Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2020.03.30 0 0 49547

Gulyásleves.

Boarhunter Creative Commons License 2020.03.29 0 0 49546

:-)

 

Előzmény: ketyo61 (49544)
Caipi Creative Commons License 2020.03.29 0 0 49545

Akkor inkább nem is nézem meg. :) 

Előzmény: Boarhunter (49543)
ketyo61 Creative Commons License 2020.03.29 0 0 49544

Papa helyes volt 1;13-nal. :-D

 

Előzmény: Boarhunter (49543)
Boarhunter Creative Commons License 2020.03.29 0 0 49543

Nem úgy tűnt, hogy az olvtárs az idősekre gondolt-mint ahogy én sem.

De ha már itt tartunk, a tegnapi intézkedések óta csak időseket "hallottam" háborogni a "hátrányos megkülönböztetés" miatt.

Ez a helyzet mindenkinek rossz. Vannak olyan egységek, pl. a vidéki piacok amik délig tartanak nyitva. A fiatalabb korosztály menjen hajnalban, hogy kilenc óráig végezzen?

Nem jó ez így, finomítani kell de az tény, hogy szükség van rá és az is tény, hogy nem az idősek ellen van.

A "barmok" olyanok mint akik az index tegnapi videóján játsszák az eszüket miközben családostul vásárolnak a tiltott idősávban...mondjuk én erősen cigánynak nézem őket...

https://index.hu/video/2020/03/28/koronavirus_kijarasi_korlatozas_idosek_piac_korkerdes/

Előzmény: Caipi (49542)
Caipi Creative Commons License 2020.03.29 0 6 49542

A tömörülők igen, tényleg, azok határozottan felelőtlenek, de akkor sem hívnám őket se szerencsétlennek, se baromnak. 

 

És ami a boltos sávot nem tartókat illeti, nem mindenki lóg annyira a híreken, hogy egy péntek reggelre meghozott döntést másnap tudjon. És például én konkrétan a rendeletet olvastam, és ettől tudtam, hogy 9 és 12 között én nem mehetek boltba, de azt nem, hogy az idősek viszont csak akkor. Valami olyan áll ott, hogy az idősek 9 és 12 között mehetnek boltba, és akkor csak ők tartózkodhatnak ott. Ettől nekem nem egyértelmű, hogy máskor ne mehetnének, de persze jelentheti azt is. Olyat meg végképp soha senki nem mondott, hogy idős ne mehetne utcára. És pld. ha mástól két métert tartva csak sétál, akkor nem veszélyeztet senkit, meg önmagát sem. És ha vásárolnia kell, és nincs ki vásároljon neki, akkor meg vásárolnia kell, mit csináljon? És különben is felnőtt ember. Bírom azt a sok embert, aki szóban annyira tiszteli meg védi, védelmezi az időseket, de közben úgy beszél róluk, meg úgy bánik velük, mint egy mongolidiótáról/-val. 

 

Sose felejtem el a beírót az Utazómajmon, aki azt írta be, hogy elvitte az apját vagy kit valahova külföldre, és a "kisöreg végig csillogó szemmel nézett ki az autóból az ablakon", vagy valami ilyesmi, basszus, mintha egy dresszírozott majomról beszélne! Az ilyen lenéző, lekezelő 'szeretet' nekem ugyan nem kellene. De kismillió lájkot kapott. :( 

 

Tegnap olvastam, hogy így most a bajban gyorsan társadalmilag bűnbakot kellett keresni, és az idősek lettek kipécézve, mert miért vannak az utcán. Pedig pont ugyanannyi joguk van hozzá, mint bárkinek. Az más kérdés, hogy a saját érdekükben nem tanácsos ott lenniük, és tömörülniük meg felelőtlenség is. 

Előzmény: Boarhunter (49540)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.29 0 3 49541

Én nem szóltam, mert végül is akár rólam is szólhatna a mondat, a korom okán.

Sajnos megzakkantotta az embereket ez a vírus. A napokban valahol egész máshol valaki Londonból szólt be nekem, hogy az ilyenek (öregek) miatt, akik nem képesek otthon maradni, hanem vásárolgatnak, űlnek ők otthon 3 hete szigoru karanténba. Na most normális? Nem is volt ott akkor még karantén.

Előzmény: Caipi (49538)
Boarhunter Creative Commons License 2020.03.29 -2 1 49540

Pedig sok barom van...

