Keresés

Részletes keresés

kutyA Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39780

Természetesen azt csinálsz, amit akarsz, ez sose volt másképp. De mintha láttam volna itt olyan indoklásokat, hogy az ötveneseknek nem kell sok cucc, mert úgyis haza lesznek hordva. A százasok viszont gyalog jönnek vissza, kétszer annyit mennek, és nem a zárt buszba ülnek be, hanem futnak/kocognak/gyalogolnak 75 km után, a mezőny vége bele az éjszakai lehülésbe. Nem értem, miből vezetted le, hogy a kétszer érintett pontra kevesebb cuccot kívánnak, mint akik egyszer végeznek ott. Meg azt is nehéz elképzelni, hogy nagyobb logisztikai probléma nagyobb zacsit kivinni, mint egy embert behozni. Ha tényleg érdekel konkrét ötlet: én az első buszt valamivel az 50-es győztes várható ideje előtt küldeném ki (akár a pontőr csapat egy részével), és megtömném zacsikkal.

 

Ami a zongorát illeti: a meleg ruha nagy és könnyű, a zongora nehéz. A kis zongora is nehezebb, mint a nagy ruha. Súlykorlátot még nem vezettél be.

Előzmény: csanya. (39772)
allez zserzseli! Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39779

hejjj, te a 100ast futod oda-vissza? vagy zsáktesztben vagy? minek ennyi zsák? :))) kopi zoli meg iduljon!! :)

Előzmény: Hiver (39764)
PÍT Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39778

"Ott a versenykiírás, tessék elolvasni, értelmezni és dönteni. Igen, benevezek. Nem nem nevezek be."

 

korrekt

Előzmény: csanya. (39772)
ef zé Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39777

220 indulo ejjjj en 222-re tippeltem a facsen nehany honapja. Ebben a versenyben mikor van eredmenyhirdetes? A gyoztes elorekuldhet egy teljes tulelo menetferszerelest a Kisrigoba, en ezt javaslom.

Előzmény: csanya. (39772)
Hiver Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39776

A 3. kérdésre nem válaszoltál.
Esetleg vmi konstruktív megoldási javaslat, az apróbetűs rész figyelembevételével, ami belefér neked, de nekem nem kell: 1. arra kérnem még valakit, hogy időt/benzint nem kímélve autózzon oda Pcsabára v. Kpusztára egy ivózsák elhelyezése miatt***, 2. arra kérnem az egyik segítődet, hogy mondja vissza a segítést. Nyilván ez utóbbit az utolsó pillanatban - már csak a többi résztvevő és a VTM tapasztalatai miatt - nem fogom megtenni, de azért ugye érzed, hogy most kvázi egy plusz ember felesleges pár óráján és X liter benzin felesleges elpöfékelésén (ilyenkor mi van a környezetvédelemmel?) vitatkozunk, amikor a párom megtehetné, hogy ha már úgyis ott van, akkor a saját kocsinkkal odaviszi és leteszi...
***Extra kérdés: ha "Marinéni" viszi oda egy ponthoz, és teszi le az asztalnál, és én felveszem, az jó?

Előzmény: csanya. (39770)
laprag Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39775

Nem azért mondom, hogy dicsérjelek!!!

 

Az én tapasztalatom: (16 ezer ember indult)

- egységes zacskó (táska),

- rajta név és rajtszám, ez elég nagy számokkal.

- sorbarakva

-Jövök és valaki a sorbarakott zacskókból már hozza is!

Úgy emlékszem az utmb-n (170km 1 helyen volt ilyen lehetőség)

 

Résztvevőknek: egy kicsit lazábban, nem kell mindenen görcsölni. (elég, ha csak a várható teljesítmény miatt paráztok)

Előzmény: csanya. (39772)
kutyA Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39774

Köszi.

Előzmény: csanya. (39771)
PÍT Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39773

Akkor élsz... :o)

Előzmény: kutyA (39765)
csanya. Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39772

Zacskó probléma.

