Keresés

Részletes keresés

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18478
Én más véleményen vagyok.
Kevés kivételtől eltekintve szeretem őket.
Előzmény: Kacsa C 180 (18477)
Kacsa C 180 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18477

Köszi az összefoglalót !

Te is megtapasztalhattad,hogy a csehek is szlávok,és ritka egy kotú nép !!!

Én ezért csak Breclav,Hodonin,Mikulov vonalig megyek,telepakolom a kocsit sörrel(300-400 üveg),és irány haza:))) !!!

Előzmény: cassano71 (18476)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18476

Ma jöttem haza a feleségemmel 2 egész + 1 fél napos rövid adventi túráról, tényleg gyönyörű a főtér meg a belváros. Életemben először voltam Prágában egyébként, valahogy nekem azok a helyek maradtak ki ami kézenfekvő magyaroknak mint Prága is pl. (de Horvátországban sem voltam még soha, Bécsben meg egyszer egy napot nagyon régen ).

Röviden írok pár "eszembejutást", nyilván szubjektív lesz persze.

- A város. Prága nagyon szép, legalábbis az óváros, ez közhely, de igaz. Elképesztő hangulata van az óvárosi utcáknak, főleg este. Ezt leszámítva erősen visszaköszön a szocreál feeling ha kicsit kijjebb megy az ember. Végig volt egy olyan érzésünk is, hogy bár tényleg nagyon tetszett a város, meg szép, meg hangulatos, meg tele van egy rakat baromi érdekes bárral ( élő koncertekkel nem egyszer ), galériával, üzletecskével, miegymással, de mintha, hogy ezt a ronda angol szót használjam, egy kicsit "túl lenne hájpolva".

- Turisták. Főleg németek, olaszok, oroszok a jellemzőek, kevés magyar, de azért lehet magyar szót hallani itt-ott ha figyel az ember. Óriási volt a tömeg, de tényleg. Velencei szintű, ha ugyan nem ütötte azt is néhol. Na igen, Advent, de a főtéren lévő vásárt feleségem egyik este szó szerint élvezhetetlennek minősítette mert lépni nem lehetett az emberektől. Másnap, egészen pontosan tegnap vagyis vasárnap, már lényegesen jobb volt a helyzet. A várban fent szintén lépni nem lehetett az emberektől, meg az eső is esett pluszban, de ez sem szegte kedvünket mert tetszett amit láttunk, nagyon is, pedig csak sétáltunk fent, a fizetős részeire be sem mentünk a várnak.

- Csehek. Hááát... próbálok finom lenni. Valószínűleg nem róluk mintázták meg a vendégszerető nép fogalmát. Más turistákkal beszélgetve is hasonló vélemények kristályosodtak ki.

- Sör. Na itt előre kell bocsájtanom, én nem szeretem a sört. Ez valószínűleg ebben a topikban istenkáromlással ér fel, de ez van:-) Itt mégis kipróbáltam, ha Prágában vagyunk akkor már na, a sört meg kell kóstolni felkiáltással. Csapolt barna Kozel volt amit ittam és szerettem, annyira hogy másik este megint ittam egy másik helyen. Ez már jelent valamit ha ott még én is elkezdtem sörözni. Valószínűleg azt, hogy tényleg tudnak valamit ezen a téren a csehek.

Egyik este direkt elmentünk metróval egy helyre ahol széles választék van üveges sörökből, hogy vegyünk pár üveggel azoknak akik velünk ellentétben ezt értékelik és szeretik is. Teljesen találomra választottunk 8 üveget, vicces az mikor az ember nem tudja igazából mit vesz, de reményeink szerint nagyon nem lehet ott mellényúlni. Én egyet ismertem, a Bernardot, arról tudtam hogy egyik barátom aki eléggé ért is a sörökhöz nagyra tartja. Ilyeneket vettünk, csak hogy tudjátok minősíteni ( ha akarjátok ): Bernard Bohemian Ale, Bernard svatecny lezak, Svijany, Pernstejn svetly lezak, Chodovar Prezident, Klostermann és Postrizinske Francinuv lezak.

