Keresés

Részletes keresés

SZem Creative Commons License 2003.09.08 0 0 2348
Nekem is ez a tapasztalatom a ComfortVue-val.

(Egyébként a Solo-hoz is minden kiszereléshez tartót kapsz)

A tokot pedig illik teleönteni. Jó, nem púposra, de nem ám csak éppen ellepje a lencsét! A fertőtlenítő összetevő alacsony koncentrációja miatt a mennyiség fontos!

Előzmény: bestoptika (2347)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.08 0 0 2347
A Sauflon folyadékok esetében minden kiszereléshez adnak tároló tokot. Próbáld ki ezt a folyadékot. vevőink által kapott infok alapján nagyon jó. nálunk a havilencsések zöme ezt használja. nem szárad a szemük annyira. volt, aki teljesen letudott állni a műkönny használatáról.
Sauflon comfort vue
Előzmény: djz (2344)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.08 0 0 2346
A hivatalos tárolás alapján minden nap kell a folyadékot cserélni, még ha nem is teszed fel aznap a lencsét.
Előzmény: Joceee (2340)
Beebite Creative Commons License 2003.09.08 0 0 2345

itt egy kosras, bár elég kicsi a kép:)
és ez hogy tetszik?:)))
Előzmény: djz (2344)
djz Creative Commons License 2003.09.08 0 0 2344
Ha már itt tartunk: én csak a B&L és a SOLOcare folyadékokhoz adott tárolót ismerem (ezeket csak a nagy kiszerelésekhez adják, egyébként >2000 HUF...). Pár szóval le tudnátok írni a "kosaras"-t?
.attus. Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2343
Nekem is :((
Előzmény: djz (2342)
djz Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2342
Nekem meg csak az egyik szememre kell...
Előzmény: bestoptika (2338)
.attus. Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2341
Ha kiveszem a lencsét, mindig kiöntöm a folyadékot is. De nem minden nap használok kontektlencsét.
Előzmény: bestoptika (2338)
Joceee Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2340
Szia! Énnekem ugy nem fogyott el a folyadék, hogy nyáron nem minden nap hordtam a lencsét+most is igy van ez. Pl. most hétvégén nem tettem fel.
De ha nem hordom mondjuk 3 napig, akkor nem kell naponta cserélni, ugye?:D
Olyat még sose csináltam, hogy ne cseréltem volna le. Reggel beteszem, folyadékot kiöntöm, a tartót nyitva elteszem, este feltöltöm, és bele a lencse. Előtt még a tenyeremben megtisztitom. Azt hiszem, ez igy ok.
Joc
Előzmény: bestoptika (2338)
Beebite Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2339
Én ezt mindennap megteszem és mégse fogy el. Szerencsére.
persze a legkisebb tárolót választom hozzá, piskóta alakút, sose kosarast. És nem öblitem ki a tartót foyladékkal.

10 éve van lencsém. És biológus (is) vagyok:))

Előzmény: bestoptika (2338)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2338
Sziasztok! Bocs, de hétvégén nem jutottam internet közelébe. Tehát a folyadékokról!
Egy kb. 355 ml-es folyadéknak illik elfogynia kb. 3 hónap alatt. minden nap le kell öblíteni néhány cseppel a kl-t a tenyeredben. minden nap a tárolótokban cserélni kell a tisztító folyadékot. ezt gyakorta elfelejtitek. pedig ha belegondolsz, akkor ugyanabban a koszos vízben nem mosol mégegyszer ruhát. a kl-t sem szabad beletenni koszos folyadékba.
Előzmény: Joceee (2337)
Joceee Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2337
:))))))

Hát egyszer ugyfelejtettem kupak nélkül, de túléltem;))
Joc

Előzmény: Beebite (2336)
Beebite Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2336
Mindent kitalálnak, hogy minél jobban pazarold:) Egyre nagyobb térfopgatú tartó edényeket, woodoo szertartásnak beillő pancsoilási műveleteket előtte és utána, stb:)

De azért arra vigyázz, hogy kvázi steril maradhasson, pl ne hagyd kupak nélkül, a kupakot ne tedd le pofával lefelé, stb.:)

