Keresés

Részletes keresés

pippolinó Creative Commons License 2024.03.08 0 1 260466

Ha csak a stadion állapotán múlna ma is a játékos igazolás, akkor most akár Mbappé is jöhetne.

Más. Olvssom, hogy Németh András padozik  Hamburgban, hiába mondta neki Rossi , hogy váltson.Bár nagyon nem kedvelem a srácot , nem tartom jó csatárnak, de ha esetleg ráunna a kispadra és akarna kicsit jobb játékos lenni, kölcsön vehetnénk , hátha valami csoda folytán rugdosná a gólokat nálunk.

Előzmény: Nyomtatott Lazac (260465)
Gatyabandi2 Creative Commons License 2024.03.08 -2 1 260464

Az utolsó sztori az amúgy megtörtént egy csapattal is tán a Bordeaux vagy a Wolfsburg volt hogy szétnéztek az Oláh Gabin és a végén megkérdezték hogy na megnéztünk mindent de hol rendezik a meccset? :D

Előzmény: Nyomtatott Lazac (260460)
rush01 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 260463

Szerintem a Fiorentinára gondol

Előzmény: vöröscsillagtszelnök (260462)
vöröscsillagtszelnök Creative Commons License 2024.03.08 -1 1 260462

A rapiddal nem játszott a fradi...

Előzmény: Bajnokavatás (260461)
Bajnokavatás Creative Commons License 2024.03.08 -4 0 260461

Okos megállapítás. Nektek viszont az a Rapid rúgott otthon egy ötöst, amelyik kiesett a Fiorentina ellen, aki pedig 2 meccsen nem tudta megverni a Fradit. Ennyit erről.

Előzmény: am83 (260459)
am83 Creative Commons License 2024.03.08 -2 2 260459

Tudom, kicsit off-topic, de azért a Fradi szépen beárazódott. Az az Olympiakos, aki a helyzetek alapján rúghatott volna nekik egy 6-ost a két meccsen, 4-1-re zakózott otthon és nem a Manchester City, hanem egy csóró 20M Euros keretértékű izraeli csapat ellen...

Laci-papi Creative Commons License 2024.03.07 -1 3 260458

Ellentétes lábú beadásnál a kapus felé tart a labda. A kapus dolga a könnyebb, mert a labda hozzá csavarodik nagyon mozdulnia sem kell, ha valamelyik támadó hozzáér - főleg fejjel . abba erőt nem tud adni és a labda ívét is csak nagyon ritkán tudja megváltoztatni, a kapusnak csak igen ritkán kell bravúrt bemutatnia, sőt ,ég a kapu előterét sem kell elhagynia, mert a labda "házhoz" megy. A kapustól távolodó, a támadó felé "visszajövő" labdába lehet erőt adni, erősen megfejelni és irányítani a lövést/fejest. A kapus ezerszer kiszolgáltatottabb, ha ő üldözi a labdát. Már egy beadáshoz is el kell hagyja a védettséget adó kapu előteret, leginkább csak beleütni tud a labdába és nem lehúzni, ha ütközik sem biztos, hogy szabadrúgást kap.

 

Dombi Tibi hányszor játszott baloldalon? Vajon Bernáth, Bodnár Boci, Paróczai, Pető Zoli, Szatmári Csaba beadásaiból miért tudtunk annyi gólt szerezni? Talán nem azért, mert nem kapura (kapushoz) szállt a beadás, hanem az érkezők elé vagy fejére, így nem csúsztatni hanem FEJELNI kellett, nem megtolták a kapu felé a labdát, hanem MEG RÚGTÁK.

Laci-papi Creative Commons License 2024.03.07 0 2 260457

Igazolhatsz ide bármilyen középcssatárt, amíg nem igazolsz futtából beadni tudó szélsőket.

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (260446)
Sheverush Creative Commons License 2024.03.07 0 4 260456

Bódi, amikor beállt a Fradi ellen, félóra altt több értelmes beadást adott balról, mint előtte a többi balszélső összesen az idén. Mondjuk nem volt magasan a léc.

