Keresés

Részletes keresés

Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32222
Nem tom, miért csodálkozol.
1. a hotfixek nevében benne van, hogy HOT, azaz forró. Ez számomra azt jelenti, hogy olyan gyorsan kell feltelepíteni őket, ahogy lehetőség van rá.
2. a Windowsupdate a teljesen amatőröknek megcsinálja, mindenféle beavatkozás nélkül. Az amatőr amúgyis csak egyetlen, a saját gépét akarja frissíteni. Arra jó.
3. a hotfixek a lelkes rendszergazdáknak/rendszerintegrátoroknak/telepítőknek már amúgyis mind megvannak. Remélhetőleg nem sokkal a kijövetelük pillanatától. Az OEM-ek (legalábbis az általam ismert DELL) meg rendszerint hálóról telepítenek, ahová beleintegrálják ezeket, gyakran már a recovery CD-kre is innen írják a cuccot.

Üdv:
AL
Előzmény: Zolcsi Baba (32221)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32221
Lehet, hogy jól tettem, hogy eddig sem hittem... ???!! :-/
Zolcsi Baba Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32220
Ügyes vagy ! :9)
(Nem hittem én sem, hogy az MS képes kilépni a régi sémákból, és megcsinálni ezt az iso-t.... Hál'Istennek tévedtem. :9) )
Előzmény: RTH41 (32217)
Gyedmaroz Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32219
Ööö, izé, ez mintha csak a két januári lenne, a bónusz csak az, hogy akár hottentottául is.
Magyarán nem kumulatív. :-)
Előzmény: RTH41 (32217)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32218
Nem. Ez 2 db frissítés (MS06-001 és MS06-002) egy rakás nyelven. Ez az az ISO, amit a rendszergazdáknak csináltak a többnyelvű környezet egyszerre peccselésére.
Legalábbis ha jól olvasom (én magam nem próbáltam).
Igazából 2 lehetőség van, ha most kezded, akkor szerintem kicsit melós.

-sajnos le kell töltsd legalább egyszer ezeket a frissítéseket (mind a 34-öt), amiket belepakolsz egyetlen könyvtárba. Majd írsz egy batch file-t, ami meghívja ezeket egyenként, anélkül hogy mindegyik után újraindulna (sőt, optimista esetben az uninstall információkat sem kell elmenteni), ami soronként valahogy úgy néz ki, hogy:
KBnnnnnn-XP-HUN.exe /noreboot /quiet /n
Ezt így elmented a batcg file-lal együtt, majd minden új telepítésnél csak lefuttatod.
Ha jön ki új javítás, akkor azt is letöltöd és a batch-hez egy sort hozzá kell írni. Ha rendszeresen csinálod, akkor azért nem egy óriási munka.

Ha van egy olyan meghajtód, ahol egyben tárolod a telepítendő XP-t, (SP-kkel, hotfixekkel együtt) akkor egyenként a KBnnnnnn-XP-HUN.exe /integrate:telephely paranccsal tudod a telepítés helyére integrálni az egyes javító csomagot.
Ha így tárolod őket, akkor frissen írd meg a CD-t a telepítéshez erről a helyről.

Üdv:
AL
Előzmény: RTH41 (32217)
RTH41 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32217
Sziasztok!
Ez nem jó? - iso-ba van fent.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=27eb2d43-5f8e-4c93-b2dc-7954d7624758&displaylang=hu
Előzmény: zerosdfd (32214)
zerosdfd Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32216
Előzmény: rali (32215)
rali Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32215
Mikorra várhtó?
Előzmény: Zozo___ (32213)
zerosdfd Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32214
Ettől tartottam. Mindenesetre köszönöm a választ!
Előzmény: Zozo___ (32213)
Zozo___ Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32213
Ilyet nem is fogsz talalni, majd ha egyszer megis, akkor az mar az sp3 lesz.
Előzmény: zerosdfd (32212)
zerosdfd Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32212
Bocsánat, lehet, hogy nem voltam elég nyilvánvaló: tehát egyetlen egy fileban szeretném letölteni az sp2 utáni frissítéseket, azért hogy egy újratelepítésnél ne kelljen lefuttani mind a 30-40 patchet. Ezt nem találtam az micro$oft siton. Ha mégis ott van tudja -e vki a KB számát?
Előzmény: Törölt nick (32211)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32211
Például a Picipuhától is le lehet tölteni.
Előzmény: zerosdfd (32209)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32210

Mindenesetre én ezekre jöttem rá, amikor többoldalas faxot kellett küldenem (mellesleg szereld magad ADSL igénylés, manapság előfordulnak ilyen dolgok, T-Com 1212 is kért már tőlem faxban aláírást, árurendelés stb. akármi előfordulhat), de most látom, esetleg tovább finomítható a dolog.

