Keresés

Részletes keresés

alex1991 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 34485

Sziasztok! Régebben írogattam egy két fórumra, jelenleg inkább csak olvasgatok idő hiányában! Most viszont egy kis történetbeszámoló!

Mint sok ember udvarában nálam is megjelentek a tyúktetvek! Ez mindig nagy dilemmát okoz, hogy ki milyen szerre  is esküszik a "harcban", hogy kipusztítsuk a kis tetveket! Na a folyamatos ól takarítás mellett is annyira elszaporodtak a kis rohadékok, hogy már a tyúkokon is látszott, hogy valami nincs rendben: sápadt taréj, kedvetlenek, azt hittem valami betegség, de 1 heti gyógyszeres kezelés mellett is maradtak a tünetek! Ami azt illeti ez is egyfajta betegség! Amikor viszont már mi is bementünk ólat takarítani hát nem mondom rajtunk is másztak a tetvek! Na ekkor kezdődött a harc: Fahamu hát ideig óráig megfelelt de szinte két nap után ugyan ott tartottunk, meszelés szintén nem sokat segített! Piretmix por hát ez se bizonyult hatásosnak! Elmentem a gazdaboltba mondom megpróbálok valami permetet! Kaptam is egy olyan szert ami igazság szerint gabona tárolók fertőtlenítésére használnak különböző bogarak elpusztítására mint pl. : kukorica moly, bab zsizsik stb. Mondom már valamit ki kell próbálni így vettem eggyel! 10 liter vízbe kell feloldani 100m2- re elegendő 50ml kiszerelés! Na akkor kezdetét vette az irtás permetezőbe bekever, beöltöztem majd irány az ól! Természetesen előtte kitakarítottuk így a tiszta ól maradt és a tyúk ülők! A tyúkülőkhöz annyi, hogy a régi fajta összeszögelt deszkák, na az összeszegelésnél hemzsegtek a rohadékok! Szépen elkezdtem a permetezést: falak padlózat és az ülők különös tekintettel az összetételeknél! Dolgom végeztével ajtó bezárás! A jószágok szépen a kertbe legelésztek bogarásztak ástam nekik egy két gödröt fürdőzéshez és találtak ott még egy kis gilisztát is azóta is követnek ha meglátják az ásót! :D Na majd estefelé akkor bekéne őket engedni, de természetesen én megyek elsőnek és megnézem volt-e eredmény! Na ha ezt a saját szememmel nem látom el sem hiszem volt egy két rohadék ami próbált menekülni de nem jutott messzire ugyanis ráégett a tyúkülőre, szépen látszottak a kis pöttyök :D! Most egy hónap telt el az akcióm óta mondom megnézem a tyúkölők összeszegelésénél vannak e tetvek elő egy kést( persze kinti használatost) elkezdtem kapirgálni egy darabot nem láttam ugyanis igaz a mondás PORBÓL LETTÜNK, PORRÁ LESZÜNK! A szó szoros értelmében porként hulltak ki a maradékok mintha csak piszok lenne még a kezem is odatettem hogy jól látok-e ( szemüveges vagyok) és teljesen elcsodálkoztam! Nagyon megvagyok elégedve vele! A tyúkjaim is elégedettek gyönyörű vérvörös tarajuk van, elevenek, és a jércéim megörvendeztettek első tojásaikkal! Remélem ezzel tudtam egy kicsit segíteni a hasonló helyzetben lévő embereknek!

Üdv: Alex

Lilatigris Creative Commons License 2014.10.09 0 0 34484
Sziasztok! Tudja valaki hogy a japán tyúk hány hetesen kezd el tojni? Úgy tudom előbb mint a normál méretű tyúk.
kemorgo Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34483

Köszönöm a segítséget, akkor ezek szerint normális, csupán türelem kell :D

Előzmény: Törölt nick (34482)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34482

Ha rendszeresen kapnak  "futort" vagy mészkőörleményt , az kalciumpólásnak megfelelő .

(A zeolit erre nem jó, abban nincs kalcium)

A tojni kezdő fiatal tyúkok gyakran tojnak kis méretű, szabálytalan formájú, esetleg lágy héjú tojást.

Sajnos ez sokszor egy- másfél hónapig is elhúzódhat.

Néha az idősebb tyúkoknál is előfordul ilyesmi, ha sokáig szüneteltették a tojásrakást (pld. kotlás utáni első tojások).