Előzmény: kibicke78 (260453)
Sheverush Creative Commons License 2024.03.07 0 3 260455

Baranyai és valamennyire Kusnyír is akadémiai nevelés.

 

 

 

 

Előzmény: hallaignác (260454)
hallaignác Creative Commons License 2024.03.07 -2 0 260454

Mi köze az akadémiának a jelenlegi játékosállományunkhoz?

Előzmény: Sheverush (260452)
kibicke78 Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 260453

Ugyan már, mostanában Bódi is mindig befelé cselez, és ezt már előre tudják a védők is.

Előzmény: Sheverush (260452)
Sheverush Creative Commons License 2024.03.07 -1 3 260452

Mondjuk azért a ballábas Dzsudzsák jobbról és a jobblábas Bódi balról képesek voltak rendesen odarúgni, ahova kell. Meg Ferenczi, de őneki könnyű, ballábas baloldalon... Hogy a többi szélső és fullback ezt hogy gondolja... Különösen Oliveira "beadásai" voltak fájdalmasak. 

 

Én, ha ifjú titán idenekemavilágot tükörszélső lennék, biztos ott maradnék edzés után és addig rúgnám a rosszabb lábammal, amíg el nem száll az ötösig közepéig. Mert OK, hogy az a taktika, hogy addig gurigázunk lábtól lábig, amíg gól nem lesz, de amikor futunk az eredmény után, akkor meg ívelgetünk, csak nem tudunk. A hátvédeinket meg az edző kéne éjfélig benntartsa, hogy addig haza nem mennek, amíg nem képesek futtában egymás után 10x pontosan beívelni. Sajnos Baranyai és Kusnyír sem jeleskednek ebben. NB, mit csinálnak a szakik az akadémián, ez azért nem inverted fullbackes űrfoci, ez alapkészsége kéne legyen minden szélső hátvédnek kb. Roberto Carlos óta...

Előzmény: Laci-papi (260436)
losik Creative Commons License 2024.03.07 -1 1 260451

Köszi, megkaptam.

Előzmény: Ebcsont42 (260450)
Ebcsont42 Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 260450

"Jöhet a következő mellébeszélés."

 

Kondás Mesterhez van szerencsém? :) Rajzolgassál csak..

Előzmény: losik (260449)
losik Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 260449

Jajj, de gyenge. Az a mondat egy következtetése az előtte lévő mondatnak, hiszen abban vannak a számok. És ott konkrétan Balgóról írtál. Hiszen nélküle 23 fordulót játszottunk mindkét évben. Tehát ha nem ő az alany, hanem a Loki, akkor meg azért hazugság a mondatod, hiszen a 23 nem másfélszerese a 23nak.

A formális logikához és a magyar nyelvhez is elég sok közöm van, szóval nem nyert.

Jöhet a következő mellébeszélés.

Előzmény: Ebcsont42 (260440)
LowKey Creative Commons License 2024.03.07 0 4 260448

Szerintem meg létezik a "ha" a fociban. Ha azt láttam hogy Babubski ugyanúgy szenvedett ha védők vették körbe, akkor talán feltételezhetem hogy nagyjából ennyi gólnál tartana. 

Én azzal nem értek egyet, ha arra vezetjük vissza a mostani szenvedésünket hogy most Bárány van Babunski helyén. Aki egyébként 4 gólnál jár a svájci 10. helyezettnél 20 meccs után. 

Azt kellene látni hogy amíg ezt a lassú sz@rt csináljuk, addig teljesen mindegy hogy kit tolunk előre szenvedni. Nekünk nem lesz olyan csatárunk aki 3 védőt meg fog verni. Blagó elmondta hogy látja hogy baj van a támadással, ami dicséretes, bár szerintem eddig elég sokan eljutottunk. A bajom azzal van, hogy a következő meccsen ugyanazt csináljuk, és várjuk hogy más legyen az eredmény. A zöld csürhe ellen agyf@szt kaptam amikor azt láttam hogy emberelőnyben hátul gurigázunk, amíg a védőik vigyorogva hátra kocognak, Blago meg még mutogat hogy nyugi-nyugi. Aztán levisszük a 16-osig, és jön a beadás a semmibe. Ennyi.

