Keresés

Részletes keresés

SZem Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2318
Itt síkraszálltunk a 3 napos KL szünet betartásáért, ne tessék a morált 24 órákkal rontani ;o)

Azért bátorkodtam egyébként a 8.6 görbületről írni, mert:
-Az FND 24%-os víztartalma miatt a lencse zsugorodása viselés közben elhanyagolható.
-Az átmérő 13.8 mm (az extra lapos corneák általában jó nagy átmérőjűek, eleve kényelmetlen az FND, a paciens nem fogja választani)
-Az FND elliptikus belső felszínű, tehát kevésbé lapos illesztés esetén sem szorul meg.
-Ha megszorulna is, a bődületes oxigénáteresztés miatt nincs hipoxia az első kontroll előtt, amikor is aztán úgyis észreveszed, hogy ha szoros.
-Személyes tapasztalatom 8.39-es átlagrádiuszon FND kitűnő illeszkedéssel, non-stop egy hónap viselettel több, mint egy éve, szoros (3 havonta) kontroll mellett. Igaz, nem BP.-n hordja.

Előzmény: bestoptika (2314)
djz Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2317
A -5=-0.5
Előzmény: djz (2316)
djz Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2316
Az a baj, hogy semmilyen segítőkészséget nem láttam ilyen szempontból. Amúgy kedves-aranyos, de nekem N&D nincs...
A szemüvegem -1.5/-5 (KL csak a rosszabbikon van), tehát oszlopnak azért nem megyek az utcán... A munkámhoz, autóvezetéshez, sportoláshoz kellene.
Előzmény: bestoptika (2314)
Joceee Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2315
Ma minden rendben volt. Köszi a segítséget:) Jó, hogy itt hétvégén is van ügylelet:))
Joc
Előzmény: bestoptika (2308)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2314
Azért én nem mondanám ilyen egyértelműen, hogy simán illeszthető a 8,6-os görbület. a szaruhártya görbületet kellene pontosan ismerni, mert ennek alapján dönthető el, hogy éjjel-nappali lencse megfelel-e. Ez tényleg csak 8.6-os görbülettel van.
Menj el vizsgálatra úgy, hogy 24 órát nincs fent a kontaktod /szemüvegben érkezel a vizsgálatra/, és nézzék meg így a szaruhártyád görbületét.
ekkor megmondják, illetve feltesznek egy próbalencsét. ennek alapján dönthető el, hogy alkalmas vagy-e ennek a fajtának a viselésére.
Előzmény: djz (2313)
djz Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2313
SZem!
Köszönöm a választ.
Mi a teendő akkor, ha a kontaktológus (jól írom?) azt mondja, hogy erre nem tud ajánlani semmit?
Ha nagyon reklám, kérlek, írd meg magánban! Vagy simán menjek el máshová is?
Előzmény: SZem (2312)
SZem Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2312
Erre simán 8.6-os felel meg az FND-ből.
Előzmény: djz (2311)
djz Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2311
Örömmel látom, hogy megélénkült a topic :-)
Egyszer már feltettem a kérdést: BC=8.9, PWR=-2 DIA=14.0 Focus Monthly-t hordok, de szeretnék kipróbálni egy éjjel-nappal hordható lencsét. Azt mondták, a BC=8.9 miatt nem lehet, mert nem gyártanak ilyet.
Tényleg reménytelen a dolog, vagy csak arról van szó, hogy az adott bolttal kapcsolatban álló gyártóknak nincs ilyen típusa?
Előre is köszönöm a válaszokat!
zwiebel Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2310
Kedves Szem és bestoptika,köszönöm a választ!!

le fogok szokni!:o(((

Előzmény: bestoptika (2295)
Joceee Creative Commons License 2003.08.31 0 0 2309
Mostmár nincs semmi panaszom:) De most jutott eszembe, hogy pár nap mulva amúgy is lencsét kéne cserélnem, úgyhogy inkább már holnaptól ujat teszek fel, a régit eldobom.
üdv:Joc
Előzmény: bestoptika (2308)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.31 0 0 2308
Így biztos minden rendben lesz. Hétfőn írj, hogy mi van veled.
Előzmény: Joceee (2306)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.31 0 0 2307
Szerencséd volt! azért a jövőben javasolnám, hogy betegség esetén szüneteltesd a lencse viselését. nem árt néha egy kis pihenés!
Előzmény: Glázser Bozsó (2305)
Joceee Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2306
Most 2 napig benne lesz a folyadékban, tegnap este levettem, és hétfőn teszem fel legközelebb.
üdv: Joc
Előzmény: bestoptika (2304)
Glázser Bozsó Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2305
Szia, Bestoptika!

