Keresés

Részletes keresés

Csuhás Creative Commons License 2017.09.05 -3 0 63652

Talán az MTSZ kiharcolhatna egy olyan rendeletet miszerint a turistautakra vonatkozó korlátozás csak akkor érvényes ha bejelentik az mtsz-nél. Ez az internet világában nem nagy teher, és mindkét fél számára egyértelművé tenné a korlátozást. Nekünk külön jó volna ha egy térképre vetett pillantással láthatnám hogy az adott napon van-e korlátozás a tervezett túraútvonalamon.

Előzmény: olahtamas (63651)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63651

Hát ha az ember komolyan gondolja, akkor jobb közvetlenül a helyszíni szervekkel telefonálgatni, de mint a mellékelt ábra mutatja, az sem biztos...

Előzmény: jzp2107 (63647)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63650

Most nem tudom mi a helyzet, de pár éve azt szűrtem le, hogy elég nagy kupleráj van ebben a témában, legalábbis ami az információáramlást illeti. Ami az mtsz listán szerepel, ott tuti van korlátozás, de más helyen is, amit online nem (de még telefonon sem) lehet kideríteni, csak a helyszínen szembesülsz vele (kiragasztott papír stb.) Remélem most már jobb a helyzet.

Viszont akkor a szeptember végi DDK helyett akkor megyünk inkább a kohászkékre. Ott elvileg nincs korlátozás, de előtte azért megpróbálok egy telefont megereszteni, biztos, ami biztos (az sem biztos).

Előzmény: donjuan1984 (63649)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63649

Akkor mégis az MTSZ-nek volt igaza :P

Előzmény: vektoroptika (63648)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63648

Igen, ez tényleg baromi jó.

Ami a teljes körűséget illeti, én az mtsz-nek sem hiszek. Pár éve már belefutottam ebbe, hogy az elvileg illetékes vadászhatóság sem tudta megmondani pár nappal az indulásunk előtt, hogy a Szekszárdi-dimbságban van-e korlátozás. A telefon másik végén az hangzott el, hogy "hát szerintem nincs". Ehhez képest persze a valóságban volt...

Előzmény: jzp2107 (63647)
jzp2107 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63647

ez a vizualizálás tök jó!

feltételezem ami az mtsz honlapon megjelenik az ide is felkerül, szóval indulás előtt elég itt megnézni?

 

Előzmény: olahtamas (63645)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63646

Köszi!

 

Hát ez igazán remek :(

Előzmény: olahtamas (63645)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63645

És ha jó tervezőt használ az ember, még látszik is mi hogyan van lezárva :)

https://heyjoe.hu/kiszallas/index.php#12/46.2566/17.8648

Előzmény: HEV (63644)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63644


"A korlátozás területén több helyen is érintett a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra nyomvonala."

 

Minden út járható reggel 8-tól délután 16 óráig. Ezen kívül nem.

 

 

Előzmény: vektoroptika (63642)
jzp2107 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63643

járható, 8 és 16 óra között

aztán jönnek a puskás emberek lövöldözni

Előzmény: vektoroptika (63642)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63642

Valaki segítsen már ezt értelmezni:

 

http://mtsz.org/cikk/erdolatogatasi_korlatozas_a_zalai_erdokben

 

"A Zalaerdő Zrt. értesíti a lakosságot, hogy szeptember hónapban (naponta, délután 16.00 óra és reggel 8.00 óra közötti időszakban) az üzemi vadászterületein intenzív szarvasvadászatot folytat, és vadászatra jogosultként arra kér mindenkit, hogy mező- és erdőgazdasági munkája, valamint szabadidős tevékenysége során ezt szíveskedjen figyelembe venni."

 

Magyarán a DDK járható, csak legyek körültekintő (ne térjek le róla stb.)? Mert nem egyértelmű, mit jelent az ebben esetben, hogy figyelembe venni (akár jelentheti azt is, hogy ne tartózkodjak ott).

Szeptember végén mennénk oda kékelni.

Mr Long Creative Commons License 2017.09.05 -5 0 63641

Ebből nekem nem jön le, hogy megbüntethetnek, max megvárhatja velem a rendőrt. :) Mivel nem jogosult átkutatni a cuccaimat, ha nem tudja bizonyítani, hogy szükséges (és a vadászterületre belépés esetén milyen dolgokat szerezhetnék meg? egy szarvast rejtek el a táskámban?) így nem igazán tehet semmit.

Előzmény: HEV (63639)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.05 0 3 63640

Jó esetben csak le és nem ..na de tudod :D

Előzmény: Mr Long (63634)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63639

Megbüntetnek elég rendesen. 

 

A rendészeti feladatokat ellátó erdészeti szakszemélyzet teljes körű igazoltatási jogkörrel rendelkezik, a jogszerűtlen cselekmény elkövetése során megszerzett illetve használt dolgok felkutatása céljából pedig az érintettek csomagját, beleegyezése esetén pedig a ruházatát is átvizsgálhatja, valamint az intézkedései kikényszerítése céljából az együttműködést megtagadó személyt az illetékes hatóság megérkezéséig visszatarthatja.

