Keresés

Részletes keresés

tütyüke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471554

Ööö.. én az angolokról beszélek :)

Előzmény: hayalilo (471552)
tütyüke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471553

No para, majd legközelebb :)

Itt lesz mindenki aki számít, max az tűnik el akit fejbevág egy meteor.

A téma az pedig valóban izgalmas csak erről a léggömbhámozás jut valahogy az eszembe... lerövidítve, ha valaki élből hülye abból senki sem tud IQ bajnokot csinálni, bármit is kezd vele.

A kisebbségi érzés meg ennek az IQ csökkent embereknek a legkisebb baja.

Azt nem érted, ezekkel az emberekkel lehetetlen mit kezdeni, azt sem fogják fel Te miről beszélsz nekik, abszolute más világban élnek ott ahol az én és mások által elfogadott erkölcsi szabályokat nem ismerik, csak azokat szabályrendszereket fogadják el, amit a környezetükben látnak.

Kisebbségi érzés csak ott léphet fel ahol látja az adott ember, hogy őt lenézik és/vagy nem veszik be, nem fogadják el abba a társadalmi rétegbe, ahová ő AKARNA/SZERETNE tartozni, nade ha nem is akar és nem is szeretne, akkor ugyan mitől lenne kisebbségi érzése ?

Pont fordítva működik a dolog és itt van a falvédők tévedése is, ez a réteg képzeli és el is hiszi magáról, hogy (a mi fogalmaink szerint) ő az elit réteg, hát akkor mitől lenne kisebbségi érzése ?

 

Előzmény: hayalilo (471550)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471552

Ők egyébiránt az ország etnikai tisztaságát védik, foggal körömmel, a nem zsidó bevándorlók el- és kiutasítása révén. Nem rejtik véka alá, hogy az államalapítást megelőző idők óta ott éló, kis számú nem zsidó népcsoportok (örmények, drúzok, cserkeszek, el nem űzött - ma izraeli állampolgárságú - palesztín arabok) mellé nem áll szándékukban egyéb goj bevándorlókat fogadni abbéli félelmük hatására, hogy az ország meghatározóan zsidó karaktere felhígul avagy "eltűnik".

Különböző, széles körben ismert, körülmények folytán kivívott különleges státuszuk lehetővé teszi, hogy nyiltan hangoztassák ezt az etnikai (=genetikai) érvekre alapozott aggodalmat.    

Előzmény: tütyüke (471547)
pragmatikus álmodozó Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471551

Tudod, kereslet-kínálat! :-) Mi "kínálnánk", a TEK. meg keresné... Mennyi embernek adnánk mindennapos munkát?  A drón - bár kétségkívül nagyszerű lenne, de inkább munkaerő fölösleget "termelne"! :-))

Előzmény: hayalilo (471540)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471550

Ne haragudj, Tütyüke: kétszer egymás után írtam a hsz-edre részletes, hosszan érvelő választ arról, mit értek pontosan kisebbségi komplexuson és kik részéről. Az értelmezésem eltér Csekélykéétől és a tiédtől is, dehát a fórum éppen azért fórum, hogy ütköztessük a véleményienket.

Mindkétszer elveszett a válaszom: lenyelte a szoftver (az én hibám: mindig azt hiszem, van annyi időm, hogy egyéb trükkök nélkül beírjam, küldjem. Hát nem igaz.)

Fáradt vagyok és szétesett - úgyhogy harmadszor nem futok neki, pedig izgalmas téma..Talán majd egyszer.:-)

Előzmény: tütyüke (471542)
újmóni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471549

A videó végén:

 

"Egyre nagyobb fejfájást okoznak az elpofátlanodó emberi szarkák, akik úgy akarnak aratni, hogy nem vetettek"

 

 

Jó kis csíki szöveg.... :-)))))

Előzmény: újmóni (471548)
újmóni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471548
tütyüke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471547

Második világháború vége után, Ciprus, internáló tábor, zsidók, szintén angolok.

Akik túlélték a koncentrációs tábort, az angolok azokat ott gyűjtötték be, mikor ki akartak vándorolni Palesztinába.

Gondolták ha már megszokták nekik úgy is mindegy... nesze neked demokrácia és kultúra.

