Keresés

Részletes keresés

szabti Creative Commons License 2002.05.17 0 0 135
Üdv Mindenkinek,

(most, hogy megvan a megfelelő topik, újra), házunk építésében immár a gépészetig jutottunk. Jobb hijján magától a Mesterektől kértünk ajánlatokat, akik azt meg is adták. De a kisördög azért munkálkodik bennem - hála az építkezős topikok csendes böngészésének is -, hisz egy potenciális kivitelezőnek bizonyára inkább maga felé hajlik a keze, mintsem felém: csak megterveztetném én azt a fűtést egy "kivülállóval".

- Hol és hogyan lelhetek legnagyobb bizonyossággal ilyen (mindenekelőtt fűtés) tervezőre?
- Van valami olyan, szabadon hozzáférhető progi (ami működik is), amellyel esetleg én magam is tehetek egy kísérletet a számítások elkészítésére?
- Nagyságrendileg költségben mit jelenthet egy gépészeti terv (tudom, ahhoz konkrét adatok illenek, de csak valami gyakorlat.)?
- Egy Szerelő Mesternek (ami persze több embert is jelenthet) mi a napjainkban ildomos munkadíja?

Köszi,

Szabti

zlt Creative Commons License 2002.05.11 0 0 134
HerrX, Greenlak, Osbourne, Second!

Koszonom az infot, segitséget. Egyébként jó web-helyet találtam, ahol okosodni lehet szakkérdésekben:
www.vgf.hu

Udv
zlt

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.10 0 0 133
Szerintem keszulékben mernek mindent nekem tavaj vagy tavaly 4500/készulék volt. Persze réz csovel.

11 radiator + kazan := 12*4500 + 20000 gazszerelés az oratol a ker leallasig ( kazan es konyha )

Előzmény: zlt (125)
greenlak Creative Commons License 2002.05.10 0 0 132
Szia ZLT!

Amit leírtál az sajna igaz, de a fürdőbe az alant leírt módon símán feltehető lesz a készülék nálam is hasonló volt a helyzet.
A tervezést az adott gázszolg.tól rendeltem így szinte 100% hogy amit maguk terveztek azt át is vesznek.
A kamrába ne engedd, hogy a befőttet fűtse ill. mivel ahogy írod cirkó lesz a vízkivételihelynek közel kell lenni mert akkor műkszik korrektül szintén tapasztlat.
greenlak
u.i. A szellőzőrács meg nem vészes, mert nagyon szépeket lehet kapni a tervező ugyis előirja a szellözőrács felületét cm2 -ben.

Előzmény: zlt (131)
zlt Creative Commons License 2002.05.10 0 0 131
Hablatyolás helyett (relatív) konkrétum

Két kivitelezo is mindenáron a kamrába akarja a cirkót/kazánt tenni, ami azonkívül, hogy futi a befotteket, még azzal is járna, hogy a falat át kell törni, külso acél/alumínium kéményt kell építeni. Nekem a fürdo a szimpatikus, de ez szerintük nem megy (kicsi a légtér, nem fogják engedélyezni, nehézkes a kéményfelújítás...) De semmi konkrétum, számok, árak, minden csak a kinyilatkoztatás szintjén történik.

Ezért felhívtam a ...-et, ahol nagyon segítokészen elokerítették a tervezojüket, akitol végre konkrétumokat hallottam (végtelen hálám érte):

FÉG C24 fali kéményes cirkót tehetem
- a fürdobe, ha az min. 8.5 m3, s alul-felül szellozorácsot tesz a tervezo az
eloszoba felé, ahol (többek között) bejárati ajtó is van
- a konyhába, ha az min. 16 m3, s az ablak mérete min. 1.3 m2

Hát így. De aztán jött a java:
Kiderült, hogy az ominózus ingatlan vidéken van. Rákérdezett, hogy pontosabban hol. Aztán valami olyasmi következett, hogy vidéken esetleg szigorúbbak, meg esetleg másként nézik a dolgokat, meg nemtudommi. Félénk közbevetésemre, hogy szabványok, meg eloírások, stb. az volt a válasz, hogy tudja uram, így van ez minden szakmában.

