Keresés

Részletes keresés

dako60 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 4042
Nálam is teljesen hasonló a rendszer 6Kw-os kandalló 150-es füstcső és 14x14-es kb. 9m magas kémény. Négyéves használat után eszembe jutott bele kéne nézni, hogy mennyi a korom, egy vödörrel volt benne, de ha nem takarítottam volna akkor is tökéletes lenne az égés.
Előzmény: Törölt nick (4041)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 4041
Nekem egy 7kW névl. teljesítményű kandallókályhám van 14x14-es kéménybe bekötve. Tökéletesen működik, néha még túl sok is neki a huzat. Igaz, hogy a kémény magassága a rostélytól kb. 10-11 méter.
Előzmény: sujgojo (4034)
piromano Creative Commons License 2009.02.05 0 0 4040
Szia,
Nekem egy faelgázosítóm van és azt írja a beépítési prospektusban, hogy csak 1 m hosszú füstcsövet használjunk, és ne legyen benne még könyök sem!
Mivel hely problémám van, ezért egy 1,5 m hosszú felfelé meredeken emelkedő füstcsővel és 3 állítható könyökkel van a kéménybe bekötve.
A kazán szépen működik, nem kormozódik és a kátrány sem jelent meg, szerinted mégis próbáljam meg átépíteni?
Miért írják elő a rövid füstcsövet, és tiltják a könyök használatát?

Köszönettel!
Előzmény: siokemeny (4033)
sujgojo Creative Commons License 2009.02.05 0 0 4038
azert nem erdemes, mert szerkezetileg elhasznalodik az ilyen tegla? az igaz lehet hogy a korom miatt nem tapad a habarcs?
Előzmény: Törölt nick (4036)
JGab Creative Commons License 2009.02.05 0 0 4035
Köszönöm!

Észak-Pest Megye.
Előzmény: siokemeny (4033)
sujgojo Creative Commons License 2009.02.05 0 0 4034
kanadallot szeretnek es van egy 14x14-es kemenyunk. ugyan talaltunk ilyen meretre is magfelelo tuzteret, de tobben modtak hogy esetleg erdemes lenne uj kemenyt epiteni.
ezt meg megondoljuk, de ha uj kemeny lesz, en szeretnek tegla kemenyt, de nem tudom technikailag van e ertelme. raadasul nyilvan nagyobbat csinalnank, mondjuk 20x20-at, az meg kicsit macereasnak tunik teglabol. szerintetek ne eroltessem a teglakemenyt?
legyen valami modern kemenyrendszer (leier)?
kell a teglat belelni fatuzeleshez?
fel lehet a regi kemeny teglajat hasznlani?
siokemeny Creative Commons License 2009.02.05 0 0 4033
Üdv JGab!

Először is vedd fel a helyi kéményseprő szolgáltatóval a kapcsolatot, nem árt ha tudnak róla, mivel ők fogják átvenni amikor elkészül.

Csakis olyan kéményt válassz, aminek van ÉME-je, és a minőségi bizonyítványában le van írva, hogy fatüzelés égéstermék elvezetésére alkalmas (tehát legalább a belső béléscső saválló kell hogy legyen). A kéményednek minimum akkora átmérőjűnek kell lennie, mint a rákötött tüzelőberendezés füstcsöve, de ha 6 méternél alacsonyabb, akkor már inkább 2 centivel nagyobb legyen.

A magasságára vonatkozólag az MSZ EN 12391-1 ír el dolgokat, de ezt hatályon kívül helyezték, az új MSZ EN 15287-1 pedig csak angolul létezik egyenlőre. Ezért töltsd le a GMBSZ-t a netről, és annak a 85-86. oldalán megtalálod a segédletet, amivel meg tudod határozni a magasságot. Ne foglalkozz vele, hogy gázos előírás, ugyanaz, mint a szilárd, csak a gravitációs oszlopot nézd!

Semmilyen engedély nem szükséges hozzá.

