Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2009.05.30 0 0 49843
Akkor vegyél bele az Expolygonban egy réz OPV-t, és kész !
Előzmény: paljoc (49840)
andrew7 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49842
Tkp. a "végeredmény" szempontjából nincs jelentősége (jelentősége "csak" a kávékészítés közbeni 9 bar nyomásnak van), de ha a beszerelt OPV minőségét és tartósságát, időtállóságát, megbízhatóságát nézzük, akkor bizony van különbség a Gaggia Classic-hoz használt és a többi Gaggiához használt OPV között... (ez sajnos szervízadatokkal igazolható..., eddig egy Classic OPV-t nem láttak meghibásodni, de bizony a másik fajtákból elő-előfordul - törés, repedés, rendellenes szivárgás, vagy éppen működésképtelenség, tehát egyáltalán nem engedi el a túlnyomást...)

Az már "csak" részletkérdés, hogy a Classichoz használt réz OPV masszív, könnyen állítható, a beállított értékeket megőrzi (a rugóerő idővel sem módosul számottevően)...
Az meg megint más dolog (és ez teljesen szubjektív) hogy nekem jobban tetszik, ha az OPV nem a pumpa után van, hanem a főzőfejhez vagy a bojlerhez van csatlakoztatva... Pl. a Rancilio Silvia-nak is a bojler "tetejáhez" van csatlakoztatva az OPV.
Előzmény: monyesz (49839)
Sziszó78 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49841
nekem az öreg espressoban is olyan van, de az nyit ha nagyon megtömöm a gépet.
Előzmény: paljoc (49837)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49840

Ha mindegyik be van állítva 9 bar-ra, akkor semmi!

 

De tartósságban, megbízhatóságban, abban, hogy azt a beállítást hosszú távon megőrzi.....hát, nekem az utolsóhoz van a legnagyobb bizodalmam! ;-)

Előzmény: monyesz (49839)
monyesz Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49839
"Balról jobbra: az első kettő típusú "OPV" közvetlenül a pumpa (szivattyú) után van elhelyezve, tehát nem a főzőfejhez illesztve!"

Ennek mi jelentősége van a végeredmény szempontjából ?
Előzmény: andrew7 (49835)
andrew7 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49838
Így igaz, bizony...!
Előzmény: paljoc (49837)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49837

És ugyebár van még egy negyedik fajta OPV is, ami az EVO-ban van a pumpa után közvetlenül, kicsi és tiszta sárgaréz az anyaga!

Funkciója és az, hogy mire van beállítva tán örök rejtély marad, mert vakszűrő használatakor sem nyitott ki, semmit nem csinál! /Persze lehet, hogy csak az enyémben viselkedik így, mert rossz. Egyébként ez állítható is, bár nekem tekergetés után sem változott a helyzet./

Előzmény: andrew7 (49835)
andrew7 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49836
Hát a legtisztább és a legegyszerűbb (és a teljesen biztosan jó) megoldás valóban az, ha egy Classic gőzcsövet teszel be az Evo-ba és kész! Paljoc, levél ment privátban.
Előzmény: paljoc (49818)
andrew7 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49835
A Gaggia Dose valóban teljesen más, mint a Classic/Evo/Baby/Baby Classic...!
A Dose gyakorlatilag a Gaggia legújabb, belső fűtőszálas acél (inox) bojleres sorozatának tagja, ugyanaz, mint a Pure vagy a Colori. Ha ár/érték arányt nézzük, nagyon jó gépek ezek is, én közel egy évig nyüstöltem a Gaggia Pure Espresso gépemet, és meg voltam elégedve vele.

Sajnos az OPV-je a Dose-nak csak "OPV", tkp. egy biztonsági szelep, és egyáltalán nem hasonlít pl. a Classic nagy, réz OPV-jéhez... Sőt, be sem lehet szerelni a Classic OPV-jét a Dose/Pure/Colori-ba, mert a Pure/Colori/Dose főzőfeje teljesen más kialakítású, mint a Gaggia megszokott, régi, és jól bevált gépeinél (Classic/Evo/Baby/Baby Classic...) Tehát OPV-t csak külön a pumpa után lehetne beszerelni a Dose-ba, és kalibrálni (pl. az Expolygonnál kapható ipari gépekhez használhatót akár: "kerülőág")...

