Keresés

Részletes keresés

alatau Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2590

Inkább csak kellemes időtöltés. Meg faxa munka.

 

Almatyban kloroformot venni a piacon! Az kaland!

 

:)

 

Előzmény: kavicsos64 (2589)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2589

A kaland az kaland !!!

Előzmény: alatau (2585)
alatau Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2588

Isten hozott a net e távoli és elhagyatott sarkában!   :)

 

Előzmény: MG Petimester (2587)
MG Petimester Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2587

Szevasztok MG topik-lakók. ,-)) Régen jártam nálatok, üdv. mindenkinek . Patrol-papa.

alatau Creative Commons License 2014.01.30 0 0 2586

Na még egy kis erdészeti munka, ha már idetévedtünk, mint bihajborjú a törökbúzába:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=w-_IRCieGew

 

 

alatau Creative Commons License 2014.01.30 0 0 2585

Ez Ausztria ... Majdnem ugyanaz.

 

Bezzeg a Bükkben én még a dózerutakon se mindig boldogulok fűrész nélkül (ezért van is nálam).

 

De kövezzetek meg: Ez nekem jobban tetszik, mint a "steril" erdők. Ha lemegyek az aszfaltról azt azért teszem, hogy a természetben legyek. Ha "rendre" vágyom, maradok a városban.

Előzmény: kavicsos64 (2584)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 2584

Szlovéniában láttam ilyen szép gondozott erdőket, az utakon lehetett söpörni a kocsival , nagyon jó sóderes utak vannak. A fák között is rend volt még egy leesett ágat se láttam, cserjék sem voltak ,sem gaz, olyan volt mint ha mindig szedegették és nyírták volna az erdő alját.

kavicsos64 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 2583

Hát igen, főleg rakománnyal !

Előzmény: alatau (2582)
alatau Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2582

Valóban, de ezt a gépet nem a traktorok kiváltására szánták, hanem arra, hogy a ritkításkor a fák között, tuskón, kövön keresztül hordja ki a rönköket a traktorig, vagy tovább is. És ahogy elnéztem egy átlagos dagonya nem igen állítja ezt meg, mert a hátulja is hajt.

 

Kérdés, hogy hogy megy hegynek!

Előzmény: kavicsos64 (2581)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2581

Nagyon ,csak nálunk nem jellemző az ilyen rendezett erdő, amiben az utak is ilyen jól járhatóak, sokkal inkább az utakon a gödör ,kátyú, óriási keréknyom a jellemző meg a disznó dagonya.

Előzmény: alatau (2579)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2580

Ford!

Előzmény: alatau (2579)
alatau Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2579

Ezt a Niváról, vagy a Ford Rangerről írtad?

 

Mert a Fordhoz hozzá nem nyúlok az biztos! Amilyen b*.*i a vállalat minden későbbi hibát a nyakamba varrnának ...

 

Jó kis masina mi?

 

 

Előzmény: kavicsos64 (2578)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2578

Nem rossz gép csak vigyázz vele. Írok néhány dolgot róla, lehet már nem mind jó belőle úgy 5 éves a tapasztalat. Ha elakadtál vele ne nagyon kínozd hamar felforr és a hűtő ha le állítod felrobban. Az elejét ha kezdi le engedni, az első ajtó alatti kereszt vázban van egy csavar talán 17 krova fogja,azon lehet feltekerni, ez a torziós rúd állító csavarja, ha nem teszed eszt meg akkor az első lengőkarod eltörik. A csavaráshoz középen fel kell emelni,és akkor jó ha szépen egyenesen áll a karosszéria. A felső lengő kar kettő csavaron támaszkodik ez a leggyengébb alkatrésze, figyelmeztetés nélkül képes eltörni és karambol a vége, az utolsóval be repültem egy szántásba kb 60 km-es tempóval ,még jó hogy nem a közúton történt hanem földúton pedig az út minősége vetekedett az aszfaltéval. Ezek jó tanácsok, a csavarokat én két évente cseréltetném vagy cserélném ,mert két éves korában jelentkeztek és sorozatban nem egy kocsin.

