Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2022.08.12 -1 0 131296

Számla utolsó oldalának utolsó sora a 0040... Azonosító, vastag betűvel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (131295)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.08.12 -2 1 131295

Egy rokon it sír a nyakamon, hogy diktáljam be a villanyóra állását. Általnydíjas a szerencsétlen, nézegetem a számláit és az áramszolgáltató "saccolása" szerint a villanyóráj 1500 kWh-val van előbbre a tényleges állásánál.

Órák óta próbálom a bediktálást (az MVM next honlapján regiszrálni régóta lehetetlen ezt jó ravaszul kitalálták),

az egyik telefonszámon azt mondja a robothang, hogy "az ön által megadott 8 számjegyű felhasználó azonosító érvénytelen" (nem vicc, pedig nem vagyok vak, a számlájáról ütöm be a számokat)

a másik telefonszámon pedig mondja a robothang, hogy keressen a számla utolsó oldalán egy 10 jegyű kódot, ami 0400-val kezdődik, na ezt a kódot keressük káprázó szemekkel fél órája, de 0400-val kezdődő 10 jegű szám sehol nem szerepel a számlán Sőt, az MVM next honlap "számlamagyarázó" szolgáltatásán látható minta-villanyszánlán sincs shol 0400 számsor, tehát az óraállás bediktáló robothang olyan azonosítót kér ami nem is létezik.

Szerencsétlen elment az MVM ügyfélszolgálatra, (nyitás előtt másfél órával már húszan várakoztak) ahol nyitáskor közölténk vele, hogy az MVM ügyfélszolgálaton nem lehet diktálni és kezébe nyomtak egy szórolapot, amelyen fel voltak írva azok az online lehetőségek, amiket a jelek szerint szintén lehetetlen használni.

Mondtam a rokonak, hogy az általánydíjába ügyesen beletrükközött 1500 kWh extra energia neki kb 105 ezer extra forintjába fog kerülni, amit remélhetőleg egyszer majd vissza fog kapni, amikor majd az áramszolgáltató olvassa le a villanyóráját (gondolom ezzel nem fognak sietni néhány évig, kell az a plusz pénz újabb jachtokra ;)

Szóval aljas módon hülyének nézik itt az embereeket. Nem tudom, hogy mi lesz itt, amikor megérkeznek ez első, új tarifákkal számolt átalánydíjas számlák, de aznap én nem leszek az országban, az biztos :)

Garashan Creative Commons License 2022.08.12 0 0 131294

Igazad lehet, ilyen szinten nem gondoltam bele.

Itt a Balaton környékén inkább az a jellemző (magánszállásoknál), hogy szezonon kívül (vagy amíg kicsik voltak a gyerekek), addig a család lakta a nagy házat. Szezonban pedig a kicsit.
Így mindenhol egységesen szerelték a konnektorokat az adott korszaknak megfelelően biztosítva és nem ilyen kicsi kismegszakítókat tettek fel.

Előzmény: Atis57 (131290)
lufi bácsi Creative Commons License 2022.08.12 -1 0 131293

Köszönöm szépen,egyenlőre minden müködik, ha mégegyszer lecsapja hivok szakembert

Előzmény: Jahno (131287)
Jahno Creative Commons License 2022.08.12 -1 1 131292

Én most agyalok tovább, hogy szomszédnál mit csináljak, pinyóba megy le valami bizonytalan kábelezés, 500 wattnél többet nem fogyasztanának róla, szóval simán kap valami kicsit, de párás/nedves az egész, oda ÉV sem árt, viszont van lent egy fagyó és nem fogják észrevenni, ha valamiért lemegy a relé. Szobai meg egyéb dugaljakat is inkább kisebbre biztosítom, mert még itt-ott vannak feltáratlan vezetékek. Számítógép pár minimál dolog belefér bőven a 4 Amperbe is, és kész, bár azzal is lehet kötést fűttetni a falban, jobb ötletem nincs. Pár vezetéket kitéptem meg újragyógyítottam, most vakarózok, hogy legszívesebben a kert/konyha miatt 3 fít is beraknék.

