Keresés

Részletes keresés

papika55 Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15967

Szép napot sorstársak.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy aki most újra "Rokkantsági ellátott"-lett, jár -e neki utazási igazolvány?

-Előre is köszi a választ. Üdv, Papika55.

ma-ma Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15966

    Mozgássérült!

 

Igen arra emlékszem, hogy téged máshová küldtek. De megfogod te is kapni hamarosan. Ne idegeskedj annál rosszabb.

 

Üdv: ma-ma

Előzmény: Törölt nick (15963)
ma-ma Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15965

   otthonülő

 

Igen ott!!!! novemberben.

Előzmény: otthonülő (15961)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15964

Igen, tudom. De már jó lenne túl lenni a felülvizsgálaton.

Valaki itt írta, hogy felgyorsítják a felülvizsgálatokat.

Előzmény: Törölt nick (15962)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15963

Én is novemberbe voltam budapesten, de nem a thököly uton ha nem egy kirendeltségén más kerületbe. 60napon letellett és nem kaptam még semmit sem. Előbb utóbb be kell mennem a fiumei kormányhivatalhoz érdeklödnöm. De egyenlőre türelmessen várok mert tél van és hideg.

Előzmény: ma-ma (15960)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 -1 2 15962

A szakvéleményen szereplő időpont,már csak tájékoztató jellegű,

a hivatalt nem kötelezi az adott időpontban behívni bárkit is,főleg

hogy még mindig komoly ügyhátralékban vannak.

Forrás:NRSZH.

 

Előzmény: otthonülő (15957)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15961

Ma-ma kedves! Thököly úton voltál? Bocsánat, ha már lentebb megírtad!

Előzmény: ma-ma (15960)
ma-ma Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15960

   Kedves mozgássérült!

 

Pest megye.

Előzmény: Törölt nick (15959)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 2 15959

Melyik megye?

Előzmény: ma-ma (15952)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.27 0 4 15958

Kedves Ma-ma!

Nagyon jó ezt olvasni.   Veled örülök!

Kívánom, hogy sosem legyen gyomorgörcsöd, mint a vizsgálat előtt volt.   A + pénzből kényeztesd magad!

Előzmény: ma-ma (15952)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.27 0 3 15957

tahisi!    Határozatom szerint:    "Következő felülvizsgálat dátuma: 2014. február hónap."

Ezt a határozatot a 2013-as komplex felülvizsgálat után kaptam.

Előzmény: tahisi (15951)
ma-ma Creative Commons License 2016.01.27 0 4 15956

      Kedves hamster 1!

 

 Köszönöm szépen! És én azért írtam le, hogy senki ne adja föl! A remény hal meg utoljára!!!

Előzmény: Törölt nick (15954)
ma-ma Creative Commons License 2016.01.27 0 3 15955

  Kedves Ibi43!

 

Köszönöm szépen a hozzászólásodat! Hát megmondom őszintén a véglegesre nem számítottam!!! A Szakértő asszony se biztatott semmi jóval mikor beszéltem vele. Minden esetre a határozatból azt vettem ki, hogy figyelembe vették mióta vagyok leszázalékolva és, hogy végleges voltam 2011. 12. 31-ig. Nagyon precíz és pontos leírásban tájékoztattak mindenről! Ilyen határozatot még nem kaptam. Pedig a több mint 20 év alatt voltam párszor fv-on.  És igen a pénz nagyon fontos, mert ingyen nem adnak semmit. És ha valami finomat eszek akkor ebből az összegből szánok rá egy kicsit.

 

 

  Üdv: ma-ma

Előzmény: ibi43 (15953)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 4 15954

Kedves Mama!

 

Örülök az örömödnek,jó lenne ha ilyet gyakran írnátok le.

Előzmény: ma-ma (15952)
ibi43 Creative Commons License 2016.01.27 0 5 15953

Kedves mama! 

Már egy ideje csak olvasgatom a fórumot,de most úgy érzem, hozzá kell szólnom.

