Keresés

Részletes keresés

Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3962

Félre ne érts, én teljesen tisztában vagyok azzal, hogy milyen fontos a kéményseprők feladata. Rendesen be is engedtük, engedjük őket vizsgálódni mindig, akárhol is laktunk-lakunk, mert nem akarunk meghalni... Meg a cirkót is szépen évente megvizsgáltatjuk, kiporoltatjuk, pénzbe kerül ugyan, de ez is fontos. 

 

Ez az eset viszont azért kétségessé teszi számomra, hogy itt ezen az adott területen, a fővárosban milyen minőségben dolgozhatnak egyébként a kollégáid, ha egy vállalkozási jellegű viszonyban (ami azért nem fizet rosszul) ilyen súlyos hibákat képesek elkövetni. Sajnos hallottam korábban is hasonló dolgokat, de sosem gondoltam volna, hogy ilyen direkt módon kell szembesülnöm a problémával. (fejcsóváló smiley) Persze a rendszerünket tervező-szerelő emberek is mondták, hogy azért ez nem mindenhol ilyen, de Bp-en sajnos bizony gyakran így van.

 

Szerintem sokan lehet hogy az ilyen és hasonló ügyek miatt mondják azt, hogy inkább megcsinálják "okosba", ami ugye igen sokszor életveszélyes megoldásokat eredményez, szóval ez nem jó így...

 

Persze a tájékoztatás az nagyon kell, szóval tényleg nem bántásul írtam, csak sajna a fórumok világán kívül elég elkeserítő tud lenni ez az egész fűtés-gáz téma. Az új cirkónk beüzemelője helyett is itt kaptam jó megoldást a termosztát bekötésére, mert a sok pénzt felmarkoló "szakember" nem értett hozzá. Szóval éljenek a fórumok és a segítő szakik. ;)

Előzmény: siokemeny (3961)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3961
Én éppen ezért nem szeretem, ha általánosítanak, mert nem mindenhol így megy, mint ahogy leírtad. Sőt!!! Mindenki csak egy bizonyos cégre mond rosszakat. Meg persze vannak akik elvből kéményseprő ellenesek.

De tudnod (tudnotok) kell, hogy vannak kivételek.

Én sem véletlenül segítek az erre a topicra fordulóknak. Ilyen vagyok. Tanácsadásért a helyszínen, sürgős esetnél még soha egy fillért sem kértem, még csak a kiszállást sem számláztam ki.

Ezért nem szeretem ha támadnak. Majd ha okot adok rá!
Előzmény: Ariadne12 (3960)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3960

Lehet valamelyest off, de részemről irtó rossz véleménnyel vagyok a kéményseprőkről, sikerült szépen leszerepelniük a hanyag munkájukkal és azzal, hogy átvágtak. Szóval tényleg nem ártana némi verseny kies fővárosunkban, mert ez így nem állapot, ez nem szolgáltatás.

 

Gázos topikban már pöfögtem ezen, okulásul leírom azért. Nem a kötelező szolgáltatás keretében, hanem külön kértünk szakvéleményt a kéményünkről. Előre nem tudták megmondani, hogy mennyibe fog kerülni, pedig pontosan mondtam a címet és még a kémény típusát is. Érdekes, ezt így nem lehetne.

 

Jött egy ember egy szál digi fényképezővel, felmászott a tetőre, majd két hét múlva jött a hmm "szak"vélemény. Persze csak a 11.000 Ft kifizetése után, nehogy reklamálni tudjak... Ipari kamerás vizsgálat volt (nem vagyok hülye, egy db digitális fényképező volt nála, teljesen lehetetlen, hogy ilyen lett volna), a kémény bélelése régi, elhasználódott, cseréltetni kell, a kémény alkalmatlan használatra (1 éve!!! béleltette a társasház a kéményeket), nyílt égésterű készülék van belekötve (30 éve semmi nincs belekötve, egyedi kémény, felújítás után szép fényes ajtaja is van a fürdőben), és persze bár már előre mondtam, sőt be is ikszeltem a megrendelőn, hogy zárt égésterűt tervezünk, de ő nyílt égésterűt írt (ha jól tudom, ilyet már nem is lehet).

 

Szóval ezek után hogyan bízzon az ember bennük, amikor közszolgáltatást végeznek, ha az én pénzemért ilyen minősíthetetlen szolgáltatást nyújtanak?!

Előzmény: siokemeny (3958)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3959
Mindenképpen a kályhában!
Előzmény: juc42 (3956)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3958
Egy kissé félreértetted a dolgot, olvasd át még egyszer. Kéményseprőre , mint szakmunkásra gondoltam.

