Keresés

Részletes keresés

handras Creative Commons License 2008.03.13 0 0 327
Köszi. Az még odébb van. :)
Előzmény: pancso (326)
pancso Creative Commons License 2008.03.13 0 0 326
Igen, de tervezik a matricásat, ha jól emlékszem talán 2009-től.
tacom Creative Commons License 2008.03.11 0 0 325
2005-ben az volt.
Előzmény: handras (324)
handras Creative Commons License 2008.03.11 0 0 324
Nem emlékszem sajnos, hogy az autópálya kapus rendszerű-e. Tudjátok?
handras Creative Commons License 2008.03.09 0 0 323
Egy biztos, az én nem létező angol tudásommal, remekül boldogultam.
pamag Creative Commons License 2008.03.09 0 0 322
És németül és olaszul, és egyre többen angolul. Magától értetődően.
Előzmény: pgyp (321)
pgyp Creative Commons License 2008.03.08 0 0 321
Szerbül és horvátul:o)
Előzmény: handras (320)
handras Creative Commons License 2008.03.08 0 0 320
Náluk még az idősek is legalább 2 idegen nyelven beszélnek!
Előzmény: pamag (319)
pamag Creative Commons License 2008.03.08 0 0 319

Egyetértek Veled, nekem is csalódást okoztak a standjukkal.

Egyébként amikor ott nyaraltunk, azt vettem észre, hogy teljesen magától értetődően úgy veszik, hogy aki oda megy, az társalgási szinten beszél idegen nyelven, úgy, mint ők. Nahát a magyarokra meg sajnos ez nem jellemző.

De idén nem oda készülünk.

Előzmény: pancso (318)
pancso Creative Commons License 2008.03.08 0 0 318
Nekem csalódás volt az utazás vásáron Szlovénia, mint díszvendég, pedig nyáron ismét oda szeretnék kijutni. Egy az, hogy Horvátország mellette legalább 3-szor akkora standon volt jelen, másrészt magyar nyelvű anyag, na az nem volt... Nekem mondjuk szerencsére nem okoz gondot az angol v. német megértése, dehát az átlag magyarnak... Kicsit jobban is készülhettek volna, mégiscsak ők voltak a díszvendégek. Ettől függetlenül nekem nagyon bejön az ország, ajánlom mindenkinek, aki még nem volt ott.
fidelite Creative Commons License 2008.03.03 0 0 317
Mariborban vagy  vonzáskörzetében tudtoka szállásokat ajánlani, esetleg tapasztalat alapján még jobb lenne....Fontos hogy vinnék a kutyusunkat.
handras Creative Commons License 2008.03.01 0 0 316
Szerintetek húsvétkor nyitva találom a turista látványosságokat?
pamag Creative Commons License 2008.02.19 0 0 315
Nekem személy szerint az tűnt fel, hogy milyen kellemes hangúak ebben az országban a harangok. És sokat harangoznak, mert vallásos a nép. Különösen szép hangú a portorozsi új, modern templom harangja. És az összes torony összes toronyórája működik és üti az időt.
Holgery Creative Commons License 2008.02.19 0 0 314
Még egy kis Bled, saját fotókon.
fidelite Creative Commons License 2008.02.18 0 0 313
köszi
Előzmény: kopibusz (311)
Holgery Creative Commons License 2008.02.18 0 0 312
kopibusz Creative Commons License 2008.02.18 0 0 311
Február 29. - március 2.
Előzmény: fidelite (310)
fidelite Creative Commons License 2008.02.18 0 0 310
mikor lesz az utazás kiállítás?
Előzmény: kopibusz (309)
kopibusz Creative Commons License 2008.02.18 0 0 309
Hát ilyen hozzászólásokat szeretek olvasni! Távoli egzotikus helyekről áradoznak az emberek. A közeli területekről pedig csak fanyalogva tesznek említést. Az elmúlt években mi többnyire mediterrán országokban nyaraltunk, mert kicsik voltak a gyerekek és nekik ez volt a jobb. Idén szeretnénk már kirándulósabb formát ölteni. Az utikönyvek képei mind gyönyörűek és egy hét alatt mindenhová nem mehetünk el, ahová szeretnénk. A választást nagyon megkönnyíti mások személyes tapasztalatainak a megismerése. Nem nagyon találtunk Szlovéniával kapcsolatban friss utibeszámolókat a neten. Az idei utazás kiállítás díszvendége Szlovénia lesz, remélem, hogy nagyobb sajtót kap az ország.
Előzmény: pamag (307)
Holgery Creative Commons License 2008.02.18 0 0 308
Bled kifejezetten fürdővárosként híres. Szerintem ott minden hotelben van medence, persze x csillagtól felfelé. Látnivaló és pezsgés szempontjából a legizgalamasabb szlovén város. Nyáron nagyon jókat fürödtünk a tóban is. Nagyon jó a vize. Valami gyógyhatása is van, de nincs kellemetlen jellege, mint sok más tipikus gyógyvíznek.
Ide egyébként sok más klassz hely is közel van: Bohinj-tó, Radovlijca, Skofja Loka, Triglav Nemzetipark, Pokljuka-fennsík, Soca forrásvidék, stb.
Előzmény: kopibusz (306)
pamag Creative Commons License 2008.02.18 0 0 307

Kranjska Gora is ideális támaszpont. Gyönyörű. A saját honlapja:

http://www.kranjska-gora.si/

Egyébként mindenhol megpróbálhatod az adott település saját honlapját megkeresni : a három w után településnév.adott ország jele. Többnyire bejön.

Sőt én, ha valahol egy szállás nevére bukkanok, a Google-val utána szoktam keresni, van-e róla más adat is, vagy saját honlapja. Az a biztos.

