Keresés

Részletes keresés

szomóza Creative Commons License 2005.01.18 0 0 221

Hali!

 

Szuper a kutyus! Gratula!

Én sem tudok a szakállával mit kezdeni, mert nem szereti, ha azt fésülöm!

Pedig mindig koszos.:-(((

 

Üdv!

Előzmény: Sajó_a_bobtail (219)
bubozse Creative Commons License 2005.01.18 0 0 220
Gyönyörű!!!! Mit csináltok a szakállával és a bajuszkával, hogy ilyen szép???? Az enyémnek mindig mocskos. :(((( Mikor ott fésülitek megszárítjátok a szőrét előtte?
Előzmény: Sajó_a_bobtail (219)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.01.18 0 0 219

Egy friss kép Sajóról.

 

 

Fésülés után.

bubozse Creative Commons License 2005.01.18 0 0 218
Én asztalon fésülöm. Kisebb korában is mondták, hogy tegyem föl asztalra, de akkor még elboldogultam vele a földön is. Mostanság már kergetni kéne az udvaron körbe-körbe, ha nem tenném föl asztalra. Nem szeret ott lenni, úgyhogy áll az asztalon általában (ugrásra készen). Néha kínjába leül, vagy lefekszik egy picit, de oldalra nem tudom fektetni, se a hátára. Legjobb, ha vki fogja, le ne ugorjon, amíg én fésülöm. Egyébként kefével történik, van filcbontó fésűm és egy ritka fogú fésűm is, de a kefét használom leggyakrabban. Ált. hetente 1 szer fésülködünk (hintőpor? azt nem használok), de sajnos a szakáll elég kényes terület, most sajnos ott van neki gubanc és nem hagyja magát, még nem tudom hogy bontom ki neki. Nagyon koszos szakállat próbáltam már kukoricaliszttel bekenni, az tényleg kicsit fehéríti.
Előzmény: Sajó_a_bobtail (214)
bubozse Creative Commons License 2005.01.18 0 0 217

Szia Ihak.! Jó, hogy jöttél! Kérdeztem is korábban, hogy a Tibetikkel mi újság szembelógóhaj ügyben. Még nem hallottam erről a bóros módszerről, de ha végre megnézi a kutyát a doktornéni, erre is rákérdezek (a barátnőm az orvosunk, csak sajnos Pesten lakik és kb. 2 hetente jön haza). Talán jót tenne a szemének. Egyébként mos a középutat választottam, feltűzés, de nem teljesen, pár tincs belóg a szemébe, nehogy én okozzak ezzel problémát neki.

Ja! De azért tisztázzuk, nem a szőr tisztántartása miatt copfolnánk! Neked nem mennek neki semminek?

Előzmény: lhakhang (212)
szomóza Creative Commons License 2005.01.18 0 0 216
Hali bubozse! Alighanem nekem is a vékony zöld könyvet sikerült beszereznem. Ez is sok új információt ad, de sok az ellentmondás is benne más irodalomhoz képest. (kutyalexikon, Kutyaápolás, stb) Üdv!
Előzmény: bubozse (210)
szomóza Creative Commons License 2005.01.18 0 0 215
Hali Mindenkinek! Most jöttünk rá, hogy fel kell rakni asztalra !!! :-))) Eddig a padlón szenvedtünk, persze a kutyus hat hónaposan olyan rossz, amennyire csak lehet. Hát nekünk nem volt egy gyönyör. :-(( Így könnyebb, de a bobi most csak feküdni hajlandó, felállni nem. Pedig nem fél a magasban, csak így szeret játszani. Üdv!
Előzmény: Sajó_a_bobtail (214)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.01.18 0 0 214
Ti milyen gyakran fésülitek a bobit. Mi hetente egyszer (kb 1-1.5 óra). Hogy fésülitek? (állva, fekve, asztalon, földön, stb…) Mivel fésülitek? (kefe, fésű, hintőpor stb….)

