Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2007.12.06 0 0 92
Azt gondolom, hogy a legtöbb Firenzét járt magyar ember nem sokkal több időt tud szánni erre, vagyis Dóm tér (Dóm, Battistero bemenős), onnan séta a Piazza della Signoriára (Palazzo Vecchio elég kívülről), onnan séta az Arnóhoz (Ponte Vecchio). Ez Firenze szíve, ezt mindenkinek látni kell, aztán ha tetszett, legközelebb jöhetnek a részletek:-))) Persze kérdés, mivel mentek, mert ha  kocsival, akkor fenn a Piazza Michelangelónál kellene kezdeni, megnézni fentről a város, ott hagyni az autót az ingyenes parkolóban, busszal lemenni a Dóm térig. A városban nagyon nehézkes a parkolás.
Előzmény: 28k (89)
Frajti Creative Commons License 2007.12.06 0 0 91

sttem tegyetek egy belvárosi sétát, nézzétek meg a ponte vecchiot, az uffizit, onnan át a Dómhoz, ott üljetek meg a kedvenc helyemre, és egyetek helyettem tradizional akármi spagettit, és a receptjét szerezzétek meg. :)najo, a vége nem olyan fontos, de a helyetekbe becsücsülnék eme hangulatos helyre:

 

http://www.frajt.hu/fio/images/Firenze0026.jpg

Előzmény: 28k (89)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.06 0 0 90
Fél nap alatt? Szinte semmit... Szerintem válasszatok ki magatoknak egyvalamit (pl. Dóm), és nézzétek meg alaposan. De ha igazán meg akartok ismerkedni a várossal, az több hetet is igénybe vehet.
Előzmény: 28k (89)
28k Creative Commons License 2007.12.06 0 0 89

Sziasztok!

Mit lehet fél nap alatt megnézni Firenzében? Minél többet szeretnénk látni, de ezúttal sajnos csak ennyi időnk van.

prütsög Creative Commons License 2007.06.05 0 0 88
a visa electron nem alkalmas netes fizetésre.
Előzmény: Babkompót (87)
Babkompót Creative Commons License 2007.06.05 0 0 87

Sziasztok,

 

tud valaki olyan foglalási oldalt mondani az Uffizi Képtárba, ahol nem csak az "izmosabb" bankkártyákat fogadják el, hanem esetleg a Visa-electront is?

Köszönöm előre is: BK.

Catella Creative Commons License 2007.05.21 0 0 86
Siennát nem lehet kihagyni (szvsz)!
Előzmény: LACARAPTOR (84)
anblock_italia Creative Commons License 2007.05.21 0 0 85
Nem könnyű a probléma:-)
Mivel ezen a fórumon jelentkeztél és nem a Toszkánáson (Toscana saját szemünkkel), ezért gondolom Firenze is szerepel az elképzeléseidben. És egy nap Firenzében nem sok, de a kezdő lökéshez majdnem elegendő:-)
Szerencsére az ősz még messze van (mi is akkor és arrafelé megyünk majd), így van sok időd. Ajánlom mindenképpen a fenti Toszkánás fórumot, ahol alaposabban foglalkoztunk több várossal, (hogy melyekkel és hol, azt majd a napokban beírom a fórumba hsz-szám szerint), valamint ajánlanám a "6 nap Firenze" topicot, ahol talán megtalálod azt, amire Firenzéből kíváncsi lennél. A részletekre meg majd később visszatérünk, lassan én is kezdem a magam programjának kidolgozását.

Ja, és természetesen ajánlom a www.gportal.hu/toszkana weblapot:-)))
Előzmény: LACARAPTOR (84)
LACARAPTOR Creative Commons License 2007.05.20 0 0 84

Sziasztok Fórumozók, helló anblock!

A tavaly őszi Nápoly után most őszre egy kis toszkánai előjátékkal összekötött Korzikát tervezünk.

Kérdésem, hogy ha két és fél napotok lenne, mit ajánlanátok megnézni? Melyik várost nem lehet kihagyni, mire mennyi időt szánnátok, hol szálnátok meg?

A harmadik napon délelőtt átkompozunk aztán Korzikára.

Tehát? Ki mit ajánl?

Előre is köszi az infókat!

Laca

prütsög Creative Commons License 2007.05.08 0 0 83
nem vakuztam, csak fénygyűjtös a gépem, vagy mi..:) és ahogy anblock is írja, lehetett villanyt venni is:)
Előzmény: Frajti (80)
anblock_italia Creative Commons License 2007.05.08 0 0 82
Több helyen, pl. a Rosselino kápolnában, de a nagy mozaikos oltár feletti résznél is, vagy a sekrestyében lehetett villanyt gyújtani 1 €-ért, akkor azért valamire alkalmatos lehetett a fény. Ha jól emlékszem a másik Firenzés topicon tettem is fel néhány videós képet. Fényképezőgéppel biztos jobb képeket tudtam volna csinálni.

