Keresés

Részletes keresés

topazszepe Creative Commons License 2009.04.28 0 0 197

T.ZILDI

ÉRDEKELNE  ENGEM  AZ ÖN VARRÓGÉPE, HA MÜKÖDÖKÉPES,ÉS HA ORSOS,

HA MÉG AKTUÁLIS A HIRDETÉSE   KÉREM IRJA MEG IMÉLBEN  AZ ÁRÁT ÉS HOGY  HOL  NÉZHETJÜK MEG. topazszepe@freemail.hu 06 70 6607500

tapka80 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 196
Sziasztok!
Elnézést, hogy igy ismeretlenként, de rögtön kéréssel érkezem, de megörököltem anyukám 35 éves Naumann Textima 8014/25-2es tipusú varrógépét, viszont sajnos leírás, használati utasítás nincs hozzá. Ha esetleg valakinek meglenne, elkérhetném? Varrni az alapokat meg tudom rajta, de azért sejtem, hogy többet tud, mint amennyit kinézek belőle. Ha valakinek megvan esetleg bescannel-ve, vagy ötlete, hol juthatok hozzá, a tapka@freemail.hu emilcimre legyen kedves elküldeni! Köszönettel: Patricia
zildi Creative Commons License 2009.04.25 0 0 195
Szerintetek, mit lehet kezdeni egy SINGER varrógéppel? kellhet még valakinek? meg kell válnom tőle, sokat varrtam rajta, de ez már a múlté.
zsuzsumuzsu Creative Commons License 2009.04.24 0 0 194
Sziasztok!
Látom itt sok tapasztalt varrógépes van, úgyhogy hozzátok fordulok egy kérdéssel:
Szeretnék egy overlockot, de nem tudok dönteni, hogy Brothert vagy Toyotát vegyek-e. Szerintetek melyik a jobb? Néztem neten, de sehol sem írja, hogy fém alkatrészes vagy sem. Bár egy boltban azt mondták minden Toyota az, viszont Brotherjük nem volt, így azt nem tudom. Van valakinek tapasztalata ezekkel a márkákkal? melyiket érdemes megvenni?
Előre is köszi!!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.24 0 0 193
köszönöm, ránézek, okosodok :)
Előzmény: Pamina (192)
Pamina Creative Commons License 2009.04.22 0 0 192

Szia,

én egyszer tavaly összegyűjtöttem pár jó gépet ebben az árkategóriában:

http://szkrep.blogspot.com/2008/06/mondd-te-kit-vlasztanl.html

-szerintem ezek közül bármelyik megfelel a kívánalmaidnak :)

 

Igaz, én végül egy kicsit drágább gépet vettem, Pfaff Smart200c-t, az 100ezer körül van, de nagyon tudom ajánlani.

 

Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 191
sziasztok,
a párom mostanában elég sokat van itthon a fél éves kisfiunknak hála és azon töri a fejét, hogy varrogatni szeretne amikor éppen nem a gyereket babusgatja :)
hamarosan születésnapja közeledik, gondoltam meglepem egy varrógéppel
férfi létemre semmit (de tényleg semmit!) nem értek a témához, ezért szakértőkhöz fordulok, hogy milyen gépet érdemes venni max. 60-70e Ft kategóriában? lehet-e ennyiből egyáltalán használhatót? (hogy pontosan mire, azt nem tudom, de azt mondta, hogy ilyen kis babatakarókat meg patchwork-öket /nem tudom jól írtam-e/ szeretne csinálni)
köszönök minden segítséget, típusra vagy márkára vonatkozó pozitív és negatív tapasztalatot, mi az amit messziről kerüljek el és mi az amit keressek égen-földön ha kell :)
köszi és üdv
K
imanart Creative Commons License 2009.04.17 0 0 190
Sziasztok!
van egy eladó varró-hímzőgépem, Hátha érdekel valakit:

ez egy Bernina artista 180 -as gép, tudását tekintve:
1300 varróprogram
24 beépített hímzőprogram
érintőkapcsolásos LCD kijelző
hímzőegység csatlakoztatásával, keretes hímzőgépé alakítható
200*155 mm-es munkaterület
motívumvariációk memóriakártyáról
számítógépes csatlakozás
vannak hozzá hímzőkeretek, 2 nagy és egy kicsi,
talpak, orsók

van egy tervezőprogram Bernina designer 2.1-es , tudom ez nem a legújabb de érdeklődtem a Varrógépcentrumnál, és azt mondták lehet bővíteni kb. 90000 Ft. és akkor mindent tud amit a legújabbak, mint ami a most legjobb a Bernina designer plus 5.0.
Ha ezt nézzük akkor is olcsóbb lenne maga a progi mint ha újan kellene megvenni az 5.0-t

találtam angol leírást a varrógépről, mert a neten levő magyar forgalmazók nem erőltették meg magukat:
http://www.quiltersreview.com/article.asp?article=/review/product/000605_a.asp

