Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7070

Az olyan kis kajszi,amin kívül nem látszik fagyás,kemény,a színe is normális,de a magja barna az halott lesz szted,vagy tovább tud fejlődni ?

Előzmény: Mozo66 (7061)
alfi13 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7069

Fiatal fákat öngyikoság gyomirtózni. Vagy kapálni vagy mulcsázni.

Előzmény: szüretel (7064)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7068

Még reggel, üveges tekintettel, én is meg szerettem volna kérdezni tőle :)

 

tőre öntözéssel , tápolással . Tavaly kajsziknál csináltam , hogy gyümölcs növekedés közben tőre öntöztem és tápoztam

 

Mozo, kifejtenéd részleteiben az eljárást?

Előzmény: Cirfandlia (7067)
Cirfandlia Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7067

Nálunk 1 réz 2 kaptán+score, ebből a második most a hétvégére ígért nagy esőzés előtt - ami végül totálisan elmaradt. Kártételt még csak észlelés szintjén sem láttam, de sztem ez az extrém száraz tavasz következménye; nem is annyira az eső hiánya hanem a folyamatosan rendkívül alacsony páratartalomé. (szinte egész márciusban sivatagi légnedvesség viszonyok voltak, nagyon ritka harmatképződéssel) Ellenben sok levélsodró van a kajszin, almán....

 

Mozo, mi az a tőre önzötés? ;) 

Előzmény: Mozo66 (7060)
szüretel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7066

Jó ötlet, köszi:)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7065

:)

azért, mert az ember Y generációs, még nem jelenti azt, hogy hülye a növényekhez.

Tény, hogy közöttünk jóval kevesebb az érdeklődő, mert elvonja a figyelmünk nagy részét az informatika. Ennek és a korunknak köszönhetően tapasztalatlanok vagyunk, viszont ami érdekel bennünket, azt szivacs módjára isszuk.

 

Én vennék a faternak valami modell-szerűséget a játékboltban, és amikor itt a permetszezon, odaadnám neki, hogy azzal játszadozzon, nézze meg hogy kell összerakni :)

Előzmény: szüretel (7064)
szüretel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7064

Floo2 !

Bocs, hogy most válaszolok, de elfelejtettem olvasni.

Pénteken permeteztünk és még bimbós volt, igaz éphogy és már helyenként nyitogatta szirmait.

Dehát tudod én nem értek hozzá a fater szerint és hagytam kibontakozni.

Nos meg is lett az eredménye. Tavaly néhány friss ültetésemet körbegyomírtózott, azok is kimentek. Gondolom a permet rá szállt.

De nem tudok mit csinálni, mert az Y generációhoz tartozom.

Szóval valóban nálam most megtörtént a szüretel:)

Egyébként Kisvárda közelében vannak a barackfáim.

 

 

Mozo66 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7063

A 2/3 ad valóban nem lenne rossz , ha mindegyik fajtán egyenletesen ennyi maradna , csak az a baj , mint írtam , hogy bizonyos fajtákon alig van a többiről meg így is ritkítani kell . Jó lenne ha át lehetne rakni az egyik fáról leritkított termést a másikra .... 

 

 Jogos a sajnálkozásod , mert még csak üzemi szintű gyümölcsos sem kellene akát pár száz Spring Blush-al Aurorával Sylreddel Pinccottal is kaszálni lehetne ilyen években . 

 

  Nagyon impozáns a Floo által feltett fotón a már virágzó repce , csak az a helyzet hogy a repcemagért vagy bármilyen gabonáért is ugyanannyit fizetnek ha június elején van aratva , mint ha júliusban . Ellenben az már nem mindegy , hogy a Bp-i nagybani piacon mikor jelenik meg a termelő az első kajszikkal , cseresznyével .  De szerintem Zala egy gazdag vidék , nincs is szüksége ilyen jellegű bevételekre , a nagybanikra meg úgy is jön az olasz , spanyol árú nyár elején és így legalább az ország más területeiről lehet szedni az első igazi hazai terméseket . Zaláról meg marad az eddigi köztudott vélemény  , hogy fagyos , esős , hideg hely ....

 

   ...ugye jól mondom .....

Előzmény: ninovarga (7062)
ninovarga Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7062

A 2/3-os termést a darabosság még elég jól tudja ellensúlyozni. Szerencsére azért teljes tragédia nem következett be.

 

Én meg a magam módján, sajnálkozva, azt tudom csak mindig bemutatni, mit lehetne itt nálunk produkálni, ha lennének üzemi ültetvények.

 

Mai fenológia:

 

 

Előzmény: Mozo66 (7061)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7061

Nagyjából felmértem én is a helyzetet , és most kb 2/3 -a van a várt termésnek barackból . Ez azért van , mert elég sok a korai fajta ami már a télen is kapott , de az még nem lett volna vészes , de ez a  2 fagy rendesen levette a fákról .  A Starcrest Springcrest csak mutatóba maradt , talán 1-1 vásárra tudok belőle vinni , ha úgy jön ki . A Springtime hozta a formáját , mert azon azért szépen maradt így is ( nem győzőm ezt a fajtát is dícsérni , korai fajta fagytűrésben a nyomába sem léphet ) Aztán a Vénusz , Vega , Close kivételével szinte az összes nektarin gyenge ...különböző mértékben , talán a Caldesi és a Silver Star ami még majd mutat valamit ja és a Harko . Szerencsére a többi molyhos viszonylag jól bírta a kiképzést .