lhakhang Creative Commons License 2005.01.18 0 0 213
Lehet, h. ne vok elég modern a mai kutyadivathoz, de számomra az egészség az elsődleges, s a bobik is (akárcsak a legtöbb "átmaszkírozott" fajta) életrevalóbbak voltak, míg eredeti formájukat részesítették előnyben a tenyésztők. Ezért biztos sokan megköveznek, de nekem annál jobban tetszik egy fajta, minél inkább hasonlít ősi formájához...
Előzmény: bubozse (211)
lhakhang Creative Commons License 2005.01.18 0 0 212
Na most jól belecsapok a lecsóba, de tapasztalataimat szeretném megosztani. Nekem három tibetim van, én sosem copfoltam fel a hajukat, bár úgy valóban tisztábban lehet tartani a szőrt. A csipakiszedés napi feladat, ezen kívül bórral (így hosszú ó-val!)átitatott vattával szoktam áttörölni a szemkörnyéket és sosincs semmi gond. Nem értek ennyire a doldoghoz, de a bobiknál előfordul szembetegség elég gyakran, ha jól értesültem, tehét feltétlen nézesd meg Dorkát, nehogy baj legyen!!
Előzmény: bubozse (166)
bubozse Creative Commons License 2005.01.17 0 0 211

Lehet, hogy igazad van ezzel a fényszűrő dologgal... Arra viszont nem építhetünk, hogy régen tutkó nem csatolták föl a hajukat, ugyanis a bobiknak nem volt ilyen hosszú szőrük eredetileg, ezt már csak úgy tenyésztették ki később. (Gondolom nem is fésülgették volna őket, amikor be voltak fogva dolgozni.) Legalábbis ezt láttam és olvastam egy könyvben (azt hiszem a vékony zöld könyvben), még kép is volt a régi bobiról. Na, azon majdnem olyan, mint amikor megnyírják nem túl rövidre.

Előzmény: Haho74 (194)
bubozse Creative Commons License 2005.01.17 0 0 210

Milyen könyved van??? Azon a vékony zöldön kívül még nem láttam olyat, ami a bobikról szól, úgyhogy feltétlenül írd meg!!!!

Az én kutyám is az udvaron lakik és futkározik, de mégis úgy ítéltem meg, hogy ez a fajta csat, nem túl veszélyes. Na, azt elismerem, hogy nem férfias :))))

Előzmény: szomóza (209)
szomóza Creative Commons License 2005.01.17 0 0 209

Hali Mindenkinek!

 

Vettem egy könyvet szombaton, ami a bobikról szól. Majd referálok, miről, mit ír.

 

Azt hiszem, az enyém unalmában kergeti az autókat a kerítés mellett. Csak addig haragszik a járművekre, amíg az utcán vannak. Nekem pl mindkét kocsit ugatja, amig a kapu előtt áll, de az udvaron már egyiket sem. Megpróbálok többet foglalkozni vele, amúgy is most ért abba a korba. (hat hónapos)

 

A csat szerintem bizonyos körülmények között életveszélyes lehet. Én pl családiházban lakom, és az eb állandóan az udvaron rohangál. Bokrok, fák, egyéb akadályok miatt szvsz a csat vagy elveszik, vagy sérülést okoz a kutyusnak. No és persze nem is férfias. :-)))

 

Üdv!

 

bubozse Creative Commons License 2005.01.17 0 0 208
Ja! és az autók..... Az én kutyám, ha sétálunk állandóan ki akar ugrani, rohanni az autók elé vagy után! Mindig a szívbaj kerülget, talán sose merem majd elengedni emiatt. Eddig semmiféle "trükk" nem segített, nem tudom mit akar, vagy miért jó az neki, de egyébként nem haragszik a kocsikra, ha az udvaron van bent, akkor rájuk se hederít, csak az utcán. Nem tudok tanácsot adni.... :(((
Előzmény: szomóza (193)
bubozse Creative Commons License 2005.01.17 0 0 207