Még mindig nem veszik komolyan ezt a dolgot és nem csak maguknak ártanak vele, hanem nekem is, Neked is.

Előzmény: Caipi (49538)
szkati Creative Commons License 2020.03.29 0 0 49539

Miért, mi kellene még?

A lányom hozott karalábé salátát tejfölös kaporral. Nagyon finom volt, még sose ettem ilyet.

Mára: lehet választani jókai bableves, gulyásleves, és  medvehagyma krémleves közül. Miután elég sok túróm van itthon, lehet, hogy egy stiriai metéltet összedobok.

 

Visszatérve a kutyusra, szóval az volt, hogy rendeltek az ismerőseink sok mindent. A szállító a kapun belül lerakta, és onnan tűnt el a rúd télszialámi:))

A másik ami nem stimmlet, hogy az ismerősünk 30 tojást rendelt, ami helyett 300-at hoztak. Ez a szállító nagyobb felhasználóknak is szállít, aztán egy nullát elnézett:)) Az ismerősük nézte, nézte, hogy csak hozzák a rengeteg tojást:))

Előzmény: Boszorka (49536)
Caipi Creative Commons License 2020.03.29 0 1 49538

Véleményem szerint embereket leszerencsétlenbarmozni alaptalan és rosszindulatú, de ahogy gondolod. 

Előzmény: Mazsola0070 (49534)
ketyo61 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49537

Szekelykaposzta.

Boszorka Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49536

:-)))) Kutyának van esze.

 

Holnap töltött karalábé lesz és semmi más.

Előzmény: szkati (49535)
szkati Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49535

Én is jártam arra kenyérért, a DM-ben WC sprayért( nagyon fontos), WC-be lógató  aztán rendelt az ismerősünk 1 rúd téliszalámiis töbvbek között,. A szállító közölte, hogy ő leszállította, de viszont sehol se találták.  Végül a kutyaólban, kicsit megcsappanva, de a kutyus igen élelmes volt:))                                                                   

Előzmény: Boszorka (49527)
Mazsola0070 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49534

"Gondolom ha leszerencsétlenbarmozod őket, akkor felőled akár hullhatnak is."

 

Ebben a topicban eddig nem volt divat az ilyen alaptalan, rosszindulatú, személyeskedő beszólogatás, úgy tűnik, a járvány elhozta ezt is, de én inkább továbbra is mellőzném ezt a stílust...

 

A baromnál sajnos nem tudok jobb szót azokra (és még szerintem nagyon finom voltam), akiknek az egészsége, sőt talán az élete védelme érdekében biztosítanak egy idősávot, amikor egyszerűbben, gyorsabban, kockázatmentesebben bevásárolhatnak, de ők "csakazértis" nem akkor mennek, hanem amikor tömeg van, meg boltok előtt csoportba verődve nyomják a dekásokat.

 

Azt, hogy ebből hogyan következik, hogy felőlem akár hullhatnak is, eddig nem sikerült rájönnöm.      

Előzmény: Caipi (49530)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.28 -1 0 49533

Igazi halat is ki lehet rántani, kétség kívül macerásabb, mint kivenni a fagyasztóból a halrudat.

Azért javaslom, próbáld 1x ki ropogós bőrű lazaccal, nem fogsz csalódni.

 

Előzmény: H_G (49532)
H_G Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49532

Nem véletlenül nem igazi hallal írtam, szerintem úgy üres az összhatás, mert hiányzik az a ropogós gabonaréteg. Azzal együtt tökéletes.

 

Előzmény: nagypapi51 (49521)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49531

Aha... köszönöm.

Előzmény: Boarhunter (49528)
Caipi Creative Commons License 2020.03.28 -1 1 49530

Gondolom ha leszerencsétlenbarmozod őket, akkor felőled akár hullhatnak is. 

Előzmény: Mazsola0070 (49524)
Boarhunter Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49529

Gondolom, itt is az kell, mint Olaszországban, hogy ez a sok szerencsétlen barom megértse, hogy ez nem játék...:((

 

Épp ezt írtam egy másik fórumon. Úgy látszik, amíg nem lesz mindenkinek egy közeli ismerőse, hozzátartozója akinek az életéért az intenzíven küzdenek vagy neadjisten a vírus húzza rá a sárgaföldet, addig nem veszik komolyan...

