Keresés

Részletes keresés

Dragomirov Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42826

Én sem a lefeketedett szénacél pengén látom, hanem a fióknak vett példányokon. :-) Egyébként egyetértek veled - egy ilyen vékony pengénél gyakorlatilag mindegy, és az egérpados bűvészkedésre is kár az időt pazarolni. Erdőirtásra való bicskát pedig még nem láttam. :-)

Előzmény: H_G (42824)
ronya1 Creative Commons License 2015.03.14 0 1 42825

motorra.....

egy időben én is azon agyaltam hogy kell egy bicska ami visz mindent még az olajos hordót is

lett is ilyen

aztán rájöttem hogy ez nekem túl drága ahhoz hogy hordjam(főleg motorral amiről sokszor elhagyok ezt-azt)

szóval áruba lett bocsájtva és lett egy "gagyi" amiért nem kár ha elhagyom, eltörik, stb

multicuccra meg ne hagyd magad rábeszélni, nem való semmire sem(erről nincs kedvem esszét írni) csak a súlyt nyomja

szóval szerintem szerezz be egy dupla pengés bicskát egyikkel a sz@rt vágod a másik pengével meg a finomabb dolgokat ;)

Előzmény: Zsolt Rituper (42813)
H_G Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42824

Elhiszem természetesen, de az enyémeken nem ilyen nyilvánvaló -- persze, mert én mindig a szénacélt választom és jó fekete foltosak.

 

De a gyakorlatban eléggé mindegy, nem? Opineleket szinte senki nem szokott konvex módjára élezni smirglis egérpaddel, hanem egy vékonyka élszalagot húznak rá a használói, némelyik már a gyárból úgy érkezik.

 

Végeredményként pedig az Opi 8 szép simán szeli ketté az almát, ez várható a keskeny pengétől, akár flat, akár domború. Közben a szintén 2 mm-es Mora Clipper már ékként repeszti, de mennyivel jobb az faágak ellen! A lényeg, hogy kajakészítésre és erdőirtásra nincs egyformán alkalmas bicska.

 

 

Előzmény: Dragomirov (42823)
Dragomirov Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42823

Ne haragudj, de nem az. Ha fényes a penge - pláne, ha polírozott -, akár lámpafénynél is megcsillogtatva a fénytörésen látszik, hogy a penge nem sík, hanem enyhén domború. Vagy ha a pengét lapjával rászorítod valami sík felületre - mondjuk a subler oldalára, mert nekem most éppen az volt kéznél - mindjárt észrevehető. Legalább is az én Opineljeim ilyenek. 

Előzmény: H_G (42822)
H_G Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42822

Érdekes, ez szabad szemmel észrevehetetlen.

 

Előzmény: vasbicikli (42817)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42821

igazad van elírtam :D

 

nézegettem és a normál folderek java 2.5-3mm pengevastagsággal rendelkezik ehhez képest a 4mm igen sok beláttam

így átnyergelek egy másik Zsolt folderhez a Oryx v2.0 itt már csak 3 mm-es pengéről beszélünk

 

multi szerszámra is gondoltam csak nem tetszenek így maradok a foldernél, liner 1.5mm kétoldali

 

Köszönöm az okításokat és okosabb lettem általatok!!!!

 

Előzmény: Rattesid Tibor (42816)
Dragomirov Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42820

Q. e. d. :-)

Előzmény: vasbicikli (42817)
...slr... Creative Commons License 2015.03.14 0 1 42819

Gyerekkoromban nagyon sok mindent barkácsoltam, és az akkori svájci bicskámmal elvágtam a sodrott erű rézhuzalt, a 2*0,75 és a 2*1,5 MTL-t is. Vékonyabb réz lemezeket, konzervdobozokat vágtam a körömvágó ollójával, utána meg manikűröztem vele. Állítom, hogy a hetvenes évek pirosbicskájában sokkal tartósabb pengék voltak, mint a maiakban. Műanyag, fa és karton dolgokat ma is rendszeresen vágok, a bliszter bontás sem egy kéz- és bicskabarát dolog. Az ilyesmit ma többnyire egy Stanley egykezes folderrel végzem, amit nagyon olcsón vettem a törökbálinti Auchanban. Ennek a szerszámnak lépett volna a helyébe a CRKT M16 S01, ami sokkal finomabban jár, mint a Stanley, de matt a pengéje, és elképzeltem, ahogy csíkokban kifényesedik. Nem tudom, mennyire bírná az ilyen kemény munkákat. 

 

Egyébként ahogy visszaemlékszem még a régi időkre, a háztartási munkák közül még a falba csavarozás volt bicskaigényes, mert nem műanyag tipliket használtunk, hanem mindig lécből faragtunk megfelelő méretű tiplit. 

