Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18699

Szia Kapocska,

 

Barátom volt :) arról nem tehetett, hogy a víz nem gyütt fel csak 11m-re...

Azt nem tudom, h mennyire érzik, ha valami eltéríti fúrás közben a csövet, itt ez volt a probléma, egy kb emberfej nagyságú valamit hoztak ki, amikor ásták a kutat, emiatt a gyűrűn átmegy a 6m-ren a cső (de nem zavaró).

A kúttal vízhozam, ilyesmi szempontjából eddig nem volt gond, tényleg 6-8 év alatt 2x kellett lemenni.

A dolog végül úgy oldódott meg, hogy lementem, (szóltam a szomszédnak, hogy gyüjjön sasolni, ha eltűnnék) levettem a szivattyút és felhoztuk. Valszeg kútgyűrű közötti talajvíz mosta be a homokot, nagyon finom, gyerekhomokozó minőségű, megy is majd oda.

A szivattyú még lent megpróbáltam utántölteni, ott nem ment, és fent ki tudtam csavarni a leeresztő csavar, ami után egy membránt (?) láttam. Szöggel megpiszkálva átszakadt, gyakorlatilag a trutymó megült benne, és ezért nem indult a rencör. Rövid próba, pörög ahogy kell, most azon agyalok még, hogy mielőtt visszateszem, nem kellene valahol esetleg megnézetni, hogy csapágyilag, tömítésileg rendben van-e. A hangja alapján úgy működik, mint 7-8 éve, nagyon meg vagyok vele elégedve

(A 15 JSW valamelyik típusa, azt néztem, hogy árban most is ott van, mint anno 35-40e között)

 

Érdemes átnézetni valakivel, v hagyjam a csodába?

 

Kösz MB

 

A "vizesem" is azt mondta, hogy a hang szerinte visszhang..

Előzmény: Kapocska (18691)
Kapocska Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18698

Üdv Lizy4!

 

Látom ezért a kútért nagyon

megdolgoztatok!

Remélem nem meddő kútként hadja ott a fúrós ismerős.

 

Üdv

Előzmény: Lizy4 (18690)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18697

Hello Urak!

 

Tegnap beszereztem az Elpumps dsk10 szivattyú automatikát... Beüzemelném - megvettem hozzá az idomokat, de fogalmam sincs róla hogy tudnám precízen beállítani rajta a nyomás értéket... A tetején van egy csavar, balra -, jobbra +... Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?

 

Lizy4 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18696

Kedves Laci,

igen fúrás közben öntötte bele, de sajnos nem láttam, hogy az egész zsákot. Gondolom ezért is nem tudta lenyomni a csövet végig és ezért nem lett az elején a fix 3 m-es szár letéve... El vok keseredve, hogy ennyi munkánk és pénz és csak 18 m.  Vidékről jön, úgyhogy csak remélem 1 nap alatt ki lehet kompresszorozni. Gondolom ezért is nehezen "töltött" újra a kút. 

Előzmény: vizeslaci (18692)
ramszesz71 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18695

vn kgcvb

Kapocska Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18694

Üdv Lizy4!


 Ha nekem egy ismerős ajánl egy ismerőst az félig-meddig
 garancia is.Nálad nem jött be.
 A kérdésre csak annyit tudok,hogy különböző módszerekkel
 különböző idő.
 Sajnálom,hogy így történt de mint írod a fúrós még nem fejezte be.


 Üdv Kapocska

Előzmény: Lizy4 (18690)
Kapocska Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18693

Üdv kicsif!


Az adattáblából semmi nem látható,de gondolom
azonos a korábbi szivattyúval.
Amit én látok ez egy Pedrollo koppintás.
PK 60 tip.Max 8m-ről veszi fel a vizet tehát 7.5-ről talán ez is
felveszi de mi lesz ezután?
Nagyon jó vízhozamúnak kell lennie a kútnak hogy az üzemi szint
ne menjen 8m alá.
A kút paramétereit meg kell állapítani és utána dönthetsz.

Üdv Kapocska

Előzmény: kicsif (18688)
vizeslaci Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18692

Helló Lizy4!

 

Ha jól értelmezem írásodat akkor a lecsövezés előtt öntötte bele a bentonitot? Nem fúrás közben használta?

Akkor már minek öntötte bele?

Tele vagyok kérdéssel én is!

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Lizy4 (18690)
Kapocska Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18691


Üdv McBride_Captain!


