Keresés

Részletes keresés

Vosseler Creative Commons License 2020.02.08 0 0 23910

De nem az a víztérkód, mint ahogy a Balatonon sem a "balaton" a víztéskód. A Pest megyei Dunának egyébként, 13-031-1-1 a kódja. A Többit meg ITT találjátok.

Előzmény: Törölt nick (23903)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23909

Én sem járom körbe a tározót minden alkalommal. 😋

Előzmény: lapar (23907)
lapar Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23908

A stupek tudtommal az a nagy úszó, amivel a csalihalat felszinen felkináljuk a ragadozónak (harcsának leginkább).

Az más kérdés, hogy a bejuttatáshoz lehet használni az általad említett "behúzós" módszert.

Előzmény: Törölt nick (23895)
lapar Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23907

annyit nem tudok egy nap bejárni :-)

Előzmény: Törölt nick (23903)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23906

Mindig azt írom be ami a területiben is írva vagyon. Kapják be, ha nem bírják nagyítóval kiolvasni. Én se tudom a hangyafasznyi betűjüket.

Előzmény: csoppika (23904)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23905

Nem az van a területibe írva. :)

Előzmény: Törölt nick (23903)
csoppika Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23904

5 számjegy se???😂😂😂 Én idén jöttem rá, hogy csak annyit kell beírni...

Előzmény: lapar (23900)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23903

"Duna 1708 - 1630 fkm"

 

Én ezt írnám be. 

Előzmény: lapar (23900)
L_áma Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23902

!

Előzmény: lapar (23894)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23901

Tényleg úgy kell beírni ahogy meg van adva, különben ejnyebejnye lesz. Írjad csak!

Előzmény: lapar (23900)
lapar Creative Commons License 2020.02.07 0 0 23900

Megvan az állami jegyem.

Néhány megjegyzés: 14 lap van benne fogásösszesítő címen, ebből én egyet szoktam kitölteni. Nekem elég lenne 1000 Ft is akkor (500) , a 3000-et meg kérje attól, aki teleírja az egészet.

Röhej még a vízterület neve rovat, ahol azt írja, hogy a Területi engedélyen található.

Ez meg a következő:

"Duna folyó 1708 (Ipoly torkolat)-1630 fkm szakasza, és mentetlen oldali ágai."

bizonyisten beírom, oszt silabizálja ki, aki tudja! :-)

Tavaly csak azt írtam, hogy Duna, de az nem volt szabályos :-)

Az csak a hab a tortán, hogy a hülye víztérkód sem fér el a helyén.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23899

Már várom, hogy mikor fogják a drónhelikoptert nevesítetten is betiltani.

Előzmény: BWels (23897)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23898

Ez a Tiszatavi módi a behordást és bepottyantást akarta tiltani. A stupekólmost pont nem. Jelezni kell az illetékes elvtársaknál.

Előzmény: BWels (23897)
BWels Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23897

Tökéletesen igazad van, valakiknek zavar van a fejükbe.

Igen ez a "behuzós" kifejezés tavaly vagy tavalyelőtt jelent meg a Tiszatavon. Ekkor alakították ki a pontyozók számára.

Ez van az idei T. t. horgászrendben. 

 

"11. A végszerelék behúzással történő bejuttatása csak és kizárólag behúzós területi jegy birtokában engedélyezett. Ilyen típusú területi jegy nélkül, parti vagy csónakos horgászat esetén a szerelék vízbe juttatása csak és kizárólag a partról vagy a csónakból elvégzett dobással engedélyezett. A végszerelék vízbe juttatása után attól eltávolodni tilos. Az etetőhajó használata tilos. "

 

Tehát mint pontyozó csak etetőhajóval tudnám a szereléket behúzni, de az tilos. 

Mint pontyozó akkor így gumicsónakkal beviszem, behordom.

Szerelék et potty, felkapokar kihajtva, kievickélek a partra. 

Szerintem is behordásnak kéne feltüntetni. 

