Keresés

Részletes keresés

frici608287 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34770
Minden sportban könnyen lehet tudni, hogy mit kell csinálni! Csak a megvalósítás ütközik nehézségekbe.
Pl: Hegymászás: Fel kell jutni a csúcsra.
Lövészet: minden lövésnek a 10-esbe kell menni.
Úszás: Neked kell elérni elsőnek a falat.
Folytassam?
De ugyebár ez nem ilyen egyszerű.A fociban is ez van.Azzal a különbséggel, hogy ott az ellenfél is gátol abban, hogy gólt lőjél.Minden csapat annyit tud focizni, amennyit az ellenfele megenged.Ez a lényeg.Ha az ellenfél nem hagy érvényesülni, akkor az elképzelt gólgyártás csak utópia.
Ugyanakkor az előbb említett (és sok más) egyéni sportban senki nem gátol!
Ha fel tudsz mászni, oké, ha jól tudsz lőni oké, ha te vagy a leggyorsabb úszó, megint oké.A foci egy kicsit más.

Visszatérve Malap gondolataihoz.Nagyon igaza van nagyon egyformán gondolkodunk, de az nem jelenti azt, hogy mindenben (100 %-ban) egyet is értünk.Vagyis szerintem nem szabad azon fenn akadni, ha valamiben nem egyformán látja Veled valaki a világot.Legyen szó bárkiről.
Barátsággal!
Előzmény: Sandokán60 (34768)
Malap Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34769
András!Én pedig gondoltam hogy elmentek otthonról,de csak az miatt,hogy küldtem erre a citromos emiledre 2üzenetet,de még talán nem nézted meg?:))))))
Előzmény: Sandokán60 (34768)
Sandokán60 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34768
A tegnapi beszélgetésre visszagondolva két tanulság is lett számomra.Meg tudtam nem nekem van a legtöbb barátom.És egy új kifejezés vagy szó keletkezésénél is bábáskodhattam .Ez a vegetáriánuskannibál .Akik figyelemmel kísérték a beszélgetést tudják miről van szó .Akik meg nem még vissza olvashatják, vagy gondolják azt ,hogy ennek biztos elmentek otthonról .Egy kicsit más ,de azért ide tartozik.Úgy veszem észre és ezt nem csak a galambászatból kiindulva mondom,a focinál de a politikánál is ugyan ez a helyzet .Mi magyarok vagyunk a legokosabb nemzet.Sokszor nézek a TV ben nem magyar focit.A szünetekben szokták elemezni a mérkőzést,edzők szakemberek.Ezeket a tudálékos magyarázatokat halva ,azt hihetnénk ,hogy jövőre vagy pár év múlva mi leszünk a világbajnokok.Olyan hatalmas elméleti tudású szakembereink vannak.Azért az edzők az öltözőben miközben magyarázzák a bonyolultnál bonyolultabb taktikai elemeket megemlíthetnének egy talán nem elhanyagolható dolgot .Fiúk próbáljatok meg egyel több gólt lőni mint az ellenfél.Mert ahogy én látom csak ebben vannak hiányosságaink . Ezután a kis eszmefuttatás után, engedjétek meg hogy csak azt kívánjam minden fórum olvasónak ,mikor a bíró lefújja a meccset legyen egyel több pontotok mint ellenfeleiteknek.Mert a galambászatban is ebben látom a hiányosságokat.A többi dologba verhetetlenek vagyunk.
frici608287 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34767
Ja így már világos.Az általad emlegetett probléma fennáll valamilyen szinten.
Az érdekes az, hogy amikor a választások vannak, akkor kellene ezeket a dolgokat megvitatni egy adott tagszöv.-en belül, és a többségi akarattal kellene a küldötteket a közgyűlésre delegálni.
Ugyebár ez egy rózsaszínű történet,mert soha senkinek a szavazatát nem lehet kontrollálni.
Vagyis a küldöttek kezében a döntés.Hogy Ők hogy szavaznak, az csak rajtuk múlik.
Tehát a küldött szavazhat úgy, ahogy Őt megbízták, és szavazhat úgy is, ahogy Ő jónak látja.Jó esetben ez a két dolog megegyezik. Mellesleg Ti "kiváltságos" helyzetben vagytok, mert az Elnökségben ül a választott képviselőtök.Nem sok Tagszöv. mondhatja el, hogy az Elnökségben van képviselője. Vagyis forduljatok bizalommal hozzá!Ha a döntéshozó szervekben olyanok ülnek akik a tagságot képviselik, akkor minden úgy van, ahogy a tagság szeretné.Ha nem így van, akkor valami nem jól működik.Hogy miért, azt döntse el mindenki maga.
Tudom, hogy korábban más nick néven köztünk voltál, tehát sok mindent olvashattál már e téma kapcsán az elmúlt bő 1 évben.Vagyis tovább nem ragozom.
Nem csak a tagságunk öregszik, hanem a döntés hozó szerveink is.
Ez van.
Előzmény: Fél x (34761)
japzoli Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34766
Sajna nem, holnap meg Dabasra megyek!
Előzmény: robagkobak (34763)
Malap Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34765
Megakadt a szemem egy néven Malomsoki Tibor A-13 15db fiatalja van a 100.helyezésen belül!! Innen ismeretlenül is gratulálok neki! Ismeri valaki?
Előzmény: Fél x (34760)
Malap Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34764
Sajnos a melan-kólikus állapot nálam is beütött,az 1.közös tréning után,sajnos pár napig távol voltam és amikor hazaértem ronda látvány fogadott:( És nem sok időm volt rendbe szedni őket,ráadásul ez volt nekik a 3.vagy 4. tréningjük így menniük kellett:( Aztán bekaptak egy erős pofaszeles meleg utat amikor egész nap csak potyogtak,úgy hogy a kezelés még nem ért véget:(

