Keresés

Részletes keresés

FAPATA Creative Commons License 2006.02.02 0 0 295
Szia Chilii! Reméltem,hogy valaki már hallott róla.Nem is azért kerestem , hogy főzzek belóle,hanem érdekességképpen.Bár olyan szakácskönyvem még nincs amiből legalább egy receptet el ne készítettem volna.Mit lehet tudni,egy kis átalakítással ehetőt lehet belőle varázsolni. Az imént olvastam, hogy érdekelnek az alkoholos, gyümölcsös dolgok ezért fáradozásod fejében leírom neked az általam gyűjtött és kiprobált egyik receptemet: "zölddió likőr" 10-15 db zölddió (3-4cm átmérőjű) kétfele vágva 3/4 liter 40-50 fokos jó min vegyespálesz ízlés szerint: fahéj,szegfűszeg, vanília 4 ek méz A hozzávalőkat belerakom egy befőttesüvegbe a páleszt ráöntöm és lezárom. 4-5 hétig meleg helyen érlelem (pl. radiátor mellett) Mikor megérett leszűröm és 3/4 liter vízből valamint 40 dkg cukorból szirupot főzök bele. Egészségedre!
Előzmény: chilii (282)
chilii Creative Commons License 2006.02.02 0 0 294
Köszi a biztatást, az Alexandra megrendelést választotom, ott találtam a legnagyobb kedvezményt :-), ha még sem jön be majd felajánlom cserére :-)))!!
Előzmény: ribizli (292)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 293
Én is egy Alexandra-boltban láttam, de nekem túl sok benne a halas és a vadétel.
Előzmény: ribizli (292)
ribizli Creative Commons License 2006.02.01 0 0 292
Nekem megvan a Két duci hölgy szakácskönyve, és nem találom túl bonyolultnak. Sőt, annak ellenére, hogy én vega vagyok, sok figyelemre méltó receptet találtam benne.

Egyébként az Alexandránál vettem - online is biztos lehet még rendelni, az a legegyszerűbb.
ribizli
Előzmény: chilii (286)
Kanbéka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 291
yesssss:)
Előzmény: moes (290)
moes Creative Commons License 2006.02.01 0 0 290
kanbéka drága, áll még az olasz szakácskönyves csereajánlatod?
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 289

http://www.amazon.com/gp/reader/0609603221/ref=sib_dp_top_toc/103-9009345-7156622?%5Fencoding=UTF8&p=S003#reader-page

 

Itt meg tudod nézni a könyv angol nyelvű tartalomjegyzékét, szerintem ez sokat segíthet.

Előzmény: chilii (286)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 288
Ami a két duci hölgyet illeti, én nagyon szerettem a műsorukat, de főleg a hangulata miatt. Töprengtem a könyvükön, de végül nem vettem meg, mert nekem kicsit macerásabb típusú kajának tűnt a legtöbb recept, már amennyire belelapoztam, én ilyeneket meg leginkább hétvégén tudok csinálni, hétköznap max. egy órát tudok főzésre szánni esténként. Végül kihagytam, de te tudod, hogy neked mi a fontos vagy használható.
Előzmény: chilii (286)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 287
Dehogynem kapható, most láttam otthon.
Előzmény: chilii (286)
chilii Creative Commons License 2006.02.01 0 0 286
Lenne egy kérdésem. Annak idején én lemaradtam a Két duci hölgy könyvéről. Mifelénk már nem kapható, viszont interneten találtam belőle, csak így nem tudom átnézni, hogy milyen is. Te ismered a könyvet, érdemes lenne begyűjtenem?
Előzmény: nemisbéka (285)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 285

http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/47474.5.1795063360916171950

 

http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/47474.5.1929590929016171950

 

http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/47474.5.2193755025816171950

 

Na, ezek :). Még nem volt időm tüzetesebben áttanulmányozni őket, de majd este. Meg még lógok a sárgadinnye lekvárral is, nem felejtettem, csak közbejött az utazás.

Előzmény: chilii (284)
chilii Creative Commons License 2006.02.01 0 0 284
Üdv a fedélzeten! Már azt hittem árván maradok itt :-)))! Ez az alkohols gyümis dolog izgalmasan hangzik, majd mesélj róla!
Előzmény: nemisbéka (283)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 283
Üdvözlet a hölgyeknek, kisebb utazás után visszatértem, új szerzeményeimmel :). Megjött az Ízvarázs, három Dr. Oetker könyvecske, amik nagyon guszták (1) Pestók, mártások, chutney-k, 2) Szendvicskrémek és 3) Alkoholban eltett gyümölcsök, likőrök). Aztán sógoromtól megkaptam a szakközepes szakácstankönyveit, az Ételkészítési alapismeretek három kötetét :).
chilii Creative Commons License 2006.01.30 0 0 282
Hétvégén rendezgettem a könyveimet, és megtaláltam amit keresel! Az egykor volt Magvető Kiadó adta ki:

