Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 2017.09.06 -9 0 63664

    No még 1x SEFAG. A képet március 1.-én készítettem Alman -tető után,jelzett úton ,itt már totális erdőzárról volt szó. A túra előtt direkt megnéztem a társaság honlapját,de semmi nyomát nem láttam a tilalomnak. No vadászokkal nem is találkoztunk,de az erdő tele volt legális és illegális fakitermelőkkel.Erdésszel is találkoztunk,aki ránk sem hederített.

 

Előzmény: Tavaszi Széll (63661)
Mr Long Creative Commons License 2017.09.06 -5 0 63663

Egy ismerősöm mondta, ha elütök egy vadat az úton és nincs semmi bajom sétáljak vissza a vadveszély táblához és b@sszam be az árokba. Kb így kellene eljárni az ilyen táblákkal is. "Milyen tábla, ott sem vót!"

Előzmény: Tavaszi Széll (63661)
zozo.1982 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 63662

Amúgy az egész ország vadászterületnek számít, még a városok is!

Előzmény: olahtamas (63660)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63661

Csak egy gondolat a SEFAG korrektségéről: már július második felében belefutottam (a szó szoros és átvitt értelmében) olyan tiltó táblákba a Szántódpusztát Jabapusztával összekötő erdészeti aszfaltúton, amelyeken a SEFAG Zrt. (a naptári időpont definiálása nélkül) 15.00 és 9.00 között erdőlátogatási tilalmat rendel el vadásztatás miatt. A szövegkörnyezet alapján ez a tiltás folyamatosan érvényes, az év összes napjára vonatkozik.

Előzmény: annyi baj legyen (63659)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63660

Egyébként a strand is vadászterület, csak máskor és másra :)

Előzmény: Tavaszi Széll (63658)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.09.05 -3 0 63659

Én úgy gondolom, a SEFAG korrektűl járt el, amikor előre közzétette, hogy hol, és mikor fog vadásztatni. A szövegkörnyezetből  kiderül számomra elég világosan, mire gondoltak. Persze, ha valaki szavakon akar lovagolni, az nyugodtan mehet egy, kellően golyóálló ügyvéddel túrázni, de:
Az erdőtörvény lehetővé teszi az erdő közjóléti szerepét, azaz hogy állami erdőben, hacsak nincs korlátozás, túrázhass.
Olyan törvényről viszont nem tudok, ami megengedné, hogy "magaslesekkel körülbástyázott szántóföldekre" besétálj. 

Előzmény: Tavaszi Széll (63658)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63658

Nagyon szépen kérlek, ne érts félre, nem a kéktúrázás területén elkövetett, nem kevés önzetlen munkádat akartam/akarom kritizálni. Sokkal inkább bizonyos döntéshozók trehány munkáját, pontatlan fogalmazását.

 

1. Az általad megadott linkben a SEFAG Zrt. megadja ugyanezt a poligont és így fogalmaz: "Délután 15 óra (itt mát tényleg szemét leszek, de a 15 óra csak délután lehet) és délelőtt 9 óra között a jelölt erdőterületen tartózkodni tilos és életveszélyes."

Tehát nem a jelölt részen található erdőterületeken, hanem a jelölt erdőterületen. A Szántódi Vadászterületen egyetlen jelölés van, a strandig nyúló poligon.

 

2. Legyen, csak az erdőterületre vonatkozik a tiltás. Az erdőterület az én értelmezésemben az erdőt jelenti. Ebben az esetben a tiltás a magaslesekkel körülbástyázott szántóföldekre, rétekre, legelőkre nem vonatkozik, ott akár éjszaka is szabad tartózkodni. Viszonylag jól ismerem Zamárdi térségét, nem csak a strandot, szép számmal vannak ilyen területek. 

Előzmény: annyi baj legyen (63656)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63657

Sétáltam egy rövidebb szakaszt az Alföldi Kéktúrán Debrecen térségében a mai napon. A Fancsika-víztározó után, az Erdőspuszta utcához érve - ez valójában egy tanyabokor - egy autó fékezett mellettem. A sofőr nem javasolta, hogy tovább haladjak, mert egy felspanolt böhöm nagy kutya éktelenkedik az úton, alig 50 méternyire onnan. Meggyőzött. :-) Kerültem egyet.