Köszönöm,igyekszem.Azért a Burucs J. eredményét nézve ha jól emlékszem 31db körül nevezett be fiatalt és még az utolsó versenyre is 27db körül küldött és szerintem 6-7db bent van az 1000.-ben.A Tóth I.-ről nem is beszélve,bár őt nem tudom,hogy mennyit nevezett.A Steinman I. is sok van az 1000.ben.
Előzmény: Fél x (34760)
robagkobak Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34763
Akkor ma Gyulán nem leszel?

You-go ,Ti mentek ma Gyulára?
Előzmény: japzoli (34762)
japzoli Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34762
28. tagszöv kiállítása, ma Jászkiséren
Fél x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34761
Bocsánat! Tényleg elírtam!
Velősen annyi, hogy a tagság szavazatai, nem kellő tájékoztatás, de a várható helyzet aprólékos elemzésének hiányába születik meg!
Eleve az emberek felületes olvasására alapoznak, mint a bankok és biztosítók apróbetűs részeiben!
Ígéretekre szavazunk, de én még nem ismertem olyan szegény embert, aki ígérni ne tudott volna!
Akik a legitim hatalmat gyakorolják, veszik csak elő a széljegyzetet, és elégedetlenkedés esetén mindjárt nagybetűset csinálnak belőle!:)
Ragozhatnám még, de a mai magyar valóság az élet más területein is prezentál ilyen hozzáállást!
Érdekképviseleteink hozzáértését, és elszántságát nem szeretném minősíteni!:)
Előzmény: frici608287 (34752)
Fél x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34760
Köszönöm druszám, de mint már mondottam, nem csak az én érdemem!
Ha megnézed az L3 versenyeit, a második útról egy helyezésem se volt. Mind megjött majdnem egyszerre, de 20 perc késéssel! Akkor fordultam Janihoz segítségért, - konkrétan még nem látszott - de elkapta őket valamilyen kólika!
A többi már a hatékony kezelést bizonyítja!:)
Nekem az mutatja a galambjaim teljesítményének igazi értékét, hogy Tamás Istvánt sikerült megelőznöm!:)

A Te galambjaid eredménye se piskóta, ha egy kis százalékot számolsz!
Gratulálok!:)
Előzmény: Malap (34719)
ewyccee Creative Commons License 2009.12.12 0 0 34759
" Figyeljünk oda ellenfeleink megjegyzéseire, mert Ők az elsők akik a hibáinkat felfedezik!"
ghoezeke mate Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34758
Nem tudom. Őt kellene kérdezned.
Na, jóccakát!
Előzmény: Malap (34756)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34757
Úgy látom, Felétek is működik az osztályozó! :))
Előzmény: japzoli (34754)
Malap Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34756
Nincs itt semmi gond,csak hülyéskedünk.Azt tudod esetleg miért lett a reptetési neve György helyett Sólyom?Gondolom csak poénból nem?
Előzmény: ghoezeke mate (34749)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34755
Hidd el, szilveszterre elég csak a sütőben tartani, almával a szájában. :)))))))))
Előzmény: Malap (34751)
japzoli Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34754
Én ezt úgy ismerem: icipicicici, picicici, cici, mell, csöcs, hu bazdmeg :-))
Előzmény: Törölt nick (34753)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34753
Icikepicike cicike, picike cicike, cicike, mell , csöcs, tőgy, hűha...........
:-DDDDDDDDDDD
Előzmény: japzoli (34750)
frici608287 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34752
Nem igazán értem a mondandódat.
Az önkéntesen helyett nem önkényesen-t akartál írni? Akkor egy fokkal már érthetőbb, de még mindig olyan rébusznak tűnik, amit írtál!
Előzmény: Fél x (34648)
Malap Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34751
Hát poénkodtam,de lehet változik még ez a malac sincs ügy:)) Rágódok a dolgon,csak eddig,már vagy egy éve,nem találtam istállót:(( Itt a környéken nehéz ügy:(
Előzmény: Törölt nick (34746)
japzoli Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34750

Én meg a múlthavi playboy- t ajánlom a szemezéshez, igaz az a két szem kicsit messzebb van egymástól :-))

