Keresés

Részletes keresés

Position Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30286
A jumperelést megnéztem, de az tuti hogy masteren van, CLJ nincs fönt, ha ez így nem hihető akár le is fényképezehetem ;)
Viszont gondolom, hogy nem véletlen, az hogy pont akkora a winyó mint amekkorára le lehet korlátozni CLJ-vel (32.8 GB).
Lehetséges -e hogy a winyó elektronikája korlátozta le magát ekkorára, vagy a BIOS magától úgydöntött hogy bevezeti ezt a korlátozást, miután problémák voltak vele ?

A lehuzás pihentetés visszarákás utáni felismertetést még nem próbáltam, majd ezt megteszem, ha ez nem jönne be, akkor resetelni kéne az alaplapon a BIOS-t, aztán ha így sem frissíteni ? Ilyet még nem csináltam, resetelni hogyan lehet ?
bullseye Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30285

1, xp-n is simán particionálhatsz: Mycomputer jobb click/manage magyarul kezelés asszem. (lehet adminjog kell, nem biztos)

 

2, a BIOSban nem a számok a lényegesek szerintem, hanem a kezelési mód (auto felismertetés ajánlott, persze lehúzás-pihentetés-visszarakás mágia után)... meg hogy tényleg ne legyen a HDDn a 32gigás jumper :)

 

Előzmény: Position (30279)
bullseye Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30284
húzd le mindkettőt, restart (húzzon kifelé az eszközkezelőből az emlékük) tedd vissza csak a PIOt masternek, ellenőrizd a BIOS/win hagyja-e a PATA sínt max UDMAban menni. ha nem segít az nagy szívás...
Előzmény: Airforce01 (30274)
Jahno Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30283
865-ös lapnak pedig simán ismernie kell a 120-as diszket, max. egy biosfrissítés ráfér, de többet nehéz mondni. A sector/head/egyéb számokat ne barmold, automatán ismerje fel, aztán kész. De nem lehet, hogy a windows ismer fel 30 gigát, nem a bios?
Előzmény: Position (30279)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30282
Hát azt, hogy a BIOS nem látja a vinyód teljes méretét, azt tuti hogy nem partícionálással érted el. Akárhány, akármekkora partíció van rajta, a BIOS a teljes méretet látja.
Amivel le lehet venni a méretet, az pl. a hibás jumperelés.

Üdv:
AL
Előzmény: Position (30279)
wawabagus Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30281

Oké :-)!

Akkor próbálkozunk, ahogy írtad...aztán, ha lefagytunk jövök az újabb kérdésekkel :-)!

Köszi a segítséget!!!

Johanna

 

Előzmény: Ambu-Lonci (30276)
pkolozsi Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30280
a következő a problémám: letőltöttem egy animált ikont ha megnyitom azonnal nyitja a
mozilla firefoxot és csak úgy működik windows alatt nem mia teendő?
köszönöm
Position Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30279
Sziasztok!
Az FDISK-et hogyan lehetne futtatni, ha az XP nem engedi ? Floppy nincs a gépben így egy boot CD-ről futtatható NTFS-t támogató DOS kellene, de ilyet nem tudok.
Az eddigi lehetőségek amiket számba vettem: a FREEDOS-t telepíteni is kell, bootolni nem lehet róla, az NTFSDOS wines prgogijával pedig csak bootolható flopyt lehet készíteni, Bart PE Winows alól már próbáltam, de abból hibaüzenet nélkül szimplán nem működik.

Egy a fix: valami problémát rossz irányból közelítesz meg. NTFS-nél nincs többé fdisk, se DOS. Írd le, mit akarsz elérni, és segítünk.