 

Azt nem tudom, hogy ez a kutya összefüggésben van-e az alábbi cikkben említett kutyafalkával:

http://www.haon.hu/kutya-kutyatamadas-debrecen-halap-nagycsere-fancsika/3501784

 

 

 

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.09.05 -1 0 63656

Így van. Tehát a strandon nem értelemszerűen nem szegtetek semmilyen szabályt. A piros poligon az adott vadászterületet jelöli és azért piros, mert aktív korlátozás van rajta, és azért van popup, hogy a részleteket el lehessen olvasni: teljesen tilos, vagy adott órákban szabad, vagy az OKT nyomvonalán folyamatosan szabad, mint a Vértesben (ezt még nem volt időm kirakni). 
Ha sárga a poligon, akkor még nem lépett életbe a korlátozás.

Különben tessék, a SEFAG által hivatalosan közzéadott térkép:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1FGmunsmRjHaenhkWXpDV3m4AGF0&ll=46.84442555068559%2C17.993076662109388&z=12

Előzmény: Tavaszi Széll (63655)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63655

Természetesen olvastam a szöveget. Az "erdőterületek" kitételen van szerinted a hangsúly?

Előzmény: annyi baj legyen (63654)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63654

Nem csak nézni kell, olvasni is ;)
Rákattintasz a poligonra, és ott van:
"Délután 15 óra és délelőtt 9 óra között tilos az erdőterületek látogatása!"

Előzmény: Tavaszi Széll (63653)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63653

Igazad van, valóban tök jó ez a vizualizálás. Például megtudhattam belőle, hogy szeptember elsején és másodikán többedmagammal szabályt sértettem a zamárdi strandon, mivel 15.00 után ott tartózkodtam. :-)) Erre egyébként egy szintén szabályt sértő fórumtárs hívta fel a figyelmemet. :-))

 

https://heyjoe.hu/kiszallas/index.php#12/46.8080/18.0416

Előzmény: jzp2107 (63647)
Csuhás Creative Commons License 2017.09.05 -3 0 63652

Talán az MTSZ kiharcolhatna egy olyan rendeletet miszerint a turistautakra vonatkozó korlátozás csak akkor érvényes ha bejelentik az mtsz-nél. Ez az internet világában nem nagy teher, és mindkét fél számára egyértelművé tenné a korlátozást. Nekünk külön jó volna ha egy térképre vetett pillantással láthatnám hogy az adott napon van-e korlátozás a tervezett túraútvonalamon.

Előzmény: olahtamas (63651)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63651

Hát ha az ember komolyan gondolja, akkor jobb közvetlenül a helyszíni szervekkel telefonálgatni, de mint a mellékelt ábra mutatja, az sem biztos...

Előzmény: jzp2107 (63647)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63650

Most nem tudom mi a helyzet, de pár éve azt szűrtem le, hogy elég nagy kupleráj van ebben a témában, legalábbis ami az információáramlást illeti. Ami az mtsz listán szerepel, ott tuti van korlátozás, de más helyen is, amit online nem (de még telefonon sem) lehet kideríteni, csak a helyszínen szembesülsz vele (kiragasztott papír stb.) Remélem most már jobb a helyzet.

Viszont akkor a szeptember végi DDK helyett akkor megyünk inkább a kohászkékre. Ott elvileg nincs korlátozás, de előtte azért megpróbálok egy telefont megereszteni, biztos, ami biztos (az sem biztos).

Előzmény: donjuan1984 (63649)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63649

Akkor mégis az MTSZ-nek volt igaza :P

Előzmény: vektoroptika (63648)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63648

Igen, ez tényleg baromi jó.

Ami a teljes körűséget illeti, én az mtsz-nek sem hiszek. Pár éve már belefutottam ebbe, hogy az elvileg illetékes vadászhatóság sem tudta megmondani pár nappal az indulásunk előtt, hogy a Szekszárdi-dimbságban van-e korlátozás. A telefon másik végén az hangzott el, hogy "hát szerintem nincs". Ehhez képest persze a valóságban volt...

Előzmény: jzp2107 (63647)
jzp2107 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63647

ez a vizualizálás tök jó!

feltételezem ami az mtsz honlapon megjelenik az ide is felkerül, szóval indulás előtt elég itt megnézni?

 

Előzmény: olahtamas (63645)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63646

Köszi!