Jaj, ne ijessz már meg! Tényleg nem lehet nátha/influenza esetén hordani? Mi van akkor ha fenn volt (naponta reggeltől késő délutánig), de semmi rendelleneset - pl. pirosodás - nem észleltem még?

Előzmény: bestoptika (2304)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2304
Szerintem még ennyire enyhe esetben ne dobd még ki a lencsédet. csak egész éjszakára legyen tisztító folyadékban. nem körömgyulladásra gondolnak a szakemberek, hanem pl. nátha, influenza, allergia.
Előzmény: Joceee (2303)
Joceee Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2303
Most már egészen jól van a szemem, de éjszakára teszek bele egy kicsit a kenőcsből. Akkor a lencsét kidobjam?
Egyébként nemrég volt róla szó, hogy ha gyulladás van a szervezetben, akkor ne hordjunk lencsét. Nekem a lábujjamban volt egy kis gyulladás(köröm). Ennek van valami jelentősége? Szerintem inkább csak valami szennyeződés okozhatta.
Joc
Előzmény: bestoptika (2302)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2302
A szemkenőcsöt elég éjszakára használni kisebb panasz esetén. Ugye ma van szombat, tehát ma és holnap este kent be a szemed, csak kis pötty elég, nem kell csík, hétfőn ha a helyzet változatlan úgyis szakorvoshoz kell menni, nem optometristához. ők nem írhatnak fel semmilyen cseppet, csak javasolhatnak.
Van olyan műkönny, amit vény nélkül is lehet kapni, van olyan ami vényköteles. A gyógyszertárban elmondják. Folyamatos használatra ne Visine-t vegyél!!
Előzmény: Joceee (2301)
Joceee Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2301
MEgvettem a szemkenőcsöt. Akkor csak estére használjam? Az van a a dobozán, hogy napi 2-3 alkalommal tegyünk a szemünkbe.
Joc
Joceee Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2300
Köszi a választ! Ugy látom, most jobban van, bár reggelre elég csipás volt meg kicsit piros is(de nem nagyon), de nem fáj.
A műkönnyet az optikusom írta fel. Azt csak vénnyel kapható egyébként?
Veszek szemkenőcsöt, ahogy mondtad.
Joc
Előzmény: bestoptika (2299)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2299
A te általad választott műkönny is jó választás, csak azt hiszem drágább. Ennyi a különbség. Ha valóban gyulladásról van szó /szakorvos állapítja meg, és szemcseppel, krémmel kezeli/, akkor dobd ki a kontaktokat, ami a gyulladás idején a szemedben volt. nem lehet annyira lefertőtleníteni, hogy ne lobbanjon vissza a szemed. kockáztatni nem ér. Mivel ma nincs szemészet, és ha még mindig váladékozik a szemed és vörös, vegyél Irgamid szemkenőcsöt a gyógyszertárban /vény nélkül kapható/, éjszakára lefekvés előtt egy kis pöttyöt tegyél a szemedbe és aludj el gyorsan. Ha hétfőig változatlan a helyzet, Szakorvost feltétlenül keress fel! Jobbulást!
Előzmény: Joceee (2296)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2298
A szemvizsgálód jól mondta. Az éjjel-nappali lencsék esetében /főleg a pestiektől/ én is kérem a heti 1 nap szünetet. Nálam is vannak olyan páciensek, akik valóban nem veszik ki a lencsét, a tapasztalatom változó. valakinek nagyon tiszta a lencséje valakinek nagyon koszos, mert a szennyeződés mellé leül a szem könnyének fehérjetartalma. matt fehérré válik a lencse felszíne. ez veszélyes, mert nem enged át ilyenkor oxigént a szemhez a lencse. Minden lencse vásárlás esetén kötelező a kontroll.
Ha most próbalencséd van, akkor az 1 hetes kontrollon kell nyilatkoznod, hogy szeretnéd-e választani ezt a típust. Ha jól tudom, az FND esetében /nincs nálam az árjegyzék/ is 3 hónapot tudsz egyszerre megvásárolni. Utána nézzék meg a szemed! Jó kontaktlencsézést! Örülök, hogy örülsz!!!