Sziasztok! Na, mostmár én is vagyok! Szomóza! Jó, hogy írtál, és örülök, hogy hozzászóltál a "haj" témához, de itt tényleg nem arról van szó, hogy azért csatozzuk vagy gumizzuk a szőrét, mert úgy aranyos, vagy ilyenek! Na, én ugyan lány vagyok és a kutyám is, de az ilyen masnis, meg felöltöztetett és egyéb állatkáktól, ezen keresztül pedig ugye az emberi hülyeségtől kiráz a hideg! Tehát nehogy azt hidd, hogy ez azért van! Amikor láttam képeken bobtailokat feltűzött hajjal régebben, még el is gondolkodtam, hogy egyesek milyen idióták..... Na, mostmár ugye nekem is van, és láttam ahogy nekiment dolgoknak, vagy mellényúlt a tányérjának...stb, szóval ezért csinálom. Egyébként meg elgondolkodtató, amit írtatok a hosszú szőrűekrők, puli és ilyenek, mostmár elbizonytalanodtam. Mindenesetre a csat nálunk bevált, legalábbis megtartja és ha megigazítom azt is símán engedi. Talán pár tincset ezek után elől hagyok, de azért nem vágnám le a szőrét a szeme elől.

A teljes nyírás is jó kis vitatéma, hiszem ki tudja azt, hogy mi a jó a kutyának??????

Bullykaa Creative Commons License 2005.01.17 0 0 206

 

Itten vagyok megnyírtak meee mucáj vót(

Előzmény: Sajó_a_bobtail (197)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.01.14 0 0 205
Na de megtalalta latasnelkul is. Nem akkora baj ez szerintem.
Előzmény: szomóza (204)
szomóza Creative Commons License 2005.01.14 0 0 204

Hali Mindenkinek!

 

Ma regel a kutyám NEM LÁTTA MEG az elgurult finomságot!!! Csak hosszas szimatolás után találta meg ismét, pedig feltűnően előtte volt. Ez csak a szeme előtti szőrtől lehet. :-(((

 

Üdv!

Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.01.14 0 0 203

Olyan mint egy nagy gyerek bobi, csak nem fekete sehol.

Azt hiszem én azért nem fogom nyírni. Számomra azért is bobtail mert hosszú a szőre. Én még mindig azt nézem, hogy mikor lesz már nagy bobtai szőre. (tudom csak 2-3 éves korára) Ha nem akartam volna fésülni meg gondozgatni, akkor rövid szőrű kutyát választok (igazán van választék).

Senkit se akarok megsérteni persze, ez csak az én véleményem.

Előzmény: Zsemy (200)
Zsemy Creative Commons License 2005.01.13 0 0 202

Nem szereti ha összegumizom a szőrét, úgyhogy ha nem muszáj nem is teszem. A csat pedig nálam nem vált be, ugyanis eltörte:P

Egyébként nem teljesen fehér, a háta szürke. De hosszabb szőrnél majd jobban látszik:))

Előzmény: szomóza (201)
szomóza Creative Commons License 2005.01.13 0 0 201

Szép kutyus !! Még nem is láttam teljesen fehéret. Szuper!

Azért a szeméből nem olyan sok látszik :-))))

 

Üdv!

Előzmény: Zsemy (200)
Zsemy Creative Commons License 2005.01.13 0 0 200

Ő Blanka:)

 

 

Előzmény: Zsemy (199)
Zsemy Creative Commons License 2005.01.13 0 0 199
Na mostmár remélem a képet is sikerül feltennem.
Előzmény: Zsemy (198)
Zsemy Creative Commons License 2005.01.13 0 0 198
Nekem van, ez a mostani szőre. Ennél volt rövidebb is, de arról nincs kép. De sztem ez is elég rövid még.
Előzmény: Sajó_a_bobtail (197)
Sajó_a_bobtail Creative Commons License 2005.01.13 0 0 197
Van valakinek kepe nyirt bobtailrol???
Zsemy Creative Commons License 2005.01.13 0 0 196

Sziasztok!

 

Én egyszer azt olvastam,  h tilos a szeménél levágni a szőrt, mert megvakulhat. Szal ugyan az érvényes rá, mint a pulira. De hogy kinek van igaza, azt nem tudom.

De a tenyésztő is mondta, akitől vettem, hogy ha össze is gumizom a "haját" pár tincset hagyjak, hagy lógjon a szemébe, mert ő attól lát, de az egészet nem szabad feltűzni.

