Keresés

Részletes keresés

eleonora904 Creative Commons License 2013.02.21 0 0 8547

Üdvözlet a tapasztalt topiktársaknak.

 

Tavaly birtokunkba került a szomszéd gyümölcsös,kb 20-25 éves fákkal, sok alma és barack.Almafába szemeznék chip szemzéssel másik kertből öreg nyári alma fáról.Most lenne időszerű, ha jól olvastam, vagy várjak még, de szedjem meg az ágat?

Másik kérdés, a szemzőkést fertőtleniteni eperpálinka jó lenne, az ugyanis van itthon bőven.

    Köszönöm az ötleteket.

Kulicz Creative Commons License 2013.02.21 0 0 8546

Kedves Ali-bá, őszibarack oltással kapcsolatban szeretném a véleményedet kérni. Évek óta eredményesen szemzem alvóra az őszibarackot, idén azonban valami miatt tízből három, vagy négy valószínűleg nem sikerült. Arra gondoltam, mivel a fácskák három évesek és már a vázágaik megvannak (ezekbe kerültek augusztusban a szemek), hasítékoltással megpróbálkoznék ezekbe a kétéves ágakba, vagy talán a törzsbe. Működhet ez így vajon? Mindenesetre az oltóvesszőket tegnap elhűtőztem. Vagy más oltásmódot javasolsz esetleg, előre is köszönöm a tanácsodat.

Előzmény: Ali-bá (8522)
vinik táltos Creative Commons License 2013.02.21 0 0 8545

http://www.futas.net/gps/gps-koordinatak-hely-keresese.php

 

Nem tudom mi lehet a baj, korábban küldtem egy linket, azt a térképet szoktam használni.

Ha ebbe beírom a koordinátákat, pont a körtefát mutatja. Hatvan, Delelő u.

Üdv.

Előzmény: bukfenc12 (8544)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.21 0 0 8544

Kedves vinik táltos!

 

Csomagoltam és postázom Ali-bának a Táltos 6066-ot és borsika69-nek a csodakörte oltóvesszőket. Köszönöm szépen a többi oltóvesszőt is.

A csodakörte végül is Hatvanban van? Nem a keresővel van a hiba, a megadott koordináták nem Hatvanhoz tartoznak.

Előzmény: vinik táltos (8540)
borsika79 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 8543
Sziasztok. Lenne valakinek Bergeron és Gönci kajszi oltóvesszője?
fehérkutya Creative Commons License 2013.02.20 0 0 8542

Kedves Józsi-bá, küldtem e-mailt.

Előzmény: Józsi-bá (8535)
buga1 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 8541

Engem mindjárt a videó eleje fogott meg. Érdekesnek találom azt a kendőt, amit fertőtlenítés céljából használ. Utánanéztem a weben, mi a helyzet Magyarországon e téren. Találtam egy párat, itt az egyik közülük : http://www.antivi.hu/torlokendo.html 

Az igazat megvallva fogalmam sem volt, hogy valami ilyesmi is létezik. Elég sok baktériumra és vírusra van hatása... Bár azt nem tudom, hogy a gyümölcsfákra veszélyes baktériumok, vírusok mennyire volnának neki ellenállók... 

Az egész azért  fogott meg, mivel nemrég érdeklődtem a metszőollók és oltókések fertőtlenítése iránt. Van aki hypót, más alkoholt (elég drága) és megint más rezes, gombaölős lemosó szerrel fertőtleníti a kerti "segédeszközöket". Mondjuk rá, ez a törlőkendő dolog nem is olyan rossz ötlet... Vélemények?

Előzmény: bufika1990 (8529)
vinik táltos Creative Commons License 2013.02.20 0 0 8540
Előzmény: vinik táltos (8539)
vinik táltos Creative Commons License 2013.02.20 0 0 8539

Szia!

 

Nékem ez a térképem van.

Majd utána járok, mi lehet az eltérés.

Előzmény: bukfenc12 (8538)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 8538

Kedves vinik táltos!

 

Akkor holnap 3/4 6 körül találkozunk.

Megnéztem a GPS koordinátákat egy keresővel, de lehet hogy én értettem félre, hogy a körtefa Hatvanban van? Mert a koordináták Nagykőröst mutatták. Oda azért már nem tudok elsétálni...

Előzmény: vinik táltos (8527)
Vebber Creative Commons License 2013.02.19 0 0 8537

"megszül és véletlenül a gyerek is túléli és felnő, akkor sen lesznek kettőtől többen a szigeten"

 

Ez attól is függ, hogy a gyerek fiú vagy lány :)

Láttad pl. a kék lagúnát...

Vebber Creative Commons License 2013.02.19 0 0 8536

"Azért nem semmi, hogy ott a senki földjén áll egy öreg körtefa, és terem, terem, és semmi növényvédelem, semmi metszés és a körte finom és egészséges. Ettől csoda számomra."