Leírás a Bernina designer plus 5.0. progiról
http://varrogep.mw4.hu/index.php?center=uj_termekek&term_id=486

ha ki szeretnéd próbálni azt is meg lehet oldani Pesttől 60 km-re lakom..
minden megoldás érdekel
köszönöm
Imola
Kissüti Creative Commons License 2009.04.16 0 0 189
Köszönöm szépen! :)
Eddig a Brother tetszett, mert sok műveletet tud, de lehet, hogy mégis marad a Veritas. Arról jókat olvastam, igaz, hogy régi gyártmány...
Előzmény: viola268 (188)
viola268 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 188
Szia! Mielőtt most nemrég megvettem a gépemet, egy kicsit érdeklődtem meg utána néztem a dolgoknak, a Brother-t nem ajánlom annyira. Ha jól tudom műanyag alkatrészes, és ha talpat szeretnél cserélni vagy egyéb kiegészítőket vennél, akkor nem valószínű hogy fogsz kapni hozzá. A másik kettőt nem ismerem, remélem azért segítettem valamicskét.
Előzmény: Kissüti (187)
Kissüti Creative Commons License 2009.04.13 0 0 187
Bővült a kör, úgy látszik, hogy híre ment a varrógép iránti vágyamnak! :)
Az egyik ismerős ismerőse szintén megválna az ajándékba kapott, nem használt 2 éves Brother XL2120 gépétől. Ez 17E lenne. Egyre nehezebb lesz döntenem. :(

Szívesen fogadom a tanácsokat! Köszi! :)
Előzmény: Kissüti (186)
Kissüti Creative Commons License 2009.04.13 0 0 186
Sziasztok!

Szeretnék egy saját gépet, amivel a mindennapos, itthoni apróságokat meg tudom varrni. Sok pénzünk nincs rá, így két gépre szűkült az ajánlat (ismerősi körben):
- Veritas Rubina: ajándékba kapták, szinte nem is használták
- Yamata FY920: ez egy 2 éves gép.
Mindkettő azonos áron lenne: 15E.

Ahogy utánanéztem a Veritas fémalkatrészes, strapabíró darab. A Yamata viszont többet tud, viszont nem egy nagy múltú.

Segítenétek dönteni? Köszönöm! :)
viola268 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 185
Sziasztok!

Szeretnélek figyelmeztetni titeket, hogy ha most vettetek, vagy mostanában szeretnétek venni Bernette E56-os típusú varrógépet, nem jó a használati útmutató! Van benne egy igen nagy baki. Én most vettem, rögtön vinnem is kellett a szervízbe, mert a leíráshoz tartottam magam, és a férjemmel közös erővel :) el is rontottuk sikeresen. De persze még aznap megjavították, és amúgy a gép nagyon-nagyon nagyszerű.

Ha érint a dolog valakit, szívesen megírom mi a hiba.
ágika1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 184
Köszi szépen, csak most tudtam elolvasni, mert közben a gépünk teljesen leállt.
Kaoka Creative Commons License 2009.03.27 0 0 183

ágika1! Holnap elküldöm a leírásom fonosabb részeit, de az én gépem nem egészen így néz ki, de a működése szerintem hasonló. Azért azt gondolom tudok pár dologban segíteni. :)

 

-A Veritas felirat alatt az  öltésszabályozó van. A kis kart, ami kiáll belőle lefelé kell nyomni és visszafelé varrja az anyagodat.

-A tű felett a cérnalazító van.

-A tetején a kart hátrahúzva tudod hímzéshez beállítani.

-Alul a talpsűllyesztő van. Azt gombvarrásnál tudod használni és szabad gépitűzésnél, ha van hímzőtalpad.

Ha nem tudod befűzni a cérnát, holnap scannelem és elküldöm emailban. :)

Előzmény: ágika1 (182)
ágika1 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 182

Ez lenne a régi Neumann

Nagy nehezen sikerült feltenni.

Előzmény: Kaoka (180)
ágika1 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 181

Köszi, csinálok róla képet és felteszem.

Kaoka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 180

ágika1! Ha tudnál képet küldeni a gépről, akkor lehet, hogy tudok segíteni.

