Keresés

Részletes keresés

Kezsu Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7115

Tavaly ültettem 18 csemetét. Őszibarack, alma, kajszi, cseresznye, körte, szilva. Mind hajt (vagy így vagy úgy) de pont a  Cresthaven nem hajt. Pedig abból kettő csemetét is vettem. Mert érdekesnek tűnt ez a barack...

De egyik sem hajt... Még várok vele, mert úgy van nálam is mint irtátok. Az ágak nagy része zöld, élőnek tünik de a rügyek meg sem mozdulnak.

 

Előzmény: Mozo66 (7112)
Vebber Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7114

Nem írtál konkrétumot.

Egy myrabolán alanyon is sikerül összehiozni az őszi orsó formát? Mekkorák a legnagyobb erre pakolt őszibarackjaid?

 

 

Előzmény: Törölt nick (7113)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7113

Ilyenek nekem is akadnak,sajnos az oltványok közt is.Tavaly volt egy Flamingo nevű szlovák őszim,még nyár közepén is zöld volt a héj alatt,mindenhol,de sehol nem hajtott .El kezdtem visszavágni,hátha...ma már nincs meg...

Előzmény: gergerg (7109)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7112

Szerintem a hideg miatt van . Nálam is csak most kezdenek indulni a tavaszi ültetések . Van amin  már centis hajtás van ,  van amin épp hogy csak látszik a hajtás vége . Érdekes módon a Cresthaven van lagjobban megindulva a Springcrest alig látszik . Ez azért lehet , mert a Cresthaven jobban nyugalomban volt a nagy hidegek idején míg a Springcrest már nem . A tavalyi ültetésű Maycrest most kezd virágozni .... már ahol nem fagyott szerteszéjjel .

 

 

  Tehát türelem , és várjuk a jó időt .

Előzmény: gergerg (7109)
Csarli1 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7111

Most válaszoltam mivel, három napig nem voltam számítógép közelben

Előzmény: Vebber (7108)
Bobo772 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7110

Enyém is hasonló, megmetszve zöldes a szár de a szemek olyanok mindha nem élne,  öszig adtam nekik haladékot-

Előzmény: gergerg (7109)
gergerg Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7109

Tavalyi ültetésű őszimagoncok (kb méteresek) még mindig nem hajtanak. A vessző él, körömmel felsértve zöld. A szemet kipattintottam (nem az enyémet) és ott is zöld. Mi van ezekkel?

Vebber Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7108

Csárli  -  Alany ügyben küldtem neked mailt is.

Előzmény: Csarli1 (7057)
Jbori Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7107

Megtaláltam, aranyos ember! :) http://www.magyarborkulturaert.hu/?p=957

Előzmény: Jbori (7106)
Jbori Creative Commons License 2012.04.19 0 0 7106

Bussay doktor szőlőjében :)

Előzmény: ninovarga (7105)
ninovarga Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7105

Egy kis friss mai barack a piacra :)))

 

Előzmény: Jbori (7104)
Jbori Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7104

Arról azért még én is hallottam hogy régen ha megtelt a pottyantós, akkor ültettek a helyére egy fát. És még véletlenül sem fordítva! :) Valamint igen jól szabott méretes mellényt is voltak képesek hordani a férfiemberek.

Előzmény: Mozo66 (7097)
Jbori Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7103

És a lassú és barna?

Előzmény: Mozo66 (7098)
alfi13 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7102

Én is a szüretkor vagdalom le a fölső ágakat legalább a termést így le tudom szedni. Meg különben is a csonthéjasokat mindegyiket szüret után metszem.

Előzmény: gergerg (7084)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7101

Ahogy nekem szaki mondta. 2 colos vascsö 40cm-mélyen lenyomva majd bele 2db ültetőtabletta(ez a neve) és kész.

Előzmény: Bobo772 (7099)
Vebber Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7100

Idén kb. egy héttel hamarabb jelentek meg a klánok.

 

Bobo772 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7099

Sziasztok írjátok a fa alá a mütrágyát, az milyen kellene alá és mennyit kell tenni, csemete fáról beszélek. Vettem általános mütrágyát a földre minden növényem alá szórok mikor ültetem, az jó majd megnézem a nevét, most nem jut eszembe.. vagy kell spéci, még csak csirke van meg kacsa annak a trágyája is jó a fa tövébe szépen vagy nem ... A levágott füvet olvastam azt tettem alájuk mikor vágom a füvet , az idén még nem volt füvágás..

 

Köszi

Előzmény: Mozo66 (7097)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7098

Erről jut eszembe egy találós kérdés . 

 

 

  Nyelve piros , szarva barna ..... mi az ?

Előzmény: Mozo66 (7095)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7097

Veszem a rosszmájú megjegyzéseid ...:)  Bár látom , hogy teljesen dilettáns vagy ebben a témában . Az előző hozzászólásban írtam már az öntözés és a tápanyagellátás szükségességéről , de neked külön megvilágítom egy páldával , hogy miért kell a növényeket öntözni és tápanyaggal ellátni .  Mivel a növények világában nem vagy otthon megpróbálom másként .

 

  Képzelj el egy falusi portát ahol van egy szép takaros disznóól . Ebbe az ólba a gazda vesz egy szép kis süldő malacot márciusban . Berakja az ólba dob egy kis szalmát alá .......  és rázárja az ól ajtaját .  Telik az idő jön a  karácsony és a gazda feni a kését , hogy levágja a 2 mázsás disznót ,  Nyitja az ól ajtaját és a 2 mázsás disznó helyett az egyik sarokban egy összeaszalódott malactetemet talál .  