  • Megnyithatom a nyomtatók mappát és drag&drop rádobálhatom a fájlokat a faxnyomtatóra.
  • A faxnyomtató ikonját szintén drag&drop áthúzhatom a   Documents and Settings\user\SendTo mappába, ezáltal bárhonnan egyszerűen a jobbklick/Küldés menüvel mehetnek a fájlok közvetlenül a faxnyomtatóra.

 

De mindkét esetben, ahány dokumentumot küldök egyszerre, annyi faxvarázsló jelenik meg, így a TIFF fájlokat külön el kell menteni a lentebb írtak szerint. Hogy ezen belül egy dokumentum többoldalas, az már nem okoz külön munkát, mert automatikusan többoldalas TIFF lesz belőle.

 

Egyébként a lapozógombokkal kapcsolatban nem tudálékosságból jeleztem, hanem mert nekem sem tűnt fel elsőre, hiába van ott középen.

Előzmény: Törölt nick (32208)
zerosdfd Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32209

Sziasztok!

 

Tud -e vki olyan site-ot ahol az XP SP2 óta megjelent ÖSSZES BIZTONSÁGI FRISSÍTÉST  E G Y B E N  le lehet tölteni? Pl magyar xpre?

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 32208

Egyik dokumentumot megnyitod, majd Ctrl+P.

 

Nyomtatáshoz a faxnyomtatót kell kiválasztani, utána úgy teszel, mintha az egyoldalas dokumentumot el akarnád küldeni. Azonban a "Fax küldése -  a varázsló befejezése" című ablaknál nem nyomsz befejezést, hanem helyette a "Fax megtekintése" gombot nyomod.

 

Megnyílik a Windows kép és faxmegjelenítő. Jobb alsó részén az utolsó előtti gomb: bezárás, megnyitás szerkesztésre. Megnyílik a Paint. Elmented a képet .tiff formátumban.

 

Ugyanígy elkészíted a másik dokumentumot, lesz tehát 2 db .tiff képed.

Intézőben kijelölöd mindkettőt a Ctrl+kattintás módszerrel, vagy Ctrl+A, értelemszerűen. Fájl menü, Nyomtatás. A következő ablakban a két kép legyen kipipálva, majd tovább haladva nyomtatás faxnyomtatóra, "Teljes oldalas fax" opcióval. Átkerülsz a faxvarázslóba, innen már ismerős a folyamat.

 

A végén ismét megnézheted ellenőrzésképpen ("Fax megtekintése"). Itt felhívnám a figyelmet Windows kép és faxmegjelenítő középső részén lévő gombokra, amelyekkel lapozni lehet a fax oldalai között.

Előzmény: febal (32205)
robicsek Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32207
ugyan én se értem minek 2006ban fax, de szvsz nem bonyolult egy excel táblát wordbe bemásolni, onnantol egy word dok amit kuldhetsz, aztán mehet, nem?
Előzmény: febal (32205)
rali Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32206
Nem tudom, sose használtam még.
Előzmény: febal (32205)
febal Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32205

Sziasztok!

Használja v-ki a WinXP WinFax konzolját?

Hogy lehet (ha lehet egyáltalán) tőbb oldal faxüzenetet összerakni, hogy az egy hivással elmennjen az egész (pl. 1oldal Word-ből + 1 oldal Excelből)

A régebben használt BitWare-ban faxformátumba "nyomtattam", majd amikor egy tőbb oldalas faxot akartam összeállítani az Atashment"-re kattintva lehetőséget adot az ujabb elözőleg faxformátumba "nyomtatott" táblázatot, szoveget vagy rajzot a faxhoz való hozzácsatolásához.

WinXP WinFax-ba ezt a lehetőséget még nem fedeztem fel.

SEGITSETEK!

DJG Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32204
Ha már úgyis keresztet vetsz rá, nem akarod elôbb a telepítôcédés javítást kipróbálni? Azért van némi esélyed, hogy összejön...
Előzmény: oldember (32201)
rali Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32202
Szánd rá magad, nem olyan borzalom az.
Ha nem tökölsz itt napokig, már rég készen lennél.
Előzmény: oldember (32201)
oldember Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32201

Nahát rali, mintha kést vágtál volna a hátamba!  €:-)))))

 

Nem, nem, nem igaz csak vicceltem.

Látom viszont szomorú sorsomat,mert borsódzik a hátam ha meghallom ezt a szót: FORMAT, formatálni, stb. 