Midndenképpen vegyél útikönyvet és térképet. Minél hamarabb, hogy tudjál tervezni.

Rengeteg látnivaló van Szlovéniában. Tájak, műemlékek, első világháborús helyszínek. Biztos még más is, kit mi érdekel.

Inkább leírom dióhéjban, mi merre mentünk. Két hétig nyaraltunk ott.

Első héten a tengerparton, Portorozsban szálltunk meg. Egy nap átmentünk kirándulóhajóval Velencébe. Egy másik nap megnéztük a skocjani cseppkőbarlangot (a postojnai kimaradt, pedig az is szép), és Lipicán a lovakat. És Pirant, a szomszéd mediterrán kikötővárost. A második héten Bledben volt a szállásunk (de mi nem szállodát kerestünk, hanem minél olcsóbb magánszállást, de tökéletes volt mindegyik). Elmentünk Gorizia (Hemingway: Akiért a harang szól), ill. a szovén fél város, Nova Gorica felé. Innen az Isonzó (szlovénül: Soca) medrében mentünk tovább. Ui. a nagyapám itt dekkolt az első vh.-ban. Kobaridban megnéztük a múzeumot, adtak magyar nyelvű tájékoztatót. Van egy emlékhely is a katonacsontoknak.És a környéken több emlékhely és katonatemető. Aztán át a Vrsc-hágón. Ott van egy kápolna az orosz hadifoglyok emlékére, azt elpasszoltuk. Kranjska Gorába leérve elfacsarodott a szívem, miért nem ezt a helyet választottuk, olyan szép volt. Ide még visszamegyünk majd. Bledből kirándulva megnéztük Ljubljanat (ill,nem, mert nem sikerült parkolni, térképet szerezz a városról), Skofja Lokát, Kropa kovácsfalut, a bohinji tavat, Bled mellett a Vintgar-szurdokot, hazafelé úton Lendvát. És útközben több vár, miegyéb kimaradt, mert már nem vagyunk olyan mobilisak.

Úgyhogy szerezz irodalmat, és jó tervezést!

Előzmény: kopibusz (306)
kopibusz Creative Commons License 2008.02.18 0 0 306

Köszönöm Pamag, hogy felhívtad a figyelmemet a hozzászólásban szereplő honlapra.Tényleg jó! Csak azon húztam fel magam, hogy korábban miért nem vettem észre, hogy átállítható a lap angolra.

Az ideális medencés szállodát viszont még mindig keresem. Utazási irodák oldalain találtam rá a Larix hotelre. Ez egy Krajnska  Gorai szálloda. Szerinted alkalmas hely a Szlovéniával való ismerkedés megkezdésére?

Véletlenül nem járt valaki a szállodában? Úgy tudom, hogy télen sielők is szoktak ott megszállni.

Előzmény: pamag (305)
pamag Creative Commons License 2008.02.16 0 0 305

Böngészd  103-as hozzászólásban szereplő honlapot.

Nemcsak a szállásra találsz információt.

Az egész ország csupa látnivaló!

De mivel a tengerpartja kicsi, nem hiszem, hogy jellemző lenne a hegyekben a medencés szálloda. Legalábbis nekem nem tűnt fel.

Keress térképeket is az országról.

A kifejezetten színvonalas szállodák drágák, de rengeteg egyéb szálláshely is van.

Szinte mindenki beszél angolul, németül és olaszul.

A legkisebb falu boltjában, postán stb. is elfogadják a bankkártyát.

Előzmény: kopibusz (304)
kopibusz Creative Commons License 2008.02.16 0 0 304

Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni nyáron Szlovéniával. A gyerekeim csak akkor hajlandóak eljönni velem, ha találok édes vizes medencével rendelkező szállodát. Ismertek ilyet? Nagyon klassz lenne, ha - személyes tapasztalatok alapján - tudnátok nekem olyan hotelt ajánlani, ahol sok látnivaló van a környéken. Egy konkrét helyhez sem ragaszkodom, mivel sajnos még sosem jártam az országban. Kérlek, segítsetek!

Zotyolino33 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 303
Igaz, nem írtam, de egy pici segítség volt azért...Túraútvonal közelében legyen, tehát a hegyekben (v. közvetlen közelében). Helységnevet éppen azért nem írtam, mert nem tudom, honnan indulnak a túraútvonalak...
kirgizke Creative Commons License 2008.02.15 0 0 302
Ha beleírtad volna, hogy HOL szeretnéd azt a szállást, talán többen tudnának segíteni... :-)
Előzmény: Zotyolino33 (301)
Zotyolino33 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 301
Már kipróbált és nyugodtan ajánlható szállást keresek. A két legfontosabb, hogy közel legyen a vasútállomáshoz és a túraútvonalakhoz. Egyedül megyek, és különösebb igényem nincs. Legyen fürdőszoba, reggeli jó lenne, esetleg vacsora is. Köszönöm a segítségeket!
fidelite Creative Commons License 2007.12.28 0 0 300

városban szeretnénk lakni, talán a főváros a legszimpatikusabb elsőre.. Van egy kutyánk is, tehát a szállásfoglalásnál nekünk ez a legfontosabb szempont, hogy őt beengedjék.

Előzmény: pitunivers (299)
pitunivers Creative Commons License 2007.12.21 0 0 299

Szia!

Hát az attól függ, hogy milyen jellegű szállást keresel.

Meg hol, stb.

Érdemes nézelődni a szlovenia.lap.hu oldalon, ott össze van gyűjtve minden, de még jobb a szlovenia-utazas.lap.hu oldal.

Sok sikert!

Előzmény: fidelite (298)
fidelite Creative Commons License 2007.12.21 0 0 298
tudnátok küldeni linket, vagy van esetleg van címlístátok szlovén szálláshelyekről?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!