Előzmény: szomóza (195)
szomóza Creative Commons License 2005.01.13 0 0 195

Hali!

 

Való igaz, hogy a pulinak szigorúan tilos a szeme körül levágni a szőrt, mert megvakulhat. Én ezt csak olvastam, saját tapasztalatom nincs. Viszont több tenyésztő is megerősítette különböző helyeken. A bobtail esetében nem éretem miért más a helyzet, de a könyv azt írja, hogy az egyetlen kutyafajta, amelyiknek le szabad vágni a szőrt a szeme körül. Állítólag még kiállításon is elfogadják ezt.

Hát nem tudom: Minden esetre nem szívesen kísérleteznék, viszont zavarna, ha nem látna a kutyusom.

 

Üdv!

Előzmény: Haho74 (194)
Haho74 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 194
Sziasztok! Azt hallottam a hosszúszőrű fajtákról-nem csak a bobikról-,hogy nem kell a szeméből elvenni a szőrét,mert az fényszűrőként funkcionál.Nem olyan a szemük,mint a rövidszőrű társaiké.Lehet benne valami.Régen szerintem nem nagyon nyírták,gumizták,csatolták,stb a "hajukat".Így akár kialakulhatott ez a dolog.Egyébként a természetben mindennek van valami funkciója.Ezt a dolgot valami hozzáértővel kellene megvitatni.Ha valaki tud valamit ebben a kérdésben,akkor válaszoljon legyen szíves.Egyik barátomnak ugyan óriássnacija van,ő meg szokta hagyni a kutya "haját",a szőrét pedig nyárra lenyírja.
szomóza Creative Commons License 2005.01.12 0 0 193

Hali Mindenkinek!

 

A nyírásról csak annyit, hogy a tenyésztő, akinél vettem a kölyköt, rendszersen rövidre!!!! nyírja minden kutyája szőrét. E mellett rendszersen kiállításra jár a kutyusokkal, persze előtte elmarad a nyírás. Ha a kiállítási sikereit nézem, akkor valószínű, hogy ez nem árt az eb bundájának. Miért is ártana, hiszen a mi szőrzetünk is csak javul, erősödik a rendszeres vágás, nyírás során.

És innen kezdve akkor már izlés dolga..:-)) Amúgy nem is voltak nagyon furcsák a bobik, a felnőtt is úgy néz ki, mint a kölyök, hiszen annak sokáig rövid a szőre. A tenyésztő azt mondja, enélkül szenvednének a nagy melegben. Olvastam viszont, hogy az állat bundája a meleg ellen is véd. Hogy kinek van igaza? Szabad a gazda!

 

Az eredeti kérdés az volt, hogy zavarja-e a kutyust a szeme előtti szőrzet, ha igen, mit kell vele csinálni. A gumi és hajcsat lehet, hogy jopofa dolog valakinek, szerintem nevetséges állandóan így „felékesítve” tartani az állatot. szvsz! (bocs lányok, de én fiú vagyok, és a kutyusom is az)

 

Még egy kérdés: le lehet e szoktani a kutyát arról, hogy az autókra haragudjon. Az enyém megbolondul, ha autó megy az utcán, már messziről figyeli, mikor rohangálhat a kerítés mellett. Ilyenkor sem elhívni, sem elcsábítani nem lehet. mIt tegyek vele? Leszokik róla? (még csak hat hónapos)

 

Kösz a figyelmet és bocs, ha hosszú voltam!

 

Üdv!

Zsemy Creative Commons License 2005.01.12 0 0 192
Az enyémnek kifejezetten melege  volt nyáron, és a beteg füle ellenére nagyon örült a nyírásnak. Akkorákat ugrált meg futkározott, h öröm volt nézni. ugye jóval könyebb lett. De hozzáteszem, h előtte már nem volt fésülve, szóval a szőre össze volt tapadva. Sztem ha rendszeresen van fésülve, akkor szellőzik a bőre, és nincs vele semmi baj nyáron.
Előzmény: bubozse (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!