Keresés

Részletes keresés

buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.13 0 0 239
Ha pipa vagyok, akár az eleven fába is.. egyébként úgy látom, eltűnt a válaszom a szervercsere alatt.Montreux nem vonz, Pori annál inkább, mivel Finnországban már jártam. Bécsbe akár mehetünk is, ha te tudod , mikor van koncert és bírom zsebbel...(engem elengednek, de mit szól az asszony nálatok? A párom inkább meghalna, mintsem jazzt hallgasson...)
Koncertre nem, csak klubokba vagy kávéházakba, ha épp a Belvárosban vagyok.Nem a gyerekek, hanem a jegyárak miatt.
Üdv,
Elizabeth
Előzmény: vitézlejszló (234)
Szilva Creative Commons License 1999.12.12 0 0 238
Nem találkozik valaki a Geröly Tomival és/vagy a Grencsóval a közeljövőben? Ill. nem lehet tudni, van-e emailjük nékik (azért mingyár utánanézek)?

A 'Jazz' topik halott, úgy látszik, egy hónapja felés sem szagoltak.

syrius Creative Commons License 1999.12.12 0 0 237
Szia, én is kezdő vagyok, de már megszoktam. Több jazzről olvashatsz a konzervatív lemezklub2-ben, de ide is be-becsúszik egy-két énekes, jazz-es. ŐK meg nem nagyon zavartatják magukat, miért is tennék, igaz másokat se nagyon "vesznek észre". Azért is MINDHALÁLIG JAZZ, most éppen Joey DeFrancesco muzsikál a ládából. Ki ismeri?
Előzmény: ReBoot (235)
békörmen Creative Commons License 1999.12.11 0 0 236
mé, van rá hely nem? kattincs a Jazz nevü topicra, barátom, ha mást akarsz látni, a jazzerek meg hadd csevegjenek arról , ami nekik teccik (nem feltétlenül jazzről, de hol van ez megirva? a topic-cimben talán? az csak aszongya hogy gyere ide)
ReBoot Creative Commons License 1999.12.11 0 0 235
Udv !
LEHET, hogy valamit felreertettem (t.i.: meg kezdo vagyok ezekben a "beszelgetosdikben"),
de pofatlansagnak tartom, hogy a fent nevezett Jazzerek... topic alatt alig talalok
a JAZZ-el kapcsolatos dolgot. Valaki irja, hogy felsirt a lanya, maskor, hogy lemegy az utcara, mittomenmegmi...
Most akkor mirol szol ez az egesz ?
vitézlejszló Creative Commons License 1999.12.10 0 0 234
Az meg sem forult a fejedben, hogy szándékosan irtam igy? Ok. nem nagy poén, de hát ebbe belekötni...

A Dianne Reeves-t én a mai jazz egyik legjobb énekesnőjének tartom, ha tudod fogni a Muzzik adót (francia) , akkor szombat 18.00-kor láthatod és hallhatod. (Vienna Jazz Festival)
Egyik nagy tervem, hogy elmegyek egy ilyen jazzfesztiválra. Bécsbe, talán eccer (bocs: egyszer) Montreux-be is.
Te jársz koncertekre? Gondolom a gyerekek miatt nehézkes a dolog, de mégis?

buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.10 0 0 233
A név persze ismerős, de sajnos lemezem nincsen.
Előzmény: vitézlejszló (231)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.10 0 0 232
A kifejezés helytelen. Ez képzavar, keresztezés az itt hagytál, mint eb a sz...rát és a megverte, mint szódás a lovát-ból.
(Forrás: O. Nagy Gábor: Magyar szólások és közmondások)
Előzmény: vitézlejszló (228)
vitézlejszló Creative Commons License 1999.12.10 0 0 231
bocsi. mindegy, nem érdekes.

egy kicsit on-topic leszek: ismered Dianne Reeves-t? (illetve a lemezeit)

buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.10 0 0 230
Ha jól emlékszem,felsírt a lányom és bementem a gyerekekhez, odabújtam mellé és...hrrrr....
Előzmény: vitézlejszló (228)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.10 0 0 229
Sajnos, azt elfelejtettem megírni, hogy rossz a humorérzékem.
Előzmény: vitézlejszló (226)
vitézlejszló Creative Commons License 1999.12.10 0 0 228
tudom, butuska, egy cipőben járunk.
a múltkor úgy itt hagytál, mint szódás a lovát...
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.10 0 0 227
Elnézést kérek, ezt poénnak szántam.
Nem partnert keresek, hanem beszélgetőtársakat.
Előzmény: vitézlejszló (226)
vitézlejszló Creative Commons License 1999.12.10 0 0 226
könyörgöm... (ha csinos vagyok, ha nem)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.10 0 0 225
Már kimoderáltattam a páromét, nézd meg az adataimat, de ha nem lettél volnaolyan lustika, a egyik első hozzászólásomban, talán ebben a topicban már megadtam.

OFF
KEDVES KÁDÁR MÓNIKA!
NEM JÖTT VÁLASZ ERRE AZ EMILEMRE SEM, ÍGY NYILVÁNOSAN KÖSZÖNÖM MEG A "CÍMÁTMODERÁLÁST"!
:-)))))))))
Elizabeth
ON

És holnaptól csak úgy özönlenek a mailboxomba a csinos fiúk könyörgő levelei...Wow!!!!

