Keresés

Részletes keresés

Csuhás Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38132

Ha nem megy a fűrészmenet akkor vágd el a gyári behúzót. abban ott egy menet. De hss késsel azért menni fog ha már vágtál menetet esztergán. ( Ha aggódsz akkor még kézzel hajtott tokmánnyal is lehet készíteni egy darabot )

 

Előzmény: jalpar (38131)
jalpar Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38131

"Azt elismerem hogy fűrészfog menet esztergálással el lehet szórakozni egy ideig."

 

Gondoltam, rákeresek a neten, hátha van ilyen menetfúró. Jelentem: nincs.

A legközelebbi ami találtam, az nem fúró hanem metsző, és nem fűrészfog, hanem trapézmenet. Viszont 20x2-es:

 

https://shop.haberkorn.hu/szerszamok-gepek/forgacsolas/menetvago-szerszamok?f[4020_f][]=2%20mm&f[119_f][]=Tr%2020%20x%202

 

Barátinak mondható 53 853,00 Ft + áfa áron.

 

 

Előzmény: Csuhás (38130)
Csuhás Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38130

Nem feltétlenül, ugyanis ha nem azzal a menettel húzod be a szerszámot hanem a fentivel, akkor rövid kb 8mm menet is elég, ráadásul a meglevő befogók fűrészmenete flexel lenyisszantható a felére és rögtön több helyed lesz. Azt elismerem hogy fűrészfog menet esztergálással el lehet szórakozni egy ideig.

Előzmény: jalpar (38129)
jalpar Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38129

"Készíts egy vagy több olyan kupakot ami S20 menettel rátekerhető a meglevő befogóidra és van belefúrva egy M16 menet"

 

Sajnos nem lehet ilyet csinálni, mert nagyon kevés a hely a csavar felett az orsó furatában.

 

Arról nem is beszélve, hogy fűrészfog belső menetet is marha keserves csinálni.

Előzmény: Csuhás (38127)
jalpar Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38128

"A nyillal jelölt cucc mi ott?"

 

A főorsó fel/le mozgatható egy karral, mint az állványos fúrón. Ez annak a végállás ütközője

Előzmény: rferi (38125)
Csuhás Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38127

Készíts felfelé kiemelhető behúzószárat, ami egy megfelelő hosszúságú nagy szilárdságú menetesszár ( bár nem nagyon kell a kiemelhetőség, én se szedegetem ki szinte soha ) A szár felül legyen hosszan menetes, a felül levő anya húzza be a szerszámot ne pedig a szerszámban levő menet. Készíts egy vagy több olyan kupakot ami S20 menettel rátekerhető a meglevő befogóidra és van belefúrva egy M16 menet, így tudod használni a meglevő befogókat. Ha szükséged van a szerszám kitolásra akkor a mostani imbuszcsavaros ütköző mintájára készíts egy orsóvégre illeszkedő toldót aminek már van menetes része így használhatsz olyan kitolót amit mutattam. 

Előzmény: jalpar (38124)
rferi Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38126

Sőt, még azt is meg lehetne nézni, hátha megoldható, hogy ezen a képen az a bordás külsejű cső elbír-e a külsején egy menetet. Mert akkor arra mehetne ennek a nyillal jelölt alkatrésznek a bővített verziója, ami kupakillesztő részt is tartalmaz, viszont nem szorítással, hanem menettel rögzülne a bordás csövön. Erősebb lenne.

Előzmény: rferi (38125)
rferi Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38125

A nyillal jelölt cucc mi ott?

Ha ahelyett csinálnál egy másik alkatrészt, ami funkcióban ellátja azt is, amit ez most, meg még felfelé volna rajta menet a kupaknak, akkor esetleg meg lehetne oldani azt, hogy a szár alul ne tartalmazzon bővülő részt, ebben a kupakban akadjon meg és ez tolja ki a szerszámot. Akkor pedig felfelé lehetne közlekedni a szárral is.

Előzmény: jalpar (38124)
jalpar Creative Commons License 2020.11.11 0 0 38124

Szóval úgy néz ki, ahogy gondoltam. Ez a behúzószár:

 

 

A főorsóból csak lefele lehet kitolni.

Ez pedig a főorsó felső vége:

 

 

A főorsó furata talán 17mm-es, a kitekeréskor a behúzószár alján levő anya ül fel egy peremen. Az orsó felső végén nincs semmi felfogásra alkalmas menet, váll vagy perem.

 

Szóval a te adapteres megoldásod nem járható nálam, mert felülről nem lehet betolni-kivenni a behúzószárat és felső végére se tudnék egy olyan behúzó-kinyomó készséget csinálni, mint te.