Hát most már tudom.

zlt

zlt Creative Commons License 2002.05.09 0 0 130
Rezcso szerelesi dij ugyben koszonom a batoritast, eszerint nem csak en akadok ki ezen a ffurcsa arkepzesen. Ha esetleg valaki hasonlo tetelre tudna egy tenyleges arat idezni a sajat praxisabol, az sokat segitene.

zlt

Előzmény: zlt (125)
nefes Creative Commons License 2002.05.09 0 0 129
HI meberek,

közben megtörtént a nyomáspróba, mérő és nyomáscsökkentő felhelyezés, szerződéskötés stb.

Nem kellett faláttörést csinálnom. A terven szereplő tűzhely szellőztetésre vonatkozó szöveggel senki sem törődött.

greenlak Creative Commons License 2002.05.08 0 0 128
Szia ZLT!
Röviden baromság szerintem meg akar vágni kérj mástól is ajánlatot!!
Nevetséges mitől drágább valakinek 7mm vastagabb csővel 40%al drágábban dolgozni.
Előzmény: zlt (125)
Herr X Creative Commons License 2002.05.08 0 0 127
Kérj mástól is ajánlatot.
Előzmény: zlt (125)
Ulrika Creative Commons License 2002.05.08 0 0 126
Hali!

Van egy kerdesem hatha akad itt valaki aki tud valaszolni.
Tehat:
Panel lakasban lakom es tavfutesem van. Azt hallottam hogy olyan futo rendszerbe nem lehet acel radiatorokat beszerelni, ahol eredetileg aluminium radiatorok vannak, mert tonkremegy a tobbi lakasban az tobbi radiator. Igaz ez?

zlt Creative Commons License 2002.05.08 0 0 125
Sziasztok!

Ár kérdés... Idézek egy ajánlatból:

Rézcso futési vezeték szerelés munkadíj
15 mm-es 500 Ft/m
18 mm-es 600 Ft/m
22 mm-es 700 Ft/m

Így összesen 125 m cso munkadíja 75000 Ft. (Anyag: 67000) Szerintetek ez reális? Egyáltalán egy mazsola egy árajánlattal mit kezdjen?

Zlt

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 124
Semmui gond azzal. Nekem a furd?ben van a kombi kazanom es ott kellett megoldani azt hogy egy masik helyseggel is kellett biztositani a szellozést. Ha nagyon vinnyognak akkor csinalsz egy falattorest valamelyik masik helysegre es teszel bele egy keramiarácsot. Én egesz magasra tettem igy nem is latszik. Gaztuzhelynem nem pattognak inkabb a kazan a veszelyes mert annak sokkal nagyobb a fogyasztasa.
Előzmény: nefes (123)
nefes Creative Commons License 2002.04.24 0 0 123
Hi meberek,

a következő kérdésem lenne:

családi házba most vezettetem be a gázt (TIGÁZ területen).
A konyha-étkező-ben lenne értelemszerűen a gáztűzhely.
A tervezőn kívül többen azt mondták hogy van olyan előírás hogy "tartózkodásra huzamosabb ideig" való helységekben szellőztetést kell biztosítani.
Ez az engedélyezett terv 1:50-es rajzán a konyhára eső részen szerepel szövegesen ("a tűzhelyet elszívással kell szerelni!"-a tervező bejegyzése).
A merev előírás tekintet nélküli a légköbméterre?
A helység 27 m2, 3.7 a belmagassága, vagyis 100m3!!!
Valamilyen módon szeretném elkerülni a fal kilukasztását, elszívó vételét, mivel így az építkezés vége felé nem olyan vastag a pénztárcám és amúgy sem akartam elszívót.
Ezt a dolgot mikor ellenőrzik?
Mer van ugye a nyomáspróba, mérőfelhelyezés iletve a nyomáscsökkentő beszerelés-üzembehlyezés eseménye.

