Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5798

á, dehogy bújj el:-)) de ha már egyszer készítek, akkor sokat, hogy egyszerre legyen pacsmagolás a konyhában:-)és hál istennek sokat rendelnek, mostanában nem győztem eleget gyártani, muszáj volt ennyiből-és mindezt egy kis konyhában-folyton lilahagyma-szag volt mindenütt:-)))

de úgy érzem, azért a félkemény és a kemény sajt a sajt:-)ezért idegesít,hogy azt kéne készíteni...

Előzmény: Kriszkrosz1 (5796)
elefada Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5797

Nagyon megcsúsztam,.:-(

Bocsi.

Gyönyörű sajtokban gazdag boldog új évet.

ÓÓÓ! Az első fele látom már teljesül! :-)))

Kriszkrosz1 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5796

Ja kérem, aki ennyi tejből dolgozik... én el is bújtam a kis 50-70dkg-os sajtjaimmal...

guszták, szépek, gratula, a recepteket pedig szeretettel várom kipróbálásra!!! :)

 

Előzmény: Törölt nick (5792)
genziana Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5795

Egyszer ebbe én is belefutottam, ebbe a "hogyan marad rajt a külsején a fűszer"..

Nos, az én tapasztalatom az, hogy a gomolyára nemigen "ragad" a fűszer kivülről....

ha krémsajtot készítesz, és abba forgatod bele az rajta marad.

Bár itt vannak nagy sajtosok, pl. Elefada..ha feljön a fórumra biztos fog segíteni..

Amúgy ha érlelt sajtot szeretnél akkor szerintem jobb a a szárított fűszer, friss sajtoknál jó a friss fűszer. Bár azért én "egy -két" napot ezt is szoktam pihentetni.

Előzmény: Törölt nick (5793)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5793

szeretném még megkérdezni, hogy a sajt külsejére hogyan teszed rá a füszereket-mármint hogy milyen állapotában van akkor a sajt, mikor forgatod bele-köszi

Előzmény: L.Myke (5784)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5792

sziasztok, ezek a préselt sajtocskáim:-) most csináltam őket 3 nap alatt:-)mennek érni, csak még nem tudom, hol lenne nekik a legjobbez egy 3,5 kgs, melegített, préselt sajt, félkemény-nagyon szépen sikerült, most sóoldatban úszkál

 

 ez a 4,5kgs GOUDÁM, amely már fürdő után van és 2 napot kell lennie szobahőn száradni viaszolás előtt-ez este lesz, ha sikerül:-)

 

 ezek itt EDAM sajtok, már viaszban 2 napja-első viszolás volt, kicsit ügyetlen vagyok, csúnyácska lett

 

 ez pedig egy préselt, 2,5kgs félkemény fokhagymás, bazsalikomos, oregánós ízesítéssel, most jött ki a présből és megy a sófürdőbe

 

kíváncsi vagyok, mi lesz belőlük pár hét múlva:-))) valakinek tapasztalat érlelésről? van spejzom ahol kb 17-18 fok van és oda teszek be ultrahangos párásítót-jó lesz az?

van borospincénk is, 90% párával, de kipróbáltam, sok a bogár, nem biztonságos

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5791

szia, igen, most kezdtem vele dolgozni, és imádom:-)eddig mindig gondot okozott melegen tartani a tejet, alvadékot, aztán az utómelegítés lassan is gond, és ismét 20-30 percekig olyan hőn tartani az alvadékot-egy tortúra volt gázsütőn megoldani- a férjem már nem bírta idegekkel, mennyit kínlódok a melegítéssel/alulról a sparherdből melegítettem, oldalról hősugárzőval, stb/ mert 35 liter tejjel elég macerás a dolog.

egy tanfolyamon láttam, higy ezzel dolgoznak, és fantasztikus segítség, csak dicsérni tudom:-)vannak kisebbek is, mint az enyémek, van olyan is, amiben 2 gasztroedény is van 9 és 9 literesek és gépestül kb 110.-euro-megéri belefektetni-örök darab, és bármikor el lehet adni.az a legjobb benne,hogy termosztatos/remélem magyarul is ez a neve/-tehát beállítod a hőfokot, és ha eléri, kikapcsol, ha lefűl, visszakapcsol

Előzmény: L.Myke (5780)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5790

köszi szépen

Előzmény: genziana (5781)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5789

igen, feta, neten találtam rá receptet:-)

Előzmény: genziana (5782)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5788

gyönyörűek!!!!!!!!!!

