Keresés

Részletes keresés

Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.23 0 0 239
vadászattal még nem találkoztam arra, de hasalni én is hasaltam már a vízba, méghozzá most télen. kevés rosszabb élményem volt mostanában kirándulásban. hazafelé egy szál semmiben vezettem, hogy átmelegedhessek.

Előzmény: Stms (221)
Foti Creative Commons License 2003.04.23 0 0 238
A Magyarkutas link egy kissé beteg.
Itt az igazi:

2002.06.30. Bp. - Magyarkút - Bp. bicajjal - épségben

Előzmény: Foti (235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 237
Múlt péntektől hétfőig sokat barangoltunk az Őrségben + Vendvidéken. Ide még vissza kell térni. Készült vagy 120 fotó is.
Foti Creative Commons License 2003.04.22 0 0 236
Foti Creative Commons License 2003.04.22 0 0 235
Előzmény: Foti (234)
Foti Creative Commons License 2003.04.22 0 0 234
Üdv mindenkinek !

A hétvége termése:

Börzsöny - Süd

Börzsöny - Ost

Stms Creative Commons License 2003.04.22 0 0 233
Egyéb Kőkapu(k):
- Badacsony oldalában
- Bp-en a 11-es busz végállomásánál az Apáthy-szikla felé.

:))

Előzmény: Kőkapu (232)
Kőkapu Creative Commons License 2003.04.18 0 0 232
Zemplén.
Imádom.

Kőkapu. Khmmm, mint a nevem is mutatja, nekem nagyon tetszett az a hely :-)

Ha pedig valaki arra jár, ki ne hagyja a Szuha-völgyet!
Ha Bózsváról mész Kishutába gyalog, az erdőkön keresztül, akkor rögtön Bózsva után lesz az erdőben. Amikor először megláttam, a szavam is elállt.

Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 231
199, 197... nemtom hogyan linkeljem :)
vb: tényleg szoktam ilyen szavakat használni... odafigyelek hogy ne...
Előzmény: Víz (230)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 230
Lentebb hol?
Előzmény: Stms (227)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 229
Te írtad hogy vadbarom, én nem akartam, ezért rövidítettem
Előzmény: Stms (225)
Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 228
Lakhelyem miatt (Bp) Főleg a Dunazug, és Börzsöny hegységeket ismerem.

Balatonnál túrázni egyszer voltam (nekem az van messzebb), Badacsonytól a Gulácsra, visszafele pedig a salföldi templomrom. Ez egy kellemes egynapos.
Fürednél ott a Koloska-völgy, és környéke, ott többször voltam nyaralás keretében, délutáni sétákra tökjó.

Börzsöny:
- Királyrétről a Csóványos, Nagy-hideg-hegy. Vissza Kóspallagra, vagy még tovább Kismarosra. A túra elején azért beleszaladhatsz iskoláscsapatba.
- Perőcsény-Nagybörzsöny (piros jelzés) Érinti Salgóvárat, nagyon szép út.
Mátra:
- Báránykő Mátrakeresztesnél. Az egész völgy szép, fenn az Ágasvári th után a Szamárkőről szép a kilátás.
Zemplén:
- Lentebb írtam róla.

... egyebet nem tudok elmondani... ;)

Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 227
Télleg... :)))
Előzmény: fd (226)
fd Creative Commons License 2003.04.18 0 0 226
tippelek: VadBarom :)
Előzmény: Stms (225)
Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 225
Lehet hogy lüke vagyok, de ezt a v.b. rövidítést nem értem...
Mindjárt írom ide a listámat... :)
Előzmény: Víz (224)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 224
Stms!

Írj nekem tuti helyeket, v.b-ok nélkülit!
Olyant amit érdemes látni. Ha tudsz, ne csak arról a környékről, hanem országosan, esetleg amit a BALATONTÓL sem túl költséges felkeresni.
Előre is kösz:
Víz

Előzmény: Stms (218)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 223
Abszurdum. Meg irgum-burgum. Ezért megyek a BALATON-tól is el, kirándulni.
Előzmény: Frankly (219)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 222
Stms!
Nem csak a Pilisre vonatkoztattam. Sajnos ez országszerte így van!
A múlt augusztusban a Mecsekben lefotóztam egy új esőbeállót. Nem csak azért mert megtetszett, hanem (magamnak) dokumentálhassam az ÚJ ÁLLAPOTÁT és ha arra járok később, vajh' mit találok vagy nem találok belőle?

Víz

Előzmény: Stms (218)
Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 221
Az két dolog lehet: fakitermelés (mivel erdőgazdálkodás folyik arra), vagy vadásztatás. Ez utóbbival egyszer már meggyűlt ott a bajom. Télen, csuromvizesen - előzőleg sikeresen elhasaltam a patakban :) - kellett várnom a tisztelt vadászokra, mert a túristaút mellett lődöztek. Én meg kiabáltam velük, hogy a tevékenységüket talán ki kellene táblázni, meg nem szombat délelőtt kéne csinálni.
Előzmény: Fatboy Slim (220)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.18 0 0 220
dehogynem. mindenhol kisteherautók nyomait fedeztük fel. valóban nem ott, ahol mi járunk, hanem mondjuk az idősebbek.
Előzmény: Stms (218)
Frankly Creative Commons License 2003.04.17 0 0 219
és az, hogy már mindent beépítenek? Kiváncsi lennék az engedélyek meglétére vagy a meglétének módjára!!! Már nincs ösvény ami ne vmi kacsalábonforgó palotára nézne! Mégis hogy lehetséges ez???
Előzmény: Víz (216)
Stms Creative Commons License 2003.04.17 0 0 218
Fatboy Slim: Munkagép nem nagyon tud oda bemenni... Legalábbis a lényegi részhez.

