Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2017.08.13 0 0 570

Hm... olyanban ami egy egyedi eset... porkoltot fozni ontottvas labosban a Big Green Eggben... hat nem sok tapasztalat lehet ebbol... de sok szerencset hozza!

Előzmény: Kologarn (568)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.13 0 0 569

Rendben köszönöm, holnap megkérdezem tőlük.

Előzmény: ZsuR (567)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.13 0 0 568

Ok köszi, ez valóban fog menni egyedül is, igaza van PathosVerdesIII-nek is ebben.

Itt inkább egy kis plusz saját élményt/tapasztalatot szerettem volna hallani.

Előzmény: ZsuR (566)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.13 0 0 567

...biztos vagyok benne, hogy arulnak hozzavalokat is... de ha nem, tudnak segiteni mit es hol vegyel.

Előzmény: ZsuR (562)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.13 0 0 566

Előzmény: Kologarn (563)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.13 0 0 565

Előzmény: Kologarn (564)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.13 0 0 564

Igen persze 554-es hozzászólásban vannak a linkek PathosVerdesIII írta, de gondolom ezt olvastad.

 

Előzmény: ZsuR (562)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.13 0 0 563

Köszönöm a linket, megnézem.

 

Alapvetően azért ide írtam be, mert amikor a keresőbe beírtam hogy öntöttvas lábas ezt a fórumot is kidobta.

Mivel korábban többször is kaptam ezen a fórumban segítséget, naivan azt gondoltam, hogy ez a topic is úgy működik.

Látom, hogy nem túl aktív a fórumotok, de attól:

-még lehetne a kérdésre válaszólni

-nem kellene megsértődni azon, hogy egy idegen mer írni a nagy király veteránoknak

-nem kellene mást leidiótázni, mert lusták vagytok 3-4 hozzászólást visszaolvasni

-nem kellene türelmetlenek lennetek másokkal

 

Köszi még1*

 

 

 

Előzmény: PathosVerdesIII (560)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.13 0 0 562

A Green Egg kaphato Magyarorszagon?

Előzmény: Kologarn (548)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.13 0 0 561

https://www.facebook.com/pg/nyarspolgar.bbq/videos/?ref=page_internal

-Short ribs burnt ends for seasoning.

-Chili con burnt ends

-Őzpörkölt!

-Kucsmagomba a Tojásban

Szerintem ezek nem alu edények....

 

Pontosan mivel gúnyoltalak ki?

 

Előzmény: ZsuR (559)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.08.13 0 1 560

Sértegetés helyett inkább írd beegyedül  googlebe hogy öntöttvas lábas mert ha az nem megy akkor másfajta segítségre van szükséged és én mint veterán internetező ezt kikerestem neked nehogy elfáradj

http://www.bercsekonyha.hu/edeny-19/fazek-labas-166/ontottvas-labas-3/

Ha nem vetted volna észre ez a fórum nem túl aktív, nekem már nincsenek meg az edényeim de visszajárok segíteni, csak elborul az agyam az ilyenektől mint te. Ráérsz kilométeres okfejtést írogatni, inkább keresnéd meg egyedül ami kell.

köszviszlát.

 

Előzmény: Kologarn (557)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.13 0 0 559

:((

 

Segito szandekkal irtam - kigunyoltal...

Előzmény: Kologarn (557)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.13 0 0 558

Tudod miert?  Mert a ez nem porkolt keszitesere keszult... hanem sutesre... ha edenyt teszel bele, a legtobb ember egy eldobhato alu alkalmatossagot hasznal - mert utana szornyu tisztitani az edenyt.

 

 

Előzmény: Kologarn (557)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.13 -1 0 557

Lássuk csak mit írtam és milyen válaszokat kaptam:

 

-"Öntöttvas lábast szeretnék vásárolni, BIG GREEN EGG-ben szeretnék benne főzni, elsősorban pörkölteket.