Előzmény: L.Myke (5784)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 5787

szia kriszkrosz:-)köszönöm, hogy írtál mailben is:-)később válsárolok, rossz volt a PC-m.Tehát az én oltóm elméletileg 1:15000-es erősségű, de gyakorlatilag sajnos nem:-) leteszteltem, van rá módszer, hogyan kell az oltó erősségét letesztelni, és csak 1:2660 erősségű, úgyhogy elég gyenge.úgy jöttem rá, hogy gyenge, hogy nem alvasztotta meg annyi idő alatt a tejet, mint kellett volna.De a kultúrákkal nagyon meg vagyok elégedve:-)

én annyira pontosan nem nézem az árakat, mert ami kell, azt úgyis meg kell venni:-( , és nincsenek őrült nagy különbségek.de itt nagyon nagy a választék, mindent egy helyen be lehet szerezni, és egyszerre mindig sok mindent rendelek, úgy éri meg.

Nemsokára töltök fel képet és leírást az 1. goudámról és edamomról.leírást is teszek fel, hátha valakit érdekel, és akkor nem kell fordítgatni google fordítóval:-)

Előzmény: Kriszkrosz1 (5786)
Kriszkrosz1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5786

merthogy én már belebonyolódtam - ahogy emlékszem az oltóerősség a mi oltónknál 1:5880 azaz 1 l oltó 5880 l tejet olt be??? a cseh oldalon azt olvasom ez 1:15000??? ez azt jelentené, hogy 15000 l tejet olt be 1 l oltó? mármint azt számolom, hogy árban van-e diffi? a mi oltónkat én szeptemberben 1 litert vettem bruttó 4406 ft-ért. No szóval csak számolgatok bocs...

Előzmény: Kriszkrosz1 (5785)
Kriszkrosz1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5785

az általad használt oltóból mennyi kell 100 l tejhez?

Előzmény: Törölt nick (5777)
L.Myke Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5784

Sziasztok!

 

Szeretnék sajtokban gazdag Boldog Új Évet Kívánni mindenkinek!!!

 

Íme egy kis ízelítő a tavalyi sikeres próbálkozásokból!

 

 

 

Üdv: Myke

Kriszkrosz1 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5783

Nagyon kedves vagy igazán! Ha van olyan tananyagod, amit esetleg mail-en lehet küldeni, azt szívesen fogadnám, aztán megpróbálom lefordíttatni a géppel. Megyek is megnézem az oldalakat, amiket ajánlottál. 

Nekem leginkább egy tejszeparátorra fáj a fogam, de arra még gyűjteni kell...

Félkeményre konkrét bevált receptem sajnos nincs, csak maga az alaptechnológia elmélete, hogy kb. hogyan is készül általában. Bár gondolom az nem sokat segít... Tavasztól szeretnék majd próbálkozni félkeménnyel, csak az után okoskodnék, de remélem lesz, aki segíteni tud majd a tapasztalatával Neked...

 

 

Előzmény: Törölt nick (5771)
genziana Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5782

Jah, amúgy az üveges az feta?

 

Előzmény: genziana (5781)
genziana Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5781

Szia!

Üdvözöllek köreinkben:)

 

Nem értem milyen kritikáról beszélsz..:)

Szerintem nagyon gusztimusztik a sajtjaid!

Előzmény: Törölt nick (5767)
L.Myke Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5780

Szia! És Te ilyennel dolgozol?

Előzmény: Törölt nick (5778)
nyenyeszito Creative Commons License 2012.01.02 0 0 5779

Sziasztok!

 

Itt az új esztendő Boldog Új Évet minden sajtkészítőnek.

 

Előre gondolkozom azon, hogy ha már vége lesz a télnek hogyan lehetne érlelni a sajtjaimat. Nincsen sajnos pincém és a hűtő is kevesebb hőmérsékleten működik nálunk mint az érleléshez szükséges. 

 

Milyen fajta sajtokat lehet készíteni, amik érlelődnek 20-30 fok között? Eddig cheddar és Gouda, amiket készítettem, de ezek 18 fok alatt tárolandók. Valakinek ötlete? Ti milyen fajtákat szoktatok tavasszal - nyáron készíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5778

http://www.dobrykolonial.cz/Vodni-lazen/118-Vodn%C3%AD-l%C3%A1ze%C5%88-bez-n%C3%A1dob

ezt még felteszem-fantasztikus és abszolút megfizethető segédeszköz sajtgyártáshoz-csak ajánlani tudom!

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5777

miska-igen,van recept a neten-küldöm a linket-amúgy lehet tőlük receptkönyvet vásároni-ami több, mint receptkönyv-technológia is-van nekik alap, francia sajt és kemény sajtok-füzet-nekem megvan kettő és mondhatom,szuper

ha bármely recept érdekel, szívesen leírom neked

tehát a link:http://www.dobrysyr.cz/recepty/

szerintem ha bedobod a googleba, lefordítja-ha nem, szívesen segítek-szuper receptek, tökéletesen sikerült pár belőle

de pl a gouda és az alpesi már bonyolultabb, annak azért csak a rövidített változatát írják itt le, az igazi csak a fizetett könyvükben van-na ezt készítettem el:-)

Előzmény: Miska-Maska (5776)
Miska-Maska Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5776

És ha vásárolsz akkor küldenek receptet vagy   megtalálható a neten valahol.