Szerintem valószínűleg csak erről lehet szó, és idővel elmúlik a gond.

 

Ha több hónapig sem változik a helyzet, akkor a lágy héjú tojásokat okozhatja még környezeti stressz,

a megszokott hely megváltoztatása (máshova kerül)

más takarmányra vagy eleségre való hirtelen átállás (a megszokottról másféle takarmányra való átállás),

valamint nagyon ritkán a tojószervek gyulladása, rendellenessége.

 

Szerintem az a legvalószínűbb, hogy néhány hét, vagy egy-másfél hónap múlva ennek nyoma sem lesz.

Viszont télen sajnos kevesebbet fognak tojni is.

Előzmény: kemorgo (34481)
kemorgo Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34481

Sziasztok!

Rég írtam, csak olvasásra volt időm mostanában...

Szóval, a te wyandotte-jaid előtt kerültek a csibék a barátnőmhöz, még akkor itt találgattuk, hogy miféle fajzatok lehetnek :D

Utána nem sokkal én is belevágtam, hoztam hét húscsirkét és négy piros - állítólag tojóhibridet. Akkor voltak háromhetesek. De nem tudom, mennyire tojóhibridek, mert ez már másodkézből származott, úgyhogy pontos infóim nincsenek. De elég szép méretes darabok lettek, nem ilyen kis nyüzügék, mint amilyen letojt tyúkokkal találkozni.

Mivel nekem nincs tyúkudvarom, csak egy három oldalról zárt épületrész, ahol a nyúllak van, egy használaton kívüli nyúlketrecbe kerültek. A fehéreket rövid idő múlva elérte a végzetük, én csak dinoszaurusznak hívtam őket, akkorák voltak. Aztán a pirosak közül az egyikük kakas lett, és egyre kevésbé fértek a ketrecben. Az elsődleges cél az volt, hogy a nyulak által kipocsékolt takarmányt hasznosítsák, úgyhogy lezártuk a negyedik oldalt, és a csirkék szabadlábra kerültek. Kicsit kevesek voltak, volt pocsékolt takarmány elég, így a barátnőmtől kaptam három jércét az övéiből. Végül, mivel nem cél, hogy tavasszal legyen kotlóm, így Miskát megettük, meg nem igazán akarta elfogadni az új lányokat, és a tyúkok, bármilyen buták, mégis eltanulták a rossz viselkedést. Azóta nagyjából béke van :D

A múlt héten az egyik piros elkezdett tojni, már öt tojást tojt egy hét alatt. Ma reggelre pedig a barátnőmtől származó szürke kopasznyakú is tojt egyet. Úgyhogy öröm a köbön :D 

Azért arra még várnom kell, hogy a fészekben napi rendszerességgel legyen, akár több tojás is.

Örömömet csak az árnyékolja be, hogy az utolsó kettő - a pirosé - lágy héjú volt. Pedig kapnak a kajájukba futort, a zoolit ott van mindig előttük, változatos táplálékon élnek, csibedara, búza, némi kevés tojótáp, zöldhulladék rengeteg, plusz a nyulak által kipocsékolt árpa, zab is mind eléjük kerül, mondjuk, azt imádják. Plusz fehérjeforrásként kikapirgálják a lepotyogó nyuszibogyót.

Tudtok valami okosságot?

Előzmény: Törölt nick (34478)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34480

És végül a Wyandotte -tyúkjaim.

Sajnos csak három tyúkom van, meg még mindig egy csomó kakas.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34479

A "verem", vagy "prizma", vagy "pannonhalom" típusú kreáció is folyamatban van.
Már a kövek közötti rész ki lett kenve malterral , ill. betonnal.
Elképzelésem szerint 80 cm vastag földréteg veszi majd körül, és így  nem fagy majd
meg benne a víz (a tyúkok vize). /Pince hatás, földhő/

 

 

 Hát lehet hogy egy csomót dolgozom majd vele , és nem is vállik majd be....
De akkor majd valami másra használom.
(Pld. laskagombacsírával beoltott bükkratuskókat is el lehet egy fél évre vermelni benne,
hogy azután kiszedve, és egy fa tövébe leásva az egyik végét gombát teremjen.
De ez csak egy ötlet. Ha bevállik nyáron erre- télen arra használom majd.
Mielőtt bejönnek a fagyok reményeim szerint a földborítás is elkészül....)