 Tudnátok ajánlani típust és forgalmazót  max 40 cm átmérőig?"

 A kérdésből lehet arra asszociálni, 1. van zöld tojásom,

 2. egy olyan tevékenységre szeretném használni amiről  még nem hallottatok, főzni benne és nem sütni.  Pedig: https://www.facebook.com/pg/nyarspolgar.bbq/videos/?ref=page_internal

 

-Válasz:

 "...abban jobb edeny nelkul, grillen... "

 Szerinted ez a válasz a kérdésemre irányult??? Vagy esetleg arra, hogy nem ismerem a tojást mire lehet  használni???

 

-Erre kérdés:

 "Ez grill vagy bbq?"

 Valamint jeleztem, hogy az edény a lényeg nem a sütő!!!

 

-Válasz:

 "...BIG GREEN EGG-rol beszeltel, nem? :))" és angolul, hogy hogy kell használni a tojást és mit lehet benne  készíteni.

 Ami sem az 1. kérdést (a képen látható ételek elkészítési módja grill vagy bbq?) sem a

 2. kérdést, hogy edény kellene, nem  válaszolja meg.

 

-No3 hol lehet venni lábast, kérdés előtt már olyan fórum témákat és hozzászólasokat is kellett olvasnom amit nem  is akartam csupán azért, hogy meggyőződjek, hogy szívat Zsur vagy csak simán nem a kérdésekre válaszol.

 

-Erre egy újabb veterán, PathosVerdesIII akar olyan tojást eladni ami már van nekem........

 

-Majd miután 4*-re normális hangnemben megkérdezem, hogy: "Köszi kedves vagy, de lábast is tudnál ajánlani?"

 

-Jön egy olyan link :

"http://shop.lodgemfg.com/

 A kedvenceim... jo marka, tartos, es olcso."

 Ahol valóban van lábas, de kiszállítás csak az USA területén lehetséges.

 

-Kérdeztem, hogy akkor mégis hogy gondolta eljuttatni: "Hozol vagy tudnál légyszi haza küldeni?"

 

-Erre TE BoarhunterHagyd ezt az idiótát, kár vele vacakolni...

 

Így elhiszem, hogy lehet írni 6088 meg 74067 hozzászólást, de minek???

-4* kellet megkérdezni valamit hogy megértsétek, és akkor egy olyan helyet ajánlotok ami nem érhető el számomra...

-Te leidiótázól, majd azt írod: "Jössz itt a süket dumával a Big Green Eggről ahelyrtt, hogy világosan megmondanád, mi a rákot akarsz. "Pont most vezettem le, hogy 4* kérdeztem szépen, illemtudóan, világosan...

-"Utána meg ordas nagy pofátlansággal rákérdezel a külföldre szakadt hazánkfiánál, hogy elhozza/elküldi-e neked a baromi nehéz cuccost..."

-Szerintem ha az nem volt pofátlanság, hogy azt ajánlotta, akik nem szállítanak Magyarországra az sem volt pofátlanság, hogy tudna -e küldeni....

-Az meg hogy "külföldre szakadt hazánkfia" végkép nem értem hogy kapcsolódik ide, nem miattam szakadt külföldre....

 

-Boarhunter: "De szerinted ez rendben van..."?

-Igen szerintem én pont jól jártam el ebben az esetben! Ugyanis senkit nem idiótáztam le és sekire nem írtam lekicsinylő becsmérlő szavakat, csupán azt próbáltam megtudni hol lehet vásárolni lábast amit Hepci kedvesen meg is válaszolt.

 

Köszi!

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Boarhunter (554)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.13 0 0 556

Köszi!

Előzmény: Hepci (555)
Hepci Creative Commons License 2017.08.10 0 0 555

IKEA

Jó és viszonylag olcsó.

Előzmény: Kologarn (553)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.09 0 0 554

Lássuk, mi is...

Jössz itt a süket dumával a Big Green Eggről ahelyrtt, hogy világosan megmondanád, mi a rákot akarsz.

