Keresés

Részletes keresés

Chezulu Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31891

Hali! Akkor egyformák, viszont én nem akarom sem eladni sem elcserélni, de a kölykeiből szívesen adok nőstényt amelyik úgy néz ki. A mostani alomban is van egy csak még nem tudom milyen nemű. A pontos korát nem tudom mivel megunt húsvétinyúlként adták nekem a nyáron.Még akkor 2 kiló körüli volt. Én egyévesnek saccolom.

Ha érdekel akkor írj. Egyébként szeghalmi vagyok.

Előzmény: molrobi (31872)
Deryan Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31890

Milyen?

Előzmény: lilikecsó (31880)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31889

Értem, az email címem publikus.

Előzmény: N.Jani (31883)
Deryan Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31888

Szia!

 

Jól tetted! Szép kis csapat! :)

Előzmény: Tomika156b (31884)
Deryan Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31887

Szerintem nem fog befeketedni. Ez ilyen.

Előzmény: Törölt nick (31886)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31886

Sziasztok nyúltenyésztő társak!

Azt szeretném kérdezni ,hogy szerintetek ennek a nyulnak mikor fog befeketedni a füle.

Már 4 hónapos.

 

Tomika156b Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31885

ők azok!

Tomika156b Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31884

Sziasztok!

Ők az én nyúlaim gondoltam megosztom veletek :) 

N.Jani Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31883

Nem fórum téma...

Előzmény: Törölt nick (31882)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31882

Na, ez a salgótarjáni kóklerkedés érdekelne, de komolyan. Én is itt lakom, nem vagyok ugyan érintett, de érdekelne a dolog, hogy mégis mit és hogyan okoskodtak a környék nyulászai.

 

Még egyszer mondom, nem vagyok érintett, nem kavarni akarok, csupán olvasni a témáról, ha már egy fórumon lennénk....

Előzmény: N.Jani (31881)
N.Jani Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31881

Igen, ez nagyon bekavar!

 

Hasonló eset volt az 1970-es, korai 80-as években. Elkezdődött egy új fehér nyúlfajta kitenyésztése, amit folytatunk ismét.

 

 

De korábban bejöttek Gödöllőre, és magántenyésztőkhöz mindenféle kinézetű buszkátik. Itt voltak a német óriások fehérjei, a magyar óriások kihasadt fehérjei, a nagyobb testű új-zélandik.

Aztán jöttek a kóklereskedések, kutyulások, főleg Salgótarján és környékén.(Ez a kollektív tudatban mindvégig fennmarad!)

 

Majd megalkották a Fehér Óriás standardját. Az nem volt jó nekik, inkább bepróbáltak férközni a magyar óriásosok közé.

 

Később többen elismertették az új magyar fajta standardját

(Még a németek is elismerték!).

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (31877)
lilikecsó Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31880

sziasztok!!

mit csinaljak ha ilyen a szeme a kisnyuszimnak??g

nyúlelemér Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31879

 

 

Bizton sokan olvasták már, de itt elég sok információt megtaláltok, csak olvasni és értelmezni kell.

 

 

 

http://www.tankonyvtar.hu/en/tartalom/tamop425/0059_nyultenyesztes/ch03.html

 

juhosttt Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31878

Na erre voltam kíváncsi, köszönöm a felvilágosítást!

Előzmény: Ladybee (31876)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31877

Először majdnem kijavítottalak, hogy a pannon nem hibrid, de mostanában pontosan ezen agyaltam. Ugyanis az anyai és az apai vonal, valamint a 'fajtatiszta pannon fehér' külön genotípusként való szaporításával, használatával "elvész" a fajta jelleg. Bár, ez csupán az én gondolatmenetem szerint van így, de a végtermék (anyaixpannon-apxapai), már nem hozza egyik ivarban sem azt, amit a fajtatiszta pannon fehér. Így nálam, az én mércém szerint a pannon (a jelenlegi fomában) már nem fajta.