 

Úgy tűnik néhány embernek nem teljesen világos ez a zacskózás. Nem azért lett bevezetve mert Csanya gonosz ( bár az) és ki akar szúrni a résztvevőkkel. Adott egy verseny 220 indulóval. Adott 2 (3) pont ahol egyéni frissítőt lehet felvenni. Induljunk ki a lehető legrosszabb esetből ( szállítási szemszögből). Mindenki, mindenhova elküldi a csomagját. Ez ugye 220 csomag Klastrompusztára és 220 csomag a Kisrigóba. Nyilván egységesíteni  kell a csomagokat, hogy a pontőr megtalálja a keresett csomagot.

Kíváncsi vagyok ti hogyan csinálnátok. Kérnék javaslatokat. És most nem arra gondolok, hogy béreljek nagyobb autót...Hogyan kezelnétek 220 csomagot egy ponton úgy, hogy a beérkező futó 1 percen belül megkapja a csomagját?

 

Amit mi választottunk:

- egységes méret.

- felmatricázva, a matricán a rajtszám.

- számsorrendbe rakva, külön az T100 és külön a T50.

 

Megmondom őszintén nagyon fárasztó egy verseny előtt ezzel foglalkozni. Ott a versenykiírás, tessék elolvasni, értelmezni és dönteni. Igen, benevezek. Nem nem nevezek be.

 

Baromira kíváncsi lennék közületek mennyien írtak mélt az UTMB vagy a Lavaredo rendezőinek, hogy jujuj nem fér be a zongorám a csomagba jaj mi lesz most. A CCC-n, a TDS-n, a Lavaredo-n nincs is lehetőség egyéni frissítő kiszállítására. Egyre inkább hajlok én is erre, mert azon túl, hogy rengeteg melo és pénz az egyéni frissítők kezelése, még a végeredmény is ez.

 

csanya. Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39771

Nem lehet átcsoportosítani a zacsikat.

Előzmény: kutyA (39765)
csanya. Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39770

Nem morgok. Ne kérj meg egyetlen pontőrt se, hogy bármilyen cuccot kivigyen neked a pontjára.

Előzmény: Hiver (39764)
csanya. Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39769

Fel vagy véve! Örömmel vettem jelentkezésed a Börzsöny Trail útvonaljelölő csapatába.

Előzmény: zoncsi (39759)
csanya. Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39768

"T100-as induló 2 db kicsi zacskót kap" és "A T100-as gondolom kap nagy zsacskót."

 

A T100-as induló 2 db kicsi zacskót kap. Nagy zacskót nem kap.

Előzmény: cs70 (39748)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39767

Ja, köszi! Jövőre lehet én is indulok. Addig kitalálom, hogy lehet a két zacsim összeszigszalagozni, hogy beleférjen az ivózsák :-).

Előzmény: Skeletron (39763)
Fat Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39766

Kopi Zoli???

Amúgy nem akarom megelőlegezni, de sztem kérdésben  a válasz. :)

(Abból is sejtem, h tavaly vmi hasonlóval akartam bepróbálkozni csanyánál, de nem jött be.)

Előzmény: Hiver (39764)
kutyA Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39765

Egy ehhez kötődő kérdés a rendezők felé:

 

Át lehet-e csoportosítani a T100 távon kapott zacsikat, vagy mindenképp csak egy mehet a Rigóba, a másik csak Klastrompusztára tudja az utat?

 

(Én úgy saccolom, hogy az 1. 50-en nem lesz szükségem egyéni utántöltésre, de Szentlászlón már sanszos; továbbá valamilyen meleg réteget is szívesen küldenék magamnak 75-höz. Nem kizárt, hogy ez más százas indulóknál is opció.)