Előzmény: vitézlejszló (224)
vitézlejszló Creative Commons License 1999.12.09 0 0 224
Szia! Egészségedre!
A Milánóit én is szeretem, de a csokit is.
mi a Te emilcimed?
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.09 0 0 223
Szia Vitéz!
ettem-ittam, mert az energiaforrásaim kimerültek és a vércukorszintem a béka feneke alatt volt.(Milánói makaróni, tea, egy kis csoki és egy narancs) Most újra friss vagyok és várom a jelentkezésedet....
:-))))
Elizabeth
Előzmény: vitézlejszló (222)
vitézlejszló Creative Commons License 1999.12.09 0 0 222
erre felénk már este van...
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.09 0 0 221
Este jövök, még csak most jöttem meg a munkából.
Előzmény: vitézlejszló (219)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.09 0 0 220
Akkor meg telefonálni se drága...
Előzmény: isobel (218)
vitézlejszló Creative Commons License 1999.12.09 0 0 219
Halihó! Még élek.
isobel Creative Commons License 1999.12.09 0 0 218
Szintén Budapestrol.
syrius Creative Commons License 1999.12.08 0 0 217
Köszi Böli, hát ez csodás volt, majdnem olyan, mint kb. 20 éve amikor először jártam Münchenben a Gleichmanstrasse-n, ahol akkor az ECM boltja volt. Sose felejtem el, egy nagyobb elektromosság hifi üzlet volt az adott címen, amiben volt egy kisebb lemezrészleg is 4-5 ECM lemezzel, hát majdnem sírvafakadtam. A boltban meg a 10 eladó hallott valamit, hogy felettük két emelettel is van valami irodaszerűség, hát az volt az... Tele ECM lemezekkel, én üres bőrönddel és teli pénztárral be, majd fordítva ki. Máig is ez képezi a gyüjteményem nagyobb részét. Szóval ez a virtuális lemezbolt, aminek a linkjét megadtad ezt az emléket idézte. Azért ide is beírom, ha ECM, akkor Garbarek Rites CD-jét mindenkinek ajánlom figyelmébe. Az meg más kérdés, hogy a kérdésem nem annyira egy hyperlink volt, hanem hogy hogy lehet beszúrni, mert butaSyrius ebből nem jött rá. Holly Cole-nak utána járok és majd jól megkritizálom.
Előzmény: Bölikukac (215)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.08 0 0 216
Budapesti vagyok, tehát részemről semmi gond. Honnan írsz?
Előzmény: isobel (213)
Bölikukac Creative Commons License 1999.12.08 0 0 215
Segítsünk syriusnak: ECM
És még annyit: ha énekesnő, akkor javasolnám Holly Cole-t! Ő is kanadai...
Előzmény: syrius (210)
isobel Creative Commons License 1999.12.08 0 0 214
Hííííííííí!
Most jutott eszembe, hogy mi van ha ez a kérdés nem is nekem szólt...
Na nem baj, akkor bocs.
isobel Creative Commons License 1999.12.08 0 0 213
Arra gondoltam, hogy ha még szilveszter elott szeretnénk találkozni, arra (részemrol legalábbis) kb 4 napunk van. Karácsony és Szilveszter közötti napok. Gondolom ti is alaposan el lesztek foglalva, úgyhogy az a legvalószínubb, hogy '2000' után tudjuk csak összehozni. Szerintem jó volna Pesten találkozni, majd egyeztetjük a dolgokat, és kiválasztunk valami jó kis helyet...

iskó

buta Elizabeth Creative Commons License 1999.12.07 0 0 212
Naccerű!!!!
:-)))))))
Hol, mikor, miért, hányan és hogyan?
Üdv,
Elizabeth
Előzmény: isobel (209)
isobel Creative Commons License 1999.12.07 0 0 211
:))
syrius Creative Commons License 1999.12.07 0 0 210
Sziasztok Jazzerek, de főleg a két főszereplőt üdvözlöm, akik jóvoltából ez a nagyon gépies csevegési mód nagyon is emberivé vált. Remélem másokat se zavar, hogy a háttérben szóló jazz mellett kellemeses egyebekről is zajlik az eszmecsere. Én ugyan átrándultam a Konzervatív Lemezklubba, ajánlok a betekintést, de azért ide is bekukkantok néha. Most nyílt egy Björk topic Isobel nyitotta köszi érte. Én most hoztam ki a könyvtárból néhány ECM (kiadó) CD-t, ha lehet ajánlani 3 betűvel jó zenét akkor csak ennyi. Ha név is kell akkor Manfred Eicher, övé a kiadó és a 70-es 80-as években főleg tőlük vettem lemezeket és soha nem csalódtam. Az ottani Pat Metheny-k Oregonok, CODONA-k, E. Weber Colours, Ralph TOwner... lemezek mind gyönyörűek. Jókat kacarásztam Elizabeth gondjain, mert ugyanezeket én is átáltem korábban, de azért most se sokkal előzöm meg, én például még mindig nem tudok képet, vagy hyperlinket beszúrni szövegbe. Majd csak segít valaki. Pedig 1982-ban kezdtem egy ZX-81-gyel. És bár nem jazz, de a LEGSZEBB hangú énekesnő Loreena McKennitt, tessék beszerezni a Visit, Mask and Mirror, Book of Secret lemezeket és utána áradozni róla. Nem fogjátok megbánni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!