Keresés

Részletes keresés

Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32125
Tweaki For Power Users.
Előzmény: oldember (32121)
cxy Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32124
Nagyon köszönön a "regsvr32 scrrun.dll" alkalmazása után egy hang nélkül felment a kerio,de az ujraindítás után a "fwdrv.sys memória hibája miatt -vagy micsoda miatt-ismét ujra kellet indítani, de utána minden renben ment és megy.Na most már csak arra lennék kiváncsi hogy mi volt a baj és ezt mi okozta.Hogy ezután mire figyeljek.Én a mekefi próba firewalljára gyanakszom de ez lehet koholmány is.
Mégegyszer köszi ,egy full telepítést halaszthattam el.
Előzmény: Ambu-Lonci (32110)
robicsek Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32123

Azt hiszem, hogy a Total Commandernél nem létezik jobb.

Hm, most lehet csalodni fogtok bennem - de az én általános használatu notebookomon ilyen sose volt, nincs, és teljesen jol eltudok dolgozgatni, céges alkalmazásokat futtatni, email, csoportmunka, belefér maszek böngészés is, sose éreztem szükségét TCnek vagy hasonlonak. Biztos maradi vagyok.

 

A szerverem az más, de az off topic, mert ott mc-t használok néha:)

Előzmény: Ambu-Lonci (32118)
balcsi70 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32122
Köszi.Sikerült végül.Elmentettem mpeg-be,és utána benyomtam az Ulead-ba és azzal adtam neki,ugyhogy jó lett.Van egy olyan viszont,hogy most inditottam ujra a gépet és ezt irja ki:HIBA Failed to inicialize infrared Remote Hardware.( És ezt csak mostantol amióta beraktam a Firewire kártyát-azóta most lett ujrainditva a gép).Mi ez????
Előzmény: Jahno (32111)
oldember Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32121

Mi is az a fizetős?

 

Előzmény: Zolcsi Baba (32115)
oldember Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32120

A file-okat tökéletesen lehet másolni, keresni, stb. az Explorerrel is...

Borotva éles számtech. tudásommal itt az "Intéző"-re gondolok és valóban igaz, hogy tulajdon képpen ott is meg oldható minden.

Ami miatt nekem mégis kell a TC, az az FTP(gyors , kényelmes, nem kérdezget, stb.) Na, meg persze tudja mind azt amit tudnia kell.

 

Dokumentumok: Nem akarom összevonni csak úgy gondoltam, hogy ha egyedűl botorkálok itt a gépen, akkor miért muszáj ha kell ha nem beleütközni, lényegében ugyanabba a fájl csoportba.

"A Dokumentumok (amit az asztalon is látsz) az alapesetben a Te felhasználó neved alatt lévő dokumentumok könyvtárra mutat."

Én ennyivel is beérném!!!!(Józan paraszti ésszel, persze)

 

Nincs megosztva, nincs más felhasználó, nincs vendég. Ezért volt a kérdésem.

Természetesen elfogadom a szakszerű magyarázatot, amit tiszta szívből köszönök.

 

Üdv.

old

 

Előzmény: Ambu-Lonci (32118)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32119
Kár, mert azért két gépet a leghatékonyabban összekötni hálózattal lehet.
De ha szeretsz forrasztgatni, és az LPTDOS-t megtalálod, akkor itt a http://pinouts.ru/data/InterLink_pinout.shtml

AL
Előzmény: Majdnem (32106)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32118
Azt hiszem, hogy a Total Commandernél nem létezik jobb. De minek is egyáltalán?
A file-okat tökéletesen lehet másolni, keresni, stb. az Explorerrel is. Abból is lehet nyitva egyszerre 2 ablak.
Persze, aki mondjuk speciális dolgokra használja (pl. könyvtárak tartalmának összehasonlítására, esetleg FTP-re, LapLink kapcsolatra, ISO, IMG, Ext2 file rendszer stb. böngészésére) annak ugye nagy szolgálatot tehet, mondhatjuk hogy kell.

De nekem az a meglátásom, hogy az emberek nagy része még mindíg a DOS-nál és a Norton Commandernél tart és csak azért kell a TCMD mert nem tudnak elszakadni az F5-től...

Én azért szoktam le róla, mert idegen gépeken is dolgozom, amin egyszerűbb volt megtanulni a Ctrl-C Ctrl-V -t mint mindenhova illegálisan feltelepíteni mindenféle commandert.

