Keresés

Részletes keresés

DJ_RushBoy Creative Commons License 2017.07.09 -1 0 130992

Szuperkatlan 30

 

Ha már az idei Kinizsi kimaradt, akkor legalább egy kicsit elmentem nosztalgiázni, és erre ez a túra tökéletesen megfelelt. Bár csak ma reggel döntöttem el végül hogy megyek. Szerencsére a rajtidő késő délelőtt van, így egy kellemes alvás után tökéletes programnak bizonyult. 11:10-kor indultam, és bizony érezhető volt, hogy itt ma tényleg befűtöttek. A  Nagy-Getét kifejezetten szeretem ebből az irányból mászni, mert nem túl meredek, és annyira nem fárasztó mint visszafele. Kerek 50 perc alatt felértem, üdvözöltem Juhász Gabit, mint pontőrt, majd kis kocogás a nyakatekert meredek lejtőn. A nem létező K+-en felérvén a napraforgómezőre duplán megcsap a forróság, nem is erőltetem meg magam, de nem is azért jöttem. A Hegyeskő aljába újabb pontőr, gyors pecsét, majd a tetőről látván hogy nincs már messze a Tokodi-pince, jóleső kocogásban haladok a műútig. A pincéknél számomra meglepetés pont, a BATIK csapat varázsolt össze mennyei frissítőpontot. Dinnye, nápolyi, kenyerek, banán, alma, kóla, izó. Nem győztem megköszönni a kedvességüket. Jól beáll a levegő a kősziklához felfele, lassan nem látok semmit, úgy izzadok. Felérvén nagy levegő, innen csak lefele Mogyorósbányáig. Szép lassú kocogás, közben a gyorslábú 30-asok már jönnek szembe. Filózok hogy a Kakukk Sörözőben igyak-e egy jó citromos sört, de végül pecsételtetek, és azon kapom magam hogy elindultam visszafele. Hát jó, a célban úgyis van bón, majd azt lefogyasztom. Jönnek még az első körösök sorba, mindenkinek köszönök egy nagy hajrát. Visszaérvén a Kősziklához, lefele látom hogy Esztergom irányába seper egy záporeső. Irányát tekintve akár még bele is csusszanhat a mezőny. Viszont így hogy felhős az ég, jóval kellemesebb a visszaút, főleg a Hegyeskő környékén. Ismét frissítek a pincéknél, majd Hegyeskő, nem létező K+, végül jön a Gete mászása újra, a nem szeretem irányból. A mezőny vége még lefele gyalogol. Az emelkedő felénél elkezd csöpögni az eső, majd mire a csúcsra érek erősebbre is vált a csapadék. Nagy levegő, ez is meg volt. Szemán Zoli pecsétel, majd váltunk néhány szót, és immár szakadó esőben kocogok tovább lefele. Begyűjtök jónéhány sporit, az eső viszont egyre intenzívebb lesz. Hát legyen úgy.. Az én tempómat is magasabb hőfokra helyezem, ki tudja meddig tart ez a zuhé. Sorban érem utol a kocogó sporikat, végül első beérkezőként finiselek. 4:09 alatt lett meg a túra. Pár perc múlva az eső is elvonult, a nap is ismét csodásan sütött, és még Pestig el is vitt egy futó. A végletek túrája volt ez. Odafele dögmeleg, visszafele szétázás :)

 

 

VenczelGy Creative Commons License 2017.07.08 0 1 130991

Négy hét múlva ilyenkor már Nagykanizsán alszunk. :-) Szép teliholdunk lesz. Kár lenne kihagyni. :-)

asciimo Creative Commons License 2017.07.05 0 0 130990

Rushboy kemenyen nyomja, nem kerdes, de azert Lubics Szilvi meg annal is feljebb van egy kategoriaval...

Előzmény: kiscsibesz (130986)
Mr Long Creative Commons License 2017.07.04 -13 0 130989

ott 36 óra a szintidő

Előzmény: kiscsibesz (130986)
Ermak Creative Commons License 2017.07.04 0 0 130988

Nem 56 óra.

