat és az előremenő.

Előzmény: Hatospista (34526)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34527

Szerintem előbb mérj:1m3 gáz elégetésekor mennyi kondezviz keletkezik. Ha ez a gépkönyvben leírt mennyiséggel egyezik

akkor nincs dolgod.

Ha nem megfelelő, a radiátorokat -lehetőleg- méréssel kell beállítani. Ez hosszú folyamat, és ahogy hidegebb lesz még finomítani kell.

Előzmény: Hatospista (34526)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34526

Üdv a fórumozoknak..Az utóbbi - hétben volt néhány kérdésem ,amelyekre választ is kaptam új fűtési rendszeremmel ill Immergas vitrix tera 28. 1 tipusú kazánommal kapcsolatban.Szobatermosztát még nincs beszerelve ill radiátorok optimalizása folyik.Viszont rájöttem hogy teljesen mindegy mennyire lövöm be az előremenő vizhőmérsékletet,a visszatérő mindig 5 fokkal kevesebbre áll be.Kipróbáltam 30fok előremenővel ,úgy 25 fok 35 tel 40 nel most 45 és a visszatérő mindig 5 fokkal kevesebb.Namost nem kevés ez a különbség a tökéletes kondenzációhoz??Gépkönyve szerint automatikus bypassszelepe van és a szivattyút is lehet 3 módban állitani.Lehet úgy hogy mindentől függetlenül maxon járjon,lehet úgy hogy tartson egy fix különbséget az előremenő és visszatérő közöt ill van még egy mód ami nem tiszta számomra.Beüzemeléskor a szervizes ilyenekről nem szólt ill gondolom nem is feladata!Szerintetek jól van igy a kazán,vagy változtatni kellene valamin??

 

smith Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34525

Közben a szomszéd topicba tett föl képet is a kérdező, hát lesz ott egyéb cifraság is... :)

Előzmény: Apaxp (34522)
DMA Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34524

Sziasztok!

 

Van egy gázkazán (Ariston) és egy vegyes tüzelésű kazán kombó.

A vegyes kazán elmenő ágában van egy hatalmas golyóscsap egy vastag csőben (4" talán), és egy 2"-es megkerülő ág szivattyúval. Ebben is van golyóscsap. A kazán visszatérő ága közös a gázkazánéval, ebben nincs csap.

A vegyes mindkét csapja elzárva, de mégis meleg a kazán test, gondolom nem kis veszteséget okozva ezzel.

 

Mi a véleményetek mi okozhatja ezt? Létezik, hogy a golyóscsapok átengednek?

 

Köszi a véleményeket előre is.

Sony Black Creative Commons License 2019.11.03 -1 1 34523

"Tudnál képet felrakni a régi ct 200 és az új ct 200 ról....mikortól van az új?"

 

Ugyan úgy néz ki, más a cikkszáma.

 

Nézd meg az alaplapi csatlakozási lehetőségeket , (on/off,vagy Bus termosztát, külső kapcsoló érintkező pl höm.határolóhoz  és ennyi)  és nézd meg mit tud akár egy 3000 szériájú úgy 12-15 éves konstrukciójú kazán alaplapja,vagy egy 7000iw kazán a 2300iw nagytestvére.

 

Ez most kb olyan, mintha azt mondanád egy 330-as BMW az az 530-as vagy, a 730-as butított változata lenne. :)

Na a Bosch üzletpolitikája is erre épül. Nyilván többet tud egy 3000-es széria és még ennél is többet a 7000-es.

Alsó, közép, és felső kategória. 

Telefonok esetében van ilyen butítás pl mondjuk egy Huawei p20-nak a butitott változata a p20 lite. Érzed a különbséget?

Előzmény: Törölt nick (34518)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34522

Lehet hogy nem jól értelmezem, de nem arról van szó a hőlépcső alatt, hogy a hőcserélőbe a primer bejövő és a szekunder elmenő között 5-6 fok különbség legyen?

Saját agymenésem alapján, ezt lehet pl, a primer köri szivattyú sebességének növelésével, a szekunder köri szivattyú sebességének csökkentésével és a nagyobb hőátadó felületű hőcserélő beépítésével összehozni.