Előzmény: Atis57 (131290)
Jahno Creative Commons License 2022.08.12 -1 0 131291

Volt már erről szó, passz, ami tilos az tuti olyan, de ugye kis csúsztatás van benne, mert nem magával a napelemmel hanem egy bizonyos konstrukcióval van probléma. Ha felraksz egy rendes invertert meg mindent, akkor mehet.

Előzmény: cucu (131285)
Atis57 Creative Commons License 2022.08.12 -1 1 131290

Szia!

 

"Amúgy nem jellemző, hogy egy általános konnektort 4 A-ra vagy 6 A-ra biztosítsanak."

Dehogynem!

 

Vendégházakban -Hotelekben a 2A-4A  a jellemző.

 

A mostani helyzetben meg --ez még tovább fokozódik.

Előzmény: Garashan (131289)
Garashan Creative Commons License 2022.08.12 0 1 131289

Szia!
Ha normális minőségű a szerelvény és normálisan van megcsinálva a kábelezés is, akkor maximum 16 A-ra, azaz 3680 W-re biztosítható a konnektor. Sokan szeretnek spórolni a rézzel és csak 1,5 mm²-es vezetékkel dolgoznak, abban az esetben maximum 13 A-ra biztosítható a konnektor, bár ott is előfordulhat alacsonyabb érték, ha több vezeték fut egy csőben párhuzamosan és a melegedést is figyelembe vették.
Ugyebár írtad, hogy az egyik aljzatba bedugva kis idő múlva elment az áram, míg a másik aljzatba dugva tartósan tudott üzemelni. Ez a következő dolog miatt lehet: egy kismegszakítóhoz több darab konnektor is tartozhat és valószínűleg amelyiket elsőnek használtad ott az adott áramkörön más is üzemelt. Míg a másik konnektorhoz tartozó körön valószínűleg nem volt másik nagyobb fogyasztó.
Az hogy mi van egy adott körön azt jó esetben egy terv tartalmazza, rosszabb esetben ki kell nyomozni, pl. egy próbalámpa segítségével.
Mint később írtad, hogy ez egy vendégház, így pl. el tudom képzelni, hogy a csap alatt van egy beépített vízmelegítő, ami ugyan azon a körön van, főleg, ha messze van a használati melegíz forrástól a konyha. A kettő pedig együtt meghaladhatja a kismegszakító áramkorlátját.
Amúgy nem jellemző, hogy egy általános konnektort 4 A-ra vagy 6 A-ra biztosítsanak.

Előzmény: szuri kata (131255)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.12 -1 0 131288

Több készülék olyan, nagy árammal indul hirtelen, ha előtte lekapcsolták valamiért a házat és nálad ilyen lökésszerűen jött vissza a feszültség, akkor lecsaphattak ettől is kismegszakítók.

A "társasház", ha klasszikus paneles lakótelep(abból is egy adott tipus), akkor érdemes megnézni, a szomszédos falon lévő konnektorok biztos jól vannak-e bekötve, nem-e a te áramodra van ő kötve, esetleg fordítva is fennálhat ez.

 

 

 

Előzmény: lufi bácsi (131284)
Jahno Creative Commons License 2022.08.12 0 0 131287

Biztos, hogy a megszakító ment le? Amúgy meg kell nézni, körbe kell járni, tippelni teljesen felesleges és elméletet alkotni, főleg ha nem vagy biztos benne, hogy mi volt és hol.

Előzmény: lufi bácsi (131284)
Atis57 Creative Commons License 2022.08.12 0 1 131286

Szia

 

Ez leginkább házgyári épitésű lakásoknál jellemző.

 

Ki kell próbálni --a szomszéddal egyetértésben---Nálad lekapcsolva ,kinél ,mi  s hol okoz áramhiányt.

Majd nála lekapcsolva ugyanezt.

 

Előzmény: lufi bácsi (131284)
cucu Creative Commons License 2022.08.12 -1 1 131285
lufi bácsi Creative Commons License 2022.08.12 0 0 131284

Sziasztok 

Nem értek a villanyszereléshez, szeretnék segítséget kérni. Társasházban lakom, a szomszédban szereltek villanyt, kismegszakitokat cseréltek szóta a szomszédnál többször leverte a biztosítékot, visszahivta őket. Ma miközben dolgozott a szerelő lecsapta az én villanyórámám két db kismegszakitóját,valami. Az óra a lépcsőház ban van Ilyenkor mi van valamit mókolt vagy rákötött az órára, vagy lehetett a házba valami áramingadozás.?