Előzmény: alatau (2576)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2577

Helló! Nézd meg a tejföl tesztet meg lepő hogy mik vannak.

Előzmény: alatau (2574)
alatau Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2576

Most melóügyileg egy Ford Rangerrel járok, BF Goodrich Mud Terrain gumikkal, aminek eleinte persze nagyon örültem. Azután másfél hete egy erdőben megcsúsztam és lekoccoltam az egyik hátsó lámpát ...

 

                                              67000 Ft hozzá egy sz*.*s lámpa!!!

 

Én annyiért kocsit szoktam volt venni!!! Meg vannak ezek őrülve, hogy ilyen kocsikat vesznek munkaautónak erdőre, mezőre?!

 

Demér, demér, demér nem jó a Niva?!!!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mAjOKVd6Dws

 

alatau Creative Commons License 2014.01.23 0 0 2575

Üdv!

 

Nálunk is gyakori, hogy a támogatás összegéért adják bérbe a földet, ami érthető, mert ezt biztosan ki tudja fizetni a bérlő, csak az a gond vele, hogy így a területek egy részét nem lehet bérbe adni, mert csak viszi a pénzt, a másik terület meg sokkal többet ér ...

 

Végső soron a kereslet-kínálat dönti el, de a kifüggesztés valamennyire helyére teszi a dolgot, mert ha valaki irreálisan olcsón adja bérbe, arra tuti lecsapnak mások. Legalábbis felénk így szokás.

Előzmény: beizweil (2573)
alatau Creative Commons License 2014.01.23 0 0 2574

Üdv!

 

Szerintem az ár a minőség függvénye is. Ha jobb minőséget árulok, mint a multi, akkor még szép, hogy drágábban adom! Inkább az ezzel a baj, hogy választékban nem lehet a multival versenyezni, ahol a két joghurt mellé belökhetsz egy plazmatévét is, ha akarsz. A mai kapkodós világban ez nagy előny. Az pedig hiú remény, hogy a külföldi árút kiszorítsák. Nem is biztos, hogy jó lenne, ha az olcsó termékek eltűnnének a polcokról. Annak is kell enni, akinek kevés pénze van.

 

Szerintem inkább az a lényeg, hogy ne CSAK az olcsó szemetet lehessen kapni. Ráadásul néha aranyáron! Az ember igenis legyen sokkal igényesebb arra, hogy mit eszik! Az ismerőseim többsége napokat tölt a net előtt, hogy kiválassza a hozzá illő ruhát, parfümöt, kocsit, megtervezze a hétvégét, de a kaját a boltban, hirtelen felindulásból veszi meg, általában a reklámok, vagy az árcédula alapján, pedig sokkal jobban befolyásolja az ember életminőségét, hogy mit eszik, mint hogy milyen autó áll a garázsban, mert a benzin drága.

 

Ahogy az emberek egyre tudatosabbak, igényesebbek egyre inkább el lehet adni a jobb minőségű termékeket is. Ez a folyamat egyébként ha lassan is, de megállíthatatlanul zajlik.

 

Szóval alapvetően optimista vagyok a kérdést illetően.

Előzmény: Törölt nick (2572)
beizweil Creative Commons License 2014.01.20 0 0 2573

60ha szántót én nem adnék bérbe 40-45eFt/ha/év bérleti díj alatt. A bérlő (a bérleti díj kifizetése előtt) átlagos évben, átlagos felkészültséggel ennek kb. a négyszeresét keresi meg rajta (jövedelem). Szar évben kevesebbet, jó évben többet, de ez legyen az ő kockázata, úgyhogy én kerülném ezt az aranykoronás, búzaáras keverés-kavarást.

Vagy legyen mondjuk a bérleti díj a mindenkori átlagos területalapú támogatási összeg (az se AK alapon megy....), legalábbis, amíg létezik ilyen támogatás.