Előzmény: tüskeböki (2297)
tüskeböki Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2297
Most nagyon örülök! :-)
Ma megérkezett az új (immár fél dioptriával erősebb) -8.5-ös lencse. Betettem a szemembe és TÖKÉLETESEN látok! Igazad volt tényleg erősebb kellett. (És nem kellett kifizetnem mégegyszer a próbalencse árát, nagyon korrektek voltak)
És teljesen kényelmes, NEM SZÁRAD, ami az előző lencsémnél (Soft Lens66) mindennapos volt. Annyira örülök! Nem is értem miért nem előbb próbáltam ki ezt a fajta lencsét, ugyanis már nagyon idegesített, hogy a másik folyton kiszáradt és elhomályosodott és a fejem is egyre gyakrabban fájt. Csak attól tartok egy kicsit ha éjjel nappal bent lesz akkor tényleg nem lesz semmi baja a szememnek? Ezt valóban non-stop lehet viselni egy hónapig? A dokinő azt mondta, hogy a gyártó ezt mondja, de ő személy szerint azt javasolja, hogy minimum 1 héten egyszer szedjem ki a szememből egy éjszakára. Szerinted?
Előzmény: bestoptika (2294)
Joceee Creative Commons License 2003.08.30 0 0 2296
Ugy veszem észre, hogy kezd begyulladni a bal szemem.:(
Na nem nagyon, csak csipás+piros. Ezt a lencsét akkor el is dobhatom, ami benne volt?
Amugy én is használok műkönnyet(tears naturale 2)
Valamit tudtok ajánlani? Remélem, reggelre jobban lesz...nem rosszabbul
Joc
bestoptika Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2295
Valóban nem jó a Visinre rászokni. Ugyan csökkenti a szem vörösségét, érösszehúzó hatása van. Ha ég a szemed, valószínűleg kevés a könnyed. Próbálj meg akaratlagosan pislogni sokat ébredés után, vagy egyszerű műkönnyet alkalmazz. /Pl.Viscosa/ Esetleg monitornál dolgozol vagy légkondis helyen? mindkettő szárítja a szemet, hát még ha kontaktos vagy. Napközben a kontaktra csepegtethető műkönnyekből alkalmazz.
Előzmény: zwiebel (2291)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2294
Írd meg légyszíves mit intéztél. Miért nem próbálod ki más cég kontaktlencséit?
Előzmény: tüskeböki (2289)
bestoptika Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2293
Köszönöm a profi megjegyzést, de nem vagyok az. csak a tanultakat és a tapasztalatokat próbálom hasznosítani.
Előzmény: SZem (2290)
SZem Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2292
Sürgősen le kell szokni róla.
Előzmény: zwiebel (2291)
zwiebel Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2291
De jó, hogy van itt hozzáértő!!

Hónapos lencsém van, és reggelente eléggé ég a szemem, ezért sajnos rászoktam a Visine szemcseppre, hozzátartozik az ébredéshez, mint a fogmosás.
Gyanitom, hogy nem teszek vele jót, vagy netán teljesen ártalmatlan?

SZem Creative Commons License 2003.08.29 0 0 2290
Hurrá! Végre egy profi (bestoptika)

Hozzászólásom az FND témához: szerintem valami hiba lehet a gyártásban. Újabban elég vackok.

tüskeböki Creative Commons License 2003.08.27 0 0 2289
"Nem a görbületből adódik a problémád"

OK. Én csak azért gondoltam, hogy amiatt van mert ezt mondta a dokinő.

"azt szoktam mondani, én nem látok a páciens helyett, én csak az infokra tudok hagyatkozni. ez az info nem mindig tökéletes, ez benne van a pakliban."

Egyébként ahogy feltettem a szememre rögtön mondtam neki, h nem látok vele rendesen, uh minden info adott volt... remélem tényleg nem kell újból fizetnem.

Előzmény: bestoptika (2287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!