Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5654

Tsodálatos! De tényleg, nagyon tetszik!:-))

Előzmény: Rece-fice (5653)
Rece-fice Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5653

Lányok! Másodjára száll el a hsz!!!

 

Mogyoróhéjban kössz Nektek a hóborttársi megértést....

 

Veramami!

 

Remek, csak terjeszd a vírust!!!! Akár holnap is jöhet!!!!!!

 

Nézze meg a blogomat: onnan mindent ki tud bányászni - ha netező... Ha nem, hívjon: te tudsz üzenni nekem, h. telefonon értekezzünk:-)

 

Még egy másik kép az új szerzeményből: kedves gránátalma Zentelkéről, 1920-ból...(jártam ott egyszer - Kalotaszentkirály mellett).

 

Előzmény: terimamy (5651)
TJucus Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5652

Szép Estét, éjszakát!


Egy napig nem nézek ide, és milyen sokan jártatok erre. Ez nagyon jó.

 

Veramami! Add meg az ismerősödnek az emil címemet, szívesen adok  felvilágosítást és ha jönni szeretne, el is kalauzolom.

 

Recefice! Vettem már én is egy kép miatt könyvet v. újságot. Ez teljesen normális dolog az ilyen "őrültek" között, mint mi vagyunk.

 

Én most éppen varrtam, de megmutatom. Ugye nem baj! Pici rokonnak készült cipőcske.

 

 

És készül egy blackwork munka is, már nem sok van hátra, ha kész mutizom.

 

 

terimamy Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5651

Kedves Rece-fice !

Köszönöm, hogy tetszik a munkám. Nagyon szépek a magyar himzések, akár hogyan  is készülnek. Sajnos ebben a rohanó világban egyre kevesebben készítik.

Van már elképzelésed, hogy mit  lesz belőle?  Gondolom, hogy egy falvédő elkészítése  sok idő.

Elnézést, hogy csak most írtam, de a tacsinkat kivittem  sétálni és olyan gyönyörű az idő, ragyognak a csillagok, hogy sokáig voltunk kint.

 

Előzmény: Rece-fice (5645)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5650

Ágikám, nagyon szépek lettek a képek, jó, hogy sötét paszpartut tettetek mögé, mert kiemeli a szép képet. A fény, igaza van terymaminak, akkor lesz ilyen fénypont, ha te háttal vagy az ablaknak, a kép pedig szemben és úgy fényképezel. Gratulálok a képeidhez:-))

Előzmény: imregi (5644)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5649

Ez bizony nem ökörség, hanem gyönyörű dolog. Tudod én is öregségemre kezdek rájönni bizonyos dolgokra, nem tudom miért van ez, vagy talán jobban ráér az ember? Nagyon-nagyon sok szép dolog van amit még csak nem is ismer az ember és ilyenkor jössz te és mutatod, hogy lám-lám ilyen is van látjátok? Ezt köszönjük neked:-))

Előzmény: Rece-fice (5645)
Veramami2 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5648

Nagyon szép lett  Ági.. én is szeretem a táj képeket...  a többi részét is elkészíted?

Lassan én is az ősz végéhez  közeledem...Én négy évszakot készítettem tavaly   ami egybe van... jól megszívtam vele... de imádom és a fehér tigrist is... Hihetetlen mennyire  be tud kattani az ember egy- egy munkára.

Gyógyító erővel bir... mindenkinek ajálani tudom...

Előzmény: imregi (5644)
terimamy Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5647

 

Kedves Imregi ! Nagyon szép a kép és a keret is. Én is igy jártam az egyik képpel, nekem azt mondták, hogy azért van benn a fény, mert az ablakkal szemben van felakasztva  és ott fényképeztem.

Mérgelődtem  miatta, aztán levettem a helyéről,  úgy jobb lett .Még fénnyel mutattam Nektek. Talán  tudtam egy picit segiteni.

További szép napot és jó kézimunkázást!