Idén nyáron már sikeresen szoktattam le egy tyúkocskát a segítségével a kotlásról.
Négy napig be volt ide zárva, (vize és élelme volt.)
Amikor kiengedtem eszébe sem jutott többet kotlani...

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34478

Szüret volt ma nálunk. A répa és cékla "maradéka", apraja a tyúkoké lesz ledarálva.
(Nem ez, ez a miénk lesz).A sütötökből is az, ami apró, és be nem érett.

 

A túlérett főzőtök már nem emberi fogyasztásra lesz, hanem az egész a tyúkoké (darálva majd).
Ebből van még vagy két furik, mert a szomszédom is ideadta az ő maradékait is.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34477

Egy  9 wattos ledes égő 2000 ft körül van ma már a Praktikerben.

Kb 60 wattos hagyományos izzónak felel meg a fénye, és szinte semmit sem fogyaszt.

Talán 240 ft-ot fogyasztana havonta, ha napi 24 órát, és 30 napot égne.

De itt időkapcsolóval többnyire csak reggel vagy este egy órát világítanak vele.

Tehát 10 ft-tal növeli meg az áramszámlát.

Ha a tojásszám emelkedést tényleg hozza, már egy plusz tojásnál is megéri.

Én a tyúkok kiégésében nem hiszek, de elképzelhető hogy hamarabb csökkenni kezd az életerejük....

Aki 1,5  - 2.5 évente cseréli az állományát, annak ez nem gond.

Előzmény: szürkefarkas71 (34475)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34476

Nálunk is hullanak a tollak, (nincs kakas), bár nem látszik rajtuk külsőre, remélem hamar megnő az új tolluk mire jön a hideg.

 

Jaj képzeljétek, mióta vegyes takarmányt adok nekik és van benne napraforgó mag, sokkal többet kiszórnak, mert ezt keresik benne. De hát nem adhatok nekik sokat mert elhíznak nem?

szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34475

Hogy felfújja magát a kotlós, hogy ne bántsák a csibéit:)

 

Nem tervezek világítást a tyúkjaimhoz, de amúgy van értelme világítani nekik? Egyrészt az áram miatt is, gondolom csak nagyobb mennyiségű tyúknál érdemes, másrészt nem fáradnak el tavaszra?

Előzmény: NyiMisi (34461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.08 0 0 34474

A foszfát tartalmú étrendkiegészítő segít(het) /lehet hogy a jolovitban is van, most nem tudom.

Nem biztos hogy idén télre teljesen betollasodnak. Nálam régebben voltak kitojt tyúkok, és nagyon tollhiányos állapotban

kaptam meg őket. Nem csípdesték egymást, de a tolltüszőik olyan rossz állapotban voltak, hogy másfél-két év is kellett mire

teljesen kitollasodtak . (A nagy részük, mert egy -kettőn itt-ott még így is maradt hiányosság.)

 

Az is rontja a tollasodást, ha túl sok kakas van, és állandóan "zargatják" a tyúkokat.

Ilyenkor főleg a hátukon a szárnytő körül szokot kikopaszodni.

Illetve az is ilyesmit okozhat, ha a kakas túl nagy súlyú a tyúkokhoz mérten, illetve ha a kakasnak már túl nagy a sarkantyúja. Karistolja a hátukat.

Életkorral nő, és idősebb kakasoknál elég nagy lehet. (Állítólag vissza lehet vágni, de eléggé vérzik)

Előzmény: zebulónia (34469)
Ladybee Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34473

Mészgrittre gondolt.

Előzmény: zebulónia (34472)
zebulónia Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34472

Légy szíves mond meg, hogy mi az a mészgíz? Futort adok nekik. Nem csipkedik egymást. A tolluk azóta ilyen kopottas, amiota nálunk vannak , május végén vettük őket. Reménykedtem, hogy  majd  rendbe jön, de eddig  nincs változás.

Harmadik éve vannak kitojt tyúkjaink, a tavalyiak így ősszel átvedlettek, kicserélődött a tollazatuk, de idén , legalább is eddig semmi változás.

Levágni nem fogjuk, mert ahhoz túlzottan szeretjük őket. Majd elajándékozzuk.

Előzmény: ebatta (34471)
ebatta Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34471

Én a mészgrízt ajánlom + azt, hogy figyeld ki melyik az amelyik bántja, csípi a hátát a többinek (talán az amelyik nem kopasz) és főzd meg levesnek..nálam bevált, az egyik legszebb fekete tyúkom rossz szokása volt, vele kezdtem a levesbe valónak kiválasztást és bevált.

