Keresés

Részletes keresés

ewyccee Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34869
Szamár mese.

Talán sokan ismerik ezt a mesét, de akik nem, azoknak írom le.
Egyszer az öreg gazda, mivel igen nagy szegénységben élt a családjával, úgy döntött, hogy eladja a szamarát. Maga mellé vette a fiát és a szamarat, és elindultak a vásárba. Ahogy úgy ballagtak az úton, elhaladtak a földeken dolgozó emberek mellett. Hallják, amint az emberek ezt mondják.
Nézd, milyen buta vén ember, ott a szamár, Ő meg gyalog jár!
Gondolta az öreg, őt már ki ne nevessék, ezért felült a szamár hátára, és úgy haladtak tovább.
Mennek tovább, elérnek egy patak partjára, ahol asszonyok mosnak a vízben. Hallják, amint az asszonyok összesúgnak. Nézd azt az embert, úgy ül ott mint egy méltóság, a szegény gyermek meg nyakig a porban jár. Na erre elszégyellte magát az öregember, leszállt a szamárról, és felültette a gyereket rá. Így mentek tovább. Alig haladtak valamit, elértek a malomhoz. A molnár legények kint sütkéreztek a napon. Amint meglátták őket, így szóltak. Nézd, a kis taknya a szamáron, a szegény öreg meg mint a szolga kullog! Na, gondolta az öreg, Őt senki meg ne vesse, hát felült a gyerek mellé, és így haladtak tovább. Mennek tovább az úton, jönnek velük szembe a kereskedők. Azt mondják maguk közt. Nézd azt a két léha embert, szegény állat majd bele pusztul a cipelésbe, így még a vágóhídra se érnek vele! Erre lepattant az öreg és a fia szamárról. Fogta az öreg, nyakába vette a szamarat a két elülső lábánál, a fia meg a két hátsó lábánál, és így a hátukon cipelték a szamarat egészen a vásárig. Ahogy beértek a vásárra, mindenki dőlt a nevetéstől, milyen két buta ember ez, hogy mindenkire hallgatnak!
Most jön a tanulság!
Nem szabad mindenki tanácsát feltétlenül megfogadni, mert bele fogsz zavarodni! Ne befolyásoljon, hogy ki és mit mond, miképp vélekedik, mert soha nem fogsz tudni úgy tenni és döntéseket hozni, hogy az mindenkinek megfeleljen! Aki már volt vezető az ezen már átesett! Természetesen, az építő kritikákra oda kell figyelni, de ha valaki mégsem ért veled egyet, nem szabad megharagudni rá, mert ez a vélemény szabadsága!
Ez az írás az én véleményem tükrözi ez meg az alkotás szabadsága!

