Keresés

Részletes keresés

-Zoki- Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31704
nem 100, hogy nálam is pont ugyanez volt, de hasonlóakat csinált...
Előzmény: Jahno (31702)
Jahno Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31703
Nehogy DVDShrink, hanem valami DVD authoring program... Azzal nem fog romlani, hisz DV marad, lehet belőle vágni, meg DVDre írni. Részemről Pinnacle Studio 9-es a befutó, de Adobe Premiere, WinDVD Creator, Ulead Studio, esetleg jó drágán a Pinnacle Liquid :-D
Előzmény: balcsi70 (31691)
Jahno Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31702
A simán leszedte azt jelentette nálam, hogy csökkentett módban sem telepedett fel semmi ilyen irtócucc, előtte lehetett reg-et hegeszteni, meg mifene.
Előzmény: -Zoki- (31695)
Jahno Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31701
Hajrá, én tuningoltam magam 2 napig a cuccon, oszt format lett a vége, pöcsöl a fene, mert valahonnan mindig vissza bírt mászni, nomeg akkor más egyéb is volt a gépen. Az adatmentés/telepítés pedig nagyjából megsaccolható ideig tart, ezen a szaron meg 2 óra alatt jutottam el odáig, hogy csökkentett módban rendesen ment a gép, és még 2x2 órát futott az AdAware...
Előzmény: szasko (31692)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31700

A SpySheriff változik, fejlődik az idők során, előfordulhat, hogy nem engedi futtatni például a HijackThis programot, pedig az egy jó találmány, mert ad egy logfájlt, amely alapján távolról is lehet segíteni. Tehát ezt volna érdemes megpróbálni, ha nem tudod eldönteni, mit érdemes kiszedni.

 

Az msconfig önmagában egyébként kevés, mert a SpySheriff folyamatosan figyeli, mit veszel ki az autorunból és nyomban pótolja. A Feladatkezelővel is felveszi harcot, tehát ha lelősz pl. egy ldgbj.exe nevű processzt, rögtön elindul egy mutáns mondjuk ofjhfn.exe néven, mivel közben fut még más is, akár rejtett processz, ami hátulról kavar.

 

Amúgy nem rossz játék, és van esély a győzelemre. A fegyverek:

 

http://www.sysinternals.com/Utilities/ProcessExplorer.html 

 

http://www.sysinternals.com/Utilities/Autoruns.html 

 

Ezek egyszerű alapfegyverek, de igen hatékonyak.

 

Miután kivégezted, használható lesz a gép, csak még nem fogsz tudni hozzáférni az Asztalháttér beállításokhoz. Ehhez a registryből törölni kell két bejegyzést.

 

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesActiveDesktop]
"NoChangingWallPaper"=dword:00000001

 

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem]
"Wallpaper"="C:\WINDOWS\desktop.html"

 

Egyébként a SpySheriffet nem szándékosan töltik le, jön "magától". Warezoldalról lekérünk egy serialt, jön mellé ez is...

Előzmény: szasko (31692)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31699
Igen, azt én írtam a HWSW fórumon, copyrájt. De közben írtam egy másik hozzászólást is, mindjárt küldöm.
Előzmény: tomcat73 (31694)
BBAZSI Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31698

Hello,

 

keresek egy (lehetőleg ingyenes) hírlevél-küldő programot, ami kezeli a le/feliratkozásokat, beállítható a küldendő levél grafikája (HTML levelet küld), egyszerű stb.

 

Mit tanácsolotok?

szasko Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31697

köszi!

 

a szívlapáttal egyet értek  :-)

tomcat73 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31696
Ja itt orvosságként még NOD32-öt ajánlottak. Napi 3-szor egyet:)
Előzmény: tomcat73 (31694)
-Zoki- Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31695
Mintha én is nemrég ilyet szedtem volna le egy laptop-ról.
3 ikont rakott a bal felső sarokba, és elkezdett reklamálni, hogy fertőzött a gép (persze ő maga a fertőzés:).
Nekem az ad-aware (lavasoft.com v. honositomuhely.hu) jött be, simán leszedte.
Előzmény: szasko (31692)
tomcat73 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31694
A HWSW fórumról kopizva:

Utóbbi napokban az Outpost 1.0 free tűzfalat használtam próbaképpen, ami még hagyján, de mostanában egyéb programok kipróbálgatásán is fáradoztam hobbyszerűen, ami még mindig hagyján, de közben az a bűnös gondolatom is támadt, hogy az egyikhez serialt nézek a neten. Ahogy megnéztem, letöltődött a gépemre „valami”, aminek az első dolga volt, hogy kilőtte a tűzfalat, egy piros X rendszeikont helyezett a Tray-re, sárga buborékban kiabált, hogy az Ön gépe spyware fertőzött, azonnal kattintson ide stb. Közben már töltődött is le a netről egy program, ami már telepedett is SpySheriff néven.

Aki így járna, annak javaslom, hogy már az első pillanatokban bontsa a kapcsolatot, lehetőleg valamilyen vezeték kihúzásával, modem kikapcsolásával stb.

Én ezt nem tettem, vagy legalábbis nem azonnal. Ezen a gépen lehet kísérletezni és kíváncsi voltam, hogy mi fog történni. Különféle processzek indultak:

kl.exe
tool2.exe
tool3.exe
tool5.exe
timessquare.exe
mdms.exe
paytime.exe
winstall.exe

Egyiket kilőttem, jött a másik, több is egyszerre, a Sysinternals Process Explorert kellett elővenni, hogy lássam a rejtett processzeket is, amit a Feladatkezelő nem mutatott. Asztal háttér megváltozott, ott is megjelent egy figyelmeztető felirat. Tálca (Explorer process) időnként újraindult. Az Autoruns programmal töröltem ki a registrybe íródó kulcsokat, de hiába töröltem, visszaíródott, amíg ki nem lőttem a rejtett processzeket, pl. dll futtatása alkalmazásként néven. Rákerestem az utóbbi 1 órában keletkezett fájlokra, takarítottam közülük. Volt számos rendszeridegen, az alábbi helyeken:

C:Program FilesSpySheriff
C:Program FilesCommon FilesMicrosoft Shared
C:WINDOWS
C:WINDOWSsystem32
C:Documents and SettingsSignal

Miután eképp stabilizáltam a beteg állapotát, lefuttattam az Ad-Aware és XoftSpy programokat, amelyek további problémás reg. kulcsokat találtak.

Utána az Előzmények között ismét rákattintottam a fertőző weboldal linkjére, megjelent a serialt tartalmazó ablak, az a bizonyos SUN Java "kávéscsésze" ikon ismét aktivitást jelzett, de ekkor inkább lekapcsoltam a modemet, hogy ne kelljen előlröl kezdeni a takarítást.

Hogy mindez megtörténhetett, abban szerintem szerepe volt a SUN Java programnak is, amiről amúgy is tudtam, hogy egy biztonsági rés a gépen, de nemrég kénytelen voltam felrakni. Persze, az MS Java is megteheti ugyanezt, nem tudhatom.
Előzmény: szasko (31692)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31693

Asszem a SpySherif oldalán ott a leszedésre valami javaslat. Ez egyébként nem valami antispy progi, hanem maga a spy személyesen, a kitalálóját pofán kéne vágni egy szívlapáttal alkalomadtán.

 

A kellegád meg ne nagyom töltögessen semmit lefelé, mert még további komoly meglepetések érhetik...

 

Előzmény: szasko (31692)
szasko Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31692
ismeri valaki a SpySerif programot?

kollégám letöltötte a munkahelyi gépünkre (valahonnan). a tálcán megjelenik egy ikon és kiírja, és egy böhöm boborékba kiírja hogy fertőzött a gép. ha rákattint akkor szkennel, de az írtáshoz meg aktiváló kódot kér.

én uninstaláltam, de a tálcán megmarad az ikon és elő-előugrik a 8négyzetcentiméter buborék, a fertőzés felhívással. a spybot a spyserifet toolbarkén(spysearchként) mutatta és törölte.
próbálkoztam futtatás msconfig, de nem egyértelmű számomra hogy mit kéne blokkolnom....
nincs valami ötletetek? esetleg kód, hogy hátha lezúzható az a  "roh@dt" ikon és vele a buborék???
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31691
Értettem fönök.Akkor ahogy értettem a legjobb ha veszek egy DV kártyát.,És ha van egy 1-orás műsor a kamerán abbol lessz 10Giga? az szép. És utána összesüritem? DVD Shrink? nem romlik ugy majd a minöség? Na mindegy majd lessz valami.Kössz.
Előzmény: Jahno (31690)
Jahno Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31690

DVről csak DV/firewire csatlakozóba tudod bevinni, aztán ne lepődj meg, hogy óránként 10 giga lesz a tömörítetlen full minőségű anyagod. Itt kvázi digizés már nem folyik, mert a DV az digitális formátum, így csak átmásolja a PCre. Ez a legfullosabb minőség. USBvel mozgóképet nem tudsz átvinni, nem is arra való, amúgy csak a kamera saját szoftvere fogja kezelni. DV meg szabványos.

 

Beviheted tunerkártyába is, de minek, az csak rontani fog a minőségén, de ne a koax csatlakozójába dugjad ugye, hanem a kamera video kimenetét (sárga színű) a tuner video bemenetébe (szintén sárga).

 

Ha nincs DV bemeneted, akkor ne totojázzál, max. 4ezer egy PCI-s DV kártya, aztán csók. Csak ne Via chipeset vegyél, az hiába digitális, még csíkozni is bír...

Előzmény: balcsi70 (31688)
robicsek Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31689
nem, egyiket se használtam. de ha kirpobáltad valamelyiket, mondd majd el:)
Előzmény: balcsi70 (31686)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31688
Még egy kérdés.A sima kamerárol(VHS)-es röl ugy kell bevinni a jelet,tv tuner kártyán.(ezt tudom)hanem az lenne a kérdésem hogy DV-rol ugyan ugy kell vagy USB-kábelen keresztül? Mert én összekötöttem a USB-vel a kamerán van három fajta kijövetel.1.-kicsi jack dugos aminek a másik fele megy a TV tunerhez.2.-DV és a kábel másik vége gondolom USB. 3.-egy furcsa nyil van rajta (olyan mint egy antenna)a digitális fényképezön van ilyen) na ilyet adtak hozzá.na ezen akartam bevinni a jelet (mondjuk Ulead Video Studio -Capture DV.) de semmi reakció.Akartam venni boltba ezt a kábelt amit nem adtak hozzá (DV-USB) azt mondták hogy az nem olyan jó mintha a tv tuner kártyán vinném be a jelet mert minöségromláshoz vezet.Ez igaz????????? Köszönöm a válaszokat.Fontos lenne.
oldember Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31687

Helló!

 

Volna valakinek valami jó ötlete, hogy a (WindowsXP) tálca miért fagyhat le úgy nagyjából félúton? Áll vagy 1 - 2 percig aztán tovább megy. Nem csinál semmit (nem megy vírus kereső, sem egyébb ami megfogná) csak áll és egyszer csak más-más időpontban elindul. Van amikor csak kb. 1 perc, van amikor akár 2 perc is eltelik. Össze vissza. Csökkentett módban már átengedtem minden valamire való keresőt, irtót, de nem telált semmit.

Gondoltam, megkérdezem hátha valaki találkozott már ilyennel.

balcsi70 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31686
Köszönöm válaszodat,itt tényleg van egy csomó,csak tudni kellett volna a nevét.Nem tudod melyik a legjobb?
Előzmény: robicsek (31685)
robicsek Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31685
Előzmény: balcsi70 (31683)
Elar Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31684

Mindenféle hibaüzenetet ír ki a BSPlayer és igaz, h elindul a lejátszás pár mp múlva, de nagyon nehezen...

Előzmény: robicsek (31639)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 31683
Sziasztok.Használta már valaki itt közülletek a FRAPS progit?(Amivel föl lehet venni Avi-ba amit éppen csinálsz a monitoron).Nem tudom hogy a csudába kell elinditani. Vagy tudtok más ilyen progit ami tuti?!Kössz a választ!
Jahno Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31682
Minek? Jön a drót, ez kb. olyan, mint a lan, csak külső IP-t ad. Lanodat meg bírod felügyelni, elszabadul valami durvább féreg, akkor lecsapják az elérésed simán...
Előzmény: Gorcsev (31676)
Jahno Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31681

Többféle is van. Eddig láttam:

 

UPC: MAC címet kell reggelni a szolgáltatónál, ehhez meg dhcp ad kvázi fix IP-t, de nem sztabad fixre írni, mert akkor él, ha DHCPben időnként megújul. Hiába kapjuk ugyanazt vissza 

 

TVnet: nincs reggelés, de DHCP fix IP-t ad, fixre írva is műxik, meg cégnév.tvnet.hu is kérhető rá

 

Egyéb tanyanetek: fix külső vagy belső IP, esetleg DHCP, ami belsőt ad fixen vagy nem, mellé vagy van PPPOE vagy nem. Szolgáltatófüggő. Van aki wlanon is pppoe-zik, gondolom páran hamisították a MAC-et...

Előzmény: szalapala (31669)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31680
Ok, de milyen alapon szűrnek?
Előzmény: robicsek (31677)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31679
Szívesen, a boot.ini-t keresd a rendszermeghajtó gyökerében. Rejtett fájl, Notepad-del szerkeszthető.
Előzmény: Attika1968 (31678)
Attika1968 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31678

Köszi a segítséget Signal!

 

Fdisk /mbr megoldott a problémát és csont nélkül elindult.

 

Ebben tudnál még segíteni:

 

Amikor elinditom akkor ezeket irja ki mint két választási opció::

windows inditása ill. windows inditása #1

 

 

Köszi:Attika

Előzmény: Törölt nick (31495)
robicsek Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31677
azé a kábel gatewayk jo kis proxyk is, nyugi. általában.
Előzmény: Gorcsev (31676)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31676
:-O
Semmi? Még egy proxy-auth v. ilyesmi se? 2 gombostű, mint régen a teflonfülkénél, oszt' mehet a warez-szerver ezerrel? :-)))
Előzmény: robicsek (31674)
szalapala Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31675
Csak a chellot ismerem közelebbről, ott MAC-adress alapján azonosít be a kiszolgáló. Azt egyszer meg kell adni, aztán onnan elvileg nincs gond.
(Csak elvileg, mert néha megbolondul és kéri mégegyszer és mégegyszer... :))
Előzmény: Gorcsev (31671)
robicsek Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31674

a kábeltv cucc az olyan mintha sima lokális ethernet hálon lennél. szolgáltato mondta a gateway beállitást (meg dnst is).

azt kell beállitani, osz megy,

Előzmény: lotht (31667)
robicsek Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31673
nincs.
Előzmény: Gorcsev (31671)
rali Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31672
ppoe az a dsl cucca.
Előzmény: Gorcsev (31671)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31671
De pppoe meg autentikáció az van, nem? (Nem láttam még élőt...)
Előzmény: szalapala (31669)
lotht Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31670

Kösz. Kis bibi, hogy nekem kellene beállítanom.

Na sebaj, majd megoldom. :))

Előzmény: szalapala (31669)
szalapala Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31669
Kábelnetnél nincs tárcsázás. Ha bekapcsolod a géped, automatikusan csatlakozol. (Már ha jól állítják be neked, amiket be kell állítani:))
Előzmény: lotht (31667)
rali Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31668
Nem tudok mit mondani, errefelé nincs kábeles net, sose telepítettem.
Előzmény: lotht (31667)
lotht Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31667

Jóestét.

Kérdez a láma: kábeltv-s internet használata hasonló az ADSL-hez? Ha nincs routerem, akkor PPPPoE tárcsázót kell használni?

Ugye ez nem része a Win98SE-nek?

Köszönöm.

TaXiN Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31666
Akkor símán fel kell, hogy másszon. Ez jó hír.
Előzmény: Ambu-Lonci (31665)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31665
Tévedsz. DELL vevő.
1. Minden driver a netről elérhető.
2. ezek EXE-k, csak el kell indítani. Ha mást is kell vele tenni, szól.
3. A DELL gépekre alapból a sima oprendszer telepítő CD-kről simán felmegy az oprendszer. Nincsenek kalóz alaplapi RAID vezérlők, ami miatt ne működne.
4. a DVD lejátszó progi MINDEN géphez kell, akár DELL akár nem. De ez nem megy fel a Recovery CD-ről, mert azon csak a kínai oprendszer van.
5. A régió kód beállítása a DVD lejátszó programmal automatikus, ha régió kódos DVD-t tesz bele, és nem arra van éppen állítva.

Üdv:
AL
Előzmény: Törölt nick (31663)
rali Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31664
A linux nem jó ötlet.
Előzmény: TaXiN (31661)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31663
Cseszheti, mert nem tud kínaiul. A telepítő CD-t persze fel tudná tenni, de a driverek akkor is kellenének előre, külön korongra. Utána meg még állíthatna régiókódot, ez igaz. Ha meg nem power user, mert annak néz ki, akkor nem fogja tudni átállítani, a driver telepítés is szívás lesz neki (nem elég egy EXE-t elindítani).
Előzmény: TaXiN (31661)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31662
1. a DELL gépekhez a gyártó honlapjáról support.dell.com minden driver letölthető. Gyári szám alapján még le is válogatja neked.
2. a DELL gépek a Linuxot nem igazán támogatják (ACPI BIOS táblázat, stb.) Én nem forszíroznám. Egyébként már itt kiderült, hogy Ő nem egy Advanced User Guru, ezért én azt meg végképp nem ajánlom neki.
3. a DELL Recovery CD-ről nem áll elő a telepítéskori állapot, az egy majdnem teljesen sima Oprendszer telepítő, az adott nyelven (nyilván Kínai), belegyúrva a driverek, a javító csomagok, aktiválva és még 1-2 gyártói információ.

Üdv:
AL
Előzmény: TaXiN (31661)
TaXiN Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31661
Kellett, hogy kapjál hozzá egy rendszervisszaállító CD-t vagy DVD-t.
Arról bootolva (azon az áron, hogy minden adat elveszik) visszaáll a megvásárláskori állapot.

Ekkor mennie kellene mindennek, ha nem is magyarul.

Fel lehet esetleg rakni egy PowerDVD-t, amivel DVD filmeket lehet nézni.

Akkor megnyugodhatsz, hogy minden működik.

Mindenképpen kellene egy driver CD, ami kimondottan a gépedhez tartozó drivereket tartalmazza, és már mehet is az XP telepítés.

(ha rám hallgatsz, Linux-ot raksz rá, de ez a te bulid :)
Előzmény: Yule (31658)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31660
A Sonic lemez az az íráshoz kell (attól még a lejátszó programok egyike szintén kell). Ezek szerint író van benne?

AL
Előzmény: Ambu-Lonci (31659)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31659
A DVD olvasód működik, ha a fényképeket tudsz rajta nézegetni.
A DVD filmek lejátszásához szoftver kell (ez nem DELL tulajdonság). A DELL a notebook-jaihoz WinDVD vagy PowerDVD programot szokott adni, azt fel kell telepíteni.
Ha a progi fent van, akkor jön csak szóba a mások által említett régiókód. Azt elvileg 5-ször lehet állítani, nyilván nincs még elhasználva, állítsd át 2-re.

Üdv:
AL
Előzmény: Yule (31654)
Yule Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31658

Hű, de gyors válaszok!

 

Lehet, hogy nem voltam elég pontos. A laptop eredeti Dell, Kínában a gyártól rendelték meg nekem. Mint ahogy nálunk, Kínában sem lehet úgy Dell gépet vásárolni, hogy bemegyek a boltba és veszek egyet, hanem meg kell rendelni, és kb. egy hét alatt szállítja le a gyár - megjegyzem - a megrendelő címére. Szóval ezzel nincs semmi gond.

 

A probléma pusztán abból adódik, hogy mivel a kínai nyelvű rendszerprogramot nem értem, szerettem volna helyette egy magyar XP-t telepíteni rá, de ez nem sikerült.

 

Most már hiába rakom be a Dell-től kapott pl. a Sonic DigitalMedia stb. lemezt, már nem ismeri fel!

 

Azt szeretném végül is tudni, hogy hogyan tudom eltávolítani a jelenlegi rendszerprogramot, hogy újra telepítve esetleg hibátlanul működjön.

 

Üdv, Yule

 

Előzmény: RodrigeZZ (31655)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31657
A régiókóddal van bajod. A kínai ide nem jó. Valamelyik Dell szerviz átállítja, vagy a Notebook szerviz az Árpád-hídnál. Kezdőnek kicsit macerás. Floppy kéne, illetve olyan rendszer, amiről le lehet futtatni az átállítót, vagy egy kínaiul tudó IT-s, hogy kezelni lehessen a gépet és fel kéne küldeni a netre, onnan leszedni, futtatni.
Előzmény: Yule (31654)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31656
Talán a Dell-től tudnál drivert letölteni a hardware-edhez...
Előzmény: Yule (31654)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31655

Ahhoz a géphez kéne lennie egy cd-nek a hozzá tartozó driverekkel. Ha mégsenem, akkor a neten kéne körülnézni a gép típusa alapján.