Tisztázzuk a Gaggiákban használt OPV-ket, vagy túlnyomásszelepeket, ld. alábbi fotó.
Balról jobbra: az első kettő típusú "OPV" közvetlenül a pumpa (szivattyú) után van elhelyezve, tehát nem a főzőfejhez illesztve!
A fénykép bal oldalán látható a "legolcsóbb" Gaggia gépekbe szerelt "OPV": ilyen van pl. a Gaggia Pure Espresso-ban, a Colori-ban, vagy a Dosing-ban... Közvetlenül a szivattyú után van beszerelve, külsőleg teljesen műanyag..
A fotón középen (figyeljük meg, itt már megjelenik egy kis réz a sok műanyagban) a közép- (közel felső-) árkategóriás Gaggiákba szerelt "OPV" van... Sajnos egyre gyakoribb a megjelenése felsőárkategóriás gépekben is (pl. újabb Baby Classic). Közvetlenül a szivattyú után van beszerelve.
A fénykép jobb oldalán, a szélén látható a Gaggia Classic, (és egyes régebbi Baby modellek), nagy, réz OPV-je, természetesen ezt a Gaggia drágább gépeibe szerelik, de legújabban csak és kizárólag a Gaggia Classicba szerelik gyárilag ezt a valóban jó, ipari méretű OPV-t. Közvetlenül a bronz főzőfejhez csatlakozik. Ez az OPV kompatíbilis pl. a Gaggia Evolution főzőfejével (ahol a "water inlet" helyére kell beszerelni...).

Gaggia-OPV-k
Előzmény: paljoc (49833)
Sziszó78 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49834
kösz,

majd megírom miért lett volna fontos sokszor ill sokféléből 100g vásárlása. Nem az olasz zacskókkal van a gond :) Ezen a hármon kívül van még amit el kell kerülni? :)

pest budai első kávébehozatali? vagy valami más? vagy esetleg olyan ami használható?

ha nincs..... nincs...... sajnos keddre kellett volna Bp-n.

Amúgy espresso gépbe lenne, kávékedvelőnek, szóval csíbó is kiesett...
Előzmény: H_G (49823)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49833

Erre tán Andrew tudna válaszolni, ha gépközelben van, mégpedig rendelési számmal együtt! ;-)

 

Mindenesetre a legolcsóbb az lenne, beletenni egy 9 bár-ra belőtt szelepet!

/külsőre amúgy nekem jobb az EVO-nál a Dose és a gőzgomb is könnyebben kezelhető helyen van a tetején! Tényleg, nem építhető át az EVO a Dose házába, mert akkor megveszem!:-)))))))))/

Előzmény: monyesz (49832)
monyesz Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49832
De egy 'sima' OPV-t nem lehetne belerakni ?
Előzmény: pepppeee (49830)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49831

Kár, mert akkor el sem kéne adnod! :-)

 

Jóáras 78-ért volt, de a 89 sem rossz, pláne ha elmegy a daráló is meg a Dose is! ;-)

 

 

Előzmény: pepppeee (49830)
pepppeee Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49830
Az espresso egész más felépítésű, mint a classic és az evo...azt hiszem nem megy bele a nagy opv...
De remélem elmegy 30-40 között és, akkor jöhet a jóáras classic :D
Előzmény: paljoc (49828)
H_G Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49829
Az Espressóknak eleve van már OPV-jük, csak nem állítható.
Előzmény: paljoc (49828)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49828
Azt a Dose-t nem lehet"megOPVsíteni" az EVO-hoz hasonlóan az acélbojler miatt, ugye? /most nem emlékszem hirtelen, volt-e már erről szó?/
Előzmény: pepppeee (49827)
pepppeee Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49827
Blaze, és egyéb kedves érdeklődők!

Jelentem, haver nem tudja most bevállalni Iberitalt, így szabad a vásár!

Egy éves a készülég, gondos karbantartás mellett használt.
A képen látható, nem túl esztétikus módon ragasztottam rá egy centit, amit természetesen el lehet távolítani, viszont ennyit áldoztam a használhatóság javára, hogy még közelebb került a babtartó aljához.