bosua Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34868
Ilyen marhaságot ne irjál pontosan a bemért ductávod alapján számolják az eredményt.Ha listát figyelmesen olvasod ott felvan tüntetve a duc táv.
Előzmény: tams74 (34854)
Kis László Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34867
Neked mi a véleményed a 34855 ös hozzászólásomról???
Előzmény: 0622 (34864)
bosua Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34866
Azért a szélen kivűl egészség és galamb is kell.
Előzmény: 0622 (34853)
Kis László Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34865
Nálunk abba nem egyeznek bele hogy a Szlovák-Cseh utakról áttérjünk Osztrák utakra !!!Pedig ez az eltérés hol van még a 180 an fok hoz???
Előzmény: 0622 (34863)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34864
Kérdezem a jelenlegi bajnokoktól, felmernének e válalni kétírányú röptetéseket?Egy sportárs Horváh Károly régebben ezen a fórumon nyilatkozott hogy szavaival éljek /állok élébe!/
Előzmény: 0622 (34863)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34863
És itt mutatkoznának meg igazán az értékes álományok nagy megbecsülésre számíthatnának azok akik mindkét írányból jól teljesítenének!!!
Előzmény: 0622 (34862)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34862
Pedig ha a vezetöink felismernék ennek jelentőségét nem kellene attol tartani hogy szétforgácsolódnának tagszövetségek,megszünnének a vándorlások,és kevesebb feszültség keletkezne!!!
Előzmény: 0622 (34859)
Kis László Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34861
Terep járóóóó???Hová gondolsz??Nissan Vanette Cargo!!Köszi az ajánlatot ,de már kész van!Igaz "csak "70000 volt,de így karácsony előtt pont jól jött!!:((Ja és csepeg az olaj a szervóból!!!Mondtam az asszonynak a karácsonyi költekezést elintéztük,így már nem kell sorba állni a Multik pénztárai előtt!!!:(((
Előzmény: Malap (34828)
ghoezeke mate Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34860
Nem a nyilatkozatokat kell olvasni, hanem a listát megnézni.
Amely egyesület az úton 35%-ot helyezett, annak kedvezett az időjárás, akik 12%-ot, azok pórul jártak.
Mindegy, mit mondanak.
Előzmény: Kis László (34858)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34859
Nálunk mindig kifundálják a töbségi akaratot ,és arra meg a versenybizotságra mutogatnak ahol demokratikussan lesöprik az ügyet és kuss!!!
Kis László Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34858
A hátszél senkinek sem jó!!Legalább is mindenki így nyilatkozik!:))A többivel maximálisan egyetértek veled.Az Ausztrál elv nekem elég jónak tűnik ,de szerintem nálunk a tagság 70% a ellenezné!
Előzmény: ghoezeke mate (34856)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34857
Na pontosan ezt forszíroztam én is,hogy rövid középtávnál kivitelezhetölenne néhány rossz felállásu tagszövetsénél .
De a jelenlegi bajnokok mindent elkövetnek hogy ez létre ne jöjjön!
Előzmény: ghoezeke mate (34856)
ghoezeke mate Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34856
Hátszélnél meg a távolabbi van előnyben. Nem érdemes ezen sokat morfondírozni, minden szél valakinek jó, másnak meg rossz.
A galambok eredményei kis dúckörzeten belül mérhetők össze reálisan. Minél rövidebb a versenytáv, annál inkább igaz ez.
És természetesen minden kerület rendelkezik egy legkevésbé rossz berepülési iránnyal.
De mondok egy érdekeset. Az ausztrálok minden évben ellenkezőleg fordulnak, pont 180 fokot. Aki páros évben rövid volt, páratlanban hosszú lesz.
Előzmény: 0622 (34848)
Kis László Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34855
Találtam egy érdekes dolgot a Szövetség honlapján a Szuper kupával kapcsolatban!!A Magdeburgi versenyre gondolok!!A verseny 2009.07.26.-án lett megrendezve.Azóta az eredmények havonta változnak!!!Az egyik galambász haverom kezdte az ötödik hellyel, de sajnos havonta csúszik le 5 helyet(az egyéni listára gondolok).A legújabb lista frissítés 2009.11.26.-án történt, most a 20. helyen áll!!!!Félő hogy a díjazásig a galambja nem fér bele az első 50 be!!:(A versenyen részt vett 8 tagszövetség,656tenyésztő,6584 galamb!Mi a 19-tagszövből is részt vettünk a versenyen .De mi nem szereplünk a résztvevő tagszövetségek listáján!!Hogy is van ez??Honnan lesznek újabb és újabb galambok a listán még négy hónap után is??A győztes galambról már tabló is készült (a bajnokok kiállításán láttam)az pedig október végén volt.Honnan tudták hogy ez a galamb a győztes ha azóta is változik a lista???Nálunk (most a kerületről beszélek) ha nem érkezik meg a verseny jegyzőkönyv a VB elnökhöz időben ,mondjuk 1 hét múlva sem, nem lesz kiértékelve!!De a szövetségben még novemberben is érkeznek jegyzőkönyvek,vagy hol lapultak eddig??A haverom eldöntötte hogy országosra nem küld többet,de még aki akar is,azt is lebeszéli róla!!!!Mi a véleményetek erről a sztoriról???
tams74 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34854
teljesen igaza van a kolégának!!!!! nálunk is igy van !!!! csak aszt nem értem hogy pontosan miért mérik be a duc távolságot!! mikor nem az alapján számolnak!!!
tölem a kolégák 20-30kmtere vannak az is idö!!!! szerintem!!!!!
Előzmény: monsorow (34830)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34853
Van egy két tiszteletreméltó potagalambász bajnok,akitől megkérdik minek tulajdonítja sikerét, szerényen /most nekem fujt a szél/ és csak azután fényezi galambjait!
Előzmény: Fél x (34850)
szabócsi Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34852
Joci az asszony úgy el ver ha meglátja mit irogálsz méghogy katonatiszt te állsz be a sarokba akárhányszor be kell valamilyen röpköltséget fizetni.
Előzmény: galambászjoci (34646)
Fél x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34851
Most nézem, hogy az előbb rossz helyre kattintottam!
Az öszvért kihagytam!:)))
Előzmény: Desmet (34840)
Fél x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34850
Képtelenség mindenkinek a kedvére tenni, tudom! A lehetőségek nagyon be vannak határolva. Viszont akkor olyan bajnokságokat kéne kiírni, aminek a megnyerése legalább akkora publicitást és elismerést kapna, mint az "Általános Bajnok", mivel ezt a címet elnyerni képes versenyzőknek is keserű a szájjaíze, ha nem őszinte a kollégák gratulációja! Mitagadás, próbálkozások vannak az egyenlőtlenségek kozmetikázásár, (pl. távolsági pontok) ami mindig egy kis időre elcsitítja a "zúgó tömeg" moraját, de az igazságosság elixírjét még nem találták meg!:)
Azt se felejtsük el, hogy néha ott is gyilkost kiabálunk, ahol békés emberek alszanak, mert sokszor könnyebb mást okolni saját balf@szságaink miatt!:)))
Talán ha a magyar galambászt is elkapja a fogadási szenvedély, és lesz aki megtegye a tétjét, akkor többet foglalkozunk azzal, hogy csúcson legyen a madár, és csak oda küldjem, ahonnan esélye is van nyerni! ... Akkor majd meg kopik ezeknek a brezsnyev féle kitüntetéseknek a fénye!:)))
Előzmény: 0622 (34832)
Brevduva Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34849
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: monsorow (34499)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34848
Talán a részéröl azért lett kihangsulyozva a 80-100km külömbség hogy értsd ilyen távolság külömséggel jelentös a hátrányegy oldal szél esetében ?vagy nem?
Előzmény: Sandokán60 (34845)
Fél x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34847
Ha nem lovat, akkor két szamarat?:DDD
Sandokán60 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34845
Ha most válaszolnék azokra a dolgokra amiket boncolgatsz,biztos nem leszünk barátok.Alighanem nem igaza van azoknak akik a szemléletváltást sürgetik.Mióta gondolod ezt így egyébként.Ha azóta mióta galambászol akkor nem értem miért vágtál bele.Hisz már akkor sem laktak egy helyen az együtt versenyző galambászok.Ha meg később akkor mi okozta ezt a megvilágosulást.Csak nem az eredményeid ?Tudom ,hogy vannak előnyös és hátrányos helyen lakó sporttársak.De ez nem a feleresztési helytől mért távolságkülönbségből adódik,hanem abból ,hogy milyen nagy köztük az oldaltávolság.Ha tehát rendeznének olyan versenyt mondjuk Magyarországon , hogy Sopron meg Debrecen azonos távon lenne az volna csak igazán valamelyik oldal számára irreális,a szél irányától függően.Most veszem észre ,hogy már részben válaszoltam is a fejtegetésedre.De azért talán még lehetünk barátok.
Előzmény: monsorow (34830)
Brevduva Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34844