 

Előzmény: imregi (5644)
Veramami2 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5646

Szia Zsuzsa!

Szeretnék egy infot a következőről... Egy blog barátnőm Pesten él... említettem a FONÓT neki... Kéne cím meg egyebek...Köszönöm előre is... Most jutott eszembe hogy megígértem hogy utána kérdezek...

 

Előzmény: Rece-fice (5645)
Rece-fice Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5645

Nagyon jól mutatnak, Imregi - a tükröződés nem zavar... Jó, h. föltetted:-)))

 

Összes kalapom lekapdosom az ilyenek, meg Ildikó, Veramami, Terimamy, Jucus meg más htlövetűek előtt...

 

 

Én ilyen ökörségeket teszek: megvettem németül egy kép miatt az antikváriusnál Fél Edit Magyar népi vászonhímzéseit....

 

Csakhogy mióta megjöttem, egy nap volt tű a kezemben:-(

Előzmény: imregi (5644)
imregi Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5644

Sziasztok!

 

Már négy napja nem járt erre senki, megtöröm egy kicsit a csendet, hátha visszatértek:-)

Egy ideje már elkészült a képeim keretezése, de egyszerűen nem tudok egy normális képet készíteni róluk. Az üveg valahogy mindig visszaveri a fényt, de szerintem a lényeg látszik:

szaboildiko Creative Commons License 2012.03.22 0 0 5643

Hát ez az Jucusom, pihentetésül gondoltam én is egyet-kettőt elkészíteni.:-))

Előzmény: TJucus (5642)
TJucus Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5642

Ildikó! Láttam azokat a mintákat is, meg a boltban is megnéztem a  csomagot, de az valahogy nem fogott meg. Szépek, de mindig jobban tetszettek a kisebb léptékű munkák.

Aztán persze ki tudja, ha már nem látom a 14-es Aidát sem! :-)))

Előzmény: szaboildiko (5638)
TJucus Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5641

Tyúkanyó! Ha szobát is adsz hozzá!!!

Előzmény: _tyúkanyó (5637)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5640

Terimamy, rendben:-))

Előzmény: terimamy (5635)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5639

Köszönöm szépen:-))

Előzmény: _tyúkanyó (5637)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5638

Jucusom, egyrészt nekem még csak ez a két képem készült, illetve még egy Házi Áldásos, de egyik sem az enyém. Az én házacskám falai még csak családi képekkel vannak ellátva. Eddig csak a fiamnak és a lányomnak varrtam, varrok, merthogy én nem olyan régóta hódolok ennek az új '"szerelemnek'":-))

Most még elkészitem a lányom "rákját" és a kisunokámnak a lófejet, azután jövök én. Úgyhogy van még helyem bőven a lakásban:-)))

Azután meg valószinüleg párnákat fogok himezni, találtam nagyon szép Vervaco és Mucha párnákat. A Vervacot képzeld nagylyuku kongréra kell - tudod valamikor subáztunk rajta -, és vékony kötőfonallal xszemezni. Kiváncsivá tett nagyon.:-)))

Előzmény: TJucus (5636)
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5637

Nagyon szépek!

 

Jucus, nekem sok a helyem a falon, adjak kölcsön? ;)

Előzmény: szaboildiko (5632)
TJucus Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5636

Szerbusztok!

 

Ildikó! Gyönyörű lett mindkét munkád. De hová teszed őket? Nekem azzal van bajom, hogy kevés az olyan falfelületem, ahová tehetném a  bekeretezett dolgaimat. Igaz, több még mindig csak várja a keretet. :-(((

Előzmény: szaboildiko (5632)
terimamy Creative Commons License 2012.03.21 0 0 5635

Ildikó !

Nagyon szépen köszönöm, hogy segíteni akarsz.  Láttam a Mérleget, már nekem nagyon sok a munka vele. Napokig "kisértett", de tudtam nemet mondani.

Apróságot csinálok, de nagyot már nem.

Majd csak nézem a Ti gyönyörü munkáitokat.