26:53

Előzmény: kiscsibesz (130986)
Snipper Creative Commons License 2017.07.03 0 0 130987

Le a kalappal Rush!

Előzmény: DJ_RushBoy (130985)
kiscsibesz Creative Commons License 2017.07.03 -1 0 130986

Hello Rushboy

 

Nagyon gratulálok nagy küzdelem, jo beszámoló, eszembe jutott a zempléni lefagysz 47 és te annak az 4x-ét lenyomtad. Bruti. A spártatlon neked simán meglenne, az még plusz 50 km, neked akkor az 50 óra..+-2 óra, zero szint. Mehetsz a Lubics Szilviával legközelebb , neki asszem 56 óra kb. ....még 1x grata, kcs. 

Előzmény: DJ_RushBoy (130985)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2017.07.03 -1 3 130985

Kazinczy 200 (206,5 km - 7340 m szint) immár hetedjére is sikeresen teljesítve, 40 óra 41 perc alatt. Talán ez volt most a legnehezebb az összes közül úgy érzem. Az első 57 km-en nagyon odafigyeltem, ne siessem el, nehogy gond legyen. Körülbelül ez olyan érzés lehet mintha egy futó pulzuskontrollal futna. Kicsivel 18 óra előtt Füzéren is voltam. Szerencsére nem volt semmi gond, jó 20 perc pihenés után haladtam tovább, továbbra is megfontoltan, mert most jön az egyik legnehezebb rész, az Északi Zöld. Szerencsére a Tolvaj-hegy után sem volt különösebb gondom, így meg-megállva, gyönyörködve a naplementében folytattam utam. A Nagy-Milic után kicsit sietősre vettem, minél tovább bírjam lámpa nélkül. Végül Józsi sátras pontja után vettem csak elő a rengetegben a lámpát, de már egész hamar lent voltam a Szurok-hegy aljában, ahol utolértem Tündét, és egy pécsi futó srácot, akinek első 200-asa volt, Bálintot. Ők egyből indultak neki a Szurok-hegynek, én egy jó 15 percet pihentem. Nehéz volt nekiindulni újra, főleg hogy a hegy első felénél semmi levegő nem volt, és úgy éreztem hogy megfulladok, szakadt rólam a víz. Utána kicsit már jobb lett, és mire felértem, már érdekes módon elkezdett szemerkélni az eső. Lefele kicsit tempósabb kocogást  vettem fel, és utol is értem Tündééket, akikkel egy darabon át haladtam tovább. Az eső még nem volt vészes, talán még zavaró sem. Kéked-Pányok között kifejezetten jó volt haladni, szerencsére most nem volt az az óriási kukoricamező. Telkibányán figyelünk, új helyen volt a pont. Sajnos innentől (szombat hajnal 1 körül lehetett) elkezdett brutális módon esni az eső, és ez bizony 12 és fél órán keresztül nem változott, így egyre küzdősebb lett a terep, és bizony nagyon fáztam. Hollóházára elég unalmas szokott lenni a P-, de most a szakadó eső elvonja a figyelmemet, és tempósabban gyalogolok, elhagyom Tündééket is. Végre felérve a tetőre, lejön a hatalmas köd is, én meg most már nagyon Füzéren akarok lenni újra! A lejtmenetet durván meghúzom, jól be is állt a combom utána, de nem érdekelt mert nagyon fáztam. Hollóháza előtt utolértem Kovács Ádámot is, akivel együtt érünk a pontra. Gyorsan nyomás tovább, mert ömlik az eső. Füzér előtt Ádámot is elhagyom, és minél hamarabb fedett helyen akarok lenni! Megtettem 105 km-t eddig 17 óra 20 perc alatt. Egyből irány a depócucchoz. Sajnos hosszú nadrágot nem hoztam, de a lábam annyira nem fázós. A felső réteget átveszem, klasszisokkal jobb. Jó 20 percre rá érkeznek Tündéék, odaadja nekem a Lavaredos széldzsekijét, nem győzöm megköszönni! Szakad az eső, nem merek nekiindulni, jó fél órával később látom hogy valaki nyomogatja a telefonját, mondtam neki nézzük meg az