Keresés

Részletes keresés

Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7098

Erről jut eszembe egy találós kérdés . 

 

 

  Nyelve piros , szarva barna ..... mi az ?

Előzmény: Mozo66 (7095)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7097

Veszem a rosszmájú megjegyzéseid ...:)  Bár látom , hogy teljesen dilettáns vagy ebben a témában . Az előző hozzászólásban írtam már az öntözés és a tápanyagellátás szükségességéről , de neked külön megvilágítom egy páldával , hogy miért kell a növényeket öntözni és tápanyaggal ellátni .  Mivel a növények világában nem vagy otthon megpróbálom másként .

 

  Képzelj el egy falusi portát ahol van egy szép takaros disznóól . Ebbe az ólba a gazda vesz egy szép kis süldő malacot márciusban . Berakja az ólba dob egy kis szalmát alá .......  és rázárja az ól ajtaját .  Telik az idő jön a  karácsony és a gazda feni a kését , hogy levágja a 2 mázsás disznót ,  Nyitja az ól ajtaját és a 2 mázsás disznó helyett az egyik sarokban egy összeaszalódott malactetemet talál .  

 

 

  Na , hogy ez a gazda így járt azon ugye senki nem csodálkozik , mert nem etette , nem itatta , nem csinált vele semmit akkor ne is várja , hogy abból legyen valami . De bármilyen hihetetlen a növényekkel is ugyan ez a helyzet ezeket is gondozni etetni itatni kell ahhoz hogy teremjenek , egészségesek legyenek . Én valóban igyekszem szép nagy egészséges és finom barackokat termelni , mit ahogy eddig is ilyeneket termeltem , persze aki inkább eszi a férges íztelen silány gyümölcsöt annak jó étvágyat kívánok hozzá , mint a gazdának is aki a karácsonyi asztalra csak csontlevest tudott tálalni .

Előzmény: Jbori (7073)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7096

Hát a tőre öntözés az az hogy a tőre öntözök ......   Szóval nálam nincs kiépített  öntözőrendszer amúgy a hagymát öntözöm szórófejjel és ha olyan időjárás van akkor a barackra is ráteszem , persze ha szükséges .....remélem nem kell ecsetelni mikor szükséges .  Így óránként 8-10 mm csapadékot kap az aktuális terület . Nem túl hatékony , mert sok olyan terület is kap vizet ahol nincs igazán gyökérzete a fáknak .  A jobb helyeken ezért öntöznek mikroszórófejjel amit a növény tövéhez raknak minden egyes fához . Ez egy jó megoldás de nem kevés pénzbe kerülne még ilyen kis területen sem . Na én a két megoldást ötvözöm . Van egy olyan szórófejem ami kb 2 m átmérőjű kört öntöz , de azt alaposan . A hátránya , hogy minden egyes fához oda kell rakni de így egyszerre akár 200 - 500 liter vizet is kap egy -egy fa és nem csak a felszín lesz megöntözve hanem alaposan le tud jutni a víz a gyökérzónába . Tehát a lényeg , hogy kizárólag a gyökérzónát öntözöm így spórolva a vízzel . A tápozás meg semmi mást nem jelent , mint kielégítem a növény tápanyagszükségletét tehát öntözés előtt szórok valami sót a gyökérzónára .  Amúgy hatalmas tévedés az , hogy az öntözés magában minden problémáját megoldaná a fának , sőt bizonyos talajokon még rosszat is tehet , mert egy erőteljes öntözés vagy csapadék még az esetlegesen meglevő kevés tápanyagot is kimossa , lejjebb mossa a talajban és így a növény számára elérhetetlen lesz . És azt ugye , hogy tápanyag nélkül termeljünk , vagy neveljünk növényt azt ugye senki nem gondolja komolyan .

Előzmény: Törölt nick (7068)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7095

Ha a kajszi magja barna ... na annak nem sok időt jósolok a fán . Nekem  a Harcoton vannak még olyan gyümölcskezdemények amiknek a hegye el van fagyva de az alja ép . Ezeknek is barna a magja és csak idő kérdése hogy mikor dobja le magásól a fa .

Előzmény: Törölt nick (7070)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7094

Pontosan.

Előzmény: Vebber (7093)
Vebber Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7093

Orsó formák pl.

Előzmény: Törölt nick (7092)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7092

:) most csak ráböktem egy képre. Nekem tetszik az is. Ráérős időmben szoktam lapozgatni a képeidet, és próbálom kitalálni, hogy nekünk milyen jellegű fák lennének a legmegfelelőbbek a kertünkbe.

Nyilván nekem teljesen más a berendezkedésem, mint többségteknek, engem szinte ugyanaz hajt, mint a tegnap Ádi Batya által belinkelt videón látható "csodakörtész" elnevezésű palit: finom gyümölcsöket enni lefedve a szezon nagy részét, mindezt úgy, hogy kezelhető legyen a kert, a fák a hétvégi ráérős időmben is.

És emellett legyen tetszetős, hogy érezzem jól magam benne bármelyik évszakban.

Előzmény: Törölt nick (7090)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7091

Az attól függ,mi az ugyanaz...én arra gondoltam,hogy őszibarackból erős alanyon is lehet intenzív koronaformákat kialakítani...myrabolánnal még nincs tapasztalatom /őszi nemessel persze/

Előzmény: Vebber (7089)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7090

Hát...nem a legszebb soromat választottad,az tuti :))))

Előzmény: Törölt nick (7088)
Vebber Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7089

Vagyis magról kelt őszi magoncon, vagy myrabolán alanyon felcseperedett fával is ugyanazt el tudod érni?