 

 

Előzmény: nótbuk (471544)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471546

Teljesen igazad van abban az esetben, ha te, aki magad teremted elő a költségek fedezetét, a magad céljaira építkezel.

Azt azonban nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a putriból házba költöztetendő cigány családoknak ugyanolyan minőségű nyílásszárókat, burkolóanyagokat stb. kelljen költségvetésbe állítani, mint a minden anyagért és szolgáltatásért teljes árat fizető építtetőknek.

Ha már a köz pénzén realizálódnak a munkálatok, igenis tessék mindenben a legegyszerűbb és legolcsóbb technológiákat és anyagokat betervezni: olyanokat, amelyek, bár az épület állékonyságát biztosítják, minden értelemben a legszerényebben funkcionálisak. Mondjuk így: spártaiai:-), puritánok.

A jövendő lakók lakáshoz, otthonhoz, környezethez való - ezer példából ismert - viszonyulása indokolja ezt. 

Előzmény: exDínó (471545)
exDínó Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471545

Nana, azért picit gondoljuk végig a dolgot: a manapság épített vályogházak "csak" annyiban különböznek a tégla, Ytong,..stb házaktól, hogy a falakat vályogtéglából rakják (aminek egyébként sok előnye is van).  Alap, szigetelés, födém, nyílászárók, burkolat,...stb. ugyanúgy kell hozzá, sőt a falazat érzékenysége miatt a tervezéskor/kivitelezéskor még egy picit nagyobb odafigyelést is igényel mindez, így végül nem feltétlenül olcsóbb a "megszokott" anyagokból készült épületeknél.

 

Én pár éve építkeztem (téglából), és a különböző falazatok anyagköltsége közti különbség nem befolyásolta volna jelentősen a végösszeget.

 

Persze ettől függetlenül nekem is az a véleményem, hogy ezt a pénzt értelmesebben is el lehetett volna költeni. Mondjuk akkor esetleg jobban lehetett volna követni a forintok útját....

 

Előzmény: hayalilo (471515)
nótbuk Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471544

A rasszizmusról egyből a harmadik birodalom jutott eszébe a falvédőnek. Az angoloktól származik, zulukat, hottentottákat ők durrantották le egy szálig, a búr családokat koncentrációs táborban intézték el, kb. 6 milla lehet összesen ez is. Most megyeget a viasaton, feketék agyát vizsgálták, mert teljes kudarc lett minden civilizációs törekvés, ahol ők a többség.

 

Igazuk lehetett, átlagos nap egy amerikai szegregátumban:

 

 

Előzmény: újmóni (471526)
tütyüke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471543

Hja és anno ártatlan csepp gyermekkoromban próbáltam velük beszélgetni, ráhatni valamilyen módon beszélgetni velük, okosan bólogattak és utána pont ugyanazt újrakezdték.

.

 

 

Előzmény: tütyüke (471542)
tütyüke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471542

Reménytelen.

Nézd én sok embert megismertem a sokadik helyi könyvtárban de aki primitív, az primitív.

Ott is vannak különbségek nyilvánvalóan de ez a különbség megmarad az:

- Én jógyerek vagyok vagyok nem lopok, bazmeg ! (ha válaszolsz beverem a pofád)

- Mit segítsek főnök úr ? (ha elküldöd valahova, meghívod és erre vár, pia)

- Mit néző köcsög ? (agresszív állat, bár nyilván valahol tökbonyolult)

 

Ez.

Ezen nincs mit keresgélni, vagy másféle okot keresni, vagy elviseled őket és tudod a helyzetet kezelni, vagy megszöksz.

Nincs semmiféle más dolog, ez bizony ennyire egyszerű.

Előzmény: hayalilo (471541)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471541

Csekélyke: mindenben igazad van, és mindazt, amit leírsz, tudom és osztom én is. Ezzel együtt most kitartok az álláspontom mellett.

Előzmény: csekelyke (471539)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471540

Ti itt már mindenféle tetétleni yetik és habszivacs gárdisták sorozatgyártásán szervezkedtek, de az olyan - alacsonyan repülő - "mezőőr drón" kifejlesztésére, amelynek a fedélzetén miniatürizált, de nagy hatásfokú sós/csípős paprikás géppuska működik, bezzeg nem jelentkezett támogató, egy sem.