Előzmény: Törölt nick (5775)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5775

ja, és a rakott sajt: saját fetát készítek az ő receptjük alapján tehéntejből/isteni finom mindig/, azután rakok minden üvegbe: lilahagyma, fokhagyma, fetasajt, áfonya, mazsola, mogyoró, földimogyoró, zöld oliva, lila oliva, kapri bogyó, kukorica, gomba/konzerv/-valamint babérlevél, csilipaprika, 4 színű bors

az öntet: napraforgó olaj, worcester szósz, szójaszósz, vegeta, bazsalikom, snidling, oregánó

isteni finom, mindenki meg van érte bolondulva- főleg a férjecském

Előzmény: Miska-Maska (5773)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5774

szia, miska-maska, nagyon köszönöm:-))írok nekik, és megkérdezem, hogy elküldenék-e a csomagot magyarországra-szerintem nem probléma, mert szlovákia is épp úgy külföld, és én is utánvéttel rendelek mindent:-)

az oldalukon minden termék alatt ott van, hogy do košíku-kosárba, és ennyi az egész:-)nagyon helyesek, gyorsak, 1-2 napon belül nálam van minden

Előzmény: Miska-Maska (5773)
Miska-Maska Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5773

Szia.

 

Megnéztem az oldalt amit küldtél.Érdekelne hogy hogyan lehet rendelni és mennyibe kerül.Ahogy nézegettem minden  sokkal olcsóbb mint nálunk. Én kezdő vagyok ,de nagyon szépek és guszták a sajtjaid.Amik üvegben vannak azok milyen sajtok és mit teszel még bele, mert nagyon gazdag a fűszerezése . Válaszod előre is köszönöm

Előzmény: Törölt nick (5772)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5772

még egy linket küldök neked:

http://www.dobrykolonial.cz/Syrar

Előzmény: Kriszkrosz1 (5770)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5771

szia, kriszkrosz, de örülök, hogy írtál:-)

tehát az oldaluk:

www.dobrykolonial.cz

www.dobrysyr.cz

nem találtam náluk jobb oldalt és szállítót:-))pedig a magyarok közt is kerestem.

ha bármit szeretnél lefordíttatni, állok rendelkezésedre, vagy ha bármit szeretnétek, meg tudom rendelni és tovább küldeni magyarországra

valami tapasztalatod félkemény sajtokra?

ha kell, van sok receptem sajtokra-holland, svájci-most vásároltam tőlük tankönyvet-szívesen megosztom

Előzmény: Kriszkrosz1 (5770)
Kriszkrosz1 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5770

Szia, érdemben nem tudok hozzászólni, de nagyon guszták, szépek a sajtok!!! Én is tavasszal kezdtem sajtozni, még nem sok tapasztalatom van, de itt nagyon sokat tanultam én is!!! Szintén leginkább friss sajtokat készítettem, mert az tűnt könnyebbnek. És mindenki nagyon szereti a családban és az ismerősök közül...

Itt a legtöbben a Magyar Tejkutató Intézettől rendelik a kultúrákat és oltót - dán gyártmányú, ha jól tudom; CHR Hansen a gyártója, nézd meg esetleg: www.mtki.hu ott árakat nem írnak, de ha érdekel, elküldöm szívesen a tájékoztatójukat, ősszel kértem tőlük.

A Te általad írt kultúrákat hol lehet megnézni? Van honlapjuk? Megnézném én is szívesen, milyen árban vannak, meg mik kaphatók, bár nyelvtudásom finoman szólva is hiányos...

 

Előzmény: Törölt nick (5766)
Kriszkrosz1 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5769

Köszönöm! Anyakultúrát még nem készítettem (de a Tőled kapott leírását elmentettem ám!), mert annyira sűrűn nem készítek sajtot, hetente kb. 1-2x egy-egy darabot csak. De tavasszal kipróbálom.

A szappanozásban egy negatívum van számomra, tényleg csak akkor állok neki, ha nem vagyok fáradt, nyúzott, mert a lúg elég veszélyes a bőrre, szemre...  viszont lehet hideg vagy meleg, nem kell izgulni, hogy merre alakul...

További szép estét!!!

 

Előzmény: elefada (5757)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 5768

szia, én is készítettem már hasonlót, de én komplett münster kultúrából, gyönyörű narancssárgás lett, csak azzal nem vagyok tisztában, hogy mosogatjátok-e a tetejét, vagy nem-mert olvastam, hogy kéne, de én nem mostam, és így is finom lett-mindig féltem, hogy ha mosogatom,akkor lekopik a tetejéről a penész:-) de az íze így is fantasztikus volt, csak az enyémen a felső réteg picit vastagabb lehetett.

előre is köszönöm a tanácsot

Előzmény: elefada (5596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!