 

Kb. ezek a lehetőségek maradnak:

 

1. Megmarad az eredeti behúzószár. Pont az ilyen befogók a legritkábbak, de a BT40/DIN69871 típusú befogókhoz lehet venni/csinálni M16x2<->S20x2 átalakítókat (A SK40/DIN2080-asakhoz nem lehet, mert az hosszabb). Ami nem megoldható, az a Morze 2 v. Morze 3 szerszámok behúzva befogása.

 

A másik két lehetőség azzal kezdődik, hogy az eredeti befogókat kidobom az ablakon. Ezután:

 

2. Csinálok egy ugyanilyen csak lefele kivehető behúzószárat, csak M16x-es anyamenettel a végén. Ezzel - a menet hosszától függően - BT40/DIN69871-es vagy SK40/DIN2080-es befogókat adapter nélkül lehetne használni.

 

3. Felfele kihúzható behúzószárakat csinálok. Ezt könnyen cserélhető, mindenféle apamenettel lehet ilyet csinálni M16x2-vel a fenti befogókhoz, M10-essel a Morse2-höz stb. A hibája, hogy (ki kell dobni a gyári befogókat és patronkészletet és) kényelmetlenebb a használata, mert az oldáshoz egy kalapács is kell.

 

 

Előzmény: Csuhás (38122)
attiika Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38123

Sziasztok !!

 

Strigon marógépre keresek vésőfejet. Ha esetleg valaki tud legyen szives szólni.

Köszönettel

Csuhás Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38122

Van. Neked a kúpos szeggel rögzített kupak helyett kellene gyártanod másikat, praktikusan egy könnyen letekerhetőt. De igazi tanácsot csalk pár fotót látva lehetne adni.

Előzmény: jalpar (38121)
jalpar Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38121

Ok, szóval az orsó végében van egy anyamenet

Előzmény: Csuhás (38120)
Csuhás Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38120

"A 3. képen kb. a tolómérő száránál levő menet hova csatlakozik?"

Szóval menetek: Az egész behúzó egy végig menetes rúd ( menetes szár ) Erre felül csatlakozik egy peremes anya amit egy hollandi fog közre. Az volt a főorsó végébe becsavarva. A menetes szár alsó végéhez volt egy készlet toldó ami a legkülönbözőbb marókhoz volt illesztő ( második kép). A szár felső végén a recézett tekerőt kézzel forgatva lehetett a szár hosszát beigazítani majd az hatszög részt kulccsal meghúzva rögzült a maró, ellentétesen forgatva viszont kitolta azt a kúpból.

Előzmény: jalpar (38115)
jalpar Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38119

Van egy gallér, ami fogja a behúzószárat. Azt nem tudom, hogy azt leszedve felfele vagy lefele jön ki a szár (tippem szerint lefele, de meg kell nézzem).

Viszont nem lecsavarni kell, hanem egy kúposszeget kell kiütni.

 

Előzmény: rferi (38118)
rferi Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38118

Nincs egy kupak a főorsó felső végén, ami a behúzószáron levő gallért fogja meg, és ezért nem jön ki a szár?

A mi gépeinken ez a megoldás, és a kupakot akár le is lehet tekerni. Utána felfelé kijön a szár.

Előzmény: jalpar (38117)
jalpar Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38117

Ez az átkozott diszgráfia!

 

A behúzószárat nem lehet felfele kihúzni a gépből,

Előzmény: Pijepapa (38116)
Pijepapa Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38116

A behúzószárat lehet felfele kihúzni a gépből, 

 

Ez azt jelenti, hogy teljesen kihúzható? Mert ha igen, akkor a helyébe egy kiütőt is lehetne tenni amivel a hüvely is kilökhető.

Előzmény: jalpar (38111)
jalpar Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38115

Köszi szépen a tanácsokat. Még emésztenem kell egy kicsit. A 3. képen kb. a tolómérő száránál levő menet hova csatlakozik?

 

Még meg kell néznem mekkora a furat a főorsóban. Ha nem fér át rajta az S20x2 anya, akkor a közdarab meg a behúzószár csak lefele tud kijönni az orsóból, ami elég nehézkessé teszi a használatát.

 

Előzmény: Csuhás (38113)
Pijepapa Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38114

A 38103-ra is reagáltam!

Előzmény: rferi (38109)
Csuhás Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38113

A helyedben nem ragaszkodnék a gyári behúzó szárhoz. Hanem készítenék egy közdarabot ami rátekerhető a fűrészmenetre és van benne egy M16 menet. Majd ehhez készítenék egy állítható behúzót, így tudnád használni a régi szerszámokat az iso kúpokat és bt kúpokat is, de szűkítővel még a morse kúpos szerszámokat is. Fotóm csak a morse kúpos verzióról van de ezen is látszik a lényeg:

Előzmény: jalpar (38111)
rferi Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38112

Hát ebből semmire sem gondoltam! :D :D :D

Ültem és néztem bután.