Előzmény: Mazsola0070 (49524)
Boarhunter Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49528

Az "új zélandi" az nem a származási helye hanem a fajtája. :-)

https://terebess.hu/tiszaorveny/zoldseg/uj-zelandi_spenot.html

Gyomként viselkedik, ha hagyom felmagzani, pillanatok alatt úgy elterjed, hogy nem győzöm kiirtani.

Előzmény: Boszorka (49526)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49527

Bevásárló központban nagy nyugi volt. Paitkában 2 hete először nem volt sor, utánam is idősek jöttek. Én persze nem megyek hajnalban csak úgy 11 körül voltam ott. Hentesnél se volt senki, zöldségesnél se. CBA-ba nem mentem be, mert nem kellett onnan aktuálisan semmi. Tiszta öröm volt a vásárlás. Ezt a rendet bevezethetnél vírus utáni időkre is.

Előzmény: Mazsola0070 (49524)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49526

Még soha nemkutattam, hogy hova valósi a mélyhűtött spenot. Elég őrült ötletnek tartanám, ha Új Zeelandból jönne. Eddig még nem okozott nálam semmi zürt, bár a legtöbb zöldségféle szokott okozni.

Előzmény: Boarhunter (49522)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.28 0 1 49525

Halrudacskát soha semmivel nem eszem. Ha hal, akkor legyen igazi.

Előzmény: H_G (49520)
Mazsola0070 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49524

Ma elmentünk 3/4 8-kor egy kis gyors autós körútra, amiből végül is csak nézelődés lett, mert mindenütt rájöttünk, hogy van otthon, amit ott árulnak...:)

 

De ami nagyon szomorú volt: 8 óra körül rengeteg idős (ránézésre is nyilvánvalóan 65 fölötti) ember volt az üzletek környékén, 30-ig számoltam a különböző boltokból éppen degeszre tömött szatyorral vagy banyatankkal gurulós bevásárlókocsival kifelé jövő időseket. Gondolom félnek, hogy a fiatalabbak 9-ig felvásárolnak előlük mindent....

 

A Bosnyák téri "szombati piacon" is rengetegen, idősek, fiatalok egymás hegyén hátán, sehol nem tartották az előírt távolságot (gondolom úgy gondolták, ha messzebb áll kicsit nem jut...)

 

Egy kisbolt előtt vagy hatan egyrakáson, egymás szájában, három közülük minimum 70, de a többi sem sokkal fiatalabb. Cigi a szájban (tüdőerősítő...), a kézben dekások....

 

Gondolom, itt is az kell, mint Olaszországban, hogy ez a sok szerencsétlen barom megértse, hogy ez nem játék...:((

 

  

Caipi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49523

Nekem marhahússzelettel és krumplival az igazi. Mondjuk marhahús helyett ettem már virslivel is. 

Előzmény: nagypapi51 (49521)
Boarhunter Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49522

Gyerekkoromban sehogy nem ettem meg a spenótot. Apám sem, úgyhogy nem is nagyon erőltették. Felnőtt fejjel rájöttem, hogy szeretem, tükörtojással.

Aztán sajnos arra is rá kellett jönnöm, hogy az új zélandi spenótot nem bírja a gyomrom, iszonyat hascsikarást okoz. Most már sajnos a hagyományosnál is jelentkeznek a tünetek, ha nem is annyira fájdalmas formában. Azért vetettem három sort a kertben, ki tudja, mi lesz itt friss zöldség terén...

Előzmény: nagypapi51 (49521)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49521

Ha halrudacskával nem is, de bőrén sült lazaccal bármikor.

(egyébként meg ugye, de gustibus...)

Előzmény: H_G (49520)
H_G Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49520

SZVSZ a tükörtojás is jó választás spenóthoz, de a legeselegfinomabb halrudacskákkal.

 

Caipi Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49519

Ez annyira szokás kérdése, én meg sosem ettem még spenótot hús nélkül, és nem is szeretnék.

(Persze a magyar főzelékre gondolok, amúgy pl. egy indiai húsmentes spenótreceptet nagyon szeretek, és  bébispenótot salátalevélnek is eszem néha.)

Előzmény: nagypapi51 (49518)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 49518

Mondjuk, a spenóthoz mi sem eszünk húst, alapesetben bundás kenyér, esetleg tükörtojás a melléklete.

A holnapi csirke tolódik, mert van egy szál zsemlés véres hurka,

meg egy szál sütőkolbász itthon, bajor káposzta lesz mellé.

Előzmény: Boszorka (49515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!