Előzmény: Törölt nick (7087)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7088

igen látom, hogy ezek fák :)

azért írom hogy ha nem is sövénynek, de ezek a fák szimpik, úgy összességében, amik a képen vannak.

én egyelőre nem tudom olyan éles szemmel vizsgálni a képeket, hogy milyen idős lehet rajta a fa; csak azt látom rajtuk, hogy a művelésmódjuk, a méretük, a szellősségük, az alakjuk, egyszóval a karbantartásuk szemre tetszetős, valami hasonló kinézetű fákkal töltött kertet szeretnék magamnak is. Hosszútávon.

Előzmény: Törölt nick (7085)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7087

Alapból azt mondanám,hogy az őszibarackhoz nem kell törpe alany az intenzív formához...a többihez viszont nem árt.

Előzmény: Törölt nick (7079)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7086

Na ebben a pár sorban pontosan benne van a lényeg...amiért én is így csinálom:)

Előzmény: alfi13 (7083)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7085

:))))))...ezen a képen egy fia sövénynek való nincs.Remélem nem a középen lévő erősen visszacsonkolt,többszörösen beszemzett ős-barackra gondoltál ?

Előzmény: Törölt nick (7082)
gergerg Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7084

Én szöretkor vagdosom fokozatosan. Mindenki röhög hogy az oroszok szüreteltek így a háború idején, én meg akkor röhögök mikor a fán rohad rájuk.

Előzmény: alfi13 (7083)
alfi13 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7083

Én is a törpe vagy alacsony fákat kezdem favorizálni sok előnye van. Hamar termőre fordul ha nem jo a gyümölcse könyen átoltható. Könyü gondozni, metszeni, permetezni. Adott területen több fajta termeszthető. A meglevő nagy fáim tetejét sora vagdalom le mondja is mindenki hogy néz ki az a cseresznyefa. Megkérdem tőle maga fölmászna oda a tetejébe leszedni? Hát ő már nem, hát én se.

Előzmény: Törölt nick (7072)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7082

na például, ha nem is sövényt, de ilyen jellegű fákra: P4030104

http://indafoto.hu/atifoci/image/15048707-b38aefe1/user

Előzmény: Törölt nick (7080)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7081

nem konkrétra gondoltam, mert sok képed van, néha szoktam őket lapozgatni. most találomra például ott van a P4050010 nevű, na az is pl marha klasszul néz ki. Valami hasonló sövény jellegűekkel szeretném hosszútávon felfrissíteni a kertet. A hangsúly a hosszútávon van! :))

Előzmény: Törölt nick (7078)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7080

Hajaj...melyik képekre gondolsz ?

Előzmény: Törölt nick (7079)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7079

Fogok ne félj, de azt mindenekelőtt mindenképpen meg akartam kérdezni, hogy ezekhez a kisebb növésű fákhoz mint amiket fényképeztél is, kimondottan olyan alanyokat használsz, ami ezt az erélyt támogatja, vagy pl vadmagoncra is készítesz olyan nemesítést, amit később törpe növekedésűnek tartasz meg?

Előzmény: Törölt nick (7078)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7078

Jó.Kérdezz én meg válaszolok...de felelősséget nem vállalok a mondanivalómért :)...én olyan hülyeségekre nem biztatok senkit,mint amiket én csinálok :))

Előzmény: Törölt nick (7076)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7077

azt nem tudom, de én is szeretném a barackot majd 3 héten át szedni :)

Előzmény: Jbori (7073)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7076

Egyetértünk.

Majd még azokról a "törpékről" beszélgessünk alkalomadtán, mert én meg nagyon szeretném őket szeretni a kertemben, viszont úgy látom az ember akkor jár jól, ha magának válogatja össze az alanyt a nemessel, hogy biztosan passzoljon az orsó forma a növekedési erélyhez például.

Előzmény: Törölt nick (7072)
gergerg Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7075

Az igazat megvallva én sem értem minek szórakozol az ilyen törpe fákkal mikor szép nagy terebélyes fáid is lehetnének ha értenél hozzá. :-)))))

Előzmény: Törölt nick (7072)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7074

Egy kérdés : az alábbi növ.vdőszereket használta már vki? Tapasztalat ?

Affirm,Scala,Switch,Voliam Targo

Jbori Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7073

Gyanúsan nagyok lesznek a magyar barackok ősszel? :s

Előzmény: Törölt nick (7068)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7072

na én nem szeretem ha kéretlenül beleszólnak ,mit hogyan csinálok a fákkal...Volt egy öreg ,aki megszólt annak idején,mert metszettem a diót,elhajtottam,mert úgy sem értette volna,hogy miért...Apám biztos nem szólt volna bele,sajnos neki már régóta nincs is lehetősége...

A halálom amikor jönnek a " szép nagy fa "  teóriával...mikor én meg pont a törpéket favorizálom...hess...

Előzmény: Törölt nick (7065)
gergerg Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7071

off: az elmúlt évek megutáltatták velem a kétharmad kifejezést

 

on: én a 3/1000-nek is örülnék most, akkor legalább a gyerekeknek és az asszonynak tudnék adni egy-egy szemet. Jövőre hajszárítózni fogom a mákat.

Előzmény: Mozo66 (7063)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7070

Az olyan kis kajszi,amin kívül nem látszik fagyás,kemény,a színe is normális,de a magja barna az halott lesz szted,vagy tovább tud fejlődni ?

Előzmény: Mozo66 (7061)
alfi13 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7069

Fiatal fákat öngyikoság gyomirtózni. Vagy kapálni vagy mulcsázni.

Előzmény: szüretel (7064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!