Keresés

Részletes keresés

betegkutya Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16026

Ez rendben van kedves Ruth22, mivel neki nem jar ellatas. Amint ellatasra ad be igenyt, vizsgalni fogjak. Lehet ebbol adodott a felreertes.

Előzmény: Ruth22 (16025)
Ruth22 Creative Commons License 2016.02.04 0 2 16025

Kedves Betegkutya,

nem mindenkinek vizsgálják. Aki születésétől fogva beteg, mozgáskorlátozott, és emelt családi pótlékban részesült, meg még egy csomó betegsége van (pszichikai, meg egyéb neurológiai... stb.) soha még iskolába sem tudott járni, nem várják el és nem is nézik a munkában eltöltött időt. Személyre/betegségre szabott ez a dolog, ahogy BJSzakértőnk írja.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: betegkutya (16024)
betegkutya Creative Commons License 2016.02.03 -1 1 16024

Mindenkinel vizsgaljak a szolgalati idot, fuggetlenul a kategoriatol.

Előzmény: BJszakért (16023)
BJszakért Creative Commons License 2016.02.03 0 1 16023

nefti10, hagyma boly

pontosítanék: nem minden esetben kell vizsgálni hivatalnak a biztosítási időt, mint egyik jogi feltételt a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai megállapításához.

Mindig mondom, írom, hogy minden eset más. Máshogyan szabályozza a jogszabály.

 

Ha valaki, mint írja D minősített, és rokkantsági ellátásban részesül (ugye jól értettem),

az ő esetében nem vizsgálja Hivatal (Mmtv.szerint) a biztosítási idő meglétét (2011.évi 2§ (3) bek. b)pont - Mmtv - szerint) az újabb felülvizsgálat mmk ellátás megállapításához.

 

Bízom benne, segítettem eligazodni.

Szép estét http://www.versenykepesseg.eu/

 

 

hagyma boly Creative Commons License 2016.02.03 -3 2 16022

kedves nefti !  ez mindenkire vonatkozik független a kategóriától

 

Megváltozott munkaképességű személyek ellátására jogosult az a személy, akinek az egészségi állapota a komplex minősítés alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű és aki - a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül legalább 1095 napon át, 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy 15 éven belül 3650 napon át biztosított volt, - keresőtevékenységet nem végez és - rendszeres pénzellátásban nem részesül.

 

Előzmény: nefti10 (16021)
nefti10 Creative Commons License 2016.02.03 0 1 16021

D kategóriánál(2.es csoportú rokkantsági ellátott leánykori nevén rokkant nyugdíjas) is kell munkaviszonynak lenni?Ez gondolom új szabály,2008 előtt nem kellett.

Előzmény: anita32 (16001)
nefti10 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 16020
tanika55 Creative Commons License 2016.02.03 0 2 16019

Tisztelt BJszakért!             Valószinű másra gondolt,én nem kerestem sem önt,sem mást emailon! Kb 1hete nézelődöm a fórumon,s próbálok érdklődni,ennyi az egész! Üdvözlettel tanika55!

Előzmény: BJszakért (16018)
BJszakért Creative Commons License 2016.02.03 0 1 16018

tanika56

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak orvosi-, és jogi feltételei vannak. Ezek esetenként különbözőek. (így tehát, hogy mit kell tenni vagy sem a felülvizsgálatot követően is más-más). Úgy emlékszem, tán mostanában megtisztelt megkeresésével emailomon, így válaszoltam. Két megkeresés kivételével mindenkinek válaszoltam, utóbbiak nem rajtam múlnak, mert most nagyon kevés az időm, de ha megadják telszámukat, készséggel felhívom őket a tények tisztázása és gyors válaszadás érdekében, aztán, ha lesz időm később, le is írom, amit beszéltünk, hogy átolvashassa, átgondolhassa többször is akár a döntése meghozatala előtt a hozzám forduló az alternatívák, lehetőségek között.

 

vasmánia,

Nem tudom, milyen különbözetről beszél, hiszen Ön írta, hogy febr.X napjától megszüntetik B2 ellátását, másnaptól megállapították C2 rokk.ellátását. Nincs különbözet.(Ön esetében, elmondása alapján)

 

Megtiszteltek eddigi megkeresésükkel. Rehab gazdasági menedzser, szakértőként jogszabályi háttérrel segítek eligazodni szakterületemet érintő szakkérdésekben: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, kedvezmények, támogatások munkaadóknak is, ill. fellebbezések, keresetek megfogalmazása szakmailag, alternatívák, lehetőségek felvázolása, ...