 

Hát ez igazán remek :(

Előzmény: olahtamas (63645)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63645

És ha jó tervezőt használ az ember, még látszik is mi hogyan van lezárva :)

https://heyjoe.hu/kiszallas/index.php#12/46.2566/17.8648

Előzmény: HEV (63644)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63644


"A korlátozás területén több helyen is érintett a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra nyomvonala."

 

Minden út járható reggel 8-tól délután 16 óráig. Ezen kívül nem.

 

 

Előzmény: vektoroptika (63642)
jzp2107 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63643

járható, 8 és 16 óra között

aztán jönnek a puskás emberek lövöldözni

Előzmény: vektoroptika (63642)
vektoroptika Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63642

Valaki segítsen már ezt értelmezni:

 

http://mtsz.org/cikk/erdolatogatasi_korlatozas_a_zalai_erdokben

 

"A Zalaerdő Zrt. értesíti a lakosságot, hogy szeptember hónapban (naponta, délután 16.00 óra és reggel 8.00 óra közötti időszakban) az üzemi vadászterületein intenzív szarvasvadászatot folytat, és vadászatra jogosultként arra kér mindenkit, hogy mező- és erdőgazdasági munkája, valamint szabadidős tevékenysége során ezt szíveskedjen figyelembe venni."

 

Magyarán a DDK járható, csak legyek körültekintő (ne térjek le róla stb.)? Mert nem egyértelmű, mit jelent az ebben esetben, hogy figyelembe venni (akár jelentheti azt is, hogy ne tartózkodjak ott).

Szeptember végén mennénk oda kékelni.

Mr Long Creative Commons License 2017.09.05 -5 0 63641

Ebből nekem nem jön le, hogy megbüntethetnek, max megvárhatja velem a rendőrt. :) Mivel nem jogosult átkutatni a cuccaimat, ha nem tudja bizonyítani, hogy szükséges (és a vadászterületre belépés esetén milyen dolgokat szerezhetnék meg? egy szarvast rejtek el a táskámban?) így nem igazán tehet semmit.

Előzmény: HEV (63639)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.09.05 0 3 63640

Jó esetben csak le és nem ..na de tudod :D

Előzmény: Mr Long (63634)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63639

Megbüntetnek elég rendesen. 

 

A rendészeti feladatokat ellátó erdészeti szakszemélyzet teljes körű igazoltatási jogkörrel rendelkezik, a jogszerűtlen cselekmény elkövetése során megszerzett illetve használt dolgok felkutatása céljából pedig az érintettek csomagját, beleegyezése esetén pedig a ruházatát is átvizsgálhatja, valamint az intézkedései kikényszerítése céljából az együttműködést megtagadó személyt az illetékes hatóság megérkezéséig visszatarthatja.

Előzmény: Mr Long (63634)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63638

A pénzért :-)

Előzmény: olahtamas (63636)
HEV Creative Commons License 2017.09.05 0 1 63637

A probléma oka nem a SEFAG pontatlan információja hanem az, hogy vannak helyi vadásztársaságok is!

 

Ez a terület pont ilyen ahol már mi is beleszaladtunk vadászatba és mi is kaptunk terelőút javaslatot. 

Ezt csak az önkormányzattal történő egyeztetéssel lehet kivédeni, a SEFAG max azt tudja megmondani - ha éppen van kedve - mert nem köteles erre, hogy ott kié a vadászati jog.

 

Javasolnám, hogy a túra kiírójával egyeztessetek legközelebb hátha tud segíteni.

 

Előzmény: nagypapi (63635)
olahtamas Creative Commons License 2017.09.05 0 0 63636

Minek kijelölni egy olyan túraútvonalat terepi jelzésekkel, ami csak vezetővel járható ???

Csak nem azért, hogy a vezető el ne tévedjen :)

Előzmény: HEV (63632)
nagypapi Creative Commons License 2017.09.05 -13 1 63635

Fejérkőtől Tündérvölgyig 2. próbálkozás

 

Hétvégére meglehetősen ramaty időt jósoltak, de nem akartuk tovább tologatni az időpontot, így nekivágtunk.

A felújított pályának hála meglehetősen gyorsan leszaladt velünk a vonat Balatonföldvárnak, ahol a két perces átszállási idő ellenére is elértük a Szólád felé tartó buszt. Mint utóbb kiderült, Balatonszárszón is felszállhattunk volna rá, még kényelmesebben. Még néhány perc, és már le is szálltunk Szóládon. Innen kezdtük a túrát, mert a SEFAG Zrt. honlapja szerint a Kötcséig tartó szakasz csak 9-től 3-ig járható vadászat miatt.