Válaszaitokat, ötleteiteket köszönettel veszem!

nefes

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 122
Ja igen, még 1 kérdés:Milyen hosszú maximum egy flexibilis gázcső?
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 121
Ja igen, még 1 kérdés:Milyen hoggyú maximum egy flexibilis gázcső?
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 120
A függőleges cső egy meglévő fal előtt van, ami mellé közvetlenül fel szeretnék húzni egy ytong falat, így síkba kerülne a cső - vagy legalább is felfeküdne a hátulja az ytongra, lakásfelújitós topicba már írtam/vázoltam a dolgot - így nem kellene kínlódni a konyhabútorok elhelyezésével.
Előzmény: Herr X (119)
Herr X Creative Commons License 2002.04.23 0 0 119
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de az miért jó?

Megáll a por, nehezebb festeni (a falat is), pókok imádni fogják, nem beszélve az egyéb élőlényekről.

Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 118
Sziasztok!
Jól tudom, hogy gázcsövet nem lehet falba süllyeszteni?
És úgy, hogy nincs bevakolva csak bevésve és szabadon van, de a fal síkjában?
laca bácsi Creative Commons License 2002.04.12 0 0 117
"családban van kőműves"
A házat mindenképp nézze meg, a szakmai tapasztalata sokmindent felfedez: hibák, hiányok, gyenge minőség itt-ott.
+Legyen még rengeteg időd...
És még: ó, az a fránya sok papírmunka, engedély...
Előzmény: Farek01 (115)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.12 0 0 116
Helló!

Mi is szerkezetkészben utazunk, ezek szerint kb. 1-2 hónappal előbb járunk, mint Te. A teljes lámerség állapotát annyiban hagytuk el, hogy hiába van szakid, a víz-gáz-fűtésszereléshez tervező kell, akinek a tervét engedélyeztetni kötelesek vagytok. Valamint az építkezés teljes időtartamára kötelesek vagytok felfogadni egy műszaki ellenőrt, aki időnként körülnéz a terepen, és aláírásával igazolja, hogy minden a szabványok szerint zajlik.

Ja, és még valami (bár itt kicsit off): mi hitelből fedezzük a befejezést, és a bank azt közölte, hogy a saját munka önerőnek számít, tehát a költségvetésbe max. 0 Ft-os tételként kerülhet be, azért pénzt nem kapunk. Ez kifejezetten a szerkezetkész ház vásárlása, majd befejezése miatt van.

M.

Előzmény: Farek01 (115)
Farek01 Creative Commons License 2002.04.12 0 0 115
Üdvözlet minden építkezőnek, felújítónak és a hozzájuk hasonló bátor embereknek!

Idén ősszel én is csatlakozom ezen lelkes emberek táborába, de még rengeteg a nyitott kérdés. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata, kérlek osszátok meg velem és a többiekkel!

Tehát, nyár végén egy szerkezetkész ház megvásárlásában gondolkodom, ami azt jelenti - bár biztos sokan tudják -, hogy állnak a falak, külső nyílászárók a helyükön vannak, külső vakolás, komlett tető megvan és a belső lépcső is kész. (2 szintes kb. 130m2)
A teendők: közfalazás, villany, víz, szennyvíz, gázfűtés (valószínűleg központi) belső vakolás, padlózat elkészítése. Sokan óva intettek ettől, mert ezek a munkák még majdnem annyiba kerülnek mint a ház felépítése eddig, én azonban azt gondolom, hogy ha a munkák nagyon nagy részét önmagunk (családban van kőműves, a meglévő ház fűtését, vizesblokkokat is saját erőből oldottuk meg, szaki nélkül) végezzük akkor majdnem anyagköltségen ki lehet hozni, az angyagoknál pedig azt a kategóriát választanám ami olcsó, de még nem gagyi. (később aztán lehet mindent upgrade-olni, ha megint összeszedte magát az ember).
Mik lehetnek a veszélyei egy ilyen megoldásnak? Jól látom-e a teendőket? Van-e olyan dolog amire érdemes odafigyelni egy ilyen szerkezetkész ház megvásárlásakor? Ha ez a téma érdekel valakit és van tapasztalata beszélgessünk!