1 primer sebesség nő gyorsabban fordul a víz, nincs ideje lehűlni.

2 szekunder sebesség csökken, van ideje a hőcserélőben több hőt átvenni.

3 nagyobb hőcserélő felület, nagyobb hőátadás.

De lehet hogy rosszul gondolkodom.

 

Előzmény: Törölt nick (34521)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 34521

"Ugyanolyan körülmények" alatt azt értettem ,hogy semmi máson nem változtatsz ,azaz a rendszer többi részéhez és a kazán beállításokhoz sem és a termosztáthoz sem nyúlsz hozzá(állitod át). 

 

És azért kérdeztem mert írod hogy akkor kell elgondolkodni nagyobb hőcserélőn ha a tervezetthez (pl5-6fok) képest a szekunder hőlépcső jelentősen nagyobb...ilyenkor ha beraksz egy még nagyobb hőcserélőt azzal még inkább növeled a szekunder hőlépcsőt,nem?

Előzmény: smith (34520)
smith Creative Commons License 2019.11.02 0 0 34520

Ha ugyanabba a rendszerbe egy nagyobb hőcserélőt raksz, akkor már nem "ugyanolyan körülmények között" mérsz.

Előzmény: Törölt nick (34519)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.02 0 0 34519

"Ha az állandósult állapotban a tervezési állapothoz képest (többnyire5-6°C) jelentősen nagyobb, akkor kell gondolkodni nagyobb hőcserélőn."


Ezt a részt kifejtenéd bővebben (Ha ugyanabba a rendszerbe ugyanolyan körülmények között beraksz egy nagyobb hőcserélőt akkor azzal még inkább nem növeled a szekunder hőlépcsőt?)

Előzmény: smith (34510)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.02 0 0 34518

Tudnál képet felrakni a régi ct 200 és az új ct 200 ról....mikortól van az új? Honnan tudod melyik az új és melyik a régi?

 "nincs benne butítás,"  --Nézd meg az alaplapi csatlakozási lehetőségeket , (on/off,vagy Bus termosztát, külső kapcsoló érintkező pl höm.határolóhoz  és ennyi)  és nézd meg mit tud akár egy 3000 szériájú úgy 12-15 éves konstrukciójú kazán alaplapja,vagy egy 7000iw kazán a 2300iw nagytestvére.

Előzmény: Sony Black (34499)
Keeper83 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34517

Elég megbízható, sok-sok éve a piacon van.

Technikai részletekért ugyan guglizz már rá! Sokkal egyszerűbb, mint minden apróságot elmagyarázni.

Röviden: igen, pont azt tudja, ami neked kell: potenciápmentes relé kimenet a kazán felé és 4 db fixen 230 V-ot kapcsoló kimenet szivattyúnak, termoeletromos szelepmozgatónak 4 termosztáttal vezérelve.

Előzmény: bunyek (34516)
bunyek Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34516

Csak a termosztát maga tud kapcsolni egy 230V aljzatot és a kazánt? 

Hova van bekötve az aljzat? Vagy rádiós azis?

Előzmény: ice device (34514)
bunyek Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34515

Nem rajongok a rádiós cuccokért annyira, kábelezést megoldom nem probléma.

Ez a Computherm Q8RF mennyire megbízható termék? 

 

ice device Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34514

Computherm Q8RF.  4db termosztátot kezel a fogadója. Termosztát 1db Q1RX 220 voltos dugaljt is tud inditani és  a kazánt is. Tehát 4db falitermosztat= 4db kapcsolt konektor= 4 db zonaszelep

Előzmény: bunyek (34511)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.01 0 1 34513

Akkor most ne jàrassam 8 percen àt 60 fokon,hanem inkàbb menjen 20 percen àt 45 fokon a kazàn,és igy gazdasàgosabb lesz?? Hiàba majd 3 szor annyi ideig megy minden óràba??

Előzmény: smith (34510)
Keeper83 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34512

Computherm Q8RF alapcsomag 2 termosztáttal+ 2 extra termosztát pontosan tudja ezt és még kábelezned sem kell, lévén rádiós termosztátokról beszélünk. Sima On/Off termosztátok, bármilyen kazánt meg tudsz ezzel hajtani. Árban ennél csak feljebb van.