A helyiek információi alapján a Turul fogadó később nyit, a Mámor presszó végleg bezárt, viszont pár száz méterre van egy cukrászda, ami tulajdonképpen a helyi presszó funkcióit látja el.

Startsör után útra keltünk, a helyi pincesoron hagytuk el a falut, amely sajnos elég elhagyatott volt. Végig jól járható úton jutottunk el Nezdepusztáig, majd innen erős emelkedővel egy szoborparkig. Gyönyörű kilátás nyílt innen a Balaton középső részére, háttérben a tanúhegyekkel. 

Somogy megye legmagasabb pontján, az Alman-tetőn levadásztuk a mozgalmi kódot (erdős rész, innen nincs kilátás), és már mentünk is tovább a közeli Csillagó mérőtornya felé. Kód itt is rendben a bokrokkal benőtt torony túlsó oldalán. A felirat szerint tilos és életveszélyes felmenni, ehhez tartottuk magunkat, bár az alsó lépcsőfokok biztatónak tűntek.

Kényelmes, homokos úton jutottunk le Kötcse buszfordulóig, innen pedig aszfalton a falu központjába. A Boróka kocsma nyitva, ide ültünk be szomjunkat oltani valamint néhány ultipartit lenyomni. A helyi törzsközönséget - kisebb meglepetésünkre - szinte egyáltalán nem foglalkoztatta az éppen ide települt pártpolitikai rendezvény (az 1 főre jutó Skoda Superbek száma valószínűleg e településen volt a legmagasabb), sokkal inkább a helyi postáskisasszony aznapi esküvője.

Aztán csak továbbindultunk az egykor szebb napokat látott Nagycsepely és Teleki felé. Kód a csepelyi temetőnél és a román kori templomnál is rendben. Itt búcsút vettünk egy túratársunktól, aki hazafelé vette az irányt, és ketten ballagtunk tovább a Nagycsepely óta tartó és egyre intenzívebbé váló esőben. Egyszer csak terepjáró ér mögénk, megelőz, megáll, és érdeklődnek, merre megyünk, mert hogy vadászat zajlik, és éppen a sárga jelzésen, amelyen mi is igyekeztünk. Röviden felvázoltam, mi az én nagy problémám ezzel, de végül is okos enged alapon tanácsot kértem és kaptam, hogyan tudnánk átjutni a Z- jelzésre. Elmondták, bár jó nagy kerülőt kellett tennünk (gyakorlatilag vissza mentünk Teleki határáig), míg el tudtuk érni a Z- jelzést.  Meglehetősen eseménytelen út vezet a Z+ elágazásig (kód itt is rendben), bár a szakadó eső sem javított sokat a hangulatunkon. Végül a zöld jelzést tovább követve értünk el a balatonőszödi Arany korsó söröző érintésével Balatonszemesre. Nem így terveztük. :-(

====

 

A vadászattal kapcsolatban azért lesz néhány észrevételem az Illetékesek felé, mint például:

1. Mi az öreg ördögért nem lehet pontosan kijelölni azt a területet, ahol a vadászat folyik? Mi a SEFAG által jelzett elzárt részt gondosan elkerültük, nehogy gond legyen belőle.

2. Egy nyomorult papírt, tájékoztatást nem láttunk sehol (még az elzárt Szólád-Kötcse szakaszon sem), ami a vadászatra figyelmeztetett volna. Így nem volt tájékoztatás a faluból kivezető utakon sem, amit a turisták 99%-a használ.

3. Ha ott és akkor nem ér utol a terepjáró, mert pl. más úton megy, vagy mi megyünk másfelé, akkor egy vadászat kellős közepére kerültünk volna, ami azt hiszem nem egy win-win szituáció sem a vadászoknak, sem a túrázóknak.

 

Többször szóba került már a vadász-túrázó ellentét, illetve együttműködési igény. De az lenne a minimum, hogy ha már tájékoztatják pl. ITT  vagy ITT,  akkor azt pontosan tegyék, és mindenkit megóvnak a kellemetlenségtől. Mielőtt még a Természetjáró Szövetségnek kitakart arccal kell ábrázolni a vadászokat...

 

Én meg elgondolkodhatok azon a logisztikai feladványon, hogy a maradék szakaszok bejárását hogy kellene megoldani. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!