Mert jó: nagy felbontású "portrét":-))) készíteni a tolvajokról dézsmálás közben - nagyon is hasznos ötlet...de fenéken pörkölni őket! - nem az lenne vajon az igazi?:-)

Előzmény: pragmatikus álmodozó (471527)
csekelyke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471539

"Az igaz, hogy mindaz, ami kisebbségi komplexusként és ebből eredő gyűlölet/öngyűlöletként jelentkezik, végső soron abban a mondatban összegződik, amit írsz."

 

A nagy büdös frászt!..:-DDD

Nem kisebbségi komplexusból ered! Egyszerűen a magántulajdon ismeretének hiánya. (Ezen alapszik a rokon nő meghágása is, és minden más!) Nekem nincs, neked van. Ami a tied az enyém is, és elveszem, vagy így, vagy úgy. A gyűlöletet az a tény szítja, hogy mé' pont neked van és nekem nincs, holott "cigányszemmel" ennek a fordítottjának kellene igaznak lenni! A "nekem jár" pont ezen az elven alapszik.Hétköznapi esetben mindenek felett áll náluk az én fogalma, ezért sem férnek még egymással sem békében. Simán beköpik egymást, ha az nem jár kemény fizikai megtorlással, mert a félelem és a fizikai fájdalom azért az Én-t is legyőzi.

A ...ológusok aztán "megmagyarázzák" az okokat, mi tovább magyarázzuk és végén összeáll a komplexus.

Előzmény: hayalilo (471533)
tütyüke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471538

Nana :D

Most játszok az őslajhárral és a töbiekkel, szóval első kézből szerzem az információkat a primitívekről.

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftIAHM&hl=hu

 

Előzmény: hayalilo (471533)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471537

A szalmát illetően: igen, van benne igazság, hiszen nem véletlen, hogy az évszázadokkal ezelőtti népi építészetben is ismert volt a törek hozzákeverésével készülő vert fal technológiája.

 

A vályogfalat, mint mindent, természetesen karban kell tartani - de az a kb. 100 éves (tégla alap + vert fal kombinációban épült) parasztház, amely hét évig volt a birtokomban és most is lakóházként funkcionál egy fiatal párnak - derekasabban tartotta magát, mint egy gipszkartonnal és szerelt falakkal teletömött, fontos anyagok kispórolásával "költségoptimalizált" vadonatúj lakás, amelyeket 1-2 év rossz tapasztalatai után százával adnának el a tulajdonosaik..

Előzmény: norbee601 (471525)
nótbuk Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471536

Orsós Erzsébet az egyetlen magyar, sztem csak a projekt miatt vette fel a cigány nevet, de hiába, mert elég ránézni. A többieken érződik az óromános akcentus...

Előzmény: Lanzafame (471513)
aa. Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471535

Aha, addig, ameddig az egér és a pocok ki nem szúrja és köszöni az albérletet. A bogarakról nem is beszélve.

Előzmény: norbee601 (471525)
aa. Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471534

Ez annyira igaz, ahogy a cigány barátom mesélte: ezek nem tudják még elképzelni sem, nemhogy értelmezni az enyém, tied fogalmát, egyszerűen nem ismerik. Meglátja, fogja, viszi.

Előzmény: tütyüke (471532)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471533

Nem hiszem, hogy túlragoznám a jelenséget. Hidd el: a legprimitívebb emberben is bonyolult, ellentmondásos érzések és késztetések tömegét találod, amelyeknek "mozgásai" sem egyszerűek.

Az igaz, hogy mindaz, ami kisebbségi komplexusként és ebből eredő gyűlölet/öngyűlöletként jelentkezik, végső soron abban a mondatban összegződik, amit írsz.

("Hö, dikkmá, mi van neked és nekem e mé' nincs? Aggyad ide!".

 

 

Előzmény: tütyüke (471532)
tütyüke Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471532

Nem.

Télleg nem.

Gondolj bele, ugyan hogyan mérné magát máshoz, vagy más társadalomhoz egy olyan ember, aki még a társadalom fogalmát sem fogja fel.

Az alap kiindulópont hibás, egy putris cigánynak (még mielőtt valaki beleköt, NEM a cigányság egészéről beszélek) a mi társadalmi normáink semmit sem jelentenek, ergo nem lehet ez miatt kisebbségi érzése.