Szakács mesterségnek könyvecskéje:
A csáktornyai Zrínyi udvar XVII. századi kéziratos szakácskönyve és a Tótfalusi Kis Miklós által kiadott kolozsvári szakácskönyv

Szóval 2:1-ben kiadás volt 1981-ben ha jól emlékszem. Régen szerettem olvasgatni a nyelvezete miatt, mindíg jókat nevettem rajta. Most, hogy előkerült megint olvasgatni fogom! (Szerintem főzni nem nagyon lehet belőle, inkább érdekesség)
Előzmény: FAPATA (184)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.01.30 0 0 281
"vastag tejszín"

:-D
sűrű, te! de majd szezonban kipróbáljuk, lementve!
chilii Creative Commons License 2006.01.30 0 0 280
A köny elején kb 40 oldalon bemutatja a különböző fűszerek használatát, az olajok, ecetek, befőttek, savanyúságok, italok stb. fűszerezését, (számomra új volt pl: a levendula fűszerként való használata). A második részben 4 évszakra bontva vannak a receptek, amelyekből néhányat felsoroltam. Nagyon szép, igényes kiadvány.
Előzmény: ribizli (279)
ribizli Creative Commons License 2006.01.30 0 0 279
Erről a könyvről egy kis ismertetőt, ha kérhetném... :)

Van egy régi "FÜveskönyv" című a polcon nálam, de abban többnyire nagyon bizarrnak tűnő recipék vannak, pl. muskátlileveles piskóta (jó, citromillatú levéllel).
ribizli
Előzmény: chilii (278)
chilii Creative Commons License 2006.01.30 0 0 278
szóval, polc megvan, könyveket lefényképeztem, de sajna momentán nem tudom feltölteni, hála a helyi rendszergazda áldásos tevékenységének :-(((

addig is egy kis ízelítő a szép új könyvemből a Zöldfűszerek a konyhaművészetben-ből:
Tavasz:
- garnélás tésztasaláta fűszerekkel
- fűszerrel bevont bárányborda lencsével
-fokhagymás snidlinges rizottó sülthagymával és parmezánnal
- hagymás, kakukkfüves, olívás kenyér
- szezámmagos falafel mentás tahinis joghurtszósszal
Nyár:
- hideg fokhagymás mandula leves szőlővel
- sült zöldségek kakukkffűvel
- papírban sült lazac csilivel és snidlinggel
- levendulás balzsamos bárányborda
- görög joghurtos fügetorta
- levendulás mézfagylalt
Ősz:
- fűszeres, hagymás kofta
- fűszersaláta sült édesköménnyel és csípős paradicsommártással
- mézes sertéssült kakukkfűvel és rozmaringgal
- datolyás, diós fűszertota
- gyömbéres olasz krémfagylalt
Tél:
- fokhagymás burgonyaleves
- pikáns májpástétomos pite
- sült tőkehal tormaszósszal
- grillezett polenta sülthagymával, radicchióval és kakukkfűvel
- lilahagymás rozmaringos focaccia
- rizspudingfelfújt szerecsendióval


ribizli Creative Commons License 2006.01.29 0 0 277
merszi, merszi!
A birsalmást lekvárral is lehet, ha jól sejtem, hurrá!
ribizli
Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.28 0 0 276

natehát:

 

homity pies (ír)

pie tészta: 1,5 pohár liszt, 6 eka vaj, pici hideg víz, hűtőben pihentetve fél órát

3/4 font krumpli (30-35 dkg körül)

2 eka vaj

3-4 eka tej vagy tejszín

fél kg hagyma, finomra

3 eka olivaolaj

2 gerezd fokhagyma szétnyomva

2 eka petrezselyem, vagy petr + snidling és kakukkfű

1 pohár érett cheddar tip sajt

só, bors

2 paradicsom, vékony szeletekben

 

6 kis sütőformát kibélelni a tésztával, vakon sütni 10 percet (papírral+babbal, bár én üresen szoktam) ha babbal, akkor üresen kell még + 5 perc

a megfőtt krumplit szétnyomni a tejjel/tejszínnel, vajjal, bele a vajon megfuttatott hagyma (arany színűre és puhára kell) és a zöldfűszereka sajt fele és a többi fűszer. betölteni, a maradék sajt rá, paradicsom szeletek a tetejére, és 20 percre sütőbe, amíg aranybarnán bugyborgó és gratinált (!) nem lesz. :-)

 

birsalma tart

4 birsalma

1 citrom

6 eka vaj

1/2 pohár cukor

2 eka vastag tejszín

4 eka barna cukor

2 tojás

+ tart tészta: 1 pohár lisztzhez 4 eka vaj, 1 eka porcukor, 2 tojássárgája. az előbbieknek megfelelően kisütni.