Ha nem! Akkor "szép kis karriert" mondhatnak a magukénak!

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Brevduva (34843)
Brevduva Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34843
Zoli! Ezeket a postákat ( ha posták voltak az ôsök) Csernobil ill. csernobil lözelében tenyésztik? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: japzoli (34727)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34842
Köszönöm hozzászólásod !/elsösorban rövid középtávon/!!! Nem kell mindenáron eröltetni a tagszövetségi bajnokságot!!! Remélem ezt is olvassák vezetőink!?
Előzmény: frici608287 (34841)
frici608287 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34841
Ez postagalambsport, rossz a 300 m és 400 m-es hasonlatod.
Itt mivel nem 40-60 mp-ig tart a verseny (mint a példádban) egészen máskép hat egy fokozatosan erősődő szél.Meg nem kimért pályán "közlekednek" a galambok. Gondolom ezzel nem mondtam újat, mindössze némi kis indokot vonultattam fel a cáfolatomhoz.
Amúgy természetesen a 100km-es különbségekkel sok gond van, de nem az elsősorban amire utalsz.
Maga a földrajzi elhelyezkedés szokja torzítani az eredményeket. (Pl: Berepülés, tömegvonzás, valamilyen torzító szél, szomszédos tagszöv.-ekkel való közös összeeresztés (elsősorban rövid, és középtávon) stb.
Abban igazad van , hogy nem egészséges környezet egy mammut területű Tagszöv.
A megoldás szerintem az, hogy nem kell erőltetni az általános bajnoságot, legalábbis nem minden út összefésülésével!Persze ezt a saját tagszöv.-emben sem sokan értik meg.Gondolom máshol is így van.
Egyébként az általános bajnokságon kívül még sokféle "örömforrás" létezik, azokra kell összpontosítani!
Persze tudom, mondani könnyű.
Előzmény: monsorow (34830)
Desmet Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34840

 Ne aggódj, a vidámság a hosszu élet titka. Nekem ma mondta  ezt egy 86 éves ember. Annyi okos golgot olvastál már itt a Fórumon fél év alatt,amennyit 11 év alatt

 összesen nem tudtál összesedni. 

  Tudod e mit tettek az ős Magyar elődeink a nyereg alá? ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------lovat.

 

Előzmény: Fél x (34829)
0622 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 34839
Igen modják hogy olvassák aztán jön a telefon meg a fenyegetés,be is vagyok kattanva rendesen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!