Nem fogok beállni a Blagót gyalázók közé, mert nekem nagyon tetszik ez a tudatos foci, de most azt érzem hogy egy szinten megakadtunk. És attól félek hogy arra fogjuk kihegyezni hogy szarok a csatárok, miközben ez a játék alkalmatlan a gólerős focira.

Előzmény: Nyomtatott Lazac (260439)
Ebcsont42 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 260447

"A mai trend szerint a kapus, a két középső védő és a befejező csatár 190 feletti. 

Azaz nagyjából 9 játékos a keretből a cserékkel. 

Itt lesz 1 db."

 

Mindenki kap kis sámlit és/vagy gólyalábat. Megoldva. Most mit kell minden "kis szarságon" megakadni?! :)

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (260446)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2024.03.07 0 0 260446

Megyeri - Kusnyír, Romanchuk, Pellumbi, Vajda - Ojediran, Manrique - Kocsis, Szuhodovszki, Domingues - Bárány 

 

Thor, Batai, Szécsi, Baranyai, Hornyák, Erdélyi, Engedi, Cibla, Kyziridis, Majdevac 

Nekik van szerződése a következő szezonra is. 

Közülük eladni senkit nem tudunk jó pénzért, maximum Domingues-t valamennyiért. 

Ennyit amúgy az örmény Haykról és a micsoda szuper igazolások. 

Baráth, Bévárdi és Babunski ment el pénzért. 

Közük nem volt hozzá. 

Egyedül Romanchuk 190 cm feletti. 

A mai trend szerint a kapus, a két középső védő és a befejező csatár 190 feletti. 

Azaz nagyjából 9 játékos a keretből a cserékkel. 

Itt lesz 1 db.

Gólok.

Bele sem megyek nagyon, Bárány, Majdevac, Thor. 

Igazolni kell egy minimum!  10 gól/ szezon kezdő csatárt. 

 

 

Dzsudzsák, Bódi, Ferenczi, Dreskovic, Lagator, Loncar

Szerintem mindegyik hiányozna a fentiek tükrében. 

Loncar és Dreskovic akit esetleg később szintén el lehetne adni ha újítanak velük. 

Loncart mondjuk valószínűleg már utána sem. 

Ez van.

Előzmény: Ebcsont42 (260444)
Gatyabandi2 Creative Commons License 2024.03.07 -2 3 260445

Báránynak amúgy rengeteg kihagyott helyzete is van amellett hogy tényleg nem sok használható labdát kap. De amit kap azt is elrontja. 

Előzmény: Laci-papi (260436)
Ebcsont42 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 260444

Dreskovich, Lagator? Akkor jövőre akár új védöink is lehetnek.

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (260443)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2024.03.07 0 1 260443

Szezon végén lejár a szerződése:

Dzsudzsák, Bódi, Loncar, Dreskovic, Lagator, Ferenczi.

Ebcsont42 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 260442

10/10

Előzmény: Laci-papi (260436)
Ebcsont42 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 260441

Loncar kapcsán hasonlóan látjuk a dolgokat.

Előzmény: Nyomtatott Lazac (260439)
Ebcsont42 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 260440

Nézd a "szépségért" neked se kell messzire menned.

 

"Ezt írtad Balgojevicről, hogy 1,5 szer annyi meccsen 2 ponttal kevesebbet szerzett mint tavaly."

 

és az eredeti:

 

"Tavaly 8 meccsel kevesebben irányíthatta a Lokit, ehhez képest a 23. forduló után 34 pontunk volt és 9gy, 7d, 7v. Idén 32 pont 9gy 5d 9v. 1,5szer annyi meccsen 2 ponttal kevesebb ez nem a statisztikai hibahatár kategória."

