Keresés

Részletes keresés

annamarie Creative Commons License 2008.05.20 0 0 340
 

Sziasztok!

 

Látom, jó régi a topik és a hozzászólások sem túl frissek, de gondoltam, hogy ha már van egy ilyen téma, nem nyitok újat.

 

A nyáron, július második felében szeretnénk 2 napot Szlovéniában tölteni. Úgy jött az ötlet, hogy van egy őrségi házikónk, amely a magyar-szlovén határtól pár száz méter, és ha már úgyis ott töltjük a szabadságunkat, akkor kiruccannánk a szomszédokhoz. Leginkább a bledi-tó, vagy a szlovén tengerpart érdekelne bennünket.  Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem: tudtok-e olyan szálláshelyet az említett térségekben, ahol 1 éjszaka is meg lehet szállni (két személy részére), mert amely fizetővendéglátó házakat néztem, azok 7 éjszakára adják ki. Kercaszomorról (Őriszentpétertől 10 km) melyik útvonalat ajánljátok és kb. mennyi idő alatt lehet lejutni Bledbe vagy a szlovén tengerpartra? Nekem kicsit hosszúnak tűnik az út, azért is tervezzük úgy, hogy egy éjszaka megszállnánk.

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm. 

pamag Creative Commons License 2008.04.27 0 0 339

http://www.ljubljana-tourism.si/

 

Bátran választhatsz szállást szerintem, mi két helyen voltunk, mindkettő teljesen oké volt. Európaibbak nálunk, átengedik a gyalogost az úttesten (de meglepődtem!), és nem csalnak adót, hogy feketén adják ki a szobát.

Mindenhol mindenki beszél egy-két nyelvet.

Mindenhol elfogadják a bankkártyát : postán, boltban, autópályakapunál (ott csak a dombornyomottat) stb, a legkisebb faluban is.

 

http://www.bled.si/

 

Bled látványáról nekem a János vitéz vége jutott eszembe : Tündérországban egy tóba dobja a rózsát, ahol egy sziget is van... az Óperenciás-tengeren túl...

Bohinj vadregényes.

Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.26 0 0 338
Ez jól hangzik, köszi!

Akkor majd elmesélem június végén milyen Ljubljana.
Előzmény: pamag (337)
pamag Creative Commons License 2008.04.26 0 0 337

Hát ez rövid kirándulás lesz akkor.

Postojnai cseppkőbarlang, mellette a vár (nem jut eszembe a neve, a sziklába épített)

Ljubljana : nekünk nem volt szerencsénk vele, nem szereztem be rendes várostérképet, csak a turistaátnézetit a belvárosról - és nem tudtunk parkolni. A sarkon kilógva nem mertünk megállni, mint itthon, mert ott fegyelem van ezen a téren is.

A belvárosban van egy tér a jellegzetes templommal, a háromágú híddal, szép a sétány a folyócska partján, és meg akartuk nézni a várat is. Sajnos, ebből egy szűk belvárosi utca kis részletét láttuk, amíg előttünk 20 percig pakoltak egy furgonba... inkább iszkoltunk kifele a városból utána.

Ljubljana és Bled között (nem az autópályán) érdemes megnézni Skofja Lokát. Mi még ezen az úton ejtettük útba Kropát, a kovácsok faluját. Festői.

Bled : vár, múzeummal + tó. Körbemegy a szokásos nyaralóhelyi kis csingilingi vonat, de érdemes gyalog körbesétálni. A tóban lévő szigetre a "pletna" nevű csónakkal vagy motoros hajóval lehet átmenni. 3 éve 10 euró volt (akkor is elfogadták már). A szigeten lévő kegytemplom harangját meg lehet húzni, és teljesül, amire közben gondolsz. (Folyton szól a harang...)

Bled mellett szép a Vintgar-szurdok, de ha kevés az időd, azt kihagyhatod.

A Bohinji-tóra viszont érdemes időt szakítani.

 

Majd ha egyszer hosszabb időre mész, feltétlen nézd majd meg a Skocjan-barlangot, Lipicán a lovakat, a tengerparton a velencei stílusú kikötővároskát, Pirant, a Soca (történelemből : Isonzó) mentén az I.világháborús helyszíneket....stb..... de minden szöglete szép és festői. Sok várat is lehet találni. Meg sok hegyet...

Előzmény: Törölt nick (336)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.26 0 0 336
Köszönöm a válaszokat!

Körülmények:
3 napra megyek, egyedül. Mielőtt megkérdeztelek volna Titeket, nézegettem a neten a várost, és mivel kicsinek találtam, gondoltam megkérdezem a szakértőket ki mit ajánl.
Úgy gondoltam, első nap a főváros, majd Bledi-tó és környéke, harmadik nap hazajövetel.
A hegyekbe nem szeretnék felmászni, így az kimarad.

Szóval nincs igazi jellegzetes kajájuk? :-(

Szállást (KIPRÓBÁLT, JÓ szállást) tud valaki ajánlani Ljubljanában?
Előzmény: pamag (335)
pamag Creative Commons License 2008.04.26 0 0 335

Mit nézzél meg?

Attól függ :

1. merre mész

2. mi érdekel?

3. minden részén van elegendő és mindenféle látnivaló

 

Hol szálljál meg?

Bárhol, mindegyik részén nagyon szép az ország.

Elég részletes kínálat van ezen a honlapon : www.sloveniaholidays.com , de ha a kiszemelt település nevét írod be a keresőbe, rendszerint megtalálod a település saját honlapját is, saját szálláskínálattal.