Utána meg ordas nagy pofátlansággal rákérdezel a külföldre szakadt hazánkfiánál, hogy elhozza/elküldi-e neked a baromi nehéz cuccost...

De szerinted ez rendben van...

Előzmény: Kologarn (553)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.09 0 0 553

Neked pontosan mi a problémád?

 

Szerintem érthető és világos kérdést tettem fel: hogy hol lehet edényt venni....

Előzmény: Boarhunter (550)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.09 0 0 552

Ok rendben, köszönöm a válaszokat.

Előzmény: ZsuR (549)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.06 0 0 551

:))

Előzmény: Boarhunter (550)
Boarhunter Creative Commons License 2017.08.06 0 0 550

Hagyd ezt az idiótát, kár vele vacakolni...

Előzmény: ZsuR (549)
ZsuR Creative Commons License 2017.08.05 0 0 549

Oruletes draga a szallitas... meggyozodesem, hogy kaphato otthon is a boltokban olcso - nem sok a valtozas az ontottvas edenyek kozott - foleg nem a zomanc nelkuliekben.

 

Sokan csalodottak, mert leragad nekik az etel benne... hat az igazsag az, hogy valamit rossul csinalnak - kicsit maskepp kell oket mosogatni... 

 

A forro edenybe (ha mar ures es kihult, tessek alagyujtani) vizet tenni es felforralni.  Ahogy eleri a forraspontot, lezarni a tuzet es szepen megvarni mig a rasult etel felazik. Muanyaggal vagy fakanallal lehet segiteni ha kell.

 

Masik otlet - so.  Az ures es szaraz edenybe sot onteni - es azzal felsikalni az odaegett etelt.  Ez kisebb mazatnal jobb.

 

Nem kell hasznalni mosogatoszert.

 

Nem jo savas dolgot fozni benne.

Előzmény: Kologarn (548)
Kologarn Creative Commons License 2017.08.05 0 0 548

Kösziiiii!

Hozol vagy tudnál légyszi haza küldeni?

Előzmény: ZsuR (547)
ZsuR Creative Commons License 2017.07.31 0 0 547

http://shop.lodgemfg.com/

 

A kedvenceim... jo marka, tartos, es olcso.

 

 

Előzmény: Kologarn (546)
Kologarn Creative Commons License 2017.07.31 0 0 546

Köszi kedves vagy, de lábast is tudnál ajánlani?

Előzmény: PathosVerdesIII (544)
ZsuR Creative Commons License 2017.07.29 0 0 545

:))

Előzmény: Kologarn (543)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.07.29 0 0 544
Előzmény: Kologarn (539)
Kologarn Creative Commons License 2017.07.29 0 0 543

Komolyra fordítva a szót, igazából csak az érdekelne, hogy az öntöttvas lábast hol vetted amit múltkor a lábadra ejtettél?

Előzmény: ZsuR (542)
ZsuR Creative Commons License 2017.07.29 0 0 542

...BIG GREEN EGG-rol beszeltel, nem? :))

 

"The Big Green Egg is a charcoal barbecue: the manufacturers recommend lump wood charcoal because alternatives such as charcoal briquettes contain many additives that can contaminate the flavor of the food.[3] The sealed design of the grill results in a slow burn that uses small amounts of charcoal compared to a regular grill, and lump wood charcoal also creates little ash.

Big Green Eggs can be used for smoking or grilling and with the addition of accessories can bake bread or cook a pizza.[4] Big Green Eggs are manufactured in seven sizes with the largest being able to cook 35-40 burgers, 14-16 whole chickens, 18-20 steaks, 20 rib racks, or 1 suckling pig.[5]"

Előzmény: Kologarn (541)
Kologarn Creative Commons License 2017.07.29 0 0 541

Ez grill vagy bbq?

Akkor a fejemre szeretném húzni az edényt.

Előzmény: ZsuR (540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!