Előzmény: bunyek (34511)
bunyek Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34511

Sziasztok!

 

Meglehet valahogy oldani hogy egy termosztát amikor egy kazánt indit akkor még egy zónaszelepet is kapcsol az osztó gyűjtőn?

Tehát pl 4 termosztáttal 4 zónát vezéreljünk az osztó gyűjtőn padlófűtésnél?

Esetleg relézéssel vagy máshogy?

smith Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34510

A hőcserélő elégséges méretét helyesebb megítélni a szekunder hőlépcsőből. Ha az állandósult állapotban a tervezési állapothoz képest (többnyire5-6°C) jelentősen nagyobb, akkor kell gondolkodni nagyobb hőcserélőn.

A kazánoldalt tekintve nem az előre, hanem a visszatérő az, ami a kondenzáció mértékét és ezzel a kazánhatásfokot kis mértékben befolyásolja. Itt tettem be egy mórickaábrát ezzel kapcsolatban.
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=152755201&t=9182044

Előzmény: Törölt nick (34509)
Mormogi73 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34507

Üdv! Napokban  a Bosch tìpusú kondenzàciós cirkó kazànom ha megy a fűtés, akkor erősen el kezd zörögni, ràzkódni.. Ha a hálózati meleg vizet engedek, vagy ha több levegőt kap (pl..megnyitón a kémény szerviz nyìllàsàt ) akkor elhalkul, de ha megy tovább a fűtés akkor újra kezdi.Mi lehet a probléma?

ice device Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34506

Reggel keltetett az asszonykám, hogy gáz szag van a kazánnál a fürdőben. 

Elzártam a gázcsapot a kazán alatt és  a gázóránál. 

Majd hívtuk a a biztosítót, hogy küldje  a szakit. Olyan a biztosítás, hogy 4 órán belül érkezik valaki.

Ez volt  reggel 8kor. Na azóta még  semmi.

Nemrég csináltam szappanosvizes koktél és egy spricnivel elkezdtem a nyomozást. 

Meg is lett. A hollanderen kellett húzni, mert annyira laza volt, akár kézzel is tudtam volna tekerni.

Viszont bírta magát tartani két  és fél évig. Azóta volt 3 karbantartás  is :( ott sem bukott ki.

Mindegy ráhúztam, nem buborékok, boldogság.  Jöhet a tél  :D

Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 -1 0 34505

Értem, szükséged van erre....

Akkor leírtam mit kell csinálnod, vidd vissza, cseréltesd ki, ha problémáznak az üzletben kérd el a területi képviselő számát és majd ő megoldja.

Az ipse egyáltalán jól kötötte be? Nekem az is gyanús (tudom szakszervizes, de mégis) ez talán az egyetlen Bosch kazán ahol máshova, máshogy kell kötni a termosztátot.

Előzmény: Dinnye86 (34504)
Dinnye86 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34504
A ct200-hoz lehet használni radiátoronként külön szabályozható termofejet. És nem csak on/off kapcsoló, hanem ems buszon oda-vissza kommunikál a kazánnal így (ha boschék valóban dolgoznak rajta) sokkal jobb szabályzás is megvalósítható vele. Meg ugye ló olja, hogy mennyi gáz lett elhasználva.
A kazán bekapcsoláskor "- -" jel jelenik meg a kijelzőn, ez meg a használati útmutató szerint azt jelenti hogy nem lehetséges ems kapcsolat. A ct200-on meg egy piros X van a kazán mellett, mert nem tud vele kommunikálni... De ha a kazánban le van tiltva az ems busz, akkor miért írnak a használati utasításban ems buszos termosztát bekötésről...
Előzmény: Sony Black (34502)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 -1 1 34503

Válaszoltak is. Miért lettél átbaszva? Közvetlen a Bosch küldte neked azt a termosztátot a központból, házhoz?

Nem! Akkor miről beszélünk? Bementél egy boltba és levették a polcról! Blokk vagy számla megvan gondolom, fogod és visszaviszed, megmondod ez nem jó a kazánhoz, hanem az újabb kell! Ha az nincs helyben, rendeljék be! Mi a probléma???

Előzmény: Dinnye86 (34501)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.01 0 0 34502
Előzmény: Dinnye86 (34491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!