Üdv: Farek

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 114
Köszi az infót!!!
Előzmény: Hard (113)
Hard Creative Commons License 2002.04.11 0 0 113
Ja, még annyi, hogy szombat az utolsó nap.

Hard

Előzmény: Hard (112)
Hard Creative Commons License 2002.04.11 0 0 112
Hello!

Ma 6-ig van, holnap 10-18-ig, szombaton 10-16-ig.
Belépő: 1400Ft, szombaton 900Ft.

Üdv.: Hard

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 111
Sziasztok!
Valaki legyen olyan rendes és írja le Construma hanyadikától-ig van és esetleg, hogy melyikk nap mettől meddig?
feelgood Creative Commons License 2002.04.11 0 0 110
Sziasztok!

nngabor
Én a napkollektoros rendszert egy magyar cégtől szerzem be, itt 4m2 kollektor+tartály+kiegészítők+munkadíj kb. 750 ezer pénzbe kerül. A tartály egy német(?) REFLEX márkájú. A Viessmann valóban rendelkezik ilyen rendszerrel (ajánlgatták is tegnap, de ott munkadíj nélkül kerülne kb. ennyibe). A Buderusnak pedig saját kétkörös tárolója van (2 féle is!) Vaillantról nem tudok, de ez nem jelent semmit.

greenlak:
Magyar gyártmány is jó lenne (Thermo Öv), de annak az elektronikájára tegnap azt mondták, hogy nem tudja kezelni a 2 fűtési kört + szolár egységet.
Tudsz valamilyen jó magyar márkát?

Az eredeti kérdésem még mindig áll! :-)

üdv,
feelgood

greenlak Creative Commons License 2002.04.11 0 0 109
Szia nngabor!

Sajna mail nem megy nem tudok belépni a postafiókomba.
Feelgood!
Magyar gyártmány nem jó, mert álló kazánokban van magyar is, mely lehet hogy megfelelő is volna de nem ilyen borsos árú?
A hatásfok béli különbség 92% vagy 94% üzemi körülmények közt nem mérhető, de statisztikailag jól hangzik!
greenlak

Előzmény: nngabor (107)
kovge123 Creative Commons License 2002.04.11 0 0 108
Szerbusztok!

Anélkül, hogy elvenném greenlak kenyerét:
Hőátbocsátási adatok - www.egt.bme.hu
Hőszükséglet számítás- www.bausoft.hu
kovge123

Előzmény: nngabor (107)
nngabor Creative Commons License 2002.04.11 0 0 107
Kedves Greenlak!

Megköszönöm, ha elküldöd a linket, sokat segítenél ezzel!

Kedves Feelgood!

Látom, egy cipőben járunk fűtéskonfiguráció szempontjából….
Napkollektoros kiegészítésben én is gondolkodtam, te milyen márkát találtál?
Buderus, Vaillant is forgalmaz ilyet?
Én a Viessmann napkollektort láttam, amit a kazánjaikhoz kínálnak de nem tudom, hogy 1Millás befektetést érdemes nekem áldozni rá. Valszeg, más márkában van olcsóbb is.

Gábor

Előzmény: greenlak (106)
greenlak Creative Commons License 2002.04.11 0 0 106
Szia nngabor!
Akkor marad a NET-en való keresés és önellenőrzés.
Elküldöm mail-ben hol nézzél körül így nem sértek
mod. alapokat.
greenlak
Előzmény: nngabor (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!