időképet hogy lesz az eső a továbbiakban. Sajnos nem volt abszolút pozitív a látvány, folyamatos esőzést jelez a radar még nagyon sokáig. Úgy éreztem tök fölösleges várni tovább, mentem tovább az esőben, mindegy-mindegy alapon. Jó 1 órát töltöttem Füzéren. A többiek hamarabb elindultak, de Bodó-rétnél elkaptam őket ;) Szaláncra meglepetésemre jó hamar lekocogtunk, ki is használtuk a presszó adta lehetőségeket. Csúnyán kezdett felázni a talpam, és kezdtem szenvedősre venni a figurát innentől. Kalsa előtt a kukoricaföldön "szájtátva" nézzük hogy ebben a sártengerben hogy fogunk mi eljutni a faluig? Minden lépés egy kínzás volt, és mire a faluba értünk, rendesen felőrölte mindenki idegrendszerét ez a rész. Tündét, és Ádámot itt láttam utoljára. Elblinger Bálint viszont velem tartott, és bírta a "tempót" (csúfoljuk így). Nagyon nehezen akart eljönni az Izra-tó. Ez a S- jelzés minden évben hosszabb, és egyre jobban fel van túrva.. Bálinttal sokáig együtt megyünk innentől. A hét árokban szerencsére nem volt hatalmas víz, de a sár meg-megtréfált néha minket. A Hársas-hegyre felkészítettem Bálintot, de még engem is meglepett hogy ahova vártam a csúcsot, ott bizony csak egy határkő volt, és tovább meredeken felfele kellett haladni... Mire felértünk, kellemesen kimerültünk. A talpam eleje felázott, és elkezdett nagyon fájni, aminek nem örültem, mert még borzasztó sok volt hátra a távból. A Köves-hegynél rosszabb lefele nem létezik a túrában szerintem. Minden évben sikerül talán 3 km/h-val itt lejönni jó hosszan. A Bába-hegy környékén ismét elkezdett szakadni az eső, megint a fejjáték került előtérbe. 130 km, Pusztafalu után még a réten kaptunk egy pofaszéllel egybekapott zuhét, de csodák csodájára, mire felértünk az ÉZ-be a Vaskapuhoz kitisztult az égbolt. Nagyon reménykedtünk benne hogy így is marad, hátha megszáradunk még valaha. 159 km-nél járunk, újra Füzéren. Jópár feladóval találkozunk. Süt a nap, és végre nem esik! Le is vedlek, és élvezem a napsütést, bár egy pillanat alatt el tudnék aludni. Fél óra habzsi-dőzsi, majd bevetjük magunkat az utolsó 47 km-be. Hiába tűnik rövidnek, és alig van benne szint, nekem ez borzasztó küzdős volt már. Az aszfalton még lekocogunk Füzérkomlósra, bár már szinte úgy érzem hogy tűvel szurkálják a lábamat. Bálint előre áll, és jó tempóban indulunk neki a Bózsva fele tartó dzsungelnek. Szenvedősen haladok mögötte, ráadásul most meg a forróság az ami rendesen el is álmosít. Bózsvára érve tovább engedem Bálintot, ő még szuper jó erőbe van. Én leragasztom a lábujjaimat, és a közte levő borzalmas dolgokat, és innentől a célig egyedül küzdök. Nem sokkal jobb ez így leragasztva, de haladgatok szép lassan. Kishuta-Nagyhuta aszfalt ismét borzalmasan hosszú. Próbálgatok gyönyörködni házakban, kertekben, teraszokban, de az álmosság, és a fájdalom felülír mindent. Minden lépésnél már a kezemet is használom hogy egy kis lendületet adjon. Hülyén is nézhettem ki ezzel a mozgáskultúrával.. Nagyon nincs mit írni az utolsó etapról, csak annyit hogy nagybetűs küzdés volt, és bizony fejben nagyon össze kellett rakjam magam a végére. Érdekes, de így is egész elfogadható időt mentem magamhoz képest. Most már nagyon boldog vagyok hogy ismét itt lehettem a csodás Zemplénben, és nagyon köszönöm a szervezőknek hogy egy csodás túrát raktak össze idénre is!! 