Előzmény: aamen (23893)
aamen Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23896

én ca. 2006-ban kezdtem bojlizni
nem behordva, dobva, de önakasztós rendszerben
ritkábban bojlival gyakrabban pellettel csalizva
többnyire a velencei tavon
az első években jól adta, aztán egyre kevésbé
általában évi 10-20 alkalmat - estét - szoktam rászánni a módszerre, hol több hol kevesebb eredménnyel
munka után ott kinn üldögélni, szundikálni jó
tavaly például konkrétan nulla halat fogtam így, tavalyelőtt egy nem túl nagy pontyot, előtte két évig semmit
idén nem váltok már oda jegyet, ahol mostanában horgászok - tisza - ott bár sokat próbáltam, nem a bojlis módszer hanem a feeder adja jól a halat
nagyon jól
a vicc hogy a feederen az egyik legtutibb csali a bojli
rendesen etetőkosárral csúszóra szerelve
és kiadja
a világ változatos

Előzmény: lapar (23894)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23895

Annyira tipikus.... Seggfejek.

KHESZ-nél már letisztázták a dolgot, az Ács Józsi féle túlpartra történő átgumicsónakozás és bepottyantás, az etetőhajós bepottyantás az behordás.

 

A stupekólom partról történő behajítása, majd a halacska lassú behúzása a damil visszahúzásával az teljesen más.

Előzmény: aamen (23893)
lapar Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23894

Nekem arról az a véleményem, hogy halászat, bármilyen új szabályt hoznak. Csak a "botvivős" kapást látni, az meg gyakorlatilag önakasztás.

Előzmény: aamen (23893)
aamen Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23893

asszem a balaton kapcsán hallottam így a kifejezést először hogy behúzós horgászat behúzós horgászrend behózós horgászjegy, onnan vette át a tisza-tó és mindenki más is

Előzmény: Törölt nick (23891)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23892

De ez is csak azért, mert semmi sincs tisztességesen leírva, megfogalmazva, csak a szófosás és a pénzlenyúlás megy.

Előzmény: Törölt nick (23891)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23891

Ó a szent töketlen ökrök... Egy hülye kitalál valamit a többi meg majmolja ész nélkül. Idióták.

Előzmény: aamen (23889)
csoppika Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23890

Hellyel közzel 10 éves korom óta horgászom... (15 év szünettel...no ez alatt a halbőség eltűnt)Akkoriban is a spiccbotos úszózás jött be(mogyoróbottal még, birkalegeltetés közben)... De errefelé a spiccbotozást kb el lehet felejteni. A halak, bármilyen itteni folyóvízre megyek, 1 víz(ez egy a Mosoni Dunából leágazott kanális)kivételével a túlsó oldalon vannak...

Előzmény: Törölt nick (23886)
aamen Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23889

"A behúzás az a stupekosdi. Behajítanak egy ólmot 2 damillal, visszahúzzák a madzagot ráakasztják a halacskát"

a magyar nyelv fejlődésének mai stádiumában a behúzás alatt a behordást érti nagyjából mindenki
a behordást mint kifejezést nagyon régen hallottam, régi horgászrendekben a tilalmak között így szerepelt
meg a hangzása is olyan pejoratív volt
a bojlisok lenyúlták a behúzás szót, így került be horgászrendekbe amikor legalizálódott
asszem

Előzmény: Törölt nick (23888)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23888

"Ahol most horgászom, ott engedélyezett a behúzós horgászat tavasztól őszig, télen nem, így

nem számít hogy rosszul dobok (van csónakom)."

Kevered. Amiről te írsz, az a behordás. Csónakkal beevezel és bepottyantod, vagy etetőhajóval beküldöd és lepottyantod. Nem egy nagy waszizdasz.

 

A behúzás az a stupekosdi. Behajítanak egy ólmot 2 damillal, visszahúzzák a madzagot ráakasztják a halacskát és visszahúzzák a vízbe. Tulajdonképpen belódíthatnád hallal is, de szétcsattanna a vízen, meg nem is tudnád olyan messzire dobni. Ügyes dolog.