Előzmény: cs70 (39748)
Hiver Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39764

Szuper :o( A hideget nem, de a frontot megkapjuk, jó vicc.
Asszem kezdek hisztis lenni. Nullaról kell újragondolnom a logisztikát. Avagy a kezdő trailrunner sirámai :o)

Apropó logisztika:
Csanya!
Az alábbiak közül melyik minősül szabályos egyéni frissítésnek:
1. Valaki (nevezzük mondjuk Rajmundnak :oD) a pcsabai csapatból kivisz nekem egy hátizsákot, leteszi az asztal mellé, majd EZUTÁN magára ölti a hivatalos frissítőember-jelmezt. (Mindez még pontnyitás előtt.) Én odaérek, felmarom a zsákot, és futok tovább.
2. Valaki (nevezzük mondjuk KopiZolinak :oD) a klastrompusztai csapatból kivisz nekem egy hátizsákot, leteszi az egyéni frissítők mellé, majd EZUTÁN magára ölti a hivatalos frissítőember-jelmezt. (Mindez még pontnyitás előtt.) Én odaérek, felmarom a zsákot, és futok tovább.
Csak mert ha jól tippelem, éppen nem fér bele az a qrva ivózsák a 25x35-ös zacsiba :o(((
-> 3. Ha sikerül nagyjából beleszuszakolnom, kilóghat-e belőle, vagy le kell zárni a zacsit?!
Ezek ütköznek-e a kiírásban található "A résztvevők a személyes frissítést és segítséget kizárólag az ellenőrző pontokon és azok előtt és után 50 méter távolságon belül vehetnek igénybe." és az általad felállított "a pontőr hivatalos személy, nem segíthet külön, extrán senkinek" elvekkel?

Mielőtt elkezdenél morogni, hogy mit variálok, mindez azért van, mert a mozgósítható embereimet (avagy mindenki hozzon még 2 embert :o))) ) nem elsősorban a saját egyéni segítésemre mozgósítottam, hanem T100 pontőrnek és segítőnek, így Dömös előtt nem tud velem senki külön foglalkozni... A várható kánikulai időben ott meg már késő :o(

Előzmény: Fat (39762)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39763

Kösz a segítséget mindenkinek! Kicsit, 1-2hétig visszaveszek az edzésgyakoriságból, meg a tempót leviszem a regenerációs zónába. Amit észrevettem az edzésnaplót böngészve, hogy márciusban voltak hetente 1-2 alacsony tempójú bringázásaim, de ezek áprilisban elmaradtak. Ezeket visszahozom azt meglátjuk.

 

Mindenkinek kitartást a hétvégi Terep50/100-ra legyen bármilyen idő is! Biztos gondolok majd rátok! Jövőre meg remélem indulok is:)

Előzmény: Törölt nick (39753)
Fat Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39762

Hétvégére 15 fokot esik vissza a hőmérséklet

Szombaton kezdetét veszi a hidegbetörés: egy markáns hidegfront éri el a térséget, útját megerősödő szél, illetve több helyen zápor, zivatar fogja kísérni. Hirtelen fog lecsökkenni a hőmérséklet, a frontérzékenyeknek nehéz napjuk lesz.

Előzmény: Hiver (39760)
Hiver Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39761

Elkezdtem lélekben felkészülni egy hátizsákos futásra :o(

Előzmény: Hiver (39760)
Hiver Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39760

csütörtöki jelentések:

met: 16-24 helyett 18-29
idokep: 25 C helyett 28
koponyeg: 14 C helyett 27

wunderground: 31helyett 30 (és már reggel 8-kor 21, ááááááá)
metnet: 18-30 helyett 21-30

sírok :o((((((((((((( nem lesz ebből 5 órán belüli idő így, örülök, ha beérek...

 

Előzmény: Hiver (39728)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39759

Én is inkább előre szólok most, mint utólag kritizálok (:

A földre fújt nyilakat nem ajánlatos az ideális ívre (kanyarban) helyezni, mert hamar szét lesznek taposva. (Korábbi évek tapasztalata.)

Szerintem az ideális kanyarjelzés a következő: 1-2 nyíl a kanyar előtt, 1-2 a kanyarban és még 10 éteren belül 1-2 megerősítő nyíl.