Namost, azért a kínai vásárlás ténye néminemű kétségeket támaszt irányomban a gép eredetiségét illetően, de lehet, hogy tévedek.

pláne, hogy az XP ennyi cókmókot nemigen szokott ismeretlennek titulálni.

A bolt Kinában volt? Honnan szedtek ott magyar XP-t?

R

Előzmény: Yule (31654)
Yule Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31654

Mindenkihez!

 

 

Lehet, hogy az én problémám már előfordult itt a topikban, de sajnos időhiány miatt nem tudom a harmincegynéhányezer hozzászólást elolvasni....

 

Szóval, vettek nekem Kinában egy új szériás Dell laptopot, amire a boltban telepitettek Windows XP Pro-t, meg sok egyéb programokat ingyér. Mivel kínaiul nem tudok, ezért magyar rendszerprogramot gondoltam telepíteni rá. Egy ismerősöm szerint a rendszerprogramot úgy kell telepíteni, hogy bekapcsolás után azonnal nyomogatni kell a Del vagy az F1 gombokat (hogy melyiket, azt ő sem tudta pontosan), aztán be kell helyezni a magyar XP-t és követni az utasításokat. Ezt tettem és örömmel tapasztaltam, hogy a számítógép bejelentkezett - magyarul. De korai volt az örömöm, mert a DVD olvasó azóta nem működik, sem filmet, sem zenét nem tud lejátszani, csak fényképeket lehet nézegetni rajta.

 

Megnéztem az eszközök fülnél, hogy mi lehet a hiba. Az egyéb eszközök résznél egy hatalmas sárga kérdőjelet találtam, benne kicsi sárga felkiáltójelekkel az alábbiaknál:

 

1. Ethernet-vezérlő

2. Hálózati vezérlő

3. Háttértárvezérlő

4. Multimédiás audiovezérlő

5. PCI modem

6. Video vezérlő

7. Videovezérlő (VGA kompatibilis)

 

A Súgó hibaelhárítója szerint ez hardverütközés lehet. Követtem az útmutatást, hogyan lehet megszüntetni. Persze nem működött, pl. az eltávolításra kattintva, ha újra indítottam a számítógépet változatlanul ott találtam azokat, amiket korábban eltávolítottam.

 

Mit tegyek, hogy működjön ez a dög, mert már fogytán van a türelmem....:(((

Hogyan tudom telepíteni a Windowsomat?

 

Most már a fenti módszerrel sem lehet a magyar XP-t sem eltávolítani (gondoltam, ha újra telepítem, akkor talán jó lesz) Ha bekapcsolom a gépet, folyton megjelenik az Új hardver varázsló, amit viszont szintén nem lehet bezárni, csak a számítógép egyidejű kikapcsolása mellett.

 

Ha valaki tud segíteni nekem, vegye figyelembe, hogy a számítógépes szakzsargont csak korlátozottan értem meg, inkább az "ilyen és olyan gombot nyomd meg" típusú utasításokat szeretem...:)))

 

Köszi:

 

Yule

drdoktor Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31653
ígyjárás esete, volt már nekem is:))
Előzmény: TaXiN (31648)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31652
Keress valami nagy elemtartós külső elemet. Gondolj a hajdani Sokol rádiókra.
Előzmény: Ambu-Lonci (31651)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31651
Nem úgy gondoltam hogy mindezeket amiket felsoroltam kikapcsolva a gombelem üzemelteti, itt konkrétan a hibás tervezés miatti elszivárgásra gondoltam kizárólag, bocsi ha rosszul jött le.

Az biztos, hogy egy rendszeresen használt gépnél az az alap, hogy azért kikapcsolva is kap áramot... A régebbi, nem gombelemmel hanem tölthető akkumulátorral gyártott alaplapok ilyenkor töltötték az akksit. Ma már ez nem divat, mert a lítiumos elemeknek még hosszabb is az élettartalmuk alapból, mint ezeknek az akkumulátoroknak.
Nyilván erre tervezték eredetileg, és ha nem mérték/tervezték meg korrektül, akkor az egyéb szélsőnek mondható esetekkel nem foglalkoztak, előfordulhat hogy ilyenkor sokkal gyorsabban fogy a gombelem.

Üdv:
AL
Előzmény: Törölt nick (31650)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31650

Ezek ahhoz túl sokat fogyasztanak, hogy egy gombelemmel üzemeljenek, ha rosszul van az alaplap megtervezve, akkor ezek is fogyaszthatják.

Mondjuk, amiket felsoroltál, azok biztosan nem fogyaszthatják, fizikailag "érdekes" volna. Mert persze az elem 3 Voltos feszültsége elvben egy impulzusüzemű DC/DC átalakítóval növelhető lenne 5 Voltra, csak értelme nincs, mert azt a terhelést a kis elem pillanatig sem bírná elviselni. Főleg, hogy a feszültségnövelés az elem részére extra áramterhelést jelentene, de ez tényleg csak egyfajta "gondolatjáték", amúgy irreális.

 

Ettől függetlenül valószínűleg nincs mit tenni, olyan az alaplap, amilyen, ritkábban kell áramtalanítani. CMOS áramkörökre épül a BIOS, amelyek nem sok energiát igényelnek, de: korszerű alaplap --->> nagyobb tudású és bonyolultságú BIOS --->> több energia kell neki, mint régen.

Előzmény: Ambu-Lonci (31642)
lotht Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31649

Nekem meg olyan van, amin a billenőkapcsoló a master aljzatot kapcsolja, van neki USB portja és ha azon megjelenik a táp, akkor bekapcsolja a többi aljzatot is. Az USB továbbvezethető. Ezenkívül C osztályú túlfeszvédelem, és telefonvonali védelem is.

5000 Ft alatt volt.

Előzmény: Ambu-Lonci (31642)
TaXiN Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31648
Hihi, elkéstél. De azért köszi :)
A hosts file-ból tiltottam le, csak elfelejtettem :)
Előzmény: drdoktor (31647)
drdoktor Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31647
valami beállításod nem jó, mert én is elérem.
nem arról van szó, hogy a ff maga akar onnan valami telepíteni?
mert olykor nem sikerül neki, vedd le kézzel.
Előzmény: TaXiN (31643)
TaXiN Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31646
0.0.0.0 www.macromedia.com

aki hülye, haljon meg :)
Előzmény: TaXiN (31643)
Nemrossz Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31645
Deigen.
Előzmény: TaXiN (31643)
szalapala Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31644
Akkor nálad lehet valami bibi, mert én most firefox-szal elérem két pillanat alatt.
Előzmény: TaXiN (31643)
TaXiN Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31643
HELP !!!

Van aki eléri a www.macromedia.com webhelyet?

A Firefox nem képes kapcsolatot létesíteni a(z) www.macromedia.com helyen lévő kiszolgálóval.
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31642
Szerintem saját magad meg is válaszoltad a kérdést...
Baj lenne, ha azért a konnektorba bedugva maradna a gép? (Meg a hátsó főkapcsolója bekapcsolva?)
Azért, mert a tápegység szoftveresen (tehát vagy a Lekapcsolás -on keresztül, vagy az elől lévő kikapcsoló gombjáva) attól még az alaplap bizonyos részei kapnak áramot. Ilyen pl. a hálózati kártya, ami esetleg táv-bekapcsolhatóvá teszi ha az engedélyezve van, ilyen esetleg az USB rész, meg még ki tudja mi minden (ha billenyűzetről is elvileg bekapcsolható ilyenkor is, akkor még a billentyűzet is).
Ezek ahhoz túl sokat fogyasztanak, hogy egy gombelemmel üzemeljenek, ha rosszul van az alaplap megtervezve, akkor ezek is fogyaszthatják.

Láttam (sőt, ismerősnek vettem is) olyan eloszót, ahol az egyik aljzat a "master", az mindíg kap áramot, és ha az eszköz ami oda van dugva be van kapcsolva, akkor az összes többi is, ha ki, akkor pedig kikapcsolja a többi eszközt. Érdemes lehet ilyet használni, ha azért kapcsolod le az egészet (elosztóstól) mert a többi kütyüt is egyszerre szeretnéd kikapcsolni (kislámpa, nyomtató, hangszóró, szkenner stb.).

Üdv:
AL
Előzmény: attip (31641)
attip Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31641
Sziasztok!:) Nem pont ide vág,de itt biztos tudtok válaszolni...... Az alaplapon levö elemem kb. másfél havonta lemerül!:( Próbáltam már több típust,de ua. Másik gépen elmegy évekig... A gép ha nem üzemel nincs áram alatt... Köszi a választ!:)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31640
Csatlakozom, attól függetlenül, hogy a K-lite még a 'legnormálisabbak' közé tartozik, de ez sem ajánlható semmiképp...
Előzmény: robicsek (31639)
robicsek Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31639

semmilyen kodekpakkot se. soha.

 

mit jelent az hogy rendetlenkedik? nem a kodekpakk a megoldás, sőt.

Előzmény: Elar (31638)
Elar Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31638

Sziasztok.

Milyen codecpackot ill lejátszót tegyek a gépre?

Eddig BSPlayert + FFdshow használtam.

De valami miatt kezd rendetlenkedni.

 

Láttam vmi KLite codecpackot is.

 

Vagy tegyem fel egyenként ami kell? (Mi is kell? :) )

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 31637

Fóti Marcellnak ilyen a stílusa, én először itt találkoztam vele:

 

A Windows NT és a Windows 2000 memóriakezelése

 

http://www.microsoft.com/hun/technet/Memo.asp 

 

Ez talán jobban sikerült, legalábbis nekem úgy elsőre érdekes volt.

Előzmény: DJG (31636)
DJG Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31636
Eltekintve apróbb hibáktól (közte akad elég mulatságos is, például az opaque és a transparent összekeverése, és az sem igaz, hogy az összes veszteségmentes tömörítés a Huffmannra épül), nem rossz, bár kicsit egymásba keveri a szinteket. Valamint, de ez már az én bajom, nem szeretem az ilyen kicsit erôltetetten szellemeskedô fogalmazást. Nem a száraz és karót nyelt szöveget hiányolom, hanem éppen azt, amelyik a kettô között van: amelyik gördülékeny, jó, de nem akar jópofáskodni.

Üdv,
Gábor
Előzmény: robicsek (31635)
robicsek Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31635

jo kis cikk a tömöritési algoritmusokrol: http://netacademia.net/publikacio/cikk/pdf/0207zip.pdf

azaz tömörités for dummies:)

Előzmény: DJG (31634)
DJG Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31634
Van, de ha nincs bekapcsolva, parancssorból add ki a

regsvr32 zipfldr.dll

parancsot. Kikapcsolni a

regsvr32 /u zipfldr.dll

paranccsal lehet.

Olvasni úgy tudod, mint bármilyen mappát, csak belekattintasz, és belekerülsz, másolhatsz, törölhetsz benne, mint rendesen. Készíteni meg úgy, hogy kijelölöd a tömöríteni szánt fájlokat, jobb egérgomb, Send To > Compressed (zipped) Folder. Meg fog jelenni ugyanott az archívum.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Zeusz77 (31632)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31633

Bár én nem szoktam használni, de egyébként elég a Súgóban a "zip" szóra keresni:

 

Tömörített mappa létrehozása

 

- Nyissa meg a Sajátgép ablakot.
- Kattintson duplán a megfelelő meghajtóra vagy mappára.
- A Fájl menüben mutasson az Új pontra, majd kattintson a Tömörített mappa parancsra.
- Írja be az új mappa nevét, majd nyomja le az ENTER billentyűt.

 

 Megjegyzés

 

Tömörített mappa a következő módon is létrehozható: kattintson a jobb gombbal az asztalra, mutasson az Új, majd kattintson a Tömörített mappa elemre.

 

A tömörített mappákat jelszóval védheti.

 

Megjegyzés

 

Ha a Windows rendszerre más tömörítőprogramot telepít, akkor a jobb gombbal való kattintással elérhető menüben a Tömörített mappák pont helyett az új tömörítőprogram ikonja jelenik meg.

Előzmény: Zeusz77 (31632)
Zeusz77 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31632

Sziasztok, Az xp-ben tényleg alapból benne van valamilyen "tömörítési" lehetőség. Az okosok nálunk levettél a winzip-et a gépekről, mondván az xp-hez már nem kell. Segítsetek. Simán xp-vel hogyan lehet tömöríteni fájlokat? Köszönettel,

rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31631
Da, ezt ugatom itt már egy ideje.
Előzmény: robicsek (31630)
robicsek Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31630

no akkor egyről beszélünk:-)

Szoval ami fogyaszt, annak rendes táp kell, vagy saját, vagy USB Hubon keresztül az USB hubról, de ha csak az egérnek, billentyűzetnek nincs saját tápja, akkor a hubnak felesleges.

Előzmény: rali (31629)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31629
Akkor nyilván nem.
De már láttam olyan USB külső cédéírót, aminek nem is volt külső tápja.Ezt egy gyengébb alaplapnál veszélyesnek tartottam közvetlenül a gépről hajszolni.

Úgy is lett, a tulaj lusta volt dugdosni a kanócokat, meszeltek az alaplapjának.
Előzmény: robicsek (31628)
robicsek Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31628
akkor is ha van neki külön tápja????
Előzmény: rali (31627)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31627
Minden olyan eszközt érdemes tápos hubróé tekerni, amelyik komolyabb energiafogyasztó.
Előzmény: robicsek (31626)
robicsek Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31626

Ja persze, az fel sem merült bennem hogy a scannert USBről nyomatnám. Szoval ha a kollégának olyan cucca van, ami  csak USBről kaphat tápot, akkor nyilván tápos hub kell.

 

Előzmény: rali (31625)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31625
Már amelyiknek van.
Előzmény: robicsek (31624)
robicsek Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31624

de ahhoz minek fontos, hogy a _hubnak_ legyen külön tápja? van a scannernek magának is.

nálam bill, egér, scanner, kamera docking station, smartphone, PDA megy a hubról gond nélkül évek óta, a hubnak a tápja valahol a szekrényben, sose volt használva úgy.

Előzmény: rali (31619)
Mr_Fusion Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31623
Azt, hogy a billentyűzet speciális gombjaira mi történik, a hozzá adott kezelőprogram határozza meg. Ha azt lehet változtatni/paraméterezni, akkor módosítható az ilyesmi, ha nem, nem.
Nekem is van egy hasonló cuccom, pár dolgot meg lehetett változtatni benne (volt, amit a kezelőprogram interfészén, volt, amit registry buherálással), másokat nem.

Első kérdésre: próbáld ki parancssorban pl. az "explorer C:\Dokumentumok" parancsot. Asszem ezzel máris adtam pár ötletet. :)

A médialejátszó-kezelés valszeg "bele van drótozva" a kezelőprogramba, DDE-n, vagy valami hasonló kommunikációs protokollon keresztül küldött programspecifikus üzenetekkel vezérli a célprogramot, ezt aligha lehet megváltoztatni.

Az első kérdésre adott válasz működik a harmadik kérdésre is: pl. "explorer http://index.hu", csak ez IE-ben fogja megnyitni, hogy alternatív böngészőre hogy lehetne átirányítani, azt nem tudom.
Előzmény: tweety83 (31621)
a t t i l a Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31622

Sziasztok!!!!

 

Olyan proxyt keresek, amelyik tárolja a http requestet, és ezt után meg is tudom nézni. (HOgy pontosan mi volt a kérés tartalma.)

Tud ilyet valaki?

Van ilyen a neten?

Vagy valakinek?

Emailt is küldhetsz:

kissa@zpok.hu

tweety83 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31621

Sziasztok!

 

Pár napja vásároltam egy Labtec media billentyűzetet. Tetszenek a
kényelmi szolgáltatások, de szeretnék a felső célgombok gyári
beállításai helyett saját magam számára történő beállítást. 
Bárhogy is próbálom, de nem tudom beállítani, ugyanis kizárólag  .exe
kiterjesztésű file-okat lehet hozzárendelni a gombokhoz.

Namost hogyan tudnám megoldani, hogy például:
C:Dokumentumok
C:Games
Könyvtárt / alkönyvárak megnyitását tudjak a célgombokhoz
hozzárendelni.



Másik problémám, hogy mivel Médiás billentyűzet nem értem azt hogy
miért van a médiás gyári beállítás (play stop, next.track stb…gombok) 
a C:windowscdplayer.exe  CD lejátszóhoz állítva és miért nem a
Windows Media Playerhez? 
(Elvileg a media gombok mellett van a „hangjegy” jelzés, amit ha a
Winaphoz hozzárendelek kiválthatjuk vele a CD lejátszót.)

Próbálkoztam azzal, hogy a médiás gombok beállításnál átállítottam a
billentyűzetet hogy ne a Cdplayer.exe gyári beállítást, hanem a Media
playert nyissa meg.
Ebben az esetben valóban megnyillik a Media player, csak épp a többi
(play, stop, next track) gomb nem használható valami miatt! 
Nem lehetne valami olyan  programfrissítést feltenni a netre vagy
elküldeni nekem ami kiküszöböli ezeket a hátrányos dolgokat?
Filmnézéshez nagyon jó lenne ez a billentyűzet, csak épp filmet nem
tudok vele vezérelni, mert egyik mediás-gomb sem azt csinálja amire
épp ki lett találva.

Összefoglalva tehát a következő módosításokat szeretném:

-  C:/Dokumentumok  könyvtár megnyitása célgombbal 
(ne csak "*.exe" kiterjesztést nyisson meg)

-  Medialejátszó gomb megnyomásakor a Cdplayer helyett a Win.Media
Player megnyitása és a play, stop, tekerés gombok használhatósága
Media player esetén.

- "Levélikon" gomb megnyomása esetén ne az Outlook express nyiljon
meg, hanem az interneten lévő http://www.freemail.hu vagy egyéb
olyan weboldal amit beállítok neki.
(pl: menetrendek, vagy térképes oldalak stb stb..)

 

Nincs valami ötletetek hogy windowsban át lehet-e állítani valahogy? vagy ez billentyűzet gond lehet?


heninfan Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31620

A flashet értem, de a frontend az mi? VAgy ez azt jelenti, hogy animált a blog, szal nem csak szöveg, hanem sok kis extra is:)?

Előzmény: Törölt nick (31602)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31619
Cucca válogatja.
De egy nagyobb áramfölvételű eszközt célszerű nem az alaplapról táplálni.Ilyen pl. bizonyos szkennerek, külső írók, vinyók.
Előzmény: ködkürt (31618)
ködkürt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31618
Nem az usb-ről kapja a tápot??
Előzmény: rali (31615)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31617
Kemény 1800 pöngőért vettem a héten.
Előzmény: Törölt nick (31616)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31616
Nemazé mondom, de van ám PCI kártya is rá, ha kevés az USB a gépedben.
Előzmény: ködkürt (31614)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31615
Csak olyat vegyél, aminek van tápja.
Előzmény: ködkürt (31614)
ködkürt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31614
Köszi mindenkinek, beruházok:)
szalapala Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31613
Előzmény: ködkürt (31612)
ködkürt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31612

zsír.

köbö mennyi zsé egy négyes.

1000? 10000? 50000?

 

Előzmény: rali (31610)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31611
Előzmény: ködkürt (31609)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31610
Van USB hub, négy-nyolc portos, nem is drága, annyi bazárt kezel, amennyit épp beledugsz.
Előzmény: ködkürt (31609)
ködkürt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31609

Halihó!

Segítség kellene. Kérdésem, hogy létezik-e usb-osztó, illetve, hogy egy ilyet használva egy kimenet tud-e egyszerre két eszközt kezelni? pl. pendrive+külső dvd

Előre is köszi.

z

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31608

Akkor megvan a megoldás, a rejtélyesen eltűnő egereidről!

A bagoly, mint tudjuk, egerekkel táplálkozik, és nyilván ő a tettes.

 

Egyéb megoldandó probléma, így guruilag?

 

Előzmény: szalapala (31607)
szalapala Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31607
Igaz, off topic, mert UHU LINUX-ban vagyok, aztán tudod az Uhu, mint bagoly...
Előzmény: Törölt nick (31598)
szalapala Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31606
:-))
Előzmény: locsemege (31604)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31605

Ne haragudj, de ezt most humornak szántad?

 

(ha nem, akkor megsúgom, hogy persze, hogy eltünik a képernyövédöd ha megmozdítod az egeret, vagy lenyomsz egy billentyüt.....ilyenkor "felébred" és ez tök normális.)