 

A lényeg ott van, hogy a stupekkel ugyan úgy el lehet bénázni mint a kishalas-etetőkosaras bedobást, addig behordásnál ilyen nincs, centipontosan teszed oda ahova akarod.

Előzmény: Törölt nick (23886)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23887

Télen sosem horgászom, mert nem szeretem a hideget.

Ragadozóra még nem horgásztam sosem, abban nagyon kezdő lennék.

Legyezni is meg akarok majd tanulni.

A távdobást próbáltam megtanulni nagyon sokáig, drága (120E ft-os felszereléssel is), azzal sem ment több mint 50-60 méter ami elég komikus volt a többi hogásznak...

Szóval sok mindenben nem vagyok jó (vagy kifejezetten rossz vagyok), és vannak korlátaim,

de mégis sikerült megtalálni azokat a helyeket módszereket, etetőanyagokat, amivel így is tudok halat fogni néha.

Télen kimenni és fogni, na az nagy ritkaság, ezenne bosszankodj.

Én ezért (sem) megyek ki tálen.

Majd május közepétől október közepéig-végéig. Nálam eddig tart a horgásszezon.

De ekkor nyomatom végig.

Télen meg csak készülgetek rá és tervezgetek, vagy egyszerűen csak mást csinálok.

 

 

Előzmény: Törölt nick (23886)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23886

Szia:

 

Ne keseredj el, én is így voltam az első 4-5 évben.

Talán a 2. vagy 3. évben nyár közepén fogtam néhányszor sok és szép ezüstkárászt, meg talán évente egy-egy pontyot.

De tavasszal, és ősszel sosem semmi.

Igazából egész évben semmi, csak nyáron vagy 2 hónapig.

De legtöbbször betliztem, az olyan kocka helyeken is, ajol más sz@ar -rá fogta magát..

Nagyon elkeserítő volt, napijegy, etetőanyag felszerelés , kiadások stb és legtöbbször semmi.

 

Nekem segített hogy együtt horgásztam egy régi nagy horgásszal, no nem teljesen együt, de mindig

nem messze egymástól, és sokat tanultam tőle.

Tőle a legtöbbet, de itt sok a régi öreg horgász, akikkel ha beszélgetsz néha kicsit szívesen mesélnek, tanítanak.

Egyáltalán nem titkolják a módszerüket, sokan még tanítgatnak is.

Én itt már legalább 10-15 ismerős általában használt szerelékét, csaliját, szokásait ismerem, pedig van aki 50+ éve horgászik itt.

Van aki csak 40+, de az apja meg újabb 50+ itt, szóval azért van tapasztalat.

Szerelés, azon múlik a fogás 50%-a.

Aki mást mond, csak azért, mert nem volt része még olyanban, hogy valami alapvetőt megváltoztatott, és az addigi kapástalanság

egyértelműen átment gyakran előforduló fogásba. Nekem volt ilyen, de a műhely titok az titok, legalább 5-6 év kellet mire rájövök.

Igazából csak most nyáron jöttem pár alapvető dologra rá....

Na nem kell drága holmi...de sok minden technikát tudni érdemes.

Évszakra lebontva ez változhat is, ráadásul.

A legjobb ha sokat horgászol együtt egy gyakorlott évtizedes horgásszal, és lemásolod a szerelékét és technikáját kb.

Azt is figyeld, hogy az évszakokkal haladva miket változtat.

És sokat beszélgetsz vele, mert bár kicsit titkolják, de egy havernak végül csak mindig elárulnak egy-egy kisebb titkot, a végén összeálla kép.

 

De így még mindíg csak igen gyéren vagy nem is nagyon jönne a hal.

Nekem részletesen elmagyarázta csak barátságból, hogy hol vannak a fenéken a jó helyek, és melyikre hol mivelmire lenne érdemes menni.

(Az ő horgászterületétől kicsit arrébb.)

Na ez hozta az áttörést, és ma már sok mindent értek és tudok is, amit az újságokból vagy könyvekből nem lehetmegtanulni, de azok is segítettek kicsit persze.