 

Akkor lehetne megőrizni fajtaként, ha nem szórták volna tele az Egyetemről apai vonalú bakokkal a hobbi nyúltenyésztőket. Így szinte(!) mindenki az apai vonalú(7-7,5 kg) bakkal fedeztetett anyák utódait árulja, vagy (ami még rosszabb) fedezteti ismét egy apai vonalú bakkal. Így aztán 6-7 kilós anyák szaporodnak, a fajtatiszta pannon fehér mutatóitól lényegesen eltérő eredményekkkel. 

 

Pontosan ezért vannak a hibrideknél is 'szülőpár' elnevezéssel a végtermék vágónyulat előállító egyedek. a végtermék már nem tenyészállat, nem "szülőpár". Tudom, h te ezekkel tisztában vagy, csak hangosan gondolkodtam az imént. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: N.Jani (31874)
Ladybee Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31876

Ha a hibridet szaporítod, akkor visszaüt az ősökre, kiszámíthatatlan variációban. Lásd, ha kukorica hibridet vetsz el. A Debreceni fehér egy fajta, tehát az utódok a szülők tulajdonságait öröklik és örökítik.

Előzmény: juhosttt (31875)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31875

Én is utána tudok nézni, de a zika csak egy példa volt. Írhattam volna hycolet is, arra is egy leírást adtál volna? Én arra lennék kíváncsi, hogy akkor a zika és a debreceni fehér közt mi a különbség abból a szempontból, hogy az egyik hibrid a másik külön fajta? Nem a termelési ráta érdekel, azt bárhol meglelem...

Előzmény: N.Jani (31874)
N.Jani Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31874

Zika>>> Elnevezése a tulajdonos(ZImmermann) és a házinyúl német nevének(KAninchen) kezdőbetűiből tevődik össze.

 

Majd' negyven éve dolgoznak vele.

 

Két anyai és két apai vonal keresztezésével előállított 4 vonalas, fehér színű hibrid.

TESSÉK UTÁNA NÉZNI!!! /Forrás: Holdas Sándor: Fajták és fenntartásuk c. könyve!/

 

Én tartottam majd' 20 éve! Jók voltak a tapasztalataim vele.

 

Magyarországon az egyetlen hibrid(talán még a pannon), mely elismert volt az a: bikali Fehér Gyöngy. 3 vonalas volt. Nemesítőjével igen jó a kapcsolatom.

 

Ugyan erre a mintára fogtam kísérletekbe egy háztáji hibridbe.

 

Előzmény: juhosttt (31870)
nyúlelemér Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31873

Szia!

 

Én neked is igazat adok valamilyen formában, de egy fajtiszta nyúl leírásában szerepel, hogy mire, mikor, hol, stb...tenyésztették ki.

Természetesen a kiállításon a küllemet  bírálják, de akit ismerek tenyésztőket,- és akiket nem ismerek- de a klubbokban tenyész azok 98% meg lehet bízni.

Nálam például, akik vásárolni jönnek, sokan meg kérdezik, hogy meg vagyok -e elégedve a fajtával. Erre csak azt tudom mondani, hogy nézzenek körül.

A szaporaság, nevelés ,növekedés az nem csak a fajától függ.

A törzskönyvezés, nálunk a bizalomra épül, de abban biztos vagyok, hogy egyik tenyésztőtársam se járatná le magát azzal, hogy nem valós adatokat ad le az alombejelentőn.

A kiállításokon pedig kiderül, hogy ki, milyen munkát végzett.

Előzmény: tappancs3 (31857)
molrobi Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31872

Helló. Most mértem meg kerek négy kiló. Augusztus 5.- én született. A te nyulad mennyi idős? Esetleg érdekelne a csereajánlatom? Nagyon szeretnék egy ilyen anyanyulat. Őt akartam megtartani, egy "tapasztaltabb" ismerősöm kisebb korában azt mondta, hogy nőstény, így külön neveltem, de később mint kiderült kani. Kicsi korukban nekem még nem megy a nemek megállapítása, de úgy látszik az ismerősömnek sem. Szóval esetleg csere? Merre laksz?

Előzmény: Chezulu (31863)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31871

Lényegében nem rólam van szó,úgy általánosságba merült fel a kérdés,vagyis melyik az a nyul amit érdemes többféle hasznositást is szemelőtt tartva érdemes  tenyészteni. Tenyésznyulként legyen jó ára, de husnyulként is produkáljon jó eredményeket. Igy került képbe a német lepketarka,a bécsi nagy ezüst,, a panon a debreceni,akaliforniai és az ujzélandi. Mind mellett szólnak érvek és ellenérvek.

