Keresés

Részletes keresés

betegkutya Creative Commons License 2016.01.30 0 1 15987

En is ket evre kaptam meg alanyi jogon jovedelemigazolas nelkul.

Előzmény: Törölt nick (15983)
betegkutya Creative Commons License 2016.01.30 0 1 15986

Akkor nem erteni problema. Ez fuggetlen a jovedelemtol teljes mertekben.

Előzmény: Törölt nick (15985)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.30 0 1 15985

Van,E-kategóriás

Előzmény: betegkutya (15984)
betegkutya Creative Commons License 2016.01.30 0 1 15984

Nekem 1 evig meltanyossagi volt. Mivel alanyi jogon is jogosult lettem, a lejarat elott beadtam az alanyira, 1 het mulva jott is a papir megallapitva a gyogyszerkoltseg stb es folytatolagosan megy a meltanyossagi lejarta utan. Semmifele jovedelemre nem kerdeztek ra, mivel nincs is hozza koze. Valami nalatok nem stimmel akkor.

 

Van tesodnak rokkant ellatasa? Mert ha nincs, akkor nem kapja meg alanyi jogon.

Előzmény: Törölt nick (15983)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.30 0 1 15983

Még valamit megosztok.

 

A tesómnak E-kat-os,beadtuk közgyógyellátásra az igényünket alanyi jogon.

Papírokat,H.o igazolását is.

A kormányablaknál az ügyintéző tüzetesen átnézte,adott igazolást is hogy mit vett át.

Közölte hogy kb.1 hónap és kapjuk a határozatot 2-évre jár.

E hét csütörtökön,kormányhivataltól ajánlott levél hiánypótlásra,nem csatoltuk a jövedelmét a tesómnak.

Felül meg ráírták hogy normatív elbírálás.

Felhívtam az ügyintézőt,mert a D-E kat-nál alanyi jogon jár,erre a válasz,mit variálok ez így 1-év,úgy meg kettő.

Rákérdezett a tesóm jövedelmére,mondom neki hogy törvény szerint semmi köze a jövedelmének hozzá ebben a csoportban.

Mindenképp normatív akarjaígy megint mennünk kell tisztázni a tényállást.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.30 0 1 15982

A kormányhivatalnál telik az idő,meg a szállítással,mert összegyüjtik a kliensek papírjait,

és szó szerint tejes ládákba rakva ketten szállítják az NRSZH-bizottságához.

Onnan ugyanígy megy a dolog visszafelé is.

Meg mostanában,más városokba vizsgálnak,az is idő,innen-oda.

Állítólag hetente ülnek össze,de ez már a tapasztaltak alapján erősen megkérdőjelezhető.

Előzmény: otthonülő (15978)
Dani1994 Creative Commons License 2016.01.29 0 1 15981

Szia én úgy vagyok leszázalékolva hogy nincs meg a szolgalati időm. Amit emlitettél hogy jár egy kevés juttatás az valószínű az fht (foglalkoztatást helyettesitő tàmogatás ) kormányablakaban a szociális ügyeknél kell kérni amennyiben 50% feletti az összegésség károsodás.

Ez az összeg 22800 ft de lehet már több.

Nekem megállapitották ezt az ellátást de közbe munkát is talaltam 4 óraban havi 30 ezerér.

Egy rehabilitációs cég alkalmaz...

Előzmény: csympy (15975)
csympy Creative Commons License 2016.01.29 0 1 15980

Ez tök jó, mert nekem ugyan vannak olyan betegségeim, amik már 25 éves korom előtt is fennálltak, de akkor még nem volt ez diagnosztizálva, csak később kerültem vele orvoshoz, viszont szinte biztos, hogy 30% felett állapítanák meg az egészségi állapotomat, tehát az ellátás nem járna. De mégis honnan lenne meg a szolgálati időm, ha már 25 éves korom előtt se tudtam dolgozni?

Előzmény: betegkutya (15977)
betegkutya Creative Commons License 2016.01.29 0 3 15979

A dontes mar 1-2 nap utan bekerul a tb rendszerebe, kormanyablakos ismeros meg is tudja nezni. Hogy miert ilyen sokara kuldik ki, az jo kerdes. En mar masnap tudtam az eredmenyt csak az nem volt beirva, hogy mennyi idore kapom.