 

Először keress egy térképet, próbáld meg nagy vonalakban eltervezni, merre mennél, aztán a részletkérdésekben pontosabb válaszokat fogsz kapni. A kérdésed így túl általános, nem lehet rá jól válaszolni.

És javaslom, először nézd meg a lap.hu-n Szlovéniát, akkor már valamivel tisztább képet kapsz arról, mit lehet felkeresni ebben a pici, de látnivalókban és történelemben gazdag országban.

 

Ennivalóról nem tudok jellegzetesről, de mi nem is ettünk vendéglőben, mert drágának találtuk.

Árak: 2005-ben valamivel magasabbak voltak az áraik a miénknél, azóta bevezették az eurót, most nem tudom, mennyivel emelkedett az árszínvonal.

Előzmény: Törölt nick (333)
handras Creative Commons License 2008.04.26 0 0 334
Mit nézz meg? Mindent! :)

Ízelítőül: Bled városa tavastul várastól, Postojnai csepkőbarlang, Predjamai vár, Savice vízesés stb...

Árak, mint bárhol Europában.
Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.26 0 0 333
Sziasztok!

Június végén Szlovéniába fogok utazni.
Mit nézzek meg? Milyen kaját kóstoljak? Hol szálljak meg? Az árakkal hogy állnak?
Köszönök minden választ!

handras Creative Commons License 2008.03.25 0 0 332
2008 húsvét.
handras Creative Commons License 2008.03.25 0 0 331
Helyes, mert ezt a kapuzást utálom. :)
Előzmény: tacom (330)
tacom Creative Commons License 2008.03.23 0 0 330
http://index.hu/gazdasag/vilag/matr080323/ Az autópálya matricás lesz Szlovéniában is júliustól!
Előzmény: handras (324)
Vespucci Creative Commons License 2008.03.18 0 0 329
Megpróbálhatsz venni az Ecserin. :)
Előzmény: handras (328)
handras Creative Commons License 2008.03.18 0 0 328
Ugye ne tollárt akarjak vinni?
handras Creative Commons License 2008.03.13 0 0 327
Köszi. Az még odébb van. :)
Előzmény: pancso (326)
pancso Creative Commons License 2008.03.13 0 0 326
Igen, de tervezik a matricásat, ha jól emlékszem talán 2009-től.
tacom Creative Commons License 2008.03.11 0 0 325
2005-ben az volt.
Előzmény: handras (324)
handras Creative Commons License 2008.03.11 0 0 324
Nem emlékszem sajnos, hogy az autópálya kapus rendszerű-e. Tudjátok?
handras Creative Commons License 2008.03.09 0 0 323
Egy biztos, az én nem létező angol tudásommal, remekül boldogultam.
pamag Creative Commons License 2008.03.09 0 0 322
És németül és olaszul, és egyre többen angolul. Magától értetődően.
Előzmény: pgyp (321)
pgyp Creative Commons License 2008.03.08 0 0 321
Szerbül és horvátul:o)
Előzmény: handras (320)
handras Creative Commons License 2008.03.08 0 0 320
Náluk még az idősek is legalább 2 idegen nyelven beszélnek!
Előzmény: pamag (319)
pamag Creative Commons License 2008.03.08 0 0 319

Egyetértek Veled, nekem is csalódást okoztak a standjukkal.

Egyébként amikor ott nyaraltunk, azt vettem észre, hogy teljesen magától értetődően úgy veszik, hogy aki oda megy, az társalgási szinten beszél idegen nyelven, úgy, mint ők. Nahát a magyarokra meg sajnos ez nem jellemző.

De idén nem oda készülünk.

Előzmény: pancso (318)
pancso Creative Commons License 2008.03.08 0 0 318
Nekem csalódás volt az utazás vásáron Szlovénia, mint díszvendég, pedig nyáron ismét oda szeretnék kijutni. Egy az, hogy Horvátország mellette legalább 3-szor akkora standon volt jelen, másrészt magyar nyelvű anyag, na az nem volt... Nekem mondjuk szerencsére nem okoz gondot az angol v. német megértése, dehát az átlag magyarnak... Kicsit jobban is készülhettek volna, mégiscsak ők voltak a díszvendégek. Ettől függetlenül nekem nagyon bejön az ország, ajánlom mindenkinek, aki még nem volt ott.
fidelite Creative Commons License 2008.03.03 0 0 317
Mariborban vagy  vonzáskörzetében tudtoka szállásokat ajánlani, esetleg tapasztalat alapján még jobb lenne....Fontos hogy vinnék a kutyusunkat.
handras Creative Commons License 2008.03.01 0 0 316
Szerintetek húsvétkor nyitva találom a turista látványosságokat?
pamag Creative Commons License 2008.02.19 0 0 315
Nekem személy szerint az tűnt fel, hogy milyen kellemes hangúak ebben az országban a harangok. És sokat harangoznak, mert vallásos a nép. Különösen szép hangú a portorozsi új, modern templom harangja. És az összes torony összes toronyórája működik és üti az időt.
Holgery Creative Commons License 2008.02.19 0 0 314
Még egy kis Bled, saját fotókon.
fidelite Creative Commons License 2008.02.18 0 0 313
köszi
Előzmény: kopibusz (311)
Holgery Creative Commons License 2008.02.18 0 0 312
kopibusz Creative Commons License 2008.02.18 0 0 311
Február 29. - március 2.
Előzmény: fidelite (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!