Én azt gondolom,hogy az a "kútfúró" nem volt a barátod.
Nem derül ki pontosan a kútfej típusa de szerintem úgy
kellene összerakni(ragasztás,megfelelő csatl.idomok)hogy
a meghibásodás lehetősége a lehető leg minimálisabb legyen.
A szivattyú forgórésze használaton kívül (kb 2-3 hét) "megtapadhat"a
csúszógyűrűn és a motor csak kis segítséggel (ventillátor megm.)indul.
Célszerű időnként elindítani.
A homok szerintem a kútgyűrűk között mehetett be a talajvízzel.
Az üreges hangot nem a hallottak és a visszhang okozza?
Míg az ok ki nem derül javaslom egyedül ne dolgozz a "kútban".


Üdv Kapocska

Előzmény: Törölt nick (18686)
Lizy4 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18690

Segítséget szeretnék kérni!!!!

Házilagosan fúrtunk kutat 21 m-ig jutottunk, egy ismerős ismerőse eljött még 2m sikerült lefúrnia, de nem vettem észre csak miután elment, hogy majdnem egy teljes zsák bentonitot beöntött(sztem sohasem használta) és így csak 18 m-ig tudta lerakni a végig szűrőzött csövet. Persze utólag visszagondolva így nehezen jött a víz hisz lefogta a bentonit. Eljön még kompresszorozni. Ezt a rengeteg iszapot mennyi idő alatt felhozni? 

mágus67 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18689

Sziasztok nekem egy honda utánzat van 5 éve evvel fúrok, eddig 2 xer kellett csúszó gyűrüt cserélni szerintem nagyon jól bírja: a  láp szelepet én is a  víz középső részéig engedem le itt nem szívja össze a  koszt  és nem szívja fel az iszapot. Tuttommal 1 fajta méretű kerámia tömítést árulnak hozzá, legalábis a szervízbe ezt mondták: A 600 litereshez és az 1100 litereshez egyaránt. A szivattyú neve Zongsey

Előzmény: köszörűs XXI Che (18678)
kicsif Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18688

Hu a kép lemaradt.

Előzmény: kicsif (18687)
kicsif Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18687

Szia. Szerintetek ez a szivattyu fölszippantja 7,5m -rol a vizet?Jó áron megkapnám,csak nem vagyok benne biztos ha fölszivja a vizet a furt kutambol.Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18686

Sziasztok,

 

Nem tudom jó helyen járok-e, majd kiderül.

Adott egy 7-8 gyűrűből álló kút (?), amelynek az alján van egy Pedrollo szivattyú.
Fúrt kút 35m, nyugalmi vízszintje kb 10-11m, és mivel a fúrt kút átmérője 40mm körüli cső, ezért a kútfúró azt javasolta, hogy ássassak (huh) le a kútásókkal 6-8m-re és leteszi oda az önfelszívó szivattyút. Ez évekkel ezelőtt volt, azóta 2x kellett lemenni a kútba, mert télen elillant a nyomás, és a vizet újratöltve újra üzemelt minden.. eltelt megint 2-3 év, és a szivattyú nem indul. Lementem a kútba, feltöltöttem a vizet, hallom, h morog, de nem indul valszeg fel kell hoznom alaposabban megnézni (a másik lemenetem oka az volt, hogy az az emelő ág szétcsúszott, nézegettem most azt is, cserélni fogom).

 

Lényeg a lényeg: a kút alján ott van a korábbihoz képest 15-20 cm homok, ami nem tudom hogy került oda, mivel a kút teteje vaslemezzel le van zárva. A szivattyú egy oldalára borított zsalukövön van, a zsalukő szintje az amiről beszélek. A másik furcsa dolog, meg az, hogy olyan üreges hangot hallok amikor lépkedek lent, és úgy rémlik, mintha korábban ez sem lett volna.

Van esetleg valakinek tippje, hogy mitől került oda a homok, és mi okozza azt az üreges hangot a kút alján? (18 ker Pestimre).

Az elmúlt időben volt mindenféle hír, hogy xy-t elnyelte egy üreg - mindenféle kút nélkül - nem szeretnék valami hasonlóba belefutni..

 

Kösz MB

 

 

 

 

 

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18685

köszi

Előzmény: Kapocska (18684)
Kapocska Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18684

Üdv köszörűs XXI Che !

A szivattyúd műszaki rajzán vagy egyéb alapján

nézd meg milyen tip.és méretű a csúszógyűrű.

