Keresés

Részletes keresés

zoncsi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39759

Én is inkább előre szólok most, mint utólag kritizálok (:

A földre fújt nyilakat nem ajánlatos az ideális ívre (kanyarban) helyezni, mert hamar szét lesznek taposva. (Korábbi évek tapasztalata.)

Szerintem az ideális kanyarjelzés a következő: 1-2 nyíl a kanyar előtt, 1-2 a kanyarban és még 10 éteren belül 1-2 megerősítő nyíl.

Tovább nem osztom az észt, mert nekem sincs sok. :)

Előzmény: amat (39743)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39758

Köszönjük, Emese, és további sok sikert a magyar nyelv tanulásához!

Előzmény: Törölt nick (39757)
atom. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39756

Kettő kis zacskót kapunk a kiírás szerint. Váltóruha nemigen fér bele, de ha markáns időjárás-változásra számítunk, nem tilos azt magunkkal vinnünk. Mármint plusz ruhát :). Monnyuk a T100 nem UTMB vagy LUT, de reggeltől estig azért a Pilisben is érhetnek meglepetések. Az esetleges feladók megfelelő ellátása pedig ilyen korlátozás mellett rendezői segítséget igényelhet (ahogyan 2010-ben is segítettek, amivel csak tudtak). Ne legyen rá szükség.

Előzmény: cs70 (39748)
atom. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39755

Köszi Pepe! Ez akkor kb. a tavalyi állapot, csak akkor meglepő volt az átfestett jelzés.

Előzmény: Pepe. (39734)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39754

40-50 kilinél nem érdekes, mert bőven elvan a semmivel, illetve vízzel, de ha úgy alakul vagy van akkor szoktam adni neki pár falatot.

 

Beszélgettem a dokival és azt mondta nem gond a táv, mert ha nem bírja úgyis leáll, de figyelni kell rá hogy neki is szükséges enni-inni. Nagyon nem mentem bele a témába, de úgy gondolom szárazeledelt nem szabad adni neki, csak ha lassan megyünk, mert őt is megterheli.

 

Mindent megeszik, keksz, nápolyi, sajt, kenyér. Szerencsére a pontőrök nagyok kedvesek vele is, erre a VTM volt a példa. :) Pali bácsi elsőnek neki adott inni. :) Ha előveszek egy műzlit vagy szezámost, mindig török neki is egy falatot. Már futás közben is elveszi. :)

 

Az összetört tojáshéj amúgy hasznos a sok mozgású kutyáknak.

 

Mindig reggelizik futás előtt pár falatot hogy ne üresen induljon el, ilyenkor korábban kelek és már ismeri a rítust. :)

 

Bocsi hogy kicsit más téma volt, de futás és frissítés volt a téma. :)

Előzmény: Hiver (39750)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39753

Hello! A helyedben minimum ezt a hétvégét a tv előtt dögleném végig, miközben áfonya, szeder, vöröshúsos és egyéb vastartalmú kajákkal töltekeznék. Más tempóval, pl. sétálva túráznék még a következőkben is, legalább egy hétig. Remélem hallgatsz Olira is!

Előzmény: Skeletron (39730)
Fat Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39752

Hulyen fogalmaztam. Nyilvan senki sem feladasra keszul ... na mindegy.

Korabban, amikor egyeni csomagolasban kuldhettek ki cuccot a T100asok, akkor ennel joval nagyobb zacskok is kimentek.

 

Kutyaval futas

Itteni versenyeken lattam h a frissitopontokra kitesznek 1-2 talat vizzel, pedig egyaltalan nem jellemzo h sokan  futnanak kutyaval. Sztem csanyaek is meg tudjak ezt csinalni.

Előzmény: cs70 (39751)
cs70 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39751

Igen az éjszakai részre valami melegebb cucchoz, illetve a várható esőre készülve. De nem a feladó szót használnám :)

Előzmény: Fat (39749)
Hiver Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39750

Kutyafrissitos felOFF :o)

Ebola, te adsz enni Lordnak futas kozben? Nem felsz, hogy belcsavarodast kap? Vagy kis adagokban kapja, szetosztva?
En ugy vagyok ezzel, hogy itatni bosegesen kell, mert nem tud izzadni (nalam a cipelt viz 2/3-a a kutyaban landol, ha nincs csap/forras/patak), de kajat nem kap, csak este, otthon - mint barmelyik atlagos napon. Jo, Lego nem is futott meg sose ultrat, max maratoni tavot...

Előzmény: kimmelpeter (39747)
Fat Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39749

A T100-as visszafut a celba. :) Ott lesz csomagmegorzo.

(Ha olyan esetre gondolsz, hogy eso eseten egy felado a biztonsag kedveert ki akar kuldeni ruhat, akkor nem tudom a valaszt.)