Azóta hogy vissza lett kapcsolva nincs gond. Mi történhetett? Ha valaki tud segíteni megköszönöm, vagy hagyjam a fenébe. Sajnos nem voltam otthon így nem tudtam kikérdezni a szerelőket. 

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.11 -1 0 131283

ÓRIÁSI +1

Előzmény: Törölt nick (131282)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.11 0 1 131282

A kérdéseid alapján >> HÍVJ egy szakit!!!

Mielőtt embert ölsz tudatlanul...

Előzmény: baker9 (131281)
baker9 Creative Commons License 2022.08.11 0 0 131281

Sziasztok!

Szakemberek készítették az új fűtési, HMV rendszert a házban. 1,5 éve használunk egy Hajdu indirekt tárolót, és elő van készítve benne elektromos fűtés is. Eddig nem volt bekötve, elérkezettnek láttam az időt, hogy kipróbáljam.
Itt jött az első pofon, kiderült a kézikönyvből, hogy aktív anódos, tehát jól értemezem, hogy már az elejétől villanyhálózatra kéne legyen kötve az egész cucc? Ezt nem csinálta meg a bridgád aki szerelte, én pedig erre akkor nem tudtam figyelni.

 

 

https://hajdurt.hu/files/downloads/b00000028pdf-20220622155556.pdf

A másik kérdés a bekötés. 4 + 1 bekötést látok, és a mellékelt áramköri rajzon is ez látszik.
L, N-t még értem, de az S, Ch-ra mit kellene kötni?
A földre ezt írják:  "A védővezetőt (zöld-sár-ga) a zárófedél földelő csavarjára kell csatlakoztatni. A csupaszított vezetékvéget a földelő alátét alá helyezzük és rugós alátéttel, valamint anyával rögzítjük."

 

3. kérdés, egy okosrelét is gondoltam bekötni, hogy csak a kívánt időszakban működjön az elektromos fűtés. Ezt hova lenne célszerű kötni? Köszönöm segítségeteket!

kiggyo Creative Commons License 2022.08.10 -2 6 131280

Igen, és van egy alapvető szabály: a kérdező jött segítségért, nem célravezető magas lóról inditani mert nem kap sok segítséget.

Előzmény: ötfelezős (131279)
ötfelezős Creative Commons License 2022.08.10 -2 3 131279

jött egy nyikk

Nyikk mondja fórumtagnak, hogy nyikk.

úgy gondolta majd benyögi a tutit

Ezért jöttél, nem? Kérdéssel. Adott valószínű eshetőségeket.

Előzmény: szuri kata (131278)
szuri kata Creative Commons License 2022.08.10 -9 0 131278

az egész úgy kezdődött , hogy visszaütöttek

Amennyiben visszaolvasol,láthatod nem én kezdtem a xarakodást, csak jött egy nyikk, aki úgy gondolta majd benyögi a tutit.

Annyit közölhetek, ez egy vendégház és nincs lehetőség vizsgálódni áram ügyben.

Mindössze ,nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni azáltal, hogy áramszünetet idézzek elő.

Egyébként , a konnektor , amely nem bírta el az 1800 Wattos olajsütőt, mikró működik vele , de hát az csak kb. 700 Watt.

Kicsit utánanéztem, 1000 Watthoz 4A tartozik ,ezek xerint ott vagy 4, vagy 6 Amperes lehet a kismegszakító.

Nem vagyok nagy áramguru, de saját ingatlanban hárítottam már el elektromos gebaszt, amihez más tuti , hogy villanyszerelőt

hívott volna.

Előzmény: Törölt nick (131264)
ötfelezős Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131277

Pontosabban tehát azt mondják, hogy ha külső mágnessel fékezed, akkor, miután a külső mágnest levetted, akkor indul meg az óra.