Persze ennek a templomnak a szépsége nem a részletekben rejlik:-)))
Előzmény: Frajti (80)
Frajti Creative Commons License 2007.05.08 0 0 81
most elbizonytalanodtam, vakuztál is? :)
Előzmény: Frajti (80)
Frajti Creative Commons License 2007.05.08 0 0 80

állvány?

 

nemtudom, de ez sokkal  világosabbnak tűnik, mint mikor ott voltunk. tényleg nem értem :S

Előzmény: prütsög (79)
prütsög Creative Commons License 2007.05.08 0 0 79
Előzmény: prütsög (78)
prütsög Creative Commons License 2007.05.08 0 0 78
én csináltam ott fotókat:)
Előzmény: Frajti (77)
Frajti Creative Commons License 2007.05.07 0 0 77
Igen :)
Előzmény: prütsög (76)
prütsög Creative Commons License 2007.05.07 0 0 76
szia, a san miniato az az a templom, ami a michelangelo tér felett van?
Előzmény: anblock_italia (73)
anblock_italia Creative Commons License 2007.05.05 0 0 75
Valóban elég sötét volt, azért én videózgattam, nem valami csúcs, de emlék:-) Mi a megérkezésünk délutánján egyből odamentünk, csak utána elfoglalni a szállást. Ez jó is volt, de azért izgultunk is a szállás miatt, úgyhogy annyira nem tudunk ellazulni:-(
Ezek a galambok biztos most is ott laktak:-)
Előzmény: Frajti (74)
Frajti Creative Commons License 2007.05.04 0 0 74

Gyalog mentünk Firenzébe mindenhova.:)

Minden teljesen közel van. Na jó, igaz, lerohadt a lábunk minden este, de megérte :)

 

Voltam benn, de borzasztó sötét volt odabent a szemnek is, nemhogy a fényképezőmnek, látszik is a belül készült fotóimon a zajosság (nagyobb ISO), meg a bemozdulás is. Ott nem lehetett fotózni.

 

Nekem a hangulata és a környezete nagyon nagyon bejött. Meg azok a fák, a látvány. Hú, ott pihentem ám egy nagyot a korláton. :)

Előzmény: anblock_italia (73)
anblock_italia Creative Commons License 2007.05.04 0 0 73
Érdekes, a képeken éppen gyönyörűnek tűnik az Arnó vize:-(
Valahogy azt érzem a szavaidból, amit én is éreztem az első alkalom után, nem a teljes elégedettséget. Különben talán nem is veszed észre a kicsi zuhanyfülkét. De szerintem ezzel sokan vagyunk így, valaminek valamikor történnie kell bennünk ahhoz, hogy annyira összeszoruljon a szívünk a képeid láttán. És ha adsz rá még esélyt, ez előbb, utóbb megjön:-) Én sem voltam valami nagy reneszánsz rajongó, sőt, most sem vagyok az, ami igazán megérint, az a történelem, az évszázadok. Meg valami, amit nem tudok kifejezni:-)
Örülök, hogy voltál benn a templomban (San Miniato), mert képet nem láttam róla, aggódtam, hogy csak kívülről láttad. Biztos, hogy Firenze legszebb temploma! A kilátás, a hely, a temető csak bónusz:-) Gyalog mentetek fel netán? Ha én még egyszer arra járnék, akkor busszal mennék fel, és gyalog jönnék le.
Előzmény: Frajti (72)
Frajti Creative Commons License 2007.05.04 0 0 72

Megpróbálok egy kis beszámolót tartani, bár így nehéz. Nem tudom, hol is célszerű belefogni, így előre elnézést kérek, ha netalán kicsit szedett-vedett lesz. :)

 

Vonattal ripsz-ropsz átértünk Rómából, úgyhogy tulajdonképpen 11 után alig valamivel elfoglaltuk a szállást. Hát nem tudom, kinek milyen tapasztalata van Firenzéből szállás kapcsán, én nem feltétlen ajánlanám a továbbiakban a helyet másoknak. Via Nazionalen a Hotel Nazionale volt, hát ez az épület második emeletén volt. Elég drága ahhoz képest, hogy milyen volt. nagyjából tiszta, bár a bőröndöm királyul poros lett. A zuhanyba nem volt hova tenni a tusfürdőt, és én is alig fértem benne, pedig nem vagyok elefánt méretű. Egy normál testalkatú férfi nem hiszem, hoigy élvezte volna.

 

Közel volt a központhoz, ez a lényeg. Legközelebb, ha netán mennék, nem itt fogok megszállni. :)

 

A város hangulatos, barátságos. A Campanile és a Boboli kert volt a kedvencem. Az Arno döbbenetesen mocskos. A fotóalbum végén lévő éjszakai Vecchio képek is ezért nem gyönyörű tükröződősek. Vszeg ott eresztik meg valahol a szennyvizet, úgyhogy a szép folt ennek köszönhető. Kicsit morci voltam miatta.