 

Kedves Losik az aláhúzott mondatomban te mégis hol látod Blagojevic nevét leírva? Ez egy alany nélküli mondat. Blagojevicről ilyet nem írtam. Az a baj a vagdalkozásoddal, hogy a formális logika és a magyar nyelv szabályainak se felel meg. Erre mondom azt, hogy csúsztatsz és/vagy hazudozol újra és újra! Remélem elég konkrét voltam.. :)

Előzmény: losik (260432)
LowKey Creative Commons License 2024.03.07 -1 3 260438

De voltak, gyakorlatilag csak abból élt hogy kiszolgálták. Távoli lövései nem nagyon voltak, cselezni nem tudott, és elpattantak tőle a labdák. Ő akkor élt ha a széleket meghúztuk és középen egyedül tudott érkezni, a góljai nagy részét is így lőtte. Nincs ezzel baj, ő ebben volt jó, én csak azt mondom hogy azzal a csigalassú támadásvezetéssel amit mostanában csinálunk ő sem tudott volna mit kezdeni, és nagyjából annyi gólnál járna mint Bárány. 

Előzmény: Nyomtatott Lazac (260437)
Laci-papi Creative Commons License 2024.03.07 0 7 260436

Igen, mert Báránnyal többek között az egyik gond az, hogy csigalassú. Lassabb, mint az amúgy nem túl gyors szélsőink.

 

Akik nem tudják az érkező "csigalassú" Bárány elé tenni a labdát, mert az a rosszabbik lábukon van....így aztán oda is a ritka kontra adta lehetőség.

 

Az más kérdés, hogy a "csigalassú" középcsatárunkat nem futja le egyik szélsőnk sem, pláne nem labdával.

 

Maradjunk annyiban, hogy Bárányt nem szolgálják ki használható labdákkal. Majd, ha özönlenek a használható - hozzá és nem a kapushoz közeledő - labdák és nem rúg gólokat, akkor lehet lekiabálni a pályáról. Míg ez nem így van hívhatják Batainak, Mancenak, Majdevácnak stb. középről csak kipattanóból fogunk gólt elérni.

Előzmény: Nyomtatott Lazac (260435)
LowKey Creative Commons License 2024.03.07 -1 1 260434

Hagyjuk már ezt a Babunski mítoszt, ő a góljai nagy részét gyors támadás / ellentámadás végén szerezte, mert jól tudott érkezni amikor a környékén nem volt senki. Amilyen gyorsan mostanában felhozzuk a labdát, Báránynak esélye nincs erre. 

Előzmény: Nyomtatott Lazac (260433)
losik Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 260432

Hazudozni, csúsztatni te szoktál.. :D

 

 

 ez a hangnem méltatlan hozzád. :(

 

 

 

Ez így annyira szép egymás mellett...

 

Gondolom tudsz tőlem hazugságot is idézni!!! Konkrét egzakt cáfolattal együtt természetesen.

Előzmény: Ebcsont42 (260430)
losik Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 260431

1,5szer annyi meccsen 2 ponttal kevesebb ez nem a statisztikai hibahatár

 

Ezt írtad Balgojevicről, hogy 1,5 szer annyi meccsen 2 ponttal kevesebbet szerzett mint tavaly. Miközben ez hazugság. Hiszen ő tavaly ilyenkorra 28 pontot szerzett (hiszen hatot Janeiro meg Dombi hozott össze), most meg másfélszer annyi meccs alatt 32-t. 

 

A matematikai tudásom alapján a 32 nem kettővel kevesebb mint a 28!!

 

Nem érdekel a felszorzott pontátlagod, meg a hülyeséged. Írtál egy állítást, ami HAZUGSÁG volt (vagyis nem volt igaz) Utána hiába tekeregsz meg írsz mást, attól az még nem volt igaz!

 

Én az eredeti állításodat cáfoltam meg, nem mást. Lehet tovább tekeregni. Fogalmazz pontosan, vagy akkor vállald azt, hogy minimum csúsztatás amit írtál. 

 

"Lehet rajzolgatnod tovább...."

Előzmény: Ebcsont42 (260430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!