Márkák a teljesség igénye nélkül: Alu-Ko kft, Kélég Kft, Proschorn, Jeremiás

Merre laksz? Somogyban tudok jó kivitelezőt.
Előzmény: JGab (4030)
dako60 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4032
Mekkora a füstcső átmérője?
Előzmény: JGab (4030)
dako60 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4031
Az egyik ismerősöm mondta, hogy a 14x14-es kéményét meg akarja nagyobbítani 160-asra, úgy hogy beleengednek egy szerkezett, ami lemar 1-1 cm a belsejéből és így köralakú lesz. Van ilyen szerkezet? A 160-as átmérőbe hogy lehet beletenni a 160-as savállócsővet? Ugyanis azt szeretnének elérni.
JGab Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4030
Ha halódik a topik, akkor valaki legyen szíves kiokítani engem szerelt kémény ügyben.
- mIlyet érdemes választani (paraméterek, esetleg márka, minőségi kritériumok)
- kivel érdemes csináltatni (ha van valaki akit nyugodt szívvel ajánlotok)
- milyen engedélyek szükségesek
- bármi más, amit nem árt ha tudok

Előre is köszönöm

Ui: Fatüzeléshez kéne.

Előzmény: Émile (4029)
Émile Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4029

 Vannak /voltak zománcos kivitelüek. Nem volt olyan ronda  !

 

 Csak, hogy ne halodjon a topik !

Előzmény: dako60 (4026)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 4028
Jelenleg a kisebbik szobába egy ventilátorral nyomom át a meleg levegőt. A plafon alá, a kályha fölé építettem be. Alaphelyzetben ez is elég, de ha kint 0 fok alá megy a hőmérséklet, már kevés. Ha az átfújt levegő hőmérsékletét meg tudnám emelni kicsit, szerintem már javulna a helyzet. Ezt a plusszot gondoltam a hődobbal megoldani.
Előzmény: Törölt nick (4027)
dako60 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4026
Az igazi az lenne hogyha az a hődob a másik szobába lenne, de hát az meg lehet nem lenne valami szép látvány.
Előzmény: Törölt nick (4025)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4025
Hozzávetőleg mennyire lehet felmelegíteni ilyen módszerrel az átnyomott levegőt? Arra gondolok, hogy egyáltalán megéri-e foglalkozni vele...
Előzmény: Who111 (4024)
Who111 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4024

Akkor sem.

Levegővel nem tudod rendesen kihűteni.

Túl kicsi a hőátadás.

Hacsak nem a kémény teljes hosszában van a szerkezet. :-)

Előzmény: Törölt nick (4023)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4023
Akkor sem, ha ventilátorral nyomatom át a levegőt?
Előzmény: dako60 (4022)
dako60 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4022
Ezzel semmi gond nem lesz, ez nem hűti le annyira hogy gondot okozna a kéménynek.
Előzmény: Törölt nick (4021)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4021


Asszem, most sikerül...
Előzmény: Törölt nick (4019)
dako60 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4020
Persze hogy lehet, csak a végén mikor feltöltöd és ott a kép alul akkor baloldalt van beszúrás szó kattincs rá és a felül megjelenik az (image) szó és akkor oké.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4019
Nna, az ábra lemaradt. Lehet ide Excelt beszúrni egyáltalán?
Előzmény: Törölt nick (4018)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4018
Készítettem egy móricka-ábrát. Bocs, egy kicsit primitív lett, de a lényeg talán látszik. Esetleg még a füstcsőre hegesztenék hosszában pár bordát, hogy növeljem a felületet.
Előzmény: dako60 (4017)
dako60 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4017
Nem hiszem, hogy gond lenne, de ha lenne egy rajz, vagy vázlat könnyebb volna a dologról véleményt mondani.
Előzmény: Törölt nick (4016)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4016
Gondolkodom egy olyan megoldáson, hogy a kályha füstcsövére teszek egy burkolatot, alul-felül csatlakozási lehetőséggel. Magyarul csinálok egy hődobot, a benne felmelegedő levegőt átvezetném a szomszéd szobába. Csak attól tartok, hogy esetleg így túlhűtöm a füstöt, és esetleg kátrányosodni fog a kéményem. Van valakinek hasonló megoldása, ezzel kapcsolatos tapasztalata?
Előzmény: dako60 (4015)
dako60 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4015
Szerintem teljesen normális a dolog, egy kandalló így müködik, nálam is ilyen meleg kéményfala. Ha jobban lefolytanád, lehet hogy elkezdene kátrányosodni. Teljesen más dolog jutott eszembe ezen az esős, havas délutánon. Mindenkinek jó meleg szobát kívánok, meg egy kis vidámságot.