 

(.) (.)        ( . ) ( . )         ( o ) ( o )

 

   Y                Y                     Y

Előzmény: szabócsi (34748)
ghoezeke mate Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34749
Bárdos és Kerecseny megítélésem szerint nincsenek meghitt viszonyban, ahogy én meg tudom ítélni. Nem hiszem, hogy helyes következtetésekre jutsz a vázolt terved szerint.
Fogadd el, hogy butaságot hajkurászol, Kerecseny egy tiszteletre méltó galambász. A sajtó által rávetített kép pedig minimum érdekes. (Az annak idején elhíresült záhonyi vodkagyár prominense, a 80 milliós Baja Ferenc féle nagy botrányt kavart - Balsai - állami dotáció ügy egyik érintettje. De ez itt mellékes.)
Előzmény: Malap (34741)
szabócsi Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34748

Ha szemezni akarsz vele tudom ajánlani a bajnokok könyvét"a piros szinüt" a hátoldalán balról lefelé a harmadik kép

Előzmény: Malap (34744)
Malap Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34747
Nem magát az embert,hanem a nevét!Mivel az embert nem is ismerem:(( De még mindig készen vagyok,egy galambász neve:))) Sport E kat. Orsz.32.!!!Szép eredmény!!
Előzmény: szabócsi (34742)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34746
Ez nem lehet gond !!!
Akarsz venni ???? :)))))))))))))))
Előzmény: Malap (34744)
frici608287 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34745
Ok András, ezt kitárgyaltuk.Én sem kivánom tovább ragozni a Crivitz-i történetet.
De még annyit: Nem elég a startnál és az otthoni helyzetet elemezni. De gondolom Te is tudod, hogy a kutya általában útközben "van elásva". Éppen ezért minálunk másképpen működik a dolog.Szerintem itt csúsztatok el, amiből óriási "probléma" kerekedett. Felelősséget egyáltalán nem kenyerem firtatni, hisz bárki belefuthat a jóba. De összegezve, most is csak azt tudom mondani, hogy nagyon hazárdíroztatok (nem először) és akkor nagyon belefutottatok csőbe.
Ugyanez volt 2001-ben is. Scheily Gabit én is tisztelem, nagy vitákat tudunk magunk mögött, sokszor kívánt engem biztos meleg éghajlatra, de ettől még ma is szívesen diskurálok Vele bármiről, mert egy nagy koponya szerintem.Amióta nem sportügyi alelnök, azóta mintha egyformán látnánk a világot.Sokat köszönhettek Neki, meg az ország galambászai is.
Én természetesen Veled is nagyon szívesen "bonyolódom" bármilyen témában beszélgetésbe, de azzal számolhatsz, hogy mindig kimondom amit gondolok.
Nem hinném, hogy ezt Te rossz néven veszed,és valószínűleg ezzel nem mondtam semmi újat.
Természetesen tudom, hogy semmi olyat nem mondtál, amit én kisarkítva kihangsúlyoztam, de nekem akkor is így jött le az akkori reakciód, természetesen kicsit szolídabb mértékben.Én már sok "égdörgést" megéltem, gondolom Te is, de nem tulajdonítok Neki semmilyen jelentőséget. Aki harcol az tisztában van vele, hogy közben süvítenek a golyók.
Részemről a téma le van söpörve, és azért szedtem elő az esetet, mert tisztázni akartam Veled.Akkor nagyon berágtam, mert nem voltál éppen úriember.De részemről már nem téma.
Barátsággal.
Üdv: Frici
Előzmény: Sandokán60 (34655)
Malap Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34744
Hát szívesen megismerkednék vele,szeretem a fanatikus galambászokat!Csald ide őt is!Biztos egy jó humorú ember lehet!Hát ezen akkor is készen vagyok "Kerecseny Sólyom T-09"!!!:))))))))
Ezen felbuzdulva én is kitalálok valami fantázia nevet amin mindenki nevet!:)))
Mondjuk Malac-sincs istálló:))))))
Előzmény: szabócsi (34728)
japzoli Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34743

Idegbetegek. 90 % osan törik a tojást, a műtojásnak is 20 %-t összabasszák. Úgy ül a tojáson mint egy fácán, ha embert lát két lábbal rugaszkodik, aki nem vigyáz olyan lesz a szeme mint Jack Speronak :-)))))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (34739)
szabócsi Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34742
Jó erről ennyit  nem akarok én ebből semmit kihozni csak kinevettél egy nálad akár ki is vagy ezerszer jobb galambászt
Előzmény: Malap (34741)
Malap Creative Commons License 2009.12.11 0 0 34741
Majd legközelebb,ha találkozok Bárdos sporival,rákérdezek!:)))
Sajnos találkoztam már a Big Brother-rel a Nagy utazóval a Vándorsólyommal! Örülnék ha csak Kerecseny úrral találkoztam volna!!:)))
Előzmény: szabócsi (34725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!