Nagyon örülök az örömödnek! Na nem azért, hogy ennyire beteg vagy, hanem azért  hogy igazságos döntést hoztak és  hogy azzal a kis pénzzel is előrébb vagy.

Én mindent kenyérben számolok. Kívánom jóízűenn edd amit veszel rajta! 

További kitartást és köszönet a tájékoztatásért! 

Üdv.!

Előzmény: ma-ma (15952)
ma-ma Creative Commons License 2016.01.27 0 6 15952

    Sziasztok!

 

Ma megkaptam a határozatot!!! C2-ő, végleges!!! Most kezdek remegni és alig tudok írni, kétszer kellett neki fognom, hogy végig olvassam. Erre nem számítottam. Nagyon örülök és a pénzem is több lesz 2.200 Ft-tal áprilistól. Mindenkinek hasonló jót kívánok!!!!

 

 

 

   Üdv: ma-ma

tahisi Creative Commons License 2016.01.27 0 2 15951

otthonülő neked mennyi csúszasod van?

Nekem októberben lett volna esedékes a felülvizsgálatom a Thököly úton

Előzmény: otthonülő (15950)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.27 0 2 15950

Köszönöm, hogy megírtad   tahisi !

Valószínű, hogy én is hamarosan kapom a behívómat. Szintén Bp. Thököly út.

Előzmény: tahisi (15949)
tahisi Creative Commons License 2016.01.27 0 4 15949

Most hívták be a havert felülvizsgalatra Bp. Thököly útra.

Közel 3 év után márciusba lett volna 3 év.

otthonülő Creative Commons License 2016.01.27 0 2 15948

Igen, kapsz majd behívót, nem feledkeznek meg rólad. Kérdés, hogy 2017-re mennyire tudják "ledolgozni" a csúszásokat. Addig is gyűjtsed a leleteket, zárójelentéseket, stb. Légy naprakész, mert van, hogy csak pár nap áll rendelkezésedre a bizottság előtti megjelenéshez.

Előzmény: donpepe9 (15946)
naftilong Creative Commons License 2016.01.26 0 1 15947

tanika55  Én is így voltam 2007-be!Le telt az egy év táppénz,el fogyott a szabadságom!A munkáltatóm fel ajánlotta lehetek fizetetlen szabadságon,de a meg oldották úgy,hogy létszámfölöttiként el küldtek,így jogosult voltam munkanélküli segélyre!Alig több mint egy hónapot voltam munkanélkülin,amikor hívtak bizottság elé!A határozat két hónap után jött meg nagyjából,addig kaptam a munkanélküli segélyt!67% rokkantságot állapítottak meg,ami a vizsgálat napjától járt!Ezért több mint két hónap munkanélküli segélyt vissza kellett fizetni!Jobban jártam akkor is így,mert többet kaptam rokkantként,mint a segély összege volt!

Igaz ennek nyolc éve,nem tudom változtak-e a szabályok,de akkor így volt!A legjobbakat kívánom!

Előzmény: tanika55 (15942)
donpepe9 Creative Commons License 2016.01.26 0 1 15946

Nekem a határozatomban 2017 januárra írják a felülvizsgálat időpontját. Ez hogyan működik ők küldenek behívót előtte??? És mi van ha nem küldenek???

andras46 Creative Commons License 2016.01.26 -1 5 15945
Tisztelt szakértő asszony! Nagyon szépek az idézetei! A sorstársaim érdekében csak annyit,hogy konkrét kérdésre mindenkinek a saját terűletére leredukálva (nem jogi) egyszerű nyelven konkrét választ várnának! Sok esetben fölöslegesnek tartom a betegeket bevonni hosszú jogi labirintusban,ezzel velük több száz oldalt olvastatva amikor egyszerűbben is megoldható volna! Köszönöm a megértését!
Előzmény: BJszakért (15939)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 -1 3 15944

A rokkantsági,ill.rehabilitációs ellátás megállapításának nem csak orvosszakmai feltételei vannak,

hanem az eljáró hatóság részéről jogi feltételek megléte is.