Előzmény: szalapala (31591)
locsemege Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31604
:-DD
Előzmény: szalapala (31591)
bullseye Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31603
úgy értettem a gép hátuljából... incl. tápkábel :)
Előzmény: robicsek (31597)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31602
Nyílt forráskódú webnapló flash frontenddel.
Előzmény: heninfan (31589)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31601
Csendben.
Előzmény: Törölt nick (31598)
robicsek Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31600
alaguteffektus.
Előzmény: Törölt nick (31598)
rali Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31599
Szublimál, mint a lóvé.
Előzmény: Törölt nick (31598)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 31598

Hogy tűnik el az a nyomorult egér?

Előzmény: szalapala (31591)
robicsek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31597
nem megoldás.
pl most egy BT egérrel nyomulok, vazze itt vagdosom, de nemtom elvágni az összeköttetést.
Uj ollót kéne vennem.
Előzmény: bullseye (31596)
bullseye Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31596

és a wireless?!

ki köll húzni az összes zsinórt hátulról, az a tuti...

rali Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31595
Ja.Levágtam - télleg.
Előzmény: robicsek (31594)
robicsek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31594
az nem jo. el kell vágni, az a tutti.
Előzmény: rali (31593)
rali Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31593
Csomót kell köti az egér madzagjára.
Előzmény: szalapala (31591)
bullseye Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31592
ezt idézhetem a lapban?
Előzmény: szalapala (31591)
szalapala Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31591
Sziasztok !

Nagy problémám van. Egy barátom feltelepített egy képernyővédőt, de ahányszor megmozdítom az egeret, mindig eltűnik.
rali Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31590
Én nem, nem jártam hittanra.
Előzmény: heninfan (31589)
heninfan Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31589

Akkor, tudja valaki mi az a flashblog??

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31588
Szőveges file.
Notepad, bármely szővegszerkesztő.

Vagy bccdizzel.
Előzmény: balcsi70 (31586)
robicsek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31587
http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=extension+.DIZ&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=
Előzmény: balcsi70 (31586)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31586
Sziasztok.van egy fájl(kis füzetlapocska)DIZ fájl,ezt mivel lehet kinyitni?melyik progival?
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31585

Ha visszamásoltad, és ezzel felülírtad, akkor annyi neki. Le kell újra mindent szedni a netről.

 

Az mp3 file-ból (ezt a többiek miatt írom) egy pár másodperces avi filmrészlet lett, vagyis teljesen összemixelt mindent valami.

 

Előzmény: Fogatlan (31584)
Fogatlan Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31584

Sziasztok

 

amikor a rackvinyót hozzácsaptam a géphez, csak az uj hardver üzenetbuborék jött fel. Emlékszem, hogy ha ujrainditást is akar, akkor azt is kiirta volna. De nem irta ki.

Ugyhogy valóban nem is inditottam ujra.

 

Amit Hawkeye mondott, hogy getdataback-el vissza lehetne hozni, hmm megpróbálom. Csak sajnos az ismerős 80gigás vinyóján 65 giga cuccot másoltam vissza a sajátomról (ami rossz). nem ismerem a program müködését, de gondolom, csak akkor tudja visszajozni a cuccokat, ha még nincsenek felülirva. Azért megpróbálom majd.

 

Szóval akkor vagy azért történt ez meg, mert saját használatu file-ok voltak ezek, vagy azért mert nem volr restart azután, hogy a vinyót ráraktam.

 

 

Előzmény: Zolcsi Baba (31574)
robicsek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31583

nem, mer nem mutat sehova, csatolva volt a teljesen normális JPG, semmi disznóság ls nem akarta hogy kattintsak.

Nyilván van valami másik mailrendszeren egy másik robicsek, azzal keverhetett, de ha a hölgy olvassa ezt a forumot, akkor szoljon má ha mégse :-)

Előzmény: Jahno (31582)
Jahno Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31582

"egyszerűen tévedésből nekem küldte, egy felvétel valami buliról."

 

Fenét, cégekhez ez rendszeresen beesik, meg a nyaralásról képek, meg ez a Szia, esti buliról itt nézheted meg a képeket: link

 

Aztán jóféle banneres picsaoldalas cuccra mutat.

Előzmény: robicsek (31581)
robicsek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31581

nem nem, szerintem összetévesztett valakivel - vagy én nem emlékszem:-)

egyszerűen tévedésből nekem küldte, egy felvétel valami buliról.

 

De nem küldöm tovább, mer:

1. szerintem nem nekem volt szánva

2a ha nem csini, akkor nem érdekel titeket

2b ha meg csini, akkor meg aztán pláne nem küldöm nektek :-)

Előzmény: rali (31580)
rali Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31580
Nem valami lotyó hirdetése volt?
Előzmény: robicsek (31577)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31579
Igen, csak a baj az, hogy te hiába nem töltöd le... Elég, ha bárki másnál előfordul.

"nem töröltem azé, bár nemtom ki a feladó"
Pattintcsd ide, hátha ismerem ;-)))))))
Előzmény: robicsek (31577)
szalapala Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31578
NIncs kizárva, hogy ez az NTFS-ben saját használatú tett file-ok esete, amit én is bekaptam, amikor újrahúztam az XP-t. Új XP-ben a régiben saját használatú lett file-ok nem láthatóak, nem használhatóak.
Nekem az segített, amit rali javasolt: LINUX alól ki kell másolni őket.
Előzmény: Fogatlan (31562)
robicsek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31577

nyilván, mondjuk az ilyen spamgyűjtő emaileket le se töltöm sose, még amiket lehet azt se, megnézem ritkán a weben, törlés, oszt jo van.

Mondjuk a yahoo spamszűrőja az meg pl tul paranoiás, annyira, hoyg néha teljesen normális emaileket is megfog.

De pl a minap kaptam egyet egy ismeretlen nőszemélytől, subject: "hogy tudd, hogy kivel beszélgetsz", fénykép is volt - azt nem töröltem azé, bár nemtom ki a feladó.

De sokaknak elküldhette, mer még válaszoltam is hogy mi va, de tele volt a mailboxa. :-)

Előzmény: Gorcsev (31576)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31576
Édesmindegy, milyen címed van, mert már régen nem a szájtokról vadásszák őket (elsősorban). Nekem is van olyan címem, amire semmi szemét nem jött sokáig, aztán kűdtem róla 1-2 mélt "nemjó" helyre, 2 napon belöl elkezdtek gyönni a dzsankok.
Egycerűen nem tudc micsinyáni ellene, ölég, ha 1 embernél szerepel a címed, akinek szemetes a gépe és kész, már mentél is a nagy szutykos levesbe.
Védekezni kell: nulla html, nulla csicsamicsa, ami nem olvasható sima textként, azt kib@szni, kűdgyék el rendesen...
(Szétröhögtem a 'zagyam, mikor nemrég a mikócop$z nagy dérrel-durral bejelentette, hogy az új ótlukba be lehet állítani, hogy sima szövegként kezelje a levelet, ne hajtcsa végre a kódokat! Há'vazze, mennyenek a p#cs@ba, ez 30 éve működik jobb helyeken, úgyhíjják: mail :-O )
Előzmény: robicsek (31575)
robicsek Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31575
Lehet hogy a robot külföldi, de megtalál - nekem ugyi olyan friméles cimem van amit évek óta regiszrálni se lehet (mer freemail.c3.hu-ra végzódik), csak a forumra regisztráltam vele, és mégis kapok rá egy rahedli spamet mindenhonnan.
Előzmény: Jahno (31571)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31574

Láttam már olyan embert, aki hallott már olyanról, akinek volt egy olyan ismerőse, aki bedugott egy mobilrekket, és amikor a win kérte, hogy indiccsa újra őtet az új hardver telepítése miatt, akkor emberünk nem tette meg, és szorgosan elkezdett írni rá...

Nem Te voltál véletlenül... ?!

(A mobilról gyakorlatilag semmit, az eredeti forrásról kb. 40%-át tudtam GetDataBack-el megmenteni a j/lúzernek...)

Előzmény: Fogatlan (31562)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31573

Mindezek tetejébe meg nem is figyelsz. Írtam, hogy akkor is vissza lehet sokmindent szedni a vinyóról, ha már újra lett particionálva és formázva. A GDB már csak ilyen kis ügyes. Lesznek benne lukak, mondjuk 10 zenéből vagy képből 1-2 sérült lesz, de ez van, ez is több a semminél. A Te vinyódról nem érdemes semmit menteni, mert már oda is szarul lett felmásolva. A mobilfiókos vincsid valszeg FAT32, a haverod meg NTFS-en buzerálhatott valamit a jogokkal például, akkor is össze tud omlani rendesen a másolt cucc.

 

Amit küldtél mp3, az meg 0 bájt, üres, empty. Ez van.

 

Előzmény: Fogatlan (31566)
Jahno Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31571

index.hu-ra az pont elég, nem lesz bajod tőle. Külföldiek a robotok, itthon meg úgyis manualice keresnek rá, és írnak fel a Nagy Fekete .doc listába. Don't panic.

 

hawkeye kukuc index ponthu, az bőven jó, de még ennyire sem kell, robotokat lestem, alapesetben a nospam meg no-spam is megzavarja őket, pedig az már elég default nemzetközileg elterjedt, magyar szlenggel viszont végképp nem bírnak mit kezdeni :-D

Előzmény: Törölt nick (31570)
Altamara Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31569

Szia Fogatlan!

Szerintem Hawkeye nem fog megdícsérni, hogy ilyen szépen leírtad a címét, nem volt véletlen, hogy csak ennyit írt: Címem a nicknevem, meg a jó öreg Index...

Ha akarta volna akkor kiírta volna mint Te, de nyomós okai voltak arra, hogy ne tegye.

Előzmény: Fogatlan (31566)
heninfan Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31568
Hű, ez ugy hangzott, mintha azt kérdeztem volna: Mi az a MÁTRIX??? :D
heninfan Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31567

Mi az a flashblog??

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31565

Ja, és a haverod régi vincsijéről vissza lehet állítani a GetDataBackkel a legtöbb cuccot (AVI játékfilmeket nem!), még akkor is, ha format és particionálás után vagytok. Ha low level format is volt, akkor annyi neki, de egyébként jó esély van az adatmentésre.

 

Előzmény: Fogatlan (31562)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31564
Küldjél már el nekem egy ilyen .mp3 file-t, cimbora, majd megnézem jól, hogy mi lehet a baja neki. Címem a nicknevem, meg a jó öreg Index...
Előzmény: Fogatlan (31554)
rali Creative Commons License 2006.01.21 0 0 31563
Elküldtem.

Vannak a topicban nagytudású szakemberek, valamit biztosan tudnak mondani.Én még ilyennel nem találkoztam, gőzöm sincs, mi lehet ez a hiba.
Előzmény: Fogatlan (31562)
Fogatlan Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31562

Köszi a helpet rali! A mailcimem: jphh@freemail.hu

Ide jöhet a progi NTFS-re!

 

És esetleg még ha valakinek van valami 5lete, kérem ossza meg velem. Nemcsak maga a megoldás érdekel, hanem már az is hogy vajon mi az Istók baja van neki. Mi az oka ennek? Hátha én csesztem el valamit, és akkor jó lenne tudni, nehogy megint ebbe a hibába essek..

 

Köszönöm előre is!

Előzmény: rali (31561)
rali Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31561
A dolog kibogozása messze túlhaladja a tudásomat.

GDB-ot tudok küldeni mailban.Mondd meg, milyen fájlrendszerhez kell.
Előzmény: Fogatlan (31560)
Fogatlan Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31560

Köszi a linket! Kipróbáltam de sajnos ez csak azokat a file-okat veszi észre amik le vannak törölve. És a szóban forgó file-ok sajnos nincsnek letörölve, mert a Windows egyik indulás alkalmával recover-elte őket. Csak sajnos nem túl jól :(

 

Érdekesség még, ha Total Commanderrel belenézek bármelyik ilyen corrupt file-ba, akkor csak és kizárólag fekete kis négyzetek teszik ki egy file tartalmát. Azthiszem megpróbálkozok azzal a GetDataBack-el, de most már kezdek kicsit megbarátkozni a gondolattal, hogy ezt nem lehet visszacsinálni. GetDataBack-re van linked?

 

Amúgy van esetleg tipped, hogy ez mitől következhetett be?

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: rali (31559)
rali Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31559
Restore 2.5.14
Előzmény: Fogatlan (31558)
Fogatlan Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31558

Köszi a linket! de itt van egy tonna program, melyiket használjam? Sajnos az olasz (?) nyelvű útmutató sem könnyíti meg a helyzetemet :)

 

Előzmény: rali (31557)
rali Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31557
Ezt töltsed le,és ereszd rá a te vinyódra próbaképp.Ha múködik, akkor a haverét is vedd kezelésbe.

Ha nem, akkor jöhet a GetDataBack.
Előzmény: Fogatlan (31556)
Fogatlan Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31556

Igen, igy van.. mindekettőnk vinyóján van most 60giga cucc, amivel nem lehet semmit kezdeni.. :(

Esetleg van valami 5leted, hogy ez milyen mellékhatás miatt következhetett be, vagy - még jobb lenne - van esetleg valami tanácsod, hogy miként lehetne meggyógyítani a fájlokat?

 

Előre is köszi

Előzmény: rali (31555)
rali Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31555
Nagyon jól tetted.
Ezek szerint a haver vinyóján is vannak, meg nálad is.

Előzmény: Fogatlan (31554)
Fogatlan Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31554

Igen, még itt vannak, de innen sem mennek.. Már közben az otthoni gépemen is kipróbáltam, és az én rendszeremről sem mennek.

Az mp3-akra duplán kattintva, feljön a winamp, de 0 hosszuságu a zene, az avi-kra kiirja, hogy nem tudja lejátszani, stb. stb..

 

Direkt nem töröltem le őket még.

rali Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31553
A te vinyódon még ott vannak a barát cuccai?
Előzmény: Fogatlan (31552)
Fogatlan Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31552

Kedves Windows Guruk  HELP - F1- F1 - F1

 

Sajnálatos esemény történt, amiben szeretném kérni segítségeteket!

Egy kedves ismerősöm gépén kellett windows ujrahúzást eszközölni. Viszont, hogy megmaradjanak a majdnem 5 év alatt összegyűjtött dokumentumok, meg képek, ezért elvittem én rack-vinyómat, amire előbb átmásoltam a megmenekítendő adatokat, majd nyugodt szivvel ujrainstalláltam a gépén a windows.

A probléma ott volt hogy mikor megint becsatlakoztattam az én vinyómat, hogy visszarakom a cuccokat, akkor kiderült, hogy valamiért a könyvtárba nem tudok belépni, amibe raktam az ő dolgait. 0KB size volt es tök üres (ALT+ENTER).

 

Ekkor ujrainditottam a gépet, hátha csak átmeneti a balhé, és a checkdisk progi felfedezte, hogy árván maradt fájlok vannak a rackvinyómon, amit mohón elkezdett kijavítani. Miután ez lement, és feljött végre windows, megnyugodtan vettem észre, hogy  file-ok ott vannak, szépen egészben. Nah, visszamásoltam mindent, és mikor végeztem, mondta a kedves ismerősöm, hogy akkor azért pár dolgot kipróbál.

 

Sajnálatos módon az mp3 fájljai nem mennek, a jpg képeit nem lehet megnézni, az avi-jai nem mennek.  (minden van a gépen: winamp, codec, Windows Mediaplayer 10, szóval nem ez a gond)

Most az van, hogy 60gigabájtnyi cucc, amit gyakorlatilag nem tud megnézni / lejátszani.

Most ilyenkor mit lehet tenni?

Köszönöm a segítségeteket!!!!

DJG Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31551
Nem, számomra fontosak, DTP egyébként. Most, hogy mondod, egyébként, tényleg furcsa, mert fontokban is utazom (mellesleg egyebek között, sôt, gyakran jellemzôen az ő és az ű elôállításában), meg DTP-ben általában. Ezeken a területeken sosem látsz tôlem rossz ékezetet, kardomba is dôlnék, ha elôfordulna. De az sosem merült fel bennem, hogy egy internetes fórumon vagy e-levélben nagyon számítana. Elsôsorban azért, mert a Unicode, bár terjed, még mindig nem egyeduralkodó.

Mellesleg, régebben azért sem tûnt fel, mert még a rendszerfontot is átalakítottam, hogy kalap helyett rendes ékezet legyen, tehát látszólag minden rendben volt (de akkor még nem volt Unicode, vagy legalábbis csak pólyában).

Egyébként, ha már itt tartunk, a kalapos o elég jól mutatja, milyen régóta ûzöm az ipart. Én még a tildés o elôtt kezdtem, és nem is hódoltam be a Microsoftnak a mai napig sem... :-))

Üdv,
Gábor
Előzmény: Ambu-Lonci (31549)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31550
Az OK is, de nekem meg eszembejutott mint csatolódó asszociációként! :-O
Előzmény: DJG (31544)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31549

Aha. Szó szerint fontos programok? (TTF? TrueType?)

 

AL

Előzmény: DJG (31548)
DJG Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31548
A hozzászólásba bele? Nem Unicode-os billentyûzetkiosztásom van, mert vannak olyan fontos programjaim, amelyek nem tudják. Kettôt tartani és kapcsolgatni közöttük meg nincs kedvem. De tudok éppenséggel ilyen ű betût is csinálni, ha kedvem szottyan, mindössze egy billentyûlenyomással több kell hozzá, de nem szokott kedvem szottyanni hozzá mindközönségesen...

Üdv,
Gábor
Előzmény: Ambu-Lonci (31546)
franjo Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31547
Szívesen.
Előzmény: chupili (31529)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31546
Ezt a betű-t (főleg a szép kalapos ű-t) hogy sikerül?

AL
Előzmény: DJG (31544)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31545

igaz... akkor

egy pint sört ide:)

Előzmény: Gorcsev (31543)
DJG Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31544
De a könyvekbe' is van magyar betû, mégsem arról beszélgetünk itt... :-)

Üdv,
Gábor
Előzmény: Gorcsev (31541)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31543
Egy font sör? :-O
Azt pintbe' mérik, teeeeee :)))))
Előzmény: Vlaszij (31542)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31542

egy font...

 

egy fontért kérek sört:D

Előzmény: Gorcsev (31541)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31541
"Nem teljesen értem, hogy kerül ide egy font"
Öööööööö.... nem úgy van, hogy vagy benne vannak pl. a magyar bötűk vagy nem oszt' honnantudgyam? :-O
Előzmény: DJG (31537)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31540

dede nekem volt, de azóta a probléma elmúlt..

 

tudod mi volt?

agyam eldobtam. persze microsoft... xp frissítés kavarta össze az egész nyomtatási rendszerünket:o)

 

anyáztam és csúnya dolgokat mondtam, de megoldódott.

Előzmény: Ambu-Lonci (31539)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31539
Jó hogy jössz.
Nem neked volt LaserJet 5Si hibád?
Találtam bele való RAM-ot. Nem akarnád kipróbálni?

AL
Előzmény: Vlaszij (31533)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31538
remek remek:)
Előzmény: Jahno (31534)
DJG Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31537
Nem teljesen értem, hogy kerül ide egy font, de ha speciel meg akarod tudni, milyen karakterek vannak egy fontban, nagyon jó kis TTFdump meg ShowTTF meg hasonló programok vannak a világban.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Gorcsev (31535)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31536
Sz'tem igen.
Előzmény: Vlaszij (31533)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31535
Jatélleg, az a ráadás :))

DJG: persze, ennyi kb. kiderült, ami inkább érdekes lehet(ne), az pl. az, hogy honnan lehet tudni, mik vannak egy fontban, honnan lehet szerezni, ha köll, meg ilyesmik... Meg a hibakeresés pl., bár sok minden jól benne van abba' a linkbe'.
Előzmény: Jahno (31531)
Jahno Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31534
Igen.
Előzmény: Vlaszij (31533)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31533

hamár szektorhibákról volt szó...

 

vajh, hogy egy vinyó szektorhibás az garanciális cserére jogosít?

 

tudja valaki?

Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31532
"Egész pofásak!"
Hogymiii???
(Ezt nem mondom sokszor, mer' lelőnek! :-O )
Ez nem "pofás", hanem GYÖNYÖRŰ!!

"Ghost-ról mi a véleményed?"
Nem nagyon használtam/-juk: otthonra az is elég, amit, a dfsee tud, "iparilag" meg máshogy kezeljük a problémát :)))
Előzmény: bauci (31527)
Jahno Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31531
Meg ott falun a Norton Kút :-D
Előzmény: Gorcsev (31526)
DJG Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31530
Az Unicode egy és oszthatatlan, a különféle UTF-ek ennek különféle gyakorlati kódolási megvalósításai, elsôsorban abból az okból, hogy a tiszta Unicode a legtöbb alkalmazás számára feleslegesen nagy fájlokat eredményezne. Persze, ez alkalmazási területtôl és nyelvtôl is függ.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Gorcsev (31517)
chupili Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31529

Köszi.