Előzmény: otthonülő (15978)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.29 0 2 15978

hamster1!    2013-ban komplex felülvizsgálaton voltam.

az aznapi lezárás vajon hogy működik? összeül a 4 tagú bizottság, és döntenek az adott napon felülvizsgáltakról?

csak azért gondolkodtam el ezen, mert akkor miért kapják meg sokan csak nagy sokára a határozatot?

"Elveszik" az adminisztrációs rendszerben? Számítógépen van sok minden, sablon szövegeket csak bemásolják. A pénz kiszámolása tarthat ennyi ideig?

Csak hangosan gondolkodom..

Előzmény: Törölt nick (15972)
betegkutya Creative Commons License 2016.01.29 0 1 15977
Előzmény: csympy (15975)
R.Zoli1976 Creative Commons License 2016.01.29 0 1 15976

Sziasztok!

 

2015.06.05-én beadtam a leszázalékolási kérelmem.2015.08.05-én a bizottság előtt megjelentem.

A mai napig nem kaptam határozatot.Sokszor telefonáltam,egy hölgy aki az ügyet intézi azt mondta írjak egy levelet és vigyem be személyesen,hogy a revizornak átadhassa...vártam egy kis ideig de nem történt semmi.

Megint telefonáltam ami most volt jan.elején...akkor azt mondták,hogy pár nap...

Azóta sincs semmi...

Nagyon bosszant a dolog,mivel lassan egy éve lesz már ennek.

Kérdésem az lenne:kihez lehetne fordulni,hogy történjen már végre valami....

Kinek mi a tapasztalata ilyen üggyel kapcsolatba?

csympy Creative Commons License 2016.01.29 0 1 15975

Sziasztok! Van köztetek olyan, aki úgy van leszázalékolva, hogy előtte nem volt meg a szükséges munkaideje? Ilyen esetben semmilyen ellátás nem jár? Nem tudok eligazodni, mert hallottam olyat is, hogy ilyenkor is jár valami minimális ellátás, de hallottam olyat is, hogy nem jár semmi. Valaki tudna ebben segíteni?

adam.s Creative Commons License 2016.01.29 0 1 15974

Szép napot kívánok mindenkinek!

 

Az előbb beszéltem telefonon a nyugdíjbiztosítóval, és azt mondták hogy ha elmennék dolgozni és a fizetésem elérné a minimálbér 30%-át, akkor az teljes biztosítási időnek számítana. Tehát elég lenne ha 4 órában dolgoznék, az egész napos biztosítási időnek számítana. Sőt azt is mondta hogy ha a munkaügyi hivataltól kapnék pénzt a munkanélküliségem után, az is beleszámítana. Korábban itt többen is azt írták hogy nem az számítana hogy hány órát dolgozik valaki, hanem az hogy mennyit keres, eléri-e a minimálbért. Van erről valakinek tapasztalata, hogy igaz-e amit mondtak?

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.29 0 2 15973

Az NRSZH a Kormányhivatal T.B.főosztályának küldi a szakvéleményét,

az alapján és onnan kap mindenki határozatot.

Revizor is náluk van,a besorolásnál megállapított összeget ellenőrzi.

Tehát először a kormányhivataltól kell kapnod határozatot,ők küldik a NYUFIGNAK-is.

Előzmény: quiet62 (15971)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.29 0 2 15972

Nyugi,gyorsítanak,akiket még nem sikerült komplexen vizsgálni.

Egyébként valóban jól írja lentebb sorstársunk,hogy még a vizsgálat napján lezárják

a szakvéleményt.

Előzmény: otthonülő (15964)
quiet62 Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15971

Tisztelt sortársaim!

2015 juniusában voltam komplexen,az NRSZH a véleményezést átküldte a NYUFIG hoz.

Azóta semmi nem történt,kérdésre az ügyintéző hölgy C2 kategóriát és revizió alatt áll,-mondta.

Pénzösszeget,ídőpontot nem tud.Lehetséges,hogy nem is lessz határozat a következő felülvizsgálatig?Azóta-sajnos- állapotrosszabodás,de igy nem lehet semmit tenni.?

Esetleg történne valami pozitiv váltózás(1évre!),a különbözeti összeget kifizetik?

Köszönöm a segitséget,ha valakinek van hasonló tapasztalata.

betegkutya Creative Commons License 2016.01.28 0 2 15970

Szia!