Három kvitériumot írnak az mmtv-ben,amit az eljárás során vizsgálnak.

Új belépőknél:

a,biztosításban eltöltött idő megléte

b,dolgozik-e ?

c,valamilyen ellátásban részesül-e?

Én úgy gondolom,hogy személyesen a területileg illetékes kormányhivatal társadalombiztosítási főosztálya tud neked érdemben

választ adni,mindenképpen keresd meg őket.

Előzmény: tanika55 (15942)
tanika55 Creative Commons License 2016.01.26 0 2 15943

hamster 1 ! Elnézést neve elírásáért!!!   Üdv.

Előzmény: Törölt nick (15941)
tanika55 Creative Commons License 2016.01.26 0 2 15942

Kedves hamsters! Köszönöm kielégítő,s lényegre törő válaszod! Még egy kérdésem lenne!   Mint írtam,kimerítettem a táppénzes napok számát,most a tavalyi szabin töltöm. Addig a vizsgálat szerintem nem történik meg,mire a szbim letelik,így elküldenek a cégtől tuti!  Kérdésem: 10 után kapok végkielégítést,és innen hová? Menjek addig munkanélkülire,míg lezárul a vizsgálat?   Teljesen zavart vagyok,...bocsi érte!   Üdv.

Előzmény: Törölt nick (15938)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 -1 4 15941

Tisztelt Szakértő Asszony!

 

A saját kútfőmből merítve próbálok segíteni a sorstársakon.

A külsős szakértők,nem rendelkeznek TB szakvizsgával,ez is kvitérium

az NRSZH-nál.

A tesómat is egy reumatológus vizsgálta,mentális betegként.

A mi esetünkben pozitív eredménnyel.

Van I.Ü.orvosszakértő ismerősöm,akit felkértek külsős szakértőnek,

de nem vállalta el,mert belgyógyászati,vagy más betegségekben szenvedő betegeket

hogy minősítsen?

Úgyhogy amit ezzel kapcsolatban leírtam fenntartom,mert jogi szempontból is megáll.

Őszinte Tisztelettel: H1.

Előzmény: BJszakért (15939)
Ruth22 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 15940

Kedves BJSzakértő,

köszönjük szépen a sok segítséget.

Valóban szeretjük és segítjük egymást, ha nem jön provokátor, nagy az összetartás.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: BJszakért (15939)
BJszakért Creative Commons License 2016.01.26 0 2 15939

 

Az ember számára egyetlen igazság létezik: az, amely őt emberré teszi.  ~ Antoine de Saint-Exupéry

 

Ez a kedvenc Fórum, mindig örömmel látogatok ide, ha időm engedi, mert "tartása" van, összetartó, segítő figyelemmel fordulnak egymás felé az emberek a felülvizsgálat, ellátások témában (amely szakterületem), és konkrét kérdéseket tesznek fel, tudnak kérdezni, egyébként ugyan így email, aki megtisztel megkeresésével szakmai weblapomon keresztül (!).

 

tanika és felülvizsgálatra várók

nem a sok szakorvosi igazolás a fontos, hanem annak tartalma. Ugyanis elég a felülvizsgálat előtti fél éven belüli (friss) szakorvosi igazolás, amely egy oldalon tartalmazhatja, mikor kezdődött azállapot, bno, dátummal mikor milyen beavatkozások történtek, vagy gyógyszer váltás, kezelés,...és jelenlegi állapot, funkcionálisan is szövegesen értékelve, mit jelent ez a beteg számára orvosi rehab szempontjából a mindennapi életében, prognózis, javaslat, vélemény szakorvosi szempontból, konkrétumok. Az ilyen szakorvos valóban ért a hivatásához, az orvosi esküt komolyan veszi, képes véleménye megfogalmazására és vállalja azt, mert valóban érzi a, a betegéért felelős.