Ami a Dokumentum mappa "többszöröződését" illeti: ne ijedezz, ez jó ahogy van. Nem tudom mit miért akarsz összevonni mivel.

A szerkezet alapvetőleg a következő:
Documents and Settings\ All Users
Usernév1
Usernév2
...

A Dokumentumok (amit az asztalon is látsz) az alapesetben a Te felhasználó neved alatt lévő dokumentumok könyvtárra mutat. Ez csak egy parancsikon, hogy a fenti alkönyvtárban lévő doksikat egy kattintással elérd (commander nélkül).
Az All Users alatt lévő dokumentumok a megosztott, mindenki által látható dokumentumok. Ide azokat kell tenni, amit közösen használnak.
A többi felhasználóknak (ha vannak) saját könyvtáruk van. Ez ennyi, ilyen egyszerű.

AL
Előzmény: oldember (32117)
oldember Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32117

Szia!

 

De hát aki mindenféle Commandereket használ ..."

 

Van jobb? Vagy van más, ami jobb?

 

Sajnos, van új "munka"!

 

Íme a MŰ:

 

     

Kerestem már a "szakirodalomban is , de csak körölmagyarázásig jutottam.

Arról nem is besztélve, hogy például hogyan lehet egyesíteni, vagy a felesleget törölni( nekem elég egy is, hiszen teljesen ugyan az)

Már csak ezt a kis türelmet kérném.

Köszönöm.

Előzmény: Ambu-Lonci (32116)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32116

Compressed, azaz tömörített.

 

De hát aki mindenféle Commandereket használ ...

 

AL

Előzmény: RodrigeZZ (32114)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32115
A fantom neve Windows XP. :9) Ő hozza létre a Képek mappát az alapértelmezett vagy általad megjelölt Dokumentumok könyvtárad alá.
Úgytom (bár én mással állítom be magamnak, csak az fizetős), hogy a Powertoys-szal ezt is be tudod állítani, hogy a Te általad választott mappát használja a képek alapértelmezett helyeként.
Előzmény: oldember (32112)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32114

Az milyen attrib, hogy "c"

R

Előzmény: RodrigeZZ (32113)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32113

Ottan van a megoldás: Attr: r, azaz read only.

Azt kell megszüntetni, ha tuti ki kakarod/lehet törölni.

Előzmény: oldember (32112)
oldember Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32112

Üdvözletem az Uraknak!

 

Az a kérésem, hogy valaki homályosítson már fel, miért van az, hogy a "Dokumentumok" könyvtárból az alant bemutatott "Képek" nevű  könyvtár miért nem törölhető?

 

 

Úgy kezdődött, hogy egyszercsak megjelent egy desctop.ini fájl kíséretében, amit sikerült, törölni, de ezt a könyvtárar nen lehet letörölni, mert hibaüzenet jön, hogy:  

 

Az a legborzasztóbb, hogy nem tudom honnan került oda, mert minden ilyet próbálok a "saját helyére" tenni és nem engedem, hogy szerteszét szórjon dolgokat.

Eddig működött is ez a taktika, de most megfogott. Már kipróbáltam azt is ,hogy újra indítva a gépet rögtön ezzel kezdve próbáltam törölni. Sikertelenül.

Kérem, ha valaki találkozott már ilyen fantom dologgal vagy esetleg van valami ötlete a megoldásra írja meg!

Köszönöm a segítséget! 

Jahno Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32111
Pinnacle az csak egy verziót tud, amilyen a telepítőkészlet, NTSC vagy pal. Ha CDjén a serial után ott az EU, akkor az PAL verziós.
Előzmény: balcsi70 (32107)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32110
Hol:
Start gomb, Futtatás, beírod (az idézőjelek nélkül), majd nyomsz vagy egy OK-t, vagy egy Entert.
Hogyan: szó szerint.