Ára: 24ezer forint



Kezdő szettnek kiváló választás lehet mellé a Gaggia New Espresso Dose-om, ami szintén eladó :)
portafi Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49826
Nálam is a nem eléggé megpörkölt kávé amit én pörköltem savanyú volt.
Előzmény: SiD- (49825)
SiD- Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49825
Ezt most úgy értettem, hogy kotyeszba vagy filterbe lehet, hogy jók (nagyon jó illatuk van egyébként, de nincsenek eléggé megpörkölve és a savanykás vonalat képviselik).
Előzmény: SiD- (49824)
SiD- Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49824
Kimért pörkölt kávékeverékek vannak a Tchibo boltokban is (pl. Arena Pláza).
Eszpresszónak nem jók, de valamire biztosan használhatóak.
Előzmény: Sziszó78 (49815)
H_G Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49823
"Ti mit javasolnátok?"

Hogy az említett hámat kerülje el messzire. Vegyen olasz kávét és dobja el a zacskót, ha annyira zavarja :)
Előzmény: Sziszó78 (49815)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49822

Ez sem rossz ötlet, amennyiben nincs benne káros anyag és bírja a meleget, de ebben nem vagyok biztos. Majd megnézem a tubust!;-)

 

 

Előzmény: kahvesi (49821)
kahvesi Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49821
Ha van szilikonragasztód (akváriumok ragasztására vagy vízszigetelő fugázásra használják), azzal azt a bizonyos űrt kitöltheted, majd visszacsavarod a szelepet. Így a szilikon megakadályozza, hogy a gőz-víz hozzáférjen a forrasztáshoz. Viszont ennek a szilikonnak a teljes kikeményedési ideje 24 óra, addig nincs kávézás ;)
Előzmény: paljoc (49818)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49820

"Az amalgám-téma egy teljesen más dolog, ezt most hagyjuk...)"

 

Pedig arról is érdekelne a véleményed! ;-)


Előzmény: andrew7 (49813)
_MrB_ Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49819
OFF
Egészségügyi szempontból sajnos. Forrasztási szempontból szerencsére.
ON.
Előzmény: kahvesi (49817)
paljoc Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49818

Azzal lett, elektronikai forrasztóanyaggal lezárva!/ón-ólom, még a régi/

 

A szilikongyűrűs lezárásra emlékeztem, hogy mondtad, de nem kivitelezhető. Egy belső menetes, kb. 1,5 cm mély lyukba kell betekerni a szelepet, ami lénygesen rövidebb. Bent van egy kb. 1 cm -es henger alakú űr, ahol a golyó gurgulázott anno!

Ide nem szorítható be semmilyen általam talált dolog/pl. egy centi hosszú, megfelelő átmérőjű szilikonhenger jó lenne, de olyanom nem volt/!

 

Nincs ami beszorítsa és nincs mihez hozzászorítani. És ugye amit betekerek szelep, középen van kifúrva. Azt a likat "cineztem" le!

 

De nagyon jó ötlet amit mondtál, megyek a  Miramaxhoz  Classic gőzcsőért! :-)))

Lassan már tényleg Classic lesz abból az EVO-ból! :-)

Előzmény: andrew7 (49813)
kahvesi Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49817
Valóban lehet kapni ólommentes forrasztóónt, de sajnos most is a legtöbb olcsóbban kapható forrasztóónnak 40% az ólomtartalma.
Előzmény: Sziszó78 (49816)
Sziszó78 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49816
Az ón az nem probléma, csőszerelők is használják. A gond az elektronikai forrasztó ónnal van amit régebben ólommal ötvöztek. Ezek kb 30-40% ban tartalmaznak ólmot, na azzal nem forrasztottam volna meg. De azt hiszem 2007 júliusától már ezek sem tartalmaznak ólmot hanem ezüst és más fémek kerültek bele.
Előzmény: kahvesi (49814)
Sziszó78 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49815

Sziasztok,

 

Kimért kávé után érdeklődött egy ismerősöm. Ti mit javasolnátok? Quawa??? Sir Morik??? Semiramis??? hol van megbízható minőségű kinálat?

Sajnos Pesten kéne, pedig egyből a Kapuczinert mondtam neki....

 

kösz

kahvesi Creative Commons License 2009.05.29 0 0 49814
"Az ón egy kémiai elem, vegyjele Sn, ami a latin stannum szóból származik. Rendszáma 50. Szobahőmérsékleten ezüstfehér színű, jól kalapálható, hengerelhető, nyújtható nehézfém. Az áramot közepesen vezeti, nem mérgező."
Előzmény: paljoc (49811)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!