 

Szóval a Boboli.zseniális, aki ezt eddig kihagyta, hát sose tegyek. Nagyon nagyon bejövős. :) Gyönyörű virágok, levegő, és egyáltalán, természetszeretőként kötelező látnivaló. :)

Uffizzi sajnos kimaradt, későn értünk már oda, és olyan sor volt, hogy nem tudtunk utolsó napunkon erőt venni magunkon, így az egyszerűbb megoldást választottuk, és felmásztunk a dómba. :)

Az vigasztal, hogy kevéssé vagyok reneszánsz rajongó, valószínű jobban bánnám, ha Londonban kihagytam volna Vettrianot... :) Vagy az impresszionistákat Párizsban... :)

 

Firenzében szerettem bele a mangó fagyiba, ami örök kedvenc lesz. A legjobb, de tényleg. Mindenkinek szívből ajánlom.

 

Ja, és anblock! Kösz, hogy oly sokat "istenítetted" a San Miniato al Monte-t. Valami gyönyörű helyen van, és valami gyönyörű a templom. Megérte oda is felmászni. :)

 

Összességében nagyon jól éreztem magam Firenzében, bár sajnos volt egy pici árnyék, Róma-függőként már nagyon vártam Rómát. :)

 

Ha bárkinek bármilyen kérdése, kérése volna, szívesen válaszolok, ha tudok. :)

 

 

Catella Creative Commons License 2007.05.04 0 0 71
Nekem különösen a közeli háztetők tettszenek és az éjjeli képek!
Előzmény: Frajti (69)
anblock_italia Creative Commons License 2007.05.04 0 0 70
Nagyon szépek, az időjárás igazán kedvedben járt. Az Arnós képek:-))))))))))))))))))))))) Az utcás képek:-)))))))))))))))))))) A Bobolis képek:-)))))))))))))))))
Előzmény: Frajti (69)
Frajti Creative Commons License 2007.05.04 0 0 69

Na, első körben eljutottam ama magasabb szintre, hogy a fotókat itt  meg lehet tekinteni. Válogatás nélküliek, úgyhogy ha valami véletlen azonos szögből, 623x van, sorry.  Csoportoskonvertálásra volt csakidőm :(

Catella Creative Commons License 2007.05.03 0 0 68
Amíg várunk, addig egy kis olvasnivaló: http://www.hhrf.org/europaiutas/65/48_50.pdf
anblock_italia Creative Commons License 2007.05.01 0 0 67
Izgatottan várjuk a beszámolót:-)
Előzmény: Frajti (66)
Frajti Creative Commons License 2007.05.01 0 0 66

itt is jelzem, mejöttem :)

 

 

Vecchio
anblock_italia Creative Commons License 2007.04.30 0 0 65
Mi sem hagytuk ki, hogy is hagyhattuk volna ki az Archeológiai múzeumot, csakhát szégyen ide, szégyen oda, nem voltunk még benne, ezért talán nem érdemei szerinti mennyiségben írtunk róla. De még a kertjéről is találtam a neten képet, de azt nem tudtam, hogy csak szombaton látogatható, ez fontos információ, majd beírom! Köszi. És tényleg nagy örömömre szolgál a méltatásod, mert bizony több héten át minden esténket  órákon át ezzel töltöttük és jó olvasni, hogy megérte!
Előzmény: tifosA (63)
tifosA Creative Commons License 2007.04.30 0 0 64
bocs az óriás betűkért a 2. bekezdésben
tifosA Creative Commons License 2007.04.30 0 0 63
Ja, okulásra semmi szükségetek, az ott úgy volt megfelelő, alaposabb, mint bármilyen útikönyv. A szakmámból adódóan :) nekem is evidens mindent irodalmi, művészettörténeti perspektívából nézni, pláne egy ilyen helyen, gondoltam én még itthon. Csak amint megérkezel, elkap, beszippant a város, annyira egy helyen van és annyira sok minden, hogy képtelenség bármiféle előre eltervezett rendszert tartani. A klasszikus városnézés ritmusát igazán az törte volna meg, ha összejött volna egy Fiorentina meccs!!!!, de erről le kellett mondani, így csak a Stadio felé zarándokoltunk el.

Az általtok ajánlott programon kívül, ha valaki egy picit több időt tud Firenzében tölteni, ne hagyja ki a Museo Archeologicot (mondom úgy, hogy én töris is voltam) – a kertje kicsi, de gyönyörű, sajnos, csak szombatonként látogatható, mi minden nap mellette sétáltunk el, a szintén a közelben lévő Zsinagógát, na meg az olasz parkokat, játszótereket, pl. a Piazza Massimo d’Azeglio, ha már ezen a környéken járunk, (jó kis focipályával) az egyik sarkán álló házban Reymont élt…

Előzmény: anblock_italia (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!