 

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak az őket érintő kérdésekben szakterületemen mindig az aktuális jogszabályok ismeretében (tények alapján), mert az információk alapján tudatosabban tudnak dönteni, ha ismerik azokat.

 

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.http://www.versenykepesseg.eu/

 

Úgy vélem, a rehabilitáció, foglalkoztatás rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők nem ismerik ezeket.

 

Ezen ismeretek hiánya hátrányos következményekkel járhat, komoly lehet az anyagi veszteség. Ez a munkaadókra, a társadalomra is vonatkozik.

Szeretném, ha Mindenki kellő információhoz jutna.

 

Továbbra is szakterületemen készséggel nyújtok eligazodásban segítséget.

Mindent megtalálnak honlapomon az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett.

Email személyre szóló tájékoztatást nyújtok.

http://www.versenykepesseg.eu/

 

Ennyit tudok tenni jó szívvel.

 

 

 

 

vasmánia Creative Commons License 2016.02.02 -3 0 16017

Örülök neki és befogom a pofám.

 

Ha elvették volna, fellebbeztem volna, aztán bent a mélyen tisztelt bizottság előtt vágtam volna fel az ereimet egy sniccerrel.

 

Elnézést.

 

Jónapot.

otthonülő Creative Commons License 2016.02.02 0 2 16016

Üdvözlet vasmánia!

A határozatban érthetően le van írva, hogy mikortól szüntetik meg a B2 ellátás összegét,  és másnaptól kapod a C2 szerinti összeget.

Szerintem is örülj, hogy ezt a minősítést kaptad. Nemrég még attól féltél, hogy még lejjebb minősítenek!

Előzmény: vasmánia (16013)
kissmariska Creative Commons License 2016.02.02 0 2 16015

Kedves Vasmánia!

A jogszabály szerint így van, ahogy szól a határozat! A harmadik hónaptól!

Előzmény: vasmánia (16013)
ma-ma Creative Commons License 2016.02.02 0 2 16014

 Kedves vasmánia!

 

Szerintem örülni kéne annak, hogy ilyen elbírálást kaptál. Nekem is leírták, mikortól kapom a több pénzt! Ez van ezt kell szeretni.

További jó egészséget kívánok!

 

         Üdv: ma-ma

Előzmény: vasmánia (16013)
vasmánia Creative Commons License 2016.02.02 -1 2 16013

Üdvözletem mindenkinek!

 

Tegnap megkaptam a határozatot. Tavaly Nov.26.-án hívtak vissza 2,5 éves késéssel Debrecenbe. 45-ről 53-ra romlott az egészségem és áttettek B2-ből C2-be és ezt két évre kaptam meg. Az ellátásom ezzel emelkedett. A határozatban az áll, hogy az előző ellátást feb.28-al megszünteti és onnan kezdi a most megállapítottat. 

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy folyósítják-e a felülvizsgálat óta eltelt időszakra is a különbözetet, vagy már nincs ilyen? Erről nincs semmi a határozatban és ha a felülvizsgálat napján 53%-os voltam C2-be, akkor kicsit furcsa lenne 3 hónappal ezután kapni az erre megállapított összeget.

 

Előre is köszönöm a választ!!!

csympy Creative Commons License 2016.02.02 0 1 16012

Köszi szépen.

Előzmény: sz16 (16008)
hagyma boly Creative Commons License 2016.02.02 -3 1 16011

 Kedves tanika !

 

A munkáltatód mondjon,fel,akkor végkielégítést is kapsz , úgy tudom . Sajnos én nem kaptam azzal az indokkal ez nincs betervezve .

Előzmény: tanika55 (16010)
tanika55 Creative Commons License 2016.02.02 0 1 16010

betegkutya! Köszönöm válaszod! Még szeretnék valamit megtudni,tanácsot kérni. Kimerítettem a tp.napok számát,jelenleg a tavalyi szabit töltöm,ami a jövő héten lejár. Tegnap voltam a főnökömnél,azt mondta döntsem el milyen papírt akarok! Én mondtam fel,közös megegyezés,vagy ő küldjön el? Fogalmam sincs,melyik a jó! 10 éve dolgozom a cégnél , ha csak lehet,munkanélkülire sem akarok menni. Mi volna a jó?? Szívesen meghallgatom ha írtok! Üdv.

Előzmény: betegkutya (16004)
betegkutya Creative Commons License 2016.02.02 0 1 16009

Az jutott meg eszembe, ha valakinek nincs erre penze, nem tud bemenni, akkor mi tortenik?

 

Majd ird meg legy szives mi tortent a vizsgalaton!