 

Idegen helyen azért nehéz még mindig, de már ott is jobb mint régen.

 

Na most már másabb, most tavasszal is fogogatok, persze elég keveset, többnyire csak keszegeket.

Nyáron jún közepétől október közepéig szoktam most már szépen fogni, pontyokat, amúrokat, keszegeket stb is.

Így most már jó a peca, és nem kedvetlenít el az sem, ha 2-3 nap kapás nélkül telik el.

Ha nincs kedvem úszózni (szeretek, de csak ha néha legalább jön a keszeg), akkor berakom a "nehéz felszerelést (az egyik bot mindig az),

és pontyozom, amúrozom, de igazából a lényeg az, hogy ha nagy halra megyek az rikán jön, úgyhogy olvashatok, tanulhatok, aludhatok, mobilozhatok. Volt hogy filmet néztem a mobilon (nagy pótakksival). 

 

Dobni most sem tudok távolra, max 60 méter. (Ez röhejesen rövídnek tűnhet, de ez van).

Jó ha megtanulsz úszózni, mert az nagyon élvezetes tud lenni, és gyakran igen jól szórakoztat

főleg ha az úszóra jön az apróbb hal, az etetőkosárra meg semmi.

Ha pedig senki nem fog semmit (mindenki etetőkosarazik), de te fogsz 2-3 pontyot úszóval

(ilyen is volt, igaz csak egyszer) , no az valami diadalmas érzés.

 

Ahol most horgászom, ott engedélyezett a behúzós horgászat tavasztól őszig, télen nem, így

nem számít hogy rosszul dobok (van csónakom).

 

És mindíg sokat olvastam és kísérleteztem az etetőanyagokkal,van 2-3 tuti receptem is,

amik házi saját olcsó receptek (én nem bojlizik), és jól működnek de ezek 7 pecsétes titkok.

Évek alatt ez is kialakul majd- persze csak ha nem mindig a bolti anyagon vagy.

 

Szóval kitartás.

Minden kezdet nehéz, senki sem úgy született a világra, hogy magától ment neki minden.

Általában vagy volt egy rokon barát v. haver horgásztárs, aki megtanította a dolgokat,

vagy tényleg 5-6 (10?) évig próbálkozott mindennel, mire nagyjából eredményes horgász lett valakiből.

Ja és olyan is van, hogy egy általában jó helyre akár egy egész évben rás se mennek a halak.

Főleg ha nagyot változott a vízmélység, változhatnak a helyek is.

Ott olyankor etethesz arannyal is, akkor sem fogsz fogni semmit.

 

 

 

Előzmény: csoppika (23883)
L_áma Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23885

Ilyenkor a szomszédba kell menni forraltborozni. Ma kicsi csendesebb volt az idő, de előtte két nap metsző hideg bolond szél.....

Előzmény: _DREAM_ (23884)
_DREAM_ Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23884

Ilyenkor "lavórra" kell menni, a tápos pontyok ilyenkor is esznek!

Előzmény: L_áma (23881)
csoppika Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23883

A tavalyi fogási naplóba. 48 nap pecára került 1db 5 kilós ponty, azt is a haver botjaval fogtam, míg síelt..

A többi "fogás", 1-2 karcsi esetenként, de azok valahogy minsig "megszöktek" a haltartóból...

Előzmény: csoppika (23882)
csoppika Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23882

Mindegy...én ott se tudok fogni, ahol mások igen...

Még kárászt se tudtam tavasszal, a szomszedom meg mellettem fogta őket... Igaz Ő műanyag kukoricával lebegtette, nekem is adott, de kb az én cuccomat nem tudta tartani... Szóval ott se nagyon fogtam, azon a kis folyócskán🤔

Előzmény: L_áma (23881)
L_áma Creative Commons License 2020.02.06 0 0 23881

Értem én..... csak nem. Az esélyek a halfogásra nem sokkal jobbak, mint a lottóra. 

Előzmény: csoppika (23880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!