A skót a szobájában találja ördögöt.
- Te hogy kerültél ide?!
- A kéményen keresztül!
A házigazda nyúl a telefon után, ám
az ördög könyörgőre fogja a dolgot:
- Kérlek, ne telefonálj a papnak!
-Ki gondolt a papra? A kéménysep-
rőt hívom, és lemondom a holnapi ké-
ménytisztítást.
Előzmény: Törölt nick (4014)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 4014
Sziasztok!
Társasházban lakom, első emeleten. Felettünk van még kettő. Van egy 7kW névleges teljesítményű kandallókályhánk, 14x14-es kéménybe bekötve. A kürtő a két szoba közötti falhoz támaszkodó pillérben van. Begyújtás után 2-3 órával a kéménytest már kézmeleg, 6-8 óra múlva kifejezetten forró (de még meg tudom fogni). Kérdésem, hogy ez normális-e? Nem túl nagy a veszteség a kéményen keresztül? (A füst egyébként többnyire fehér a kémény tetején, és inkább csak előkóvályog a lyukból.) Begyújtás után (miután a kályha bemelegedett) a primer levegőt elzárom, csak a szekunderen kap luftot a tűz (ez tartja tisztán az üveget is). Köszi a válasz(oka)t!
Attila
Robz Creative Commons License 2009.01.30 0 0 4013
Nálunk addíg van nyitva kb 3cm-nyi hézaggal a hamuzó ajtó, amíg lánggal ég, utána zárom, de az ajtón levő levegőnyílást nyitva hagyom kb 50%-ban. Régebben én is előbb zártam, jobban is kátrányosodott.
Előzmény: siokemeny (4010)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.01.29 0 0 4012
T dako60!

Hasonló törekvés van is ... csakhogy ez azon kevés időszak alatt, amikor pályáztatják a közszolgáltatást betenne a versenynek, előtérbe kerülne a korrupció ... nomeg menne a sírás rívás, hogy pl. nyergespusztai áron nem lehet szolgáltatni a fővárosban, vagy fővárosi árat nem lehet fizettetni nyergespusztán ... árcsökkentés=elbocsátások stb.
Csak gondolj bele ... a vízdíj, a szemétszállítás ... ezek is változóak ... pedig a víz folyik a csapból, és elviszik a szemetedet is itt is ott is, ráadásul a szemétszállítás és kezelés díját kommunális adó formájában be is szedheti az önkori (ha jól tudom).
Ha sokallod a díjat, lehet menni panaszkodni a megyei vagy települési önkormányzathoz, a díjat ők fogadták el.

kolja
Előzmény: dako60 (4011)
dako60 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 4011
Köszi a választ. Úgy tudom,hogy van valami egyenlőségi hivatal ami arra hivatott, hogy mindegy hol laksz az országban, azonos szolgáltatásért azonos díjat kellene fízetni. Most akkor költözzek el keletre vagy netán nyugatra, mert ott olcsóbb a kémény takarítás. Ha rajtam múlna biztos egységes lenne.
Előzmény: siokemeny (4006)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.29 0 0 4010
Nálad a cserépkályhánál nem is annyira fontos, hogy legyen szekunder levegő bevezetés, ezt meg tudod oldani az ajtó kinyitásával.

Cserépkályhába amíg lánggal ég a fa sok levegővel kell tüzelni, hogy minél magasabb legyen az égés hőmérséklete, ezáltal jobban fel tud tud melegedni a kályha. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy lánggal égés közben már le kell fojtani a kályhát, mert akkor tovább ég benne a fa, arra persze nem gondolnak, hogy akkor nem is melegedik úgy fel.
Előzmény: Robz (4005)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.29 0 0 4009
Primer azaz elsődleges levegő hozzávezetés, ezt általában alulról kapja a tűz.

Szekunder, azaz másodlagos levegő hozzávezetés, ez fatüzelésnél nagyon fontos, hogy ne csak alulról kapjon levegőt a tűz, hanem a tűztér felső részén is, mert az égés során keletkező fagázok csak így tudnak elégni.
Előzmény: Robz (4005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!