Ezen a honlapon vannak készen kapható (méret infóval).

http://www.csuszogyuru.hu/umbra-li-alloresz-csuszogyuru-alloresz/

Ha nem segít akkor próbáld meg itt.

http://majfer.hu/kapcsolat.html

 

Üdv Kapocska

Előzmény: köszörűs XXI Che (18683)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18683

Kapocska

üdv

 köszi az infót, most egy heront használok, meg egy leót, mikor milyen a talaj meg a kedvem. Érdekelne a dolog mert akkor a hondámat is megtuningolom ilyen gyűrüvel és eladom.

A leó az 200liter/perces a heron meg 1500l/perc 3 col kifolyással , nekem most 2 col az összes cuccom, biztos van vagy 1000l/perc a szállítás így.

Megadnád az elérhetőségét az illetőnek.?

Előzmény: Kapocska (18682)
Kapocska Creative Commons License 2013.04.07 0 0 18682

 

 

 

Üdv köszörűs XXI Che !

 

Egy saját tapasztalat!

Vásároltam egy jó vill.és hidraulikus paraméterekkel rendelkező

szivattyút ami nem „zagy sziv.”.

Ki is bírt 1.5 kutat.

Csúszógyűrű után kutakodva azt tapasztaltam, hogy az esetek 90%-ban

vagy a fölött a párosítás szén-kerámia.

A neten találtam egy kellemes úriembert aki a szén helyett legyártott

kerámiából gyűrűt (tartalékot is).Lehet kapni készen is kül.méretben.

Azóta a sziv.túlvan 5-6 kúton és még mindig jó.

Üdv Kapocska

Előzmény: köszörűs XXI Che (18678)
63golden Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18681

Rendbenn! De az még egy-két honap.

Előzmény: köszörűs XXI Che (18680)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18680

Majd írd meg a tapasztalataidat

Előzmény: 63golden (18679)
63golden Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18679

Honda wb- 30-xt a típusa.Azért remélem, hogy egy fúrást ki fog bírni. 125-ös csővel és kb. 40 méter mélyet szerenék/a közelben ezek vannak/ Kisbér a település. ez inkább agyagos terület.

Előzmény: köszörűs XXI Che (18678)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18678

a tengely tömítése egy kerámia gyűrü a benzinmotor egy tengellyel tekeri a szivattyút és ezen a tengelyen van egy kerámia tömítés, na az fog elpattani a zagyos víztől. Tapasztalatom ez, nem is használom ezt a szivattyút csak vízre esetleg koszos vízre, mondjuk (pincék )vagy medence szivattyúzására a tömény agyagos viztől elromlik. 3 db-ot cseréltem eddig.

Falevelet ilyesmit csikket simán át forgat magán, de ne engedd le a gödör aljára a szívócsövet mert felkaphat kavicsot esetleg, és az nem jó neki. A gyári szívókosáron keresztűl simán tele tudja szívni magát kaviccsal, ha olyan helyen ástál gödröt. A kisebb lyuku védőkosár meg tele rakódik: levéllel, virágszirommal, fűszálakkal stb...

Tartsd a szívó cső végét a vízszint alatt  és ne tedd a gödör aljára és nem lesz gond, csak azt a tömítés dolgot old meg valahogy. Más zagyszivattyú gyártók megoldották ezt valahogy.

Melyik honda szivattyú ez? Nekem úgy emlékszem, hogy talán egy  "V" betüvel van jelezve , hogy zagy szivattyú de hiába, a szervízben is azt mondták, hogy ez erre nem jó.

Más tipust használok és az bevált.

Előzmény: 63golden (18676)
63golden Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18677

Köszönöm,veszek rá.

Előzmény: Törölt nick (18675)
63golden Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18676

Kútfúráshoz öblítővizet szívattyúzni.

Előzmény: köszörűs XXI Che (18672)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18675

Én azt mondanám hogy kötelező a szűrőkosár.

Előzmény: 63golden (18671)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18674

Üdv

A jó pap holtig tanul !

Előzmény: c.kari (18663)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18673

a gumi lap az amolyan visszacsapószelep a kosár meg pl: a halakat nem engedi bele a szivattyúba, ha miondjuk tóból szívod a vizet öntözni esetleg. Ami meg átfér a lyukon az mehet.

Előzmény: 63golden (18671)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18672

mit akarsz szivattyúzni?

 

 

Előzmény: 63golden (18671)
63golden Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18671

Igen, a szívó oldalon van egy gumilapka szerüség.De azért a szűrőkosár ajánlott ?

Előzmény: köszörűs XXI Che (18669)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.06 0 0 18670

az a honda az nem zagyszivattyú szét fog menni a kerámia tömítés .

Előzmény: 63golden (18668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!