 

Nem igazán lehet csodáról beszélni, az egyik fő okát te magad írod.

"...a senki földjén áll"

 

Könnyen lehet, hogy bekerül valaki kertjébe és az ott ért hatások miatt már nem lesz ennyire kezes, "csoda".

Józsi-bá Creative Commons License 2013.02.19 0 0 8535

Ha megfelel, ezekből a fajtákból tudok küldeni oltóvesszőt:

Batul, Szentiványi piros alma, Pamuk alma, Pónyik alma, Sándor cár alma, Borízű alma, Jegesalma /valószínűleg ez a Török Bálint alma/. - Még nem termettek nálam. Idén 3. évesek.

Előzmény: fehérkutya (8531)
fehérkutya Creative Commons License 2013.02.19 0 0 8534

Nem olyan nagy rakás.
20-30 db mindegyikből. Almát, mirabolánt vettem, körtét szedtem .Van egy árnyékos fekvésű telkem, ahova ritkán járok. Oda akarok almákat ültetni.

Előzmény: ferenczidaniel (8532)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 8533

Kedves vinik táltos!

 

Nagyon szépen köszönöm a GPS koordinátákat, most már le is írtam őket. Szóval szeretnék oda külön is kisétálni, nagyon kíváncsi vagyok a fára. És természetesen hozok róla friss oltóvesszőket is.

Meg szeretném kérdezni, hogy melyik hétvégére tehetném ezt a kirándulást, amikor nem zavarok nálad és a már régebben említett illatos rózsádról is kaphatnék vesszőt, esetleg tövet?

Előzmény: vinik táltos (8527)
ferenczidaniel Creative Commons License 2013.02.18 0 0 8532

Beszélnél bővebben arról a rakás alma és körte alanyról?

Előzmény: fehérkutya (8531)
fehérkutya Creative Commons License 2013.02.18 0 0 8531

Sziasztok,

Van egy rakás alma, körte és mirabolán alanyom, amiket tavasszal szeretnék oltani.

Elsősorban régi fajták érdekelnének, szilvából valami rezisztens akár új fajta is.

Jó lenne még 2 féle csemegeszőlő oltóvessző ( lúgasnak, alanyok már gyökeresek ) és fehér eperfa (  egy nem termő nagy fát tervezek átoltani ).

Ha valaki tudna postázni ezt-azt, annak örülnék. Túl sok mindenem nincs, de ezt-azt én is tudok küldeni cserébe.

gergerg Creative Commons License 2013.02.18 0 0 8530

A válasz egyszerű, medő cselekmény. :-))

 

 Virágrügyes vesszőket dugdos a kéreg alá, ha véletlenül összeforr, akkor is csak szépen kivirágzik, termést hoz amit eldob, majd marad a beforrt vessző hajtás nélkül. Olyan mintha egy terhes nőt kitennél egy lakatlan szigetre benépesítés céljából. A megszül és véletlenül a gyerek is túléli és felnő, akkor sen lesznek kettőtől többen a szigeten. De ha egy házaspárt teszel ki a szigetre......

Előzmény: bufika1990 (8529)
bufika1990 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 8529

 amit 3:05 től csinál az mi?:) mert én  teljesen ugyan ezeket tervezem megcsinálni:)

vinik táltos Creative Commons License 2013.02.18 0 0 8528

Még hozzáteszem, hogy minden vesszőt szerdán délben fogok levágni, így elég frisset tudok adni.

Üdv.

vinik táltos Creative Commons License 2013.02.18 0 0 8527

Jó a szerda, ott leszek.

 

47.05512623

19.70220498

 

Ha itt megállsz az azfaltúton (Delelő u) és szemben állsz a horgásztó bejáratával, a fa a hátad mögött van 5 m-re.

Már rég voltam horgászni, remélem ott van még.

Egyébként nincs baj, mert bőségesen átmentettem belőle.

Ha még ott van, nem kell hozzá létra.

Ha már esetleg kivágták, adok én vesszőket.

(Azért nem semmi, hogy ott a senki földjén áll egy öreg körtefa, és terem, terem, és semmi növényvédelem, semmi metszés és a körte finom és egészséges. Ettől csoda számomra.)

 

Ui: Amikor (két éve, augusztus elején) utoljára ott voltam, (horgászok mesélték) piros ladával brazil kinézetű urak és hölgyek leszedték még teljesen éretlenül a gyümit, lehetett mázsa körül.

Üdv.

Előzmény: bukfenc12 (8525)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8526

Kedves Ali-bá!

 

Természetes, hogy sikerülni fog. Egyébként a dió oltóvesszőből és a "csodakörtéből" nem kérsz véletlenül?