Előzmény: Mr Long (63634)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63638

A pénzért :-)

Előzmény: olahtamas (63636)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63637

A probléma oka nem a SEFAG pontatlan információja hanem az, hogy vannak helyi vadásztársaságok is!

 

Ez a terület pont ilyen ahol már mi is beleszaladtunk vadászatba és mi is kaptunk terelőút javaslatot. 

Ezt csak az önkormányzattal történő egyeztetéssel lehet kivédeni, a SEFAG max azt tudja megmondani - ha éppen van kedve - mert nem köteles erre, hogy ott kié a vadászati jog.

 

Javasolnám, hogy a túra kiírójával egyeztessetek legközelebb hátha tud segíteni.

 

Előzmény: nagypapi (63635)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63636

Minek kijelölni egy olyan túraútvonalat terepi jelzésekkel, ami csak vezetővel járható ???

Csak nem azért, hogy a vezető el ne tévedjen :)

Előzmény: HEV (63632)
nagypapi Creative Commons License 2017.09.05 -13 1 63635

Fejérkőtől Tündérvölgyig 2. próbálkozás

 

Hétvégére meglehetősen ramaty időt jósoltak, de nem akartuk tovább tologatni az időpontot, így nekivágtunk.

A felújított pályának hála meglehetősen gyorsan leszaladt velünk a vonat Balatonföldvárnak, ahol a két perces átszállási idő ellenére is elértük a Szólád felé tartó buszt. Mint utóbb kiderült, Balatonszárszón is felszállhattunk volna rá, még kényelmesebben. Még néhány perc, és már le is szálltunk Szóládon. Innen kezdtük a túrát, mert a SEFAG Zrt. honlapja szerint a Kötcséig tartó szakasz csak 9-től 3-ig járható vadászat miatt.

A helyiek információi alapján a Turul fogadó később nyit, a Mámor presszó végleg bezárt, viszont pár száz méterre van egy cukrászda, ami tulajdonképpen a helyi presszó funkcióit látja el.

Startsör után útra keltünk, a helyi pincesoron hagytuk el a falut, amely sajnos elég elhagyatott volt. Végig jól járható úton jutottunk el Nezdepusztáig, majd innen erős emelkedővel egy szoborparkig. Gyönyörű kilátás nyílt innen a Balaton középső részére, háttérben a tanúhegyekkel. 

Somogy megye legmagasabb pontján, az Alman-tetőn levadásztuk a mozgalmi kódot (erdős rész, innen nincs kilátás), és már mentünk is tovább a közeli Csillagó mérőtornya felé. Kód itt is rendben a bokrokkal benőtt torony túlsó oldalán. A felirat szerint tilos és életveszélyes felmenni, ehhez tartottuk magunkat, bár az alsó lépcsőfokok biztatónak tűntek.

Kényelmes, homokos úton jutottunk le Kötcse buszfordulóig, innen pedig aszfalton a falu központjába. A Boróka kocsma nyitva, ide ültünk be szomjunkat oltani valamint néhány ultipartit lenyomni. A helyi törzsközönséget - kisebb meglepetésünkre - szinte egyáltalán nem foglalkoztatta az éppen ide települt pártpolitikai rendezvény (az 1 főre jutó Skoda Superbek száma valószínűleg e településen volt a legmagasabb), sokkal inkább a helyi postáskisasszony aznapi esküvője.

Aztán csak továbbindultunk az egykor szebb napokat látott Nagycsepely és Teleki felé. Kód a csepelyi temetőnél és a román kori templomnál is rendben. Itt búcsút vettünk egy túratársunktól, aki hazafelé vette az irányt, és ketten ballagtunk tovább a Nagycsepely óta tartó és egyre intenzívebbé váló esőben. Egyszer csak terepjáró ér mögénk, megelőz, megáll, és érdeklődnek, merre megyünk, mert hogy vadászat zajlik, és éppen a sárga jelzésen, amelyen mi is igyekeztünk. Röviden felvázoltam, mi az én nagy problémám ezzel, de végül is okos enged alapon tanácsot kértem és kaptam, hogyan tudnánk átjutni a Z- jelzésre. Elmondták, bár jó nagy kerülőt kellett tennünk (gyakorlatilag vissza mentünk Teleki határáig), míg el tudtuk érni a Z- jelzést.  Meglehetősen eseménytelen út vezet a Z+ elágazásig (kód itt is rendben), bár a szakadó eső sem javított sokat a hangulatunkon. Végül a zöld jelzést tovább követve értünk el a balatonőszödi Arany korsó söröző érintésével Balatonszemesre. Nem így terveztük. :-(

====

 

A vadászattal kapcsolatban azért lesz néhány észrevételem az Illetékesek felé, mint például:

1. Mi az öreg ördögért nem lehet pontosan kijelölni azt a területet, ahol a vadászat folyik? Mi a SEFAG által jelzett elzárt részt gondosan elkerültük, nehogy gond legyen belőle.

2. Egy nyomorult papírt, tájékoztatást nem láttunk sehol (még az elzárt Szólád-Kötcse szakaszon sem), ami a vadászatra figyelmeztetett volna. Így nem volt tájékoztatás a faluból kivezető utakon sem, amit a turisták 99%-a használ.