AL
Előzmény: cxy (32108)
cxy Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32109
megpróbáltam feltenni egy másik gépre és ott simán felment,ugy hogy az xpben van a gond ,szerintem
cxy Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32108
ezeket hol és hogyan kell beírni?
Előzmény: Ambu-Lonci (32104)
balcsi70 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32107
Azt hiszem hogy rá nyomtam az updatet (töbmindent raktam rá,ugyhogy nem tudom hogy most pont az volt e:))].Amugy,ha nem a gépre szeretném elmenteni MPEG-be,hanem dvd-re szeretném kiirni,(miután megcsinált mindent) akkor azt irja a mace disc-nél hogy 9889.8Mb. Hát ez igy nem fér rá egy dvd-re.Ja a másik:A dv kamera Amerikábol lett hozva ugyhogy NTSC -de gondolom mikor beciszem a cuccot a gépbe eböl lehet csinálni Pal-t. Vagy van olyan a Pinn-ba hogy beállitom hogy Pal-ba vigye be? Szerintem ugy csináltam.
Előzmény: Jahno (32099)
Majdnem Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32106
nincs abban semmi, PCMCIA után is kéregetnem kellene
Előzmény: Ambu-Lonci (32102)
Majdnem Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32105
tényleg a jó kis volkov ... kipróbálom
Előzmény: Törölt nick (32100)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32104
Azt a két dolgot amit írtam megpróbáltad? (A wscript -regserver parancsot meg meg a másikat, a regsvr32 scrrun.dll parancsot)?

Nem segített?

AL
Előzmény: cxy (32103)
cxy Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32103
Találtam egy cédémre régen kiít keriót a 4.08-ast az felment úgy hogy közben nem volt a hibaüzenet,de amikor ujraindítottam a gépet azt mondta hogy elküldi az error jelentést a kerióhoz mert nem megy fel.Persze nem akartam zavarni a fiukat hisz már nem nics support erre a dologra.
Szerintem a vindózóm valahol sérült.Lehet hogy az egész...:)
A hétvégén szerintem format lessz.Sajnos.
Előzmény: Zolcsi Baba (32097)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32102
Vagy ha nincs benne hálózati kártya (a dokkolóban sem, vagy ha van akkor az TokenRing :-), akkor meg hogy milyen PCMCIA hálókártyát tudsz beletenni.
A PCMCIA kártyákhoz rendszerint a driver DOS alól vidáman tud működni.

AL
Előzmény: Ambu-Lonci (32101)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32101
Ne má. A cégek túlnyomó többsége (ahol nincs RIS) valamilyen DOS-os boot után hálózatról telepít (ugyanis úgy lehet a CD default-jával ellentétben testreszabott telepítést csináltatni).

Ha felmész a www.nu2.nu weboldalra, onnan tudsz moduláris DOS boot lemezt letölteni, csak azt kell tudjad, milyen hálókártya van a gépben.

Üdv:
AL
Előzmény: Majdnem (32096)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32100
Mér nem rax föl arra az XP-re ideiglenesen egy Volkovot?
Előzmény: Majdnem (32091)
Jahno Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32099

Persze, első körben a 9.4.3-as updatét told fel, a make disc parancs meg úgyis mutatja, hogy mennyi fér fel egy DVDre. Asztali cuccban meg tán azért fekete/fehér, mert NTSC rendszert használtál volna?

 

45 perc sima ügy egy DVDnek, 13 giga teljesen jó tömörítetlen .avi, ami kb. 10 giga/óra.

Előzmény: balcsi70 (32098)
balcsi70 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 32098
Sziasztok.Használja közülletek valaki a P.Studio 9-et? Be digiztem egy 45-perces anyagot simán tömöritetlenül.Lett belöle 13Gb-os anyag.Megcsinálta a Studióval mindent amit kellett,csak az a kérdésem hogy mikor mentem el,hogy mentsem?Milyen formátumba?hogy kiférjen majd dvd-re.Mert probáltam mpeg-be de 7gb-ot irt ki,probáltam hogy megnyomom hogy disc,megcsinálta(persze egy kissebb Mb-al probálkoztam) és amikor kiirta az asztali dvd-ben fehér fekete volt.Ha valaki aki használja és tud valami ötletet megköszönöm.!!!
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.02.02 0 0 32097
Gugli-kes segítségével elő tudod rántani.

Beírod, hogy 'kerio personal 4.2.2', első találatnál ráböksz a Tárolt változatra, és a Download gombot megbökve még az eredeti Kerio PF-et leszeded Kerio-éktól. Garantáltan müx; n+1 gépen telepítettem gondtalanul.

Azért nem adtam pontos linket a guglis oldalhoz, mert brózerfüggő a link, és nemtom, hogy mit használsz.
Előzmény: cxy (32087)
Majdnem Creative Commons License 2006.02.02 0 0 32096

hagyom magam legyőzni ... holnap megkapom valakitől a 10 lemezes 3.11-et, azt föltolom  ...  azt gondoltam lassan átmászik a egydirektoris 3.11-em addig, de ha nem hát nem

 

dos alatt nem állok neki hálózatoz kreálni, ahhoz nem vagyok elég bátor  :)

 

 

Előzmény: Jahno (32094)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!