Tehát nem ez miatt van az agresszív hozzáállás, hanem szimpla:

- Hö, dikmá mi van neked és nekem e' mé' nincs ? Aggyad mán ide !

Nem kell ezt túlragozni, itt egész egyszerűen az alap emberi normák hiányoznak mint ahogy Csekélyke is levezette itt néhányszor.

 

 

Előzmény: hayalilo (471531)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471531

Tütyüke, tütyüke, ma - nehéz eset vagy. Direkt csinálod, tudom - mer én is szoktam:-).

 

Már hogyne lehetne kisebbségi komplexusa valakinek (valamely közösségnek), ha azzal egyidőben felsőbbrendűségi komplexusban is szenved? Minden további nélkül lehetséges a kettő együtt. Az ember - még a primitív is - bonyolult lélektani képlet.

 

A cigány tudatában van, hogy nem alkotott soha semmi maradandót...hogy nincs országa, földje, államisága -nem is volt..Minél gyakrabban összeméri magát a befogadó néppel, annál világosabban látja ezt - és annál jobban gyűlöli, aki képes volt arra, amire ő nem. Annak a javai természetesen kellenének, minden áron - tehát az erőszakkal szerző, prédáló természetét nem tagadja meg, amikor lerabolja az irígyelt és utált gádzsót - kétszeres indulattal, mert ingerli, hogy több nála a másik.

 

Bizony: van cigány öngyűlölet is, ha nem is verbálisan, hanem inkább kriminalisztikai "nyelven" nyilvánul meg..  

Előzmény: tütyüke (471524)
újmóni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471530

Egy komment:

 

#88 Eduard   (29. Aug 2013 18:34)  

Wieso darf man überhaupt von Antiziganismus sprechen, wenn das Stammwort Zigeuner auf der Wortverbotsliste steht ?

Es müsste doch politisch korrekt Antisinthi- und Antiromanisismus, was natürlich ebenso blödsinnig ist, weil sich diese Menschen selbst Zigeuner nennen.

 

fordítás:

Miért lehet anticiganizmusról beszélni, ha a szótő - cigány - tiltólistán  van?

PC-l akkor Antisinthi- und Antiromanisismus kellene, hogy legyen.... :-DDD Persze ez is hülyleség, hiszen ezek magukat is cigánynak nevezik.

Előzmény: újmóni (471526)
újmóni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471529

:-))))

 

most elmegyek vádlit formálni :), majd este folytathatjuk.

 

 

Előzmény: pragmatikus álmodozó (471527)
újmóni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471528

Már a törökök is panaszkodnak, hogy a lakónegyedüket széttrimbálják a cigányok..... :-DDD

 

Na ilyenkor melyik ujját harapdálja egy igazi falvédő...?

Vagy a cigány übermenschebb egy töröknél a szemükben...?

 

LOL

Előzmény: újmóni (471526)
pragmatikus álmodozó Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471527

Kicsiben kezdenénk, vagy csapjunk egyből a lovak közé?? :-))  Lennének ötleteim, hogy kiről kéne megmintázni a tetétleni yeti figuráját és kiről a fekete terepjárót! :-)

Előzmény: újmóni (471472)
újmóni Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471526

Baloldali közvéleménykutatóintézet a duisburgi lakosokat vádolja rasszizmussal...

 

http://www.pi-news.net/2013/08/duisburg-linkes-forschungsinstitut-wirft-burgern-rassismus-vor/

 

Sajnos most nincs időm szemezgetni belőle, de mintha a mi ex-szadeszes baromarcainkat hallanám.... :-sss

 

 

norbee601 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 471525

A hagyományos technológiájú vályogháznál ma már létezik egy jobb megoldás, ami ugyanolyan természetközeli, viszont szerkezetileg, egészségileg sokkal jobbat nyújt a vertfalnál.

 

Ez pedig a szalmabála. Régen ugye nem volt bálázógép, ami elengedhetetlen feltétel hozzá, olyan szilárdságot nem lehetett létrehozni vele. Ez a szalmabála fal kap egy vályogéhoz hasonló lélegző tapasztást, és máris aranyélet.

 

A másik dolog: a vályogház nagyon jó tud lenni de FOLYAMATOS törődést igényel, ha nem kapja meg exponenciálisan zuhan be az élettartama (majd a fal is).

Előzmény: hayalilo (471515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!