 

Amennyiben D vagy E - kategorias, akkor igen. Tobbinek nem jar.

Előzmény: papika55 (15967)
James91 Creative Commons License 2016.01.28 0 3 15969

Sziasztok!

 

Én még nem írtam ide sosem, csak serényen figyeltem a csoportot már hónapok óta. A családunkban édesapám súlyosan mozgássérült lett munkahelyi baleset következtében. Azt hiszem nem kell részleteznem mit élt át és él át a mai napig, ennek ellenére véglegesített rokkantként III. csoport miatt neki is jelentkeznie kellett anno felülvizsgálatra. 

Nos ő is megkapta ősszel a behívót, papírok alapján nem bírálták el, behívták személyesen. Tegnap érkezett a határozat, csak mozgásszerveri szerzett maradandó sérüléseivel 52 %-os ÖEK-val C2 komplex minősítést kapott. Ugyebár tudjuk, hogy az új rendelet szerint a mozgásszervrendszeri megbetegedésekre igen csekély %-ot adnak már. 

Valamint amit megfigyeltem, hogy az elsőfokú orvosszakértői véleményt már a felülvizsgálat napján kiállítják, tehát már ott ráírják, hogy milyen minősítést kap. Mindhárom bizottsági tag aláírásával. Úgyhogy nem tudom milyen lehetőségek vannak erre, de aki ott van aznap a vizsgálaton és készségesek valamennyire a bizottsági tagok, próbáljon érdeklődni. Én a papírok alapján azt vettem észre, hogy már a vizsgálaton eldől az eredmény.

Remélem ezzel tudtam valamennyi erőt és reményt adni Nektek/Önöknek és kívánok mindenkinek jó egészséget és minél pozitívabb elbírálást a felülvizsgálatokon!

55judit Creative Commons License 2016.01.28 0 3 15968

Kedves Papika!

Nekünk sajnos nem jár utazási kedvezmény.

Úgy tudom, azért változtatták a rokkantsági nyugdíjat rokkantsági ellátotásra, hogy megvonhassák tőlünk a kedvezményeket.

Előzmény: papika55 (15967)
papika55 Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15967

Szép napot sorstársak.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy aki most újra "Rokkantsági ellátott"-lett, jár -e neki utazási igazolvány?

-Előre is köszi a választ. Üdv, Papika55.

ma-ma Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15966

    Mozgássérült!

 

Igen arra emlékszem, hogy téged máshová küldtek. De megfogod te is kapni hamarosan. Ne idegeskedj annál rosszabb.

 

Üdv: ma-ma

Előzmény: Törölt nick (15963)
ma-ma Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15965

   otthonülő

 

Igen ott!!!! novemberben.

Előzmény: otthonülő (15961)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15964

Igen, tudom. De már jó lenne túl lenni a felülvizsgálaton.

Valaki itt írta, hogy felgyorsítják a felülvizsgálatokat.

Előzmény: Törölt nick (15962)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15963

Én is novemberbe voltam budapesten, de nem a thököly uton ha nem egy kirendeltségén más kerületbe. 60napon letellett és nem kaptam még semmit sem. Előbb utóbb be kell mennem a fiumei kormányhivatalhoz érdeklödnöm. De egyenlőre türelmessen várok mert tél van és hideg.

Előzmény: ma-ma (15960)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.28 -1 2 15962

A szakvéleményen szereplő időpont,már csak tájékoztató jellegű,

a hivatalt nem kötelezi az adott időpontban behívni bárkit is,főleg

hogy még mindig komoly ügyhátralékban vannak.

Forrás:NRSZH.

 

Előzmény: otthonülő (15957)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15961

Ma-ma kedves! Thököly úton voltál? Bocsánat, ha már lentebb megírtad!

Előzmény: ma-ma (15960)
ma-ma Creative Commons License 2016.01.28 0 1 15960

   Kedves mozgássérült!

 

Pest megye.

Előzmény: Törölt nick (15959)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.27 0 2 15959

Melyik megye?

Előzmény: ma-ma (15952)
otthonülő Creative Commons License 2016.01.27 0 4 15958

Kedves Ma-ma!

Nagyon jó ezt olvasni.   Veled örülök!

Kívánom, hogy sosem legyen gyomorgörcsöd, mint a vizsgálat előtt volt.   A + pénzből kényeztesd magad!

Előzmény: ma-ma (15952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!