Többszöri rossz partícionálással elértem, hogy a 120 gigás winyómból 30 gigát lásson a BIOS és a Partition Magic is, így most egy ekkora NTFS partícióm is van rajta. Az alaplapom P4-es MSI 865 PE Neo 2, a winyóm Maxtor Y120L0. A BIOS-ban most ezek vannak beállítva cylinder:65531 head:16 sector:63, hát a sector és head számot próbáltam feljebb állítani, de jött be, a load bios default opciónak nincs jelentősége. CLJ jumper nincs fönt, fixbooot, fixmbr ezen nem segít, gyári programmal alacsony szintű formázás úgyszintén nem, nézegettem az ultimate boot CD-n különböző MBRtool és hasonló nevű progikat csakhát ezekkel partíciókat hozhatok létre és törölhetek, amit meg akarok javítani azt pont nem lehet. Tanácsokat kérnék, hogy akkor mit kéne tenni ? MBR törlése és cseréje (megfelelő paraméterekkel) egy újra lehetséges valahogyan ?
Jahno Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30278
Értem, de látszik, hogy kb. userszinten használ egy gépet. Nomost ha reseteli a biost, akkor szerintem lövése nem lesz, hogy akkor illik végignyalni a beállításokat, dátumot, estébé, telepítés előtt kimenteni a cuccokat, Outlook.pst-t, jelszavakat, webes űrlapok jelszavait, meg úgy alapban be kellene készülni driverekkel, egyebekkel. Én úgy gondolo, hogy elsőre így kapásból kcsit nagy falat, de lehet, hogy tévedek. Viszont az a meglátásom, hogy ha nekilát a resetelésnek, utána meg a telepítésnek, mint süket az ólajtónak, akkor abból jó nem fog kisülni. De ne legyen igazam...
Előzmény: rali (30277)
rali Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30277
Hogy használni tudja.

Nem tudom, érted-e?
Előzmény: Jahno (30272)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30276
Szóval ha még azért annyira működik a gép hogy egy programot el lehet rajta indítani, akkor:
1. figyeld a gép indulását mereven (lehet, hogy a monitor még nincs bemelegedve, akkor újraindítás után) és állapítsd meg, hogy milyen BIOS van a gépben (a következők lehetnek valószínűleg: Award, AMI, Phoenix ...). Ha ez megvan, jegyezd meg, akár ide is írhatod.
2. Ha olyan a BIOS, amihez gyárilag van MasterPassword, akkor már itt tudhatunk segíteni. Ha esetleg nem, akkor tovább
3. töltsd le a következő programot:http://www.cgsecurity.org/index.html?cmospwd.html
Olvasgathatod az oldalt is, háthat segít.
4. Csomagold ki a ZIP-pet.
Utána csinálj egy batch-file-t a Windows alkönyvtárában, ezzel a tartalommal:
----------
ioperm.exe -i
cmospwd_win.exe
ioperm.exe -u
Pause
------------

Indítsd el, majd figyeld meg hogy az adott BIOS-hoz mit ír ki. (Ja, a Press any key -nél csak az Enter-t fogadja el...)
5. Ha ez nem megy, akkor módosítsd a batch file-t a cmospwd_win.exe után írj egy -k paramétert. FIGYELEM, EZT LAPTOPNÁL NE CSINÁLJA SENKI!!! A laptop jelszava nem a CMOS-ban, hanem NVRAM-ban van, ez az akció csak kicsinálja a gépet, mert nem elég hogy bekényszerít hibás konfig miatt a BIOS SETUP-ba, azért még kéri hozzá a jelszót, tehát többé nem lehet elindítani!

Üdv:
AL
Előzmény: wawabagus (30271)
Gorcsev Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30275
Annyit tudnak. Irjál lassabban.
Előzmény: Airforce01 (30274)
Airforce01 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30274


HELP!

A következő a problémám:
Mindkét DVD íróm(Pió109,LG4163) ebben az átviteli módban van:Többszavas DMA-üzemmód 2.Ha 8-an íróm a lemezeket a nagy többségét elrontja mind a kettő.(NERO)Ha jól tudom ez az átviteli mód kevés a 8-os íráshoz, de nem tudom átállítani.Mindkettő a másodlagos IDE csatornán van 80 eres kábellal.Rendszer:XPprof+SP2+update.FW+Bios a legfrissebb


 

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30273

Ha bootol CD-ről, azt könnyen észreveszed, mert induláskor megjelenik egy felirat (berakott CD esetén term.):

 

"CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot..."

 

vagy angol telepítő:

 

"Press any key to boot from CD..."