BalázsMC Creative Commons License 2017.06.29 -2 0 130984

Igen, ezt tudom,tapasztaltam is.

Kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán meglesz -e tartva.

Előzmény: garass (130982)
Krisztina19799999 Creative Commons License 2017.06.28 -3 0 130983

No offense.

 

800méter felett minden rendben van.A fennsíkon még a nem jelzett földutak is jól járhatóak.Szerintem a Bükk 900 meg lesz tartva.

Engem viszont a Mályinka-Bánkút OKT szakasz érdekelne, hogy sikerült-e már megtisztítani?.Június elején még fakidőléses volt. Aki járt mostanában ezen a szakaszon kérem jelezze. Köszönöm.

Előzmény: garass (130982)
garass Creative Commons License 2017.06.27 0 3 130982

Csak jelzem, a Bükk egy része még ma is járhatatlan, illetve le van zárva. Sok program elmarad, illetve módosul. Igaz még van hátra egy jó hónap, de már két hónap eltelt a katasztrófa óta, mégis sok helyen áldatlan állapotok vannak. Ezt is be kell kalkulálni.

Előzmény: BalázsMC (130981)
BalázsMC Creative Commons License 2017.06.27 -2 0 130981

Sziasztok!

 

Túratársat (esetleg olyat, aki már be is járta) keresek a Bánkútról induló, augusztus 5-ei Bükk 900-as csúcsai TT-re. Ha valakit érdekel, kérem jelezze! 

IldiH Creative Commons License 2017.06.20 -2 0 130980

Sziasztok! A 06.24.-i Kőris körül túra céljából keresnék fuvart Budapestre. Rendezőként a rajt vége után indulok a rövidebb távon szintidő kihasználással.

DJ_RushBoy Creative Commons License 2017.06.19 -2 1 130979

Rudohorská Stovka (Érchegységi 100-as)

 

Egy olyan százason vehettem részt, ahol még sosem voltam. Nem csak a túrán, még a környéken sem. Nagyon kíváncsian vártam, mivel fog lenyűgözni ez a vidék. Péntek délután találkozás a többiekkel a Hősök Terén, majd Wehner Géza kisbuszával utaztunk ki Rozsnyóba a rajtba, ahol az esti tornatermi szállásunk is volt. Előtte egy kis társasági élet a sörözőben, majd igyekeztünk minél hamarabb lefeküdni, ugyanis szombat hajnal 2:30-kor már a főszervező hölgy ébresztett minket. Nem sokat aludtam, így nem is voltam túl fitt. Menetrendszerű pakolás, majd finom meleg teával kínálnak minket a rajtban.

 