Víz: Én (bpesti lévén) azt tapasztaltam, hogy a Pilis igenis megközelíthető. Szinte bármelyik része fél órára van parkolóhelytől. Így az általad említett vadbarmok komolyabb "erőfeszítés" nélkül elérik. Legszomorúbb példa a pilisszentkereszti szurdok.
Sajnos kezdek emiatt leszokni a Dunazug-hg-ről. Tudok egy-két nagyon szép túrát, amik szerencsére olyan hosszúak, illetve eldugottak, hogy oda az említettek nem jutnak el (Pap-rét, Úrasztal-oldal).

Azért leírom én is a kedvenc helyeimet :)
- Prédikálószék (Dömös felől)
- Égett-hárs (Psztlélek felett) és onnan Esztergomba
- Vaskapu-szikla a Pilis oldalában.

Előzmény: Fatboy Slim (217)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.17 0 0 217
jól mondjátok. szörnyű valóban. egy csomó szemetet láttam én magam is. egy hónapja voltunk kb. ráadásul így tavasszal bemegy egy csomó munkagép és kimélyíti, + borzasztó sárossá teszi az amúgy járható utakat.
Előzmény: Víz (216)
Víz Creative Commons License 2003.04.17 0 0 216
Tapasztaltam. Hát..., másoknak is tetszik. Csak kár, hogy hangosak és SZEMETELNEK. Legszebb vízesés vállán hagyott intimbetétekkel, műanyag flaskákkal, csokipapírral tesznek emberi környezetet a CSODÁBÓL. (A csudába!!!)

Azt nem értem, hogy bármerre is menj, bármilyen távol a civilizációtól, lakott helytől, a barbárok ott is munkálkodnak. Pedig ezekre a helyekre kijutni ráadásul még erőfeszítést is kíván. Az ember azt gondolná, hogy aki ilyen túrákat tesz meg gyalogszerrel, nem OLYAN beállítottságú, mint a városi RONGÁLÓK. Az olyan vajh' miért megy ki a TERMÉSZETBE??? ÁLLATODIK???

Előzmény: Stms (215)
Stms Creative Commons License 2003.04.17 0 0 215
Ha szereted a csendet, akkor listád első helyén szereplő Rám-szakadékba télen, hétköznap menj, annyira dugig van mostanság. :(
Előzmény: Víz (214)
Víz Creative Commons License 2003.04.17 0 0 214
Bonyolult. A víz hideg még. Egyébként itt jóformán a medren kívül csak az épített környezet bámulható, hacsak nem madártávlatból csodálod a tájat. Engem jobbán hívogat a TERMÉSZET. Érdeklődésem ugyan kiterjed az épített környezetre is, de szeretem a CSENDET, a MADÁRFÜTTYÖT, legkedvesebbek számomra a FORRÁSOK, a TISZTA PATAKOK és az ERDŐ.
Magyarországon (és jóformán csak itt vagyok ismerős), a sorrendem:
1) Dömös a Rám-szakadékkal,
2) Mecsek a Csepegő-sziklával és a Ferde-vízeséssel,
3) Bakonynána a Római-fürdővel,
4) Bakonybél és környéke.
Sorolhatnám még, de nem akarom bizonyára a részemről szubjektív értékrenddel zavarni a másként érzőket.
Előzmény: Fatboy Slim (213)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.17 0 0 213
ja? az más. csöppet sem hanyagolható tényező.
a Balcsinál? akkor megintcsak adott a program...
Előzmény: Víz (210)
Zsefe Creative Commons License 2003.04.17 0 0 212
Rokat es valami mokus felet lattunk mi is, lehet hogy ozet is.
Nem emlekeztem a halastora, de mostmar ugy remlik ,hogy elmentunk mellette es az erdei kocsiut vegen volt a haz.( kocsit a faluban hagytuk)
Zsefe
Előzmény: Korovioff (207)
Korovioff Creative Commons License 2003.04.16 0 0 211
:-) Latba vetem a befolyásomat.
Szerintem jól választás volt.
Tudtommal a régi torony még megvan, bár jó ideje nem jártam ott. Mindenesetre Kisújbányától az derekas gyalogtúra, viszont útba esik Püspökszentlászló arborétummal meg a püspöki kastéllyal, ahova gyerekekkel mindenképp érdemes ellátogatni, ha a környéken jár az ember. ha kocsival mentek, és gondolom azzal, akkor érdemes visszaautózni az erdei úton a vadászházig és a régi üveghutákig - azokat is meg lehet nézni. Az úthoz legközelebb eső, helyreállitott kemencétől Püspökszentlászló a Zengő lábával már csak öt perc séta az erdőn át egy kis völgyben. Onnantól aztán meredek.
Óbányán ajánlom a templommal szemben lévő helyi kocsmát :-) Kuriózum ma már az ilyesmi is.
Előzmény: Víz (208)
Víz Creative Commons License 2003.04.16 0 0 210
Már ha Budapesten laksz. Én a Balatonnál élek.
Így már nem 500 Ft a Pilis.
Egyébként Örök szerelmem a Rám-szakadék és Dömös.
Előzmény: Fatboy Slim (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!