 

Ebben az esetben jobb is, ha nem piszkálsz a BIOS-hoz egyáltalán. Egyébként a jelszó törléshez elég, ha (_teljes áramtalanítás után_) kiveszed az elemet, majd a foglalat érintkezőit rövidrezárod (így a paralel kapacitásokban tárolódó feszültség azonnal megszűnik), és rögtön teheted is vissza az elemet, kapcsolhatod be a gépet, ekkor nem kell várni, hogy "magától" kisüljön, sem jumperezni.

Előzmény: wawabagus (30271)
Jahno Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30272

Ha nem nagyon értesz hozzá, akkor minek macerálsz egy ilyen gépet, már bocs?

Előzmény: wawabagus (30271)
wawabagus Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30271

Szia Ambu-Lonci!

Egy lepukkant asztali gépről van szó. És nem százra a miénk, otthoni munkához adott munkahelyi gép. A hágai konzi gépe. Pár éve kaptuk, az akkori informatikus már rég nem dolgozik ott szóval nem tudjuk már meg a kódot. 

Szóval nem lopott :-), vagy ilyesmi.

Most már csak mi oldhatjuk meg ezt a kódos problémát, mert lassan már egyáltalán nem fog működni a gép, úgy tele van szemetelve.

És ha kivitelezem a bios "elfelejtését"...attól tud minden működni/installálódni, már ha bootol a cd-ről? Nem nagyon értek én ehhez, vagy újra kell alkotni a biost előbb. Bocs, ha nagyon hülye a kérdés :-).

Johanna 

Előzmény: Ambu-Lonci (30238)
rali Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30270
Megoldjuk.
Előzmény: Waratah (30269)
Waratah Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30269

uhhhhhhhhhhh:) nem azért vártam a válasszal, mert tipródtam, hogy igent mondjak-e, hanem mert futtattam egy víruskergetést (de semmit nem lelt:)))

 

Amúgy a kértdésfeltevés nem jó. NEm segíteni kell, hanem MEGCSINÁLNI, mert maximum együttérzően tudok bólogatni a munka közben.  Az egész még attól függ, hogy ahova költözünk, milyen net lesz. WiFi vel szeretnék majd 2 lakás között hálót.

Előzmény: rali (30268)
rali Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30268
Segítsek majd megcsinálni?
Előzmény: Waratah (30267)
Waratah Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30267

Az még odébb van (majd jövőre, ha megérjük). De várom már:))))

 

Előzmény: rali (30266)
rali Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30266
Ha routers kishálóban lesz az a gép, akkor is veszélyben vagy.
Előzmény: Waratah (30264)
Waratah Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30265
Aha, beleolvastam a cikkbe, és érteni vélem, nem bántom a gyerekeimet:)
Előzmény: Waratah (30264)
Waratah Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30264

lovely:) Tudtam hogy jó helyen kopogtatok. Köszzzz

Na de hogy hogy löttyentem oda? na mindegy, majd a gyerekek kezire koppantok. (Ideje hogy legyen nekem egy igazi PC-m, a szó eredeti értemében, PERSONAL)

Előzmény: Gorcsev (30262)
rali Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30263
Ujjujj...Megint újabb szemétség.

Szerencsére Waratah gyanakvó, nam kattintgat nyakló nélkül.
Előzmény: Gorcsev (30262)
Gorcsev Creative Commons License 2005.12.30 0 0 30262
Épp most láttam vhol, az vmi féreg!!! Eszedbe ne jusson föltenni! Vagy má' késő? Akkor nyomás irtani!
Itt vannak cikkek.
Előzmény: Waratah (30258)
rali Creative Commons License 2005.12.29 0 0 30261
Működik rendesen?
Előzmény: Waratah (30260)
Waratah Creative Commons License 2005.12.29 0 0 30260
:(
Előzmény: rali (30259)
rali Creative Commons License 2005.12.29 0 0 30259
Nem tudom, nem használom, nem is ismerem.
Előzmény: Waratah (30258)
Waratah Creative Commons License 2005.12.29 0 0 30258

Jónapot!

A www.msn.com  helyett ide -> http://beta.msn.com/?hdv=hdr2 landol  nekem.  Ez így okés?

(aztán még azt is mondja, hogy "Hi, Waratah", de mondjuk bele vagyok jelentkezve a Messengerbe)

rali Creative Commons License 2005.12.29 0 0 30257
Tejószagú mennybeballagó, az indexes gagyira volt átállítva...
Előzmény: Gorcsev (30256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!