Az általam leírtak jelentése:
vegyünk egy kéményseprő céget, ennek a cégnek van 25 települése ahova szerződött.
Na ez a 25 település egyenlő mértékben fel van osztva a cég kéményseprői között, mert egy kéményseprőnek ismernie kell a területét az ott lakó embereket, nem lehet mindig idegen területre irányítani.

A te értelmezésed szerinti dolog tényleg a verseny szabályaival lenne ellentétes. De ha így lenne, akkor nem lenne konkurenciaharc pl Somogyban, Tolnában, Fejér megyében.

Ha csak egy kéményseprő céget ismersz, ne általánosítsd belőle a többit is, én személy szerint kikérem magamnak.
Előzmény: Dunit (3957)
Dunit Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3957

 

 

 

 "De! A szolgáltatási terület általában fel van osztva a kéményseprők között,"

 

 

  Bezony, ami a verseny szabályaival ellentétes.

 

 Nem ártana rendet rakni a kéményseprők háztáján !

Előzmény: siokemeny (3953)
juc42 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3956
Siokemeny,
azt szeretném kérdezni, hogy nagy vízszintes lehúzásos bekötés esetén is lehet-e kémény-tisztító fahasábot égetni a kályhában, vagy tegyem a kéménybe?
siokemeny Creative Commons License 2009.01.26 0 0 3955
Üdv!

Csatlakoztathatsz rá, csak éppen nem fog működni. Legalábbis nem akkora teljesítményen, mint a névleges, plusz még vissza is fog füstölni minden ajtónyitáskor.

Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen magas a kémény. Ha 15 méter feletti (bár nem hinném, hogy ekkora lenne), akkor lehet észre sem veszi a kandalló a szűkítést.

Én egyébként nem ajánlom, hogy szűkítve legyen, mert ha ez a keresztmetszet még kicsit kormosodik, kátrányosodik, akkor már tényleg nem fog működni.
Előzmény: Biwak (3954)
Biwak Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3954
Üdv!
Sajnos csak 14-es a kéményem,kérdésem,hogy 18-as tűzteret szabad-e rá csatlakoztatni?Gondolom nem...Ilyen méretű kéményre létezik folytonégő tűztér?
Üdv,B
siokemeny Creative Commons License 2009.01.25 0 0 3953
Üdv!

Egy településen mindig csak a területileg illetékes szolgáltató végezhet kéményseprő-ipari közszolgáltatói tevékenységet. Ha a szomszéd települést is ugyanaz a cég látja el, akkor elvileg nincs akadálya, hogy az ottani emberke menjen ki hozzád.

De! A szolgáltatási terület általában fel van osztva a kéményseprők között, nem engednek egymás területébe átjárkálni, ez neked akkor rossz, ha az átvételeket is ők csinálják. Ha viszont az átvételekre külön ember működik, akkor meg úgysem a tahó fog kimenni hozzád.
Előzmény: tomcat73 (3951)
dako60 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3952
Te arra a kéményseprőre gondolsz aki évente ellenőrzi a gázkéményedet vagy félévente a téglást? Én úgy tudom aki átveszi kéményt az egy másik személy és cak az előírás számít vagyis a paraméterek vagy naiv vagyok.
Siókémény köszi a választ az előzőre.
Előzmény: tomcat73 (3951)
tomcat73 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3951
Hi all!

Olyan problémám van, hogy új kémény jóváhagyása lenne a kéményseprő által. Kies kis városunkban a kéményseprő egy igazi alpári tahó és emiatt nem igazán kívánom az ő szolgáltatását igénybe venni.
Igénybe vehetem-e a közeli szomszéd városban kijelölt közszolgáltatót?
Az 1995. évi XLII. törvény nem tiltja, igaz nem is szabályozza, csak azt, hogy kötelező igénybe venni.

Köszönöm segítséget.

Tom
siokemeny Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3950
Kátrányosodásnál nem csak a füstgázhőmérséklet a mérvadó, hanem az is, hogy mennyi a kémény belső felületének hőmérséklete. A füstgáz harmatponti hőmérséklete kb 50-60 fok környékére adódik, tehát ha ezen érték alá hűl a kéményen belül, még ha nem is érintkezik hideg felülettel, akkor is kiválik belőle a nedvességtartalma, és a korommal együtt kátrányos bevonatot képez.

Ha hideg felülettel érintkezik (pl szigeteletlen falazott kémény, eternit cső, szigetelés nélküli fémcsöves kéményhosszabbítás), tehát a felületet nem tudja tartósan felmelegíteni, akkor is fennáll a probléma.
Előzmény: dako60 (3949)
dako60 Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3949
Ha a harmatpontot eléri a füst, akkor sem kátrányosodik a kéményem?
Előzmény: siokemeny (3945)
czapu Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3948

Köszönöm szépen.

Akkor veszek is belőle.

1 db. elég is lenne?

Üdv.