De így már tökre érthető, köszönöm!

Előzmény: Csuhás (38110)
jalpar Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38111

"Maradt még kérdés?"

 

Igen maradt. Hasonló cipőben járok én is. Van nekem ez a remek marógépem, ha minden flottul megy idén már forgácsolni fogok vele.

Azon ISO40-es befogó van, abból is a Deckel fajta, aminek a végén S20x2-es apa fűrészmenet van. A behúzószárat lehet felfele kihúzni a gépből, de ez külön jó, mert kicsavarva kilöki a szerszámot, nem kell kalapáccsal ütögetni a behúzószárat, amint az szokás. Eddig minden szép és jó (leszámítva, hogy marha nehéz ilyen befogót találni).

 

Viszont van hozzá egy patronkészlet, ami úgy néz ki, hogy van egy kívül-belül kúpos közdarab, amibe be kell dugni a partont. A menet a patron végén van, azt markolja meg a behúzószár.

Próbaképpen feltettem a gépre. Kivételkor a patron kiesett, a közdarab meg ottmaradt benne, alig bírtam kikocogtatni, pedig éppen csak annyira húztam meg, hogy fixen álljon.

Hogyan kell ezt használni? Hátulról gond nélkül ki lehetne ütni, csak a ott a behúzószár, az meg nem ér el a közdarabig.

 

 

Előzmény: Csuhás (38110)
Csuhás Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38110

No, mit nem értesz? Anno ha szűkítővel fogtam be valami szerszámot az esztergába maróba akkor a behúzó menet a szerszámba ment, de menetes szárra a szűkítő fölé lazán tettem egy anyát ( alátéttel ) ami megakad a szűkítőben. Így lazításkor az esetek nagy részében előbb kijött a szerszám a szűkítőből azután az anya felült a szűkítő hüvelyre és az is kitolható volt. Marón a menet tolta ki, esztergán a szár másik végét kocogtattam. Maradt még kérdés? 

Előzmény: rferi (38106)
rferi Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38109

Azt nem neked írtam!

Előzmény: Pijepapa (38107)
Pijepapa Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38108

Egyetértek! 

Nem szoktam észnélkül meghúzni de ha ez elő is fordulna akkor is van módja a kiütésnek. Persze ezt se észnélkül kalapálni,

Előzmény: jalpar (38105)
Pijepapa Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38107

Én se, de te se az én elgondolásomat!

Azért akarom ráhegeszteni felúl a szerszámot az elvágott 3/2-re, hogy ki tudjam ütni (a behúzó szárral is). Azért felülre mert ha el is engedi a heft akkor is marad rajta annyi ami kiviszi a hüvelyt is az orsóból.

Előzmény: rferi (38106)
rferi Creative Commons License 2020.11.10 0 0 38106

Ezt nem értem.

Előzmény: Csuhás (38104)
jalpar Creative Commons License 2020.11.10 0 1 38105

Én is behúzószár párti vagyok. Az a biztos.

A Morse kúp meg bír lazulni. Ilyenkor aztán kenődik a kúp, törik a szerszám.

Pl. ha az ujjmaró palástfelülete dolgozik, akkor az kifele húzza a szerszámot. Jó erősen.

De ha furatot bővítesz, a rendes fúrószár is képes magától mászni befele az anyagba és kihúzni a szerszámot a kúpból.

 

A beszorulás ellen meg az a megoldás, hogy ésszel kell meghúzni.

 

A műhelyben úgy általában jól jön, ha az ember ésszel csinál dolgokat.

 

 

Előzmény: rferi (38103)
Csuhás Creative Commons License 2020.11.10 0 1 38104

Egy nagy szilárdságú mentes szárból van a behúzóm, egy anyát és egy alátétet szoktam a szárra lazán feltekerni és úgy húzom be vele a marót. Lazításkor az anya az alátéttel kitolja a szűkítőt is.

Előzmény: rferi (38102)
rferi Creative Commons License 2020.11.09 0 1 38103

Ja, és átmérő 28 az  áteresztés, ezt fejből tudom. A legkisebb méretet nem tudom, de szerintem ez irreleváns neked.

Ha mindenáron le akarod vágni, ott vágd el, ami kiadja a megfelelő méreteket áteresztésben is, meg a behúzószárnak való furatban is.

De én nem használnám behúzószárral. Durván be tudod vele húzni, és nincs semmi, amivel kirobbantod belőle, mint a marógépen van. Emiatt szétkalapálod a gépet majd.

Előzmény: Pijepapa (38099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!