- Kaja. Ez érdekes mert a cseh ételek baromi egyszerűek szerintem, még csak azt sem lehet mondani, hogy valami különleges gasztronómiai élményt nyújtanának, mégis valahogy egy kocsmában fogyasztva ezeket egy sörrel mint azt megtapasztalhattam nagyon jó élményt tudnak nyújtani. Valamilyen hús + knédli + káposzta ( esetleg vadas mártás ). Ezeket variálják kb. 6-8 féle módon és kb. ennyi, leegyszerűsítettem persze, de valahol tényleg ennyi és mégis jó, talán pont az egyszerűsége miatt.

- Karácsonyi vásár. Hát ebből több is van a városban, mi a főtérit jártuk be alaposan, de csaptunk egy kört a Vencel-tériben is + a szállásunkhoz nagyon közel lévő Namesti Republiky-n lévő kisebb vásárban is. Alapvetően hasonlít egy magyar adventi vásárhoz az összes, már hangulatában. Ugyanúgy bódék, ugyanúgy sok szép kézműves termék + bóvlik, utcazenészek és mutatványosok is jócskán. Mindenféle szolgáltatások aranyáron, pl. 30-40-es évekbeli retrójárgányon egy 20 perces kör 8-900 korona. Lovasszekérrel ugyanennyi. És van rá igény, nem is kicsi. A kaják jók és érdekes, hogy gyakorlatilag minden 50-70 koronába kerül emlékeim szerint legyen az kolbász, prágai sonka bagettben, 10 dkg sült gesztenye, lepcsánka ami bramborák (?) néven fut vagy éppen trdelník alias kürtöskalács ( amiből szerintem az itthoni egyértelműen jobb ). Volt óriáspalacsinta, ez szerintünk nagyon megérte, bár drága, de nem sajnálják belőle az anyagot és nagy is tényleg. Nagyon megy még a spirálkrumpli, ezt is kóstoltam, jó, csak olajos eléggé.

- Kocsmák. Ezek tényleg nagyon hangulatosak, igaz mi csak kettőben voltunk, ráadásul nem is olyanokban amivel tele vannak az útikönyvek azok ugyanis tapasztaltak alapján vagy drágák vagy tele vannak vagy mindkettő egyszerre. Én egy U Medvidku nevű helyre szerettem volna menni amiről jókat olvasni, balga módon azt hittük hogy szombat este 6-kor odamegyünk és csak úgy beülünk egy vacsorára. Látszik hogy nem vagyunk tapasztalt "prágajárók". Mondták, hogy jó, ha várunk akkor 1 óra múlva lesz asztal két főre talán. Amúgy itt normális volt a tulaj (??) és a főpincér is, sokan jöttek és fordultak ki a helyről a hír hallatán, de mondták sajnos Advent is van, szombat is van, 6-8-10 fős csoportok foglaltak náluk előre, szóval sok volt a súlyosbító körülmény. Ha újra mennék hétköznap próbálnám meg valami hülye időpontban, mondjuk du. 3-4 tájban.

Így egy Svejk nevű intézményben kötöttünk ki, ez szerintem franchise mert a Kisoldalon is láttuk egy ilyet korábban. Teljesen rendben volt kaja, feeling és ár tekintetében szerintem, a kiszolgálás az meg pocsék volt, de nem lehet minden tökéletes.

Később egy másik helyen volt olyan élményem is, hogy kacsacomb címén egy fél kacsát kihoztak. Ez nem baj, sőt, de konkrétan alig bírtam megenni, érdekes volt.

- Közlekedés. Itt elkövettünk egy hibát, bár, végül is kényelmes volt így, de nem biztos, hogy vennék még egyszer háromnapos jegyet mert igazából gyalog elmegy az ember bárhova gyakorlatilag, a belváros tényleg simán abszolválható gyalogosan. Ahhoz meg hogy vasútállomásról bejöjjön, távozáskor meg kimenjen elég 1-1 single jegy.

Előzmény: OPi (18470)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.08 0 0 18475

Jó Neked!

Teljesen kifogytam. Ma kénytelen voltam egy sörözőbben Soproni 1895-öt inni a kollégáimmal.

De még december 26-án megyünk a csehekhez. (Znojmo)

Jól betankolok.