Mindent úgy csináltam, ahogy írtad.  Kihúztam a netet is és csak most, hogy minden kész most tudtam ide visszajönni.

Feltettem az új virusírtót majd beszámolok róla  késöbb mikor már lesz tapasztalatom.  Nem látom lassúnak a gép müködését idáig.

Előzmény: franjo (31514)
franjo Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31528
Deja vu. Én (meg még kismillióan) ugyanígy jártam.
Előzmény: bauci (31524)
bauci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31527

Egész pofásak!

ON:

Ghost-ról mi a véleményed? Van helyette vmi hasonló? Ém már kissé félek a Norton cuccoktól, de ehelyett még nem tudtam vmi hasonlót találni. (Igaz, nem is nagyon kerestem, lévén, ebben a témekörben láma vagyok, és egyik 19, a másik 1 híján 20)

Előzmény: Gorcsev (31526)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31526
Előzmény: bauci (31524)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31525
A nortonnak 3 jó cucca van: a diskedit, a commander meg a Commando :)))))
Előzmény: bauci (31524)
bauci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31524

Amit igen komáltam benne:

Még remove-olni sem hagyta magát, a Symantec oldaláról kellett keresni spéci cuccokat, hogy le tudjam szedni. Bár én tehetek róla, mert korábban ui. jártam a Symantec Norton GoBack cuccával. Saját káromon nem tanultam....

Előzmény: franjo (31516)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31523
Le is tudod vele menteni, ha van hova.
Előzmény: Törölt nick (31520)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31522
Gugli?
www.???.com? :)))
Előzmény: Törölt nick (31520)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31521
Ja, miből gondolod? Mer' ha komoly, akkor igen-igen sürgetősssen mentcsé' le mindent, utána kezdd csak nézegetni....
Előzmény: Törölt nick (31518)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31519
Dfsee.
Előzmény: Törölt nick (31518)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31517
"Tehát az NTFS Unicode-ot használ, de Linux alatt célszerű hozzá az UTF-8 -at feltenni. Azt nem tudom miért"
Azért, mert az UTF-8 a Unicode egyik megvalósítása.
(Többet tőlem se kérdezzetek! Mármint erről :)))
Előzmény: Ambu-Lonci (31507)
franjo Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31516
Igen, én is Norton user voltam de legalább begyakoroltam az XP újratelepítését.
Azóta Nod32+Outpost 3.0 + spyware írtók.
Chupili: ha még nem bontottad fel a szoftvert akkor talán vissza kellene vinned és megpróbálni átcserélni v-mi másra. Ha pár ezer forinttal többért vásárolsz és kifizeted a különbséget .akkor talán jobban belemegy a bolt ebbe a megoldásba.
Előzmény: bauci (31515)
bauci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31515

Én is használtam a Norton System Works-ot és az Internet Security-t is, benne a vírusirtóval.

Én nem vagyok guru, de keservesen sz..tam vele.

Kezdetben rögtön látszott, hogy eszi az erőforrásokat és érezhetően lassult a gép.

Aztán egyszer csak magától "kinyírta" a wireless kapcsolatom, valahogy a vezetéknélküli kártyát úgy letiltotta, hogy sehol nem lehetett újra engedélyezni(legalábbis én nem találtam). Az eszközkezelő szerint a kártya megfelelően telepítve volt... A laptop vezetékes összekötéssel remekül működött továbbra is...

Ekkor remove, majd a wireless kártya is, mert még ekkor sem volt hajlandó működni. Csak újrainstall után.

Azóta kerülöm a Norton termékeit, pedig ezek fizetősek voltak.

Okos szóra hallgatva a NOD32-őt használom és tűzfalként a Lavasoft-féle Personal Firewall-t.

Előzmény: chupili (31499)
franjo Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31514
1, net kihúz.
2, McAfee leállítva,
3, Uninstall (vezérlőpult vagy pl. Start menüből (ha kell újraindítod a gépet)

Ez most fakultatív lépés de ártani nem árt:
Vedd le EasyCleaner programot, állítsd magyar nyelvre és takarítsd ki a registry-t valamint töröld a felesleges file-okat.

4, Telepítsd fel a Nortont, ha jól gondolom újraindítást kér a gép, tedd meg.
5, net vissza, frissíts naprakészre.

ui: ha valami bibi lenne, akkor jó ha tudod, hogy a gép csinál egy rendszervisszaállító pontot a Norton előtti időpontról, ide vissza tudod állítani az op. rendszert ha valami probléma lenne.
Előzmény: chupili (31511)
locsemege Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31513
Nem nagyon látogattam ezt a topic-ot, így azt sem nagyon tudom, kik tekinthetők hiteles nickeknek, s kik kevésbé. Na, de a lényeg, hogy már megválaszoltátok! :)
Előzmény: Ambu-Lonci (31512)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31512
Én speciel reflexből válaszoltam (szerintem DJG is), mert legalábbis úgy gondolom, hogy a topic címe alapján válaszolhatok... :-)
De a kételkedésed után természetesen rákerestem.

Üdv:
AL
Előzmény: locsemege (31510)
chupili Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31511

Hát én azt úgy néztem meg, hogy ráklatyintottam a sajátgépre és megnéztem a tulajdonságainal és azt írta ki, hogy 256 MB RAM.  Fogalmam sincs, hogy ez mind szabad-e?

Janho légyszíves és ne hozd rám a frászt 

  "Nahhh, SystemWorks cuccost ne nagyon használd, melóhelyen eléggé advanced kolléga ráeresztette az otthoni gépére, az meg aztán többet el nem indult. Mondom ahamm."

Nem hiszem, hogy annyira bonya lenne, más is használja és ha gond lesz majd ide jövök kérdezni...........))

 

Szóval, hogy kezdjek neki a régi eltávolításának, vagy csak uninstall és hadszóljon?

Előzmény: Meister (31504)
locsemege Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31510
Köszi! Igazad van, hogy kereshettem volna, csak azt hittem, hogy itt reflexből tudjátok a választ. Természetesen a filenevek karakterkódolása nem attól függ, hogy melyikre hányan szavaznak. :)
Előzmény: Ambu-Lonci (31509)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31509
Amennyiben ez szerinted vélemény kérdése...
Itt a Microsoft véleménye:
http://support.microsoft.com/kb/100108/hu

"Az NTFS fájlrendszerben a fájlok kivétel nélkül Unicode alapúak, és a hosszú fájlnevek mellett a 8.3 felépítésű fájlnevek is használhatók."

Szóval akkor mégegy vélemény.

Üdv:
AL
Előzmény: locsemege (31508)
locsemege Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31508
Köszi, de 31442-ben más véleményt is olvastam, ezért vártam megerősítést.
Előzmény: Ambu-Lonci (31507)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31507
Mint említettük már ketten is, DJG is meg én is, Unicode.

"NTFS always uses Unicode internally and doesn't need any kernel NLS options except for UTF-8 support. " ez az idézet innen származik, hátha egy Linuxos oldalnak hiszel... http://hektor.umcs.lublin.pl/~mikosmul/computing/articles/linux-unicode.html

Tehát az NTFS Unicode-ot használ, de Linux alatt célszerű hozzá az UTF-8 -at feltenni. Azt nem tudom miért nagyon mélyen nem értek a Linuxhoz, csak láttam már... (Egy néhányat, néhány gépen szívtam már néhány hónapot összességében)

Üdv:
AL
Előzmény: locsemege (31505)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31506
Ha zsé, mint a pelyva, akkor már jót is vehetsz akár... :9)
My favorites: NOD32+ZoneAlarm (+MS Antispyware). Könnyű, megbízható, gyors.
Ha mindenképp magyar kell, akkor ZA helyett Kerio Personal Firewall, MS cucc helyett Spybot SD.
Előzmény: chupili (31499)
locsemege Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31505
Az NTFS filerendszerben a filenevek kódolása a kérdés. UTF8?
Előzmény: Ambu-Lonci (31494)
Meister Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31504
Ha az a 256 MB SZABAD RAM lenne, akkor minden OK. :-)
Előzmény: chupili (31500)
Meister Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31503
maga megelőzött. :-)
Előzmény: Jahno (31497)
Jahno Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31502
Nahhh, SystemWorks cuccost ne nagyon használd, melóhelyen eléggé advanced kolléga ráeresztette az otthoni gépére, az meg aztán többet el nem indult. Mondom ahamm.
Előzmény: chupili (31499)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31501
Köszi ! :9)
Előzmény: Ambu-Lonci (31494)
chupili Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31500
Pentium4 és 256 ram van benne.
Előzmény: Meister (31498)
chupili Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31499

McAfee pedig csak a múltjából él, jelenlegi változata hipergagyi

Ezért akarom lecserélni, mert ezt olvastam róla itt az indexen.

 NAV2006-ban  van még külön antispy

Ez is a NAV mellett szól és már meg is vettem a Norton SystemWorks 2006 Premiert, csak addig amig nem veszem le maradéktalanul a McAffee-t nem szeretném feltenni a Nortont.

Előzmény: Meister (31498)
Meister Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31498
Arra, hogy a Norton drága, s kurva sok ramot/egyebet eszik. Javaslom inkább az AVG-t, ami otthonra ingyenes:
http://free.grisoft.com
Előzmény: chupili (31496)
Jahno Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31497
Nem annyira nehéz, de ne NAVra cseréld le.
Előzmény: chupili (31496)
chupili Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31496

Hello!

McAfee antivirusom van és le szeretném cserélni NAV2006-re.  Kérdésem, hogy nehéz megszabadulni a McAfee-tól, hogy fel tudjam tenni a Nortont?  Mire kell vigyázni?

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31495

Nem a bootszektorba, hanem ide:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

 

Klónozással kapcsolatban ezt javaslom megnézni:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=50236845&t=9022631 

Előzmény: Attika1968 (31490)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31494
Ugyan a Gábort kérdezted, de asszem én is tudom a választ. Azért unicode-os, mert a könyvtárszerkezettől kezdve, mindenhol az Unicode karakter készletet használ(hat)ja.
1250-es használat: én úgy tudom, hogy az Unicode-ot használja mindenhol rendszer szinten. Dokumentum szinten pedig bármit. De ez nem az oprendszernek, hanem az adott dokumentumot kezelő programnak a feladata. Például az egyes HTML oldalak esetén az IE, ahol Te magad is tudod állítani a kódolást, ha ez automatikusan nem működik.
Más a helyzet a DOS illetve CMD ablakkal. Ott természetesen a kompatibilitás miatt Unicode-ot használni nem lehet. Ezért van az, hogy az esetleges problémákat megelőzendő, az egyes karakterkészleteket (illetve egyes Unicode tartományokat) külön engedélyeztetni kell a területi beállításokban, illetve az ilyenkor használt lebutított kódkészletet ki kell választani.

A magyar XP DOS illetve CMD ablakban CP852-t használ a megjelenítésre. Ezért van az, hogy ha egy DOS ablakban egy Batch file ír ki valamit a képernyőre, az csak akkor lesz ékezethelyes, ha nem unicode-os szerkesztővel (már a Notepad illetve Jegyzettömb is az az XP-ben!), hanem a DOS -os Edit-tel írod.

Üdv:
AL
Előzmény: Zolcsi Baba (31488)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31493
Egy másik xp alól másold át a PM-el a partíciókat a régiről az új vinyóra (ahol ugye egyik sem rendszervinyó).
Előzmény: Attika1968 (31490)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31492
Én 2 évig használtam az egyik gépemen ugyanezt a karit a 44.03-as driver-rel - hibátlanul.
Goto http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_44.03.html
Előzmény: mattil (31491)
mattil Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31491
Újratelepítettem a win xp-t, és mivel inno 3d tornado gf2/mx400-as videókarim van, ezért feltelepítettem az itt található drivert hozzá. Nincs is vele semmi baj, csak annyi, hogy ezután viszont kilépésnél nem hajlandó kikapcsolni a képernyőt. Mit állítsak be, hogy ne így legyen?
Attika1968 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31490
 

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában:

 

Adott win XP. 40giga vinyó C:10Giga rendszer D: 30Giga. adatok

E: és F: DVD

 

Mivel az utóvvi időben nem akart elindulni a gép azért vettem egy 80Gigás vinyót.

 

Particionmagis 8al létrehoztam az új vinyón 2 particiót (G:;H:) átmásoltam c:-t  a g: re ill d:-t a h:ra Particiocopy menuponttal.

 

Régi vinyó kidob. Új vinyóval nem indul, azt irja ki h az ön személyes belitásáinak beállitása  majd kijelentkezés.

 

Arra rájöttem, hogy az ujrainditás után is új vinyón nem c: d: hanem g: h:-t látja a windows.

 

Valahova, gondolom a boot sectorba beépiette magának a g: h:-t a rendszer paraméterei pedig c: d: re van állitva így nemindul el.

 

Hogy kell a betüjeleket visszaállitani?

 

Már annyit variáltam, hogy amikor elinditom az uj vinyóval akkor is 2 lehetőséget kinál fel az elején:

 

windows inditása ill. windows inditása #1

 

MIt tegyek, hogy elinduljon?

 

Köszi:A

locsemege Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31489
elálítja helyett elállítja
Előzmény: locsemege (31483)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31488
Gábor, csak kérdezem: ha magyaron van a területi beállításban minden, akkor nem 1250-est használ ?
Más. Ha a TC-ben kibontok egy kínai karakteres txt-t, akkor máris nyammog, hogy ez nem a megfelelő kódolású, stb.
Kérlek, fejtsd ki kicsit bővebben, hogy miért unicode-os a magyar xp.
Köszi szépen ! :9)
Előzmény: DJG (31485)
locsemege Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31487
Akkor világosabbá teszem a kérdést: mit mondjak az /etc/fstab-ban az ntfs (magyar WinXp) mountolásánál? Ez idevonatkozó részlet a man-ból - az angol tudásom némileg hézagos:

Mount options for ntfs
iocharset=name
Character set to use when returning file names. Unlike VFAT,
NTFS suppresses names that contain unconvertible characters.
Deprecated.

nls=name
New name for the option earlier called iocharset.

utf8 Use UTF-8 for converting file names.


Tehát az nls=akármi és az utf8 független paramétereknek látszanak.
Előzmény: DJG (31485)
lildiko Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31486
Nagyon-nagyon halkan mondom,  esetleg sokadszorra ott kéne megnézni a gépet, ahol működik, pontosabban ahol nem indul.
Előzmény: Törölt nick (31476)
DJG Creative Commons License 2006.01.20 0 0 31485
Unicode.
Előzmény: locsemege (31477)
locsemege Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31484
és a Linuxon már két óra lesz az eltérés?

Na jó, szóval az állítás összesen két óra, az eltérés csak egy.
Előzmény: locsemege (31483)
locsemege Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31483
Mert az RTC-t is elálítja 1 órával, és a Linuxon már két óra lesz az eltérés? Jó, hogy mondod, már kapcsolom is kifele... NTP-t a Win alatt letiltom, meg a hálókártyát is. Csak a Linuxot engedem ki a netre.
Előzmény: Gorcsev (31482)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31482
Jajám, és a vintendón nem árt kikapcsolni az aut. téli-nyári átállást. Helyette praktikusan be köll iktatni vmi kulturált tájmszinket.
Előzmény: Zolcsi Baba (31480)
locsemege Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31481
Köszi!
Előzmény: Zolcsi Baba (31480)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31480
Tudomásom szerint nem. Kénytelen leszel a Linux-on állítani.
Előzmény: locsemege (31478)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31479
Szerintem 1250-es ANSI.
Előzmény: locsemege (31477)
locsemege Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31478
Még egy kérdés: be lehet állítani, hogy az XP az RTC-t UTC szerint járassa, és csak a felhasználói felületen legyen az aktuális időzóna szerinti idő? Vagy kénytelen leszek a Linuxon átállítani, hogy az RTC-ben local time-ot használjon... ?
locsemege Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31477
Magyar Windows Xp SP2 NTFS filerendszeren a fileneveket milyen karakterkódolással tárolja?
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31476

Te Jahno, ez mi lehet.

 

Összeraktunk egy gépet, hasít szépen, minde sw a helyén, elviszi a gazdája, pár nap múlva visszahozza, hogy nem indul. Csinálunk egy rencervisszát, gép hasít, hogy szinte énekelni volna kedve az embernek. Elviszik, pár nap múlva visszahozzák, hogy nem indul. Megint rencervissza, megint megy ezerrel, dalol a lelkünk. Tulaj örül, elviszi a gépet, pár nap múlva visszahozza, hogy nem indul... És holnap hozzák vissza ezzel karácsony óta hatodszorra...

 

Most vagy megverjük a csókát, vagy berúgunk, vagy mindkettő, vagy a fasz érti.

 

Előzmény: Jahno (31475)
Jahno Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31475
Magától az Outlook sosem csinálja "csak úgy"... Ha kinövi a két gigát, akkor rendesen karban tartot cucc szól, és nem enged hozzáírni a filéhez, míg nem töröltünk belőle, vagy nem csatoltunk még egy pst-t a levelezéshez, ahova átpakoltuk a cuccainkat.
Előzmény: DJG (31472)
Tempera (zöld) Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31474
Miért bántod? Ő csak jáccik. A főnöke a hunyó és még szorgalmi feladatokkal is üldözi. Bár hasznosabb, mint szétlövöldözni a Yetiket.
Előzmény: DJG (31472)
Tempera (zöld) Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31473
Ha az outlook esetleg nem ismeri fel a saját .pst fájlját, próbáld meg (persze másolat legyen) egy másik levelező progival felismertetni, majd a felesleges leveleket törölni, végül vissza exportálni .pst-be. Nekem a BAT bevált. már 1,5 Gb-os fájlt is helyreállított.
Előzmény: HuncsiBacsi (31468)
DJG Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31472
És miután majd a többiek javaslata alapján remélhetôleg sikerül, esetleg elgondolkodsz azon, hogy egy megbízhatóbb levelezôprogramot használj, ahol nincsenek ilyen gondok? :-)))

Üdv,
Gábor
Előzmény: HuncsiBacsi (31468)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31470
2 gigát meghaladta a mérete?

Outlook verzió?
Előzmény: HuncsiBacsi (31468)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31469
Miért kell helyreállítani ?
Fizikailag és/vagy logikailag sérült, vagy opszisz-újratelepítés, stb. ?
Előzmény: HuncsiBacsi (31468)
HuncsiBacsi Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31468

Bocs, ha ez másik topicban már felmerült, mérges felhasználóként kérdezem, hogy tud -e valaki MS Office Outlook  által  készített pst fáj helyreállító programot ajánlani? Ugynis én nem vagyok informatikus, csak otthon szoktam jáccogatni és a főnököm szerint "én értek a számítógéphez" - na ja ---> be tudom kapcsolni ;) Szóval én mint botcsinálta "kényszer helyreállító" érdeklődnék, van -e valakinek javaslata?

Kösz előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31467
Nincs mellette egy rar kiterjesztésű? Egyébként pedig szerintem tömörítsd ki winrar-ral.
Előzmény: Törölt nick (31464)
Jahno Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31466

Van ott egy .rar is, aztán sorban számok. WinRar nevezetű program kell, ezzel van tömörítve, meg sok részre darabolva. Winrar összerakja, csinál belőle 1 nagy filét...

Előzmény: Törölt nick (31464)
rali Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31465
Muti részletesebben.
Előzmény: Törölt nick (31464)
Juhász Danika13 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31463
Szia.. Nekem is ilyen karim van..! Szerintem nem nagyon kéne növelned a memória és a mag sebességét sem. Ezeknek a kártyáknak nem véletlen van gyári beállítása. Deh ha még is húzni probálod maximum a sebességnek 1°%-2% át tod növelni. Figyeljj arra , hogy jobban fog melegedni a memória és a magnak a hőmérsékletére is. Ha húznád ajálani tudom neked a Zalaman tipusu videokártya hűtőt ami a magot, és a memóriát hűti.**Danus**
Előzmény: csíkos_elefánt (31461)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31462
Ameddig birja, kicsit emelsz, aztan teszteled, aztan megint emelsz, megint teszteled...
Előzmény: csíkos_elefánt (31461)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31461

connect3d ATI RADEON 9600 XT VGA kártya mag és memoria órajelét meddig lehet növelni?

smith Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31460
Láttam. :-)
Előzmény: Törölt nick (31459)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31459
Szép tiszta.

Az enyém is néz ki.

Utálom az összemaszatolt billentyüt.

(Láttad a nyelves smájlit beírásom végén?)
Előzmény: smith (31445)
DJG Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31458
Nyilván nem konkrétan azt a lemezt keresi, hanem valahol egyszer véletlenül beállítottál benne valamit (kezdôlap, skinek helye, bármi hasonló), ami egy nem létezô meghajtóra mutat (esetleg egy kivehetôre, például flopi, cédé vagy pen drive). Mivel megjegyezte, most azt keresi rajtad. Ezt kell kiderítened: keress rá az .ini fájljaiban a :\ karaktersorozatra, és nézd meg sorban, milyen betûk szerepelnek elôtte.