Előzmény: siokemeny (3945)
r0li Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3947

Pedig így van megoldva, az egész házban csak nálam van ilyen bibi. Bár a legalsó szinten lakó /ő olyan önkéntes minenes is/ azt mondja, hogy amikor átadták a házat neki mutattak az egyik kéményen valami kondenz víz leeresztőt, de az még azóta se lett kinyitva. Ez is igényesen lett kialakítva, a viz 3 m magasból folyna le az udvar kövére.  

Előzmény: halaloszto (3942)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3946
Milyen boltban árulják ezt a kéménytisztító hasábot? Egy cserépkályhához hányat kell venni egy kezeléshez?
siokemeny Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3945
Üdv!

Akkor indokolt, ha a kéményed kátrányosodik. Ne a kéményben, hanem a tüzelőberendezésben égesd el, és akkor azt is kátránytalanítja, és biztos nem gyullad meg a kémény sem.

A dobozán rajt van hogyan kell használni, de egyébként a doboz kibontása nélkül, kevés újságpapírral, más tüzelőanyag nélkül, önmagában kell eltüzelni. A füstben lévő anyagok impregnálódnak a kátrányba és leoldják azt a kémény faláról. Megelőzésre is lehet használni, ha még nem kátrányos a kémény és eltüzelsz benne egyet akkor nem is tud a későbbiekben sem megtapadni a falazaton a kátrány.
Előzmény: czapu (3940)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3944
L.A.S. gyűjtőkémény.
Előzmény: halaloszto (3942)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3943
Pl.: Schiedel Quadro, Leier turbó, Proschorn turbó.

Egy kéményre max 10, szintenként akár 4 turbós készüléket lehet rákötni.
Előzmény: halaloszto (3942)
halaloszto Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3942
turbos kazan kozos kemenyben? en olyanrol meg nem is hallottam.

vajk
Előzmény: r0li (3936)
r0li Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3941

Köszi a gyors választ!

Sajnos a ház 6 éve épült, a fővállalkozó megszünt, a közös képviselő nem zárkózott el a problémától, de leghamarabb márciusban kíván foglalkozni az üggyel. Amúgy nagy a költsége egy ilyen szervízelésnek? 

A kazános szaki szerint a füstgázcső kéménybe csatlakoztatása se az igazi, ahogy én látom egy 90 fokos idom megy be egyből a falba, ha szembe állok a készülékkel enyhén jobbra tart, remélem érthető így.

üdv r

Előzmény: siokemeny (3939)
czapu Creative Commons License 2009.01.24 0 0 3940

Üdv.

 

A kéménytisztító hasáb használata mikor indokolt?

Nem gyulladhat be a kémény tőle?

 

Köszi

 

Ui.: mi a használat módja, hogy ne legyen gond?

siokemeny Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3939
Üdv!

A levegőjáratba valamilyen módon bekerül a víz. Valószínű, hogy a kémény záróelemén van rosszul illesztve valami, ami visszavezeti a kondenzvizet a levegőjáratba. Ha ez a jelenség a füstjáratban jelentkezne az nem lenne gond, mert a kondenzleválasztó nem engedné a kazánba visszafolyni. A levegőjáratban ilyen védekezés nincsen, ezért okozhat problémát. A kémény kivitelezőjével meg kéne nézetni.
Előzmény: r0li (3936)
Who111 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3938
Nagyon köszi!
Előzmény: ronkovik (3934)
Dunit Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3937

  Van Bp. a X. ker. Kereszturi úton egy alu szaküzlet. Ott kell érdeklődni. Őrs vezér tértől a 67 -es busszal.

 D.

Előzmény: juc42 (3933)
r0li Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3936

sziasztok!

Társasház zárószint, fürdőben a falon a turbós cirkó, közös kéménybe bekötve. a kazán évente 1-2X leállt, diagnózis: a ventillátoros egységben nedvesség, csepegő víz. Most 1 hét alatt kétszer állt le ugyanaz a probléma. Szerelő: A füstgázcsőnél farslevegőt szívott a párás fürdőből ez okozhatta a bajt, megcsinálta a tömítést, 7 nap múlva ismét leállt, szintén tele vízzel. a kémény: szerelt gyüjtőkémény. A háztető lapos, kb a födémből 50 cm-t áll ki, a házban másnak nincs ilyen problémája. Tudom ez még kevés infó, Előzetes Ötlet?   

üdv r

alpár Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3935

Sziasztok!

Hol van szaküzlet Bp-en és, vagy Szolnok megyében, ahol savállócsövet, idomokat lehet vásárolni?

ronkovik Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3934
Szükséges, mert a sima mezei vascsővel nem veszik át a kéményseprők (meg idővel el is rozsdásodik)
Előzmény: Who111 (3931)
juc42 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 3933
Kösz!
Ezt az alufóliát hol lehet kapni? Tüzép, vagy más?
Előzmény: Dunit (3927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!