Előzmény: OPi (18474)
OPi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 18474

inkább keresek egy Pilsner Urquellt, akad még a spájzban

Előzmény: Hobbi-Fotós (18472)
vjano Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18473

....megnéztem én is, de inkább no comment....:-)

Előzmény: Hobbi-Fotós (18472)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18472

Pár kép a tesztelt sörökről, és a végeredményről.

Kár vitatkozni a szakértőkkel.

Én sem értek velük egyet.

 

 

És a sorrend:

Előzmény: OPi (18461)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18471

Jó-jó nem különleges, de a tömeggyártáson belül   vitathatatlan érdemei vannak : a PU dobozos meg 199 a tecsoban.

Előzmény: Törölt nick (18467)
OPi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18470

és milyen jól néz ki:

 

Előzmény: vjano (18454)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18469

Szerintem így ünnepek előtt hetente van valamilyen akcióó.Ha határ közeli helyen laksz és nagyobb szlovák város közelében,akkor érdemes figyelni neten az akciókat.Vagy kikapcsolódásként átugrani körbenézni...

Előzmény: natenedu (18468)
natenedu Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18468

Az a LIDL akció brutálisan jó volt pár hete, nem tudjátok gyakran szokott lenni?

 

más:

Százezrek a rendőrsorfallal szemben

Amikor jó volt csehszlováknak lenni: '89-ben három hét alatt söpörte el a kommunistákat a közfelháborodás. Prága mámoros napjai, nagykép. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18467

Ott is van Billa és még sok más.Pl. akciós volt a Fernet,de a tecsóban olcsóbb 50 centtel a literes.(aki szereti)

Előzmény: OPi (18466)
OPi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18466

Révkomárom közelebbi számomra, de köszi a tippet!

Előzmény: Törölt nick (18464)
OPi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18465

februárig kell várnom a helyszíni tesztekkell

Előzmény: Koleno (18463)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18464

Hát ez nagyon szokatlan:alig lézengenek a hídon! :)Mindenki sörözőban üldögél...

 

Délelőtt voltunk a Nagymegyeri (Medvedov) Billában és vannak akciós sörök:Steiger 8 üveg 0,5-ös kartonban (2 barna,2 citromos,4 alk. mentes 2,40 €)

Zlaty Bazán (7 üveg világos+1 korsó 3,90)

Saris (4 üveg barna+egy pohár 3,40)

Ezen kívül rengeteg akció van így karácsony előtt:saláták (aki szereti),sajtok,füstölt áruk,stb...

Előzmény: OPi (18462)
Koleno Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18463

Apropó, kocsmajárás: újabb prágai sörfőzdék nyíltak, lassan már követni sem lehet.

http://www.pivovar-luziny.cz/

http://www.pivovarnadkolcavkou.cz/

http://www.pivovarsedivak.cz

Előzmény: OPi (18462)
OPi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18462

igazi kocsmajáró idő . . .

 

OPi Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18461

ránézek, köszi!

Előzmény: Hobbi-Fotós (18460)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.06 0 0 18460

Ma szombaton (dec. 6.) HírTV, 10:05 Panaszkönyv (ism) műsorban sörteszt lesz. Csak a beharangozót láttam.

 

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18459

Előzmény: Hobbi-Fotós (18458)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18458

Előzmény: Hobbi-Fotós (18457)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18457

Vyshegradból

Koleno Creative Commons License 2014.12.02 0 0 18456
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.01 0 0 18455

Hasznos android sok.

vjano Creative Commons License 2014.11.30 0 0 18454

.

Előzmény: Koleno (18453)
Koleno Creative Commons License 2014.11.30 0 0 18453

És ma délután lesz az ünnepélyes gyertyagyújtás... Prága adventi fényekben. Menni kellene már nagyon.

Előzmény: OPi (18452)
OPi Creative Commons License 2014.11.29 0 0 18452

és már fenn van a karácsonyfa :-)

 

 

OPi Creative Commons License 2014.11.28 0 0 18451

ez de komoly :-)

Előzmény: JAWA-CZ/SK (18450)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2014.11.27 0 0 18450
lukitics Creative Commons License 2014.11.27 0 0 18449

üdv!

valakinek véleménye,tapasztalata brnoi szilveszterrel kapcsolatban?!

tervezgetem dec.30.-jan.2.!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!