Előzmény: barangolo_11 (131273)
pakli2005 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131276

Ááááááááááááááááááá................ 

 

KÖSZI.

Le is írták, hogy a B mellé is beteszik. És van olyan órájuk is ami külön mér 1 órában. HT NT

 

A H tarifa beköttetéséhez fel kell venni a kapcsolatot az illetékes áramszolgáltatóval – a díjszabás rendeletben szabályozott, így az ország egész területén elérhető. A szolgáltatónál elérhető az igénylőlap, be kell nyújtani a csatlakoztatni tervezett készülékek, berendezések adatlapját. Akár a B típusú, éjszakai, vezérelt áram mellé is igényelhető ez a tarifa.

 

A bekötést csak regisztrált szerelő végezheti el és a bekötés során egy külön mérőt kell majd felszerelni, mivel nem leválasztható, külön mérhető áramkörre szükséges bekötni, egy két tarifás mérő segítségével.

Atis57 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131275

Szia!

 Itt olvashatöd;

 

https://www.eon.hu/hu/blog/otthon-kenyelme/minden_amit_tudni_akarsz_H_tarifa_kapcsan.html

 

Mivel minden mérőt különállóan-dobozban kell elhelyezni, nem fogják egy másik mérővel közösiteni.

Deaz áramszolgáltatói ügyfélszolgálat --többet tudhat.

 

"A kedves vevő van a szolgáltatóért --nem forditva!" szlogen  itt is él.

Előzmény: pakli2005 (131274)
pakli2005 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131274

Sziasztok, szerintetek megoldható, hogy a jelenlegi 1 fázisú Sanxing SX100 N0000 mérőmet, amiről mennek a villanybojlerek , egyik az emeleten a másik a földszinten, hogy lecseréljék olyanra, hogy a földszinten maradjon a jelenlegi kapcsolt, az emeleten meg H tarifa? Ott egy fűtő klímát tennék be a villanybojler helyett. Létezik az e-on-nak olyan órája? Nem vagyok villanyszerelő, de gondolom így 2022 táján ez már nem lehet probléma.

https://www.eon.hu/hu/lakossagi/ugyintezes/muszaki-ugyek/fogyasztasmerok.html

 

barangolo_11 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131273

(ezt nem is hallottam, thanks)

Előzmény: soproniirsai (131272)
soproniirsai Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131272

nekem aszondták, hogy ha ferraris rencerű órát mágneseztek valamikor, a beavatkozás után gyorsabban pörög.

alapesetben, ahogy öregszik, kopik a fogyasztó javára kezd tévedni.

 

Előzmény: barangolo_11 (131271)
barangolo_11 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131271

Az nem lehet, hogy valaki megpiszkálta mágnessel vagy valami hasonlóval (eredetileg esetleg nem is a tiedet, ha az adott helyen van, volt más lakásnak is órája)?

Nem tudom, hogy azok hogy befolyásolhatják a működést, ha befolyásolják egyáltalán.

 

Előzmény: kacagógerle (131269)
kacagógerle Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131270

Erről nem volt szó, és konkrétan nem is bizonyítható. Tulajdonképpen azt is mondhatja a szolgáltató, hogy elhasználhattam azt a 20KWh-t ami belement, meg ugye azt sem tudjuk mióta rossz az óra. 

Előzmény: Rollei (131267)
kacagógerle Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131269

Ez volt igen, így 0Ft-ból megoldódott.:-)

Nem mondtak semmit, csak hogy rossz volt az óra(az óránál lekötötték a lakás irányába menő ágat, és akkor is forgott).

Előzmény: barangolo_11 (131266)
barangolo_11 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131268

Ezt meg sem mertem kérdezni, (ellenkező esetben ugye rád verik a városrészt)

Előzmény: Rollei (131267)
Rollei Creative Commons License 2022.08.10 0 0 131267

Jól jött ki a lépés hogy szemfüles voltál és észrevetted. Azért érdekelne, arról esett-e  szó, hogy ilyenkor mi a gyakorlata az áramszolgáltatónak? Azaz jóváírnak-e valamekkora összeget annak fejében, ami fogyasztás nélkül beleforgott az órába?

Előzmény: kacagógerle (131265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!