Persze tudnunk kell, elsősorban saját magunk vagyunk felelősek egészségünkért, ameddig a kompetenciánk tart, ami csak megtehetünk, megtesszük, ugye. Az igazolások tartalmára is igyekezni kell figyelni, értelmesen tájékoztatni a szakorvost, ...hiszen érdekünk, hogy megfelelő igazolást birtokoljunk (ne legyen felületes), hiszen a hivatal a rendelkezésre álló iratok (és jogszabályok és esetleg személyes vizsgálat) alapján dönt.

 

A Ket (közig.tv.) az ügyintézési határidőt meghosszíbbíthatja, felsorolja, mely esetben, pl. a szakvélemény elkészítése, nem számít bele az ügyintézési határidőbe.

 

A nehézségek tanítanak meg arra, hogy van benned Valaki, akinek ez nem nehéz.~Müller Péter

 

hamster,

pontosítanék Ön által írtban a jogorvoslattal kapcsolatban:

nem kell azonnal fellebbezni másod fokú határozat kézhezvételét követően, hiszen 30 napon belül teheti meg ügyfél a törvény szerint (nem munkanap)

Elsőfokú határozat kézhezvételét követően 15 napon belül.

Jogorvoslat tekintetében is segítséget nyújtok, mint eddig, leírom a lehetőségeket, elmondom, amely információk alapján az érintett dönt, ha van jogalapja a fellebbezésnek, keresetnek, és kéri érintett, akkor megfogalmazom azt rehab gazd menedzser, szakértőként, megtisztelnek.

 

A kártérítési perek nem így működnek kedves hamster, ahogy írtad. Akinek nincs szakvizsgája a bizottságban és kötöttek vele szerződést, ilyen nem létezhet jogszabály szerint, mert előírja a Vhr(végrehajtási rendelet) pontosan, hogy kell a hivatalban  történnie.

Szakvélemény ellen nincs jogorvoslat, annak valóságtartalmát lehet vitatni, de határozattal szemben lehet jogorvoslattal élni.

Orvosi kártérítési téma nem szakterületem, ehhez ilyen ügyekben jártas ügyvédet kell keresni, ami sok pénz, és 3-5 év bizonytalan eredmény reményében.

A határozat jogorvoslati jogalapját kell megkeresni, ezt javaslom inkább.Mindenki maga dönt az információk alapján,

javaslom, megfelelő forrást keressen mindig döntéseihez.

 

Továbbra is megtisztelnek megkeresésükkel, szaktudásommal igyekszem segíteni a tájékozódást felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció témában hitelesen jogszabályi háttérrel, ha van időm. Szakmai weblapomon elérhetőségem:http://www.versenykepesseg.eu/

 

Most mennem kell. Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.26 -1 3 15938

Ha személyesen kell menned,de ha csak a papírok alapján minősítenek,akkor is

a következőkben legyél felkészült.

Az összes diagnosztizált,kezelt betegségekről friss szakorvosi vélemények,

ambuláns lapon kérd hogy az eddigi kezelések eredményességéről egy összefoglaló

véleményt pár mondatban írjanak le,lényeges.

Friss labor,valamint esetleg röntgen,ct,mri leletek szintén kellenek.

Nem árt ha rendszeresen szedett,kiváltott gyógyszereidről készítesz egy listát,és vizsgálat

előtt átadod a szakértőnek.

Maga a vizsgálat kb 10-15perc,csak a feltett kérdésekre válaszolj,röviden.

A gyógyszerlista azért jó mert gyorsan rákérdeznek,és ilyenkor hajlamos az ember idegességében

pár lényegi gyógyszert elfelejteni.

Ha a kormányhivatal iratalapon vizsgál,érdemes fénymásolatot készíteni az e.ü.doc-ok ról,

mert gyakran előfordul,hogy elkeveredik az eredeti,és nem küldik vissza.

Felhívom a figyelmedet arra is,hogy ha külsős szakértő vizsgál,és a besorolásod nem megfelelő,

2-fokon azonnal fellebezni kell,és a tisztelt szakértőt jelentheted is fel a bíróságon,kártérítésre,

mert szakvizsga nélkül vannak alkalmazva.

Előzmény: tanika55 (15936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!