Előzmény: Törölt nick (2571)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.13 0 0 2571

Sziasztok, boldog új évet a topiklakóknak!

 

Korábban már jelentkeztem itt egyszer, mint laikus. Továbbra is azt szeretném megtudni, hogy a feleségem családja tulajdonában lévő és haszonbérbe adott szántókért vajon korrekt bérleti díjat kapunk-e. Ezek tudtommal jó minőségű földek (egyébként a Mezőföldön találhatók), a bérleti díjat pedig úgy számítják, hogy AK érték*30 kg*búza felvásárlási ára. A három adatból az AK értéken kívül a másik kettő a bérlő bemondása alapján megy, tehát kb. úgy, hogy "a búzát idén 4.600-ért vették, kicsit lement az ára, úgyhogy a tavalyi 25 kg helyett 30 kg-mal tudom számolni aranykoronánként".

MG Petimester Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2570

Q-Q-RIÍ-KUÚ ! Jó reggelt kívánok és BUÉK.  ,-))).   Szóval, Áldott és Boldog Új esztendőt minden Kedves MG topik társnak.  Bandi , Patrolmami + huncut Kispatrol

MG Petimester Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2569

:-(( Jujj. Az nem jó.

Előzmény: MG Petimester (2563)
alatau Creative Commons License 2013.12.31 0 0 2568

Az a gond, hogy minden darabját úgy sem lehet kiszedni. Ha volt valami fertőzése a gyökéren (ez attól függetlenül előfordulhat, hogy moniliától pusztult el), akkor az még évekig kitarthat a talajban. Egy öreg fa után azonnal elültetni a csemetét olyan, mintha az újszülötteket a fertőző osztályra, vagy a prosecturára vinnék ...

 

Mégeccer mindenkinek: BUÉK!!!

Előzmény: kavicsos64 (2566)
kavicsos64 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2567

EZ meg lemaradt BUÉK!

kavicsos64 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2566

Kiástam tövestől ,és 2x2 m gödör, 1m mélyen megforgatva megtrágyázva. Az ok a monilia volt amit a tavaszi hóvihar vitt bele, akkor kapta,  piros bimbós volt már,csak a hóvihar és a fagy miatt nem tudtam megpermetezni .

Előzmény: alatau (2565)
alatau Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2565

Fő az optimizmus ... meg a bableves! :)

 

Érdemes 1-2 évig egyszikűt vetni oda, ahová fát akarsz ültetni. Különösen akkor, ha ott egy beteg fa volt, mert lehet, hogy olyan betegsége is volt, ami a rothadó gyökérmaradványok által befertőzi a csemetét.

 

Sok sikert mindenkinek és BUÉK!

Előzmény: kavicsos64 (2564)
kavicsos64 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 2564

Már piross bimbó volt rajta, azért is nem kisérleteztem tovább vele. Dunántulon sok fa virágzott az ősszel, aszt kérdezte a komám hogy mi lesz a fájával, mondtam neki nem lesz termésed. BÚÉK

Előzmény: MG Petimester (2563)
MG Petimester Creative Commons License 2013.12.29 0 0 2563

Derék munka, mi tagadás. Csak ki ne rügyezzen, a jó napsütisben. Üdv. és BUÉK. Minden topik Társal együt.

Előzmény: kavicsos64 (2562)
kavicsos64 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 2562

Na ehez mit szóltok 24 fok volt ma a napon a déli oldalon, kabát nékül ástam, a barackot cserélem az idei tavasz kinyirta ,moniliát kapott és kivégezte, kiástam ,és megforgatom a talajt és megtrágyázom úgy ültetek újat.

Előzmény: kavicsos64 (2561)
kavicsos64 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 2561

Helló mindenkinek, kellemes karácsonyt !

MG Petimester Creative Commons License 2013.12.23 0 0 2560

Kedves "MG-s" szakosztály, Áldott ünnepeket kívánok mindenkinek. Üdv. Bandi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!