Előzmény: rali (32199)
Rezorr Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32200

Ilyen nálam is.

Csak a Tesz-Vesz hirdetése hiányzik Nálad :-)

Előzmény: oldember (32198)
rali Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32199
Formatáljál.
Előzmény: oldember (32198)
oldember Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32198

Igen, azt már korábban megpróbáltam. Talán az volt az első reakcióm, de nem változik semmi(ne kérdezd miért, mert foggalmam sincs) sőt ez a visszaállítási pont is eltünt ugyanezzel a lendülettel.

A másikat megpróbálom.

Kérdés:

Nem tudom, hogy csak  rémeket látok már és nálatok is így van, de mintha  azóta amióta ez a IE7 cirkusz van jelenne meg ez a felirat :

Nem csak a Startlapon!
Előzmény: DJG (32196)
DJG Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32197
Természetesen nem úgy gondolok rá, és én is felteszem az összes javítását (az MBSA nem is hagyná, hogy ne tegyem fel).

Üdv,
Gábor
Előzmény: Törölt nick (32192)
DJG Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32196
Minden MSI-telepítô automatikusan csinál egy rendszervisszaállítási pontot, nyilván csinált az IE7 is. Azt kellene elôször visszaállítanod.

A másik, amire gondoltam, ahhoz igen, a telepítôlemez kell, és arról kell menetközben a kijavítást választani, az újra felmásol minden fontos fájlt, de a programjaid, adataid megmaradnak. Azért, mielôtt nekiállnál, még várd meg mások tanácsát is.

Üdv,
Gábor
Előzmény: oldember (32193)
oldember Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32195

Már nem tudom így utólag, de más hiba is kiderült, sajnos visszaállítási pont nincs korábbi mert akkor csinált egyet a telepítésnél( legalábbis én úgy látom, hogy akkor készült)

Viszont, félve ugyan, de megkérdezem: hogyan tudnám az alábbi Backupot  felhasználni a legkisebb "veszteséggel". Valaki emlegette a full reinstallt, ha lehetne szivesen elkerülném. 

Ez a C. meghajtóról készült és szinte csak a Windows XP Pro, az Office2003 és még pár apróság ami eleve odatelepül. A programok 85-90%-a a D: partición van.

 

Igaz, novemberi de azóta túl nagy változás nem történt. Ha a normál módon kell vissza tenni, akkor ugye le kell takarítani mindent a    C: particióról és utánna feltenni a Backupot.

Ez OK.

Én viszont arra lennék kíváncsi nincs-e valami köztes megoldás. Tehát úgy is kérdezhetném nincs-e valami "kiskapu".

Ha baromságot kérdeztem, akkor felejtsétek el!

 

Előzmény: Gavriel (32194)
oldember Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32193

Háááát, igen már szánom- bánom a "bűnömet" (amivel magamat büntettem), de tényleg a IE7 béta angol  változatát sikerült feltenni. Próbáltam azt a változatot is hogy mégegyszer feltenni és uninnstallal ujra leszedni, de nem hagyja magát mégegyszer intallálni sem, tehát nincs mit uninstallálni . 

Pedig megfogadtam, hogy nem ugrom be holmi bétás dolgoknak és ennek ellenére elcsábított a "kisördög". Igérem, hogy a környékét is elkerülöm, csak egyszer sikerüljön megszabadulni.

Most már próbálnék szabadulni de azt hiszem hogy csak egyre beljebb vergődök.

 

1. Némi fényt látok az alagút végén ezzel a kijelentéseddel:

"Ha Prof, akkor ki lehetne próbálni egy rendszerjavítást. "  Persze csak akkor, ha jól értelmezem és arról van szó, hogy a telpítőjével újra elindítani?

2.  Most a Maxthon böngészőt használom(nagy megelégedésemre), de ha jól tudom akkor ez is IE motorral megy.

A  Firefox talán, de  a nagy csillogás sokat "eszik". Ha,jól  tudom.

Előzmény: DJG (32181)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32192
DJG!

Itt arról van szó, hogy nem fogja tudni használni a rendszerét, és onnantól kezdve, tök mindegy mivel bőngészne, még mi lenne biztonságosabb.

Igy lényegtelen, hogy egyetértek-e veled vagy sem. :)

Megoldás kell az oldembernek.

Az IE service pakjai anno a fél rendszert cserélték ki win9x vonalon. Híba ugy gondolni rá, mint sima browserre.
Előzmény: DJG (32190)
rali Creative Commons License 2006.02.05 0 0 32191
Erős rés a bástyán.
Előzmény: DJG (32190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!