Tovább nem osztom az észt, mert nekem sincs sok. :)

Előzmény: amat (39743)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.10 0 0 39758

Köszönjük, Emese, és további sok sikert a magyar nyelv tanulásához!

Előzmény: Törölt nick (39757)
atom. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39756

Kettő kis zacskót kapunk a kiírás szerint. Váltóruha nemigen fér bele, de ha markáns időjárás-változásra számítunk, nem tilos azt magunkkal vinnünk. Mármint plusz ruhát :). Monnyuk a T100 nem UTMB vagy LUT, de reggeltől estig azért a Pilisben is érhetnek meglepetések. Az esetleges feladók megfelelő ellátása pedig ilyen korlátozás mellett rendezői segítséget igényelhet (ahogyan 2010-ben is segítettek, amivel csak tudtak). Ne legyen rá szükség.

Előzmény: cs70 (39748)
atom. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39755

Köszi Pepe! Ez akkor kb. a tavalyi állapot, csak akkor meglepő volt az átfestett jelzés.

Előzmény: Pepe. (39734)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39754

40-50 kilinél nem érdekes, mert bőven elvan a semmivel, illetve vízzel, de ha úgy alakul vagy van akkor szoktam adni neki pár falatot.

 

Beszélgettem a dokival és azt mondta nem gond a táv, mert ha nem bírja úgyis leáll, de figyelni kell rá hogy neki is szükséges enni-inni. Nagyon nem mentem bele a témába, de úgy gondolom szárazeledelt nem szabad adni neki, csak ha lassan megyünk, mert őt is megterheli.

 

Mindent megeszik, keksz, nápolyi, sajt, kenyér. Szerencsére a pontőrök nagyok kedvesek vele is, erre a VTM volt a példa. :) Pali bácsi elsőnek neki adott inni. :) Ha előveszek egy műzlit vagy szezámost, mindig török neki is egy falatot. Már futás közben is elveszi. :)

 

Az összetört tojáshéj amúgy hasznos a sok mozgású kutyáknak.

 

Mindig reggelizik futás előtt pár falatot hogy ne üresen induljon el, ilyenkor korábban kelek és már ismeri a rítust. :)

 

Bocsi hogy kicsit más téma volt, de futás és frissítés volt a téma. :)

Előzmény: Hiver (39750)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39753

Hello! A helyedben minimum ezt a hétvégét a tv előtt dögleném végig, miközben áfonya, szeder, vöröshúsos és egyéb vastartalmú kajákkal töltekeznék. Más tempóval, pl. sétálva túráznék még a következőkben is, legalább egy hétig. Remélem hallgatsz Olira is!

Előzmény: Skeletron (39730)
Fat Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39752

Hulyen fogalmaztam. Nyilvan senki sem feladasra keszul ... na mindegy.

Korabban, amikor egyeni csomagolasban kuldhettek ki cuccot a T100asok, akkor ennel joval nagyobb zacskok is kimentek.

 

Kutyaval futas

Itteni versenyeken lattam h a frissitopontokra kitesznek 1-2 talat vizzel, pedig egyaltalan nem jellemzo h sokan  futnanak kutyaval. Sztem csanyaek is meg tudjak ezt csinalni.

Előzmény: cs70 (39751)
cs70 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39751

Igen az éjszakai részre valami melegebb cucchoz, illetve a várható esőre készülve. De nem a feladó szót használnám :)

Előzmény: Fat (39749)
Hiver Creative Commons License 2012.05.09 0 0 39750

Kutyafrissitos felOFF :o)

Ebola, te adsz enni Lordnak futas kozben? Nem felsz, hogy belcsavarodast kap? Vagy kis adagokban kapja, szetosztva?
En ugy vagyok ezzel, hogy itatni bosegesen kell, mert nem tud izzadni (nalam a cipelt viz 2/3-a a kutyaban landol, ha nincs csap/forras/patak), de kajat nem kap, csak este, otthon - mint barmelyik atlagos napon. Jo, Lego nem is futott meg sose ultrat, max maratoni tavot...

Előzmény: kimmelpeter (39747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!