Üdv,
Gábor
Előzmény: szalapala (31454)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31457
Ja, akkor meghajtót keres(het)... Azér' ám!! Lehet, hogy volt már fönt régebben, mikor a másik vinyón is vindóz volt?
Előzmény: Zozo___ (31456)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31456
Van egy ini file-ja az operanak, abban van egy saved settings resz, ott van egy "save dir=" es "open dir=" bejegyzes, ezeket nezd meg hogy hova mutatnak, ha kell ird at.
Előzmény: szalapala (31454)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31455
Hmm. És miaf@szt foglalkozik egy böngésző a partíciókkal? =:-O
Ezek után ha lenne is Operám, kib@sznám, mint macskát sz@rni...
Bár épp nemrég próbáltam a vintendós verziót (8.51?), és nem nyafogott ilyesmiér', pedig lehetne rá oka nálam is.
Előzmény: szalapala (31450)
szalapala Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31454
Na ezt nem értem én se. Most leszedtem, azt feltettem a setupból újra. Az eredmény ugyanaz, hiányolja a második winchestert.
Előzmény: locsemege (31453)
locsemege Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31453
Jé, tényleg furi. Számára egy üres - helyesebben ismeretlen - partíció...
Előzmény: szalapala (31450)
DJG Creative Commons License 2006.01.19 0 0 31452
A piszkot ki lehet fújni, ahogy a többiek mondták, de a billentyûkre rárakódott fekete piszkot nem. Ha a billentyûzetkupakok lejönnek (kis csavarhúzóval, óvatosan, érzéssel!), akkor csap alatt, szappannal vagy egyéb mosószerrel el lehet mosni ôket. Ha nem, akkor célszerû impregnált tisztítókendôt venni (én az AF PC-Clene-t használtam, de mások is csinálnak ilyet), és annak a sarkával törölgetni körbe az egyes billentyûsapkákat (esetleg valami csavarhúzóra vagy hasonlóra rátekerve).

Üdv,
Gábor
Előzmény: Micsaröcsöginé Umbulda (31429)
smith Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31451
IBM billentyűm egy 486sx50 mellől levetett van.
Az még kézifegyvernek is jó, acéllemez a hátoldala, nem is csúszkál az asztalon! Az a baja, hogy a mai deszkákon nem egymás mellett van a ps/2, mint az eredeti gépen volt, és az ő vaskos csatija nem fér el normálisan egy normál ps/2 csati mellett.
Annak a gépnek az egere is megvan még, és műxik, pedig arra sem emlékszem, hogy mikor volt utoljára takarítva. Mondjuk nem is ceruzabél vastagságú a görgő tengelye!
Előzmény: robicsek (31449)
szalapala Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31450
Én időnként ki szoktam venni a billentyűket és átmosom egyesével. De most akkor más: adva van két vinyó, az egyiken egy XP, a másikon egy LINUX, ennek megfelelően formattálva. Aszongya az XP-sre telepített Opera az indításkor, hogy nincs disk a másik meghajtóban, tegyek bele. (Mégse- Újra - Tovább ). Miért hiányolja a másik diszket, mi köze van ahhoz, hogy az XP nem látja a LINUX-os vinyót? Miért hiányolja ? Mikor vagy 10-szer nyomogatom a Tovább-ot, akkor hajlandó betöltekezni, de akkor is, ez normális ? De ezt csinálja az Ad Aware is. Más progiknál nem vettem még észre.
robicsek Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31449

ezeréves IBM billentzuzetem is van, sose hal meg.

Meg kétezeréves sokgombos Cherry ala Videoton, de az PCre már nem jo mert driver szvsz nincs, pedig az volt a legkirályabb bill.

Előzmény: smith (31446)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31448
Na, az jó! Sz'tem kevés kalapálás után némi gyakorlással kihuzás nélkül is tudnál írni :)))
Előzmény: smith (31442)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31447
Hát azér' ahhoz nagyon gyakran kell kölljön, hogy megérje... Bár a nyóc légkör nem hazudott télleg :)))
Előzmény: Ambu-Lonci (31439)
smith Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31446
Melóhelyen egy 8 éves Packerd Bell kinn van az asztalon, na, meg is látszik rajta. De olyan szép kattogással dolgozik, hogy öröm hallani.
Előzmény: Törölt nick (31444)
smith Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31445
Szerinted?
Előzmény: Törölt nick (31443)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31444
Én sem értem, hogy mi ez a finnyás izé a billentyűzettel... Ha már nagyon akad, akkor cserélem.
Előzmény: smith (31435)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31443
Igaz fehér színben vettem, de most ugy is a fekete a divat. ;-p
Előzmény: smith (31435)
smith Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31442
Ja, és ilyen kihúzhatós klaviatúraakármin van, szóval nap közben nem sokat porolódik-koszolódik. Most is gyorsan visszalököm, amint megírtam ezt. =:-D
Előzmény: smith (31440)
Jahno Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31441
Először megrázom, hogy a ropidarabok kipotyogjanak. Ezek érdekes módon akkor is odakerültek, ha tilos volt a gép előtt kajálás, úgyhogy most az előtt eszek, és így is kibír 1 évet takarítgatás nélkül. A palackos levegő néha kevés, ide már kompresszor kell, mert  anyóséknál a macskaszőr meg ilyenek igen bele bírnak ragaszkodni.
Előzmény: Gorcsev (31432)
smith Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31440
Végül is gyerek van a háznál, jó az a kis hangtompítás! :-)
Előzmény: Gorcsev (31438)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31439
Ezt nem Umbuldának, hanem nektek: ha gyakran kell, esetleg költséghatékonyabb egy kompresszort vékony csúccsal beszerezni.

AL
Előzmény: Jahno (31430)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31438
Aha, most már biztos szép puhán és halkan jár a sok szöszmösztől :)))
Előzmény: smith (31435)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31437
Pppfffffffff :))))))))
Előzmény: rali (31433)
smith Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31436
Aztán rögtön vidám lesz a hangulat! ;-DDD
Előzmény: Törölt nick (31434)
smith Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31435
Négy év óta semmit sem csináltam vele. Csak püfölöm. :-)
Előzmény: Gorcsev (31432)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31434
Két patron az bőven karcsú. Kell abba mind az öt...
Előzmény: Gyedmaroz (31431)
rali Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31433
Egyszer belecsandáztam a töltöttkáposztát, kivittem a kádba és kislagoltam.Megszáradt és jó lett.
Előzmény: Gorcsev (31432)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31432
Fölemelem, ódalra fordítom és jó erősen belefújok.
Ha ez nem elég, akkor ld. az előttem szólókat :))))))
Előzmény: Micsaröcsöginé Umbulda (31429)
Gyedmaroz Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31431
Sürített levegővel kifújatom. Ilyet lehet k. drágán venni számtech boltban, de tán Hawkeye (ha más, akkor pardon) olvtárs mondott egy frenetikus patentet, miszerint egy habszifont is lehet erre a célra használni, kell bele két patron és természetesen nulla tejszín.
Előzmény: Micsaröcsöginé Umbulda (31429)
Jahno Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31430

Ezzel:

 

 

 

Meg mosogatógépben, esetleg mosóporos vízben kézzel...

Előzmény: Micsaröcsöginé Umbulda (31429)
Micsaröcsöginé Umbulda Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31429
Azt kérdezném meg, hogy ti mivel tisztitjátok, illetve milyen technikával a billentyüzetet?  Az egérrel még elboldogulok, de a klaviaturával nem.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31428

Mindenesetre, a maga idejében nekem teljesen elfogadhatóan működött netezéshez és egyéb otthoni célokra egy Celeron 333 / 64 MB / Win98 SE gép. Sokat számít egyébként a HDD sebesség (UDMA mód), ahogy jöttek az újabb vinyók, észre lehetett venni.

Előzmény: lotht (31426)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31427
"Egy Firefox-ot vajon elbír még?"
El hát, persze, csak kávét meg szeMvicseket készitcsen kéz alá a kolléga! :)))
Előzmény: lotht (31426)
lotht Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31426

Régi Kerio? Nem rossz, úgyis kedvelem... Köszi.

Asszem 366, vagy 400 MHz-es a vas, elég jó állapotban van szoftverileg.

Egy Firefox-ot vajon elbír még? Kipróbálom holnap...

 

Előzmény: Törölt nick (31425)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31425

http://download.kerio.com/archive/ 

 

kerio-pf-2.1.5-en-win.exe
kerio-pf-214-en-win.exe

 

Néhány MB memória elég neki. Ezek még az ATGuard design-t követő verziók.

 

Egyébként azt a gépet is jól lehet használni böngészésre és levelezésre stb, persze gondolok itt egy 333-as körüli vagy nagyobb processzorra, és frissen telepített Win98-ra. (Idővel belassulhat rendesen, főleg ha tele van szemetelve.)

Előzmény: lotht (31422)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31424
Na ja, ez vegulis megoldas lehet erre a problemara, mashogy nem nagyon megy.
Előzmény: Gorcsev (31414)
rali Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31423
Valami jó régi ZA megfelene.
Előzmény: lotht (31422)
lotht Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31422

Jónapot.

Kezembe került egy kedves ismerősöm öregecske notebookja, amit szeretne böngészésre, levelezésre használni. Pentium II, W98SE van rajta, legnagyobb hibája pedig a mindössze 64MB RAM. Milyen tűzfal program fut ilyen szegényes hardveren?

--

Márciusig olcsó a (Sunbelt) Kerio, ha érdekel valakit, de ide azt nem merem feltenni.

monitorman Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31421

Újjabb probléma merült fel:(

Az usb 2.0 már működik az sp2-vel, de viszont amikor csatlakoztatom a digitális fényképezőt , ami usb 2.0-t tudja, abban a pillanatban nem működik az usb-s egerem.

Már próbáltam másik aljzatba dugva is.

monitorman Creative Commons License 2006.01.18 0 0 31420
Köszönöm a segítséget, végülis nem foglalkoztam a lelepítőlemez készítéssel, hanem inkább átírtam a win. kódját, és máris frissült sp2-re.
Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31419
Nem, de amit kolléga leírt lentebb a kondenzátorokról az teljesen jó, ilyennek kell lennie.
Előzmény: balcsi70 (31367)
rali Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31418
Dehogy lusta, beteg.
Előzmény: Jahno (31417)
Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31417
Ingyé servicel... Ha már lusta visszaolvasni :-D
Előzmény: rali (31416)
rali Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31416
Jó, hogy nem kezdesz már itt reklámozni.
Előzmény: Jahno (31415)
Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31415
Ahamm, mert kontakt- és memórihibán kívül még lehet pár opció abban a gépben. www.guga.hu vidd oda servicelni. Jutalékom meg írjátok a többihez :-)
Előzmény: balcsi70 (31412)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31414
Indítópultba betenni vmi ilyesmit (megfelelően paraméterezve persze)?
(Csak tipp!!)
Előzmény: Zozo___ (31409)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31413
"két forrcsúcsot kell csavarhúzóval rövidrezárni, na ha azon mellényúl valaki dobhatja ki az alaplapot"
Ja, én is aszittem, mikor működő gépbe beleejtettem a csavart oszt' elhallgatott/-sötétült minden hirtelen...
Évekig ment még utána :)))))))
Előzmény: drdoktor (31406)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31412
Az én gépemmel volt egy olyan hiba hogy,amikor jött be az XP-lefagyott ,itt irtátok hogy kb memoria hiba.Az is volt,kiszedtem megtisztitottam és azóta is müködik rendesen.A haveromnak majdnem ugyanezt csinálja,csak annyi külömbséggel hogy ha lefagy ujrainditja és ha be is jön csak az jön be hogy kéri hogy inditsd el csökkentett módba.De hiába mert ugy sem jó.Még csökkentett módba sem jön be.Aztán vagy 8-ik probálkozásra,valahogy bejön.Ha kikapcsolja és másnap be akkor kezdödik minden elölröl.Ö is kivette a kártyákat megtisztitotta de semmi eredmény.Tudnátok valami ötleteket adni????Elöre is köszönöm.
wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31411

Kedves Emberek!!

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!!!!!

Kód kilőve, XP feltelepítve!!!

Csodálatos!!!!!

KÖSZI ISMÉTELTEN!!!

JOhanna

balcsi70 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31410
Megtaláltad végül a rajzot?
Előzmény: Jahno (31403)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31409
Ez elvileg rendszerbeallitas, mindenkinek ugyanaz.
Előzmény: heinci (31408)
heinci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31408
Sziasztok!

Tegnap már próbálkoztam sikertelenül, hátha ma van itt valaki, aki tudja a megoldást a problémára: :)
Hogyan lehet XP alatt két különböző accounthoz eltérő default browsert beállítani?
Egyiknél Firefox lenne az, másiknál pedig IE. Amennyiben az egyik felhasználói fióknál beállítom az IE-t alapértelmezettnek, akkor a másiknál is az lesz, hiába állítottam ott előtte be a Firefoxot. Registryben kellene valamit buherálni?
Ja: mindét account admin jogosultsággal bír.

Előre is köszi a segítséget!
wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31407

Lustaság fél egészség :-)! Úgy néz ki az elemes módszer működik!!! (Csak ne legyen elkiabálás belőle) :-)!!!

Johanna 

Előzmény: drdoktor (31406)
drdoktor Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31406
bocs, nem alulbecsülés, hanem a filozófiám:
minek a netet túrni, meg a jumpokat keresgélni, mikor lehet egyszerűbben?
lustaság fél egészség:)))

a szomszéd szobában meg olyan gép van, ami nem jumpra resetel, hanem két forrcsúcsot kell csavarhúzóval rövidrezárni, na ha azon mellényúl valaki dobhatja ki az alaplapot...
Előzmény: wawabagus (31405)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31405

na, szép :-). alulbecsülnek itt engem :-).

jó. akkor kezdünk az aidával, aztán megtudjuk a netről melyik tüske is kell pontosan :-). aztán szerintem jövök vissza segítségért kiáltani :-)!!!

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!!!!!

Folyt.köv. :-)!!!

Johanna

Előzmény: drdoktor (31402)
drdoktor Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31404
az se ártana, ha megírnád milyen bios?
AMI, AWARD, stb?
a kollégák többet tudnának segíteni.
legtöbb biosnál van olyan, hogy setup defaults, ezután boot sequence vagy vmi hasonlóban lehet kiválasztani pl. A, C, CDROM szok lenni a default, ezt kell áttegyed CDROM, C, A-ra.
Előzmény: wawabagus (31399)
Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31403
El lehet rontani, ha nem jó tüskét választasz... De mondom, ilyenkor nem csak a boot fog változni, hanem egy csomó más is, mint pld. a dátum/idő, meg egybek... Tüske pontos helye meg az alaplap leírásában, mert van belőle pár, és kábelek is szoktak rá menni.
Előzmény: wawabagus (31399)
drdoktor Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31402
csak gondoltam Johanna egy gombelemet hamarébb megtalál:))
Előzmény: Jahno (31400)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31401

Köszi a sok infót!! MOst már egyre tisztább a kép. Tehát középső, plusz valamelyik szélső, vagy az elem...Már nem is tűnik olyan félelmetesnek :-).

Akkor tegyük fel, hogy elfelejtette a kódot. MIt kell feltétlenül beállítanom, hogy miután formatáltam a c-t installálni tudjam?? A cd-ről bootolást ...:-) ez egyértelmű...de valami mást is?

 

Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31400
Igen, ugyanaz szokott lennie a lényege.
Előzmény: drdoktor (31397)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31399

 

Köszi a képet :-)!!

Így sokkal egyértelműbb!!

Úgy érzem a műanyag vackot most már megtalálnám, de honnan fogom tudni hova tegyem pontosan:-)?? Gondolom van sok tüske?

 

Vagyis lesz egy hármas füskesorom. A pöcök az egyik végén és aztán átteszem a másik végére. Bekapcsolom a gépet. nem történik semmi. kikapcsolom. visszateszem a helyére a pöcköt. bekapcsolom megint a gépet és újra beállítok mindent a bioson (:-), ha tudom!!!

 

De az alap kérzésem. EL LEHET RONTANI ÍGY A GÉPET? :-)

 

Előzmény: Jahno (31395)
Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31398

Csak ilyen piciben találtam, de jobb alsó sarokban kell lennie valahol így különállóan:

 

 

Előzmény: Ambu-Lonci (31396)
drdoktor Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31397
látom ugyan már válaszoltak és jól, de ha neked túl bonyás, keress egy gombelemet az alaplapon kb. 5ft nagyságú, na azt vedd ki egy időre, mittomén félóra tán elég.
utána tedd vissza, állítólag ez is hatásos, de majd a szakik leugatnak jól, ha mégsem.
Előzmény: wawabagus (31388)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31396
Jó esetben váltva lehet feltenni. Tehát 3 tüske van, és vagy a középsőt meg az egyik szélét, vagy a középsőt és a másik szélét lehet vele rövidrezárni.

Boot menü: nem biztos, hogy engedélyezve van (ja, a DELL-eknél F12).

Üdv:
AL
Előzmény: wawabagus (31392)
Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31395

 

 

 

 

 

Így néz ki a jumper, ráhúzva a fémtüskére. Néha piros, avagy főleg fekete színű, de cmosnál az Asuson általában kék van. Ilyen 3.as tüskesor szélén van, át kell rakni a másik szélére, gépfüggően egy bekapcsolást csinálni, amikor kép nem lesz, de egyből kikapcsolod, jumper vissza az eredeti helyére, utána biost/cmost végig újra be kell állítani, aztán működik.

 

Nekem nem lenne bonyás, de jahh.

Előzmény: wawabagus (31392)
Jahno Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31394
Akkor meg fellázadnának az userek, hogy mi turkál netről a gépében... M?ert ott szoftvert lehet futtatni webről, de ugye ilyenen keresztül terjednek a trójaik is.
Előzmény: Törölt nick (31391)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31393

http://www.kronet.hu/letoltes/rendszer/tesztprogramok/aida%20wi n%203.93/aida32ee_393.exe

erre gondoltatok?

:-)

wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31392

Ajaj, elég félelmetesen hangzik!

Tehát Jumper=műanyagtokban fémpöcök és ez rajta van valahol az alaplapon...és mobil, ha jól értem, tehát ki és vissza tudom tenni.

 

Ja, nem ez csak a fémpöcköket jelenti, de honnan szedek olyan műanyag izét :-), amivel rövidre zárom?? Az is lesz benn valahol? Vagy most össze-vissza beszélek?

 

:-). Ez a jumper egy mobil alkatrész...

ez az egész művelet bonyolult nagyon? inkább azt kérdezem, hogy nagyon el lehet rontani :-)?

 

Előzmény: Ambu-Lonci (31389)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31391

Nem létezik, hogy nincs a neten valami olyan oldal, hogy odakattint a pók, és a gépe fontos jellezőit megtudja. Valami on line Aida32-féleségre gondolok...

 

Ilyen esetben csak odaküldenénk a kérdezőt, és máris mind okosabbak lennénk.

Előzmény: Ambu-Lonci (31389)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31390

A boomenü elérhető egy csomó alaplap esetében billentyűzetről is:

vagy az Esc. vagy az F11 billentyűt kell nyomni bootolás közben.

Előbbi az Intel-, utóbbi a VIA csipszetes gépekre jellemző inkább.

Előzmény: wawabagus (31388)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31389
Amit írtál, abból sajnos pont az alaplap pontos típusa nem derült ki (legalábbis ha nem tévedek). A TSV220511AC mintha csak a szenzor típusa lenne...
Mindenesetre nyisd ki a gépet, és keress az alaplapon úgynevezett Jumpert. Ez két egymáshoz közel álló fém pöcök, amit műanyagtokos fémbigyóval lehet rövidre zárni.
Ha találsz olyat hogy CMOS clear, PWD, PWD reset, akkor arra tegyél rá ilyen jumpert, majd kapcsold be. Akkor be kellene engedjen a BIOS-ba.

AL
Előzmény: wawabagus (31388)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31388

SZIASZTOK!

Ha még valaki emlékszik. Én voltam, aki kérdezte, hogyan lehetne elfelejtetni a boottal a kódot, hogy át tudjam állítani...cd-ről bootolára...hogy újra tudtam telepíteni a rendszert. Mint kiderült nem tud cd-ről bootolni, vagyis tudna, csak a kód miatt nem tudom átállítani.

Marad az alaplap kikapcs-bekapcs (vagy valami ilyesmi).

Egy ilyen típusú alaplap van a gépben:

 

ASUS
AS99127F
TSV220511AC 0132

Nem tudom ezekből melyik információ a fontos, de gondolom a ASUS biztos.

Szóval tudja valaki, melyik kábellel mit kell tennem, hogy kikapcsoljam (?) és elfelejtse a kódot...mert ezt a tippet kaptam.