Előzmény: Joceee (2334)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.09.07 0 0 2335
:-)
Én addig használom, amíg el nem fogy, tehát kb 5-6 hónapig.
Csak nem dobom ki a kedvükért :-)
Előzmény: Joceee (2334)
Joceee Creative Commons License 2003.09.06 0 0 2334
Lenne egy kérdésem: Az ápolófolyadékomra az van irva, hogy a 3 hónapnál régebben felbonott folyadék használata kerülendő. Ez azt jelenti, hogy ha letelt a 3 hónap, és még van belöle, akkor dobjam ki?
Nekem most kb 1/3-ig van, és 2 hét mulva lejár a 3hónap.
Joc
seva11 Creative Commons License 2003.09.05 0 0 2333
Kösz szépen, majd megpróbálom. Még arra gondoltam, hogy esetleg az lehet az oka, hogy egynapos lencsém másnapos volt, bár a dokinéni szerint addig még jónak kell lennie, és első nap nem is volt benn sokáig.
Előzmény: bestoptika (2331)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2332
szerintem írása alapján nem mindenki a Tescoban dolgozókra gondolt. Szerintem Ön sem, de hagyjuk. Corneotopográfja nem sok optometristának van, így mi ilyen összehasonlítási alapot nem tudunk alkalmazni. megkérdeztem több kollegámat. Mindenki a 24 órát alkalmazza. Lehet, hogy mi így tanultuk. tudjuk, hogy változik a szaru görbülete, de lágy lencsénél mi ekkora változást nem észleltünk. /nem vonom kétségbe mérési eredményeit!/
Ezzel az üzletlánci témát és a szünetet befejeztem.
Előzmény: SZem (2328)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2331
Próbáld ki, hátha megoldódik műkönny segítségével. ha nem , térj vissza vizsgálódhoz, nézze meg a lencse illeszkedését.
Előzmény: seva11 (2330)
seva11 Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2330
Sziasztok!
Örömmel jelenthetem,h átestem a "tüzkeresztségen", és már kétszer sikeresen beraktam és kivettem a lencséimet. A kivételi technikáért külön köszönet Beebite 2260-ért, igy a kivételt 45 másodpercen belül meg tudom oldani! A betevés ma még 10 perc volt, de javul (35-röl indult).
KÉRDÉS EGY SZAKÉRTŐHÖZ:Az mitöl lehet,h a bal szememen enyhén a szemhéjhoz tapad a lencse pislogáskor? NEm kibirhatatlan, és csak akkor érzem, ha konkrétan arra figyelek. Ilyenkor száraz a szem? Mükönny segithet?
Joceee Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2329
Én úgy gondolom, hogy nem sóztak rám semmit. Cibavision havi lencsém van, nem is akart rábeszélni a doktornő másra. Ugy gondolom, hogy ez árban és minőségben is elég jó.
Sőt, amikor visszementem hozzá nem régen vizsgálatra, és mondtam neki, hogy elszakadt az egyik lencsém, akkor szó nélkül adott egyet, és nem kért érte pénzt.
Egyébként az én környékemen CSAK két boltban illesztenek kontaktlencsét, és mind2 üzletlánc tagja. Amint már írtam, az egyik egyáltalán nem jött be, de a másikkal semmi gondom.
üdv: Joc
Előzmény: SZem (2328)
SZem Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2328
Sosem a dolgozókkal van baj, hanem magával a lánccal. A Tescoban dolgozó nem tehet róla, hogy az angol tulaj talicskával szállítja el a pénzt az országból, miközben a magyar áruért filléreket fizet a termelőnek. Szóval arra céloztam, hogy aki fizet a minőségért, az annak fizessen, aki nyújtja, ne annak, aki a kontaktológust alkalmazza. Nem hiszem, hogy ez sértődésre adna okot.