Előzmény: cs70 (39748)
cs70 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39748

"Az egyéni frissítők leadása külön zacskókban, rajtszám alapján fog történni. Ezeket a zárható zacskókat minden induló a rajtcsomagjában fogja megtalálni.
- T50-es induló 1 db kicsi zacskót kap ( Klastrompuszta 26.4km ) és 1 db nagyot ( cél: Kisrigó 51.8km )
- T100-as induló 2 db kicsi zacskót kap ( Klastrompuszta 26.4km és Pilisszentlászló, Kisrigó 51.8km, 75km )
 
A kicsi zacskóban is kényelmesen elfér egy személy bőséges frissítése. /étel, ital/ A nagy zacskó pedig váltóruha tárolására is alkalmas. "

 

A T100-as gondolom kap nagy zsacskót. Mekkorát és hova? 

Előzmény: csanya. (39676)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39747

Így van, sok kicsi sokra megy. Nálam például "extrém" a helyzet, egész nap talpon vagyok és megyek, még ha nem is olyan tartományban mint sport közben. Rengetegszer megyek ki csak fél órát futni, mert délután már szükséges egy kis lazítás is.

 

Különleges helyzet lesz ez most a T100-on, mert a kutyát is istápolom menet közben. (Ez alapvetően öröm, mert szeretek vele menni.) Két szervezet táplálkozására kell figyelnem és két szervezet jelzéseit kell észrevennem. Nem hiszem hogy gond lenne, mert a főpróba a Sárga 70-en jól sikerült. Remélem az otthoni mentőcsapat nem fog kelleni. :)

Előzmény: bor_kedvelő (39741)
Hiver Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39746

Geoff szívemből szólt, én se a táv miatt megyek pl. T50-re :o)

Előzmény: Hiver (39744)
atom. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39745

Hova a jövő idő, kérem ;) ?! Hacsak nem úgy, mint Iljicsnél: volt, van, lesz :).

Előzmény: laprag (39735)
Hiver Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39744

egy érdekes írás, ultrafutás vs trail futás:
Geoff Roes: Ultrarunning Is Dead

amat Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39743

A narancs kis pöttyök 2010-ben tényleg néha már nehezen észrevehetőek voltak. Nem tudom mikor és ki megy jelölni a pályát, de lehet, hogy érdemes lenne kissé magasabbra is tenni jeleket, nem csak egy egy kiálló kőre, ágra.

Egyébként a 2010 tényleg nem semmi volt. A rajtban még szikrázó napsütés, aztán Dobogókőhöz közelítve egyre jobban elkezdett esni. Én ( mi ) is kerültem, de azért volt egy mellig érő átkelésem, aztán leljebb már nem mertünk kockáztatni, maradt a zöld háromszög. Idén inkább a meleget választanám, ha lehetne:-)

 

olipapa Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39742

ezt a tesztet is ajánlom. Annyi a negatívuma, hogy reggelente 5-10p-et rá kell szánni és nem elég egyszer elvégezni, hanem jópárszor, hogy legyen viszonyítási érték. Mondjuk ha eleve túl van edzve nem lehet már ezzel a teszttel mit kezdeni, mert nem ismerjük a normál értékeket. A jobb polar órák ezt a tesztet már tudják, a suuntoban pedig aszem van valami training effect szerűség, ami megint csak hasznos.

A túledzés összetett és nagyon nem jó, nehéz belőle kijönni. Ha még csak túlterhelési stádiumban van, az ok, azt pár nap alatt ki lehet heverni, a túledzésen túllépéshez általában hetek, de van, hogy hónapok kellenek, sokkal mélyebb negatív folyamatok összessége. Ide azért hobbi futó ritkán kerül, de persze nem lehetetlen.

Előzmény: bor_kedvelő (39741)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39741

nekem Oli mondta, hogy jó indikátor, hogy van e kedved menni futni, akkor pihented ki a túledzettséget, ha már vágysz a futás után...

 

ha 5 hónapja futsz kicist soknak tűnik a 4 órás 7végi futás után a 12 kilis átmozgatás...vedd lazán, fuss rövidebbet is, hátha az segít...nem csak másfél óráért érdemes futócipőt húzni! :-)

Előzmény: Skeletron (39739)
Pinyo Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39740

Méricskélheted az ébredési pulzusodat is. Nekem akár 4-5-tel is magasabb, ha túl fáradt vagyok.

Előzmény: Skeletron (39739)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39739

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Hétvégére nincs tervezve semmi szervezett esemény.

A kedvről: igazából az a baj, hogy nem vagyok meggyőződve róla hogy helyes-e nyomni, vagy helyes-e pihenni. Így "félszívvel" meg nehéz bármit is:) Mondjuk hajnalban felkelni is nehéz kb egy hete...

Balazito Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39738

Időjárás: én is a metnet.hu-t szoktam nézni - bár elvileg amatőrök oldala, de sokszor pontosabb a hivatalos oldalaknál.

Még a Kinizsis időkben egy tagja ennek az oldalnak - talán Rudolfking? - mindig leírta 1-2 nappal az esemény előtt a részletes, K100 útvonalra vonatkozó prognózist a Kinizsi topikba és és sokszor meglepő pontossággal talált is. Sajnos a különválással oda ez a "szolgáltatás": az előrejelző nem vált terepfutóvá, de szerintem a Kinizsire még mindig megírja a prognózist, ha valakit érdekel, nézheti majd jövő héten azon a topikon.