 

Ami a "csak egy 190 forintos snitzer" a blankolás és az Olfa egy napon említését illeti, tisztelt Ház, tiltakozom. Az Olfa szemtelenül olcsó, végtelenül egyszerű, és nagyon nem tudja az emberek többsége, hogy mire képes. Egy igazi csoda.

Előzmény: Zsolt Rituper (42815)
stellaz4 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42818

Nem akarok beleszólni, de egy multitool eszközön nem gondolkodtál el? Csak mert az a bicskával ellentétben pont ilyen jellegű felhasználásra van kitalálva. 

 

De még egy megfelelő Svájci bicska is jobb lehet, egy sima foldernél. 

Előzmény: Zsolt Rituper (42815)
vasbicikli Creative Commons License 2015.03.14 0 0 42817

"...full flat, mint pl. az Opinel."

 

Az Opinel nem full flat, szép folyamatos konvex.

 

Előzmény: H_G (42806)
Rattesid Tibor Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42816

Szervusz Zsolt !                                                                                                                                   Szerintem elírtad a penge vastagságát . Remélhetőleg mm-re gondoltál , mert nem hinném , hogy magyar vagy külföldi készítő gyártana ilyen méretekkel bicskát . Bár van az a pénz vagy reklámfogás amiért elkészítik . A tatai   késes-köszörűs mester  Szám Károly kirakatában 1971-75 között reklámból voltak kirakva közel ilyen paraméterekkel bicskák kb. 80 - és 100 cm zárva és a penge vastagság kb. 1- 1.5 cm lehetett . Naponta kétszer jártam el a műhely előtt és mindig megcsodáltam a normál bicskákat , késeket és persze a reklám bicskákat kardokat és késeket is . Sokszor beszélgettem az öreg mesterrel .   Tisztelettel Rattesid Tibor

Előzmény: Zsolt Rituper (42804)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42815

Rézkábel vagdosásával kicsit túloztam de volt hogy motor elektronika szerelés közben késsel blankoltam utána pákával forrasztottam (Persze simán elmehettem volna egy snitzer-ért)

 

Szoktam model repülőzni is és gyakran a repülőkön kívül nem sok mindent viszünk magunkkal és párszor jól jött a régi bicskám aminek a pengéjét gyakran utána kelet élezni a művelet után (Műanyag farigcsálás EPO hab vágás stb)

(Ez egy olcsó 2000 ft os bicska a rosszabb minőségből)

Előzmény: djz (42814)
djz Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42814

Bocs, nem kötekedni akarok.

Kötélben nem vagyok otthon, igazad lehet.

Gyorskötözőt - egy darabot - kis túlzással egy lapkasajttal leszedek. Ha sokról van szó, oldalcsípő.

A rézkábel az, amit nem értek egyáltalán. Milyen? 400-as egyerű? 30x2,5-ös? és ha megblankoltad, mit csinálsz vele egy szál késsel?

Erre azért jobb egy Jokari, Stripax, vagy akár egy 199 Ft-os snitzer. Esetleg egy Olfa.

Előzmény: Zsolt Rituper (42813)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42813

pl tavaly motoroztam az erdőben és egy kötéldarabot feltekert a lánckerék és kb 2 órát sz... vele hogy kiszabadítsam akkor igen jól jött volna egy kés

   gyorskötöző elvágása szerintem alap elég sok mindent rögzítenek vele

 

EDC vel lehet rosszul fogalmaztam  inkább úgy írnám le hogy a házkörüli teendőknél legyen segítségemre ilyen mindenes bicska plusz ne ijedjen meg egy narancstól a kötél vágás után

 

   vagy egy nyárs készítés után azért boldoguljon a szalonna vágásával

 

 

Kb ezek az elvárásaim

 

Előzmény: djz (42812)
djz Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42812

>>

Kötél vagasa gyors költöző vagasa esetleg pár rézkábel blankolása

<<

Ezeket a kritériumokat sosem értem.

Előzmény: Zsolt Rituper (42809)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42811

Köszi szabi akkor keresek véknyabb  pengéset 3-3.5 körülit  (Sikeresen lebeszéltetek a 4mm es pengéről) jogosan

 

Szerencsére Zsolt igen rugalmas ahogy olvasom a fórumon.