Hajnal 3:20-kor indulás! Esőt mondtak a mai napra, aminek nem igazán örülnék, ugyanis még az este nagy villámok kíséretében elhaladt egy zivatar. Dóri, Anna, Nyakas Gábor, Kovács Robi és én mentünk együtt az elején. Az itiner minimális volt, semmi részadat rajta. Viszont szerencsére össz-vissz két jelzést kellett követnünk. Az elején a Z-t, majd a gerincre felérve a szlovák SNP P- jelzését, egészen a célig. Az első 5 km végig aszfalt volt. Áthaladtunk Csucsma nevű településen, hangoskodó kutyák között. Majd ezután jött a kemény feladat máris, 391 m-ről, egészen 1293 m-re kellett felmászni viszonylag rövid idő alatt. A mi tempónk sem volt gyenge, Robi viszont még ennél is erősebb sebességet vett fel, és elkönyveltük hogy nem látjuk többet, viszont végül nem így lett. Anna viszont lemaradt már az elején, vele legközelebb már csak a célban találkoztunk. Elhagyjuk a másik magyar csapatot, akik 10 perccel előbb indultak mint mi, majd felkapaszkodunk a Volovec turistaházhoz, ahol pecséttel igazoltuk ottjártunkat. Csodás kilátásunk van, nem győzünk gyönyörködni, ahogy a felhők lent vannak a völgyben. Robi megvárt minket, majd jön még egy rövid de erős mászás, föl a gerincre. Közbe elkattint pár fotót rólunk ahogy küzdünk fölfele. Neki ez a mászás meg sem kottyant. Végre felértünk a Skalisko 1293 m-es csúcsára. Meglelve a P- jelzést, egészen a célig követjük. Jókora köd lett, és erős metsző szél. Igyekeztünk is le az erdőbe gyorsan. Sajnos a viharkár borzasztó nyomot hagyott (melyik évben lehetett, valaki tud cikket küldeni róla?) , és a jelzett fák is elvesztek, így néha bizony keresgélni kellett az utat. Robi szép lassan elfutott végleg, így Dórival, és Gáborral haladtam tovább. Szerencsére az idő kitisztult, és mesés panorámával ajándékozott meg minket a természet. Azért a szél fújt rendesen, és jókora felhők jöttek-mentek, de szerencsére nem lett eső az út folyamán. Az Úhornai-nyeregben ugrottam egy jókorát, hogy mégse 999 m-en legyek hanem 1000-en :) Ez után pedig találtam egy szuper jó működő bicskát az úton, amit végül Dórinak adtam. Nem sokkal később már egy fésűt is találtam az úton, de ez már viseltesebb állapotban volt, így otthagytuk. A következő hegyünk a Pipitka (1225 m) névre hallgatott. Felérvén itt is nagyon sok kidőlt fa volt. Még láttuk messziről Robit, és a szegedi Tamást előttünk, aztán végleg elhúztak. 40 km-nél, a Stószi-nyeregnél értük el az első emberes pontunkat, és egyben frissítőpontot :) Mivel már elég rendesen kiéheztünk a finomságokra, rávetettük magunkat a kínálatra, ami szuper volt. Kis falat "katonás" kenyerek voltak, amit persze egy harapásra befaltunk. Ezt vagy 10-20-szor megismételtük, viszont rengeteg ízvilág ötvöződött. Voltak édességek, nassolnivalók, chipsek, és mi bizony csak tömtük és tömtük magunkba a jót. Közben megérkezett Fejes Gábor is, aki végül velünk maradt, így négyen folytattuk a túrát tovább. Idővel jól álltunk, még a jó 20 perc pihenő után is picit 6-os átlag fölött voltunk. Kicsit sok étel-ital került a hátizsákomba, és bizony, jó nehéz lett. A derekam elég rendesen fájt is útközben, de igyekeztem nem foglalkozni vele. Visszakapaszkodunk a gerincre, és folytatjuk utunkat az 1000 m-es hegyek között. A Kloptán (1153 m) csúcsra jó meredek emelkedő vitt, viszont cserébe talán a legszebb kilátást innen kaptuk. Nyakas Gabi meg is örökített minket. Láttuk jó messze a célt, Kassát, és Gábor a Zemplén vonulataira is felhívta a figyelmemet, ahol majd jó két hét múlva megyek 207 km-t. A következő említésre való pont a chata Erika (Erika turistaház) volt 60 km-nél. Itt is frissítőpont üzemelt, és a szalonna is népszerű lett köreinkben. A szél viszont kevésbé, mert itt bizony nagyon fújt, és a kapott meleg tea minden kortya vérré vált bennem. Jó 20 perc pihi után átfázva, átfagyva indulunk tovább. Meglepődtem, mert a pont a hivatalos háznál előrébb volt picivel, és ha lejöttek volna ide a szélmentes részre, biztos ők is jobban élvezték volna a feladatukat. A ház évek óta üzemképtelen. Megmásztuk a "Golgotát" is, (ez a neve :) , majd jó 8 km után jött a másik ház, chata Lajoska, ahol önpecsételő pont volt. Megittam a fél literes energiaitalomat, mert már dög nehéznek éreztem a zsákomat, és a cél sem volt már, csak 14 km-re. Innen véget ért a gerincvándorlásunk, és folyamatosan lefele haladva érjük el a Jahodná síházat, de itt nem volt feladatunk. Még egy-két pici dombocska, és Horny Bankov-ban vagyunk a célban. Semmi tábla, vagy valami hogy hol lehet a cél, de szerencsére Fejes Gabi felhívta a szervezőket, akik tudtak is magyarul, így pár perc tanakodás után végül sikeresen célba értünk 16 óra 51 perckor, 13 óra 31 perces menetidővel. Viszont kicsit szomorú voltam, mert a táv nem lett 100 km, hanem csak 86, és a szint is kicsit kevesebb volt a megadottnál :( Így a fejlámpát tök felesleges volt végig cipelni. Az átlagunk viszont így is jó lett úgy gondolom. A célban (egy turistaházban) végül jó társasági élet kerekedett, Robiék 40 perccel értek be végül előttünk. Fél órát pihiztem, majd megkóstoltam újra meg újra a "pivo" kínálatot, és bizony nem csalódtam :) Köszönöm a társaságot a többieknek, na meg végül Pólya Sanyinak a hazautat, aki egyből házig hozott!