 

a birsalmát megpucolni, magházat kivenni, nagy darabokba vágni és cukorral és kis vízzel puhára főzni, víz leönt, elmixelni vajjal és tejszínnel, a 2 tojás sárgájával, majd a felvert fehérjéket óvatosan beleforgatni. bele a formába, forrón sütni 15 percet, majd levenni kicsit és még 20 percet.

Előzmény: Törölt nick (272)
chilii Creative Commons License 2006.01.27 0 0 275
Ma végre felhívott a bolt, hogy megjött a könyvespolcom!!!!!! Végre rendszerezhetem a szakácskönyveimet!!!!!!!!! Hétfőn jön a lista :-)))))!!!!
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.27 0 0 274
:)))
Előzmény: mara2 (273)
mara2 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 273

Na, ez jellemző. A férjem arról híres , hogy mikor külföldön mindenfél puccos szállodákban lazacot meg mindenféle jó falatot raktak elé, mindig azt panaszolta, hogy de megenne egy pörköltet...

Meg látni kellett volna tegnap. Sült szalonnát kért, csináltam neki még hozzá sült virslit, tükörtojást, meg kapott újhagymát. Mint  a gyerek a játékboltban, olyan csillogó szemmel nézte. Nekem meg ott sorakozik a rakás jobbnál-jobb recept, kipróbálatlanul... :))))))

Előzmény: nemisbéka (269)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.27 0 0 272
nem igérem, hogy hamar, de beírom.
Előzmény: ribizli (270)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.27 0 0 271
A Fehérvári úti csarnokban még decemberben is láttam friss fügét, nem mondom, hogy nagyon bizalomgerjesztő volt, de szezonban rendszeresen van, sok árusnál.
Előzmény: nemisbéka (265)
ribizli Creative Commons License 2006.01.27 0 0 270
malena, az ír krumplis-zöldséges meg birsalmás receptjét kérhetem? :) köszi

Cserébe esetleg a Csokoládés könyvből vmi izgit tudok ajánlani. (recept-ízelítő lejjebb van a topikban)
ribizli
Előzmény: Törölt nick (266)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.26 0 0 269
A férjem nem az :)). Éppen ma nyikorgott anyósomnak, hogy jó, jó, csinálom ezeket a mindenféle érdekes kajákat, de hogy egy jó parasztos húst krumplival is enne már... :))
Előzmény: Törölt nick (268)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 268

na nemá, húsos?? hova gondolsz? ez egy kifinomult és emelkedett könyv! :-)))

 

ja és bocs, US mértékegységek vannak benne...

 

koktélparadicsom tarte tatin

7 oz (20 dkg) leveles tészta

4 eka extraszűz olivaolaj

1 1/4 font (kb. 55 dkg) koktélpari, csumája kiszedve

8 eka balzsamecet

portói vagy madeira bor

só és frissen őrült bors

 

előmelegíteni a sütőt (425 F)

tortaformát az olajjal kikenni és rá a parikat egészben, egy rétegben. felmelegíteni a balzsamecetet, amíg besűrűsödik és caramelizálódik, kis portóival vagy madeirával megolcsolni, majd a megfűszerezett parira önteni. rá a vékonyra kinyújtott tészta, kicsit benyomkodni. 8-10 percig sütni, amíg a tészta aranyszínű és levegős nem lesz. ha kész, kivenni, késsel körbevágni, és egy tálra illesztve hopp! megfordítani. elég sok levet ereszthet. 

Előzmény: nemisbéka (267)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.26 0 0 267
Hm :). Semmi halas és tengeri herkentyűs :). Jöhet a koktélparadicsomos, az itt van dögivel, meg valami jó masszív húsos a pasimnak :).
Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 266

figyi, 200 tart, pie és quiche van benne, adj vmi támpontot! :-)

 

najó, a top X legizgalmasabbat beírom:

 

füstölt haddock és vizizsázsa tart (a haddock az melyik hal is?)

pardicsom és sáfrány torta

homity pie (ez egy ír darab: krumpli, zöldfűszerek, sajt, paradicsom)

koktél paradicsom tarte tatin - ez a legizgibb, nem? :-)

rebarbara meringue pie

mjuk toscakaka - nem hazudok, ez így van írva, egy erősen mandulás, vaniliás olasz

birsalma torta

 

és persze egy csomó klaszsikus a citromtól a quiche lorraine-en keresztül vagy 10féla alamtortáig.

 

válassz!

Előzmény: nemisbéka (255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!