Előzmény: Chezulu (31862)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31870

Nem vagyok szakértő! Több mindent nem tudok mint amit tudok. Pl rá tudok keresni neten hogy mi a hibrid, de azért az itteni szakértőkre vagyok kíváncsi.

Pl a Zika mitől hibrid? A debreceni fehér mitől külön fajta?

Az oroszlánfejű-kosorrú nyulak hibridek vagy fajták? Gyárilag nem volt ilyen, az ember rakta össze a 2 fajtát.

Vannak tévhitek, hogy a hibrid szaporításra alkalmatlan. Ez annyiban igaz, hogy a hibridek párosításakor nem minden esetben kapjuk meg azt amit a szülők tudnak.

A másik lehetőség amikor steril a szülő, pl mulard kacsa, öszvér stb.

Előzmény: N.Jani (31869)
N.Jani Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31869

Ennyi kérdés egy "szakértőtől"!?!?

Előzmény: juhosttt (31867)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.12.30 0 0 31868

Szia!Nem vagyok szakértő de és úgy tudom hogy a a hibrid szó alatt nem egy fajtát kell érteni hanem azt hogy 2 -3-4.....fajtatiszta egyed keresztezésével jön létre.A cél pedig az hogy pl mindkét állat jó tulajdonsága egy állatban legyen meg.

Előzmény: juhosttt (31867)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.29 0 0 31867

Ha összekutyulunk 3 féle tyúkot az hibrid. Ha összekutyulunk 3 féle nyulat az fajta. Akkor hogy van ez?

Vagy a fajta vissza adja az utódokban rendesen amit tud, a hibrid meg bizonytalan? vagy hogy van ez?

Előzmény: Törölt nick (31865)
Chezulu Creative Commons License 2013.12.29 0 0 31866

Okés! Hozzászólásom javítom: húsnyúl fajták. Köszi az észrevételt!

Előzmény: Törölt nick (31865)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.29 0 0 31865

A felsorolt fajták(!) értelemszerűen nem hibridek. De egyébként egyetértünk.

Előzmény: Chezulu (31862)
Chezulu Creative Commons License 2013.12.29 0 0 31864

Szia!

Bocsi a késői válaszért, "telelni" voltunk és most értem gépközelbe. Neostomosannal óvatosan permetezd le az egész állományt, meg a ketrecet, és ha élősködő volt az akkor kipucolja!

Előzmény: Zretyi (31789)
Chezulu Creative Commons License 2013.12.29 0 0 31863

Szia!

Mekkora a nyuszi súlya?

Azért kérdezem mert nekem egy befogadott nőstényem pont ilyen szűk 4 kiló körüli:

Előzmény: molrobi (31853)
Chezulu Creative Commons License 2013.12.29 0 0 31862

Szia!

 

Véleményem szerint valamilyen húsnyúl fajtára lenne érdemes ráállni. Ne haragudj, sajna nem tudom merre élsz. Viszont figyelembe venném a lakhelyem és nagyjából akár a fórumon keresztül le tudod szűrni milyen fajta nyúlból van "hiány" azon a területen.

Népszerű a Pannon fehér, Kaliforniai, és utóbb a Debreceni fehér is elég keresett lett. 

Pl. ha Dél-Magyarországon (vagy nyugaton, mindegy) élsz akkor érdemes lenne a Debrecenivel próbálkozni plusz néhány (2-4) Pannon anyát tartani a népszerűsége miatt meg így van választék más fajtából is. 

Én nem csak húsként hírdetném a nyulakat, hanem mint tenyészállat értékesíteném. Így többet lehet érte kérni. A selejteket, lassabban fejlődőeket meg húsként árulnám. 

Viszont, hogy egy húshibriddel jó eredményeket produkálj, ahhoz a rájuk vonatkozó tartástechnológiát kell alkalmazni.

Mindez az én véleményem, remélem valamelyest előrébb vagy vele.

Előzmény: Öreg?halász (31839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!