A corneatopográfia egyébként szépen kirajzolja a KL okozta deformációt, nem véletlen talán, hogy refraktív sebészet előtt a lágy lencsét is legalább egy hétig nem engedik viselni. Úgyhogy mindenkinek ajánlom (és mások is) a 3 nap betartását. (Csikókoromban egyébként kiváncsiságból kipróbáltam, van-e értelme az egésznek, és megnéztem egymást követő napokon, van-e változás a refrakcióban és persze a korrekcióban. A legnagyobb eltérés 3D volt.)

bestoptika Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2327
kÖSZÖNÖM, hogy megvédtétek az üzlethálózatban dolgozó szemvizsgálókat. már nem a kontaktforgalom miatt piszkálják őket. Úgy általában a forgalom miatt. Én, akikkel együtt dolgoztam, egyikre sem volt jellemző, hogy kiadott volna drága lencsét, csakhogy fizessen a vevő. ez a stílus inkább az eladókra jellemző.
természetesen biztos van kivétel. azt viszont állítom, ha valaki ilyen stílust követ /elad mindent, csak fizessen a vevő/, nem a szakmába való!
Előzmény: .attus. (2326)
.attus. Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2326
OFF

A nagy láncokkal az a baj, hogy ha az orvos/látszerész/akármi, szóval a szakember eseleg nem találja igazán jónak valamelyik megoldást, akkor is odaadja a páciensnek, mert fél attól, hogy ha elengedi az ügyfelet a drága cucc nélkül, akkor a fejére koppintanak. Kis üzletekben ez nem jellemző ilyen mértékben. Ez nem csak elvi duma, hanem tapasztaltam is.
Ez persze nem azt jelenti, hogy a nagy láncoknál mindig szar dolgok mennek, csak azt, hogy drágább, és bizonytalanabb cuccoknál nagyobb az ilyen probléma előfordulásának valószínűsége.

Előzmény: bestoptika (2324)
Joceee Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2325
Nekem sincs bajom ugy általában az üzletláncokkal, én is egy ilyen optikushoz járok, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Előtte már jártam egy másik üzletlánc boltjában, de ővelük nem voltam elégedett. (sem az árral, sem a kínálattal, sem a szolgáltatással)
A doktornő, akihez járok, igaz, hogy tele van munkával, de eddig mindig rendesen foglalkozott velem, és korrekt volt.
üdv: Joc
Előzmény: bestoptika (2324)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2324
Lehet, hogy Önnél 3 nap szünet kell, nálunk elég a lágylencse viselők esetén a 24 óra. Nekünk ezzel semmi problémánk. e miatt nem volt helytelen kl illesztésem ill. szemüvegfelírásom.
Mindenki azt az elvet követi, ami neki a legjobb illetve amit tanult.
Én ugyan már nem üzletláncban dolgozom, de kikérem a nevükben is ezt a megkülönböztetést. ott is dolgoznak nagyon becsültes és okos optometristák, akiknek nagyon sok páciensük van. nem fél senki az éjjel-nappali lencséktől,csak máshogy gondolkodnak.
Én úgy gondolom, hogy kollega kollegát ne szóljon le ismeretlenül.
Előzmény: SZem (2318)
bestoptika Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2323
Nagyon szívesen! írj, ha valamiben tudok segíteni.
Előzmény: Joceee (2315)
Beebite Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2322
Ha jogosult vagy TB alapon lencsére, azt bármelyik sztk szemészet felirja, de nagyon kevesen kaphatnak. Ha meg nem vagy az, akkor miért nem jó egy jó szemész egy jó szalonban, korszerű gépekkel, várakozási idő nélkül?
Előzmény: szemke (2321)
szemke Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2321
Sziasztok!
Tud valaki itt Budapesten olyan megbizható TB alapon müködő szemorvost,vagy kórházat, ahol nemcsak szemüveget, de kontaktlencsét is felirnak? Válaszotokat előre is köszi
djz Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2320
SZem, bestoptika: köszi a válaszokat. Most már csak egy Hozzátok hasonlóan lelkiismeretes szakembert kellene felkutatnom.
Előzmény: SZem (2319)
SZem Creative Commons License 2003.09.01 0 0 2319
djz: a kollega vagy nem ismeri a FND lencsét alaposan, vagy izgul a folyamatos viselet miatt, vagy nem tudom. Próbálj ki másik céget (ne üzletláncot)!
Előzmény: djz (2313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!