3. Ha ott és akkor nem ér utol a terepjáró, mert pl. más úton megy, vagy mi megyünk másfelé, akkor egy vadászat kellős közepére kerültünk volna, ami azt hiszem nem egy win-win szituáció sem a vadászoknak, sem a túrázóknak.

 

Többször szóba került már a vadász-túrázó ellentét, illetve együttműködési igény. De az lenne a minimum, hogy ha már tájékoztatják pl. ITT  vagy ITT,  akkor azt pontosan tegyék, és mindenkit megóvnak a kellemetlenségtől. Mielőtt még a Természetjáró Szövetségnek kitakart arccal kell ábrázolni a vadászokat...

 

Én meg elgondolkodhatok azon a logisztikai feladványon, hogy a maradék szakaszok bejárását hogy kellene megoldani. 

 

Mr Long Creative Commons License 2017.09.05 -5 0 63634

Tilos, de mit csinálnak velem, ha arra sétálok (plusz mondjuk eljátszom, hogy nem beszélek magyarul)? Lelőnek, feljelentenek, lebasznak?

Előzmény: Pulmy (63633)
Pulmy Creative Commons License 2017.09.05 -8 0 63633

A Nagyberekben tervezett túrákon,azért azt vegyük figyelembe,hogy a terület nagy részén egész évben intenzív vadászat folyik. Nem árt az óvatosság,bár mi sem jelentettük be mikor teljesítettük a Balaton Kört :D  ,bár a táblák láttán húztuk a seggünket :D

 

 

Előzmény: HEV (63632)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63632

Úgy tűnik a turista utak kialakítása is kezd jövedelmezővé válni. Főleg ha csak papíron léteznek. A Berekben két cég is dolgozik, az egyik az akinek a térképét beraktam, a munkájuk eddig korrektnek tűnik. A másik cég pedig ilyen jelzésekkel jelölte ki az utakat:

 

https://photos.app.goo.gl/TifapWoKJoAmP7rK2

 

https://photos.app.goo.gl/Lx4E99PiA26YuSgF2

 

 

A két cégnek semmi köze egymáshoz.  Érdemes megnézni az új kulcsosházakat is :-) - a térképen ! 

 

Előzmény: olahtamas (63631)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63631

Szép kis térkép, reméljük többen fogják használni biciklivel, mint terepjáróval...

http://bikehungary.hu/balatonfenyves/aktualis-programjaink/

Előzmény: HEV (63630)
HEV Creative Commons License 2017.09.04 0 1 63630

A Balaton körtúra egyik tájékozódás szempontjából nehéz  szakasza a Nagyberekben Kéthely és Balatonfenyves közötti szakasz. Egy nemrég kiadott helyi térkép segítségével lényegesen könnyebb megtalálni a helyes útvonalat. A berek más részein is hasznos lehet.

 

HEV Creative Commons License 2017.09.04 0 0 63629
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.04 0 1 63628

A zalatárnoki Olasz Tanya szállásról tud valaki valamit? 

Felmerült bennem, hogy pénteken ott szállnék meg és onnan indulnék Zalalövő felé másnap, ahol- más nem igazán lévén- a táborban lenne a szállás.

Simulacrum Creative Commons License 2017.09.04 0 0 63626

És szegény, ugyanilyen tragikusan korán fél évvel RP után hunyt el.

Előzmény: Törölt nick (63625)
HEV Creative Commons License 2017.09.03 0 2 63624

Kedves Sporttársak!

A Somogyi Várak túramozgalom két kötelező érintőpontjának felkeresése sajnálatos módon nehézségekbe ütközhet.  Kaposvár egykori várának helyén elhanyagolt bontási/építési terület található, még a csekélyke korabeli romokba is rombolási kár keletkezett. Kaposszentjakabon pedig előreláthatólag 2017 októberétől a romterület néhány évig lezárásra kerül szintén építkezések miatt. Új, helyettesítő pontokat nem jelölök ki, emiatt a túramozgalom teljesíthetősége  2017. december 31.-én – remélhetőleg csak ideiglenesen – megszűnik. Ezen időpontig a korábbi feltételekkel a teljesítéseket elfogadom és az igazoló kitűző is kiadásra kerül.

http://hevesiz53.blogspot.hu/2006/01/somogyi-varak-turamozgalom.html

donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.03 0 2 63623

Valahová oda sejtetem én is, de csak 330 pont körül kaptam érte :)

Előzmény: Simulacrum (63622)
Simulacrum Creative Commons License 2017.09.03 0 2 63622

Az annyira szép rész, hogy biztos nem fogom elfelejteni. Vércverés előtt van, ahol út megy közvetlen a turistaút mellett.

Előzmény: donjuan1984 (63621)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.03 0 2 63621

Köszi, sajnos nem szoktam elmenteni :)

4685 lett..azt a Mátrás, Galyatető előtti képet még mindig nem tudom pontosan belőni..az hol van ? :)

Előzmény: Csuhás (63619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!