 

A gyerekeim is szedik a csigákat a tyúkoknak, de ugye az nem rendszeres, így kétlem, hogy nagyon befolyásolja nálunk a tojáshozamot. Viszont ha naponta hozzájutnak tuti , hogy hatásos (szerintem)

Előzmény: zebulónia (34469)
zebulónia Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34470

Üdv.!

A tyúkoknak  sok meztelen csigát szedek össze a kertből, de naponta egy órát szabadon vannak és akkor ők is keresnek csigát. 4 pipi szívesen fogyasztja, egynek nem izlik, de az 5 tyúktol van 4 tojás naponta! Gondolom, hogy a csigáktól tojnak ilyen jól.

zebulónia Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34469

Üdv. Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni.Van 5 db nyugdíjas  (kitojt) tyúkocskánk. Nagyon jól tojnak, de a ruhájuk (tollazatuk) hiányos és, mert jönnek a hideg napok féltem őket. Mit adjak nekik amitől rendbe jönne a tollazatuk. Jolovit-ot  kapnak.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34468

:-)

Előzmény: Apóca polca (34467)
Apóca polca Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34467

Kiengedtem kapirgálni a tyúkocskákat, gondolván, hogy nagy kárt már nem tudnak okozni.

Hol kapirgálnak a drágáim?

A virágoskertben.

Nem elég a veteményes nekik.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34466

A videó nagyon szuper, a tyúkanyó és a csibék is nagyon édesek.

Néha kotlik a tojó fajtájúakból  is egy-kettő , főleg  idősebb korban (3/4/5 évesen...)

Előzmény: NyiMisi (34461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.07 0 0 34465

Értem, és köszi. Talán majd kipróbálom.

Előzmény: Ladybee (34456)
Ladybee Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34464

Praktikusabb a hajnali világítás, napkeltéig bezárólag, mert este nehezebb megoldani a fokozatos sötétedést. Ha egyszerűen lekapcsolod a villanyt, az zavarodáshoz vezet.

 

Előzmény: ebatta (34463)
ebatta Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34463

Nekem, mint "kopasz" , újonc tyúktartónak is vannak tapasztalataim. Anyumnak és nekem ugyan azon leszármazott tyúkjaink voltak az elmúlt egy évben.Kb ugyan azt kapta mindkét csapat enni, kb ugyan annyi tojásunk volt naponta. Csak nekem 15, anyunak 29 tyúkkal.........én világítottam nekik ősztől tavaszig este 7-fél 8 ig, anyu nem.

NyiMisi Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34462

Bocsánat, ölnének.

Előzmény: NyiMisi (34461)
NyiMisi Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34461

Háztájiba jó az F2, de ahol több ezer, netán több tízezer tyúk termel ott nem kockáztatnak. Ráadásul ha nem ülnének bele annyi pénzt energiát akkor F2 sem lenne sokáig.

Ettől függetlenül nem az ördögtől való a továbbtenyésztés, csak a pontos kiszámíthatóság miatt ipari méretekben nem alkalmazható. Ne is akarjuk az ipari módszerekhez hasonlítani azt a tartásmódot ahol a tyúkok a szabadban legelnek és valami félreeső zugban elkotlanak a gazda meg csak azt látja, hogy jön a tyúkanyó a csibékkel. A falusi környezet néha sok mindent felülír.

Pl. 

 

A videó tulajdonosa azt írja, hogy "Ketreces, letojt tyúk volt - most szabadon kapirgáló tyúkanyó."

Előzmény: Ladybee (34460)
Ladybee Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34460

Elhiszem én. Csak akkor miért ölnek a szülőpár tartásba  annyi enegiát világszerte ?

Előzmény: Törölt nick (34459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34459

Azóta is jól produkálnak. Merre laksz? Gyere el, megmutatom a tyúkokat meg beszedheted a tojást!

Előzmény: Ladybee (34458)
Ladybee Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34458

A másik 51 hét ... :-)

Előzmény: Törölt nick (34457)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34457

Tavasszal 10 ilyen tyúk egy hét alatt 67 darabot produkált. Akkor meg mi a baj?

Előzmény: Ladybee (34451)
Ladybee Creative Commons License 2014.10.06 0 0 34456

A héten kezdem beállítani az automatát, egy ilyen világítási programmal 15-20 tojással is többet tojnak egy évben.

Előzmény: Törölt nick (34455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!