Keresés

Részletes keresés

sili28 Creative Commons License 2016.02.06 0 1 16052

8 elhunyt férje

 

Elnézést ez így helyes, 8 éve elhunyt férje.

Előzmény: sili28 (16051)
sili28 Creative Commons License 2016.02.06 0 2 16051

Hello

 

Egy olyan kérdésem lenne hogy édesanyám jelenleg C2 kategóriájú rokkantsági ellátást kap,következő felülvizsgálat ideje nála 2018.09  Nyugdíjba legkorábban kora alapján 2021.12.31 után mehet.  Jelenleg kap rokkantsági ellátást+özvegyi nyugdíjat férje után, aki 1995 halt meg. Kérdésem a követköze lenne.  Ha 2018 felülvizsgálat után lejjebb sorolnák be, tavaly is épp hogy bele eset mert 50% egészség károsodást állapítottak meg nála és talán ez a kategória a 49-72% egészségkárosodottaknak van, vagy mikkor elmehet majd rendes nyugdíjba akkor elvesztheti a özvegyi nyugdíját, ha mondjuk bizonyos feltételek akkor nem lesznek meg?

 

Azért kérdem mert a héten találkoztam egy ismerőssel aki mondja, mivel a második lánya is végzett az iskolával tavaly, így már nem jár a családi pótlék de már az 8 elhunyt férje után se kapja az özvegyit, mert a lány kikerült az iskolából neki meg még van vissza nyugdíjig 11 éve és eddig csak a lány miatt járt neki az özvegyi! Válaszokat,segítséget előre is köszönöm.

 

Üdv

sorsjegyárus Creative Commons License 2016.02.06 0 3 16050

A papiros elbirálásokkal kapcsolatban csak az a bvéleményem, hogy kiváloan alkalmas arra, hogy mindenkitől annyi pénzt veszbek el amennyit akarnak, mert "álfelgyógyitásokat" végeznek. A fellebbezéseken betartják a szokásjogot senki sem sz... a saját fészkébe. Az eseteg többségében arra lehet számitani, hogy legjobb esetben meghagyjákamit már megállapitottak,de gyakori a csökkentés is. Utána mehet az ugyfél  a Munkügyi biróságra. Amig ez a procedura végett nem ér pl. rehabos esetén nem kap egy fillért sem sőt még fizetheti a saját TAJ költségét is, hogy legyeb egászségbiztositása.

 

sorsjegyárus Creative Commons License 2016.02.06 0 2 16049

Néhány nappal ezelőtti hozzázólsomban felhivtam sorstársaim és minden érintett figyelmét arra, hogy a papiros elbirálások után aggályosithatják a jogositványunk használatát. Engem a mai napra rendelt be Miskolci székhelyü nrszh, mert a papiron végzett komplex vizsgálat alapján nem elég hogy havi 6.000 Ft-tal csökkentette a járandóságomat, aggályosnak tartja,hogy jogositványom van. Bew kellett fizetni 4800 Ft vizsgálati dijat plussz a benzinktg. a mai napom 12000 Ft-ba került. Mindössze az volt a bajuk, hogy csak az van beirva,hogy "B" kategóriás jogositvényom van, de nem tudják, hogy milyen segédberendezésekkel vezetek 33.éve. Eldaráltam nekik /automata kuplung, kézi fék és gázadagoló berendezés/Utána viszont én adtam hangot a tapasztalható ellentmondásnak, mert 20 %-kal egészségesebbnek tüntették fel az egészségi álllapotomat, fenyegető hangvételü csekket is tartalmazó levelet küldenek, hogy pénzt szethessenek, ezt én zsarolásnak tartom.

Ajánlom mindenkinek, hogy telefonon érdelődjön, lehetőleg mentesitse magát  az anyagi és fizikai terhelésektől. Ha nem kiváncsiakaz emberre amikor csokkentik az ellátását, akkor szerkesszék át a nyomtatványt,hogy aki kénytelen beirni, hogy jogositványa van mert az előző dokumentumai tartalmazzák, attól kérdezzenek rá arra is, hogy milyen segédberendezésekkel vezet.

Addig pedig,célszerü átugrani ezt a kérdést, hogy a felesleges kiadások fáradozások elkerülhetőek legyenek.

Megjegyzem,hogy én fellebbezni akartam, de azért nem tettem mert a mozgáskorlátozottak sárospataki egyesületének egyik dolgozója azzal ijesztett meg egy szóbeli üzenetében, hogy ha fellebbezek elvesztem a jogositványomat. Mindössze ezért nem éltem a jogorvoslattal.

Mégis október közepe óta állandóan ideges vagyok, már előbb utóbb valamilyen kikapcsolódást kell keresnem mert nem fogom birni cérnával.

Kedves Sorstársaim éa valamennyi érintett én eddig nem irtam a fórum oldalaira de rendszeresen olvasom hozzászólásom segitő szándéku/legalább is én annak szánom.