Előzmény: Ali-bá (8522)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8525

Kedves vinik táltos!

 

Akkor légyszíves hozzál a csodakörte oltóvesszőből is két adagot a buszhoz, ha van annyi felesleged. Az egyiket eljuttatom borsikának, a másik meg a részemre lenne tavaszig, a körtefához való kirándulásig. Akkor hozok majd friss vesszőket neked is róla. Egyébként könnyen mászható a fa, vagy alulról is lehet oltóvesszőket vágni róla?

bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8524

Kedves Kertbarátok!

 

Ma találkoztam a szomszédommal és kértem a nagyszemű papírhéjú diófájáról oltóvesszőket. Jó sokat sikerült leszednem. Fel is használtam az alkalmat, mivel enyhe idő volt, hogy előpróbálkozásként oltsak párat. Tudom, hogy most néhányan megmosolyognak ezért, hiszen még nincs itt az ideje, de úgy csináltam az oltásokat, hogy maradt hely későbbi próbálkozások számára is, ha nem sikerülne. Két dió husáng csúcsára párosítással és a tavaly kapott nagyobb diófa vékonyabb vesszőire párosítással és ékoltással oltottam. Mivel még nem próbálkoztam diófa oltásával, meglepett, hogy a vesszők közepe üreges és rekeszes. Így sokkal nehezebben fog megeredni a kisebb érintkezési felületek miatt. A dió suhángok enyhén nedveztek, de a nagyobb fa vágási felülete száraz volt. Az oltásokat vastagon betekertem szigetelőszalaggal, az ékoltásoknál a felületet fagéleztem és végül neylont is tekertem vastagon még köréjük, hogy a köztük lévő levegőréteg jól szigeteljen és az esetleges napsütéskor egy kicsit befülledjen alatta az oltás.

Megragadnám az alkalmat és felkínálnék a nagyszemű papírhéjú dió oltóvesszőiből annak, akinek szüksége van rá.

borsika79 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8523
Kedves bukfenc12. Én kértem belölle.
Előzmény: bukfenc12 (8519)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8522

Drukkolok a találkának, bár a 'Zöldfa ...' mindenképpen reménnyel kecsektet.

Előzmény: bukfenc12 (8519)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8521

Kedves bujukcekmece!

 

Rájöttem, hogy néha vissza kell térni a jó öreg anyatermészethez. Kiderült számomra, hogy a sima esővíz jobb a wuxálosnál, valamint hogy az egyszerű szomorúfűz vízben hajtatásakor termelődő növekedési és gyökereztető hormonok hatásosabbak a boltban kapható drága Incit B hormonnál.

Előzmény: bujukcekmece (8518)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8520

Próbáld ki, ha van lúdtalpad.

 (Én egyszer egy gleditsia tövisbe léptem. Az meg beletört a talpamba. Olyan mélyen volt, hogy sehogyse lehetett kipiszkálni. Na az fájt (a piszkálás is) meg minden lépés. Egy gumipapucs talpába 5 cm átmérőjű lyukat vágtam ahol a tövis meggyült a talpamban, hogy ne nyomódjon lépéskor. Két hétbe telt, míg kiforrt és kibújt a vége. 1 cm volt bent. Még szerencse, hogy nyár volt. A válaszom kicsit sántít, mert nincs lúdtalpam, de gondolom arra is érvényes a tapasztalatom, és gleditsia tövis helyett a szeg is megteszi, csak jókora legyen.) 

Miért pont "Török gyerek"?  :-)

Előzmény: bujukcekmece (8516)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8519

Kedves vinik táltos!

 

Jó a szerda. 5-kor indulok Pestről és kb. 5.45-5.50-re érek a templomi megállóhoz, a Zöldfa vendéglőhöz. Azért nem merem a múltkori megállót javasolni, mert az nem egy menetrend szerinti és nem biztos, hogy a sofőr vállalja. Akkor ha megállt a busz, kiugranék az oltóvesszőkért az első ajtón. Jó lesz így? Másnap már postázni is tudnám Ali-bának a császárkörtével együtt.

A csodakörtéhez terveztem egy tavaszi sétát oltóvesszőért, hogy megismerjem. Most szedted róla? Valaki más is kért belőle régebben, akinek megígértem, hogy tavasszal szedek róla. Szeretném, ha jelentkezne az illető.

Légyszíves add meg újra a GPS koordinátáit, mert ezer levelem volt azóta, hogy régebben megírtad a helyét és nehéz lenne visszakeresnem ennyi idő után.

Előzmény: vinik táltos (8507)
bujukcekmece Creative Commons License 2013.02.17 0 0 8518

A lombtrágya azért lombtrágya, mert kipermetezve is felszívódik a növény lombozatán.

 

Előzmény: bukfenc12 (8504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!