 

 

  Na , hogy ez a gazda így járt azon ugye senki nem csodálkozik , mert nem etette , nem itatta , nem csinált vele semmit akkor ne is várja , hogy abból legyen valami . De bármilyen hihetetlen a növényekkel is ugyan ez a helyzet ezeket is gondozni etetni itatni kell ahhoz hogy teremjenek , egészségesek legyenek . Én valóban igyekszem szép nagy egészséges és finom barackokat termelni , mit ahogy eddig is ilyeneket termeltem , persze aki inkább eszi a férges íztelen silány gyümölcsöt annak jó étvágyat kívánok hozzá , mint a gazdának is aki a karácsonyi asztalra csak csontlevest tudott tálalni .

Előzmény: Jbori (7073)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7096

Hát a tőre öntözés az az hogy a tőre öntözök ......   Szóval nálam nincs kiépített  öntözőrendszer amúgy a hagymát öntözöm szórófejjel és ha olyan időjárás van akkor a barackra is ráteszem , persze ha szükséges .....remélem nem kell ecsetelni mikor szükséges .  Így óránként 8-10 mm csapadékot kap az aktuális terület . Nem túl hatékony , mert sok olyan terület is kap vizet ahol nincs igazán gyökérzete a fáknak .  A jobb helyeken ezért öntöznek mikroszórófejjel amit a növény tövéhez raknak minden egyes fához . Ez egy jó megoldás de nem kevés pénzbe kerülne még ilyen kis területen sem . Na én a két megoldást ötvözöm . Van egy olyan szórófejem ami kb 2 m átmérőjű kört öntöz , de azt alaposan . A hátránya , hogy minden egyes fához oda kell rakni de így egyszerre akár 200 - 500 liter vizet is kap egy -egy fa és nem csak a felszín lesz megöntözve hanem alaposan le tud jutni a víz a gyökérzónába . Tehát a lényeg , hogy kizárólag a gyökérzónát öntözöm így spórolva a vízzel . A tápozás meg semmi mást nem jelent , mint kielégítem a növény tápanyagszükségletét tehát öntözés előtt szórok valami sót a gyökérzónára .  Amúgy hatalmas tévedés az , hogy az öntözés magában minden problémáját megoldaná a fának , sőt bizonyos talajokon még rosszat is tehet , mert egy erőteljes öntözés vagy csapadék még az esetlegesen meglevő kevés tápanyagot is kimossa , lejjebb mossa a talajban és így a növény számára elérhetetlen lesz . És azt ugye , hogy tápanyag nélkül termeljünk , vagy neveljünk növényt azt ugye senki nem gondolja komolyan .

Előzmény: Törölt nick (7068)
Mozo66 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 7095

Ha a kajszi magja barna ... na annak nem sok időt jósolok a fán . Nekem  a Harcoton vannak még olyan gyümölcskezdemények amiknek a hegye el van fagyva de az alja ép . Ezeknek is barna a magja és csak idő kérdése hogy mikor dobja le magásól a fa .

Előzmény: Törölt nick (7070)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7094

Pontosan.

Előzmény: Vebber (7093)
Vebber Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7093

Orsó formák pl.

Előzmény: Törölt nick (7092)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7092

:) most csak ráböktem egy képre. Nekem tetszik az is. Ráérős időmben szoktam lapozgatni a képeidet, és próbálom kitalálni, hogy nekünk milyen jellegű fák lennének a legmegfelelőbbek a kertünkbe.

Nyilván nekem teljesen más a berendezkedésem, mint többségteknek, engem szinte ugyanaz hajt, mint a tegnap Ádi Batya által belinkelt videón látható "csodakörtész" elnevezésű palit: finom gyümölcsöket enni lefedve a szezon nagy részét, mindezt úgy, hogy kezelhető legyen a kert, a fák a hétvégi ráérős időmben is.

És emellett legyen tetszetős, hogy érezzem jól magam benne bármelyik évszakban.

Előzmény: Törölt nick (7090)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7091

Az attól függ,mi az ugyanaz...én arra gondoltam,hogy őszibarackból erős alanyon is lehet intenzív koronaformákat kialakítani...myrabolánnal még nincs tapasztalatom /őszi nemessel persze/

Előzmény: Vebber (7089)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7090

Hát...nem a legszebb soromat választottad,az tuti :))))

Előzmény: Törölt nick (7088)
Vebber Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7089

Vagyis magról kelt őszi magoncon, vagy myrabolán alanyon felcseperedett fával is ugyanazt el tudod érni?

Előzmény: Törölt nick (7087)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7088

igen látom, hogy ezek fák :)

azért írom hogy ha nem is sövénynek, de ezek a fák szimpik, úgy összességében, amik a képen vannak.

én egyelőre nem tudom olyan éles szemmel vizsgálni a képeket, hogy milyen idős lehet rajta a fa; csak azt látom rajtuk, hogy a művelésmódjuk, a méretük, a szellősségük, az alakjuk, egyszóval a karbantartásuk szemre tetszetős, valami hasonló kinézetű fákkal töltött kertet szeretnék magamnak is. Hosszútávon.

Előzmény: Törölt nick (7085)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7087

Alapból azt mondanám,hogy az őszibarackhoz nem kell törpe alany az intenzív formához...a többihez viszont nem árt.

Előzmény: Törölt nick (7079)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 7086

Na ebben a pár sorban pontosan benne van a lényeg...amiért én is így csinálom:)

Előzmény: alfi13 (7083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!