 

Előzmény: szaboildiko (5634)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.19 0 0 5634

Köszönöm szépen drágám, egyébként eszembe jutott, hogy mondtad nem tudsz letölteni a canadán, nézd meg, hogy mi az ami tetszik, megmondod, hogy hanyadik oldalon, hanyadik hsz-t szeretnéd és én letöltöm neked szivesen és elküldöm jó? :-))

Előzmény: terimamy (5633)
terimamy Creative Commons License 2012.03.19 0 0 5633

Ildikó !

" igy az igazi " és nagyon szép mindkettő.  Nagyon jó keretet választottál  ! 

Előzmény: szaboildiko (5632)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.19 0 0 5632

Szervusztok!

 

Megmutatom nektek is a már "felöltöztetett" képeimet, mert azért így az igazi ugye?!:-))

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 5631

Köszönöm.

Előzmény: Rece-fice (5629)
szaboildiko Creative Commons License 2012.03.18 0 0 5630

Jucusom semmi jónak nem vagyok az elrontója, mindent megbeszélhetünk, ha beszéltem az én boltos hölgyemmel jó?-, hogy ő mit tud ajánlani, akkor nem kell postaköltséget sem fizetni. Szóval mindenképpen jelzek, a mintát meg természetesen küldöm szeretettel:-))

 

Előzmény: TJucus (5627)
Rece-fice Creative Commons License 2012.03.17 0 0 5629

Keresem Éedikee-nek a Mátrákat,

 

 

de még csak a maradékot találtam meg... Ha nyugi lesz itthon, majd fölhajtom...

 

Most csomagolok életem párjának a Cargo-szállításra, mert 1 lehetőségünk van a négy év alatt nagy csomag kiküldésére.

Előzmény: Törölt nick (5626)
TJucus Creative Commons License 2012.03.17 0 0 5628

Hajnicska! Most találtam ezt az oldalt, küldöm szeretettel!

 

http://www.liveinternet.ru/users/lesenkag/rubric/1242228/page10.html

 

Nézzetek körül a többi oldalon is, sok érdekesség van!

Előzmény: Hajnicska78 (5621)
TJucus Creative Commons License 2012.03.17 0 0 5627

Sziasztok!


Ildikó! Az csak természetes, hogy megosztom a tapasztalataimat, de azért nem lesz az a munka olyan gyors. Most csak kipróbáltam, egyáltalán látom-e a feketét.

 

Anyagra visszatérve, ha nem kapsz a környéken fekete kongrét, barátnémnál van még, el tudom küldeni neked.

Sőt, arra gondoltam, nézegetve a mintát, hogy ezekből a különleges fonalakból szerintem nem kell nagyon sok, és ha tényleg úgy van, megoszthatjuk esetleg a motringot.

Mert hogy ki tudja később kell-e nekünk még egyszer hasonló. De hát ez még nagyon odébb van.

Ennek a macis órának a mintáját elküldhetnéd nekem is, igaz én csak képet varrnék belőle. Esetleg! De tetszik a minta.

Előzmény: szaboildiko (5620)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.17 0 0 5626

Sziasztok!

 

eedikee a másik fórumról keres Mátra hímzőfonalat... Inkább bemásolom, hátha tudtok segíteni.

 

"Sziasztok!

 

A segítségeteket szertném kérni.

 

MÁTRA fonalat keresek fekete, fehér, és mindenféle színben

 

Nagy szükségem lenne rá, de sehol sem kapok.

Ha van ötletetek, hogy hol keressem, vagy nektek van amit már nem használtok, írjatok légyszi, a részleteket megbeszéljük!

 

Köszi a segítséget

Ancsi

 

eedikee@gmail.com címre írhattok ha esetleg lenne (eedikee címe, nem az enyém).

szaboildiko Creative Commons License 2012.03.17 0 0 5625

Erről írtam neked:-))

Előzmény: szaboildiko (5624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!