 

 

lacivarju Creative Commons License 2016.02.05 0 2 16048

Sziasztok 20 eves vagyok ,a 20. Szuletesnapomon mutottek 3 db gerincservvel ,8 db csavar van a gerincemben ,egy oranal tovabb sem ulni sem alni nem biirok.

Azt szeretnem kerdezni h a leszazalekolasnak valami elonye van e a leszazalekolasnak ha még nem volt ledolgozott munkaevem ,csak 2 honapom volt ,mert egészen idaig tanultam ,es csak nyaron tudtam 2 honapot dolgozni , a tanulmanyaimat a mutet miatt kelett felbeszakiitanom .

Engem leszazalekolnanak ,legalabb ideiglenesen,amíg helyrejövök 1-2 évet ertek ez alatt ,nekem nem is kellene tobb,es ha igen akkor milyen segítséget tudok  ezaltal kapni?

naftilong Creative Commons License 2016.02.05 0 2 16047


Ruth22  Köszönöm szépen a választ!

Előzmény: Ruth22 (16046)
Ruth22 Creative Commons License 2016.02.05 -1 3 16046

Kedves Naftilong,

most beszéltem barátnőmmel. 52 éves, több, mint két hónapja volt másodfokon, még nem kapott határozatot. Telefonált.

Hölgy: Várjon türelemmel, sok a dolog minden 5 éven belülivel (nincs 5 éve a nyugdíjig), a sorosokkal, és a másod- harmadfokon lévőkkel.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: naftilong (16043)
tanika55 Creative Commons License 2016.02.05 0 1 16045

Kedves 55judit!  Nagyon jó a szöveged!  :) :)  Köszönöm a jó kívánságod,kívánok én is minden jót,mindenből a legjobbat neked!!  :)

Előzmény: 55judit (16044)
55judit Creative Commons License 2016.02.05 0 1 16044

Kedves Tanika!

Úgy hatott rám a bejegyzésed mint az áramütés, mert azt gondoltam 55-ös születésű vagy. Mint ilyen, 5 éven belül kell legyél a nyugdíjhoz, és meglepett hogy behívnak, egyben rám jött a frász mert úgy tudom, akinek mint nekem is csak 3 éve van nyugdíjig, leszállnak róla. De visszaolvastalak, és láttam fiatalabb vagy, ráadásul nem rég betegedtél meg.

(Csak túl nehéz volt az elmúlt 13 évem. Bocsánat!)

 

Jó egészséget kívánok neked és mindenkinek aki olvas szeretettel: Judit

 

Előzmény: tanika55 (16042)
naftilong Creative Commons License 2016.02.05 0 1 16043

December 15.-én voltam másodfokon Székesfehérváron,de még ma se küldték a határozatot!Van valaki hasonló helyzetben?

tanika55 Creative Commons License 2016.02.05 0 1 16042

Kedves 55judit!    Korom az 55,ill.56 júniusban! Én most adtam be a kérelmet,szept-ben,nov.végén küldtek kérdőívet,azt kitöltve kellett visszaküldeni.  Miért aggódsz? Írd le kérlek!

Előzmény: 55judit (16041)
55judit Creative Commons License 2016.02.05 0 1 16041

Bocs, olvastalak lentebb, te még fiatal vagy. :))

Előzmény: 55judit (16040)
55judit Creative Commons License 2016.02.05 0 1 16040

Ha az 55 a nevednél a születési idődet jelenti, akkor 5 éven belül vagy mint én is. Mikor voltál utoljára felülvizsgálaton? Elnézést, de kezdek félni hogy mégsem hagynak békén. :(

Előzmény: tanika55 (16039)
tanika55 Creative Commons License 2016.02.05 0 1 16039

Szép napot mindenkinek!          Ma kaptam levelet a leszázalékolással kapcsolatban! El kell küldenem minden leletem,vérkép papírt!  Ezekkel papírokkal kiválthatom,ill.mentesülök a személyes vizsgálat alól. Volt már a fórumozók közül ilyen eljárás?? Mondjuk,én ennek örülök!   Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 2 16038

Bocsánat,ellátást irtam,járadékot akartam.

Valóban 70%-tól,csak igen nehéz elérni.

Köszönöm,a figyelmességet.

Lee9311 Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16037

Üdvözlöm !


Szeretnék öntől segitséget kérni édesanyám nevében! Továbbitanám levelét Önhöz .:


"Kérem segítsen!

 

Állapotrosszabbodásom miatt felülvizsgálaton voltam. A meglévő 42%-om, 49%-ra növekedett,Rehabilitációs ellátásra lettem jogosult ( C1 kat. Azaz Rehabilitálható-tartós foglalkozási-rehabilitációval) . A végzettségeim szerint felsorolt munkaköröket, sajnálatos módon nem tudom ellátni!11 hónapja sajnos Táppénzen vagyok! Attól félek, ha megfellebbezem a bizottság döntését,akkor a lehetséges 37.200 Forintnál is kevesebbet kapok,vagy majd a jövőben a nyugdíjamon fogom kárát látni.


Nagyon szépen kérem segitsen valahogy, vagy esetleg valamilyen tanácsot-útmutatást szeretnék öntől kérni!


Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvasta a levelemet! "


Szeretném én is megköszönni, hogy elolvasta levelünket és nagyon bízok önben, hogy tud segíteni édesanyámnak.


További szép napot !

 

anita32 Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16036

Sajnos igen. Nem számít semmit a D kategóriám, mert semmilyen ellátásra sem vagyok jogosult. Hogy korábban hogy volt, nem tudom.

Előzmény: nefti10 (16021)
anita32 Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16035

Igen, nem egyszerű. Szerencsém van a munkáltatómmal, mert tudja, hogy beteg vagyok és elég megértő ezzel kapcsolatban. Pl. ha kezelésre megyek nem kell szabadságra mennem, vagy táppénzre stb.

22 évesen kezdődött a betegségem, de nem megyek vele semmire, mivel nem akkor diagnosztizálták. 4 óránál többet én sem tudnék dolgozni sajnos. Remélem nem változnak a jogszabályok mire újra beadhatom a kérelmemet.

Előzmény: csympy (16003)
betegkutya Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16034

Hat nem konnyu eligazodni amugy sem es meg raadasul tenyleg allandoan valtoznak a torvenyeink.

Előzmény: Ruth22 (16029)
betegkutya Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16033

Ez a rokkantsagi jaradek en ugy tudom, rokkantsagi ellatast szerintem nem kap akinek nincs meg az eloirt szolgalati ideje. Ha rosszul tudom, akkor elnezest kerek!

Előzmény: Törölt nick (16028)
sz16 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 16032
Ruth22 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 16031

Kedves Hamster1,

ilyen mértékig nem tudom, mert csak a régi módszer szerintit ismertem, ott pedig 2. csoportos volt. A %-ot nem tudom. Gondolom, akkor aggódik, aki a harmincadik éve körül van és hívásra vár.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (16028)
reinkemeier Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16030
Előzmény: Törölt nick (16028)
Ruth22 Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16029

Folyton változó törvényeink mindig másképp rendelkeznek. Egyik ismerősöm az emelt családi-pótlékon kívül, még valamilyen pénzt (keveset) kap. 28 éves. Végleges, de természetesen vizsgálják időnként az utazási igazolványa miatt.

 

Más.

 

Másik ismerősöm októberben papíralapú "felül vizsgálaton" volt, pedig végleges volt előtte. Még nincs határozata, de tudja az eredményt. Pénze ugyanannyi maradt. Érdeklődött. Mondták neki, hogy várjon türelemmel, sok a munka. 45 éves.

 

Szeretettel: Ruth

 

 

Előzmény: betegkutya (16027)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 2 16028

Akinek születésétől fogva,betegsége van,vagy még 18.-életévét megelőzően lett beteg,így szolgálati idővel sem rendelkezik,

emelt összegű családi pótlékban részesül,évente szakorvosi igazolás kell benyújtani hozzá.

Rokkantsági ellátottá úgy válik,hogy 18.-életéve betöltése után,rokkantsági ellátásra lehet jogosult,feltéve ha a komplex

minősítés során 80%-öek,vagy attól több kerül megállapításra.De ha csak79%-ot kap nem jár neki ellátás sem.

betegkutya Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16027

Vagy ezt rosszul tudom? 

Előzmény: betegkutya (16026)
betegkutya Creative Commons License 2016.02.04 0 1 16026

Ez rendben van kedves Ruth22, mivel neki nem jar ellatas. Amint ellatasra ad be igenyt, vizsgalni fogjak. Lehet ebbol adodott a felreertes.

Előzmény: Ruth22 (16025)
Ruth22 Creative Commons License 2016.02.04 0 2 16025

Kedves Betegkutya,

nem mindenkinek vizsgálják. Aki születésétől fogva beteg, mozgáskorlátozott, és emelt családi pótlékban részesült, meg még egy csomó betegsége van (pszichikai, meg egyéb neurológiai... stb.) soha még iskolába sem tudott járni, nem várják el és nem is nézik a munkában eltöltött időt. Személyre/betegségre szabott ez a dolog, ahogy BJSzakértőnk írja.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: betegkutya (16024)
betegkutya Creative Commons License 2016.02.03 -1 1 16024

Mindenkinel vizsgaljak a szolgalati idot, fuggetlenul a kategoriatol.

Előzmény: BJszakért (16023)
BJszakért Creative Commons License 2016.02.03 0 1 16023

nefti10, hagyma boly

pontosítanék: nem minden esetben kell vizsgálni hivatalnak a biztosítási időt, mint egyik jogi feltételt a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai megállapításához.

Mindig mondom, írom, hogy minden eset más. Máshogyan szabályozza a jogszabály.

 

Ha valaki, mint írja D minősített, és rokkantsági ellátásban részesül (ugye jól értettem),

az ő esetében nem vizsgálja Hivatal (Mmtv.szerint) a biztosítási idő meglétét (2011.évi 2§ (3) bek. b)pont - Mmtv - szerint) az újabb felülvizsgálat mmk ellátás megállapításához.

 

Bízom benne, segítettem eligazodni.

Szép estét http://www.versenykepesseg.eu/

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!