SOS.

KÖSZI!!!!

Johanna

Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31387
Nem nehéz megnézni: nyomsz egy Win+Break gombot a billentyűzeten és kiírja. (Vagy Sajátgép, jobbklikk, tulajdonságok).

AL
Előzmény: originalqszi (31386)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31386
Assszem XP-Home singli még nem kapott sp-ket (azt hiszem, nem az enyém és nem néztem, de a Home az biztos)!:))))
Előzmény: Ambu-Lonci (31384)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31385
Jajj, ne!!!!

Ezekkel most már gyakorlatilag naponta találkozunk!

A Windows rendszer file-jait gyakran szimuláló trójaiak is vannak, de ezek a file-ok eredetileg (nem a trójai, hanem a rendszer részeit alkotók) minden gépnek a tartozékai!
Ne vedd le, csak akkor, ha egy jó víruskereső tényleg beazonosítja mint vírus.

Üdv:
AL
Előzmény: originalqszi (31383)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31384
Nem írtad, milyen oprendszert használsz.

A 3420-hoz a legkésőbbi driver a HP szerint a 7.3.0.0. 2003 szeptember.
A 1100-as pedig megy párhuzamos kábellel is, esetleg érdemes lehet kipróbálni, hátha gond hogy egyszerre 2 hasonló driverrel rendelkező USB printer van telepítve.

Ha XP SP2-d van, akkor a DEP (Data Execution Prevention) is közbeszólhat, mert a 3420-nak a C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpzeng07.exe file-ja hibás, azt a DEP beállításainál kivételként engedélyezni kellhet.

Üdv:
AL
Előzmény: originalqszi (31382)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31383
Valamit találtam:))))))) Trójai, smart FTP-n megtámadhatta a spoolsv.exe-t, írja egy német oldal a "spooler" keresés eredményeképpen!!!!!:((((( Én barom, a spy-okat ellenőríztem, de a vírusokat nem:(((((((((
Előzmény: Ambu-Lonci (31381)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31382

Nagyon köszönöm a kedvességedet:)))))

HP laser1100

HP inkjet 3420 (vagy 4320?????) Színes! Mindkettőt Plug and Playről felismeri  a PC és installálja magát, USB csatlakoztatásúak!

Sajnos az ajánlott módon nem lehet kilőni a printereket mert mindig a hibára hivatkozva letiltja a hozzáférést:((((((( Csak teljes kikapcs, printerek leválaszt és többszöri újraidítás:(((((((

Előzmény: Ambu-Lonci (31381)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31381
Ne szidd annyira a billgéccet, mert az esetek 90%-ában nem ő tehet róla.
A HP arról híres, hogy rettentő rosszak a nyomtató driverei. Ami azért érdekes, mert amiket az XP-be beletettek, azokat is ők írták... Viszont azok általában tökéletesek.

Első körben azt javaslom, hogy az összes nyomtató drivert szedd le amit külön feltettél. Ha XP-d vagy W2K-d van, ezt úgy tudod megtenni, hogy magát a nyomtatót leveszed ami használja, majd kinyitod a Beállítások/Nyomtatók (és Faxok)at, ott a File menüpont alatt a Kiszolgáló tulajdonságait választod, a Illesztőprogramok fülön látod ezeket felsorolva, onnan törlöd őket.
Ha ez esetleg nem megy, vagy hibaüzenetbe futsz (eltűnnek a nyomtatók), akkor egy parancssori "net stop spooler", "net start spooler" beírásával indítsd újra a spooler szolgáltatást.

Ezután azt javaslom, hogy az oprendszered saját kezelő programját használd. Az lehet, hogy nem tud minden egyes külön a nyomtatóra specifikus beállítást, viszont garantáltan átment a kompatibilitási teszten...
Vagy ha minden kötél szakad, lehet hogy a HP is kiadott már ezekhez a nyomtatókhoz új, javított kezelőprogramot, amit megkereshetsz a support.hp.com-on.
Ha konkrét oprendszer verziót, illetve nyomtató típust írnál, lehet hogy konkrétabban is tudunk segíteni...

Üdv:
AL
Előzmény: originalqszi (31380)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31380

Spooler Sub Sytem App hiba!!!!! A j q a Bill Getcinek:((((((

Rendbehoztam a printereket, kedves GURUK, minden f@-án működött, aztán jött egy hibaüzenet, lásd fent és minden maradt a régiben:(((((((( ÉRTHETETLEN!!!! 1db HP laser és egy HP színes!!!! Rendben van, spooler hiba, node hol és melyik dll, vagy app???????? Segítség!!!!!! Köszi:)))))))

hsoma Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31379
Köszönöm szépen mind a kettőtöknek!! hsoma
Előzmény: Gorcsev (31378)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31378
Teelpítő-cd, butulás, recovery console.
Ha tényleg ez a baja.
De lehet, hogy egy csökkentett módú indítás is elég. Próbacseresznye.
Előzmény: hsoma (31376)
robicsek Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31377
először is csökkentett modban (boot közben F8), az összes TEMP könyvtár letörlése nem ártana.
Előzmény: hsoma (31376)
hsoma Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31376
kicsit bonyi a problematika (nekünk, itthon). adva van egy rinyálós ringyóz ikszpéj, meg a bamba tulaj (ezt híjják emberi tényezőnek) na, sza', a gép kijelentette, hogy a C meghajtón elfogyott a hely. levelek, frissítések, stb. eddig nem nagyon szórakoztunk vele, hogy tisztítás, meg mittomén, úgyhogy most a nagy büdös helyzet az, hogy annyi memója sincsen, hogy egyáltalán letöröljek akármilyen progit is (legalábbis ezt jelzi ki) a vezérlőpulton keresztül namost: valszeg van valami halandó ember számára elérhető kiskapu? Üdv és előre is kösz: hsoma
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31375
Esetleg a video kártyádon nincs több monitor engedélyezve? Nem a másik (nem látható) kijelzőre kerül a progi? Például a TV-re...

AL
Előzmény: belfegórDMgróf (31369)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31374
HKEY_CURRENT_USER\Software ?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE ?
(Duplázni köll :)))
Előzmény: Törölt nick (31373)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31373

HKEY_CURRENT_USER/Software

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE

Előzmény: Törölt nick (31372)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31372

Nézelődtél a

 

HKEY_CURRENT_USERSoftware

 

esetleg a

 

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE

 

reg. kulcsok alatt?

Előzmény: belfegórDMgróf (31369)
HuAtys2 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31371

belfegórDMgróf:

 

A következőket tenném:

1) Probáld meg nagyobbra állítani a monitorod bontását

2) Ha az első lépés nem sikeres akkor uninstalláld a programot,

uninstall után a regedit programmal el kéne távolítanod a bejegyzéseit a registryből.

 

Ezért is nem volt sikeres a reinstallod mert a programod nem uninstallalta a bejegyzéseit, és a korábbi beállításait használta amit a reg-ben talált.

belfegórDMgróf Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31370
Ne haragudjatok mert nyersen irtam le az egész históriát de hát nem lehet mindenki szaki :))))))
belfegórDMgróf Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31369
Sziasztok ! Üdvözlök mindenkit ! Van egy kis problémám ! Reason Virtual Midi progit nyitottam ki véletlenül egy másik progival mejdnem 1 időben és az a másik progi kilökte képen kivülre a virtualis midi billentyűs progit ! A tálcán ha kinyitom megjelenik , használható a progi de mindég nem látni,ki megy valahová a nem látható tartományba ! Mindent probálok már minimize, maxi , uninstall ,ujrainstall mindég ugyan ezt csinálja és nem lehet befogni sehogyan sem ! a tálcán jobb klikk nincs mert a progi nem windows ablakban jelenik meg ! A task manager ben birom minimizálni meg maximizezni de semmi ugyan ugy eltünik valahol a képernyő bal felső sarkában ! Probáltam már más rezoluciókat is és semmi ! Mit tegyek? esetleg hogyan tudnám ugy eltávolitani hogy ne hagyjon sehol nyomot magárol hogy ujrainstall nál ne menjen ki a képből???
Előre is köszi mindenkinek ? Várom az ötleteket és megoldásokat ! Nem szeretném ujra telepiteni ezvégett a Windows XP t !!!!!

Ja még valami ! Ha minimizet használom akkor kiteszi becsukva magát a tálca fölé és ezt lehet mozgatni alt+szóköz+m el de ha maximizálom akkor megint eltünik a bal felső sarokban !
HuAtys2 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31368

XP alatt szeretnék RAMDRIVE-ot készíteni. Találtam is egy "sample driver"-t de valamilyen oknál fogva nem megy. A RAMDRIVE létrejon, a windows látja is, de mégsem lehet használni. Ha lekérem a drive tulajdonságait akkor azt írja 0 byte a kapacitása. A driver telepítésénél mindent alapbeállításon hagytam.

 Miután nem sikerult ez a művelet elkezdtem kutakodni kicsit. Eljutottam a MS oldalára és ott azt írják, ha a boot partició NTFS akkor a forrás némi megváltoztatása után újra kell fordítani a drivert. De azt írják, hogy csak akkor ha NTFS-es a boot.

Az én rendszerem boot partíciója FAT32-es, ellenben vannak  NTFS-es partícióim is.

Tudna valaki segíteni? előre is köszönom!

 

balcsi70 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31367
Szia.Sikerült végül?Megtaláltad a rajzot?
Előzmény: Jahno (31359)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31366
Nem gond.
A másik gép Outlook.pst-jét mondjuk 2.pst néven bemásolod egy tetszőleges könyvtárba, és a Vezérlőpult->Posta->Adatfájlkezelésnél hozzáadod a 2.pst-t.
Ha gágogna, akkor vedd saját használatba az előzőleg leírtak szerint.
Az Outlook következő indítása után már mindkét profil benn lesz, és simán egérrel átrángathatod etecsmentestül-bőröstül az új profilba az összes leveledet, címjegyzéket, stb.
Majd - ha végeztél - az Adatfájlkezelés-nél kitörlöd a 2.pst-t, majd fizikailag is törölheted, mint aki jól végezte dolgát.
Mert, hogy így is történt... :9))
Előzmény: wawabagus (31361)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31365

Köszi  a segítséget!!!

:-)

Johanna

Előzmény: Zolcsi Baba (31360)
heinci Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31364
Sziasztok!

Hogyan lehet XP alatt két különböző accounthoz eltérő default browsert beállítani?
Egyiknél Firefox lenne az, másiknál pedig IE. Amennyiben az egyik felhasználói fióknál beállítom az IE-t alapértelmezettnek, akkor a másiknál is az lesz, hiába állítottam ott előtte be a Firefoxot. Registryben kellene valamit buherálni?
Ja: mindét account admin jogosultsággal bír.

Előre is köszi a segítséget!
oldember Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31363
OK.
Nagyon köszönöm!
Előzmény: Gyedmaroz (31339)
heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31362
Ezt fogom tenni, csak az a vicces, hogy az előző bios beolvasta, az meg emlékeim szerint 99-es volt:)
Előzmény: Zolcsi Baba (31357)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31361

MŰKÖDIK!!!!HURRÁ!

Véletlenül megoldottam. Azt hiszem tényleg az volt a baj, hogy az, aki a gépnél ült x hétig létrehozott egy profilt. És erre sikerült egy jobb klikkel rátalálnom. Jól letöröltem. Létrehoztam újat stb. Szóval nem tudom, hogy ez volt a gond vagy valami más...de már MŰKSZIK!!!!

 

Persze kicsit problémásnak érzem, hogy az egyik gép outlookjából áttegyem most az új gép outlookjába attachmenttekkel a leveleimet. vagyis már áttettem, de elfelejtette az attachmentet. Esetleg azt tudjátok, hogy jöhetne az is át?

 

KÖSZI MINDENT MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Johanna 

Előzmény: Jahno (31359)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31360
Keresd meg a (remélhetőleg) C: meghajtón lévő Document and Settings\JÚZERNEVED\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\ könyvtárat. Ha nem látod, akkor a Mappa beállításoknál a Nézet fülön a Vezérlőpultban engedélyezd a rendszermappák megjelenítését és az opszisz rejtett fájljainak a megjelenítését.
Ezután jobbklatty az ...\Outlook mappán, Megosztás és biztonság, Biztonság, Speciális, Tulajdonos, és vedd saját nevedre a mappát.
Ha minden OK, akkor ezután mennie kellene...
Előzmény: wawabagus (31340)
Jahno Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31359
Ugyanúgy, vezérlőpult, posta... Ha felveszel új usert, akkor az alatt is meg bírod hegeszteni. Jaaaa, hogy céges gép? Nincs ennek ott valami felelőse, aki pár küvecsért pont ezekre a problémákra lett kitalálva?
Előzmény: wawabagus (31356)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31358

Csak azt tudom mondani amit Jahno, 31304. Biztos hogy beallitasokkal van gond, nem letezo dologra mutat, nincs hozza joga, ilyesmi.

Esetleg hozz letre egy uj usert, lepj be vele es csinald meg azzal a szukseges beallitasokat outlookban, igy kikrulod a vacak beallitasok ujboli hasznalatat (persze csak akkor, ha a default felhasznaloi profilban nem a vacak beallitasok vannak eltarolva, mert azt megorokli az uj felhasznalo is)

Előzmény: wawabagus (31356)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31357
Nem volt még akkor 30-asnál nagyobb (emlékeim szerint...).
Frissítsd mindenképp (ha találsz még hozzá egyáltalán...).
Előzmény: heninfan (31355)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31356

újra installáltam meg service pack is fenn van...de semmi változás...

hogyan tudom megkeresni, hogy mi lett rajta elrontva???

 

Van még ötleted esetleg, hogy mit tudok rajta megnézni???

Köszi.

johanna

 

(ez egy szinte tök új gép. fél éve van a cégnél, szinte nem is volt használva. a régit kicseréltem erre, mert ez gyorsabb...de kéne, hogy működjön rajta az outlook.)

   

Előzmény: Zozo___ (31353)
heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31355
Meg még annyi, hogy megnéztem és 2000 júniusi Bios van most fent.Ennek elvilág már fel kéne ismernie a 80GB-os meghajtót?
Előzmény: heninfan (31354)
heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31354
Hát sajnos semmi  változás. Pedig úgy is megnéztem, hogy csak a vinyó van a kábelon semmi más.
Előzmény: Zozo___ (31351)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31353

Az uninstall nem bantja a felhasznaloi beallitasokat, ergo ha megint felteszed akkor ugyanazokat a beallitasokat fogja hasznalni. Vagyis ki kell javitanod ami el lett babralva.

Előzmény: wawabagus (31342)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31352

Köszi!

Megpróbálkozom, akkor úgy ahogy mondtad!

Köszi még egyszer.

Johanna

Előzmény: Jahno (31347)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31351
Esetleg olyan is elofordulhat hoy az a ket vinyo nem muxik egymas mellett. Mi tortenik ha kulon vezerlore teszed oket, a kicsi primary master, a nagy secondary master?
Előzmény: heninfan (31348)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31350
Pl: ghost, drive image, vagy barmi hasonlo vinyorol kepfajlt keszito alkalmazas segitsegevel megoldhato.
Előzmény: gigabursch (31349)
gigabursch Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31349

Kedves Guruk!

 

NYilván lerágott csont már számotokra, de vagy a keresőt hsználom bénán, vagy a kereső béna és így kénytelen vagyok a kérdést föltenni.

 

Ha van egy komplett gépem, amibe új nagyobb vinyó kerülne, akkor a régi amúgy tök jó állapotú Win Xp SP1a oprendszeremet hogyan tudom az új vinyóra rátenni, és már az új vinyót azzal az átmásolt oprendszerrel üzemeltetni.

heninfan Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31348

Hát mégegyszer megnéztem a idekötéseket és azt hittem, hogy rájöttem a problémára, mert nem úgy volt kötve, ahogy én szoktam kötni. Mert én úgy tudom , hogy a masternek az első leágazáson kell lennie, a slave-nek meg a másodikon (IDE legvégén). Vayg rosszul tudom?

Mindenesetre a helyreigazítás után sem változott semmi, azaz a win elindult a 20GB-os vincsiről, ha meg a 80-as is be volt kötve, akkor meg megakadt a szokásos helyen.

Szal most már szinte biztos, hogy BIOS a szar.

Mellesleg ez egy régi alaplap, szal már csak ez is indokolja.

De kb mikori BIOS-ok ismerik fel már a nagy vincsiket?

(a régi telepítésnél ugye minden működött, csak nem tom milyen verzióju BIOS volt akkor a gépen, mert én hülye nem csináltam biztonsági másolatot)

Előzmény: Zolcsi Baba (31290)
Jahno Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31347

Melyik office...

 

Itt a lista:

 

http://msdownload.netacademia.net/download.aspx?prt=Service%20Pack

 

Ha Office 2003 magyar, akkor rákeresel arra, hogy: Office 2003 SP2 (teljes)

 

Aztán letölt, felrak. Ettől ugyan nem javul meg, de sokkal jobbabb lesz. Ha nem 2003-as Office, akkor értelemeszerű a dolog...

Előzmény: wawabagus (31346)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31346

ok., de én kicsit azért sötét vagyok :-(. Szóval az odáig ok, hogy feltelepítem az egész office-t. ez meg is történt. aztán akkor honnan vegyek ilyen service packot?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de tényleg nem tudom :-), de majd most megtudom.

 

Előzmény: Jahno (31345)
Jahno Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31345

servicepack

Előzmény: wawabagus (31344)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31344
Mi is az az Sp? Csak, hogy jó dolgot tegyek fölé :-).
Előzmény: Jahno (31343)
Jahno Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31343
Nem biztos, júzerbeállítások pld. meg bírnak maradni. Rakd fel, SPket fölé, aztán nézd meg a postát.
Előzmény: wawabagus (31342)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31342

na, de nem úgy van, hogy ha én leinstallálom az office-t, és aztán újra felteszem, akkor ő magátol rendet rak, ahol kell?

 

Előzmény: Jahno (31341)
Jahno Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31341

Mert kitörölted azoutlook.pst-t, vagy valamit ott elgányoltál a jogosultságokkal.

 

vezérlőpult/posta/adatfileok meg ugyanitt az email fiókok körül legyen rend.

Előzmény: wawabagus (31340)
wawabagus Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31340

Sziasztok!

 

Mielőtt felrobbantom a számítógépet, adok neki még egy lehetőséget.

 

Miért írja ezt ki az idióta gép???

Mit akar tőlem? MIért nem tud normálisan működni????

Microsoft Outlookról van szó.

Mikor megnyitnám ezzel fogad:

 

-----

Az alapértelmezett elektromos levelezési mappák nem nyithatók meg. Az elem nem nyitható meg. Próbálkozzon újra.

 

ok.

 

Kívánja inkább az alapértelmezett fájlrendszer-mappát megnyitni?

------

NEM KÍVÁNOM!!!! Minek nekem egy újabb fájlnézegetős program?????

 

már egy csomószor újra telepítettem. mi a baja?

Tudja valaki???!!!

SOS!!!

 

JOhanna

Gyedmaroz Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31339
Hogy egy picit még bonyolítsam: ha csak bele akarsz nézni egy iso fájlba, akkor telepíts a Total Commanderedhez iso plugint.
Előzmény: oldember (31338)
oldember Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31338
Én legszivesebben a SMP-t használom (Saját-Magam-Pártja), mint holmi nyeretlen kétéveseket. €:-)))))))))))

Komolyra fordítva a szót: ezt nevezik a bőség zavarának.
Mindenkinek köszönöm!!!
originalqszi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31337
néda!!!!! Megelőztek, mégpedig szakszerűbben és főleg gyorsabban:)))))
Előzmény: oldember (31335)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31336

Korántsem vagyok még guru, de nem tudom kihagyni, bocsáss meg:((((((( Az mdf fájl helyett használd az fpp-t, = FIDESZ:DDDDDDDDDDDDDDD

DE azért utána néztem:)))))

http://filext.com/detaillist.php?extdetail=mdf

One of several CD image formats that Alcohol 120% can mount. Alcohol 120% is used for media backup. IsoBuster can interpret these files directly.

Előzmény: oldember (31333)
oldember Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31335
Köszi!
Megpróbálom.
Előzmény: rage (31334)
rage Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31334

Ez image. Egy teljes CD tartalma , és  az Alcohol 120 % nevű programmal készült

A lényege, hogy vannak olyan kis alkalmazások, amik képesek egy virtuális CD meghajtót a gépeden létrehozni (ilyen pl az Alcohol és a Daemon Tools is)

 

S emellett, ehhez a virtuális meghajtóhoz, hozzá tudod rendelni (mountolni) ezt

a bizonyos image-t.

 

Ezután úgy fog kinézni, mintha az adott CD bent lenne egy CD meghajtóban.