 

  Most ezt a 2/3 ot akarom majd feltornászni , az óvatosabb ritkítással és tőre öntözéssel , tápolással . Tavaly kajsziknál csináltam , hogy gyümölcs növekedés közben tőre öntöztem és tápoztam . Nagyon tetszett nekik mert szépen elhúzódott az érés , pl a Ceglédi óriást 3 hétig szedtem és nem alakult ki alternancia a rekordtermés ellenére sem . Na az idén a barackokkal szeretném ugyan ezt csinálni .

Előzmény: Törölt nick (7049)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7060

Nálam 1 rezes permetezés volt aztán 3 kaptán+tebu az utolsó 2 közt 2 hét telt el akkor kissé necces volt , de most semmi vész . Egyelőre jól állnak a fák . Persze hogy ki hányszor permetezett ez függ a virágzás idejétől is , mert látom északon még csak most kezdenek szirmot bontani a barackok . 

 

Előzmény: alfi13 (7045)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7059

Ilyenkor már nincsenek oltványok, csak alanyok.

Előzmény: szüretel (7058)
szüretel Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7058

Csak alanyokat hozol, vagy komplett fákat is?

 

Csarli1 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7057

Megyek alanyokért olaszba, ha valakit érdekel lehet jelentkezni.

Csarli1 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7056

Péntek óta változott a helyzet, kihajtottak az olasz fáim, sőt a California még virágzik is. Ennek nem számított a -27 fok februárba, valamint kedd reggeli -5 fok sem. Ezt a fajtát érdemes szaporítani. Készítheted az alanyokat.

 

   

Előzmény: Törölt nick (7047)
gergerg Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7055

Hm, az itt szabadság miatt elmaradt.

Előzmény: Vebber (7053)
Floo2 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7054

Akkor a nevedhez hűen idén Nálatok megvolt a "szüretel" :))

Bocsánat a rossz viccért, de egy valamit nem értek.

A hétvégén permeteztétek le, tehát tegnap vagy tegnapelőtt, amikor pirosbimbós volt, és ma, tehát 1 vagy 2 nappal későb már kis is nyílt mind?

Hol vannak a barackjaitok egyébként, melyik településen?

 

Én az elmúlt években rengeteget vitatkoztam itthon a családdal, a tiédhez hasonló történeteket tudnék én is elmesélni, amikor nem hittek nekem, hogy mit mivel és hogyan kell permetezni.

Volt, amikor szándékosan 2 ágat nem permeteztem meg monília ellen, azon még levél sem maradt, akkor jött, hogy az a 2 ág elfagyott.

Az egész fa leszakadt a baracktól, de az a két ág elfagyott :))

Nehéz a szülőkkel-nagyszülőkkel.

Előzmény: szüretel (7040)
Vebber Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7053

Lehet :). Sztem azért nem csak az időjárásnak köszönhető, lemosó sokat számít.

 

Előzmény: gergerg (7051)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7052

Én 2 rezes + egy Syllit.

Előzmény: Vebber (7050)
gergerg Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7051

Én meg sem mondom mit adtam neki, de itt sincs. :-) Lehet hogy gyurcsány dolgozata mellé keveredett? Tavaly a krumplibogarat kellett így keresni. :-)

Előzmény: Vebber (7050)
Vebber Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7050

Egy lemosó, és egy Folicur volt nálam. Nincs tafrina.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7049

Na legalább vmi kártevőnek nem kedvez az időjárás :)...nálam sem látszik eddig tafrina...és persze jól is permeteztem :)))

El ne kiabáljam,az ősziken nem látok fagyás-problémákat,de lehet hogy csak rosszul látok...

Előzmény: Mozo66 (7044)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7048

Azért az függ a réz "fajtájától" is.

Előzmény: alfi13 (7041)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7047

Mail ment...sztem más volt a probléma /de lehet,hogy csak okoskodtam.../

Előzmény: Csarli1 (7037)
imkerei Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7046

Nálam sincs tafrina. Lehet, hogy ez még a tavalyi száraz ősz és az idei száraz tavasz miatt van?

Előzmény: Mozo66 (7044)
alfi13 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7045

Nálam sem jelentkezett még a tafrina már én is gondolkodtam rajta ilyen jól permeteztem vagy nincs fertözés. Kétszer kapott rezet utána folicur solo, merpan, bravo volt váltogatva.

Előzmény: Mozo66 (7044)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7044

Most mondja az időjárás , hogy szerdán megint fagyok lehetnek ....hát ez jó ..... abba hagyhatná már a szarakodást ez az idő .

 

 

  Tafrina kinél jelentkezik ????   mert úgy néz ki , hogy az idén nem kedvez neki az időjárás , vagy mindenki jól permetezett ?

Mozo66 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7043

Na azért még ne temesd , mert ha " csak " a szirmokat perzselte meg az még jó lehet , lényeg hogy a bibét ne érje a réz .

Előzmény: szüretel (7040)
szüretel Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7042

Jah, most meg.

Ki tud postázni majd minőségi barackot?:)

 

alfi13 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 7041

Most akkor megtanultad hogy őszibarackot rézzel maximum az egérfül nagyságu leveles állapotig szabad permetezni.

Előzmény: szüretel (7040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!