 

Ezt a túrát csak ajánlani tudom mindenkinek, nincs túl messze, és cserébe (persze ha az időjárás is jó oldalát mutatja) élményekkel gazdagon érhet haza az ember. Rudival még voltunk 2012-ben egy Spacír 100 nevű cseh túrán, ami szintén végig gerinctúra volt (és ott sem bővelkedtünk ellenőrzőpontokban). Ahhoz hasonlítottam ezt a túrát is, és nem bántam meg hogy eljöttem :)

 

HEV Creative Commons License 2017.06.08 0 3 130978
radio100jozsi Creative Commons License 2017.06.08 -3 0 130977

Sziasztok!

 

A szombati (06.10) Csévharaszti Homoki Erdőben teljesítménytúra Akácos 35 km-es jelvény díjazású, és csak egyszeri rendezésű túrára van még 5 főre hely a visszamondások, sérülések miatt. Ha valakit még érdekel ez a túra, akkor írjon nekem a tura (kukac) csevharasztitura (pont) hu címre. Utalni már nem szükséges, bár ha valakit érdekel, és holnap meg tudja tenni azt megköszönném. A rajtban is lehet fizetni, egységesen 1000 Ft/fő.

 

Bővebben a túráról a www.csevharasztitura.hu oldalon.

 

A többi túratávra is mindenkit szeretettel várunk!

 

 

 

laci069 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 130976

Az Olimpiai Ötpróbázók figyelmébe!

 

Idén Buda határán túra az Olimpiai Ötpróba sorozat eseménye. Aki regisztrált a mozgalomba (https://www.olimpiaiotproba.hu) attól nevezéskor az Olimpiai Ötpróba azonosítóját fogjuk kérni (be kell írni a nevezési lapra); ez alapján küldjük meg az eredményét a OÖ adatbázisába. Az 50/25/10-es távokért 6/3/1 pontot kapnak a teljesítők.

 

 

J a a t Creative Commons License 2017.06.06 0 0 130975

M60 ?

Előzmény: VadMalac (130966)
panareaTJ Creative Commons License 2017.06.04 0 0 130974

A Honvéd egy szuper túra! Tavaly az 50-ese volt az utolsó felkészülő túrám a Kinizsi előtt. A szervezés is remek volt, így ősszel is mentem a Hősök Vérére, amit szintén ők szerveznek, mindenkinek nagyon ajánlom azt is!