Innen, erről a virtuális meghajtóról használhatod, installálhatod.

 

Mivel képes bizonyos másolásvédelmeket is emulálni, legelterjedtebb

használatát warez körökben láthatjuk :-)

 

A Daemon Tools ingyenes program ,az Alcohol nem, tehát ha szeretnéd megnézni

ezt javaslom hirtelen.

Előzmény: oldember (31333)
oldember Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31333
Helló!
Megtudná mondani valaki, hogy a .mdf és .mds kiterjesztésű fájlok mire valók és hogyan lehet őket "használatba" venni?
Köszi!
Nemrossz Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31332
Karácsony óta MAGYARUL is tud!
Előzmény: Heuro (31297)
NémaBob Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31331
Alcohol 120% képrögztés varázslójával. Ott a .cue fájlt kell kiválasztani.
Előzmény: monitorman (31327)
rali Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31330
a binárist.
Előzmény: monitorman (31327)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31329
Köszi!!!!! Magtaláltam, letöltöttem:)))))))
Előzmény: Heuro (31297)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31328
Köszi és hol szerezhető be?????? Tulképp a színest én is így lőttem ki, csak kézi vezérléssel:)))))
Előzmény: Heuro (31297)
monitorman Creative Commons License 2006.01.16 0 0 31327

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Letöltöttem egy Windows XP sp 2 operációs rendszert, Két fájlból áll.

Milyen formátumban írjam ki cd-re, hogy telepítőlemez legyen belőle? 

Gorcsev Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31326
Jaaaa, hát ha nálad má' az olyanok vannak, akkor télleg csak óvatossssan!! ;-)))
Előzmény: Zolcsi Baba (31325)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31325
De vannak itt a környéken előbbre lévők is, akik az ősszel is emberkedtek péel... Ők sokkal zúzósabb társulat... Ha meg be tudod kapcsolni a gépet, netán valami lövésed is van hozzá, és nem (feltétlenül) imád mindenki, akkor lehetsz akár szoftkalauz is egy pillanat alatt... Csak egy telefon, illetve megkérdezett polgártárs azthallottahogy... A melóm pedig erkölcsibizi-köteles. Masszívan. Észnél köll lenni, na. :9)
Előzmény: Gorcsev (31324)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31324
Na, azok az ut'sók sz'tem, akik ezzel foglalkoznának...
Fölteszel egy másik hátteret, ráfogod, hogy linux oszt'jóvan :)))
Előzmény: Zolcsi Baba (31323)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31323
Nekem is muszáj tisztának lennem (legalábbis alap-, és mindennapos-használatú cuccokban); szem előtt vagyok (a pekk péel).
Előzmény: robicsek (31319)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31322
Ipconfig van.
A winipcfg a w2k parancsa volt.
Előzmény: Zolcsi Baba (31309)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31321
Tom, mert amikor még 2k-ről apgrédelgettem, meg az első bétákkal nyomultam, akkor még mindig winnt-t ajánlgatott.
Előzmény: Jahno (31318)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31320
Hmmm. Feltelepítettem, de nekem hagyta a Progfiles\Recorce Kit\-ben; nem másolta be a win alá.
Gáncegál, megvan. :9)
Előzmény: Gorcsev (31316)
robicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31319
hát a miénk majd' annyira jogtiszta, mintha msoft lenne - nem az - de minden az, by default.
Előzmény: Zolcsi Baba (31315)
Jahno Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31318
Nem, mert ott már alapban windows könyvtár van, és nem winnt.
Előzmény: Zolcsi Baba (31315)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31317
Persze ! Gyünnek itt a profok, mindenféle reskittekkel, oszt szerencsétlen lúzertő' meg elvárják, hogy tunnya mijaz... :9))))
Előzmény: Gorcsev (31316)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31316
Előzmény: robicsek (31312)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31315
Ahhha ! Az xp-ben megszünt a winipcfg.exe, ne ajánlgasd szerintem... :9)
(Legalábbis - ezexerint - gyári sp2-integrás nem teszi már fel.)
Nemtom, lehet, hogy a Tiétek még a fakingvindózosról lett jogtiszta (vagy valami hasonl), és abban megvolt még esetleg... ???
Előzmény: robicsek (31313)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31314
Természetesen up-to-date.
Előzmény: Zolcsi Baba (31311)
robicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31313

persze nem wsystem, csak system

 

de mindegy, az IP cimet ezer más modon is meg lehet tudni, mondjuk Futtatás/cmd, aztán IPCONFIG, csak én grafikusat akartam....

Előzmény: robicsek (31312)
robicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31312

és ez nincs? C:\WINNT\wsystem32\Wntipcfg.exe.

 

akkor ez valami olyan tool, mi csak egyeseknek jár.

Előzmény: Zolcsi Baba (31311)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31311
XP pro sp2 OEM (jogtiszta).
Előzmény: robicsek (31310)
robicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31310
nekem XPproSP2 van, de ezekszerint ralinak is, nemtom neked miért nincs.
Előzmény: Zolcsi Baba (31309)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31309
Nekem a komplett win-könyvtáramban nincs ilyenem.
Előzmény: robicsek (31305)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31308
ez igaz
Előzmény: robicsek (31307)
robicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31307
persze, de lehet rá shortcutot csinálni, osztan onnan a startbol is.
Előzmény: rali (31306)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31306
Dos-ablakban indul
Előzmény: robicsek (31305)
robicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31305
hát amit irtam, neked nincs ilyen? nekem van.
Előzmény: Zolcsi Baba (31304)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31304
Nem kötözködés; melyik egzére gondútál...???!
Előzmény: robicsek (31302)
bauci Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31303
Köszönöm, remek ötletet adtál, rájöttem a megoldásra.
A Start-Programok-UltraVNC-UltraVNC Server mappában találtam egy "Remove VNC Service" parancsot. Ez - úgy tűnik - megoldotta a problémát, most nem indul a winvnc.exe restart után. Kézzel viszont indítható. Úgy tűnik, hogy minden funkciója müxik, bár a másik géppel még nem teszteltem.

Ránéztem a felügyeleti eszközökre is, de első meglátásom, jobb, ha én ezeket nem bántom, csak ha nagyon kell... Nem akarok felesleges kérdésekkel jönni vissza. :-))
Előzmény: Gorcsev (31294)
robicsek Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31302

hát az IPdet igen könnyen megtudhatod másképpen is..

mondjuk C:\WINNT\system32\Wntipcfg.exe, erre tegyél egy shortcutot.

Előzmény: bauci (31300)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31301
Nem jó az a cucc - idegesítő és bárgyú.
Előzmény: Gavriel (31299)
bauci Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31300
Köszönöm szépen segítségeteket.
Igen, bepipáltam a telepítésnél, hogy regisztrálja magát.
Tulajdonképpen nem baj, hogy indul, csak az esetek 99%-ban feleslegesen teszi.
Inkább azért zavar, mert ilyenkor nem teszi ki a tálcára a kis ikonját, ami azért kell, hogy könnyedén lássam, éppen milyen IP-t használok. Ez ugye, kell a másik gép Viewer-éhez.
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31298
"Pl. az időkorlátos shareware programoknál is igen jó szolgálatot tesz"
Mint pl. saját maga? :-O
Előzmény: Heuro (31297)
Heuro Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31297

Ehhez és hasonló problémákhoz tudnám ajánlani a Total Uninstall nevű programot.

Ha elkezdeném a részleteket írni, ki lennék tiltva, olyan hosszú lenne :-)

Lényeg: megjegyzi, hogy egy telepített program mit-hova jegyez be, és ha nem kell a program, maradéktalanul(!) eliminálja a gépről.

A regisztriből, az user.dat -ból, meg mindenhonnan.

 

Kár, hogy csak fél éve találtam rá.

Pl. az időkorlátos shareware programoknál is igen jó szolgálatot tesz ...

 

Üdv!

 

Előzmény: originalqszi (31285)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31296
Na, annál jobb...
(Ezen a gépen nincs fönn a server, nem tudtam megnézni... meg nem is ott kerestem vóna.)
Előzmény: Jahno (31295)
Jahno Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31295
Vagy a VNC menüjében az opciók közt "unregister vnc server service"... Ha azt akaorm, hogy induljon, akkor pipa be, ha nem akarom, akkor pipa ki...
Előzmény: Gorcsev (31294)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31294
Kieg: a szolgáltatások között (kb. a "Beállítások -> Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök között lesz) tudod ki-be kapcsolni, esetleg automatikusról kézire állítani az indítást.
Egyéb lehetőségek:
-leszeded és újrainstallod az említett pipa nélkül (csak ezen a gépen);
-leszeded és megnézed, amit tegnap mondtam (azt viszont mind2 gépen köllene).
De nem hinném, hogy megéri a vesződcséget, én nem bántanám.
Előzmény: bauci (31288)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31293
Telepítésnél volt egy ilyen "pipadoboz", hogy "Select if UltraVNC server should be registered as a system service." Na, azt pipáltad be, gondolom.
Nem látom, hogy meg lehetne változtatni, de nem is kell sz'tem se. Jó az úgy, nincs rá gond. Állítcs be neki erős jelszót és kész.
Előzmény: bauci (31288)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31292
Nem találja jv16 se.
Nálam is indul.Miért baj ez?
Előzmény: bauci (31291)
bauci Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31291
Köszönöm az ötletet, de sajnos, a winvnc.exe-re itt utalás nem jelenik meg. De indul. :-((
Előzmény: rali (31289)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31290

1. Lehet csak a kábel fele is rossz. Sőt.

2.  80 eres ? Jól van bekötve ? (Hosszú szakasz az alaplapi  csati felé néz, a másik vége a master vinyón, a középső csati a slave-en ?)

3. Jumper slave-re vagy cable select-re van állítva ? Ha cable select-re, akkor slave-re kell állítani.

4. Milyen alaplap ez ? Nem valami régi holmi, aminek a BIOS-a nem ismeri fel a 32 GB nagyobb vinyókat ?

Előzmény: heninfan (31283)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31289
Futtatás, msconfig, utolsó fül.
Előzmény: bauci (31288)
bauci Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31288
Kedves Gorcsev, Robicsk,

múltkor túlnyomórészt ti segítettetek az Ultavnc-vel kapcsolatosan. Gyors kérdés: server windows-al együtt mindig indul. Nekem csak esetenként kellene, ha a két gépet egyszerre akarom használni, pl, fájl transzferre. Hogyan tudom kilőni az együttes indulást? Ráadásul, ilyenkor még az ikonját sem teszi ki, hogy fut, csak a feladatkezelőben látom és tudom kilőni.
Egyébként az easycleaner-ben sem találok utalást arra, hogy a vnc indul startupkor.

Ezen túl időnként van egy érdekes problémám:
A gép újraindításor kiírja, hogy a normál.dot-ba mentse-e a változásokat. Szószerint startup után, azaz, még manuálisan progit nem indítottam.
Feladatkezelőben időnként látom, hogy fut a winword, bár elég ritkán használom, helyette az OpenOffice a favorit (MSWord jogtiszta, időnként kell, párom azt ismeri, illetve van egy-két doksi, ahol utálnám az OpenOffice igényei szerinti újraformázgatást). Viszont az OpenOffice 2.0 gyorsindítója fut. Összefüggésben lehetnek? Lőjem le végleg a gyorsindítást?

Egyébként frissített NOD32, Microsoft Antyspyware, Ad-watch Plus folyamatosan és frissítetten futnak, Ad-aware Plus és Spybot (szintén frissített) szerint minden OK, Hijackthis szerint is (legalábbis, amit az ellenőrzés kiírt)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31287
Jumper?
Másik gépben?
Előzmény: heninfan (31283)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31286
Esetleg prószálj meg egy teljes! áramtalanitást olyan 10-20perc akkó talán felejt...

Teljes áramtalanitás, nem csak kikacs, de 220V-ből kihuz....
Előzmény: originalqszi (31285)
originalqszi Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31285

Hellóóó GURUK, sgítség!!!!!!!

Ilyet még nem pipáltam:((((((( XPHome, 5 megás emilkép emiles letöltése közben ráengedték a színes nyomtatót és azóta se a színes, se a laser HP nem szól!!!:(((( Mit nem szól???, nem lehet újrainstall, nem lehet kilőni!!!!! A lövetkezőket írja ki:

- Várólista -kezelő nem müx

- RPC kiszolgáló nem érhető el.

- Újraindításnál: Spooler Sub Sytem App hiba:((((((((

Végülis a színest úgy lőttem ki, hogy minden fájlját és az összes regisztrációs bejegyzését töröltem. De még mindig nem engedi a telepítést, szerintem azért mert még benn van a laser és ki is írja, hogy 1 file várakozik nyomtatásra!!!!!

USB-s mind a 2!!!!! Ma kilőném a lasert is és megpósza telepít, de gondoltam kérdezni nem árt addig is:))))))) Nagyon köszönöm a fejtörést:)))))))

heninfan Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31284

Ja az alaplap meg az előbb említett más rendszerek hibátlansága miatt nem lehet rossz, SZERINTEM.

Bár az is lehet hogy tévedek:D

heninfan Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31283

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat, de sajnos szerintem egyik sem nyerő:)

A rack sem lehet rossz, mert a vinyót a rack kihagyása nélkül sem olvassa be a gép.

Az IDE meg szerintem azért nem rossz, mert rajta van a windowsos vincsi is, az meg kifogástalanul fut.

Vagy lehet olyan, hogy a kábelnek csak a fele hibás??

Minden autora van állítva az említett részben.

Mellesleg én valami BIOS-os beállítási hibára gyanakszom, mert egyébként a windows, internet, másik vinyó, .... hibátlanul működik!!

rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31282
Az alaplap nem lehet hibás?
Előzmény: Zolcsi Baba (31277)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31281
Nekem is vannak, nagyon vigyázok rájuk.
Előzmény: Zolcsi Baba (31280)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31280
Ja.
Bár nálam 5-10 rack-alj/dugóra jut 1 kábelcsere, azért felejtem ki ezt... :-/
Előzmény: rali (31279)
rali Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31279
Vagy a kábel beteg.
Előzmény: Zolcsi Baba (31277)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31278
...és így lesznek az elsőkből utolsók... :9P

Locsemege kollégának gratula ! :9)
Úgy láccik, én meg szunyókáltam is közben egyet... ;9)
Előzmény: Zolcsi Baba (31277)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31277
'szal a vincsi nem rossz.'
De a rack alja igen. Szánd rá azt az 1800-at (ha külön megkapod; ha egyben, akkor 3k HUF-t), mielőtt tényleg ßarni megy a vinyód.

Én elég sokat, és soxor használok rack-et (naponta többször); a 'dugók' jó esetben kibírnak 1/2-1 évet, az aljzatok 3-6-hónapot. (kevesebb ránciga - hosszabb élettartam természetesen)
A legelső bizonytalankodásra cserélem először a dugót; ha elmúlik a hiba, akkor kuka. Ha nem, akkor aljcsere.
Ha aljcsere után megjavul, marad a dugó, kukába az alj.
Ha még ezután is bizonytalankodna, akkor pecsába mindkettővel.
És hogy mégis miért a dugót először ? Nem kell csavarozni a rack-aljat, ha mégiscsak a dugesz a rossz... :-)))))))

PIO=Programmed Input/Output (emlékeim szerint...); ez is, meg az UDMA is legyen Auto-ra állítva a BIOS-odban. Ha van SMART opció is, akkor az Enabled, vagy Auto legyen.
Előzmény: heninfan (31275)
locsemege Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31276
Programmed I/O Mode, ez lassabb elérési ciklusokat eredményez, mint az UDMA (Ultra Direct Memory Access).
Előzmény: heninfan (31275)
heninfan Creative Commons License 2006.01.15 0 0 31275

Üdv! Már régebben írtam a problémámról, hogy nem működik a mobil rack-ben a 80GB-os vincsim. Valaki itt a fórumon azt, gyanította, hogy rossz lehet a vinyó, de ez a lehetőség most ki lett zárva. Átmentem nagybátyámékhoz és az ő gépükön (ugyancsak slaveként bekötve) működött rendesen, meg volt minden adat, szal a vincsi nem rossz.

Próbálkoztam a BIOS-sal de nem jutottam semmire.

Az IDE kábel szerintem jó, mert a másik vincsi ugye mükszik, meg a bootolásnál felismeri a vincsit a gép, csak a második beolvasásnál, a táblázatos részben akad el a betöltés és gyakorlatilag lefagy a gép (legalább is nem csinál semmit).

Valakinek esetleg van még ötlete mi lehet a probléma??

 

u.i.: a BIOS-ban van egy integrált perifériák rész. ott lehet állítani a primary master, primary slave, ... PIO-ját, meg még valami más rövidítést is:) (csak annak elvelejtettem a betűit) Tudja valaki mit takar a PIO rövidítés??

 

Előzmény: heninfan (31008)
rali Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31274
Előzmény: sammiedavis (31272)
rali Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31273
Köszönöm szépen.
Előzmény: Zolcsi Baba (31270)
sammiedavis Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31272

Üdvözlet!Szétnéztem már erre-arra, de nem leltem megoldást talányomra. Szóval bizonyos alkalmazások (pl. Alc120%, ACDSee) stb. nem telepszenek, helyettük ezt kapom a pofámba: error 1606. Could not access network location %USERPROFILE%recent. Ezmiez?? Köszi elöre is:Szem.

Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31271
:9))
Előzmény: Gorcsev (31269)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31270
Keresünk koma...
Előzmény: rali (31268)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31269
Helyesen: "Hamar munka ritkán lassú!" :)))
Előzmény: Zolcsi Baba (31267)
rali Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31268
baba, tudnál nekem egy Bat levelezőt küldeni a hozzávaló orvossággal?
Most 1.53d verzióm van.
Előzmény: Zolcsi Baba (31267)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31267
Aki gyors, nem lassú. :9)
De a nők szerint: ez nem mindig előny... :9P :9)))))))
Előzmény: robicsek (31266)
robicsek Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31266

nyertél, vazze.

:-)

Előzmény: Zolcsi Baba (31264)
robicsek Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31265

nemtom, de ha updatelt az XP, meg fut virus és trojai kereső, meg tűzfal is, akkor érdekes.

ha a fentiek közül bármelyik nem, akkor a szokás szerint javaslom a www.wigwam.info-n a féregirtást megtenni, aztán ha még balhé van, ide a hijackthis logot.

Előzmény: tcs (31263)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31264
www.wigwam.info - felül valahol -> Féregírtás.
Pontosan úgy csináld végig, ahogyan ott le vagyon írva.
Előzmény: tcs (31263)
tcs Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31263

Valószínűleg valamilyen háttérben futó, számomra ismeretlen alkalmazás az XP-n fokozatosan mellékel az összes jpg kiterjesztésű fájljaim mellé egy ugyanolyan nevű, de exe kiterjesztéssel ellátott fájlt (pl. kep.jpg-hez generál egy kep.jpg.exe-t). Ugyanezt csinálja az mp3-akkal, és még több média fájltípussal.

 

Tudja-e valaki, hogy mi ez, és mi indítja el; vagy vírus, esetleg trójai kutakodó-e? Vagy talán a NET-en ráakadt valaki a gépre, és az csinálja?

 

Az is segítség, ha valaki megmondja, hol kérdezzek rá ilyesmire!

 

 

 

rali Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31262
Megvannak, ez a lényeg.
Előzmény: schpenoth (31260)
schpenoth Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31261
Nem hülyeség, azon már túl vagyok.
Előzmény: Gyedmaroz (31259)
schpenoth Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31260
Bocs, de mit nézzek rajta? (van vagy 90)
Előzmény: rali (31256)
Gyedmaroz Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31259
Biztosan hülyeség, de nem lehet, hogy a képernyő felbontását állította el valami?
Előzmény: schpenoth (31255)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31258
Háj!
Távirányítás tárgykörben érdemes ezt is megnézni. Titkosít, van filetranszfer, klipbórd ide-oda, free és rettenetes gyors.
(2 másik cucc demóját fölteszi ? nélkül, eddig ez nem tetcett benne...)
Előzmény: Jahno (31251)
rali Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31257
Úú, az szép.Hogy csinálták?
Előzmény: Törölt nick (31249)
rali Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31256
Vezérlőpultban nézd meg a telepített fontokat.
Előzmény: schpenoth (31255)
schpenoth Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31255
Kösz, de az a gond, hogy nem csak a Firefoxban, hanem mindenhol (poptray; word; Thunderbird...) Semmihez nem nyúltam, csak úgy ukk-mukk-fukk (fuck!)!
Előzmény: Törölt nick (31246)
Nemrossz Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31254
Ez lyó duma: "Kisasszony, jöjjön el, fogja meg a koaxom..."
Előzmény: Jahno (31251)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31253
Én még egyszer együtt vílágitottam a karácsonyfával! ;-p

Soros füzérbe két kézzel, két lámpocskát bajszuknál fogva probáltam beszuszékolni, csak elfeletkeztem kihuzni a röfi órrából a zsinort.