 

Előzmény: ágika1 (179)
ágika1 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 179

Kb. 30 éves alig használt Naumann Veritas asztalos géphez jutottam hozzá, használati útmutató nélkül. Van ötletetek, honnan lehetne beszerezni?

komórka Creative Commons License 2009.02.28 0 0 178
Tudtok olyan varrógépet (nem az egyszerübb fajtából) ami nem Made in China. Egy foltostársnő kért meg, hogy nézzek neki, most van pénze régóta foltos és ezt kapná ajándékba.
Pamina Creative Commons License 2009.02.28 0 0 177
nekem a múltkor a férjem levette, valami olyasmi technikája van, hogy felfelé emelni és húzni is kell magad felé a varrógép műanyag oldalát.
Előzmény: ordaska (176)
ordaska Creative Commons License 2009.02.27 0 0 176
 

SOS!!! Az ég szerelmére!!!

Van itt valaki, akinek Smart 200-asa van? Kiégett az izzó és nem tudom kicserélni. Lehet, hogy én vagyok a béna, de az oldalsó csavart hiába veszem ki a leírás szerint, a talpnyomásszabályzó gomb nem engedi levenni az oldalsó borítót. Azt meg nem merem a végsőkig tekergetni, mert ha szétesik az egész...... Így viszont nem férek hozzá. Kivettem a rosszat, betenni nem tudom az újat.

Szóval off és bocs, de varrnék kb. reggelig. Segítség!!!

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 175
SZiasztok. Megérkezett a gép. belenéztem ,az alkatrészek fémek. Toyota licensz  21 prgramot tud, a többit majd meglátom. Köszi a tanácsot .Sziasztok.
Előzmény: komórka (174)
komórka Creative Commons License 2009.02.18 0 0 174
Akkor ez egy egyszerű gép (gondolom olyan 30 e Ft. körüli) biztos tud egyenesen varrni és cikkcakk. Ha minden alkatrésze fém, akkor sok problémád nem lehet. Ajánlanám a Varróház.hu ők pl. forgalmaznak olyan DVD-t, ami a varrógépekről szólnak hogyan kell befűzni, milyen meghibásodások vannak stb. Érdemes a honlapukon elbóklászni.
www.varrohaz.hu és http://blog.varrohaz.hu
Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 173
SZIASZTOK. Kedves Komorka: ez a gép az ELECTRO WORLD-nál kaphato jelenleg,én a családmtól kaptam egyet,állitólag toyota ,de ez nem biztos.azért kérdezem hátha valaki tud rólla valamit.Amit irtam annyi  van ráirva .
komórka Creative Commons License 2009.02.17 0 0 172
Sok gép kapható! Talán a Varrógép Centrumban ha érdeklödnél. Ez az elnevezése a gépnek nem éppen ismert. Talán ha Bernina, Naumann, Husqvarna, Pfaff, Janome, Elna stb. szavakat hozzáirnál!
Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 171
KEZDŐ. Kérdezném:tud valaki valamilyen tapasztalatáról tájékoztatni az               E+R Classic SUV 22 tipusu varogépről? (gondolom  másokat is érdekel ,mert agép kapható)  Köszönöm.
lujzi20 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 170
Sziasztok!

Köszi mindenkinek, aki segíteni próbált.
Nagyon rendesek vagytok.
foltmano Creative Commons License 2009.02.07 0 0 169
 

Sziasztok!

 

Éppen új gép vásárlásán gondolkodom, s ehhez kérném a segítségeteket. Nem vagyok profi varró, de azért készítek már ruhákat (nadrág, szoknya, ing, kabát stb), ill. egy ideje patchwork-özöm. Olyan gépet keresek, ami ezekre a célokra megfelel, megbízható, lehet vele rugalmas anyagokat is varrni, s szépen steppelhetek, ill. letűzhetem az elkészült foltmunkáimat. Néztem néhány foltvarrós oldalát, de azért azt gondolom, nagyon profi gépre nincs szükségem, meg azok "picit" húzósak is lennének árban. A varrógépcentrumban így elsőre két gépet szemeltem ki: bernette E 92c, ill. Janome dc 3050. Van valakinek ezekkel a gépekkel valamilyen tapasztalata? Vagy egyéb jó ötlete?

 

Minden segítséget hálásan köszönök!!!!

Sericarius Creative Commons License 2009.02.06 0 0 168
Sziasztok, ha esetleg kezdő varrónőt érdekelne. Én mostanában rendszeresen varrok újra. Nagy felbuzdulásomban vettem is egy CSODÁLATOS! Berninát és és olcsón továbbadnám a régi Rubina varrógépem.
Most van a József körúti szervízben egy apróbb javításon és tisztogatáson ami kb 6000 Ft lesz. Egyszóval eladnám 6+valahányezer forintért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!