 

Én is szemezgettem a Honvéddal, de aztán győzött a Bakony, a másik "szívem csücske" táj, ahová sajnos ritkán jutok el. De tegnap, mivel egyelőre még nem vágytam hosszabbra a K100 után, elmentem a Dudari Ördögtúrára, és nem bántam meg, vadregényes szurdokvölgyek, kalandos menetek a patakvölgyben, és érintettük a Cseszneki várat is, ahol időtlen idők óta nem voltam. Jó rendezés nagyon, kedves szervezők, remekül megválasztott útvonal, szuper volt! :)

 

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130971)
Jámbor Creative Commons License 2017.06.03 0 0 130973

Túra az Egri Bükk apropóján

pucros Creative Commons License 2017.06.03 0 0 130972

A Sóút II-t teljesítettem. Most találom fel éppen a porszívóval történő cipőtisztítást.

 

Hol célszerű reklamálni, hogy ez a túra nem(csak) Alföld, amint az minden adatbázisban elterjedt, hanem nagyon is Gödöllői-dombság (Maglód, Mende)?

 

 

Túrafüggő, Túralottó, PMTT miatt egyaránt fontos lenne.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.03 -2 0 130971

Ma egy Honvéd 30 lett. Ez olyan felébredek, amikor felébredek, tetvészkedem egy sort, bedobom a vizet a hátizsákba és elrajtolok a szomszédból stílusú túra volt. Családias rendezvény, hibátlan jelzések (sajnos a végén mégis sikerült elnéznem egy helyen, és hosszabb úton bejutni a célba). Aki nem szereti a tömegtúrákat, annak igazán jó ez. Sajnos a végét nem lehet jól megcsinálni onnantól, ahol a Z jelzés kijön a szentlászlói főútra. A  célban cipősdobozba lehetett annyi nevdíjat dobálni, amennyit gondoltunk. Meglepetésemre szinte minden nő azonnal lerúgta a cipőt, és zokniban-mezítláb-papucsban üldögélt ott, ilyet még egy túra céljában sem láttam.

pucros Creative Commons License 2017.06.02 0 0 130970

én megyek a csak azt kaphatod amit még májusban akartál -ra

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130967)
pucros Creative Commons License 2017.06.02 0 0 130969

lol

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130967)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.06.02 -6 0 130967

Hétfőn van egy túra, aminek a neve "Nem mindig kaphatod meg amit akarsz! 10". Így, vesszőhibával. Megnéztem a kiírást, és sehogyan sem bírtam rájönni, hogy egy Szépjuhászné körüli 10 kilométeres sétának mitől lett ez a neve. Aztán leesett, amikor végignéztem a hétfői kínálatot – az összes többire május 31-éig kellett volna előnevezni. Aki pénteken kezdi nézni a naptárat, az IJ. Talán ez lehet a név magyarázata.

VadMalac Creative Commons License 2017.05.31 0 0 130966

:-) (vagy :-(, nem is tudom...)

Előzmény: J a a t (130965)
J a a t Creative Commons License 2017.05.29 -3 0 130965

SK uraság,

 

Hej be régi sebeket tépdes kigyelmed, ezzel a passzussal,

 

Biz, mikor még ott csellengett Mátrakeresztesen a derót paripáján, és biztatta az kissé elázott,megfáradt  kuruczokat, na az biza' tényleg nem ma vót.

 

Jaat

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (130961)
Kékdroid Creative Commons License 2017.05.25 0 1 130964

Kimaradt valahogy a válogatásból. Íme a rohamhinta:

 

Előzmény: lükepék (130963)
lükepék Creative Commons License 2017.05.24 0 0 130963

A remek gyalogsági hintát nem is örökítetted meg? :) Rég hintáztam ilyen jót, végre egy felnőtt méretű alkalmatosság!!

Előzmény: Kékdroid (130960)
pozo Creative Commons License 2017.05.23 -2 0 130962

Valakinek meg van a pilisi Téry úton levő Veres Gyuri pihenő pontos helye tuhun vagy OSM-en?

 

Előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!