Jah, a lámpocskáknak nem volt semmi bajuk, csak szín szerint rendeztem volna.

Három napig zsibbadt a bal kezem. :)
Előzmény: robicsek (31252)
robicsek Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31252
valami másik topicban valaki azt nem hitte el, hogy akár pár volt is rázhat, pedig engem jol megrázott az tutti egy zseblámba igen rég, amikot beleejtettem az előhívó oldatba, igaz, az azé eléggé lúgos cucc, de 1,5 (vagy no jo, legyen 3) Volt is rázott, tutti.
Előzmény: Jahno (31251)
Jahno Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31251
A nem rázzal azért vitatkozom, aki nem hiszi, az jöjjön el, fogja meg a koaxom, majd érjen a radiátorhoz... Fí relém nem győzött lekapcsolgatni egy időben, így sajna ki is kellett kötnöm.
Előzmény: locsemege (31247)
thuram Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31250
Sziasztok

Egy gépre (sp2 hun) feltettem legujabb xvid, divx, ac3 codeceket, de a filmek lejátszásánál bármelyik lejátszónál (bsplayer, wm, winamp) kb 2-3 cm es fekete csík van bal illetve jobb oldalt is. Tudtok ajánlani codec csomagot, vagy mit tegyek fel, hogy megszünjon ez a probléma?
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31249

A zavarszűrő kondenzátorok és a feszültségfelezés témáját nem csak leírhattam volna, de le is írtam, régebben, más fórumokon. 

 

Bár szó szerint, hogy egy földhurokban indukálódó feszültség rázna, olyat nem írtam (feszültségkülönbséget említettem), de egyébként nyilván értem, hogy min akadtál fenn. De bennem például ott volt a "hátsó gondolat" is, amikor jártam olyan helyen, ahol csak a központi antenna és a radiátor között mérhető Volt 70 Volt.

Előzmény: locsemege (31247)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31248
Én is a Nod 32-öt használom csak kérdeztem a Panda-rol mi a vélemény.
Előzmény: smith (31239)
locsemege Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31247
Azért a földhurokban indukálódott legfeljebb néhány volt feszültség búgást ugyan okozhat, de tuti, hogy nem ráz. Amikor ráz, az abból szokott következni, hogy a berendezés 230V-os bemeneténél EMC okokból legtöbb esetben található egy zavarszűrő átvezető kondenzátor. A két ér (fázis- és nullavezető) közti kapacitás tipikusan 100nF, mindkét ér külön-külön a házhoz képest általában 2.5nF körüli kapacitással kapcsolódik. Ha ez a berendezés egy földeletlen aljzathoz csatlakozik, akkor a berendezés háza 230/2=115VAC feszültségre kerül a földhöz képest. (Közelítően, mert a szórt kapacitásokat elhanyagoltam.) Ha ekkor valaki megérinti a gép házát, miközben egy födpotenciálon lévő berendezést is fog, kellemetlen, de nem életveszélyes élményben lesz része, hiszen az 5nF eredő kapacitás reaktanciája 50Hz-en 600kohm körül van.

Tudom, hogy windows-os topic, de akkor se az derüljön ki belőle, hogy a 'földhurok ráz'. És azt is tudni vélem, hogy mindezt te is leírhattad volna, ezért is hördültem fel. (Mellesleg én is sörözés után. :) )
Előzmény: Törölt nick (31245)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31246
Szervusz schpenoth!

> Mitől lehet az (és hogy lehet gyógyítani), hogy egyszer csak kisebbek lettek a betük (itt a hsz.-ekben, wordben, firefoxban...)

Firefoxban, hozzászólásokban úgy lehet javitani, hogy nyomsz egy Ctrl gombot, nyomva tartod, és nyomsz hozza a + gombot vagy egér golyot tekered.
Vagy átaállitod a Preferences/Content/Advanced...-ban a Miminum font size-ot.

Nem gyomláltad véletlenül ugymond a számodra felesleges fontokat? Mert nálam ilyen windowson akkor jöt elő, amikor csak a TTF fontokat hagytam meg, plusz, amit nem engedett letörölni a windows. ;-)
Előzmény: schpenoth (31237)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31245

Éppen nem a legpontosabb megfogalmazás, megrázhat valakit egy központi antenna számítógép jelenléte nélkül is, TV-hátuljához való piszkálás közben, sőt TV nélkül is, így legalább háromféle irányban záródhat az áramkör -- az illetőn keresztül.

 

De itt számítógépes gondról volt szó, ezért (másfél üveg sörrel a fejemben) így zártam rövidre a dolgot, sőt még töröltem is a hozzászólásból, hogy -- Windows topik lévén --, lehetőleg ne kalandozzak el jobban más irányba.

Előzmény: locsemege (31236)
lildiko Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31244

Nomeg verziót frissíteni csak úgy lehet, hogy uninstall, meg újra fel? Bláááááá!

 

Ez nekem új, eddig soha nem tapasztaltam.

Előzmény: Jahno (31231)
lildiko Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31243

nagyon reggel van még

 

az utolsó előtt sorban on-line ....

Előzmény: lildiko (31241)
lildiko Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31242
Eleje helyesen : nem lennék ...
Előzmény: lildiko (31241)
lildiko Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31241

Azért én lennék olyan biztos, hogy az ingyen osztogatott cucc ugyanazt tudja, mint a fizetős. A próbaverzió is használható ugyan, de csak egyetlenegyszer frissíthető. Az enyém meg naponta többször is frissül. Na most, ha valaki folyamatosan használja frissítetlenül ...

De nem vitatkozom tovább, Neked az a véleményed, ami, nekem többéves saját tapasztalatom alapján meg az, hogy használom tovább. Időnként - éppen az általatok elültetett gyanakvás miatt -  le szoktam futtatni line scannelést más vírusirtókkal, nem találnak semmit.

Ezen kívül használok MSAntispy-t meg ad-watch-ot is.

Előzmény: Törölt nick (31232)
Gyedmaroz Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31240
Én Pandát még csak állatkertben láttam, de nézem itt a tasklistben a "webproxy.exe" nevű izét. Nem lehet, hogy a Pandának ez pont egy olyan fícsörje, ami ellenőrzi a cuccost, mielőtt átadná a böngészőnek? És ha oké, akkor beteszi az "ok"- t, majd engedi a brózert dolgozni?
Előzmény: Törölt nick (31225)
smith Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31239
Te is PCW@RLDben utazol? Na erről beszéltünk pont.
Akkor már inkább NOD32, arról még nem hallottam rosszat, sőt!
Előzmény: balcsi70 (31235)
rali Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31238
Szeretni?Azt lehet....
Előzmény: lildiko (31223)
schpenoth Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31237
Honjaim!

Mitől lehet az (és hogy lehet gyógyítani), hogy egyszer csak kisebbek lettek a betük (itt a hsz.-ekben, wordben, firefoxban...)
locsemege Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31236
Ezt a potenciálkülönbséget "érzik" azok, akiket rázott már meg a központi antenna.

Mivan? :)) Te egy pozitív hős vagy a szememben - tudom, kit érdekel? -, de tessék pontosan, mérnökhöz illő precizitással fogalmazni! Ez így finoman szólva ködösítés!
Előzmény: Törölt nick (31222)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31235
A Panda jobb mint a NOD32 ???
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31234

Hát ez az. Most már ott tartok, ha hoznak egy gépet, és rajta a Panda, akkor adatmentés, gyaszilás, új telepítés. Fasz fog vírust irtani órákig, úgyis van rajta egy rahedivel.

 

Előzmény: smith (31233)
smith Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31233
Magazinok mellékletén, többek közt. Ami megy egy hónapig az adott kulccsal. Utána vagy húzod újra, vagy adtál egy pofont a sz@rnak.
Előzmény: Törölt nick (31232)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31232

Igen, biztos vagyok. Mostanában egyre többel találkoztam, mert valakik osztogatják ingyér, és sok szzerencsétlen meg letölti jól, aztán szív, mint a torkosborz.

 

Előzmény: lildiko (31229)
Jahno Creative Commons License 2006.01.14 0 0 31231

Jahh, mikor céges gépen panda vagy McAfee volt, aztán mentettem hálózatra. Egyszer csak közölte, hogy nem bírja írni. Erre túloldali gépen látom, hogy vírust talált a filáben, több hónaposat...

 

Panda/McAfee meg engedte másolni, csak az AVG vagy Vbuster visított, hogy jáááj. Aztán pár próba után feladtam. Nomeg mikor egyik Panda frissítés után megborult a céges hálózat, de support csak széttette a kezét 2 napra, olyanokra fogta, hogy elment az internet, meg ilyesmi, de adtak egy FTP elérést, amitől magától megjavult. Nomeg verziót frissíteni csak úgy lehet, hogy uninstall, meg újra fel? Bláááááá!

 

Esetleg magától bekapcsol a firewall verziója, vagy ha minden védelmet bekapcsolok rendesen, akkor egy P4-es is megáll a fenébe, ha meg ki kell kapcsolni, akkor minek bele? Cserébe visít, hogy alacsony a védelmi szint... Egyszer a tüzesfal része a saját FTPre mászkáló frissítő modulját is kitiltotta netről.

 

Amúgy alakul, de fejlődhetnének még egy kicsit....

Előzmény: lildiko (31229)
smith Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31230
De csak abból lehet frissíteni, amit a gyártó megcsinál. Az enyém néha napi 6 verziót is frissít...Nem is volt még bajom vele.
Előzmény: lildiko (31229)
lildiko Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31229

Biztos vagy benne, hogy mindig a Panda tehetett azokról a vírusokról? Azért kérdem, mert Ti magatok is állandóan hangsúlyozzátok, hogy MINDENT FRISSÍTENI KELL;  na most, ha a júzer teszem azt nem állítja automata frissítésre, és emiatt fertőzödik a gépe, arról nem feltétlenül a vírusirtó tehet. (Úgy védem, mintha fizetnének érte :-)), pedig fordítva van.)

Előzmény: Törölt nick (31227)
lildiko Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31228
Amikor egyik topikból átlépek a másikba, akkor nem csinálja, csak amikor először jönnék a fórumra. A hírlapot nem figyeltem, mert mindig a fórumnál kezdem a napot (is) és csak utána kattintok a hírlapra :-) de majd kipróbálom azt a sorrendet is.
Előzmény: Törölt nick (31227)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31227

Nem félek, nem ám. Ahány gépen takarítottam én már vírust a Panda után...

 

Ez a fura oldal csak akkor jön eő, ha az Index híroldalára kattintasz? Mert akkor lehet, hogy valamivel (helyesen) letiltottad az összes felbukkanó reklámot, és azt jelöli a kis felirat. Miután frissítsz, átlép rajta. Ha egy topicbelépéskor is csinálja, akkor más lehet az oka.

 

Előzmény: lildiko (31226)
lildiko Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31226

Nem félsz, hogy beperelnek hitelrontásért? :-))))

Nem állítódott el az idő.

Előzmény: Törölt nick (31225)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31225

A panda egy Roppant Aranyos Állat, de a Panda egy vacak, gagyi vírusirtó. Ha szereted, használd egészséggel, ember nincs, aki megakadályozhatna ebben.      (c:

 

A háttérben nem fut semmi gusztustalanság, ha jól ki tudtam betűzni, mert eléggé aprócska lett a szöveg.

 

Nézd már meg lécci a rendszeridőt a gépeden, hogy nem állítódott-e el (év, hó, nap, óra, perc).

 

Előzmény: lildiko (31221)
lildiko Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31224
Előzmény: lildiko (31223)
lildiko Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31223
Sólyomszem Nagyfőnök, tudom nem vagy nagy véleménnyel a Pandáról, de én akkor is szeretem :-)
Előzmény: lildiko (31221)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31222

A leválasztó kondenzátoros megoldás akkor segít, ha a búgást földhurok okozza. Földhurok úgy jön létre, hogy a számítógép először is be van dugva egy földelt konnektorba, ezáltal a számítógép háza földelődik (más kérdés, hogy mihez...), utána a tunerkártyába pedig bedugjuk a koax. kábelt, melynek külső harisnyája szintén földelve van. Csak egyrészt máshol van földelve, valamint egyéb fizikai jelenségek miatt is, a koaxiális kábel más potenciálra kerül, mint a konnektor védőföldje.

 

Ezt a potenciálkülönbséget "érzik" azok, akiket rázott már meg a központi antenna.

A feszültségkülönbséget esetünkben a számítógép zárja rövidre, földhurok keletkezik, ami különféle zavarokat okozhat. Persze a rendszerben lehetnek egyéb TV és audió készülékek is, lényeg, hogy az antenna valahol becsatlakozik.

 

A földhurok megszakítható azáltal is, hogy a számítógépet földeletlen konnektorba dugjuk, illetve más módon megszakítjuk a földelésnek ezt az útját. Ekkor a koax. kábel által biztosított földpotenciált veszi fel a rendszer. Ez arra mindenképpen jó, hogy a zavar okát behatároljuk, illetve sok esetben végleges megoldásnak is elmegy. De megszakítható a földhurok a koax kábel útjába iktatott galvanikus leválasztó kondenzátorokkal is. Természetesen a harisnya és a belső ér útjába egyaránt.

 

Megfelel például 3 db 1 nF kapacitású, legalább 100 Volt feszültségtűrásű kerámia kondenzátor, mivel ez az 50 Hz számára igen nagy ellenállást képvisel, a nagyfrekvenciák számára viszont gyakorlatilag rövidzárat jelent. Erre a célra párszáz pF, vagy akár 10 nF értékű kondenzátorok egyaránt megfelelnek.

 

Egy kondenzátort a belső ér útjába iktatunk, a másik kettőt a külső harisnya útjába. Az igaz, hogy a két utóbbi így párhuzamosan kapcsolódik, tehát elvileg 1 db kondenzátorral is helyettesíthető lenne, de a nagyfrekvenciás áramok sajátosságai miatt ez a szakszerű megoldás, régebbi televíziók belsejében is ilyen leválasztó látható:
 

Előzmény: balcsi70 (31183)
lildiko Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31221

A böngészőm IE. Arra gondolsz, amit a "Task Manager" mutat "Procecces" alatt?

Nem minden oldalnál, de pl. az indexnél majdnem mindig és a wiwnél is gyakran.

Előzmény: Törölt nick (31220)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31220

Milyen a böngésződ?

Minden oldalnál csinálja, vagy csak egyes oldalaknál?

A háttérben futó folyamatokról be tudnál tenni egy képet?

 

Előzmény: lildiko (31218)
lildiko Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31218

Kedves Fiúk!

Mi lehet az oka annak, pontosabban nem is az ok érdekel, hanem, hogy törődjek-e azzal, hogy mielőtt bejönne az oldal a böngészőben, megjelenik egy "OK=1" szöveg az üres oldalon (miközben a címsoron már a kívánt oldal van) és csak akkor jön be a választott oldal, ha a frissítésre kattintok?

Köszönöm.

lildiko

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31217
A Chello esetében a net jön a TV kábelen. Azért írtam. Ellenpróba: be tudod dugni az antennát egy TV-be? A régebbi TV-k esetében nem szokott baj lenni, de az én TV-m pl. szintén allergiás erre. A modern készülékek felétételezik, hogy pontos frekin jön a jel és nem mászkál. Ugyanabba a gépbe raktad? A tápegység megváltozott?
Előzmény: balcsi70 (31216)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31216
Nem Chello-van bekötve,hanem invitel.Amugy a kábel tv-m az a matávos.A régi lakásban mikor megvettem a tv-tuner kártyát és beraktam befogta az adásokat mindegyik tökéletes volt.Azota ki volt véve a kártya,most beraktam install ujbol minden tehát ok.,hiába fogja be és hiába finomitom nem jön be rendesen.Semmi köze az internethez,hiszen a kábel tv-t dugom bele.Azért kössz a segitséget,várom Jahno rajzát hátha azzal tudok valamit kezdeni.
Előzmény: Törölt nick (31212)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31215
Az igyis-ugyis meglesz, legalább adgyon rá okot! :-O
Előzmény: Törölt nick (31213)
locsemege Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31214
:)
Nem, még adok neki egy esélyt!
Előzmény: Törölt nick (31213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31213
Persze, hogy elkéküljön!? ;-p
Előzmény: Gorcsev (31210)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31212
Minden csatorna? A régebbi tunerekhez még volt manuális finomhangolás. Onnan tudom, hogy hiába a kvarcvezérlt oszcillátorok a szolgáltatónál, de de némelyik csatorna még a nagyoknak is elmászik (nekem most éppen 1 db.) A saját kártyámnak jobban hiszek. Ha Chellod van, akkor ellenőrizni kellene, hogy a zavarszűrő (nálad kell legyen egy elosztó után) a megfelelő ágra lett-e feltéve. Ha nem tudod, akkor próba: kicseréled a két kábelt. Ha megjavult akkor az volt a baj, ha nem, akkor nem. Rekorderről TV Out-on keresztül átküldve a jelet a TV-hez képest tapasztalsz minőségromlást?
Előzmény: balcsi70 (31186)
Jahno Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31211
Tudomásul veszed, aztán bekapcsolod a züzesfalban, hogy legközelebb ne szóljon :-D
Előzmény: balcsi70 (31204)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31210
"A Windows nyerésre áll"
Vágd pofán :)))))
Előzmény: locsemege (31194)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31209
"Boot CD-ről hogyan kérek parancssort?"
Látom, ezt már mondták, de azér' kérd el a Hawkeye-tól a guglis képet! ;-P

"Betűjelekkel az a bajom, hogy magától kioszt valamit már a partícionáláskor. Ilyenkor bele kell törődnöm, hogy az op. rendszer ott lesz, ahová kiosztották?"
Dehogy kell. Napersze a már föltelepítettnél figyelni kell, hogy az induló part a helyén maradgyon, pl. "eldugod" az előtte levőt, ha kell. Friss telepnél jobban lehet sakkozni.
Előzmény: locsemege (31191)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31208
"csak ugye akinek nem publikus a mailja"
Az enyim publikás! ;-)))
Előzmény: Jahno (31182)
locsemege Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31207
Lehet, hogy korábban rosszul kérdeztem, de ez az információ hiányzott, mint csecsemőnek az anyatej! Köszönöm! Akkor még nem az újrainstallal kezdem, megpróbálom rendberakni...
Előzmény: Ambu-Lonci (31206)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31206
De mindjárt a legelején nyomhatsz egy J-t (magyar XP-n, mint Javítás, angolon R - Recovery). Amikor a csíkot mozgatja balról jobbra...

AL
Előzmény: locsemege (31205)
locsemege Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31205
Köszi!
Előzmény: Ambu-Lonci (31203)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31204
Lenne egy kérdésem.Az Outpost Firewall van a gépemen.Néha be akarnak jönni a gépbe,amit mondjuk le is tilt.(behatolás blokkolva).Most olyan volt hogy támadás tipusa kapcsolatkérés,IP hamisitás.tudok ez ellen tenni valamit?
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31203
Itt a hivatalos MS link, hogy hogyan kell.
http://support.microsoft.com/kb/307654/hu

Egyébként azt hiszem, hogy ha floppy-t kér az már jó, legfeljebb nem adsz meg neki floppy-t, akkor tovább megy anélkül és ő keresi meg az install helyét.

A telepítéskori admin jelszó legyen kéznél.

AL
Előzmény: locsemege (31202)
locsemege Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31202
Ha jól emlékszem, csak azt ajánlotta fel, hogy partíciót töröljek, létrehozzak, vagy a meglévő Win-t felülírjam egy új installal. Helyreállítás címén pedig kért volna helyreállító floppy-t. Tehát hogyan?
Előzmény: Ambu-Lonci (31201)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31201
Úgy, hogy felboot-olsz róla, majd a rendszer helyreállítást választod.

AL
Előzmény: locsemege (31200)
locsemege Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31200
Továbbra is az a kérdésem, hogy WinXp boot CD-t indítva hogyan tudok parancssort elérni, s hozzájutni a rescue utility-khez?
drdoktor Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31199
az a rajz engem is érdekelne.
ha nem ide teszed, mailom: nicknevem fríímél
Előzmény: Jahno (31197)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31198
OK.Küldjed várom.THX.Már nagyon kiváncsi vagyok.
Előzmény: Jahno (31197)
Jahno Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31197
Rajzot előszedem, elvileg 2 kondenzátor a titka...
Előzmény: balcsi70 (31196)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 31196
Kösszi.Leirtam.Miért?Házilag hogy lehet összerakni?Mármint hogy mi kell bele?Ha meg lenne a rajz én kiprobálnám ithon megcsinálni mert amugy is minden ilyen marhaságnak nekifogok.:)tudsz valami rajzot? Én kiprobálnám.
Előzmény: Jahno (31187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!