Előzmény: sorsjegyárus (16005)
sz16 Creative Commons License 2016.02.02 0 1 16008
naftilong Creative Commons License 2016.02.02 0 1 16007

R.Zoli1976 Igen,jár visszamenőlegesen!A határozatban megállapított időtől,ami általában a vizsgálat napja!Az én esetemben az volt és négy hónapra kaptam meg visszamenőleg,igaz ennek öt éve!

Előzmény: quiet62 (16006)
quiet62 Creative Commons License 2016.02.01 0 1 16006

R.Zoli1976

2015.06.22-én voltam komlexen.
Állitólag e héten postázzák.
Azt viszont nem sikerült kideriteni,hogy a pénzbeli különbség jár e visszamenőleg?
A komplex minősités erdményeként járna "sacc."+12000Ft,akkor visszatartják és kész?
Ezügyben tudna valaki infot?:

sorsjegyárus Creative Commons License 2016.02.01 0 1 16005

Köszönöm az észrevételt pontosan azon rágódok, hogy nem történt semmi,a kocsi a lábomat jelentti, mert Little-koros mozgáskorlátozott vagyok. 33 éve balesetem nem volt, büöntetőpontom nincs a kocsim a szükséges segédberendezésekkel /automata tengelykapcsoló/ kézi vezérlés/ el van látva kézzel vezetek az előirt sebességkorlátozást betartom nem tudom,mi az "aggályuk", pénteken megyek nem tudom másnak tekinteni csak zsarolásnak nem akarják, hogy mi éljünk?

 

Előzmény: betegkutya (15993)
betegkutya Creative Commons License 2016.02.01 0 1 16004

Szia!

 

Semmit sem kell csinalni. Kapni fogsz rola papirt, ha jogosult vagy ellatasra. A szolgalati idot mar a vizsgalatra valo jelentkezeskor (mikor eloszor beadod a kerelmet) megvizsgaljak a munkahelyi papirokbol. Ha valaki tappenzen van, akkor meg kell szuntetni a munkahelyet es a kapott papirokat elkuldeni a kormanyhivatalnak. A lenyeg, hogy megcsinalnak helyetted mindent.

Előzmény: tanika55 (15997)
csympy Creative Commons License 2016.02.01 0 1 16003

Szia Anita!

 

Sajnálom, hogy te is ebben a cipőben jársz, azért ez borzasztó, hogy ha egyszer valaki már pl gyerek kora óta beteg, ezért nyilván nem is lehet meg a kellő szolgálati ideje, akkor miért nem jár neki semmi, főleg, hogy te is úgy vagy, hogy nem is fogsz meggyógyulni. Én is így vagyok, ráadásul én munkát sem tudnék vállani a betegségem jellegéből adódóan.

Előzmény: anita32 (16001)
tanika55 Creative Commons License 2016.02.01 0 2 16002

Kedves ma-ma! Köszönöm,hogy megírtad.  Kívánok minden jót neked! Üdv.   tanika

Előzmény: ma-ma (16000)
anita32 Creative Commons License 2016.02.01 0 1 16001

Sajnos ugyanebben a helyzetben vagyok én is :( 25 éves korom előtt voltak már tüneteim, ez a leleteimen is szerepel, illetve beadtam azokat a papírokat is, ahol még csak vizsgáltak, de nem tudtak diagnózist mondani. D kategóriát kaptam, de nem számít semmit, mert nem kapok ellátást. Szerencsére találtam munkát, 4 órában dolgozom most és ha meg lesz a 3 évem, akkor újra beadom a kérelmet. Remélem akkor is megkapom ugyanezt a %-ot, meggyógyulni nem fogok, ez biztos :(

Előzmény: csympy (15980)
ma-ma Creative Commons License 2016.02.01 0 2 16000

   Tanika 55

 

 Január 24-én kaptam meg.

Előzmény: tanika55 (15999)
tanika55 Creative Commons License 2016.02.01 0 1 15999

ma-ma! Megtudhatjuk,mennyi időre jött a levél??

Előzmény: ma-ma (15998)
ma-ma Creative Commons License 2016.02.01 0 2 15998

  Kedves R Zoli!

 

 Én november 12-én voltam komplex felülvizsgálaton. De olvastam itt olyat, hogy még 6 hónap elteltével se kapott valaki határozatot. Akkor megnyugodtam és akkor jött a levél mikor nem vártam.

 

 

 

Üdv: ma-ma

Előzmény: R.Zoli1976 (15991)
tanika55 Creative Commons License 2016.02.01 0 1 15997

Szép napot mindenkinek!   Azt szeretném megtudni,aki volt már bizottság előtt ( még nem  voltam) ,annak utána még mit kell tenni? Tudom,várni a határozatot, de az után! Neki kell elmenni kiszámoltatni a szolgálati időt??    Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!