 

Előzmény: tzh (39731)
Balazito Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39737

Na így már egyértelmű, köszi a részletes választ.

Amúgy a tuhu még jelzi a korábbi megszűntetett kék+ jelzést is, meg lehet látni az új vonalvezetést is. A Kámán forrás előtti szűk alagút szerű, meredek ösvényen már ismét együtt megy a régi és új kék+.

 

 

Előzmény: Pepe. (39734)
ef zé Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39736

"5 hónapja kezdtem azóta max 3 napot hagytam ki"  Kicsit besokalhatott a szervezet sztem.

Most hetvegen versenyzel?

Előzmény: Skeletron (39730)
laprag Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39735

Rájöttem:

Belőled térképész, vagy idegen(futó)vezető lesz!

Előzmény: Pepe. (39734)
Pepe. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39734

Nem végig jelzetlen!

A patakátkelé után az éles jobbosnál vannak áthúzva a jelzések, de ott vannak, látszanak picit. Sőt feljebb nincs még áthúzva sem!

Hivatalosan a Kék+ feljebb jön vissza jobbrol. Ott ahol a nagy meredek után kiérsz egy dózerútra, ahonnan szinte rögtön újra jobbra kell bemenni egy szűk ösvényre. No onnantól ismét a most hivatalos Kék+-on vagy. Innentől még 400m a Kámán-forrás.

Előzmény: atom. (39721)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39733

Tapasztalatom szerint ilyen teljesítményingadozás simán előfordul. Egyik nap jobban megy, másik nap meg azt se tudom, egyáltalán mit keresek a futópályán. Talán érdemes lehet a körülményeket átgondolni, mindent optimálisan csinálsz-e. Az alaposabb bemelegítés például sokat segít az edzés élvezetében. A nyújtásokról sem szabad megfeledkezni. (Mint ahogy én meg szoktam. :) Érdemes lehet némi stimulálót is bevetni, hogy az edzésen hamarabb felpörögj. (Szénhidrát, kávé, egy korty energiaital,...) Ha mindent megcsinálsz és mégsem megy, akkor is csináld. Ez egy ilyen sport. :)

Többet biztosan nem kell pihenned, sokan minden nap edzenek. Legfeljebb az edzésmennyiségen alakthatsz, ha úgy érzed, nem pihened ki magad. De ez is alakul az idők folyamán, a sok edzés meghozza az eredményét. (Legalábbis nagyon remélem!! :)

Előzmény: Skeletron (39730)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39732

túledzettségnek tűnik így elsőre...kedved van futni????

Előzmény: Skeletron (39730)
tzh Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39731

A 18 -30 fok nem komolytalan, mert DK-en tényleg felmehet a front előtt 30-ig, míg nyugaton már nem lesz erre idő, mert még reggel-délelőtt bent lesz a front. Az a feneség ezekben az előrékben, hogy az ország egész területére vonatkoznak, és a tól-ig értékben tényleg lehet ekkora szórás.

Ilyenkor megy a nagy találgatás, a modellek néhány óránként frissülnek, olykor nagyot változnak és most is épp ez történt: leírtam, miket tudok következtetni a metnet fórumáról, erre berakják a 30 fokot a legfrissebb előrébe...

Ezt a frontot se fogja meg egyik modell sem péntekig, nem is érdemes foglalkozni addig az előrékkel.

Előzmény: Hiver (39728)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39730

Elnézést hogy megszakítom az időjárás előrejelzés elemzést, de szeretnék tanácsot kérni lefáradás ügyben:)

Április közepén futottam 27km 440m szintet - számomra nagyon jó - 6:37-es tempóval. Utána is igyekeztem növelni a hétvégi hosszú futások távját és május 1-én először mentem 30 felett, 32km 800m szint. Két nap pihi után elindultam egy rövid körre, 12km, de a végére olyan fáradtnak éreztem magam mint 25km után. Újabb 3 nap pihi után, tegnap megint megpróbáltam, az eredmény ugyanaz. Az április közepén teljesített tempómhoz képest (ugyanazon a terepen/szakaszon) fél perces romlást tapasztaltam ugyanazon pulzustartományban csak éppen áprilisban már 24km volt a lábamban, nem 10... A 12 végére megint nagyon lefáradtam. Jogosan gondolom hogy egy hosszabb pihenőidőszak kéne? 5 hónapja kezdtem azóta max 3 napot hagytam ki. Szerintetek mennyi lenne az ideális pihenő? Egyáltalán legyen, vagy csak szorítsam össze a fogam és nyomjam tovább?

cs70 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39729

Voltunk még páran, akik utánad voltunk és már nem bírtunk átgázolni, de nem maradtunk a Rigóban, hanem kerültünk a hídhoz.

Előzmény: atom. (39724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!