Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Butch Cassidy 2006. máj. 17. Creative Commons License 4
Amit a térképen látsz, azon az összes szakasz rajta van, tehát ilyet igazából senki nem kapott.

A következő szakaszok vannak:

1A: rajt - 31 - 35 - 38
1B: rajt - 32 - 36 - 38
2A: 38 - 39 - 40 - 37 - 42 - 43 - 50
2B: 38 - 41 - 34 - 44 - 46 - 50

Tehát összesen négy variációból két körben (két térképen) meg lehet csinálni az egész pályát:

1A/2A, 1B/2B
1B/2B, 1A/2A
1A/2B, 1B/2A
1B/2A, 1A/2B

Mindehhez jött még egy kis kör, amely azonban már egyenes volt, hogy a versenyzők kicsit egymás ellen is küzdjenek (C pálya).

A rajtban tehát kapásból két pontra mentek a népek, de az első csomóponttól (38), már négy csoportot alkottak, ami csoportonként 4-5 embert jelent, tehát kicsi az esélye annak, hogy huzamosabb ideig lehessen ragadni. Viszont állandóan lehet találkozni más versenyzőkkel.

Röviden: igen, hasonlít a ZH-s példára, de úgy, hogy a végén mindenki rögtön megkapja a másik feladatlapot is, tehát összességében mindenki megválaszolja ugyanazokat a kérdéseket, csak más sorrendben.

Versenyzőként egyébként ezt tulajdonképpen nem is kell megérteni, elég azt fejben tartani, hogy nem mindenki ugyanoda megy, illetve simán teljesítani kell azt a pályát, ami a térképen van.
Előzmény: zfazek (1)
B-road 2006. máj. 17. Creative Commons License 3

Gondolom chipes idomeres van, vagy valami modon meg van oldva, hogy nezik ki milyen sorrendben erinti a pontokat.

Es mindenkinek kotott a sorrend. A csoport: 1-2-3-4, B csoport: 3-4-1-2.

Előzmény: zfazek (1)
B-road 2006. máj. 17. Creative Commons License 2

Kiraly.

Mit jelentenek a terkepen az osvenyeken a kis lila keresztbe-csikok? Le van zarva, vagy mi?

Kicsit lehetne par bevezeto szo a szabalyokrol is.

Hogy, csak bringaval egyutt lehet mozogni, meg hogy nem lehet csak terkepen jelzett uton menni, vagy valami ilyesmi.

Előzmény: Butch Cassidy (0)
zfazek 2006. máj. 17. Creative Commons License 1
Nem értem :)
Egy példát, plesae!
Mindenki elindul gondolom a háromszögből. Nagy tömegben, egyszerre ha jól értem :) Itt elvesztettem a fonalat.
Ez melyik térkép a három közül? Vagy ez a negyedik? Miért pont három? Ez olyan, mint a zh, hogy én A sort írok te B-t? De akkor nem ugyanaz a pálya. Na, nem égetem magam többet, magyarázatot követelek!
Előzmény: Butch Cassidy (0)
Butch Cassidy 2006. máj. 17. Creative Commons License 0
"Az mit jelent, hogy "tömegrajtos, hosszútávú, szakaszkombinációs versenyt"?"

A tömegrajt tiszta, remélem. :)

A szakaszkombináció azért kell, hogy ne lehessen ragadni. Végül mindenki ugyanazt a pályát futja, de az egyes szakaszokat más sorrendben. Ld. térkép.

"Ilyenkor ki rakja ki a pontokat? Gondolom nem te :)"

Nem, azért van erre még emberünk. Különben sem volt sok pont, szombaton pl. csak 12. Ezt két ember egy óra alatt kiszórta.

"Nyílt / Open (3) 7.1 km 210 m 5 ep

1 55:01 Hegedûs Béla 60 232807 KTK Kõbányai Tájfutó Klub
2 61:51 Tönköly Erika 68 332006 EK4 Egyesületen kívüli

Vk 59:21 Hegedûs Béla (futva) 60 332020 KTK Kõbányai Tájfutó Klub

Hegedűs Béla előbb körbebicajozta majd lefutotta a távot?"

Igen. Ő ilyen lelkes. Mindig ezt csinálja.
Butch Cassidy 2006. máj. 17. Creative Commons License topiknyitó
Akkor tehát Gombfoci kívánságára, létrejött egy külön topik tájbringára. Hogy ne legyen kihasználatlan télen se, beletettem a sítájfutást is.