 

Ha rendelésre kerül sor akkor kiötlünk valamit

Előzmény: szabi72 (42808)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42810
Előzmény: Zsolt Rituper (42809)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42809
Igazából rosszul fogalmaztam en ezt a cikket olvastam
Amire utaltál

portal.miveskesek.hu/news.php?item.36.1

Étel készítésére is csak inkább a bográcsozás hoz
Nyulat szetszedni húst darabolni stb (nem hiszem hogy máj krémes kenyeret le mehetnének vele)
Kötél vagasa gyors költöző vagasa esetleg pár rézkábel blankolása
Ezért szeretnénk masszívabb foldert
De lehet túl lőttem a célon

Kicsit elbizonytalanodtam
Habár meg úgyis van egy hónap gondolkodási idom
Előzmény: H_G (42806)
szabi72 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42808

Pl ő:

 

 

Cikk is van hozzá, bár igaz, a penge vastagsága 3,2 mm. De talán nem annyira tankhámozó, mint az Achilleus.

 

http://gox.hu/index.php?mod=kfo_robicska

 

Amúgy az Achilleus nagyon jó bicska, Zsolt kiemelkedő minőségben készíti a késeit. Ezek például az ő művei, és ami döbbenetes, mind működik! Bocs a fényképek minőségéért, tőlem csak ilyenre futja. ;)

 

 

 

Előzmény: Zsolt Rituper (42804)
Dragomirov Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42807

Szívesen! És ha lehet, hallgass az utánam szólókra. Nekem van Akhilleuszom és hidd el, hogy nem a kolbászos vajas zsemle készítéshez meg halpucoláshoz való. :-)

Előzmény: Zsolt Rituper (42799)
H_G Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42806

A cikk szerint full flat, mint pl. az Opinel. (A szerző konvexesítette a sajátját, de az nem kezdőknek való feladat.) A 8-as Opinel, 2 mm (szénacélból, a RM kicsivel vastagabb) és úgy is vág, jól.

 

Előzmény: Galambos Tarzan (42803)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42805

UI: Én nagyon kevés foldert találtam magyar készítőtöl

Előzmény: Zsolt Rituper (42804)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42804

Lehet igazad van

Elolvastam a cikket.

 

Akkor tudnál ajánlani Magyar késkészítőtől 8cm alatti foldert ami 1.8 cm a penge vastagság és hasonló a kinézete?

 

Meglesném azt is

Előzmény: H_G (42802)
Galambos Tarzan Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42803

Ez azért nagyban függ a leélezéstől is.

Előzmény: H_G (42800)
H_G Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42802

Tipikus EDC feladatokra (a cikk fahasogatása nem az) 1,8 mm bőven megfelelne.

 

Előzmény: Zsolt Rituper (42801)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42801

http://gox.hu/index.php?mod=kfo_zsolt_akh

 

 

ő lenne a kés kisebb módosításokkal

 

fórumon azt írják hogy Elmax pengével 3.8mm a vastagság

Előzmény: H_G (42800)
H_G Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42800

"rövid 8 cm pengehosszú folder lesz főleg EDC használatra"

 

Ehhez a világért ne kérj 4 mm vastag pengét! A fele elég, 4 szarul fog vágni. Hát nem olvastad a nemrég belinkelt hosszú és tanulságos írást? Ez sokkal fontosabb, mint az acélfajta.

Előzmény: Zsolt Rituper (42796)
Zsolt Rituper Creative Commons License 2015.03.13 0 0 42799

Ez kimerítő volt köszönöm

Előzmény: Dragomirov (42797)
elodsson Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42798

Nem vagyok egy guru, de az én tapasztalatom az, hogy ha nem hagyom eltompulni a pengét, elég ha néhányszor végighúzom a polírpasztás bőrövön (turkálóból vett bőr nadrágszíj-darab fára ragasztva).

 

Itt van egy német videó arról, hogy hogyan készíti el a bőrdarabot

Nekem nem olyan polírpasztám van, hanem valami kréta-szerűség, de az olajjal együtt bevált.

 

És én sem borotválok vele, de az nem árt, ha a normál A4-es vastagságú papírt vágja. Ha akaszt, irány a bőr. Valószínű, hogy így kevesebb kopik belőle, mint a kövön.

 

De az is igaz, ha olyan impozáns kőgyűjteményem lenne, mint amit felsorolnál, már csak azért is húznám azon is :)

Előzmény: Zsolt Rituper (42793)
Dragomirov Creative Commons License 2015.03.13 0 1 42797

A kétoldali linert úgy értem, hogy mindkét oldalról egy-egy alaplemez fogja közre a penge nyakát, és ezekre az alaplemezekre épül rá a nyélborítás. Az egyik alaplemez oly módon van kiképezve, hogy egyben zárszerkezet is. Olvashattál egyoldali linerről; ebben az esetben csak egy alaplemez van ami egyben zárszerkezet is, mivel a nyélborítás paneljei önmagukban is elég erősek ahhoz, hogy más aládolgozás nélkül kialakítható legyen belőlük a nyél. Ilyen anyag a G10, amihez gyakran elegendő egyetlen alaplemez.

Előzmény: Zsolt Rituper (42796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!